629
steel-division-2-gamescom-preview-01-hea
  • hawkie22
    #589
    Na igen, ez is egy taktika, csak hát ugye idörendben, ha történelmileg akarok haladni, akkor Orshával kéne kezdeni. :)
  • Paladin
    #588
    Én a könnyebb kampányokkal kezdem, úgyhogy mire Orshához jutok, csak belerázódok :)
  • hawkie22
    #587
    Én a dinamikus kampánnyal nagyon szenvedek. Valahogy sose tudok 1-2 gyözelemnél többet felmutatni. Még csak az elsö részt csinálom, de akárhogy is taktikázom, a németek többnyire visszaverik az eröimet. Legtöbbször nincs is más egységem, csak gyalogosok, meg némi mortar.
    Ti hogy csináltátok? Vagy lejjebb vettétek a nehézséget?
    Multiban még a béta óta nem próbáltam. Bár amiket hallok, a Back to War DLC nemzetei nagyon OP-ok lettek és mindenki azzal tolja most multiban. Én meg azt nem vettem meg, 25 dodót kicsit sokallok egy elsö napi DLC-ért.
  • molnibalage83
    #586
    Az MI nem kőhülye + csaló?
  • TheGreatBeauty
    #585
    Kinek hogy tetszik a dinamikus kampány? Vagy a történelmi csaták? Nekem mind a kettő nagyon bejött. Nem hibátlan, de szerintem szórakoztató.
  • ToxiMaxi
    #584
    Azért azt is tegyük hozzá, hogy ez egy jó kis csapatjáték volt, ahol segítették egymást.
  • wargar
    #583

    Vulcan a 12. tartalékosokkal veri tönkre a szovjeteket. Sok-sok gyalogság és tüzérség van a deckben.

    Utoljára szerkesztette: wargar, 2019.06.18. 08:47:57
  • wargar
    #582
    A Királytigris elég erősre sikerült, csúnya mészárlást tud végrehajtani. Tesztképpen kiraktam az A szakaszban egy hegyoldalba. Nem fértek ki a képernyőmre az áldozatai. :)
    Aki deluxe kiadást vett, az ma már játszhat a teljes játékkal, a sima vásárlók pedig csütörtöktől.
  • molnibalage83
    #581
  • Porta
    #580
    Ma 8 új "nép" plusz új pályák

    Kingtiger visszatér
  • Drentys
    #579
    Sziasztok

    Van egy félrement vásárlásom, a G2A-n. A gyermekem vette meg nekem persze az én pénzemből.

    Szal eladnám az eredeti, (a linket sem nyitottam meg) Steel Division 2 Standard Edition Steam Gift GLOBAL játék kódot a hozzá kapott STEAM gift-el együtt 10.000 Ft-ért.

    Ha valakit érdekel az írjon rám, mert jövőhéten visszaváltom a G2A-n :(
  • molnibalage83
    #578
    Mindig is csalt a gép. Ez van. Ennyit szánnak az MI-re. Semmit.
  • ToxiMaxi
    #577
    Köszi a tippeket! Én főleg 2v2 meg 5v5 csatákat nyomok coop a (medium) gép ellen. A gép meg mocskosul csal és olyan hordákat hoz, hogy csak lesek.
  • Kacyking
    #576
    1 vs 1 ben jellemzően nincsenek t 34 hordák mert ha annyi pontot egy helyre zsuppol akkor a többi részen szétszedem. De ami mindig működik: early game stuka a nagyvadak ellen, aknavető/ tüzérség suppression ha egy helyre gyűlnek illetve a jagdpanzer és 75mm AT gun szépen ki tudja szedegetni őket max rangeről. De 1 vs 1 ben nagyon ritkán jut túl a dolog 25 percen amikor a magyarokat hozom, mert törsz előre folyamatos nyomás alatt tartva őket.

    A toldi kísérleti jelleggel van benn, hogy legyen vmi ami tud menni a turánok között, hogy lássák mire lőnek. Egyik kedvenc kombinációm a 2-3 turán 1 parancsnok iturán és a toldi. 125-155 pt és könnyedén végzel AT ágyúkkal koncentrált tűzzel még ha el is vesztesz egyet akkor is drágább az AT ágyú és kevesebb van belőlük plusz széttépik a gyalogságot mint Foxy a lábtörlőt ha nem esnek a nyakukba erdőben vagy hasonló.

    Az az aknavető meg félelmetes. Az egyik első 1 vs 1 emben azzal tépett szét egy nagyon tapasztalt játékos. Direkt fire 500m fegyver ami nagyon kevésnek tűnik, de erdőkben több mint elég. Viszel 1 olyat egy pár lángszórós egy parancsokot meg néhány huszárt/árkászt/golyószóróst ami épp kell és kipucolsz velük mindent. Nagyon durván stunnolnak.
  • ToxiMaxi
    #575
    Köszi az infókat! 1vs1 paklidban nem értem a felderítő Toldi szerepét illetve a supportnál mire tudod azt az aknavetőt használni? T-34-es hordák ellen mit szoktál csinálni? Mert azt a 2 clusteres Stuka-t könnyen le lehet szedni.
  • Kacyking
    #574
    Ez pl a deck amit legtöbbször használok 1 vs 1 ben ha épp nem tesztelem vmelyik másik hadosztályt:

    1 vs 1 huszár
  • Kacyking
    #573
    Ami még új nagyon érdekes és jó rendszer az a commander-officer parancsnoki láncos érdekesség.
  • Kacyking
    #572
    Amit sokan félreértelmeznek az a hadosztály kategórizálás. A/B/C osztály van, de ez nem a minőséget jelenti hannem a támadóerőt. Az A cat az nagyon offenzív de jellemzően kevés a gyalogos vagy egyéb dolog amiért gyenge védekezésben a B cat az balanszos a C cat pedig abszolút defenzív leginkább breaktrough módban érdemes használni ahol nagyon hasznosak.
    B és C cat hadosztályoknál jellemzően több/jobb AT ágyú/ légvédelem illetve tankvadász repcsi van.

    Példa
    A cat 5. panzer tele van cicákkal és egyéb nehéztankokkal de gyenge a felderítő és gyalogság része nagyon hatékonyan tudsz áttörni, de 1 vs 1 ben ha nagy frontot kell lefedned vagy csak olyan a terep, hogy közel tudnak férkőzni hozzád akkor szenvedsz.

    B cat: 1. Magyar lovashadosztály rengeteg jó gyalogos és felderítő szuper repülők kiváló légvédelemmel és közepes tüzérséggel párosítva. Amiben gyenge vagy az az AT ágyúk mivel a 40mm-es HEAT lőszerrel hasznos csak tankok ellen ami azt jelenti max 600m en belül és asszem csak 6 ilyen lőszere van, de ambush pozícióban kiváló mert nagyon olcsó. De van 75 mm es asszem német ágyúid amik hozzák a szintet. Ahol relatív gyenge vagy az a tank rész.

    Azért relatív mert rengeteg tankod van amik nagyon olcsók 30pt egy tank annyiba kerül egy kicsit jobb gyalogos de a legtöbb 20-30pt körül mozog. Az ágyúd gyenge AT ra de gyalgoság supportra kiváló főleg, hogy nyugodtan tradeelhetsz 1 vs 1 arányban gyalogosokkal és 2 ilyen tank is nagy gondot tud okozni amikor a ruszkiknál az erdőben csak AT gránát van vagy ptrs puska és csak szemből tudnak lőni. Plusz rengeteg van. Egyik kedvenc deckem 1 vs 1 re rendkívül aggresszív early game kell aztán tartani a megszerzett részt és kerülni a nyílt mezőket , de nagyon erős.

    Végül ott a C cat. Mint az 559th Korück vagy a 12. tartalék. Gyenge és/vagy kevés tank rész, de még több gyalogos kiváló légierő és support rész plusz rengeteg erődítési lehetőség breaktroughban. Jellemzően csak ezek a hadosztályok férnek hozzá 50mm -nél nagyobb űrméretű AT bunkerekhez és igazán nagy mennyiségű kisebb akliberű AT bunkerhez és géppuskás bunkerhez.
  • Kacyking
    #571
    A bétában benne van 5 pálya és az összes hadosztály a pre-order bónuszoakt leszámítva. Van 1 vs 1 től 4 vs 4 ig skirmish AI ellen és MP is lobby rendszerrel illetve az 5 fős coop vs AI mód ami annyira nem mozgatott meg nem próbáltam még főleg MP -ért vagyok

    Van a commander pack ami csak skinek meg nevek szóval elég haszontalan számomra
    És van a General deluxe ami egy DLC pass amikben lesznek új pályák hadosztályok és nemzetek. (spekulációk szerint románok is)
    És van az amiben mindkettő benne van.

    Az alapjátékban van a 18+2 hadosztály (mind benne van a betában) ha előredeneled asszem 25 pályával amiből 5db van jelenleg benne a betában illetve a steam page és saját infóim szerint a hadjárat benne van a 40 eurósban is illetve azzal már mehetsz betába is. (humble bundleön sokkal olcsóbb főleg ha van előfizetésed mint steamen mivel van 10% kedvezményed és egy részét vissza is kapod majdnem hajszál pontosan 10.000 Ft volt így az akkori árfolyamon, de én a general deluxot vettem meg kb 10 eurót spóroltam humblebundlelel azon is.



  • molnibalage83
    #570
    Akkor változtattak? Mert pár hónapja azt láttam anyázva, hogy a din. hadjárat csak a 60 ójrós kiadásban lesz benne.
  • hawkie22
    #569
    Akkor már csak egy kérdés. Mit lehet csinálni a bétában? Csak multiplayer van?
  • Kacyking
    #568
    Nekem megvan a játék bármi kérdés van csak írjátok meg szívesen megválaszolom.

    Eddigi kérdések alapján:
    - Singleplayer kampány az alapban is benne lesz de a bétában nincs csak amikor megjelenik.
    - Ha előre megveszed kapsz két exkluzív divíziót
    - A nagyobb editionök gyak csak skineket adnak meg DLC passként funkcionálnak
    - Magyar egységek magyarul beszélnek időnként dudorásznak illetve énekelnek azt Madmat szerint egy itthoni szikronnal foglalkozó cég csinálta.
    - Illetve msot beszétem velük redditen és a magyar egységeknek jó sansszal rendesen lesz ékezettel írva a neve a kövi vagy azutáni patchtől. Elküldtem nekik a listát ha elírtam vmit az én fejemhez lehet vágni :D
  • Drentys
    #567
    Sziasztok

    Van egy félrement vásárlásom, a G2A-n. A gyermekem vette meg nekem persze az én pénzemből.

    Szal eladnám az eredeti, (a linket sem nyitottam meg) Steel Division 2 Standard Edition Steam Gift GLOBAL játék kódot a hozzá kapott STEAM gift-el együtt 10.000 Ft-ért.

    Ha valakit érdekel az írjon rám, mert jövőhéten visszaváltom a G2A-n :(
  • TheGreatBeauty
    #566
    Szerintem a dinamikus hadjárat jár az alaphoz is (de cáfoljátok meg, ha mégis külön kiváltsághoz kötött). Bétában még nem lehet vele játszani.
  • molnibalage83
    #565
    A single player dinamikus hadjárat az melyik kiadáshoz jár? Az elérhető már betában is?
  • TheGreatBeauty
    #564
    Én tegnap 2v2 coop Manoeuver Group "Tyurin" próbáltam. És valóban, az income beállítása sokat számít. "A" és "B" fázisban az ellennek sansza nem volt, már 17/24 is volt a javunkra. Viszont jött a C fázis és fordult a kocka, 24/17-re elvitték a meccset.
  • molnibalage83
    #563
    A végén még megveszem. Csak attól félek, hogy rácsavarodnék, mint anno a ALB vagy RD-re és ez töltené ki minden szabadidőmet. Az meg nem lenne jó.
  • ToxiMaxi
    #562
    5-ös panzer. De amivel te tolod az is jó hadosztály. 1v1-et az előző részben is csak párszor próbáltam, mert teljesen más volt a ballance ott. Én most főleg 5v5 v. 2v2 coop-ot toltam. De a gép azért sokszor úgy érzem pofátlanul csal. Nagyon komolyan nyomja a unit snipe-ot, meg az arty-t és igazából megteheti, mert a pálya akkora, hogy mindenhova nem tudsz odafigyelni. Én annyira nem örülök, hogy a pályák mérete és az egy időben a pályán lévő egységek száma megnőtt, mert többet kell mikrózni. Ezt leszámítva sok területen léptek előre. Talán visszalépés egyedül az egységek ikonjaiban van a pályán, valahogy az előző részben ez jobb volt.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2019.05.31. 08:59:57
  • Porta
    #561
    Ti milyen divízióval nyomjatok?
    En a harteneckel.

    Nagyon jó ötlet hogy te valaszhatod meg az income elosztását. Izgalmas meccsek vannak így. (1v1)

    Tegnap pl. 20 másodpercen múlt a vereségem mert az ellennek B be 80 al több incomeja volt. De jött a C ahol én voltam +100 ba és a tigrissekkel és a sok magyar infel a térkép székéig toltam a ruszkikat. Élvezetes volt nagyon. Szerintem sokkal jobb lett a játék mint az első rész
  • molnibalage83
    #560
    OFF

    10+ éve dolgozom tervezőmérnökként. Mindenkivel angoul beszél mindenki, mert az érti meg mindenki. Hiába beszél valaki németül is vagy oroszul, mindenkinek meg kell érteni mindenkit.

    Egyetemi röplabdás csapattársam Bosch csoportvezető. Német cég. Egy fogalom, mint NÉMET cég. Németországban tartott meetingek többsége is angolul megy, mert nemzetközi ettől még az ott dolgozók összetétele...

    És igen a gyári munkásnak is kéne nyelvet tanulni, hogy ne maradjon örökké az. Meg mivel a magyar munkaerőpiacot is elárasztja a szerb, ukárn, stb. nem árt, ha pöntyög legalább valamit angolul. Meg a gépeket, amit kezelnek, azok is sokszor csak angolul kommunkálnak veled.

    Anno 0 angol tudással is megtanultam Civ 1-2-vel játszani, de könnyebb lett volna ha beszélem a nyelvet.
    Ennyi.

    ON
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.30. 15:01:18
  • TheGreatBeauty
    #559
    Illetve a kipróbálás után esetleg belátná, hogy a jobb játékélmény elérése végett igen is kutya kötelessége fejlesztenie a nyelvérzékét. Ha másért nem is, legalább ezért.
  • TheGreatBeauty
    #558
    WoW! Én egy multinál dolgozom, még is az a tapasztalatom, hogy sok Német, Francia vagy akár Olasz nem fog veled beszélni Angolul, hanem inkább tolmácsért kiállt, vagy elvárja hogy beszéld Te az Ő nyelvét!

    Hagyjuk már ezt az "aki nem beszél Angolul az süket és vak." Egy gyári, sori munkát végző dolgozónak pl. szerinted kell tudnia Angolul? Hmmm? Ha kell is, akkor a színeket tudja több nyelven, de nem fog vele tárgyalni a külföldi mérnök. Arra ott a Magyar mérnök, részlegvezető aki tud valamilyen nyelven. Namármost, ez a sori dolgozó meg szerinted menjen a fenébe, csak mert nem beszél nyelveket? De lehet, hogy ugyan ez az ember meg játszana ezzel a "szutyok RTS-el" csak pont hogy az ilyen emberek miatt, még az a kicsi önbizalma is odavész...ebben van igazság ToxiMaxi részéről, hogy azok akiket visszatart, hogy nincs Magyar nyelv, ennek hatására venné a bátorságot és megpróbálná.
  • ToxiMaxi
    #557
    Én tudok angolul, mégis jó lenne...
  • molnibalage83
    #556
    Nincs meg a játék. Az, hogy magyarul beszélnek az egységek a saját standard és sanszosan ezt is rajongói segítséggel csinálták meg.
    Hogy az egész játék összes szövegét magyarra tegyék, az nem prioritás. De minek is kéne? A játékban a fontos összes szöveg néhány oldal lehet.

    OFF

    Aki ennyire nem tud angolul az ne játsszon. Ennyi. Vagy akkor tudjon németül vagy franciául vagy oroszul. Az nem állapot a mai világban, hogy nem beszélsz semmilyen más nyelvet a magyaron kívül.

    ON
  • molnibalage83
    #555
    Pénz. Nézd meg mennyiért dolgozik egy fordító iroda.
  • ToxiMaxi
    #554
    A magyar szinkron nem tetszik? Na, a fordítás sem azért lenne jó mert senki sem tud angolul. Marketing értéke is nagyobb, pláne ha adott országban reklámozzák ez mind hozzátesz a játékhoz.
  • ToxiMaxi
    #553
    A fordítással a fordító cég, foglalkozna, nekik túl sok idejükbe nem kerülne. Az, hogy a magyar oldalakon nincs róla hír az nyilván az alacsony marketing költségének köszönhető. RUSE anno az Ubisoft alatt jelent meg (szintén Eugen játék), ott volt is hírverés rendesen, aztán persze szintén az ubi volt a hibás azért is, hogy a játék oda jutott ahova, de ez már egy másik történet.
  • molnibalage83
    #552
    A mai világban kérdem én, hogy egy ennyire faék egyszerűségű játékot hova kell magyarul kiadni? 18-20 éves korára mindenkinek alapszinten kéne tudnia angolul. A mai világban nem beszélni angolul kb. olyan, mintha süket és vak lenne az ember. Azt még megértem, hogy sok és nehéz szövegű RPG-nek magyarítanak, de bakker egy szutyok RTS-t...?

    Az RTS meg lassan 8+ éve rétegjáték az TW szériát leszámítva. A SC II sem tartja magát nagyon.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.05.30. 13:22:17
  • TheGreatBeauty
    #551
    Látszódik és érződik rajta, hogy a fejlesztők igyekeznek odafigyelni a részletekre. Magyar nyelven pedig sajna Én nem látom értelmét, hogy megjelenjen. Az időt amit erre kellene fordítaniuk, inkább a játék csiszolására áldozzák. Már csak azért is, mert lehet csak nekem furcsa, de egy Magyar játékoldal sem foglalkozik a játékkal. Sehol egy hír, hogy Béta van és lehet próbálni, csak a "fikázás" régebbről, hogy már megint csúszik a megjelenés, nem túl bíztató előjel stb. Bár nem is lennénk Magyarok, ha nem lenne bennünk rosszindulat. Lényeg, hogy szerintem annyira réteg játék, hogy iszony kevés Magyar játékost tud bevonzani. Fortnite, meg a fene tudja milyen cuccokra vevő a nép. (Isten ments, hogy kritizáljam, Én is játszottam vele.) De ez nem az a "game" amivel boldog-boldogtalan kikapcsolódhat.
  • ToxiMaxi
    #550
    Tegnap játszottam 1et az 1. lovasokkal Coop 5v5-ben. Háát sajnos nem ez lesz a kedvenc hadosztályom. Tankok használhatatlanok, csakis support szerepkörbe valók, mert ami rájuk lő az kiszedi őket. Gyalogság és a légierő, ami erős. Próbáltam még a Nimrodokat páncélelhárító szerepkörbe alkalmazni, de pillanatok alatt elhullottak. Esetleg egy erős tüzérséges, légierős paklit össze lehetne hozni belőle, de az meg nagyon nem az én játékstílusom. Gyalogsággal még egy közepes szinten eljátszogatok de a többi nem az én asztalom. Eleve, ha az ellen telerakja az összes bokrot légvédelemmel, akkor a légierő nem sokat tud kezdeni vele. Túl sok a Stuka a pakliban azokat meg vagy az ellen vadásza vagy a légvédelem szedi le könnyedén. Biztos fogom még próbálgatni, hátha ráérzek de ahogy lent írta valaki ezzel a hadosztállyal tényleg csak magyarok fognak játszani.
    A szinkron viszont parádés! A beszólások, a dumák, tényleg nagyon jó munkát végeztek vele. Kár, hogy magyar nyelven nem jelenik meg, adná magát.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2019.05.30. 08:31:01