6899
Egosoft X4
  • tomonor
    #2695
    Onnan jött, hogy Rebirth-ben csak külső shipyardok voltak, ott teljesen mindegy volt, hogy milyen irányban épülnek a hajók.

    Most valóban jobban nézne ki, ha lenne az egésznek valami bázisa, de még jobb lenne, ha robotkarok, NPC-k és fényeffektusok is "besegítenének" az építésben.
  • mumoka 2012
    #2694
    nincs valami jobb képű npc mod mert nem csatan ki a szépségük & valami hír hogy mikor javítják az állomás ágyukat mert a mai napig is vidáman riszálva menek az ellenséges npc-k -20 as stending az outost mellett de senki nem lövi le pedig npc is van rajta vagy 100: 2.60 patch van fent de ez a mod se csinál semmit se Improved Turret Modes
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.01.06. 18:14:02
  • Jóózsf István #2693
    Hogy a modell ott van, az nem kétséges, hisz neki lehet menni. Koppan is! Ezt már a ribörsz óta tudjuk...
    Innentől engem hidegen is hagy a téma, de azért jó volt pár szóban eljátszani vele.
    Az már jobban foglalkoztat, hogy a "srácok" már a múlt héten is dolgoztak. (Nyomokban felfedezhetőek voltak a fórumon.) Remélem villantanak valamit a hét vége felé. Ez volt a legunalmasabb év végém!
  • nibron
    #2692
    Itt úgy működik, hogy a modell már ekkor is működik, csak nincs megjelenítve. A textúrát eleve ki kell számolni aszerint, hogy milyen kiegészítőket pakolnak rá. Amikor még csak építik a hajót/állomást, akkor csak ezt a textúrát jelenítjük meg, egy filterrel ami az átláthatóságot biztosítja. A filter kitakarását pedig egy értékkel változtatják a készültség függvényében. Ezt eleve tudják a graf.motorok, az alap megjelenítéshez tartozik. Amikor elkészül, akkor csak ki kell cserélni a textúrát a modellre és annyi. Ilyenkor van egy pici "villanás", mert általában nem sikerül teljesen ugyanoda pozicionálni, illetve a tükröződésnek is változnia kell. De a villanást elég jól lehet simítani néhány trükkel, pl. az egyik ilyen a villany felkapcsolása (a játékos azt hiszi a villanás része a világításnak). Ezt a módszert jó néhány játékban elsütötték már, nem túl bonyolult megcsinálni.
    Amúgy, szerintem nem rossz megoldás, készülő házaknál is lehet ilyen "foltos elkészüléssel" találkozni.
  • Caliph
    #2691
    képzeljétek azt hogy nano robotok szerelik össze a hajót vagy egy mesterséges mágneses mezőben odareplikálják amig össze nem áll :D:D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.01.06. 13:16:04
  • TokraFan
    #2690
    Ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy ezzel a megoldással lénygesen egyszerűbb volt dolgozni. Ugye itt 3D modelekről van szó, amit reálisan csak úgy lehetne "összeszerelni", ha sok-sok kis különálló darabból állnának, melyeket a program valamilyen rendszer szerint összeilleszt. Viszont ezt így elkészíteni sok idő ennyi modellnél, nem beszélve arról, hogy ha bármilyen változtatásra van szükség az eredeti modellben, akkor talán az egészet újra kell modelezni egyesével.
    Ezzel szemben, ez a módszer amit alkalmaznak, szerintem egyben kezeli a modellt és csak a láthatóságát -átlátszóságát- változtatják meg. Vagyis a teljes modell ott van már akkor, amikor leteszed a gyárat, csak nem látsziik. Aztán ahogy "épül", a felületén egy olyan textúra jelenik meg, ami bizonyos részeken átlátszó, máshol meg nem (ott rozsdás színű), míg fel nem "épül" az egész és meg nem kapja a végleges textúrákat. Ezzel a módszerrel nem kell mókolni és részeire bontani a 3D modellt, elegendő megcsinálni egyben és csak a textúrákkal kell variálni...ami idő/pénz kímélő megoldás, bár nem valami szép.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.01.06. 12:53:37
  • RJoco
    #2689
    Akkor meg is van az alacsony FPS szám oka. Rendszertelenül baromi nehezen dolgozik a gép. Olyan, hogy véletlenszámgenerátor nem létezik, csak mi nem látjuk a mintát.
  • Jóózsf István #2688
    De az olyan snassz! Olyat minden zsé kategóriás áltudományos fantasztikum tud!
    Amúgy teljesen jogos! Nem tudni honnan jött ez az ötlet az egónak.
    Bernd egy reggel így ébredt: "Bontakozzon ki a semmiből, rendszertelenül!" És akkor a csapat időt fáradtságot nem kímélve nekiállt. Lehet, hogy annak idején a riböszre csak emiatt ment el egy-két év. Hogy ezt megoldják!
  • RJoco
    #2687
    Azért ez elég sok energiát emészthet fel. És nem is látványos.
    Sokkal jobb lenne, ha valamelyik irányból elkezdenék és szépen végighaladnának a tengely mentén.
    Értelmesebb megoldás is lenne, mint így össze-visszaságban tákolni.
  • Jóózsf István #2686
    A részecskéket odatranszportálják a helyükre és addig ott is tartják, amíg a nanorobotok összehegesztik-ragasztják-vajákolják!
    És ha ezzel végeztek, ők is elmennek szőrt hasogatni!
  • RJoco
    #2685
    A levegő részecskéiből épül a hajó? Vagy inkább az űr részecskéiből?
    Akkor minek nyersanyag hozzá?
  • Jóózsf István #2684
    Nyilván. De attól még a maga ártatlan nemében vicces!
  • sznek1975
    #2683
    Biztos nem látott még épülő hajót. :)
  • Jóózsf István #2682
    Így, hogy a szeretet ünnepének vége, nevessünk ki valakit. Bejelentette, mint grafikai hibát...
  • Jóózsf István #2681
    Ha valakinek rázna a plazma, vagy impulzus lövege, nézze meg, hogy rendesen le van-e földelve!!!

  • TokraFan
    #2680
    Én meg ahogy öregszem, egyre inkább nem kívánok semmit, úgysem függ tőle semmi.
  • Jóózsf István #2679
    Lassan, ahogy öregszem, még talán babonás is leszek. Így azt kell mondjam, hogy; Szívből kívánok mindenféle jóságot mindenkinek, az elkövetkezendő időkre, de főleg erre az évre!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.01.03. 11:01:35
  • mumoka 2012
    #2678
    búék 2020 mindenkinek
  • Jóózsf István #2677
    Leszelász a célban, megnyitod a járműved menüjét, a legénységből kikeresed, beszélgetésbe elegyedsz vele és megkéred, hogy távozzon.
  • sznek1975
    #2676
    Van egy küldetés hogy 2 pilótát kel fel venni, Akit fel vettem hogyan tudom kidobni? Pilots Wanted a küldetés neve.
  • Jóózsf István #2675
    A képen az látszik, hogy az építés alatt álló tüzép saját magának UTAL építőanyagot! (Deszkát) Tehát nem felveszi a saját hajójával, vagy megkér egy npc-t, hogy "ugyan vidd már át..." Hanem "átteleportálja". Ha ezt bárki más mondja...
    Egyáltalán van ilyen írva a játékba? Persze, a kérdés nyilván költői!

    Próbálkoztam még sumákolni is egy másik témában. Nevezetesen; A ribörszben, ha a borz rakétajavadalmazását a mentésben "túlírtuk" (Többet írtunk, mint amennyit hivatalosan szabadott volna szállítania!) akkor onnantól kezdve bármennyi rakétája lehetett. Folyamatosan szedegethette fel az űrből az elhullajtottakat. Ennek egyetlen hátulütője volt, hogy onnantól kezdve a kereskedésben nem lehetett feltölteni. De nem is kellett, mert sose fogyott ki. Nálam rendre többezres készlet volt mindegyikből.
    Na ezt próbáltam ki ebben a játékban is. Odáig működik, hogy túlírjuk és a beírt mennyiséget használja is az adott hajó, DE(!!!!!) Attól a pillanattól kezdve már semmilyen módosítást nem lehet eszközölni, az EGÉSZ HAJÓN!!!!!! (Se hajtómű, se fegyverek, semmit!) Szóval bukta.
  • mumoka 2012
    #2674
    1 kérdés a 2.60 patch nál is bizonyos idö után eltunik az npc fele az mitöl van derék tol lefelé 0
  • mumoka 2012
    #2673
    meg van már köszi
  • Jóózsf István #2672
    Mind nexus-os! Amit kérdezel, az meg ITT
  • mumoka 2012
    #2671
    eqip no rng ez hol található ?
  • Jóózsf István #2670
    Nekem van ajánlásom, de ezek inkább kényelmiek:
    "Rare modparts sold" Ez lehetővé teszi, hogy a fejlesztésekhez szükséges fő összetevőt meg tudd vásárolni a boltban. Ez a része a játéknak, miszerint vadászat közben hullanak, igen ritkán, némileg optimalizálatlan része a játéknak.
    A másik szintén ehhez kapcsolódik:
    "eqip no rng" Kikapcsolja a "szerencsejátékot amikor fejlesztesz. Tehát: Nem véletlenszerűen adódnak az értékek, hanem mindig a lehető legmagasabb értékeket kapod!
    Ezeken kívül használom még a:
    Jobb vonósugár
    festések szintén a boltból
    M osztályú hajtóműzaj kikapcsolást de ez ízlés dolga. Valamint, legutolsó sorban az erősebb hosszútávú letapogatót. De ezt tényleg csak akkor, amikor már baromira unod...
  • sznek1975
    #2669
    Mik lehetnek a ajánlott és hasznos módok 2.60 update ig ?
  • RJoco
    #2668
    Fel kellett tennem a legújabb nvidia driver-t még az elején és azóta jól megy. Most a 441.20 van fenn. Mindig elindul, bár van amikor pár óta után kifagy és bezárja magát. De van amikor egész nap fut jól. Lehet, hogy fel kéne tennem újabbat, ha van és akkor megint elmaradna a kifagyás.
    Az egyik update átállította a beállítást DX12-ről Vulkan-ra sokaknál. Lehet, hogy ennek az állítása segít. Nekem mindkettőn fut.
    Esetleg azzal próbálhatna meg szórakozni.
    "c:\Users\felhasználó\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings\"
    Itt van a system.xml, de gondolom már tudod.
    Az api részt írjátok át "kSettingAPI_Vulkan"-ra vagy "kSettingAPI_DX12"-re. Ha túl régi a driver, akkor Vulkan-on biztos, hogy nem fog menni.
  • tomonor
    #2667
    Én azt tanácsolnám egyelőre, hogy maximum kóstolgasd a játékot. v3.0 + DLC hoz némi jóságokat majd, de természetesen nem javítja az összes hibát.
  • Jóózsf István #2666
    Off.: Írtad, hogy az RDR2-vel játszol. Nem volt vele indítási gondod?
    Unokaöcsém kapta karácsonyra, de ERR_GFX_INIT hibával el sem indul. (Failed to initialize graphics device. Please reboot or reinstall latest drivers.)
    Van rá találat a dróton, de hasztalan. (A system.xml-es megoldást próbáltam!) Amit a saját oldaluk ajánl azt is...
  • mumoka 2012
    #2665
    itt néz szét kicsit https://www.nexusmods.com/x4foundations/mods/
  • sznek1975
    #2664
    Üdvözlet. Szeretnék érdeklődni hogy a játékhoz kell valami mód ami élőbbé teszi és javítya a benne lévő hibákat? 2.60 patch van fent.
  • Jóózsf István #2663
  • Jóózsf István #2662
    Egy biztos.: Nem én leszek aki rábeszéllek. Minden nap szembesülök a Gőz felhívásával, hogy javasoljam a játékot valami díjra. Egyszerűen nem megy! Saját magamat kellene szemenköpnöm, ha megtenném...
    De nem akarom feszegetni ezt a témát. Örülök, hogy dolgoznak a fiúk. Várom a kiegészítést. Remélem, hogy az Egónál január már jövőre van...
  • RJoco
    #2661
    Szerintem pont azért nincs rá nagyobb akció, mert olyan kevesen vették meg és még nem hozta be azt az összeget, amit vártak.
    Tudom, hogy van virágbolti belőle, de már nincs kedvem vele vacakolni.
    Rávaló most is lenne, meg a teljes árára is, de egyenlőre elég sok játékom van és kevés időm, így egyszerűen csak kifogás kell, hogy miért ne vegyem meg azonnal.
    Most még az RDR2-t nyűvöm, már nincs sok belőle és hosszú idő óta az első játék lesz, amit végigjátszottam. Főleg, mert a legtöbb játékom amivel játszani szeretek Never Ending Story.
    És X4 is kb. ilyen, mint ahogy az X3-ba is több száz, 1000 órát beletoltam.
  • Jóózsf István #2660
    (Vallási vitákba nem megyek bele.)
    Köszönöm. Egyelőre nem sürgős.
    Tulajdonképp, a játékból is van virágbolti. Engem nem zavar, ha valaki nem áldoz rá. Sőt! Minél kevesebben veszik meg, annál hamarabb eszmélnek a készítők, hogy valami nem stimmel!
  • RJoco
    #2659
    Én még mindig várom a legalább 50%-os akciót a játékra, de 30 alatt most sem láttam.

    Van egy korábbi virágbolti verzióm, amivel nem volt problémám, ha gondolod...
    (Ma már VGA drájver cserénél nem kell újraindítani a gépet. Legalábbis az újabbakat.)
  • Jóózsf István #2658
    Ez a mentés dolog (Csak, hogy témába is vágjunk!) Felmerült már itt is meg az Ego fórumon is, de csak amolyan utolsó utáni prodzsekt formájában. Vagy legalábbis így tudom elképzelni. Nem állítom, hogy nem zavar, de...
    Ha lesz rá ingerenciám belebogarászok, hogy miért ilyen nagy. A ribörszé minden tekintetben csak a harmada (2'700'000 sor) Ha tippelhetek akkor az épületek eltérő felépítéséből adódik. Viku a naplót emlegette.

    A virágbolti felvevő hozzászólásainak összegzése: Nem lehet megtörni, illetve de, addig, míg újra nem indul a gép. Ez a gép szökőévenként van leállítva, ennél valamivel sűrűbben van újraindítva (Kb a vga drájver cseréjekor). De már öreg vagyok ilyen kényelmetlenséghez. Inkább megveszem... De most nincs lelki erőm rápróbálni. Majd egyszer.
  • RJoco
    #2657
    Nem számít, hogy nvme SSD vagy sataIII
    Nekem korábban m.2 nvme pcie csatolású SSD-ről futottak a játékok meg a rendszer is.
    Most egy sataIII-as csatolású 2,5"-os SSD-ről fut minden.
    Nincs különbség.
    Korábban HDD-re mentettem a videót, most a rendszer SSD-t használom. Ha formáznám az m.2-est, akkor elég hely lenne rajta, hogy arra mentsek.

    A virágboltival nem veszítesz semmit.
    Ja és a minőségnél a legmagasabb (100) van beállítva.
    A fájltípus mp4.
    Avi-t nem szeretem.
  • Jóózsf István #2656
    ENVÉEMEESESDÉRŐL FÚÚÚÚÚÚT!!! Oda is ment. (Csak egy másikra!) Ilyen tetű! Kilenc és fél millió sor!

    A hajógyár és a szent látomásban levő ellátó komplex katyvasz is! Talán az volt a két első gyáram De az új tüzépemre nem mondhatod, hogy katyvasz, mert azt már tervezetten építem. Legfeljebb az zavarhat, hogy a termelő és lakó egységeket összekötő raktárak nem rendezettek!

    A 11 perc 3.2 giga az nem rossz. Ha azt veszem, hogy fhd vs. 4k akkor is a feléből kijössz, mint én.