6439
  • yossarianHUN
    #1984
    Ja, főleg, hogy követni se lehet a fejlődését sehol. Erre azért remélem beépítenek valami XP-bart a végleges verzióba.
  • toza #1983
    sznajpernal kb nincs is bullet drop.. cul codos letta egesz mostmar..
  • ratgab
    #1982
    Lehet akár a kettő kombinációja is. Hazudnék ha azt mondanám tudom mitől fejlődik jobban... Halvány lila ibolyám nincs ,hogy őszinte legyek.
  • yossarianHUN
    #1981
    Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a class level up pontokhoz van kötve, nálam eddig minden ilyen szintlépés közvetlenül egy kill után ugrott fel.
  • ratgab
    #1980
    Itt is mozog egyébként, legalábbis én úgy vettem észre. Nem nagyon, de mozog.
  • ratgab
    #1979
    Én is próbáltam a scoutot, de megmondom őszintén nekem nem adta vele annyira. Persze lehet viszonylag könnyű killeket összeszedni, de sokkal hatékonyabb vagyok pl assaulttal és ez a pontjaimban is megmutatkozik...Az meg számomra azért lényeges mert az újabb gyilkolóeszközöket csak így lehet gyorsan elérni és ne feledjük a fegyvermodolás részét még nem is láttuk a játéknak...Kíváncsi vagyok az mit fog igényelni, de gyanítom, hogy bizonyos szint kell az egyes jobbnál-jobb alkatrészek feloldásához.
  • JagFater
    #1978
    Már nem emlékszem melyik játékban volt úgy megoldva a sznájper, hogy bent kellett tartani a levegőt és még úgy is random mozgott a célkereszt. Mint az egyébként is szokás.
    Csak lemaradt a vége.
    Szal ilyesmi kéne, meg egy kis létszám limit.
    Utoljára szerkesztette: JagFater, 2016.09.05. 18:33:59
  • Vadnokedli
    #1977
    16 van VGA-n 8.
  • yossarianHUN
    #1976
    Annak a 20%-nak hamar tele lesz a töke azzal, hogy 3 méter futás után kiszedik a csipások a map túlsó végéből, és ők is elkezdenek így játszani. Én is már csak szinte scouttal megyek, mert a béta elején még próbáltam csapatjátékos lenni, gyógyítani, ammózni, pontokat foglalni, de már mindenhol nyüzsögnek a sniperek, és még középtávon (sokszor közelebbről is) is simán ki lehet kapni tőlük tűzharcban. Kivéve, ha nekem is sniper van a kezemben, akkor általában ők húzzák a rövidebbet, akkor meg minek szívassam magam.

    Lehet, hogy pesszimista vagyok, de szerintem nem a keménymag fogja felhúzni magához a CoDmágusokat, hanem fordítva, utóbbiak fogják megtörni előbb-utóbb a veteránok csapatszellemét.
  • ratgab
    #1975
    Én egyáltalán nem éreztem sniperbarátnak. Nagyon sok a ház és viszonylag ritkán szaladgálnak totál nyílt terepen az ellenfelek. Abban igazad lehet, hogy ennél még lehetnek sniper szempontból sokkal rosszabb pályák is.
  • Tikal #1974
    Az a 20% fogja elpicsázni a többieket :)
  • toza #1973
    fejeszzeee! tedd felre locsolopenzt jovore es vegyel geforsz 400x et!
  • RiCSi1234
    #1972
    Kipróbáltam, lassú régi gépem van, a Bf 3 még csak-csak elmegy rajta, de ez már sok neki.. Akadtam mint a picsa. :) Legalább ezt is elmondhatom, hogy kipróbáltam.. :)
  • toza #1971
    es csak 8 gb d van mi!?

    k/d teljesen felesleges.. bf4 ben is..minding is az volt a fontos h nyerjen a csapat es kesz. barmi aron!
  • yossarianHUN
    #1970
    Amit most leírtál, az az, hogy téged nem érdekel. A CoD-ból szabadultakat csak az érdekli, akik meg új játékosok, azokat szintén csak az érdekli, mivel a kompetitív, online FPS-ekben, amikkel korábban játszottak, csak az számított. A winrate meg a pontok az átlag krumpli játékosnak misztikus, megfoghatatlan dolgok, a K/D az, amivel el lehet dicsekedni a haveroknak, hogy ezt nézzétek, mit lőttem CoD... Bocs, BF-ben.

    Ezek után maradnak azok, akiket tényleg nem érdekel, azaz a régóta jelenlévő BF-keménymag, a gond csak az, hogy a megjelenéskor ők fogják jelenteni a játékosbázis kb. 20%-át.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2016.09.05. 18:20:14
  • SötétBarom
    #1969
    Azt elfelejti mindenki, hogy lesznek más mapok is. Így érzésre ez egy nagyon sniper barát map...
    Utoljára szerkesztette: SötétBarom, 2016.09.05. 18:18:32
  • yossarianHUN
    #1968
    Akkor ott valami nem stimmel
  • Tikal #1967
    Kutyát nem érdekli a KD, néha ki sem írja a meccs végén kinek volt a legmagasabb, scoreboard-on pedig 1.0 KD-val is lehetek a tetején
  • ratgab
    #1966
    Abból hogy lesz jó stat, ha 5-ös K/D-je van, de amellett 20 %-os winrate-je? Rá lesznek kényszerítve ha nem is csapatmunkára, de a pontfoglalásra is, onnantól meg már egy ugrás a squadban való közös munka. Mondjuk akit nem érdekel a winrate az csak puffogtatni fog, de azt meg úgy hamar le fogják vadászni ha ezt egyedül teszi.
  • Vadnokedli
    #1965
    8,6GB-ot eszik nálam a BF4
  • Tikal #1964
    BF4 ugyanennyire pörgött...
  • yossarianHUN
    #1963
    Ez oké, csak ezt magyarázom, hogy ezeket a vérpistákat totál hidegen hagyja a winrate.
  • ratgab
    #1962
    Valószínűleg igazad van, de akkor a jó stat mellé bizony csúfos winrate fog párosulni ezt már most lehet borítékolni...Mert tetőn kempeléssel itt bizony conquestben tutira nem lehet nyerni...De nagyon rushban sem.
  • lac coo
    #1961
    En nem vagyok ennyire optimista mint ti, nem a codosk miatt van ez igy, azert mert lehet. En pl siman tiz loszert adnek egy snipernek, meg nemi ballisztikat : Aztan spotoljon, meg lojon a biztos celra... Csak ugye erre nincs igeny, ha codos ha nem.....
  • Rony94
    #1960
    Mondjuk itt már nincs jelentősége a halálnak, mert itt nem ticket rendszer van mint az előző részekben, hanem csak simán melyik csapatnak van több checkpoint-ja és akkor annak a csapatnak gyorsabban töltődik a pont.
  • yossarianHUN
    #1959
    Nem plusz 2 halál, csak akkor jegyzi fel a halált, ha respawnolsz.
  • yossarianHUN
    #1958
    Ugyanúgy egy halálnak számít, akkor meg nem mindegy? Legalább kapsz egy második esélyt, még ha nem is nagyot. Mellesleg azért amelyik medic nem totál newbie, annak azért szokott annyi esze lenni, hogy ne a tűzvonalban fekvő hullákat élesztgesse, főleg, mert akkor ő is egy pillanat alatt elpatkol.
  • Rony94
    #1957
    Igen, ez nem kifejezetten rossz feature. Sok medic BF3-ban és 4-ben nagyon eltúlozza az újraélesztést, hogy az ellenfél még mindig ott van a közelben, de medic feléleszt és az ellenfelek megint lelőnek. Na tessék, kapásból plusz 2 halál. Gondolom emiatt rakták be ezt a skippelést.
  • yossarianHUN
    #1956
    Az a baj, hogy abszolút nem érdemes arra alapozni, hogy valaki majd nem fog ilyen meg olyan játékstílust űzni, mert azért nem kap sok pontot. Mint azt már lejjebb írtam, a játékosok 80%-a leszarja a pontokat, és csak a kill/death-re megy rá.

    Hatalmasat ugrott most a BF játékosállománya, és ezzel párhuzamosan - ahogy az lenni szokott - drasztikusan fel is hígult. Köszönhető ez egyrészt a játék körüli gigantikus hype-nak, másrészt az Infinite Warfare előre borítékolt csúfos lebőgésének, utóbbiból rögtön ugorhatunk a következő következtetésre, vagyis hogy induláskor rengeteg hiperaktív ex-codos fogja elárasztani a szervereket, akik aztán nagy ívben szarnak a pontokra, győzelemre, vereségre, csapatmunkára, és csak a statjuk felhúzásával vannak elfoglalva. Innentől tök felesleges és naiv arra alapozni, hogy majd a játék a pontozással fogja a játékosokat a megfelelő játékstílusra meg csapatmunkára ösztönözni. Épp ezért mindenkit óva intek attól, hogy induláskor majd "egészséges csapatmunkát" várjon, mert annak szentségelés lesz a vége. Itt bizony kőkemény kontrollintézkedéseket kell bevezetni, nem az kell, hogy kevésbé jövedelmező legyen az önző játék, hanem hogy kevésbé kivitelezhető.
  • lac coo
    #1955
    Nem baj az , hogy van, sokszor elofurdul hogy az ember nem ker uj eletet :) pl bf4 -ben kifejezetten utaltam mikor a legnagyobb lovoldozes kellos kozepen egyszer csak ujra ott hasalok total eselytelenul, sokszor azt se tudvan merre vagyok arccal elore :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.09.05. 17:59:06
  • yossarianHUN
    #1954
    Egyébként ez a "skip revive" a námbörván díjas a legidiótább fícsörök listáján. Nulla értelme van, mivel úgysem spawnolhatsz előbb, még akkor se, ha nyomod a skippet, ezáltal tisztán csak arra jó, hogy kibassz a medicekkel (meg magaddal), akik esetleg újraéleszthettek volna.
  • lac coo
    #1953
    nYILVÁN NEM, DE ATTÓL MÉG EZT CSINÁLJÁK, ÉS ROHADT NEM JÓ EZ ÍGY :))
  • yossarianHUN
    #1952
    Na ja, csak eddig a gránátot nem töltötte újra az ammo pack.
  • ratgab
    #1951
    És jobban teljesít így egy medic mintha a hadszíntéren dolgozna (dobálná a bajtársaknak a medpacket vagy felélesztené az elhullottakat egy vesztes csatát így akár meg is fordítva)? Amit én megfigyeltem medicként, hogy sokkal jobban járok pont szempontjából a heallel, a felélesztéssel (minden medpack felvételért és szuriért pont jár, míg ha azt magad veszed fel csak a te életed töltődik) és emellett persze lehet az ólmot is szórni.

    Egyrészt ha háztetőn tartózkodik azzal nem nagyon segíti a csapatot, nem foglal pontot ,amivel megint csak nem segíti a csapatot, ezáltal neki sem lesz annyi pontja a kör végén, ami meg negatívan tudja befolyásolni a kör végén a szintlépését, illetve az eszközök feloldását (a végleges játékban szerintem nem lesz kifizetődő).

    Én egyébként azt gondolom, hogy ez az eszetlen rohanás ami némely meccsben megvalósul csupán a bétának tudható be. Mindenki mindent gyorsan ki akar próbálni, ezért rohangál, spawnol összevissza. Például sok esetben még ha van is a közelben medic nem is jeleznek, hogy segítségre van szükségük, holott ez nagyon fontos egy medicnek (látom ugyan az elhullottak a minimapon, de ha látok hozzá a házak közt egy felkiáltójelet is könnyebben találom meg és tudom feléleszteni...ráadásul meg is éri, mert jár érte pont....Könnyebb pontszerzés, mintha ölnöm kéne). Kapásból mindenki nyomja egyébként a respawn-t mert rohanna vissza ölni.

    Ha már itt tartunk semmi csapatmunka (amúgy ha kijön a játék ezt nagyban fogja segíteni az 5 fős csapatok: rá lehet spawnolni a csapattársra, csapatvezető ki tudja jelölni a célokat, ha esetleg van némi kommunikáció még akár be is lehet osztani, hogy ki milyen kasztot válasszon és közösen egymást segítve is lehetne mozogni, fedezve egymást, felélesztve, gyógyítva, támogatva, közösen kiszedve egy tankot) nincs jelenleg a bétában csak mindenki szalad a saját dolgára.

    Ugyanez lesz egyébként a scout is. Ideig óráig szórakoztató távolról lelődözni az ellenfelet olyan messziről, amire nem tud visszalőni, de a scout szerepe nem csak ennyiből áll. Sőt nem tudom megfigyeltétek-e de a scout a mesterlövész puskája miatt brutális mennyiségű pontot össze tud szedni a scoutolással (asszem q-val lehet kijelölni azon célpontokat amelyekre teljes rálátása van a scoutnak ezzel megjelenítve azt a minitérképen is, ami sokkal jobban megkönnyíti egy páncélos csapdába csalását, illetve könnyebb kiövését). Ezzel szemben a bétában a scout gyakorlatilag el van foglalva a sniperkedéssel és vagy pontfoglalással. Holott ennél sokkal többre képes, illetve sokkal többre is lehet és kell is használni.

    El tudnék képzelni pl. olyan támadó osztagokat akik fel vannak vértezve egy supporttal, illetve egy mediccel és a másik 3 tag csak assault...tökéletes rohamozó egységként funkcionálhatnának. Ugyanígy teljes tankosztagok is lehetnének. Vagy akár a scoutokra épülő csapatok, ahol van 1-2 scout és az őket támogatók (egy medic, support és egy assault ha valaki lerohanná őket). Vagy akár olyan csapat ahol 1-2 csapattag lóval előcsalja az ellent és a scoutok szétszedik őket vagy ahol egy csapattag kamikáze módon beront az elfoglalandó pontba a többi meg csak erre várva már spawnol is rá, így hirtelen egy támadóból 5-öt képezve.

    Egyszóval jó kis játék lehet ez ha kialakul egy egészséges csapatmunka.
  • lac coo
    #1950
    De ez mindig mindennel igy volt , nem ? Akinek van valami packja az maganak dobalta is rendesen .
  • toza #1949
    vicces azer supportal az unlimited granat.. eldobod,ammo pack,es mar megint van granatod.. csodajo..
  • lac coo
    #1948
    Az a durva, hogy gyak a medic is leginkabb sniperkent dolgozik fennt valahol, en pl sokat vagyok a hazaknal, ott mindig kempel vagy egy tucat :) COD ban nem kell ennyit futni mint itt ezek miatt a dolgok miatt :))
    Legtobbszor nem tudnak megolni mert egy loves nem eleg abbol a puskabol, de kapasbol -60 hp....
    Nekem barki barmit mond, hogy ezt lehetne azt lehetne, majd a mi sniperunk kiszedi , stb.... ez igy iszonyatosan rontja a jatekelmenyt...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2016.09.05. 17:19:26
  • yossarianHUN
    #1947
    Dehogy mennek át, azt hiszed, hogy a CoD-szökevény sniperhuszárokat érdekli a legkevésbé is, hogy nyernek, vagy vesztenek? A Victory/Defeat kiírást a végén észre se veszik, csak dülledő szemmel bámulják a K/D ratio-t. Az első résztől jelen vannak a sniperek, csak a mostani sniper játékmenetnek köze nincs az eddigi részekhez, úgyhogy ez abszolút nem jelent semmit.
  • Rony94
    #1946
    Ennek is megvan ám a hátránya, az adott csapat nagy eséllyel veszíteni fog. A sok hülye, aki azt hiszi hogy only sniperrel is lehet meccset nyerni, hamar rájön hogy ez nem így van és átmegy medicre vagy assaultra.

    Meg ez csak béta, itt minden hülye felbukkan, olyan is aki életében nem látott még BF játékot, majd a teljes játékban fognak előbújni a normálisabb játékosok. Úgyhogy a sniper kaszttal nincs probléma. Az első résztől kezdve jelen van és soha nem volt probléma vele.
  • toza #1945
    lesz kontrol..bf 3-4 nel is mar legtobb szervereken max 3 -5 szokott lenni kb..

    toltam kicsit verdunnal most,es leszamitva a gyagya akados mozgast igazabol sokkal erdekesebb az..

    mamrint bf tul gyors , ezek mar kvikszkopos sznajpervideok kb.
    mashogy nem lehet,annyira porgos szar az egesz..szoval ellszarodott ez is cseppet..
    Utoljára szerkesztette: toza, 2016.09.05. 16:42:08