629
steel-division-2-gamescom-preview-01-hea
  • TheGreatBeauty
    #549
    A szinkront én is akartam írni, hogy nagyon pofás lett!
  • Porta
    #548
    Nagyon pofás lett a két tisztán magyar deckbe. Tank semmi de cserébe van sok inf meg repcsi.

    Nagyon jók a szinkronok is
  • molnibalage83
    #547
    Jelenleg nem számít, hogy ki a no.1 rankedben. Majd 500 játék és meta balanszolás után.

    OFF

    ALB-ben 20% WR-es noob-bal vertem el TOP100-as játékosokkal felálló csapatot utolsó játékaim között.

    Az, hogy valaki ranked környezetben jó nem jelenti azt, hogy máshol is jó. Én pl. tudom magamról, hogy borzalmasan gyenge vagyok 1v1-bn. Mert nem tudok reflex RTS-t játszani szerencsejátékkal kombinálva.

    Ellenben a 2v2 és 4v4 vagy 10v10-ben, ahogy egy frontszakaszos játék van és nem random ugrálás térkép között ott az átlagjátékost kb. letoltam a faszba, ha nem totál idiótákkal vagyok együtt. Mert tudok olyan egyszerű fogásokat értelmesen használni, mint a füst vagy visszavonulás.

    RD-en is öröm nézni, ahogy szovjet páncélosokkal sokszor lemostam a nyugati hk-kat, mert a játékosok többsége nem ismeri fel a játék egyik expolitját (ATGM/gun váltás) és az, hogy a relatíve olcsó T-62MV-1 milyen iszonyatos dolgokra képes milyen olcsón. A 3 ATGM-mel nem sokáig virgonckodik, de legtöbb közepes kék hk-t zárjójelbe teszi nyílt terepen elite XP szinten.

    De legviccesebb az volt, amikor feleakkora erővel csaptam szét ellent úgy, hogy az aknavetőkkel gyors füstöt képezve mindig kizártam az ellen egy részének erejét a harcból. Én határoztam meg, hogy hol van a harctér. Így mindig csak akkora erőt tudott küldeni, amit le tudtam verni. A végén meg visszavonultam és kijavított hk-kal mentem tovább.

    ALB-ben ez még jobban működik, ahol az alap 122/155 mm tüzérség is gyorsabb és az alacsonyabb CTH miatt még könnyebb visszavonulni. Persze ehhez azt is kell tudni, hogy a sok kis olcsó teherautó gyorsabban javít mint egy nagy kapacitású egység.

    Ilyen apróságokból elég nagy difik jönnek ki.

    1v1-ben ALB és RD-ben nincs frontvonal, nincs logisztika, ad hoc kapkodás az egész. Nekem nem is tetszett.
    ON
  • TheGreatBeauty
    #546
    A Magyar deck inkább a korai érában erős, olcsó és nagy létszám lehívására alkalmas, szóval igen, ahogy Te is írod, ha nincs hagyva sok idő akkor nyerő lehet. :-)
  • Porta
    #545
    Persze kis pályán és úgy hogy a C fázisig nem nagyon jutottunk el
  • Porta
    #544
    Hát nemtudom en legutolsó bétában az volt világelsőt megvertem 1v1ben a magyarokkal.

    Nem rossz deck
  • TheGreatBeauty
    #543
    Ezt nagyon jól látod, komoly páncélos erőkkel szemben nem sok esélye van. A fejlesztők ezzel, csak a realitás talaján maradtak az akkori valósághoz képest. Twitch videóknál is csak "Garbage" szavakkal illetik a tank, anti-tank, tüzérség részeket. Sőt! A 12. Tartalékos Hadosztály a legtöbb esetben I. Világháborús kiegészítőkkel rendelkezik(tüzérség, géppuska, stb). Harmatgyenge, ezt be kell látni, de én személy szerint ennyire is számítottam. Sejthető volt, hogy csak színesebbé szeretnék tenni vele a harctereket. De így nyílván a legtöbb játékos kerülni fogja, max kipróbálás szintig játszanak vele. Nekünk Magyaroknak "kuriózum". Ideig-óráig. Coop módban csapatban mozogva jó kezekben biztos használható, de sok tapsztalat és tudás kell majd hozzá, és valószínűleg akkor is szenvedős győzelemmel.
  • ToxiMaxi
    #542
    Még nem volt időm leülni elé és kimazsolázni az egységeket, de most azt látom, hogy a komoly páncélos erőkkel rendelkező hadosztályok igencsak nagy előnyben lesznek. A gyalogsági páncéltörő fegyvereket könnyű légierővel vagy tüzérséggel hatástalanítani.
  • TheGreatBeauty
    #541
    Sajnos a valóságban is ezt érezhette a Magyar hadvezetés...hogy nem tud mit odatenni az Oroszok megfékezésére, csak késleltetni tudja azt.
  • ToxiMaxi
    #540
    Hátööö, nem valami acélos. Nem igazán tudom mit lehet velük kezdeni IS-2-esek ellen.
  • TheGreatBeauty
    #539
    1ST CAVALRY - Steel Division 2 - Beta Battlegroup Review

    https://www.youtube.com/watch?v=GJ0hbiDlegQ
  • TheGreatBeauty
    #538
    Kicsit féltem tőle, hogy nem lesznek ott az önálló Magyar hadosztályok de szerencsére nem vették el.

    Here's the complete content:

    18 Divisions
    • 2nd Guards Tank Corps

    • 29th Tank Corps

    • 3rd Guards Mechanized Corps

    • Manoeuver Group "Tyurin"

    • Manoeuver Group "Bezugly"

    • 9th Guards Cavalry Division

    • 26th Guards Rifle Division

    • 44th Guards Rifle Division

    • 184th Rifle Division

    • 5. Panzerdivision

    • 20. Panzerdivision

    • 78. Sturm-Division

    • 28. Jäger-Division

    • 14. Infanterie-Division

    • Gruppe Harteneck

    • Köruck 559

    • 1. Lovas Hadosztály

    • 12. Tartalékos Hadosztály

    5 Maps
    • Orsha North

    • Vitebsk East

    • Tsell

    • Lyakhavichy

    • Autobahn zur Hölle

    4 Game Modes
    • Conquest

    • Closer Combat

    • Breakthrough

    • 5-Player Online Coop
  • ToxiMaxi
    #537
    Nem rossz ötlet. Majd utánanézek. Topicot is át lehetne keresztelni Steel Division 2-re.
  • Porta
    #536
    Nem akar valaki csinalni egy steam csoportot hogy könnyebben egymásra találjunk? Vagy van már ilyen?
  • TheGreatBeauty
    #535
    Az szuper lenne! A mostaninál jóval több. :-)
  • Porta
    #534
    Ha jól tudom akkor a játék megjelenéseig tart
  • ToxiMaxi
    #533
    Hír legvégén május 29-et írnak a béta kezdésének. Remélem ez már nem csak egyhetes béta lesz.
  • Porta
    #532
    két exclusive divízió az elorendeloknek
  • Porta
    #531
    https://steamcommunity.com/games/919640/announcements/detail/2716146004557054991
  • molnibalage83
    #530
    Tolja már valaki az SP hadjáratot?
  • s1lkforrent
    #529
    Tank Warfare: Tunisia 1943 épp megint leárazott, szerintem érdemes felkapni a teljes csomagot 7,36 euróért.
  • molnibalage83
    #528
    Kedvem még csak-csak lenne, de időm...
  • TheGreatBeauty
    #527
    Sziasztok,

    én most pakolom vissza a gépre a steam-es játékaimat ssd és hdd csere után, szóval akinek lenne kedve ALB-hez vagy RD-hez az jelezze. Bár hozzáteszem nem vagyok túl nagy "spíler" bennük.
  • Porta
    #526
    Ezt nem tudom. Szerintem számít de nem teszteltem
  • ToxiMaxi
    #525
    Köszi a tippet. Az számít, hogy milyen irányból találja el a repülő, vagy csak a pánikoltatás a lényeg?
  • Montanosz
    #524
    igen most épp Tunesia-t tolom és nem írtam hogy megvettem a miust
  • molnibalage83
    #523
    Pontosan. Az egész EE full lineáris hadjárata egy vicc, ehhez képest ezt hozták vissza a StDvN44-ben. Nálam kb. itt elbukott a játék.

    Az ALB alapvetően jobban modellezte az ATGM távolsági előnyét a lövegekkel szemben, sokkal balanszoltabb volt a tüzérség szerepe (elnyomás vs pusztítás), csak az adatbázis légierő részében eszméletlen hülyeségek voltak. De a játék deck rendszere, XP rendszere alapvetően felülmúlta az RD-t az én szememben. A min. lőtávos AP bugot leszámítva nálam verte az RD-t.

    (175 vagy 350 méteren belül AP vs AV-től függetlenül átüt minden KE fegyver, tehát az autocannonok kilőttek közelről szemből harckocsikat is. Bármelyiket.)

    Az RD-nek ezen a vonalon kellett volna maradnia, kis kiegészítésekkel és javításokkal úgy, hogy hozzáadta a LOG chain-t, a kétéltű járműveket. Csak szétkúrták az egészet. A top tier arty pontosabb, mint az LGB, az XP és deck rendszert szétkúrták ügyesen és olyan fantasy unicorn egységekkel lett tele, hogy az fáj. A modellező értékek is szarabbak lettek. És a view stat buttonnál kevés toxikusabb dolgot tettek bele.

    Az RD hadjárat motorja az, ami még jobb is lett, mint az ALB-é volt, azzal multis dinamikus hadjáratokat is lehetett volna csinálni. Sajnos ez kimaradt. Ha valaki ALB-ben 1v1 hadjáratot tolna, arra talán még ma is vevő lennék.
  • s1lkforrent
    #522
    És az "olcsó" RUSE-t torrenteled, de a rága Mius Frontot meg megvetted Steamen 32 euróért + 112 euróért a DLC-t?
    Ha már Graviteam csekélységek, akkor Tank Warfare: Tunisia 1943, ez gyakorlatilag homokos Mius, és a Strategy First leárazási stratégiájának köszönhetően cakkumpakk 7!! euróért meg lehet kapni vásári időben. Erősen ajánlanám is a megvételét, mert ha visszakerül a ruszkikhoz a kiadási jog, mint az öreg Operation Star esetében, akkor a csomagot azonnal eltörlik, és a tartalma nem lesz 50 euró alatt soha többet..
  • s1lkforrent
    #521
    Üdv!

    Én az European Escalation-t nem tudom ajánlani, Airlandbattle emlékeim szerint mindenben jobb volt, majd Red Dragon megint jobb. EE hadjáratát külön utáltam, mert direkt arra mentek rá hogy egyféleképpen lehessen végigmenni a pályákon, és lehetett újrakezdeni ha neked nem az jutott eszedbe mint nekik.

    RUSE RTS-t én is nagyon tudom ajánlani single-re, a IRISZOOM játékmotor használatán kívül semmi köze a későbbi Wargame / Steel Division RTT játékokhoz, de rendes hadjárata van átvezető videókkal és némi történettel.
    Amazonon még mindig árulják 10 dollárért, ha amerikai szállítási címet adsz meg, magyar kártyával és magyar adatokkal is vidáman vásárolhatsz ott. The Pack of The Rising Sun DLC is elérhető 10 dollárért, ez japán oldalt és pár új pályát ad hozzá a skirmishez(AI elleni harc), Chimera DLC pár új pályát ad 7 dollárért, ez már nagyobb pazarlás multi nélkül.

    Ha mindenképp Wargame, akkor Red Dragon leárazásban, ott még valamennyire él a multi. Steel Division 1-et szerintem ne erőltesd(ha csak nem valami olcsó kulcsos helyen, akkor megérheti az ingyen SD2 DLC miatt), próbáld ki a Steel Division 2 bétáját inkább. Ez most 40 euró lesz Steamen, de mivel előrendelés, így _bármikor_ visszatéríttetheted az árát a megjelenésig, és közben annyit bétázol amennyit tudsz.
  • Porta
    #520
    Is-2 T ki lehet lőni a magyar deckbe lévő repcsivel. Ha előtte vadásszák panikoltatod és utána mész rá az At repcsivel akkor szinte biztos a siker.

    Én tegnap 1v1ben kb 10 ét lőttem ki. Mondjuk elég havasi gyopár volt az ellen mert hetet a gyalogok tették el láb alól
  • Montanosz
    #519
    sehogy, nem szeretem a multit meg amugy is inkább combatmission,miusfrontos,theatreofwar vonalon nyomulok
  • molnibalage83
    #518
    Hogyan multizol vele?
  • Montanosz
    #517
    Hm? nem tudom milyen szerverre gondolsz, én torrentről szedtem le és működik
  • molnibalage83
    #516
    Hogyan? A szerverek tudtommal leálltak. Nem kapható már sehol. Vagy valamit nem veszek észre?
  • Montanosz
    #515
    az alap a r.u.s.e, érdemes azzal kezdeni
  • molnibalage83
    #514
    Én azt ajánlom, hogy legfeljebb a WG:RD-t, de már késő bánat. A közösség és a Eugen közösen jól tönkre vágta az egészet.
    Az EE egy jó ötlet volt, de mai szemmel nézve borzalmasan gyenge.
  • TheGreatBeauty
    #513
    Szia,
    ugyan én nem tartom magam nagy WG játékosnak, de amikor nagy leértékelések voltak, beszereztem őket. Vannak itt szerintem "veteránok" akik jóval mélyebben ismerik a "gamet" de az EE valóban egy kevésbé összetettebb talán jobban átláthatóbb játék. A single résszel anno én is elég sokat elszöszöltem, és ugyebár ott még nincsenek repülők, annyival valóban egyszerűbb. 9,99€ ennyit megér, de ha jön egy 60-70%-os akció, akkor meg gyakorlatilag ajándék! :-)
  • Zoolee1976
    #512
    Sziasztok! Ismerkednék a WG jatekaival, a kérdés hogy melyikkel kezdjem!? Külföldi fórumokon azt írták a totál kezdőknek az European Escalation t ajánlják mivel lassabb a játék és van benne egy egész jó single player mód! Vagy esetleg fektessek be ebbe az új részbe majd? A választ előre is köszönöm.
  • TheGreatBeauty
    #511
    Tényleg sokat dob a játék hangulatán, hogy bekerült a magyar egységekhez a hozzá illő hang. :-) Bár nagyon remélem, hogy a korábban beígért két külön álló hadosztályt nem fogják teljesen beolvasztani a németekhez.
  • Montanosz
    #510
    az lenne a jó ha a Theatreofwar-os kezelési/vezérlési rendszert ötvöznék ezzel a játékkal (sokat dob az élvezeten amikor a leharcolt német csapatokat zsákmányolt szövetséges fegyverekkel is fel lehet szerelni)