2269
Egosoft X4
  • kisiku
    Nyugi István! Nyár van! Fröccs a kézbe, irány a víz mellé vagy szurkolni csapatainknak a tévé előtt egy jó hideg sörrel. Szerintem Egoék is szabin vannak, majd folytatják ősszel. Mindig is szar volt a pathfinding.
  • Jóózsf István
    Ennyi elég is volt. Sajnos-hálistennek elfelejtettem, hogy mennyire siralmasan-szánalmasan-ostoba-béna-fos-tétova pöcsölést tudnak előadni a nagyobb hajók az állomások körül útkeresés címszóval! Fél órán keresztül néztem, (steával!!!) ahogy egy xl-es hajó megpróbál bedokkolni az egyik hajógyárammal készletfeltöltés címszóval! FÉL-TETVES-K.OTT-ÓRA!!! Természetesen nem sikerült neki! Inkább elmentettem a játékot és kiléptem, mert már közben magamban olyan dolgokat kívántam a készítőknek, amikből a leghumánusabb ez volt: Bezárni őket egy hónapra, és nézetni velük a "művüket" hogy; Ezt ti csináltátok! Akkor most gyönyörködjetek benne! (megfelelő kötőszavak képzeletben pótolandók!)
    Külön kiemelném, hogy ebben az előadásban 20-30 másodpercenként egyfajta időhurokba kerülnek a delikvensek (csak seta alkalmazása mellett!!!) Ami külön maga a cseresznye gyönyör megtestesült habján!

Ez hiányzott nekem, hogy; Fröcsöghessek itt, mint egy megkeseredett vén hülye! "Kérem kapcsolja ki!"
  • Jóózsf István
    Az azért lehet, mert a játékbeliek (NPC-k) tudják, amit nekünk keserves kínok között, hatalmas veszteségek árán kellett (volna) megtanulnunk (ha nem lenne mentés-visszatöltés) hogy; Nincs ellenfele a K-atinkának! Pláne I-cusnak! Így nem is pazarolnak rá időt-energiát! Ugyanakkor mi magunk beülünk egy valamirevaló "M"-es hajóba és 5-7 perc alatt porrálőjük!?!?!

Csöppöt elszámolták magukat az Egós bikficek, mert a ribörszben valszeg egy Titurel is elintézne egy "K"-t!!! Sebaj! Lesz ez még így se! Csak a csüggedést ne adjuk fel soha! etc...

Most, hogy így beszélünk róla... Röppenek pár kört, hogy életben tartsam az emlékeimet a frissítésig! Utolsó hivatalos játékbeli mentésem 05. 26. Azóta csak be-beléptem "valamit megnézni".
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.07.23. 18:50:48
  • Bandigyerek
    Másik.Argon prime mellett járőrözik 2 xenon K.Mindenkit aprítanak.Nem zavar senkit hogy szedik szét a hajóikat?
    Mert engem kicsit igen.
  • mumoka 2012
    és még 1 a minden nagy hajónak az ai -je kotta 0 azt még nem javitoták eddig
  • mumoka 2012
    ha a traveler megy kis hajon akkor megy a nagyon is csak kicsit várni kell mert lassabban kapcsol be de ha astoridea ba haladsz ott állandóan kikapcsol minden méterbe
  • Bandigyerek
    Akkor még ostromollak titeket néhány kérdéssel.
    Vettem egy behemot vanguardot.Nekem nem működik rajtA a travel mód,és 150-el vánszorog.De a kapitánya simán megy majdnem 4k-val.
    Mit nem csinálok jól?
  • Jóózsf István
    Nekem "M"-es hajtómű kussoltató módosításom van, mert halálra idegelt a (manőverező fúvókák) SZISZEGÉSE! Magát a hajtóművet nem halkítja le!!!
    A festésekhez van kettő és
    Jobb vonósugaram van, mert az meg gyengébb lett a ribörszéhez képest.
    Oszt ennyi.

Ha esetleg valakinek gyengébb VGA-ja van, és az meg is látszik amikor belerepül a ködbe, akkor a No Fog-ot tudom javasolni. Ezt régebben azért használtam, mert nagyon sokat repkedtem SETA-val és olyankor tudott villódzni a kép. És bár nem vagyok epilepsziás, de rohadtul tudtam gyűlölni, hogy kistroboszkópozza a szemem. Ez még az X3-as időkben volt.
  • Bandigyerek
    Érdemes leszedni-és ha igen-milyen modokat?
  • Bandigyerek
    Hát nem tudom milyen lehetett a játék mikor kijött,de van benne pár bug.
  • Bandigyerek
    megvan.Csak annyi adatot pakol ki,hogy találjam meg ami kell.
  • Jóózsf István
    Rosszabb ez az időszak, mint amikor a megjelenésre vártunk!
    Akkor lehetett találgatni, hogy milyen lesz a játék, örömködni amikor megnéztük a friss képernyőmentéseket...
    Most meg egy kérdés van. Tudnak-e egyáltalán kezdeni valamit azzal a sok apró nyűggel???

Privát bétákat már töltögetik fel a gőzre, bármit is jelentsen ez! Remélem hamarabb kikerül PÁBLIKBA, mint onnan rilízbe, mert ha nem, akkor ebben a hónapban nekem se jut semmi. Nemhogy nektek!!!

András! Próbáld meg egy k-gyors hajóval!
    Viccen felül: Elvileg minden hajó tud Flare-t szórni... Próbáld meg azt. Én sosem használtam!!! (Minek?!?!?!)
    A patrol, ha jólrémlik, két(sok)féleképp működhet. Attól függ mit akarsz védeni! Ha hajót, vagy gyárat, akkor egyszerűen, csak alá-hozzárendeled et voila!
    A szektort is védheted, vagy a szektoron belül is kijelölhetsz egy területet (középponttal, sugárral) amit védhetsz. Pontosan így fejből nem vágom!

• Bandigyerek
    sziasztok.
    Nekem olyan alapvető gondjaim vannak,hogy a rakétákat hogyan lehet lerázni mert követik végtelenségig a hajomat
    (végül az állomás fogta fel).
    Másik:patrol parancs hogy működik?
  • Jóózsf István
    "Csillagok: Csillagjaid láthatóak legyenek, vagy sem."
    Jó. De mi a tökömért vannak nekem csillagjaim? És kockafejem?
  • mumoka 2012
    ez nem ide való cikk de mindenkinek ajánlom elkészült az a jármű ami sokak álma az utazo deszka
  • Zsolez76
    Igen, nem írtam a használt modokat:

Variety and Rebalance Overhaul + Faction Enhancer 4 modulja + FireFX
    Az ebben lévő turret változakkal építettem, Fusion Ray (L) + Hunter (M)

Ezen kívül :
    No FOG
    Open map
    Rebalance mining plus
    Better Kill Credit
    DFun Skill Increasing
    Dragon Command

Én szeretem ezt a WAR modot, épp elfoglalom a HOP rendszereket+ütöm a PAR-t mert bele akartak szólni.
    A PAR jött támadni egyszerre 2 Deimos (mod ship, 6L 16M turret) + 8 Odysseus + az apraja M/S vegyesen :D
    Szép látvány volt :D

...és még mindig nem működnek az M-es tornyok, csak a hajókon... nem értem...
    de azt már megfigyeltem, hogy csak a kifejezetten defense modulokon nem megy, raktármodulon, vagy gyártó modulon működnek.... áááááá
    Utoljára szerkesztette: Zsolez76, 2019.07.16. 10:46:30
  • mumoka 2012
    sajnos van 1 rossz hírem ide nekem egy egész erődítmény van építve 2 kapura ecere kéne figyelni neki még sentry is van úgy 40 lerakva az erőd be úgy kb 200 M&L pulse van és shield is van vagy 200 tehát ha bejön 2-3 xenon 9k az max 2-3 sec és meg hal ha müküdik az erőd én ez alapján építettem hasonlót ha bele tekersz a video ba 1.21 re látod mi van a kapun kapu védelem én is vártan a választ de eddig semmi én is szeretném ha működne automatán.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2019.07.16. 08:26:04
  • Jóózsf István
    Szasz!

Milyen rendszerű fegyvereket raktál azokba a tornyokba? (Pulse, plasma, etc...) Lehet, hogy a játék felülbírálta a döntésedet és azt gondolta"Basszus! Ezekkel meg esem próbálom...!)
    Nem vagyok túl erős a témában, de próbáld meg a pulse, vagy a beam fegyverekkel...!
    Annyit még súgok, hogy a Paranid fegyverek fordulnak a legfürgébben a célra. Hátha ez is segít!
  • Zsolez76
    Üdv Mindenkinek !

Még nem írtam, de már régóta olvasom a fórumot és játszom is az X4et.

Már nagyon zavar, hogy a Def Platformjaimra rakott M-es tornyok nem tüzelnek...támadják az állomást az S-es hajók, de csak az L-es tornyokat "használja" a rendszer, az M-es és nagyobb hajók ellen nincs gond, se-perc alatt rájuk áll az összes L-es torony.
    S-es hajók ellen csak nagy néha tüzel valamelyik L-es toronyból...néha...

Van erre valami okosság?

Utoljára szerkesztette: Zsolez76, 2019.07.15. 09:35:08
  • Jóózsf István
    A szikrákhoz egészen közel kell menni. Mármint ami tényleg szikra. Leginkább egy csillagszóróhoz hasonlít. Mert van a másik fajta, ami inkább egy kerek pötty. Addig ugyanaz, hogy közelmész amennyire csak tudsz. A pöttyhöz mindenképp állomás szkenner módban kell lennie a hajónak (lehet, hogy a csillagszóróhoz is) Pötty kedvezményeket és tervrajzokat adhat. A szikra taxiküldetést, feketepiaci árushoz hozzáférést és ilyen huncutságokat. A fő szál is egy ilyen szikrázással indul!!!
    Küldetéseket egyébként inkább menüből tudsz felvenni (Baloldalt fentről a 3. 4. felkiáltójelek!)
  • Bandigyerek
    Ezeket a küldetéseket nem vágom.Ilyen ritkán adnak,vagy én nem keresem őket jól?Vannak valami szikrák ahol lehet hallani valakit.
    De azokkal nem tudok mit kezdeni.
  • Jóózsf István
    Isten hozott!

Sajnos az köztudomású, hogy a fejlesztők nem rágják a szánkba mire gondoltak. De cseppet se búsulj. Segítünk.
  • Bandigyerek
    Sziasztok.
    Én csak most kezdtem a játékot,de már a gyakorló küldetéseknél vakarom a fejem néha,
    hogy pontosan mit akar a game.
  • TokraFan
    Itt nem olyan emberek vannak, akik hitvitákat folytatnak! Viszont, nem tudok egyetérteni abban, hogy játékon kívül az AMD minden másra jobb, legalább is bizonyos grafikai programok alatt (pl. Photoshop), az AMD nem igazán rúghat labdába az Intel mellett. Jelenleg! Annak viszont én is örülök, hogy van verseny, és az AMD már nem csak a nagy bejelentések és soha meg nem valósuló ígéretek szintjén mozog, hanem valós alternatívát is képes nyújtani.
  • Jóózsf István
    " játékra Intel, minden másra ott az AMD" Ez már elég régi iskola, ami talán hetedikén érvényét vesztette!?!?!
  • Stormbird
    Én is azt remélem, hogy nem lesz a témából hitvita, ezért előre leszögezem, hogy ebben a témában csak most az egyszer írok ide, függetlenül az esetleges reakcióktól.

Szóval, szerintem: játékra Intel, minden másra ott az AMD!

S hogy alá is támasszam valamivel ezt a véleményt, és ez csak egyetlen példa: a Mafia III a megjelenésekor nem volt játszható AMD processzoros gépeken az AMD processzor utasításkészletének hiányosságai miatt...
  • kisiku
    Igen a Xeon az jó, bár játékra még sosem próbáltam.Nem kell újra elmagyarázni a hardveres kollégának
    Most hamarosan megürül egy régi szerver kb 10 éves, s mivel torony, fizikailag is belefér GPU, majd lehet hogy kipróbálom. Egy T410-es Dell, jó kis 15k-s SAS vinyókkal.
  • Jóózsf István
    Nekem nem okoz problémát meglátni az igazságot még a ködön keresztül is. Egyelőre az a bajom, hogy amit Sue néni (LIsa) mondott, az éppenhogycsak és bizonyos feltételek mellett, térdenállva, könyörögve, stb érhető el.
    Illetve kicsit vitatkoznék, mert egy szálon kábé ott van a szintetikus tesztekben. (több szálon nehéz összevetni, mivel jobbára több magot tartalmaznak a ryzenek) Viszont a játékokban, ahol most már viszonylag jól ki vannak használva a processzorok, mégis alulmaradnak. Nem sokkal, de... kb 10%-al nem lehet azt mondani, hogy "hibahatáron belül"
    Esetleg még egy kis bios reszelés, vagy összekacsintás a májkroszofttal és akár jobbak is lehetnek. Mondjuk az év végére.
    Abban biztos vagyok, hogy itt nem lesz ebből hitvita, azért is mertem felhozni a kérdést. Mivel az egész világot felpezsdítette ez a megjelenés, gondoltam megkérdem, hogy rátok milyen hatással van. Én nagyon drukkolok nekik. Kell a piacnak a több szereplő. A verseny se verseny, ha csak egy résztvevője van!

Nem konkrétan ehhez a témához, de ezt találtam az ego fórumon:

by CBJ » Thu, 7. Dec 17, 21:51 (nem mai! )

As with X Rebirth, X4 will use two cores pretty heavily for its primary activities (simulation and rendering) and as many other cores as are available for other peripheral tasks (such as path-finding and asset loading). Drivers and APIs used by the game, such as Vulkan, may also be able to make use of more than one core. Overall, the game is likely to work best on a system with at least 4 cores, and the benefits of more than that will probably tail off fairly rapidly.

Csak azért ollóztam ide, hogy ne kelljen találgatni, miért nem fut jól a játék!
  • TokraFan
    Az AMD -jelenleg-, jellemőzen több szálon jó...Érdemesebb külföldi lapokat olvasni, nem az ilyen Abu féle erősen AMD-be hajló PH-t.
  • Jóózsf István
    Azzal az összeállítással amit tervezek, összességében 100%-ot nyerek teljesítményben az egész gépen. De ebben már az ergébé ledek plusz potenciálja is benne van!
    Viszont ebben a játékban, és mondjuk a TF-ben csak 25%-ot (JÓ ESETBEN!!!) A sors fintora, hogy pont emiatt a két játék miatt akarok fejleszteni, mert az "egyébkénti" teljesítményt soha nem használnám ki. De legalábbis nagyon valószínűtlen.
    Úgy is indult az egész, hogy megvárom mit gurít az AMD és az a platform nyer, amelyik jobb lesz EGY SZÁLON!!! Szeptember a határidő.
  • TokraFan
    Én maradok a Xeonnál. Nem látom okát a cserének.
  • mumoka 2012
    nekem kell i3 -2100 van és csak kinlodom vele
  • Caliph
    én már megvárom a star citizent,remélhetőleg egy két év,aztán bővítek kifejezetten arra :D eddig elfutkároz minden a gépemen,de ha esetleg jön valami nagyon must have játék,és gyenge leszek hozzá,lehet elcsábulok én is
    de nagyon nem látok ilyet az egy éves távlatban.
  • mumoka 2012
    én is arra probálok hajtani AMD Ryzen 5 3600 6-Core 3.6GHz AM4 Processzor
  • Jóózsf István
    Érint valakit a Ryzen háromezres széria?
    Gondoltam kivágok egy fél vagyont az ablakon... Ide nekem a napot (oroszlánt) is alapon.
  • mumoka 2012
    azért a nexus -ón csöpög az apró kiegészítő mod
  • Jóózsf István
    Ha jól olvasom, akkor még nem is a 3.0 jön, hanem előbb kiadnak egy javítást ami lehet 2.52 - 2.99. Aztán lesz 3.0, amiben garázdálkodhatunk a "saját rendszereinkben". És majd csak utána DLC. Akkor egy kis matek:
    Ebben a hónapban már csak lfsz a sggnkb! Augusztusban javítás, szeptemberben 3.0. Októberben DLC. November - december második déelcé! Cseppet szűkös lesz!
  • Pares
    A hozzászólásban is leírta, miért van "nagy csend". A kritikus hibák kijavítása után most lép át új fázisba a fejlesztés... Hamar munka meg ritkán jó. Ráadásul a wiki szerint az Egosoftnak 2017-ben 18 alkalmazottja volt, és ebből vélhatően nem is mind a 18 fejlesztő, aki a játékon dolgozik...

Összehasonlításképp az Elite:Dangerous-t fejlesztő Frontier Developments-nek 422 (2018) alkalmazottja van, a Star Citizent évek óta hegesztő Cloud Imperium Gamesnek meg 475 (2018)...
  • Caliph
    hát az X féle birodalomépítéstől messze van az SC meg az ELite is nagyon. Elitere azt mondják bevallottan nem is lesz olyan,az SC ben meg mire eljutnak oda ,hogy npc által irányított saját kereskedő vagy bányászhajók járják a játékbeli világot,aminek a dolgaiból a saját gyárad akár hajómodulokat képes gyártani,na,az se ma lesz.
  • TokraFan
    Az Elite és az SC eladásai nem ezt bizonyítják, szerencsére. Az más kérdés, hogy az X-hez fogható játékot nem sikerült még senkinek csinálnia, az Elite sok szempontból jobb, de mint komplett játék, messze alulmarad még az X3-al szemben is, az SC meg tán soha az életben nem fog elkészülni. Igény az lenne, csak senki nem mozdul rá, vagy ha mégis, akkor szimplán lehúzzák ezt az egyébként lelkes réteget, de normális játékot még senki nem csinált a műfajban.