288
banner

Divinity: Original Sin 2
  • fluency
    #208
    Fortify, (mass) cleanse wounds, meg talán a bless...
  • molnibalage83
    #207
    A decay állapot ellen mit lehet tenni...?
  • molnibalage83
    #206
    Ez tök jó, csak a játék ezt nem ezt írja le...
    Hogy a két eltérő forrás az szorzódik, mert a lista összeadásokat mutat.
    Kicsit átszabtam a csapatot, érezhetően csak az íjász lett ettől erősebb, de egy új crossbow hatása is, amit loptam. Szokás szerint....
    Ki akartam próbálni az elemental archery-t, de nekem valahogy nem működött. Hiába állt pl. vérben, nem történt semmi. Pedig magát szúrta meg előtte. Nem vágom, hogy miért. Mind a varázslóval, és az íjásszal szerettem volna bazírozni, hogy magas tűzimmunitás legyen és abban állva osszák az észt. A varázsló 1-gyel olcsóbban varázsolna, az íjász meg tűzzel lőne mindenre. Most ezt arra módosítom majd, hogy a varázsló maga alá varázsol majd jeget és nézem, hogy akkor a jégvarázslat olcsóbb lesz-e vagy tócsában állva a villám varázslatok.


    Viszont az On the ropes quest kitalálója is elmehet a p*csába. Fent a tornyon lehetetlen megcsinálni. Semmivel sincs gyengébb karakterem, mint a build videókban látom. Előre eltakarítottam az összes hordót, de így is már lángol minden a végén és jönnek a tűz voidlingok.
    Aha. Akkor reload. A harc elején akkor leteleportálom a védendő hülyegyereket. Persze várhatóan öngyilkos módon nekiront mindenkinek akkor is, amikor az őt akasztani kívánó meghal. Fasza. Reload.

    Na, akkor észrevettem, hogy a barlang előtt szűk pont van kerítéssel. Odaraktam ládát és hordót és kiásott kincsesládát. A ládát szétütötte és menni akart volna. Hála istennek két ember elállta az útját és a hordót és a kincsesládát azt nem akarta már szétverni. Meg elkezdett távolsági mágiát használni. Ha most sem sikerülne, akkor majd idehozok nagyon erős ládákat valahonnan...

    Agyfaszt kapok ettől a játéktól. Megint az az érzésem, hogy "úgy viszed végig te paraszt a játékot, ahogy mi akarjuk". Nehogy már több megoldása lehessen vagy 2017-ben lehessen egy MI karakternek mondani, hogy logikusan viselkedjen már...

    Befejezni már nem volt időm a harcot, de a voidlingok és a katonák szépen kinyírták egymást. Én kb. csak figyeltem és lecsaptam, ami néha közel jött.
  • Maala
    #205
    Ez kb. másodikos matek, csak kicsit tovább kell gondolni.

    Szerepjátékokban (és minden játékban) vannak additív (összeadódó) és multiplikatív (összeszorzódó) bónuszok.

    Ha egy skillt emelsz 2 ponttal, pontonként 5%-al, akkor 1,05+1,05, vagyis 1,1000 lesz a végső érték. Ez az additivitás.
    Ha egy tulajdonság több skilltől is függ, akkor mindig van rá egy képlet, hogy milyen mértékben befolyásolja a sebzést.

    De esetünkben Warfare*Ranged lesz a sebzés idevonatkozó része, tehát ez multiplikatív. Mivel mind a kettő elköltött skillpont 5%-al növeli a sebzést, így 1,05*1,05, azaz 1,1025 lesz a végső érték, tehát 2,5%-al jobban jársz.

    Multiplikatív esetekben tehát úgy jársz a legjobban, hogy a függő skilleket húzod fele-fele arányban, nem egy skillt stackelsz.

    És erre a problémára (is) vezették be a diminishing return fogalmát, amivel meg szokták akadályozni valamit túl sokáig stackelj pl., ha egy adott skill csak egy tulajdonságtól függ...

    Stb.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2020.04.20. 22:06:40
  • molnibalage83
    #204
    Lehet, hogy a summoning megtanulásán el kéne gondolkodni. Arra már saját fejjel is rájöttem, hogy az ardenalin a varázsló és az íjász számára is esszenciális.
  • fluency
    #203
    Érdemes inkább a warfare-t húznod íjászként is, mert nemcsak íjjal/nyílpuskával sebzel többet, hanem az összes fizikai skill sebzését is növeli.

    Picit utána számolgattam. A 0-a ranged és a 10 warfare között már valóban jelentős a különbség. Minél magasabb szintű leszel, annál nagyobb lesz. Ennek nem néztem utána, ezért megkövetem magam. :)
  • molnibalage83
    #202
    Az íjásznál a warfare képességgel sikerült 10% körüli eltérést kihozni. Ez azt jelenti, hogy az az ellen, akit még a 2. lövésnél is 5-50 HP-pal pont túlélte, azt egy lövéssel kevesebből meg is öltem volna...
    Marad akkor a tükörrel bűvészkedés.
  • fluency
    #201
    Kicsit belenéztem Fred és úgy tűnik az a megoldás lesz ehhez a témához közelebb, hogy a rangedet hozzáadja a %-os bónuszhoz. Tehát a ranged 10=50%+ finesse 20=50% az összesen 100% az alap sebzéshez. Ezzel szemben a warfare-t úgy számolja, hogy finesse 20=50% az alap sebzéshez és ehhez adja még hozzá a warfare 10 50%-át. Tehát nem a tulajdonsággal együtt adja hozzá a %-ot a warfare esetében, hanem a már módosított sebzést módosítja a warfare értékével. Nem biztos, hogy igazam van, de a számításaim ehhez a metódushoz állnak közelebb. :)
  • PiszkosFred
    #200
    redditen van egy poszt erről, "ranged vs warfare", részletesen (ki)elemezve a dolgokat és ha jól emlékszem az jött ki ott is, hogy az angol nyelvű tooltip rosszul (nem pontosan) van megfogalmazva.
  • fluency
    #199
    Nem hiszem, hogy nekem kéne megmagyaráznom bármit is, mert nem én programoztam a játékot. :D
    Nyilván valamit rosszul számol a gép. Nálam is pár pontnyi eltérés van, de ez nem olyan eget rengető különbség. Ezzel még simán együtt lehet élni, vagy nem, de az már nem az én gondom...
  • molnibalage83
    #198
    Látom még mindig nem érted. Persze, hogy növeli. Azt magyarázd meg, hogy a számoló program, ha jó, akkor a warfare miért növeli? Ha majd beröffentem a gépet és az jön ki, hogy növeli, akkor pislogni fogok.

    Vagy csak simán azt magyarázd meg, hogy egykezes fegyvernél, ha a warfare és a one handed is +5%-ot ad, akkor miért más az eredmény, ha más arányban osztod el a 10 pontot...?
  • fluency
    #197
    Csak neked megnéztem. A ranged simán növeli a crossbow/bow sebzését nálam. Ha a damage-re ráviszed a cursort írja, hogy a skill/attribute/gear mennyit ad hozzá százalékban a sebzéshez. Ugyan ez igaz az egykezes és a kétkezes fegyverre is.
  • molnibalage83
    #196
    Látom most sem érted. A ranged és a warfare skill is +5%-ot ad a leírás szerint.

    Akkor hogy a búbánatba jön ki az, hogy ha mondjuk 7-3-at teszel vagy 3-7-et, akkor nem ugyanaz a végeredmény...?
    Főleg úgy, hogy a crossbow nem meele weapons...?
  • fluency
    #195
    Ranged increase damage and Critical Chance when using bows and crossbows: +5% Damage and +1% Critical Chance.
    Elvileg emelnie kellene.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2020.04.20. 15:24:04
  • molnibalage83
    #194
    Nem, az a Hunstman...
    Azt nem tettem túl magasra, mert nem generális jellegű.
    Szóval, ha warfare és a ranged is +5%, akkor miért is nem azonos a végeredmény?
    Egykezes és kétkezes harcnál is ez van...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.20. 14:52:49
  • fluency
    #193
    Olvasd el a skillek leírását, mert világosan le van írva, hogy a warfare +5% fizikai sebzés növekedést okoz szintenként. A ranged az +5% ún. "magaslati" sebzés növelést ad szintenként.
  • molnibalage83
    #192
    Ez mennyire pontos?
    Mert valahol sokkoló, hogy az íjászom számára a 10 ranged helyett számottevően nagyobb sebzést okoz az 5 ranged + 5 warfare...
  • molnibalage83
    #191
    Az blackroot felhasználására miért nincs semmiféle iránymutatás? Korlátozott mennyiség van belőle és semmiféle utalás nincs arra, hogy mikor tudsz ott bármit megtanulni. Ha csak nem source point, de abból még mindig csak 1 van. Gondlom Gwydian-t kéne megmenteni...
  • molnibalage83
    #190
    Hát, haladok ezzel, de túl sokszor cseszi fel már az agyam a játék. Nem tudok szebben fogalmazni, végletesen el van cseszve a játék tervezése az első részhez képest. Ott gyakorlatilag minden vagy 1-2 alkalom nem volt letudható a legnehezebb szinten, ha nem tudtad előre mi történik. Itt gyakorlatilag semmi. Ok, akkor induljunk el keletre. Ok, pár szakadék és híd, majd egy csapat szörny, ahol az első egy pillantássasal kinyírja a csapat felét.

    OK, reload.

    Akkor másik irány, ott a stranded caravan. Majd jönnek a szupererős gyíkemberek.

    Ok, reload.

    Vicc. Ez nem játéktervezés. Ez annak megúszása.

    Három karakterem tudja az evading aurát, de még így is bele lehet futni csúnya dolgokba.

    Pl. elértem a fellógatás alatt áló gyereket. Hurrá. Végre. A bejáratnál álló csapat ujjgyakorlat. Majd itt elkezdenek özönleni a voidlingok. Ok, lehet őket égetni...
    ...majd nagyhirtelen átváltanak tűzre immúnis sőt, gyógyulóba és pajzsuk is lesz.

    Hát a jó kurva édesanyját annak, aki ezt kitalálta.Komolyan mondom nem értem a készítőket. Valami gyerekkori trauma jött elő belőlük, hogy úgy érzik, hogy a nehéz RPG alapja a játékos alaptalan szopatása? És mivel a csata animáció sebessége nem állítható a játékos idejével szórakoznak. Bakker, nem értem a játékról a hozsannákat. A játéktervezés szégyenen az, amit ez az első rész után képes előadni. A C64 és AMIGA korszakban volt kb. ilyen (meg talán a Cuphead, ahogy hallom), ahol azt tekintik értéknek, ha nehéz a játék, de mindenféle ész nélkül.

    Órákat csesz el az ember, hogy alig haladjon a történettel. A STALKER is kb. itt vesztett el. 5 sor történést 5 óra unalom meg szívás.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.19. 16:15:54
  • molnibalage83
    #189
    Nem egészen világos, hogy akkor melyik egykezes (?) és kétkezes fegyverekkel támad ívben a karakter. Volt valami szekerce szerű, azzal a kétkezes ment. Vagy valami képessége adta azt?
  • molnibalage83
    #188
    Ma megint megtapasztaltam a játék vicces balanszát. 14. szintű szarvasokat erőlködés nélkül vertem le 12. szinten.
    Aztán rajtam üt 4 db 12 szintű gyík bérgyilkos.Gondolom a Red Princre vadásznak. Semmit sem lehet tenni. Két embert kb. lölnek, mire léphetek. 20 feletti kezdeményezéssel. Meg egyből mindenki láthatatlan. Én jövök és nincs kit ütni...

    Ez mégis mi...? Ez kb. annyira élvezetes, mint sajtreszelővel rejszolni. Az ember haladna és ilyen faszságokkal zökkentik ki.

    Az ok, hogy akkor source pointtal visszajőve akkor előre peace of mind és csoportos eavsion lesz, de EZ MI...?????

    Az nem játékmenet, hogy save + reload kombóval tolod le a játékot, tudva a jövőt, mert köcsög a játék.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.16. 22:23:05
  • fluency
    #187
    A kérdés, hogy status effectnek számít-e a cloud. Mert ha igen, akkor védhet ellene valamilyen armor.
  • Maala
    #186
    Igen, a füstöt én sem szerettem, mert érdekes volt a működése, de hát ez ilyen. A gép azért jobban tud számolni LoS-t.
  • molnibalage83
    #185
    Ja, arra gondoltam, csak összevertem. Az íjász csaj alap képessége.

    A LOS mainpulációra jó lenne a füst, csak b*szik nekem működni. Az ellen füst közepén áll, nem tudom meglőni. Magamra dobom, ő meg igen. Közénk dobom, akkor is, Rá dobom, akkor is.

    WTF?
  • Maala
    #184
    Azonnali mozgás pl. a Tactical Retreat, amikor 1 AP-ért elmozogsz X métert. Magaslatról pl. sokkal többet. Minden skillfának van egy ilyen skillje.

    A Haste is hasznos, de nagyon szituációfüggő.

    Amiről még nem volt szó, az a line of sight manipuláció. Azért kerülnek hátra a csatába később belépő egységeid, mert különben túl durva lenne, hogy az ellen mögé osonva és hátbatámadva még egy cselekedetet kapnál. Csatában (1. lépés után) úgyis mindenki az épp harcoló egységeid felé fordul, így ha a többivel lesben álltál, akkor guggolva stealthben simán hátba lehet támadni az ellent.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2020.04.16. 14:31:22
  • molnibalage83
    #183
    Az Act1-ben a kapod az első SP-t a leszedéskor. Azóta nem kaptam egyet sem. Sehol.

    Azonnali mozgási képesség alatt mit értesz? A haste vagy azt, hogy 0 AP-vel mozoghat egyet ingyen?

    2-2 Phy def és Magic def visszatevő képesség is
    Ez micsoda?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.16. 14:14:47
  • Maala
    #182
    #180: Ezeket a játékban található könyvek elolvasásával kapod meg. Csak jobb klikk rajtuk, read, és máris bekerülnek a receptek közé. Persze ha előre tudod, mi kell hozzá, recept nélkül is legyárthatóak, 2. végigjátszásnál pl.
    Elég sok helyen tudsz extra Source pontot szerezni, pl. Act 1-ben amikor leszedik a collart 2 karakteredről és mintha lenne még 1 ilyen lehetőség, a 2. területen a városban jobb felső sarokban a pincében (főküldetés része), stb...

    #178: Érdekes látni, hogy egy alacsony nehézségi fokozathoz [félkövér]szokott[/félkövér] játékos hogy látja a nehezebb nehézségi szinteket.
    Kiemeltem a lényeges részt. Ha meglepődsz, hogy egy játék nehéz a legnehezebb fokozaton, arra nem lehet mit mondani. "Git gud", vagyis guglival, vagy szimplán a képességek elolvasásával, és kombókat kitalálva, amikkel simán nyersz.
    Tartom az állításomat: Aki a legnehezebb fokozatot választja első végigjátszásra, az önként vállalja, hogy min-maxol, kihasználja az AI gyengeségeit, és a játékbeli összes exploitot. Mert nem AI ellen játszunk, hanem scriptelt ellenfelek ellen.
    Aki ezt nem szeretné, annak vannak az alacsonyabb nehézségi fokozatok. Ez nem a készítők hibája, bőven biztosítanak lehetőséget a csaták nagyon triviálissá tételére még legnehezebb fokozaton is. Minden játékban, hát még egy DOS 2-ben, ahol a környezet is a fegyvertárad része.

    #181: A Peace of Mind csaták elején tényleg nagyon fontos, ahogy a 2-2 Phy def és Magic def visszatevő képesség is (single target és aoe), mindenkinek kell legalább 1, de inkább 2 azonnali mozgás képesség is (a magaslatok kihasználásához, meneküléshez), kell valaki, aki knockdownol, stb.
  • molnibalage83
    #181
    Igen, valami Morg volt a neve. Nála meg rosszat választhattam. Erősen kérdezgettem és szétporlad. Nem tudott semmit tanítani. Olyan dolgokat találok már, hogy 2-3 source point kéne hozzá. Nekem még mindig csak 1 van karakterenként.

    Viszont tegnap letoltam az Andras féle harcot csak előtte megcsináltam a csoportos evasion varázslatot meg még kicsit balaszoltam a party-t. Ami eddig lehetetlen volt, most kb. röhejesen egyszerű volt. Még szerencsém is volt. Elfelejtettem a varázslóra rátenni a peace of mind-ot, de a nagy csontizé mellé csapott elsőre, kb. 20% dodge mellett. Utána fel sem kelt többet a nagy szörny. A többit röhögve levertem.
  • molnibalage83
    #180
    Nah, akkor nem bírtam magammal és megnéztem kicsit mit tudna a craft. Ha ismerném.
    Hát, erről sem mond semmit...

    A skillek alapján "enyhén OP" dogokat látok itt. Csoportos kitérés és egyebek. A játék meg egy árva utalást sem tesz arra, hogy akkor skillbokkot érdemes lenne kombinálni...

    Meg elkezdtem mással is kísérletezni. A peace of mind-ot csata előtt ellőve elég érdekes statot képes kapni néhány emberem. Csak ehhez tudni kell előre, hogy csata lesz...
  • molnibalage83
    #179
    Ja, és mindez úgy, hogy 2 db feltámasztó pálcám van. Hihetetlen módon elsőre tök véletlenül jól válaszoltam és jött a pók csókja. Aztán gondoltam tőle is lopok. Jé, még egy.

    Tegnap levertem az újratervezett bandával az élőhalottakat viszonylag könnyen, de kb. 6-szor töltöttem vissza csata közben, hogy kiértékeljem hibás döntéseimet.
  • molnibalage83
    #178
    Nem értem az első mondatodat. Az első részt legnehezebb szinten toltam végig. Igazából nem emlékszem, hogy mikor volt olyan, hogy RPG, amit nem a legnehezebb szinten toltam le...
  • Maala
    #177
    Érdekes látni, hogy egy alacsony nehézségi fokozathoz szokott játékos hogy látja a nehezebb nehézségi szinteket.

    Szerintem könnyű a játék, a legtöbb nem sztorielem, amit említesz, pedig a "min-maxolás" kategóriába esik. Ez egy RPG, ha te azt választod, hogy így szeretnél játszani, akkor így is lehet, de nem kötelező, végig lehet vinni ezek nélkül is a játékot.
    Nem AI ellen játszol, hanem scriptelt ellenfelek ellen. Nyilván kell nekik előnyt adni, amit még így is simán negálsz, mert te egy gondolkodó ember vagy. Alacsonyabb fokozaton ez az előny kevesebb, játssz hát azon. Egyáltalán nem nehéz a játék legnehezebben sem, csak ki kell használni a mechanikákat. Ha nem akarod, akkor nem kell, ott van rá az alacsonyabb fokozat.

    Ahogy az egyes sztorirészekbe is többféleképpen bele lehet vágni, többféle kimenettel... Nekem még egyszer sem idéződött meg az a dög, amiről beszélsz az élőholt törpnél (Morg a neve talán?).
  • molnibalage83
    #176
    Bár a történetvezetésnél kezd kicsit szétesni az egész, nem bírom rendesen követni.

    Az OK, hogy a hét istenséggel kitoltak és látomásaim vannak és a Rend a szemét (?), üldözik a source használókat, ellenük dolgozik a Fort Joy-on megismert szervezet és a törpéket gyanúsítják a rendben az eltűnt embereikért. Csak az nem világos, hogy a törpe királynő és a már kinyírt élőhalott törpe hogyan jön a képbe.

    Kb. itt tartok most. Meg ott, hogy már olyan skillek és varázslatok vannak, amik kettő source pointba kerülnének, de még csak egy van minden karakternek.
  • molnibalage83
    #175
    Így 1 hónap és kb. 60 óra játékidő után a tapasztalataim és kérdéseim.

    Csak én érzem azt, hogy a különféle skillfák teljesen balanszolatlanok...? A nekromanciában pl. olyan kombó van, hogy 2 körig semmiképpen nem halhat meg a karakter. Ez párosítva azzal, hogy annyival nő a sebzés, amennyi HP hiányzik elég durva. Persze meg van a veszélye, hogy leüthetik vagy megbéníthatják az ilyen karaktert, hiszen ekkor már nincs legalább egyik páncél,de azért elég kemény. Az a talajból kijövő holt kezek vagy mik is elég erősek ahhoz képest, hogy geomancer csápos izéje mennyire keveset sebez és barátokra is hat...

    A backstab skillt próbáltam használni, de az íjászkodáshoz képest nagyon gyengének tűnik, az ellenfelek páncéljai miatt. (Persze az MI által irányított karaktereknél meg nevetségesen OP a saját pajzsok hiánya miatt.) Nem sebez sokkal többet cserébe egy kb. védtelen karaktert visz közel az ellenhez. Nem tudtam rájönni, hogy hogyan lehetne életben tartani vagy lopakodni harcban úgy, hogy értelme legyen. A játék korai szakaszában találtam egy piercing képességes crossbow-ot. A tolvaj elf csaj lett a csapat messze legértékesebb tagja. Főleg, miután a hajóra feljutottam és átszabtam a karaktert. Kb. arról szólt minden harc, hogy ő életben maradjon, mert kb. ő zúzta le mindenki pajzsát és a harcosok utána dolgoztak csak igazán. A +1 AP +10% sebzés + magasság + 2AP előleg egy körben skillel brutálisan zúzott le embereket.

    Az a skill is, ami teljes kitérést ad, az is elég durva. Főleg úgy, hogy az MI valamiért ezen karakterek is támadást pazarol, mikor nem rejtette a skill. Én látom, ha ő olyat varázsol. Csak mivel pofátlanul nehezek a harcok ennek eredménye, hogy a 4 karakterből kb. 2-3-nak is tudnia kell ezt a skillt. Szerencsére a sok gyűrű és más miatt egy pontot elég tenni a 2. szinthez, ami ehhez kell. De megint ott vagyunk, hogy akkor miféle változatosság van itt...? A játék egyféle karakter build felé terel, mert mással lehetetlentúlélni. Mi okozza ezt? A játék által bevezetett szerintem totálisan balfék pajzs rendszer és ellenállások hiánya miatt.

    Az egész fizikai hatások és mágia ellenállás dolog finoman szólva nem tetszik nekem, ameddig az gép által irányított ellenfeleknek olyan nevetségesen erős pajzsokat adnak, hogy kb. felpofoznám a készítőket. Nekem 300+-os pajzsa csak a pajzsos törpe tanknak van. A varázsló és íjász csajnak meg 250/100 vagy 250/100 tája. Az ellenfeleknek meg néha ilyen 800/500 megy 1000+ és hajlamosak 200-as sebzésekkel nyitni. Ezt mégis hogyan képzelik a kedves készítők..? Meg 20+ wits szinte minden szörnynél? A +6 inititative tárgy mellett is lassan esélytelen nekem kezdenem még egyetlen karakterrel is, nemhogy 2-3-mal. Ha meg felviszem a wits-et, akkor nem marad másra pont. Túl sokszor érzem azt, hogy csak aránytalanul szopatják a kedves játékost.


    Az első részben külön skill volt az ilyen bénítás és más hatás ellenállás ellen. 60% táján már komolyan befolyásolta a harcot az, hogy ellenálltak a karakterek. Meg a magas szintű ellenfelek ellen a spéci nyilak és hatások szinte semmit nem értek, mert ellenálltak a leütésnek és szinte minden hatásnak.

    Mi van most a 2. részben? Ha nincs egyik pajzs, akkor semmiféle ellenállás nem véd. Legalábbis így tapasztalom. A %-os ellenállás csak sebzést csökkent. Ez totálisan kiegyensúlyozatlanná teszi a harcokat az MI javára. A hatalmas bossok kb. addig ellenfelek, ameddig van pajzs és, ha nem immúnisak a fagyasztásra vagy leütésre vagy stunra. Ha nincs pajzs, akkor minden körben lefagyasztod, stunnolod vagy leütöd és nem tud felkelni sem. Csak mivel igen sokszor az ellenfél kezd és pofátlanul erőset sebez akkor ő kezd azzal, hogy csomószor kiüti egy embered. Mert te gyakorlatilag semmivel sem tudsz immunitást szerezni ezek ellen. Nem tudsz ilyen dolgokat craftolni és én eddig nem találtam ilyet. Kedves....


    Eleve az initative rendszer hogyan is működik? Volt olyan csata, amit visszatöltve totálisan más sorrendben jöttek az emberek. Ezt mégis hogy...? Hogyan tervezzen az ember...? A második próbálkozásra a varázslóm és íjászom előbb jött, mint az ellen. Simán levertem az ellent ahol előzőleg kikaptam.

    Ha tudtam volna, hogy ennyire szemetek, akkor nem indítottam volna a tactician szinten. Az első résznek az eleje volt igazán nehéz, de miután kiismertem a rendszert az egész játékban talán 3-4 db kicsit izzasztóbb harc volt. Az is részben csak azért, mert mindig az volt az érzésem, hogy tartalékoljak erőforrást erre-arra. Aztán mikor beleadtam mindent, akkor annyira nem volt nehéz. Főleg miután kihasználtam az ingyen karakterváltást és tudtam craftolni azzal, akit csak arra tartottam. (Sanszon ezért nincs craft skill a 2. részben, áramvonalasítás.) Itt meg beleadok mindent és alig lehet előrehaladni. Mióta Fort Joy-ból eljöttem vánszorog a sztori, mert szinte mindenhol olyan ellenfelek vannak, ahol lepattantam.


    A szökés után Fort Joy szigetén emiatt csak úgy tudtam kellően magas szintű lenni, hogy visszamentem és Gothic I bosszúálló isten módra (mikor visszateleportáltam a várba) kiirtottam mindenkit az őrök közül. Mert továbbra is tart az szerintem totálisan baromság, hogy a LVL az, ami über alles. Ehhez meg XP kell. És, ha már nincs quest... Tökmindegy, hogy ugyanaz a gear-em kb. mint alacsonyabb szinten csak azért verek le ellenfeleket, mert már magasabb szintű vagyok. A Witcher III-ban is a falnak mentem ettől játéktervezési felfogástól. Leszoknak erről valaha...? Mert emiatt lesz az, hogy gyakorlatilag Repear Coast-nál az open world egy vicc. Szinte semerre nem tudsz menni, mert mindenhol levernek, mint vak a poharat és úgy lesed az XP-t, mint a mannát. A LVL egy full lineáris játékot csinál szinte az egészből.

    Az első részben, ha azonos szinten voltam az ellennel, akkor kb. kihívás sem volt már. Itt a temetőben meg 12. szintű karakterekkel talán sikerült leverni azt a négy élőhalottat, ami még fel is támad egyszer, pedig csak 11. szintűek.

    Na ez a másik fajta húzása a játéknak, amikor mérgemben egyszer majdnem kétszer is kivágtam volna a monitort az ablakon, ha lenne a gép előtt ablak. Miféle kuktatúró, szemét, aljas húzás, hogy semmiféle előzetes infó nincs ilyenekről? Az élőhalott törpénél nyomtam egy ALT+F4-et, amikor átalakult azzá a nagy szörnnyé, amit lehetetlen leverni. Ott is csak 30 perces harc után derül ki, hogy akkor kis HP mellett ne hagyd felállni a dögöt, mert lesz egy 8000 HP-s szörny 1000/1000 pajzs körül. Mert teljesen mindegy menny HP-val és ki marad életben, feláldozza a főnök. Aha. És mi ebben a logika? Miért nem ezzel kezd? Bocs, de MI EZ? MI EZ? MI EZ? Hol tanultak ezek játékot tervezni...? Szopató hülyeség és teljesen illogikus. Ez a játékos alaptalan szopatása, ez nem szórakoztató. Ez simán idegesítő. Kb. az egyetlen mód, amivel le lehetne verni azt az izét, ha van egy 5-6%-os életerőn levő saját ember vagy ellenfél (?, nem néztem meg, hogy működik e ellenséges szörnyek között is) akivel menne a HP swap varázslat és piercing sebzéssel még több száz HP-t kéne beleverni.

    Pont emiatt a bénítás/leütés/stun miatt ott tartok, hogy a varázslónak is kell megadni a knockdown és fellökés képességet is és az alapszintű villám és fagyasztást a harcosnak is. Ami azért valahol nevetséges. Mert az EGYETLEN nyerő taktika az, hogy akit csak tudsz üssél le, stunnolj le, fagyasszál le. Csak ezt hogyan csinálod, ahol pl. az ellenfél kezd és egyetlen ütéssel megöli bármelyik karakteredet? Az Andras kutya által idézett csontszörnyi ilyen volt 10. és 11. szinten is.


    A crafting OK, hogy áramvonalasabb lett, de gyakorlatilag semmilyen más nyíl nem készíthető és használható értelmesen, mint a lassító, az elektromos és a mérgező, mert ezekhez van elég alapanyag (vizeshordó, fog és olajoshordó) és ezek kombinálhatóak jól, hogy tényleg szedjék le a mágikus pajzsokat és tartsál minél több ellent stunnolva. Mert anélkül a harcok nagy része mission impossible. Még igen hatásos kombó a belek + víz, amivel bárki tud stunnolni, ha már van shocked vagy chilled állapot. A knockdown arrow aránytalanul erős, mert nincs ellenállás ellene, legfeljebb immunitás, de antler hozzá gyakorlatilag sehol, ezért ott vásárolom és lopom, ahol érem.

    Apropó, lopás. Anélkül gyakorlatilag JÁTSZHATATLAN lenne a játék. A skilljeim 2/3-a lopott könyvekből van, mert pénzem nem lenne rá. Pénz is onnan van sok. Csak hogyan lopok? A készítők áramvonalasították a játékot azzal, hogy nem kell skill a crafthoz, bárki csinálja, nem kell karakterváltással tökölni. Viszont a tükörrel mit értek el? Azt, hogy mielőtt elindulnék lopni simán átcsavarom mondjuk a barter vagy a lucky charm pontokat. Lopok, majd vissza az egész. Ja, hogy ez pont ugyanaz, mint az első részben a karakter cseréje a kovácsolás és craftingnál...? Ez nem tűnt fel a készítőknek...?

    A fegyvereket sem lehet tápolni üllőn és sehogy máshogy. Vagy én nem veszek észtre valamit...?

    A craftolásnak sokkal kisebb szerepe van, mint 1. részben. A rúnákon és néhány potin is nyílon kívül gyakorlatilag semmit sincs értelme craftolni. Nem tudsz sem fegyvert, sem páncélt sem semmilyen olyan felvehető itemet csinálni, ami adott bónuszt adna, mint az első részben. Ez szerintem pokoli visszalépés, mert szerencsejátékká teszi az egész csapat felszerelését.


    A varázslónál is egyértelmű lett, hogy egy elemi mágiát (tűz, villám, stb.) szabad csak nagyon nagyra tenni, mert különben a sebzés semmit nem ér. Mivel a gyógyítás és villám varázslatok sokkal kevesebbet sebeznek, emiatt én a tűzre tettem szinten mindent A víz és villám csak azért 2. szintű, mert kell a bénításhoz / fagyasztáshoz. Hol van itt a változatos karakterépítés...?

    --------------------------------------------------

    Na kb. ez a játék rendszere. A történet pedig tetszene, de ott is játéktervezési hibák sora.


    Pl. honnan a búbánatból kéne rájönnie szerencsétlen játékosnak, hogy ne töltse vissza a csatát, amikor a woidwokenek elrabolják és négy helyre szórják le az embereket...? Semmiféle utalás nincs erre, de enélkül nem lehet továbbmenni. Mivel a harc nyerhetetlen, miért tolná le a játékos...? Csak mivel elakadtam megnéztem, hogy akkor mi lenne a nagy csoda, hogy leverjem őket. Ja, hogy kiderült, hogy semmi.

    Aztán mi értelme az egész szétteleportálásnak, amikor a piramisokkal úgyis egyesíted a csapatodat...? Nem tűnt fel a készítőknek, hogy a játék által adott eszköztár miatt a setting teljesen értelmetlen...?


    Aztán a lerombolt tempolmban lövöldöző gyíkkal úgy lehet beszélni, hogy magadhoz teleportálod. Sehogy máshogy. Nem tudtam sehogy odamenni hozzá. Csak olyan szarul programozták le, hogy a duma után is még varázsolgat és 1-2 karaktert még megöl. MI EZ? MI EZ? MI EZ? Még akkor is előadta ezt a játék, amikor reflexversenyt játszva a duma után azonnal kiteleportáltam a waypont rendszerrel. A hajón halt meg akkor két ember. Kedves...

    Hogy a sztoriban haladjak, ott 11. szintű karakterekkel kellett leverni 13. szintűeket. Lehetetlen...
    ...lenne, ha nem azt csináltam volna, hogy odaviszek 6-7 db méreg és tűzhordót és úgy sima ügy volt leverni őket. Mert bambán nézik, ahogy telipakolom hordóval a területet.... Csak a pajzsokat verte le, de onnantól egyetlen nem léptek, mert stun és knockdown. Ez ám a "taktikázás".

    Pedig a történet miatt letolnám a játékot, de valahogy ezek szétverik a fluiditást. A karakter tervezéssel szerintem, ha eddig nem töltöttem el 6-8 órát, akkor egyet sem.
  • molnibalage83
    #174
    A DOS 1-ből azért van tapasztalatom, csak eddig akkor annyira keveset mentem, hogy társakat sem találtam többet. Gondoltam, hogy eleve az a bibi, hogy csak ketten vagyunk. Még.
    Viszont a tolvajlásra rá akartam menni. Pusztán szerepjátszás miatt is, de amilyen árakat látok és ellenfeleket, kell a pénz.

    A DOS1-ben a teleportálás kb. alap lett a végére, de itt még nem is találkoztam vele.

    Köszi a tippeket. Akkor sok séta és duma, és meglátjuk mi lesz.
  • fluency
    #173
    Javaslom, hogy 4 emberrel menj, ha nem ismerted még ki a játékot.
    Pár apró tipp: Legyen a csapatban Loremaster (Sebille alapból rendelkezik a skillel). Legyen legalább 1 valakinek Thieviery, ezzel tudsz lopni árusoktól és nyithatsz zárt ajtókat/ládákat (ha több embernek van Tieviery az még jobb a lopás miatt). Legyen 1 embernek Wits, mert ezzel tudsz rejtett dolgokat megtalálni (nem kell nagyon magas érték). Legyen 1 embernek teleport (a krokodiloknál lesz egy teleportos kesztyű), mert néhány dolgot csak akkor tudsz elérni/megszerezni, ha oda tudsz hozzá teleportálni vagy azt teleportálni magadhoz. Ments sűrűn, láda nyitás előtt is, mert nem mindig ugyan azokkal az értékekkel adja be a random itemeket. :)
  • molnibalage83
    #172
    Eddig ketten vagyunk.
  • Maala
    #171
    Mondjuk először gyűjts partit azokból, akikkel a hajón találkoztál, vagy ha soloban akarod tolni, kezdd újra és választd a Lone Wolf perket.

    Mert amúgy a játék még legnehezebben is rohadt könnyű, just saying...
  • fluency
    #170
    Az valószínűleg Migo lesz. Ő egy küldihez tartozik, amit Magister Yarrow ad (ha adsz neki egy yarrow flowert ad egy gyűrűt).
    Ha nagyon elakadsz, akkor nézz körül itt: link
    Lesz még pár hasonló ellenfél, a krokodilok pl. :)
  • molnibalage83
    #169
    Totál az elején vagyok. Csak sikerült belefutni a tengerpart felé egy ellenfélbe, aki szó nélkül nekünk esett. Én LVL2, kb. 19 phy. armor és némi más. Neki meg 45/50 tája vagy mi. A gyíkomnak kb. semmi vért.

    Baromi sok emberrel beszéltem, de haladni nem sikerült egyik quesettel sem. Angoul azért baromi nehéz a játék nyelvezete sokszor. Semmilyen szinten nem vették figyelembe a készítők a nem angol anyanyelvűeket. Ami azért valahol irritáló.