11579
  • Evoluti0N
    #562
    Azért a sztorimesélésben sincs annyira csúcson a Bio egy ideje. DAI-nek konkrétan nagy 0 volt a sztorija. Meg miről is szóltak mindig is a Bioware játékok? Van egy hős, akit alakítasz és aki megmenti a világot. Ez mellé van jó körítés: jól megírt csapattársak, jól megírt világ, érdekes történetű mellékküldik és pár izgalmas csavar, ami kicsit megízesíti a világmegmentős sztorit. DAI-ben ezek közül nem nagyon volt semmi. Witcher 3 jól feladta a leckét most nekik is és mindenki másnak. Bebizonyították, hogy lehet open world (szerű) játékot csinálni, amiben a sztori is jó, a karakterek is jók és konkrétan 0 MMO-szerű melléküldi van és mégis sok benne a tartalom. Számomra ezentúl az AAA RPG-k világában a Witcher 3 a mérce.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.08.11. 23:16:21
  • broman191
    #561
    Ha a Witcher valaha is lényegesen másabb lesz mint jelenleg, akkor az esélyesen annak az eredménye lesz, hogy felvásárolja egy nagyobb kiadó és televágja mindenféle casual gamerek számára élvezhető fícsörrel és megszűnik annak lenni, ami eredetileg volt. Ala Mafia, Dead Space stb. Remélem soha nem adják el a jogokat. Eladások terén az általam látott - összes platformos - adatok alapján a Skyrim agyonver mindent, máig 18+ milliós eladással, a Fallout 3 alulról nyaldossa a 10 milliót, a New Vegas a nyolcat. A Mass Effect 2-3 5 millió környékén áll, az első rész 3 körül. A Witcher első része 1 millió alatt van, a második közelíti a kettőt, a harmadik pedig már most 3 millió felett tart... A Fallout 4-nél szerintem nem kérdéses a 10 millió feletti eladás, inkább az, hogy sikerül-e meghaladnia a Skyrim 18+ milliós mennyiségét. Idővel valószínűleg igen.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.11. 23:05:49
  • PiszkosFred
    #560
    Nem fog, a Bio szintu interaktiv sztorikat egyetlen egy fejleszto sem tudja megkozeliteni. Probalkoznak, vannak resz-sikerek, de egyelore ennyi. A legtobb studio pont emiatt arra fokuszal, amihez igazan ert, amiben - mondjuk igy - elsok a piacon. A Bethesda a szabadsagra fokuszal es a felfedezheto hatalmas teruletekre es az emberi kivancsisagra, mert az hajtja elore a jatekost - erdekli, mi van a "nyulon tul".

    A Bio az interaktiv sztorimeselesre, amelyet tokelyre fejlesztett, de kozben elmaradt a tobbivel, igy aztan a sztori kore rendszerint vagy egy csojatekot, vagy egy mmot raknak es kesz is. Lehet, hogy maga a jatek mar nem olyan, mint regen (lasd a klasszikus szerepjatekait), de a sztori az egy olyan erzelmi hullamvasutra ulteti fel az egyszeri jatekost, amely az utolso utani percig sem engedi el. Itt a hajto ero legtobbszor az, hogy a jatekok karakterei a szivedhez nonek, azonosulsz/szimpatizalsz veluk es kivancsi vagy, mi a tortenetuk, kalandjuk vege. Mint egy jo sorozat a TV-ben.

    Egyedul a witchert fejleszto lengyelek azok, akik mind a ket oldalon probalnak jol teljesiteni - es sikerult is egy kivalo hibridet alkotni -, de ott meg jelenleg a brand az, ami a gyenge lancszem. Mert legyunk oszintek, a Witcher egy kivalo vilag/univerzummal rendelkezik, de nepszerusegeben nem vetekszik sem a Fallout, se a Mass Effect, se a The Elder Scrolls vilagaval. Es bar siker lett es jol hozott a konyhara, de - bar nem neztem utana -, nem hiszem, hogy Mass Effect, Fallout vagy TES aktualis resz eladasat akar csak meg is kozelitette. Bar lehet, hogy tevedek, de szerintem kell oda meg legalabb 5-10 ev, ha jol menedzselik akkor a kovetkezo triologia mar eleri ezt a szintet. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.08.11. 21:50:30
  • Although
    #559
    Egy elemmel nem lehet csodát csinálni hiába van, volt egy Gaiderük ha a többi elembe a Bio messze lemarad. Nem a CD projektől a Bethtől is hamarosan. Ennyi.
  • Although
    #558
    Nem veszem alapul. sőt a sztori rész közelébe se fog jutni a Beth szerintem. De nem is lényeg.
    Csalódás a karakterfejlesztés, a rendszer az egész körítés, minden más a karaktereken és a sztorin kívül a DA III-ban.
    A Beth ezen a téren szerintem jobb lesz. És a modolás csak segíteni fog. Ha már kicsit felnőtt tartalmat csinálnak az FO4-ben már jobbak mint amit a Bio produkált idén.
    Edit: ráadásul rámozdultak a párbeszéd rendszerre is amit a Bio csinál ez belefér a tömegtermékbe. És akkor vicces lesz ha jól elsül, mert egy cég ami a Morrowind óta közelébe se volt a Bionak most bőven elé kerül. szomorú.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.08.11. 21:31:01
  • Sir Cryalot
    #557
    ...Bárcsak a mőszöfökt lenne ilyen anti-kézenfogós , nem-hand-holding -es , meg frakció alapú, meg újító szellemű !

    Amennyire nem vette komolyan magát az ME első rész, olyan izomszagú lett a többi, most meg a mőszöfökt 1-ből átemelt "archaikus dolgok" adják a marketinges bulletin fénypontjait. Mehehe.
  • PiszkosFred
    #556
    Az "RP-seknek" annyi jo klasszikus alapokra epulo szerepjatek jott ki mostansag, DE sajnos ez a FO4 most nem nekik keszul. Ez egy baszott nagy szabadsagot ado vilag lesz megint, par erdekes terulettel, hozza kapcsolodo ilyen-olyan sztorival, erdekesnek tuno tarsakkal, es sosem latott szabadsaggal. Az az "RP-s", aki ebbe a szabadsagba nem tudja beleelni magat, es igenyli azt, hogy a kezenel fogva vezesse a fejleszto a jatekon keresztul es szerepjatsszasson vele, na az kurva nagyot fog csalodni, az mar most boritekolhato.

    Ostobasag Bioware fele sztorimeselest, vagy egyesek szerint jol megirt fantasy konyveken (nem olvastam egyiket sem a W-bol) alapulo sztori megjeleneset varni egy Bethesda GS jatektol, mert nem azokat keszitenek. Nem azon van a hangsuly, sose nem is lesz, ezt minden alkalommal elmondjak... De megis, minden alkalommal azt varja par ember, hogy csodas, sosem latott sztori fog erkezni. Hat nem fog. Pont. Lesz helyette mas, ami lekoti az embert tobb tucat orara.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.08.11. 20:27:16
  • Although
    #555
    Végre valami. Tanulságos. Nincs bemutató hozzá, csak Pete barátunk mesél. De aki gondolkodik az érti ezt. :)
    Kétség ne legyen ezt is agyon kell majd modolni mint a skyrimet, hogy kicsit is élvezhető legyen egy rp playernek.
    Egye fene, ha emészthető történet és karakterek lesznek. A többit meg annyira biztos nem szúrjak el mint a Bio. De ha igen akkor is modolható.
  • PiszkosFred
    #554
    ...ami ennek ellenere megis csak egy durvan modolt FO3. mint olyan. De, mivel a Fallout 4 is egy durvan modolt FO3/FNV (mint olvashato volt lentebb), a sorminta folytatodik, a nep boldog, a penz folyik, a jatekban toltott percek meg majd porognek, az mar egyszer tuti.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.08.11. 19:38:13
  • Systore #553
    kivéve, hogy new vegas minden szempontból jobb volt
  • ElNano
    #552
    Ugyanaz a világ, persze, hogy megmaradnak az alapvető jellegzetességek. Én nem tartok attól, hogy nem egy olyan játékot kapunk, ami minden mást elver a következő években. A Fallout 3-at sem sikerült überelnie a mai napig senkinek a megjelenése óta. :)
  • haxoror
    #551
    Fallout 4 Perks System: Here's Everything You Need To Know
  • Sir Cryalot
    #550
    Videóban meg gyak. semmi új nem volt.
  • Sir Cryalot
    #549
    A mass effect óta tudjuk hogy a doom1-ről 2-re hasonlító, kibővítetgetős fejlesztés a jobbik eset ami történhet ( szemben pl. a gears of war-osítással), erős túlzás/torzítás hogy ugyanolyanok lennének az animációk, (mivel a 3-é tök rossz) kicsit érzelgősre vette valaki ezt a kommentet.
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2015.08.11. 13:31:47
  • Zozo0122 #548
    Hát most komolyan elkezdtem félni. Az egész tényleg olyan, mintha egy durván moddolt Fallout 3 lenne. Mintha újratextúrázták és átültették volna az objektumokat az új motorra és másik városba rakták az egészet. A ghoulok animációja, a szétrepedt ajtók pl. teljesen ugyanolyanok mint a 3. részben.
  • Systore #547
    gyakorlatilag fallout 3
  • haxoror
    #546
    Gamescom 2015 - Exclusive Content Fallout 4 (private)
  • Maala
    #545
    Ott a pont, csak a hónapot néztem. :D
  • Dzsini
    #544
    2014 júniusa óta van fent Steamen - gondolod, hogy időutazók?
  • Maala
    #543
    Láttátok már, ahogy az okos ember próbálja a Fallout Shelter sikerét meglovagolni? (Hint: Sheltered c. játék)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.08.09. 17:02:59
  • lammaer
    #542
    Isten tudja, az én anyanyelvem is magyar, de engem vhogy NAGYON taszítani szokott a magyar nyelvű játék. Lehet azért mert scifiben pl a Demolisher Cannon olyan jól hangzik angolul, mig magyarul a Romboló Ágyú az olyan suta :D

    Ehhez képest pl filmekből csak és kizárólag szinkronost nézek, simán kiváromn azt a fél-1 évet amig megjelenik a torrentmoziban a magyar verzió. CSak akkor nézek angolul, ha magyar szinkron nem várható.
  • Maala
    #541
    FO világában eddig nem nagyon lehetett special tulajdonságokat 10 felé vinni... Ahogy 1 alá sem.
  • R0GUE
    #540
    Fallout sheltert aki tolja:
    Ha egy képesség maxon van (lvl10), rádob ezen felül egy ruha vagy sem??? Neten páran azt ìrják igen, nekem nem úgy tűnik. Mondjuk charisma szobába rakva 10-est jelez a lvl 10-es charral rendelkező emberre ruha nélkül és charos ruhával is... Illetve nem érzem hogyha a szobában adom a parasztra a ruhát lejebb ugrana az idő...
  • AnarchoiD
    #539
    Kicsit off de nem nagyon


    Fallout 3 , mindenki tudja ugy kezd hogy bebi allapotban vagy, a szuleid dumalnak veled meg ilyenek.... aztan rajottek emberek, hogy meg lehet szokni a bebi allapotban a szobabol. lakasbol, vaultbol....

    Egy csoka megtette, es vegigjatszotta a F3 -at kisbabakent ;) gyakorlatilag teljes erteku jatek csak eppen az ellenfeleknek nem ersz a terdukig sem ;)



  • karajjj
    #538
  • bfbc2
    #537
    Ja itt a cikkben írnak a magyarításokról is, hát nem túl biztató a helyzet.pff
  • PiszkosFred
    #536
    Hát, először próbálkozz a cenegánál!
  • bfbc2
    #535
    A Bethesda-t semmi szín alatt nem lehetne rábeszélni a magyar nyelvű verzióra vagy ki az illetékes ez ügyben?
  • ElNano
    #534
    Egyáltalán nem érdekel annyira ez a téma, hogy egy órás podcastokat hallgassak róla. Ha van magyarítás egy játékhoz oké, ha nincs, az sem hat meg. Nem érint az, hogyan készül el, ki hogyan rendeli be vagy nem rendeli be, mi minden nyavalyája van a kedves fordítónak vagy fordító csapatnak, egy valami érdekel: Van adott játékhoz fordítás, vagy nincs? De ez sem annyira, ha nincs arra is a vállamat vonogatom és angolul játszok. Számomra tökéletesen érdektelen a téma így, részletekbe menően. Az álláspontom amúgy sem változik: Ebben az országban az első, második és harmadik számú nyelv, az anyanyelvem a magyar. Akinek ez nem tetszik, simán tehet egy szívességet nekem - ha megengedem. Ennyi a sztori.
  • Nalenth
    #533
    Miért is gond, ha valaki követeli a magyar nyelvű programot? Tudok angolul, de a magyar az ANYANYELVEM. Természetes, hogy magyarul akarok játszani. Játékos szemszögből nézve a forgalmazók és a külföldi kiadók ezt megtagadják a magyar játékosoktól. A magyar piac kicsinek számít, de szerintem elég sok játékos van, akik vevők lennének a lokalizációra. Csak meg kell venni a játékot mindenkinek eredetiben.
    Utoljára szerkesztette: Nalenth, 2015.08.04. 17:12:38
  • Dzsini
    #532
    Azért, mert pont arról beszélgetnek benne többek között, hogy milyen módon működik (és nem működik) manapság az, hogy hivatalosan berendeljenek egy magyarítást valahol. Pont hogy nem szakmázóknak szól a podcast, hanem egy gamer oldal beszélgetős műsora, ahol gamer témákról beszélgetnek - jelen esetben egy igencsak szakmabeli emberrel.

    Én ha beszélgetni szeretnék egy témáról, akkor megpróbálok legalább egy kicsit utána nézni, hogy mi is a valós helyzet. Ismeretek nélkül beszélgetni egy témáról lehet, de igazából felesleges. Főleg akkor, ha könnyen elérhető első kézből információ a témáról.
    Amikor az FMV-ről, CGI videókról volt szó, akkor a Digic egyik vezetőjével beszélgettek - ő van otthon a szakmában, ő tud olyasmit mondani, ami nem csak laikusok alaptalan találgatása.
  • ElNano
    #531
    Talán mert ez a podcast legfeljebb azokat érdekli, akik benne vannak a "szakmában", engem valahogy nem mozgat ilyen szinten a téma. És felteszem: elég kevés olyan játékos van, aki egy órát áldozna az idejéből arra, hogy fordítók belsős csevegését hallgassa. Az első 10 percet még kibírtam, de annyira unalom volt, hogy aztán bele-beletekergettem, még mindig számomra tök érdektelen volt a beszélgetés, végül feladtam és kikapcsoltam. Azt aláírom, hogy a műfajon belül levőknek bizonyára érdekes lehetett ez a beszélgetés, de egy kívülállónak?
  • Dzsini
    #530
    Ezért linkeltem rögtön a beszélgetés elején a magyarításról szóló podcastet - ahogy az itteni termést olvasom gyakorlatilag senki nem hallgatta meg.
  • Dante73
    #529
    Nem kell a szóviccnél "megakadni". Egyszerűen, vannak olyan kifejezések, amik utalnak a kultúrára, történelemre. Ezeket egy angol megérti. Egy Magyar vagy igen, ha találkozott vele, vagy nem érti meg. És észre sem veszi, hogy átsiklott valami fontos felett. Ugyan úgy ajánlom megkérdezni pl azt, hogy "nagyMagyarország" egy ukrántól, és egy itt élő kínaitól. Ha az ukrán érti, mire gondolsz, még megértem. De hogy a kínai nem fogja vágni, az is biztos. (Pláne, ha nem is rég él Magyarországon! )
    Ez ugyan az, mint azt is kevés nem született Magyar érti, mi a különbség a "klasszikus" A táncosnőnek jár a hasa; -A táncosnőnek megy a hasa... közt. Pedig nem kicsi a különbség. Ugyan ezt angolban az, aki beszél középfokon angolul, és évente két hetet eltölt valahol a nagyvilágban, ahol az angoljával adja el magát, és itthon max 1-1 cikket olvas el a neten, és mellette játszik is néha valami játékkal, simán megeszi.
    Ezért mondom. Nem kell annyira fényezni az angol nyelvet. És szerencsénk is van. Lehet, hogy kis piac vagyunk, és ezért nem fordítanak le minden játékot, de vannak kis csapatok, akik többnyire minőségi munkát adnak ki a kezeik közül, ha van türelmünk kivárni.
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2015.08.03. 22:10:58
  • Myselor
    #528
    valaki segítene nekem egy kis off dologban?angolhoz kapcsolódóan.én egész jól tudok angolul szerintem és értem mit kellene csinálnom egy másik játékban.viszont nem működik a dolog.megnéztem videókon is és ugyanazt teszem viszont jó lenne érteni mi a baj mégis.ha valaki tudna segíteni és annyira jó angolos privátban vagy itt ha ennyi off belefér segíthetne.köszönöm:) a terraria nevű játék lenne az
  • Arhenius
    #527
    Bizony nincs így.
    15 éve élek Floridában és szinte minden szóviccet vagy szleget megértek, sőt használok. Persze ehhez kellett az is hogy kimozduljak itthonról és ismerkedjek/dolgozzak amerikaiakkal.
    Nincs azzal gond ha valaki magyarul szeretne játszani, azzal inkább hogy valaki követeli hogy Magyarországon magyar nyelvű programmal akar.
    A magyar piac olyan kicsi hogy nem éri meg lefordítani magyarra, mert az nagyon felvinné a termék árát. Pláne hogy az emberek 85%-a ugyanúgy letöltené "mert úgyse adnék pénzt érte, rajtam nem veszít a cég", a maradék meg megvenné az angolt mert nem akar többet fizetni.



    Utoljára szerkesztette: Arhenius, 2015.08.03. 21:23:08
  • haxoror
    #526
    Ja igen, amit korábban írtál, az szerintem nagyon nem így van. Személyesen ismerek olyan ukrán, albán stb embereket akik pár év alatt (3-5) olyan szinten megtanultak magyarul hogy csak egy alig érezhető akcentusuk van és a tököm leizzadt mire tudtam olyat mondani nekik amit nem teljesen értettek meg, és ez a MAGYAR nyelv, nagyságrendekkel nehezebben tanulható mint az angol.

    Azok a "kintiek" akik évtizedek alatt sem tanulták meg normálisan a helyi nyelvet kint is egymás között többnyire magyarul beszélnek és van valaki a családban aki a "helyiekkel" beszél (gyerek, testvér) ugyan ez megy egy csomó itteni kínai családnál. Olyan nincs hogy valaki anyanyelvi környezetben ne tudná megtanulni a helyi nyelvet ha tényleg (!) akarná.

    Arany meg a többiek nem fordítók (azt egy gép is tudja) hanem "jól" fordítók mert ahogy írtad is vannak részek amiket nem lehet tükör fordítani és oda újat kell "költeni" és ez az a pont ahol az eredeti mű megváltozik, van amikor pont előnyére! (Romhányi tipikusan ilyen) de ez azon nem változtat hogy ez már innentől nem az eredeti mű hanem valami más.

    Ezzel a tudok angolul bibibii dologgal nem tudok mit kezdeni, több százmillió ember tud angolul, semmi extrát nem igényel, csak elhatározás kérdése hogy valaki megtanulja-e vagy sem.
  • Dante73
    #525
    Arany volt olyan szinten magyarból, ha nem értett valamit, "költött" oda néhány sort. És igen, a mai "műfordítók" (mert az igaziak elvesztek) a nyomába sem ér egy Babitsnak, vagy épp Göncz-nek, de még Romhányinak sem, Viszont, ha én fordítom, vagy ha épp Te, gyanítom, a mai honosítók is lealáznak minket. Na bumm, engem jobban. Ők hivatásból, hobbiból ezt csinálják. Te, vagy épp én, vagy beszélünk egy a foglalkozásunkhoz "specifikus" angolt, vagy nem, de jobban járunk, ha ezt is azokra bízzuk, akik tényleg értenek hozzá.
    És tartom, hogy az ilyen miért nem tanulsz meg angolul típusú beszólások, csak arra valók, hogy jelezze a hozzászóló; bi-bi--biiii, én tudok angolul....
  • haxoror
    #524
    Nem, itthon élek, nem, nem tanultam az iskolában angolul hanem később mát felnőttként tanultam meg pusztán kényelmi okokból mert egyre jobban zavart hogy a mindennapi életben egyre több olyan "külföldi" feliratba, szövegbe, emberbe stb futottam bele amit nem értettem.

    Ennyit arról hogy nincs rá szükség itthon, lehet úgy is élni hogy kizárod azokat (az egyre jobban terjedő) részeket az életedből ahol szükség lenne rá vagy csak nem veszel róluk tudomást.
  • haxoror
    #523
    Aha, azt tudtad hogy Arany egyedül, magától tanulta meg az angol nyelvet, beszélni soha nem is tanulta meg "csak" az írásig jutott el, úgy látszik ő nem várta meg a "magyarítást" és igen, ha megint Shakespearet akarnék olvasni akkor azt ezúttal angolul tenném, ha másért nem hogy még közben is tanuljak valami újat.