288
banner

Divinity: Original Sin 2
  • Anonymusxx
    #288
    Sikerült megcsinálnom, valójában nem volt annyira nehéz, a zöld tea segített igazán, amivel 2 kör alatt lehúztam a mágikus ellenállását, és elcsábítgattam őt is meg az ellenfeleket... na meg előtte beszéltem a dokival egy karival, a többivel meg levertem a növéreket.
    De valószinű e trükk nélkül is összejött volna.

    A final boss meg meglepően könnyű volt, gyakorlatilag a legkönnyebb harc volt a játékban, 3-4 kör alatt vége is lett, de ha tudtam volna h elég csak azt az illetőt megölni, kb 1 kör is elég lett volna lehet...

    A játék nem volt rossz, de amiatt h egész végig kb össze-vissza kellett rohangálni, hogy merre tudok valakit leverni, nagyon levett a flowból...
    Nagyon nagy különbségek voltak 1 szint eltérésekor, tehát ha 1-el kisebb szintű voltam, mint az ellenség, esélytelen volt, de ha én voltam +1 szintű túl könnyű volt...

    Kicsit fura ez a Divinity, nem érzem azt a mélységet amit más rpgk-nél, de nem volt rossz azért...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.12.03. 16:43:01
  • Anonymusxx
    #287
    beszarok h beleölök 200 órát egy játékba, belenézek az összes ládába, megcsinálom az összes questet, beszélek kb mindenkivel többször, és az az eredménye h totál esélytelen legyőzni egy bosst...

    Beírtam redditre, és valaki adott egy videót:

    https://www.youtube.com/watch?v=S1cyeWg7ksM

    Fasza, nézegethetek kb 40 oldalnyi google táblázatokat hogy hogy a fenébe győzzem le 2 kör alatt....
  • Anonymusxx
    #286
    2 heten szünetel a játék, mert csak a doctor van hátra és a játék vége. A szünet oka, hogy Lohse-val vagyok, és a doctor mindig elcsábítja a karakterem. Googleztam is, van valami sisak ami segít, és a másik megoldás hogy öljem meg Lohse-t ...
    A sisak 13-as szintű, már jó rég eladhattam.

    Viszont nem érem, hogy a játék készítői is úgy tervezték, hogy öljem meg a fő karakterem? Nincs is más lehetőség? Azon kívűl hogy a doktor még emberi alakban ölöm meg? Ha tudom, úgy még nem próbáltam, úgy meg nem is akarom..

    Így meg elég nehéz, hogy Lohset megölöm, és 3 karakterrel öljek meg vagy 10 lényt, + a bosst...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2023.12.02. 13:56:58
  • Anonymusxx
    #285
    Hát ma se haladtam semmit, 1 órán át próbáltam ezt a valamit legyőzni:

    https://www.youtube.com/watch?v=hi-GiC2xPeU

    Elég esélytelen volt, kéne még 1-2 szint....

    Rengeteg rpg-vel játszottam, és nem vagyok kezdő, de szerintem itt valami el lett baszva. Megcsinálom az összes mellékküldit, benézek minden ládába, és ez az eredménye hogy van 3-4 boss a városban mindegyik 1 szinttel erősebb, és nem tudok haladni semerre... Csak az időmet baszom el, van más játék is, nem akarnék heteket erre tölteni.

    Az a baj inkább hogy az egy szinttel erősebb lények túl sokat sebeznek, általában leveszik a full pajzsot, és az életerőből is egy keveset.
  • Anonymusxx
    #284
    Hát szerintem a vége is elég flippergolyós lett, 19-es szintű vagyok, de sok helyen 20. szintű ellenfelek vannak Arxban, az előbb próbálkoztam Lord Kemmel harcolni, de mivel két csapásából meghalt Arthu is, és egy emberem, ezért inkább későbbre hagyom...

    Az első rész sokkal könnyebb volt, ott csak az eleje volt ilyen, itt a vége is nehezebb, illetve a közepe is ilyen volt.

    Érdekes h más játékokban nem kell ennyire körbe-körbe rohangálni, hogy merre nincsenek erős ellenfelek, itt ez az egész játékra jellemző, és elég fárasztó...
  • Anonymusxx
    #283
    mégse volt nehéz, elég volt csak a csápokat leszedni
  • Anonymusxx
    #282
    A másik meg úthoz meg talán a Krakent kell legyőzni, hasonlóan nehéz...
  • Anonymusxx
    #281
    Jó szivatós lett, Arx-nál ahol van az a 3-4 paladin, kb 7-8 ellenfél van egyszerre, ahol egy ellenfél leszedi a harmadát a pajzsnak/életnek...
    Erre még jönnek a robbanós gurulós lények...
    A paladinok meg kb 2 kör alatt ki vannak csinálva.
  • Anonymusxx
    #280
    Hát tapasztalom ezt a midgamehellt, 12 -es szintű vagyok, a mappon (amelyiken található Sodrásfalva) voltam már mindenhol, bármerre megyek 14-es szintű ellenfelek vannak. Természetesen minden mellékküldit csinálgatok, nélküle még itt se tartanék...
  • wednes
    #279
    Bizonyos nehézségi szint felett érdemes is választani, hogy vagy full fizikai sebzést okoz a party vagy full mágikust. Mert, ha vegyes akkor két szék közé lehet esni vele. Hiába, hogy bizonyos ellenfeleknek a fizikai védelme a nagyobb, a másiknak meg a mágikus.

    Ezért szeretik harcosok mellé a necro-t tenni, mert az fizikai sebzést okoz a varázslataival. És igen, ha van mágus az inkább a csapatot segíti mint, hogy az ellenséget sebezné.
  • Anonymusxx
    #278
    Most a 4. fejezetben néz ki úgy, hogy a fizikai, és a mágikus pajzsok miatt totál felesleges az, hogy a csapatom egyik része harcos, a másik varázsló... van 1 ijjászom, harcosom, és 2 mágusom, de mivel a 2 fizikai sebzést okozó emberem okozza a legnagyobb sérülést, ezért úgy néz ki felesleges a 2 mágusom. Ha mind a 4-en fizikai sebzést okoznának, jóval egyszerűbb lenne...
    Esetleg, az egyik tudna gyógyítani, és idézni...
  • Anonymusxx
    #277
    Nem igazán értem hogy mire jó Fane arcletépő eszköze, ha alapból a sisakja miatt át tud változni a 4 faj egyikévé.

    Akkor miért is lehet letépni a hullákról az arcot?
  • Kandurex
    #275
    .
  • Botond #275
    D:OS1-2 esetén valahogy nincs jól elkapva az egyensúly, az első részben early game hell van, az elején kb pattogsz körbe, mint a flipperlabda, aztán azon átjutva, kicsit összeszedve a csapatot, hogy ki mit hogyan, akkor már folyamatosan csökken a nehézség.
    A második részben figyeltek erre, hogy sok volt a picsogás az early game hell miatt, ne legyen ez, szóval gyorsan rúgtak egy kapufát és az early game hellt elkerülték, cserébe ott a midgamehell, amikor is kifutnak az induló szálak lazába, majd a játék közepén jön egy kis szenvedés, hogy akkora merre tovább, ha nem a taknyán akar csúszni a csapat. Aztán a végjáték fokozatosan könnyebb, ahogy sorban fejlődnek a karakterek.

    A karakterek tudnak egymásra épülő skilleket, illetve rengeteg félhack megoldást ki lehet találni, mint ez a kiportolgatása az ellenfeleknek, amit lent is ír Anonymusxx, úgyhogy nem az a hagyományos harc élmény, mint pl a BG1 volt vagy dragonage1. Nem tudom a BG három melyik vonalat vitte harc szempontból, a klasszikus BG-DA:O irányt vagy ezt az új módit, ami a DoS1-2.

    Konzolon, coopban toltuk, nem is emlékszem volt e nehézségi szint választás, de ha igen, akkor valszeg normálon, vagy annak megfelelően nyomtuk.
  • Anonymusxx
    #274
    Közben megcsináltam, volt vagy 2-3 óra, azt a módszert alkalmaztam, hogy a szobába a bejáratot ládákkal elzártam, és egyesével kiteleportáltam őket, közben meg begyújtottam a padlót alattuk... Nem tudom h ezt trükközés nélkül hogy lehetett volna.


    #273

    Nem tudom, én a BG3-al nem játszottam, meg ennek is csak az első fejezetében tartok,
  • Kandurex
    #273
    Sziasztok,

    Most fejeztem be a BG3 -at, gondoltam rápróbálok erre a cuccra is. Viszont a BG csak hard -on (tacticial) volt élvezhető, alatta nem sok kihívást találtam, viszont erre azt mondják, hogy tényleg nehéz. Ez valid? Vagy ha könnyen ment a BG, akkor itt sem érdemes alá menni?
  • Anonymusxx
    #272
    Captain Zapor és bandáját valami iszonyat nehéz kinyirni, még a közelébe se jutottam, az összes többi harc aránylag könnyű volt, még a mocsár közepén található harc is, amitől paráztam, mert sokan voltak, amiben volt egy nagydarab démon, elsőre sikerült, az Alexander is kb elsőre...

    Itt meg ötletem sincs... ilyeneket csinálnak:
    Az egyik ellenfél varázsol őrületet, egyik idézett lényem 8 körre megörül, az idézője 2-re, a másik dob egy altatást, hiába van maxon a varázspáncélom, mégis elalszik...
  • militavia
    #271
    Nekem pedig az első rész tetszett. Abból még emlékszem is valamire. A II. rész végén már azt se tudtam, hogy mi történik...
    A II. rész elején a szigetről megpattanás a legszebb Gothic 1/2 érzés hozta vissza nekem.
    A legnehezebb szinten tolva az egész szigetet ki kellett irtanom, hogy legyen XP-és és szintem, hogy legyakjam a sárkányt.
  • Anonymusxx
    #270
    Nektek mennyi idő volt, amig kijutottatok az első szigetről? Még csak majd 30 órával az első szigeten vagyok, kb a fele van csak felfedezve, de eddig rohadt jó a játék, én ezt a szintet vártam volna az első résztől is. Az első se rossz, de nem volt benne ennyi duma, karakter...
  • fluency
    #269
    A Fane az a poisontól gyógyul, a sima gyógyítás sebzi. Gondolom így értetted a terület alapú varázslatokat.

    Tartsd a szemed a fizikai és a mágikus armour-on is, mert ha ez lecsökken akkor a státusz effekteket is benyeled és az nem egészséges. Persze ez az ellenfélre is igaz. :)
  • Micsu
    #268
    Kezdtem egy Fane varázslót, majd a terület alapú varázslatokra kell vigyázni
  • fluency
    #267
    Amilyet szeretnél. :)

    Nem kell nagyon agyalni a karakteren, mert szinte bármi lehetsz ebben a játékban. Szerintem, ami hasznos lehet az elején az a (minél nagyobb) summoning, hogy tudj lényeket idézni. A tolvajlás és a lopakodás, hogy el tudj lopni dolgokat pl. könyveket vagy fegyvereket pénz spórolás végett (ha lopsz, akkor azzal akivel loptál menj messzire, mert utánad megy az áldozat) és a loremaster, hogy lásd az ellenfelek statjait.

    A többi játékstílus kérdése, hogy mivel szeretsz játszani: közelharcos, íjász vagy mágus. Ezeknek megfelelően kell a tulajdonságaidat elsődlegesen húzni.
  • Micsu
    #266
    Kezdésnek milyen karit érdemes indítani a companionok függvényében?
  • dalmar
    #265
    köszi
  • cikasz
    #264
    Tudtommal ha megvan a szett akkor már szettbónuszt ad és nem debuffot mint amikor darabonként veszed fel...
  • dalmar
    #263
    Sziasztok a következő kérdéseim vannak.
    1, A zsarnok ereklyéit hogyan lehet megtisztítani az átoktól? az áldást próbáltam de nem használt.
    2. A Larian kiegészítőiben a fegyverek feljavításához vettem higanyt stb de mi kell még hogy sikerüljön?
  • Tibbbor
    #262
    Örök hála a magyarítóknak! Csak emiatt kezdtem újra a játékot jó pár évnyi szünet után. Egyszerűen elvesztem a sok angol szövegben, amihez az én angolom már kevés volt. Fogalmam se volt, ki kivel van és mit akar tőlem, mi a jó válasz a párbeszédekben, vagyis beleélés, játékélmény szövegértés nélkül nulla volt. Most viszont kimondhatatlanul élvezetes lett a játék! Még egyszer köszönet érte!
    Más: az egyik legfrusztrálóbb csata számomra Jonathan megölése volt a Black Pit-ben. Hiába javasolnak különböző fórumokon trükköket, kit hová teleportáljak, mégis rengeteg olajos-tüzés izé spawnnol a csatatérre. De azért túléltem és Jonathan is meghalt(sajnos akasztásra váró potenciális tanítóm is, de van máááásik!)
    A loot viszont megérte a hosszú csatát!!!
  • Dlite
    #261
    Köszönöm! :)
  • wednes
    #260
    Meg kell áldani őket.
  • Dlite
    #259
    Kis segítséget szeretnék. A lángoló disznókat hogy lehet eloltani? :D
  • dalmar
    #258
    kösz már sikerült rájönnöm.
  • Dlite
    #257
    Youtube-on nincs segítség? (pár questet ott néztem én is....)
  • Dlite
    #256
    Most, hogy kész a "magyarítás" elkezdtem komolyaban. (régóta megvan a játék, de a sok szótárazás miatt túl lassú volt nekem). Tényleg magával ragadja az embert. Jelen pillanatban túl sok is a tennivaló. Úgy érzem csak megyek össze-vissza. Van egy csomó küldetésem amiről fingom sincs merre kellene menni :D
  • dalmar
    #255
    Sziasztok,tudnátok segíteni?
    Elakadtam a hét akadémiáján a névtelen szigeten ,nem tudok bemenni a döntő bíróhoz mert a szobát egy erőtér védi amit nem tudok megszüntetni. Arra már rájöttem hogy a mesterek szobájában kell villámot lőni a szerkezetbe majd a tükrökkel el tudom juttatni a döntőbíró terméig ami a jobb oszlopba csapódik.,utána nem történik semmi a kart se lehet meghúzni a földön....
    Az arénában már kinyírtam az őröket de ott se tudok mit kezdeni mert nem tudom hogyan kellene a tükröket aktivizálni...
  • cikasz
    #254
    Na rájöttem.
    15 ravaszság kell, hogy észrevegyél a szobron egy nyílást :)
    Meg is lett a szett, azért adhatna valami szettbónuszt mint a Kapitány szettje.
    Utoljára szerkesztette: cikasz, 2022.08.27. 13:38:38
  • cikasz
    #253
    Vagyis a nadrágját bocsánat.
  • cikasz
    #252
    Szeretném megszerezni a zsarnok cipőjét, de hiába kattintok a szoborra nem történik semmi. A leírás szerintem 6-os szint és 11 erő kell legalább ami meg is van. De csak mond egy mondatot, hogy "Nem tetszik amit a hellyel tettél" és ennyi.
    köszi
  • Jacktor
    #251
    "A játékosok akkor kapják meg első forráspontjukat, ha megtalálják az Istenek szobrát, és átjutnak a visszhangok csarnokába." LINK
  • Lackocka
    #250
    Sziasztok! Elkezdtem a játékot, Ifan a vezető, lekerült a nyakörv is, de nem tud farkast idézni, mert azt írja, hogy nincs elég forráspontja. Ez mitől függ, hogy mennyi? A forráspontokat hol látom? Köszi a segítséget előre is.
  • cikasz
    #249
    Köszönöm, sikerült.