6439
  • lac coo
    #3957
    Nagyon ritkan szednek ki, van annyi fedezek mint a fene ...
    A surubb helyeken inkabb szoktam meghalni.
    Ezert nem is megyek Amiensre, ott aztan esek kelek :)
  • yossarianHUN
    #3956
    Miért is fáj az, ha valaki szereti gyűjtögetni az ilyen "kacatokat"?
  • Tikal #3955
    Ha egyedül játszol meghalsz könnyen, Játssz csapatban. Ha Assault vagy és egyedül vagy St Quentin Scar-on akkor értelemszerűen nem rohangálsz C-re, mert mire odaérsz lehet leszednek. Maradsz a városban.
  • lac coo
    #3954
    Az egyebkent mindenkinel ugy van, hogy futas kozben nem tud gadgetre valtani, vagy csak nalam trukkozik valamit a szokasos jo dice key beallitas ?
  • ratgab
    #3952
    Én sokszor láttam már, hogy javítanak. Periszkópot scoutnál nem sokat láttam, de a flare-t szoktam látni, hogy használják.
  • ratgab
    #3951
    Én azért sokszor jártam már úgy, hogy nagyon jól jött volna ha valaki megdubó néhány skulóval....Főleg a Scoutnak nagyon fontos, mert az ami nála van az szinte nulla.
  • lac coo
    #3950
    Algoritmus, hogy rohadna meg ez a telefon...:))
  • lac coo
    #3949
    En amugy meg kevesebb pontot adnek killre, lenne itt minden amialgoritmus kell rogton :))
  • VO101Tom
    #3948
    Igen, pontosan erről beszélek én is. Szerencsére van, hogy haverokkal tudunk megtölteni egy szakaszt, azok nagyon élvezetes meccsek szoktak lenni, megyünk előre, segítjük a másikat, és mindig van valaki, aki bevállalja a szívósabb kasztot, hogy a szakasz egésze haladni tudjon. Ha egyedül megyek be valamilyen szerverre, én pl végignézem az összes squadot, van-e valahol 2-3 azonos prefix, akkor azok valszeg együtt is fognak haladni, és próbálok becsatlakozni oda. De általában csak tök vadidegenek jutnak, és abból ritkán sül csak ki jó csapatmunka.
  • TDC Geronimo
    #3947
    Ott a pont. Mi mostanában lángszórós heavyt viszünk supportokkal, akik kintről is tudnak szerelni. Igen hatékony a dolog :D

    A csavarkulcsot is szinte senki nem használja pedig nagyon jó dolog, ahogy a scout is tele van jó gadgetekkel pl periszkóp/flare, de egyszer nem láttam még, hogy valaki használja. Csak fekszenek egy helyben és puffogtatnak...
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2016.10.31. 13:40:44
  • lac coo
    #3946
    De ez miben befolyasolja azt, hogy milyen fegyvered van?
    Pont, hogy ellene van, bolond lenne aza user mediknek allni a hazak kozott, epp az lenditene a dolgon, higy mindenbol legyen ha nem kellene merlegelni a hulye fegyverek miatt.
    Medik meg van sok, azt szeretik a nepek, de support az nem igen, igaz losszerre olyan nagyon nincs is szukseg :)
  • ratgab
    #3945
    Ha mediccel első vonalban küzdesz (házak közt egyedül), akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.
  • ratgab
    #3944
    Tegyük fel hogy meghaltál. Következő kasztod mi lesz? Sokan automatikusan rámennek arra amivel előzőleg voltak Én például mérlegelem, hogy hol mit fogok csinálni. Ha szűk helyen kell menni, közelharcra számítok vagy csak berágtam mert a többi kaszt nem megy akkor assault (ha nyílt terepen van támogatás és fedezék lehet akkor is assault ha oda tudok sunnyogni az ellen közelébe).

    Ha távolsági harc megy és esély nincs az előrenyomulásra akkor lehet scoutot választok, vagy ha szükség van élesztésre akkor medic...Ha látom, hogy nincs support (életbemaradást és ponttartást növeli ha van nálad lőszer ), akkor is lehet váltok, illetve ha fel kell tartóztatni a támadó assaultokat míg odaérnek a scoutok takarítani.

    Helyzetfüggő...Azt kell választani, amivel legjobban segíted a csapatot és legjobban akadályozod az ellent az előrenyomulásban (sokszor elég ha időt nyersz). És egyébként ebből jönnek szépen a pontok is, a killek is, na meg izgalmas a játék nem mindig ugyanazt a stratégiát akarod ráeröltetni a meccsre. Néha pont az kell, hogy egy értelmes játékos üljön be egy tankba és máris működik a támadójáték is (volt ilyenre is példa). Vagy elég annyi, hogy beülsz egy légvédelmi ágyúba és szétkapod a bombázókat, hogy a tankosok fellélegezhessenek.
  • lac coo
    #3943
    En is igy gondolom, de ezt miert hivjak balansznak ??? :)

    De lehet csak oreg vagyok mar, regen azert meg tudtak oldani, hogy a dmr dmr volt, de azaz assault sem csak kozeli tavban uzemelt :)) Igaz, papiron ez elso vh, nem lehet smg tk adni a dmr nek, hogy valami eselyt kapjon kozelre is ....
    Mindegy , vegul is en elvagyok assaulttal, most mar nagyon ritkan lonek le sniperek vagy medikek, de soha nem fogom azt mondani, higy ez igy jo...:)
  • TDC Geronimo
    #3942
    medic és support is le tudja szedni snipert bármikor. Amúgy meg nekem sokkal jobban tetszenek így a classok, mert mindegyik teljesen egyedi. Azt is sokan elfelejtik, hogy ott vannak a pisztolyok közelre. Ebben a játékban iszonyat jók a sidearmok.
  • VO101Tom
    #3941
    Gyökerek + fegyverek. Azért tudják ezt megcsinálni, mert jelenleg megtehetik. Ha többi kaszntnak is lenne olyan fegyvere, amiket arra találtak ki, hogy messzire és pontosan tudj lőni, akkor a sniperek a kis villogó távcsövükkel elmehetnének a francba, ahogy pl. BF4-ben is teljesen jól működik, hogy bipodos géppuskával tudtál olyan messzire és olyan pontosan lőni, hogy a sniper a legtöbb esetben egyáltalán nem volt biztonságban (max a nagyon messziről, 40x optikával dolgozók). Itt meg tök nyugodtan végigkempelik az egész menetet a sziklák tetején, pálya szélén, mert ágyúkon kívül nincs olyan fegyvered (legalábbis a kezdő packban), hogy igazán félniük kellene bármitől.
  • VO101Tom
    #3940
    Nem. Fordítva. Be sem mész a házak közé medikként, mert ott tuti te döglesz meg hamarabb. Vagy ha a csapatod a házak közt van, akkor a respawn-nál váltanod kell.
  • ratgab
    #3939
    Ha lennének normális squadok akik együtt mozognánk akkor működne a dolog. Ellenben amíg mindenki egyedül tolja, addig úgyis alkalmazkodik a körülményekhez (én például mindig változtatom, hogy épp mivel megyek a helyzetnek megfelelően...és igen olyan is van, hogy a támadóékben nincs medic vagy nincs support akkor én arra váltok, hogy gördülékenyen tudják a fiúk végezni a dolgukat).

    Egyébként meg van példa csapatmunkára randomban is, igaz ritkán de van (főleg mikor a medic rájön, hogy gyógyítással és élesztéssel nagyon sok pontot lehet gyűjteni...többet mint öléssel akár).
  • lac coo
    #3938
    De milyen palya reszhez illo valasztas ????
    Azt hogy, amig odajutok a hazakhoz legyek medic, majd elotte oljem meg magam es valtsak assaultra ? :)))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.31. 13:26:48
  • ratgab
    #3937
    Nem is mondja senki, hogy minden meccsen az ideális arányban jelennek meg a kasztok. Én csak azt mondom, hogy a csapatmunkára lenne lehetőség ha élnének vele.
  • Bandicoot
    #3936
    Csak ez nem a balansznak köszönhető hanem annak hogy sok gyökér a fregelésre megy nagy távból illetve a K/D arányra.....Ezek rendszerint ilyen más játékokból ideszalasztott baromarcúak.
  • VO101Tom
    #3935
    Olyan magabiztosan osztjátok szét a tagokat a squadban (ami egyébként tényleg így lenne logikus), mintha soha nem láttatok volna olyat, hogy a sivatagos pályán 20-ből 15 sniper, a maradék 5 szerencsétlen meg rohangál tüzet oltani ahol épp a legjobban készül beütni a szar (vagy tankozik-repülőzik)
  • VO101Tom
    #3934
    Mégis mindenki az alapján választ kaszt, hogy a pálya azon pontján melyiknek van jobban odaillő fegyvere (csak az elmúlt 20 hsz-ben is többen írták ezt, mint "megoldás"), amikor meg vadidegenekkel vagy egy szakaszban, akkor ez hatványozottan igaz. 90%-ban leszarják, hogy mi van a többiekkel, azért kellenek a "zöldek", hogy legyen kire spawnolni, és kész.
  • Conqvistador
    #3933
    5 fős Squadnál én 2 Medic és 1 supporttal mindenképp valamint 2 assa vagy 1 assa 1 scout al számolnék.
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.31. 13:11:15
  • Bandicoot
    #3932
    "De az is biztos, higy szanaszet lesz ez a resze meg piszkalva..."

    Baromira reméljük hogy nem fogják az egészet szétcseszni a hasonló nyavalygások miatt.
    Szinte tökéletes a balance. Ha a "minden osztályban minden távon érvényesülni akarok" játékot akarsz tolni ott a COD meg a többi "csoda".
    Ha egy picit is változtatnak akár a te szájízed szerint akkor máris értelmüket és hatásfokukat veszítik a kasztok.
    Lőnél nagyobb táon a medicre? Tudsz, csak sok kell bele a medic ezalatt azon a távon kicsinál ha béna vagy. Ha ezt korrigálnák hogy le tudd szedni könnyedén azon a távon a medic fegyver használhatatlanná válna lévén ugyan az lenne vele mint közelről. Lutri. Marhára remélem hogy nem fognak hozzányúlni az egészhez, nem hiányzik hogy a félautomata fegyvereket kiheréljék mert a pistikék automatákkal akarnak érvényesülni minden létező távolságban.... Így is eléggé heréltek a félautomaták....
  • ratgab
    #3931
    Csapatmunkára vonatkozó kritikáddal nem értek egyet. Rögtön ott kezdődik a dolog, ha nincs medic vagy support akkor a csapat kb addig él amíg kitart a lőszer, illetve amig 1x le nem lőnek. Scout kell távolsági harchoz, közelre meg az assault és kész is a csapat.
  • VO101Tom
    #3930
    A BF4-ben is fasza volt, hogy volt a carbine meg a shotgun kategória, azt' ha valakinek nem tetszettek a kaszthoz kapott alap fegyverek, vagy még nem unlockolta az igazán jókat, akkor is el tudott boldogulni a mapon, nem csak golyófogót játszott. Én pár óra multizás után ezt látom a nagyobb gondnak, hogy a fejlesztők elképzelése alapján előre le van osztva, hogy az egyik kaszt messzire tud dolgozni, a másik meg közelre, és ezen a játékos nem változtathat. Ezt azért szerettem volna eldönteni én, mert jelenleg nem amiatt választok kaszt, hogy mi lenne hasznosabb az oldalnak (miből van hiány), hanem, hogy a pálya melyik fegyvernek kedvez, és ez így elég komoly tökönszúrása a csapatmunkára, taktikára felépített játékmenetnek. Lehet, hogy a HC mód majd kissé összerázza a mezőnyt, ez majd elválik (én nagyon remélem). Az viszont hogy a pisztoly lőszeres fegyverek nem jók messzire, az viszont egyáltalán nem baj. Még a desert eagle-re is 70-80 métert írnak effektív hatótávnak, addig az AK méretű lőszerrel 5x akkora. A BF4 távcsöves pisztolyai a röhely kategória (bár inkább volt idegesítő, mint vicces).
  • ratgab
    #3929
    Vissza tud lőni....Csak míg neked szinte semmi esélyed távolról lelőni, neki ennél egy picivel nagyobb van közelről...Főleg ha jól tud célozni...Assaulttal meg csak megszórod és vége van.
  • TDC Geronimo
    #3928
    Mondtam, hogy hosszú évek után az egyik legjobb BF rész
  • lac coo
    #3927
    Szopni nem szopok, futok :))
    Sot jol elvagyok az assaulttal, ha nem erek oda futok, de sok esetben a granat messzire repul es van boven belole....
    De en jobban orulnek ha en visszatudnek loni a medikre messzebbrol, es o is ha szemben allunk egy folyoson ;)

    De az is biztos, higy szanaszet lesz ez a resze meg piszkalva...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.31. 13:02:20
  • ratgab
    #3926
    Azért mert ahogy írtam lentebb is assault nyílt terepen szopsz...Ha fejed tetejére állsz is lenyomnak a scoutok és medicek...Ez van...Kő-papír-olló effektus.
  • Running
    #3925
    Igen, nehéz hozzászokni ehhez. Az előző részekben mindig megvolt az ultimate kaszt és fegyver, de itt minden pályához és sokszor pályán belül is szituáció függő, melyik kasztot és fegyver kell választani. A hitbox fényévekkel jobb, mint az előző játékaikban megjelenéskor és emiatt sokkal jobban kell vigyázni, mert olyan, mintha hc módban tolnád.
    A single-t letoltam, nagyon szórakoztató és érdekes lett, ennél többet én nem vártam egy nem single alapú játéktól. Alapvetően nagyon elégedett vagyok a játékkal, furcsa ezt így kimondani, mert a Battlefield 2 óta nem volt egy ilyen korrekt játékuk megjelenéskor.
    Minden ami hiba benne, azt a játékosok generálják, lásd csipa hegyek, lásd nem tudnak jelölni, járművekkel nem foglalkoznak, squadban képtelenek mozogni, kevés lőszerdoboz és keltés. Ezeket nagyrészt ki lehet küszöbölni a baráti társaságokkal való játékkal.
  • Tikal #3924
    szerintem te nem vágod mi a balansz :) Nem attól lesz balance, hogy mindenkinek ugyanolyan minőségű fegyvert adnak...
  • lac coo
    #3923
    De miert valtanek hisz jo a balansz...:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.31. 12:37:20
  • TDC Geronimo
    #3922
    Lehet ám helyzethez alkalmazkodni és arra váltani ami épp megfelelő. Azért van 4 class.
  • ratgab
    #3921
    Mert így mindenkinek megvan a szerepe. Assaulttal (támadó, ergó ez rohamozásra való és nem távolsági tűzpárbajra....Rohamra ahol egymás arcába kell valószínűleg lihegni) nem kötsz bele a sniperbe távolról vagy a scoutba mert ráfaragsz...Viszont ha közel vannak az assault megeszi őket reggelire. Lásd erdős pálya ahol azért magasan az assault a király kaszt. Shoti és aprítasz mintha kacsavadászat volna.
  • lac coo
    #3920
    Ok, akkor miert is jo a balansz, ha az assault csak futni tud eloleg mar kozepes tavrol is ? Es veget nem eroen lehet mondani a helyzeteket ahol ket kaszt kozul az egyik szopoagon van...
    En nem ertem miert jo ez nektek...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.10.31. 12:07:45
  • Conqvistador
    #3919
    Eszméletlen királyság ez az Operations.
    Új egyéni csúcs 22 kill egy valagnyi assziszt igaz 30+ halál Mediccel Ja és volt vagy 50 újraélesztés ha nem több. 22k pontot még sose szereztem egyben. viszont 2x sikerült elpusztítani a léghajót.
    Az elsőnél az utolsó pillanataiba belerepültem a vadásszal és felrobbant (majd újraéledve rámesett a roncsa :D) A 2. nál iylet még nem láttam egy squad társam a léghajó tetején állt rá joinoltam és gránáttal meg puskával lövöldöztem a léghajót egyszer csak felrobbant igaz itt is az utolsó 5-10% nál jártam.
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.10.31. 11:19:55
  • Bandicoot
    #3918
    Én azt nem értem miről beszél amikor azt írja: az elégedetlenek.... Rajta kívül senki mástól nem olvastam még ezt a balansz baromságot. Teljesen jó a játékban a balansz,netszerte elégedettek vele.
  • Conqvistador
    #3917
    Nálam is volt. Picit pipa vagyok mert operationsba nyerésre álltunk és 6200 pontom volt simán duplázhatta volna és disconnect. Nem tudom ilyenkor e meglévő pontot jóváírja e nyilván a későbbi bónuszt bukó.