288
banner

Divinity: Original Sin 2
  • Maala
    #88
    Hát, úgy gondolták, hogy amikor jön a féreg, te szépen elvonulsz, hátradőlsz, és nézed, ahogy egymást püfölik, majd a legyengült győztest szépen levered...

    Nem mondom, hogy elsőre egyszerű, mert nekünk is negyedszerre sikerült... Legfőképp az első játékból adódó szar Talentezésnek köszönhetően. :-D

    Szerencsére a hajón ez már megoldódott. :-) Fuck Glass Cannon.

    És van olyan Achi, hogy Dallist abban a csatában megölöd. :-D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.10.01. 20:07:06
  • Cassell
    #87
    Nahát én classic módba nyomom de szerintem ez nagyságrendekkel nehezebb mint az első rész volt. Itt mindenkinek van mindenféle armorja és addig hiába knockolnám le őket ugyebár a phisyc armor miatt nem sikerül.
    Ez a Fort Joy utolsó fight meg hááát hogy gondolták a készítők, hogy kéne Alexanderéket leverni csak level 7 voltam hiányzott vagy 10000 exp a 8-hoz mikor mejelenik a féreg is szerencse sikerült elcsalni addig Alexandert meg egy csicskását és kettő a kettőben lepofoztam őket addigra már a másik két tagom rég elhullt... de nincs hátradőlés mert most meg már a hajón kéne életben tartani a varázslónőt szóval szinte nincs csata ami elsőre menne a másik két nehézségi fokon már biztos uninstalláltam volna:D
  • PetruZ
    #86
    Néhány érdekes harci tipp. :P
  • Aragorn10
    #85
    Nem, én is úgy kezdtem de közben elcsesztem a pontok kiosztását ezért Alexander állandóan elvert ezért újrakezdtem okosan :)
  • BEAST #84
    Én is azon kezdtem, már sokadjára. :D
    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2017.09.29. 16:14:47
  • ShaiHulud
    #83
    es csak en vagyok ilyen retard hogy tacticanon kezdtem? :D
  • Aragorn10
    #82
    A rouge természetesen, én nem alakítottam át másik kasztra. Nagyon bírom odateleportálom az enemy mellé aztán már az adrenalinnal meg a másik megtanult skilljével amivel eret vág :) egy kör alatt felét leveszem az enemy életerejének az armorral együtt :)
  • BEAST #81
    Nálam Sebille szintén shadowbladeként indult, de inkább a 10 warfare/2hunt/2scoundrel felállás felé mentem és rangedként gyilkolászik. 1-1 pont van még itt ott a hybrid skillek miatt. Próbáltam és tudom milyen erős a dual daggeres karakter, denem szeretek ennyi fele pepecselni.

    Ezért maradtam a 2 melee 2 ranged partynál. Az íjász Sebille és a summoner Lohse nem kíván túl sok figyelmet. :)
  • BEAST #80
    Nagyon untam hallgatni Red Prince és Fane baromságait arról, hogy ők mekkora ászok. Így nálam a sorrend maradt a Sebille, Lohse, Beast, Ifan. Ifan karakterét viszem én, így kevésbé gagyi, mint amikor csak társ volt. :D
  • Maala
    #79
    "Sebille, ha feltápolod"... Inkább buildek vannak, mint karakterek. Melyik Sebille? A Witch? Rouge? Shadowbane?... Én Shadowbanet indítottam coopban, DualDagger-Geo-Scoundrel-Warfare-LuckyCharm, és imádom. :-)

    Ha eljutsz a hajóra a tükörig, onnantól bárkiből lehet bármi.

    Mellékkarakterként nekem Fane jön be legjobban, az ilyen világtól teljesen lekapcsolt karakterek 0 common sense-l mindig felvidítanak. :-) Kíváncsi vagyok, mit fog tolni Black Pitben, most jutottunk el oda 50 óra coop után. :-)

    Single kampányomban Honorra gondoltam, hogy indítok majd, 4 darab summonos karakterrel, elég OP-nak tűnnek. Kérdés, hogy Fort Joyban mi lehet a legéletképesebb alacsony szinten? (Tuti, hogy Lohse lesz az) Az utolsó FJ-s csata elég keménynek tűnik, mindenképp egymást kell elintéztetni az ellenekkel.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.09.29. 14:21:39
  • Aragorn10
    #78
    Nálam Sebille aztán Lohse majd Red Dragon aztán a többiek. Sebille alap skilljét(scoundrel) felnyomni meg a finesse-t, brutális dupla késsel. Lohse nagyon brutális hydro és aero, én a hidro-ra mentem rá iszonyatosan tud darálni jéggel. A Red Prince meg iszonyatos piro, egy kis geo-val feléget mindent :)
    Utoljára szerkesztette: Aragorn10, 2017.09.29. 13:25:01
  • Aragorn10
    #77
    A kriptában ahol illúziók vannak ott lopakodni kell és akkor meg sem jelennek az ellenfelek. A banyánál meg vissza kell menni a szurdokba és ott be lehet őket szorítani. Küldeni kell rájuk hátulról a mágusokkal a fagyasztást meg a tüzet és szét lehet őket kapni. A banya nem jön el odáig így csak a zombikkal meg a bogarakkal kell harcolnod. Ja és Sebille ha jól feltápolod iszonyatosan durva.
    Utoljára szerkesztette: Aragorn10, 2017.09.29. 13:15:57
  • lwb
    #76
    Én Lone Wolfba viszem és csak Ifant vettem magamhoz, csináltam belőle tankot. Eléggé meh karakter, hatalmas klisétenger, de az early access alatt a Red Prince-szel mentem és ő vicces volt. Az elf orgyilkos spiné nekem túl grimdark bugyutaság, nem jött be. Fane tűnik még jónak.
  • Shiwo
    #75
    ha sorrendbe kellene állítanotok a companionokat aszerint, hogy melyik a leghangulatosabb társ, mi lenne a sorrend, kiről mi a véleményetek ?
  • BEAST #74
    1h shield karakterek nem igazán jönnek be ebben a játékban. Egyetlen skill ami warfare-ben shieldre épít hiába jó, akkor is kevés. Nálam Beast csak az egyik társ szerepét kapta meg de 2h warfare+geo+poly+necro karakterként még mindig a legstrapabíróbb karakterem.
  • dartonite
    #73
    Most hogy nerfeltek a lucky find-ot, erdemes minden ellenfelet kinyirni Fort Joyban szerintem, mar csak a loot es xp miatt is.
    Trompdoy pedig eleg fun harc volt meg classicon is, tetszett :)

    A boszorkanyos csatat viszont utaltam, sokszor elhasaltam a sok genyo bogar miatt.
  • ShaiHulud
    #72
    jo lassan :) bar nem feltetlen a nehezseg miatt. Van hogy ujra kell tolteni harcokat es masodikra esetleg harmadirka le tudom verni tobb halal nelkul. nem sok resurect van szoval probalok nem meghalni. raadasul meg csak fort joyban vagyok level 6 kent. de pl lent a braccus rex elrejtett kriptaban levo illuzionistas harc a hidakon az jo nehez volt. Meg most a jegsarkanyos banya jon, de elsore eros wipe lett a sok bespawnolt zombi meg bogar miatt, de majd neki esek meg valamikor. nagyon nem varialtam csapattagokkal sem, felvettem elso 3t aki utba esett.

    red prince - pyro, geo, es par pont necro
    lone wolfos - ranged, huntsman, geo
    undead fane vagy mi a neve- aether, hydro, necro o a fo support kari, heal, magic armor regen, teleport stb
    fo kari meg torpe - 1h shield, warfare, poly

    targyakbol tud red prince es a fo karim is healelni. ill arab ijasznak van first aid spell

    torpevel probalok tankolgatni,meg CC-zni, fane healelget + cc, red prince magic damage, arabgyerek meg lovoldozik a crossbowval, crossbowos csinalja a legjobb damaget, eleg jol lehet vele osztani, ricochet, barrage eleg jo. de basic attackja is jot sebez. valahogy tulszinteznem kene a kontentet ugy konnyebb lenne. de igy az egy szintben levo ellenfelek nehezek, bar pl a seeker vezer garreth (?) csata ott amikro tamadjak ot a magisterek, az eleg sima volt, bar garreth segitett szepen :)

    Utoljára szerkesztette: ShaiHulud, 2017.09.28. 18:38:26
  • Tibbbor
    #71
    Igazad van, de nem voltam játékban, mikor írtam. És természetesen tudok róla, hogy minden varázslatnál le van írva, mi reziszteli, de kösz a helyesbítést!
    A Resurrect tanulást én is skill könyvre értettem, de sajnos még nem találtam ilyet.
  • dartonite
    #70
    Es hogy haladsz ilyen szinten?Meg a classicra is sokan panaszkodnak steam forumon hogy b@szott nehez.
  • ShaiHulud
    #69
    hat en tudatlanul neki kezdtem taticanon, minden jatekot a legnehezebb alatt egy szinttel tolom,itt hozzaad +50% hpt, physical/magical armort, damaget, meg talan resistancekat is minden ellfenelhez, szoval kurva nehez minden harc, de nem kezdem ujra classicon az is biztos.
  • jocika
    #68
    Ok. köszi.
  • dartonite
    #67
    Igy van, fizikai armor kell lenyomni az ellensegrol hozza.
    A masodik terkepen mar zuhognak a jobbnal jobb cuccok, 100 k folotti penzzel maszkaltam ugy hogy folyamatosan fejlesztettem a csapatot.Igaz van egy barter-es es egy lucky findos karakterem is, ezek sokat segitettek.
    Na meg a tolvaj akivel kb. vegigraboltam az egesz elso terkepet.Erdemes annyi kuldit megcsinalni Fort Joyban amennyit csak tudsz, mert 8-as szint alatt az utolso csata is nagy szivas tud lenni.
    Ha sokat halsz, erdemes megfontolni hogy kesobb atrakosgatod a pontjaidat es a Picture of Health-et valasztod talentnek.Nalam a fizikai harcosoknak kivetel nelkul megvan, sokat jelent.

    #63 : szerintem a classic siman megfelel a regi szintnek.Ha nem figyelsz oda akkor siman leradiroznak az egyszerubb ellenfelek is, nem beszelve a bossokrol.Tacticalt meg nem probaltam, felek tole hogy az csak time filler lenne es annyi idom nincs hogy minden csata 5x annyi ideig tartson, vagy a lopakodj, olj meg par karaktert, tunj el es menekulj...kezdd ujra,stb taktikat folytassam.


  • horika
    #66
    Bizony physics armor van ellene, de segítségnek oda van írva minden skill leírása alá, hogy milyen fajta armor véd ellene. Hasznos, mert nem mindig logikus a dolog (pl. pont a chicken, miért nem magic véd ellene?)
  • Maala
    #65
    Téves. A csirkzéséhez először a phys armort kell leverned az ellenről, teljesen. Ezután ha rányomod a csirkét, 2 körig megszabadulsz tőle... És futhatsz utána, mint egy majom. Jól jön ilyenkor egy Teleport, vagy Nether Swap, hogy visszarakd a közelharcosaidhoz.

    Res-t tanulni nem lehet, csak venni, vagy craftolni. Craftoláshoz 1 sheet of paper, 1 life, és 1 water essence kell (asszem). Venni meg 300 gold, minusz barter. Driftwoodot elérve már nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy a kereskedők ne tudjanak felzárkózni a keresletedhez. :-D

    Max akkor kell búcsúznod, ha pl. Fort Joyt elhagytad, miközben halott volt valahol valaki. Egyébként azért van ennyi tag, hogy ha pár elhal, vissza tudd őket szerezni a maradék tagokkal.
  • wedge31
    #64
    A Divinity: Original Sin 2-t több tesztelő is a valaha készült egyik legjobb RPG-nek nevezi
  • jocika
    #63
    Új játék indításánál a klasszikus rpg-nek(BG1, BG2) mi felel meg? Story, vagy classic mód?
  • ShaiHulud
    #62
    nekem kb minden harc nehez tactican modban :( es mar nem tudom lejebb venni sajnos.
  • Tibbbor
    #61
    Nekem már megvan a Chicken Claw és valóban nagyon hasznos, de célszerű először a célpontról leamortizálni a Magic Armort, mert könnyen blokkolhatja. Ez a varázslat a Wow-os időket idézi, azt hiszem, abban volt hasonló birkával(?)

    Amit nagyon elszúrtam, elég sok küldetést nem fejeztem be az első szigeten, pedig tudtam, hogy nem jöhetek vissza, emiatt elég kis szinttel érkeztem a második pályára. Sajnos nekem elég nehezen érthetőek a hosszabb párbeszédek és így nagyon nehéz rájönni, mit is kellene csinálnom? A második pályán már fórumozok keményen a küldetések kapcsán, szeretnék minél több questet befejezni, hogy felszinteződjön a csapatom..
    Lehet majd valahol Resurrection-t tanulni? Vészesen fogy a tekercs. Tényleg, mi van olyankor, ha páran elhaláloznak a csapatból és nincs tekercsem a feltámasztásukhoz? Tőlük végleg el kell búcsúznom vagy valahogy feltámaszthatók?
  • dartonite
    #60
    Lassabb nalam is az Act2, sima vinyorol legalabbis 2x annyi ido egy-egy load game.Gondolom ez magyarazhato a terulet nagysagaval az elsohoz kepest.SSDrol biztosan simabban futna.

    Btw en most vegeztem Driftwood terulettel, hat itt azert mar akadnak kemeny ellenfelek, volt ahol trukkozni kellett.Nagyon tetszik hogy szamtalan modon nekimehetsz egy csatanak, nagy kulonbsegek tudnak lenni.
    Nagyon nagyon javaslom hogy legalabb egy karakter tanulja meg a Chicken Claw varazslatot, eleg hasznos lesz :)
    Most 17-es szintu a party, kivancsian varom a tovabbi kalandokat.
  • Mozes
    #59
    Köszönöm szépen, nagyon jól hangzik :)
  • lwb
    #58
    Én is Act 2-ben vagyok, de nálam ilyen nem volt.
  • Tibbbor
    #57
    Másoknál is jelentkezik néha, hogy a játék rettenetesen belassul a magas memóriahasználat(70-75 %) miatt? Act.2-ben vagyok, a Fort Joy-nál ilyen sose volt.
  • ShaiHulud
    #56
    helyes! :)
  • horika
    #55
    Igen, nekem is nagyon tetszik, hogy szinte mindent, többféleképpen is megoldhatsz. Kell egy item valakitől, akkor dumálhatsz vele hogy adja oda, megölheted, ellophatod, stb. És mind működik is! Persze a következményekkel számolni kell, de attól még működik
    Nagyon ritka az a helyzet, amikor csakis egyféle megoldás van.
    Utoljára szerkesztette: horika, 2017.09.26. 16:34:19
  • lwb
    #54
    Vannak technikai változások, de nekem leginkább az jött le, hogy a játék kevésbé lineáris. Tényleg nem kell úgy végigmenni azokon a pontokon, mint pl. az 1-ben Cysealben a gyilkossági ügy felderítésekor, hanem eléggé rendesen szabad kezet kapsz. Ez óriási plusz nálam.

    Szintén jelentős változás, hogy van lehetőséged előre készített karakterekkel játszani. Nekem egyik se jött be, de növelheti az újrajátszási értéket.
  • DonnieBrasco
    #53
    Hejj, ha nem heti 2-6 órám lenne játszani... úgy 10 hónapja csak a Skyrim SE-t nyomom, 140+ óra és még csak most kezdődött a főszál, a két kiegészítőbe csak belekaptam. De legalább az összes helyszínt bejártam.

    Ha végre kivégzem (még 1-2 hónap sztem), utána gondolkodhatok, hogy mibe fogjak. Egyelőre eddig a Witcher széria tűnt nyerőnek, de most egyre jobban gondolkodom a DS:O-ban.Előbbi előnye, hogy megvan mindhárom része legálisan, de utóbbi meg nagyon kedves a szívemnek :)

    Hát, a családos munkásélet hátránya a nagyon kevés játékidő, előnye viszon, hogy így minden játékom full legális ma már, a virágbolti korszaknak vége lassan teljesen :) Az mondjuk tény, hogy megjelenéskor soha semmit nem veszek meg, majd ha lemegy 20€ alá, jöhet akciósan.. Ráérek :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.09.26. 14:26:03
  • Mozes
    #52
    Sziasztok!

    Mondanátok néhány szót légy szíves, hogy szerintetek mi a legfontosabb változás az első részhez képest. Azzal játszottam, ezért jó lenne egy felhasználói tapasztalat, hogy miben változott leginkább a második rész.

    Köszönöm,
  • wedge31
    #51
    72h alatt végeztem, egyértelmüen jár neki a GotY ha máshol nem is a rpg kategóriában mindenképp, ritka nálam az olyan játék amit azonnal újrakezdek de most ez szinte kötelezö, annyi minden maradt ki elsőre.
  • Madi92
    #50
    Megvettem végül! : )
  • dartonite
    #49
    Huuu nekem most nagyon multifunkcios karaktereim vannak.

    A fokarakter:
    Warfare +++
    Poly ++
    Hydro+
    2 kezes fegyveres CC felelos foleg STR-re, MEMO-ra es neha CON-ra gyurva, nemi heal-el.
    Civil skill: Persuation

    Red Prince:
    Summoner+++++
    1kezes akarmi+pajzs (a lenyeg hogy lucky findot adjon)
    INT-re es MEMO-ra gyurva, kesobb support mage szerepe is lesz (geo es aero valszeg)
    Civil:Lucky find

    Ifan:
    Ranged+++
    Poly/Warfare ++
    Geo/Huntsman+
    FINESS, MEMO-ra szintezem.
    Civil:Barter

    The Beast:
    Dual Wield/Scoundrel ++++
    Poly++
    FINESS, MEMO, WITS a fo attribok nala.
    Civil:Thievery.

    Kepeket is tolhatok de olyan gyakran valtozik a gear hogy szinte teljesen felesleges.A tuzvarazslo kicsit hianyzik de a Poly szinte mindent ver, elkepesztoen mozgekony a banda.