288
banner

Divinity: Original Sin 2
  • Shiwo
    #128
    neten a következőt írják :
    - Csatlakoztass 2 gamepad-ot (más oldalakon is írják, h kettő kell, 1 db + egér/bill párost nem enged)
    - Készíts két játékos profilt
    - Indíts egy "Single Player" játékot (logikát ne keress benne.. )
    - A karakter készítő résznél a 2. játékos nyomja meg az "options" -t a kontrollerén
  • atibacsi1977
    #127
    Hello!

    Most szereztem meg az első részt. Kimondottan az tetszett meg, hogy osztott képernyőn is lehet játszani. Na igen, de hogyan? Nem igazán találom azt az opciót. Valaki próbálta már, lehetséges?
  • Matskassy
    #126
    Elég erős önmagában, nem kell semmilyen mágia mellé. Tud teleportálni, területre sebezni, vannak páncélt átütő vagy távolsággal erősödő lövései, bónuszt kap ha magaslatról lő, stb.
  • shadar619
    #125
    érdeklődnék az íjász mennyire erős, mert nem tudom eldönteni hogy egy íjászt vagy inkább egy mágust vigyek. Mert az íjász annyira rougoval nem lehet keverni, de az íjásznak mágiát adni nem tudom mennyire érné meg.
  • Maala
    #124
    Lehet, asszem akkor még classicon toltuk, gondolom tacticalon már kap plusz pár skillt. De classicon posion(morg) és burn(gorg) meggátolja a regenerációt, ahogy a Book of Trolls is irja ir még valami 3. féle trollról is, de a 3. trollt elérve már rég visszaküldtem a hajóra a könyvet, szóval passzolom. :-)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.10.25. 21:22:16
  • dargelot
    #123
    A gyengeséget és erősséget csak akkor látod ha a loremaster-re van adva. Pl én soloban toltam le az ogréket és Jahan-t is és a loremaster-t alapból hanyagoltam, tehát csak arra hagyatkoztam amit tudtam fejből. Az ogréket egy kör alatt kell tudomásom szerint letolni. Jahan pedig annyival erősebb Gorg-tól, mit Gorg Morgtól. Aki még fejfájást okozhat az act 2-n az a tűzes boszi és a közben lévő gyík portál mester, aki lava portal-t tud nyitni. Living on the Edge skill nélkül insta megöl. Ha megölöd akkor meg nyit 3 portált amin jönnek a void szörnyek, végül pedig ő is feltámad csontiként. Persze ha már farmolsz egy kis xp-t és nem lvl12ként mész oda akkor már nem vészes, csak figyelni kell. Jahan is ha nem tud első körben immobilizálni (stun, shocked, stb) akkor már nyertél is, bár ettől függetlenül ő a legerősebb az act-on.
  • fluency
    #122
    Igen. Gorg immunis a knock down-ra. Meg ő a tűz érzékeny.
  • Maala
    #121
    Igen, ha megvizsgálod, akkor látod, hogy Morg asszem poisonre, Gorg meg asszem fire-re gyenge. Ráadásul Gorg mellett ott van egy pár Voidwoken hullája is, amik alá ha begyújtasz, kapsz jó kis Necrofire-t, amivel 1-2 körre mindig firet adsz neki. (Asszem van neki Walk it off-ja, amivel -1 kört kap a statuszokra)

    Aztán már csak túl kell élni az ütéseit, mert talán Knockdownra immunis(?). De ha van Dorothytól lopott feltámasztó staffod, akkor az is meg van oldva. :-)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.10.25. 18:40:06
  • fluency
    #120
    Van pár módja annak, hogy megöld. Amúgy ha megvizsgálod (examine) kiírja a statjait és a gyengeségeit/erősségeit. Mondjuk ez minden mobnál így van. Csak lvl 11-en meglepődtem, hogy hogy megborította a partit Gorg. :)
    A The Namless Isle-n lévő trollhoz nem nagyon tudok hozzászólni, még nem tartok ott. De javaslom vizsgáld meg mire immunis és mire nem. Meg a teleport jól jöhet, ha minden kötél szakad. ;)
  • Maala
    #119
    Gorg is sétagalopp egy partyval, ha kihasználod a gyengeségét, és nem engeded regenerálódni. :-o (Már, ha olvastad a Book of Trollst)

    Egyébként Nameless Islanden lévő trollnak van valami status weaknesse, amitől nem tud regenerálódni, vagy őt tényleg dmg-el kell letolni?
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2017.10.25. 18:05:27
  • fluency
    #118
    Hát Jahan meg a troll Gorg pont az a két dög, aki szerintem azon a mappon a legerősebb. Eddig legalábbis más nem gyalázta be a partit annyi idő alatt, mint ez a kettő. Igaz a Bloodmoon Island-ot még nem csináltam meg. Marg a másik troll az ezekhez képest sétagalopp.
  • dargelot
    #117
    Érdemes lehet levinni a nehézséget, ha nem boldogusz, illetve minden karakteredet egy valamire építeni először, hogy abban erősek legyenek. Sok poti és tekersz le van nézve, pedig nagyon sokat érhetnek csatákban, még egy egyszerű rain spell tekercs is. Az sem hátrány, ha az adott act-on nem mész tovább a következőre hanem ott maradsz és megcsinálod a legtöbb feladatot. Kevés xp, de egyszerűek s szinte mindig lvl előnyben vagy. Pl én az act 2-t lvl17-en hagytam ott, addig maradtam amíg nem tudtam megölni Jahan-t és az ogréket.
  • fluency
    #116
    Háát ez nem egy tucat RPG az biztos. Az ellenfelek nagyok okosak és taktikusak és ha kihagysz egy kicsit, akkor hasal pár ember vagy kakukk a partinak.
    Azért ilyen könnyen nem kellene feladni, szerintem. De a te időd, szóval te tudod.
  • Maala
    #115
    Hogy érted, hogy nehéz a harc? :-o Túl könnyen halsz, vagy mi?
  • Cassell
    #114
    Jól leült a topic... mondjuk nem is csodálom én most uninstalláltam le level 13-on megtelt a tököm, hogy feszt többszöri próbálkozásos csaták vannak. Látom valaki háromszor végigtolta nekem ehhez már nincs időm/elszántságom az egy sem volt könnyű de ez normálon is nehéz vissza lehet tenni explorerre a nehézséget de valahogy az egész nem állt össze...arról nem is beszélve, hogy ha valamikor most aztán tényleg van mire nézni játékok szempontjából.
  • dargelot
    #113
    Ime, ma este sikerült Adramahlihk-ot megölni soloban Lone Wolf nélkül. Eddigi leghosszabb csatám volt, szó szerint minden döntést meg kellett fontolni. A csatát nem vettem fel, mert a fraps elég sok helyet zabál, így csak a felszerelést örökitettem meg amivel sikerült ezt elérni.


    Szerk.: Most nézem, kb 1 óráig tartott a csata. :D

    Utoljára szerkesztette: dargelot, 2017.10.13. 22:40:02
  • Maala
    #112
    Jah, azt néztem, hogy amulet slotban figyel a 11-es Mordus unique, 2 slottal, benne +24% crit chancel. :-D
  • dargelot
    #111
    Persze, így jó gear-ben jó is amikor már a cuccoknak hála immun vagyok sok mindenre, meg van egy rakat strong will potim is, de amúgy bekapsz pár stunt vagy frozen-t és már újra is kezdheted a játékot. Pajzsot és magic armort szinte mindig tölteni kell, ezért is nagyon nehéz lone wolf nélkül mert körönként 4 cselekvés pontért ez nem mindig fér bele, amúgy meg marad a glass cannon, amivel ismét taccsra rakhatod magad gyorsan.
    Aki ilyen könkínzó játékmódra adná magát annak azt jaslom, hogy mindent össze kell szedni, mindent le kell kraftolni, mindenkit meg kell lopni, mert ritkán van olyan cucc amit találsz és jó is, főleg NPC-k unique cucca a jó, vagy marad a vásárlás, ami ugye nem olcsó mulatság. Act 2végét act 4 közepéig egy fegyoval toltam le mert nem találtam jobbat, 3 socketes cucckat meg alig találni. Runa craft is elég döcögös, mert veszi be a matit gyorsan. Könnyebb egy kicsivel ha villian leszel és mindenkit megölsz, jó loot és xp.
    Amúgy már csak az várat magára számomra, hogy Lone Wolf nélkül soloban úgy őljem meg Adramahlihk-ot, hogy engedem átváltozni. Ez még nem ment, hozza a négy csatlósát, s hipp hopp lent is van a hp-m. Anathema már felejtős lone wolf nélkül mert kell a pajzs, ami 4k armort ad.
  • Maala
    #110
    Nice one. :-o

    Lone wolf nagyon OP-nak tűnik így elsőre. :-o
  • dargelot
    #109
    Most vittem ki 3. alkalommal a játékot. 1. classic- 4fős, 2. honor solo-lone wolf, 3. tactican solo lone wolf nélkül. Az utolsó végigjátszás már megizzasztott, de azt kell mondanom nagyon magával ragadó játék lett. 100 óra belemegy úgy hogy kb 10-20nak érzed. Aki kihívást keres annak ajánlom a solozást lone wolf nélkül, feladja a leckét. :D
    Illetve még itt egy one hites honor solo vidim:
  • dartonite
    #108
    Tobb mint 4 gigas patch jott ki ma, sok mindent fixaltak.

    Patch 3 notes
  • BEAST #107
  • dartonite
    #106
    130 ora alatt kivegeztem classicon a jatekot.

    Iszonyu jol szorakoztam kozben meg akkor is ha azert igy utolag belatom vannak vele problemak.
    Foleg az inventory kezeles, es a hotbar amivel nagyon meggyult a bajom, ez ugy latszik maradando problema a studional.
    Sebaj, ez sem vette el a kedvem, a 4 fos csapatommal vegigvertuk a vilagot, par csata volt amit ujra kellett jatszanom mert leradiroztak, amugy eleg siman ment.
    Par kuldetes minden terkepen kimaradt vagy felbemaradt valamiert, szoval legalabb egy ujrajatszas meg tuti benne lesz a jovoben.Plane hogy elkezdtek kemenyen modolni is a tisztelt felhasznalok.
    Eddig nalam GOTY :)
  • horika
    #105
    Itt nézz körül milyen játékok mennek co-op-ban. co-optimus
  • T800
    #104
    Van még ilyen hasonló játék amit lehet coop-ban játszani? Ami picit "darkosabb" hangulatú?
  • lwb
    #103
    Sajnos igen, 1-2 helyen. Messze nem annyira, mint az előző rész, itt már azért sokszor komolyabb a téma, de azért nem egy Witcher 3.
  • T800
    #102
    De ez inkább ilyen vicces hangvételű rpg nem? Mármint vannak benne humorosabb részek, ahogy néztem a videókból.
  • horika
    #101
    Mi pl. hárman játszunk, ketten irányítanak 1-1 karaktert én pedig kettőt.
  • Madi92
    #100
    Ketten is tudtok játszani. Körökre van osztva a harc. 4 karaktert lehet irányítani, szóval ha ketten játszotok, akkor 2-2. De lehet variálni, szóval 3-1 is lehet az elosztás, ha úgy tartja kedvetek.

    Viszont érdemesebb lenne youtube-on nézned egy videót.
  • wedge31
    #99
    Csak single játszottam.
  • T800
    #98
    És mégis hogyan működik a multiplayer ha pl a haverommal akarom végig vinni? Ugyan azokat a küldetéseket csináljak? Hogy néz ki a harc? Nagyából le tudod írni?
  • wedge31
    #97
    Perfekt angol nem kell, de középszint alatt szenvedni fogsz mert sok szöveg van benne.
    Az újrajátszhatóság óriási, a rengeteg választási lehetöség és a társak cserélhetösége miatt.
  • T800
    #96
    Sziasztok!

    Teljesen amatőrként állok a játékhoz, teszteket, videókat néztem és nagyon megfogott! Lenne néhány kérdésem, mielőtt megvásárolnám. Ha tud valaki egy kis felvilágosítást adni azt nagyon megköszönném :)

    Hogy néz ki a játék coop része? Milyen a körökre osztott harc multipalyerben? Lehet ha csak ketten is, de úgy is végigvihető vagy kötelező a 4 fő?

    Illetve mennyire kötelező a perfekt angol tudás hozzá? Nem mondom hogy teljesen nulla vagyok, de ahogy néztem rengeteg szöveg van benne, és nem tudom mennyire nehéz az angol része.

    Végül mennyire újrajátszható a játék? Ha egyszer végigmegyünk rajta utána már nem tud újat mutatni?

    Köszi a válaszokat előre is!

    D.
  • Aragorn10
    #95
    Persze a hidrosophist meg az aerotheurge is kell hozzá. Főleg a hidro.
  • Aragorn10
    #94
    Én úgy csináltam, hogy a mágusoknál is a magas sebzésre gyúrtam az életerő és más helyett, hogy a lehető leghamarabb legyőzzem az enemy-t. Felnyomtam az intelligenciát és a strength-et jó magasra és folyamatosan fagyasztottam mage-el a warrior-okkal meg lassítottam őket. Iszonyú a fagyasztás meg a víz hatalma a villámmal együtt :)
    Utoljára szerkesztette: Aragorn10, 2017.10.02. 08:48:08
  • fluency
    #93
    Ez már egyéni döntés, hogy ki mit szeret jobban használni. Igaz, hogy a teleport több AP, de több taktikai lehetőséget is hordoz magában. Főleg ha már előre"előkészíted" a terepet és oda portálod a kiválasztott ellenséget. :)
  • Maala
    #92
    Teleport imo nem annyira jó harc közben, 2 AP, Nether Swap csak 1.
  • fluency
    #91
    Vagy teleportálom, ha felmászok a platformra. Közben megnéztem és el lehet érni.
  • Maala
    #90
    Nether Swapolod, és máris eléred Dallist...
  • fluency
    #89
    Azért Dallist megölni és közben Maladyt is életben tartani nem lenne gyenge. Amúgy is elég necces, mert az a jópár mob qrva nagyokat sebez. Igaz Dallist távolságival el lehet érni, de ahhoz marha nagy dps kellene, hogy megöld és közben Maladyt is életben tartsd.
    Alexandert le lehet nyomni a féreggel együttt. A jó hír az, hogy a mobok úgyis a féreggel lesznek elfoglalva, a rossz hír az az, hogy féreg nem egészen. :)