11538
  • Micsu
    #601
    hol írtam hogy nem lehet összehasonlítani a kettőt?
    azt írtam hogy más, ami igaz is

  • Micsu
    #600
    "Hagyjuk mar ezt a faszsagot."

    mindig így kezdesz egy mondatot ha egyetértesz valakivel? :D
  • jarlaxxe
    #599
    Ez még mekkora baromság, mindkettö sandbox rpg még jó, hogy össze lehet hasonlitani két egy kategoriás játékot.
    Mégis akkor mivel kellenne összehasonlitani a F4-et? talán a CoD-al...
  • PiszkosFred
    #598
    Egyetertettem azzal amit irtal, te idiota. Ezert irtam, hogy hagyjuk, es nem hagyjad... Tovabb fuztem a kommentedet, nem ellentmondtam neki, ne legy ennyire paranoias.

    Teljesen mas a lenyege mind a ket jateknak, masok a celok, es bar van bennuk sok kozos vonas, de nem nagyon van ertelme erdemben osszehasonlitani oket. Erre irtam, hogy hagyjuk mar ezt az osszehasonlitosdi faszsagot, capisce?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.08.31. 21:57:12
  • Micsu
    #597
    e mellett a tény mellett nehéz elmenni Dzsini, ezért lett nálam rip bioware
  • Micsu
    #596
    ezt annak mond aki a f4 topikba jött witchert elemezni

    sztem is teljesen más a két játék attól még hogy rpg
    a skyrimet is teljesen másért szerettem mint a witchert
    csak vannak aki játsszák a nagy szakértőt hogy miért is opabb a witcher miközben csak másabb
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2015.08.31. 21:49:12
  • Micsu
    #595
    milyen faszságot? én tényeket írtam le ember, az hogy neked nem tetszik így jártál, ez nem a w3 topik, ott ajnározz ne itt

  • broman191
    #594
    *level up* +1 Speech skill *level up*
  • Sir Cryalot
    #593
    "Appeal to Pity
    Explanation

    An appeal to pity attempts to persuade using emotion—specifically, sympathy—rather than evidence. Playing on the pity that someone feels for an individual or group can certainly affect what that person thinks about the group; this is a highly effective, and so quite common, fallacy.

    This type of argument is fallacious because our emotional responses are not always a good guide to truth; emotions can cloud, rather than clarify, issues. We should base our beliefs upon reason, rather than on emotion, if we want our beliefs to be true."

    na most ebből áll a topik nagyrésze , de sikerült megint tenni hozzá
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2015.08.31. 20:51:17
  • wedge31
    #592
    Az npc-k, és ez egy nagyon fontos dolog, hogy ott minden fontos arcnak van személyisége, motivációja, múltja, stb.
    Az ottani világ hátterét, hangulatát közegét is mondhatnám de ez már szubjektiv dolog.
    Összeségében igaz az, hogy attól függ ki mit keres egy rpg-ben / felfedezést egy nagy térképen vagy történetmesélést érdekes, szerethetö/gyülölhetö karakterekkel / ugy fog hozzá állni a játékhoz.
  • Maala
    #591
    Egyik játék ebben a jobb, másik abban... Nem lehet mindenből csak a legjobb részét nézni, mert akkor nem lehet őket összehasonlítani sem.
  • Sheltem
    #590
    Hogy felpörgött a topic.
    Szerintem felesleges ennyire véresen komolyan összehasonlítani a Witcher3 at a fallout 4 el.
    Számomra a Fallout 4 is lehet isteni anélkül is, hogy egy nagyon komoly "kézenfogós"fősztorija lenne, elbohóckodok én hónapokig is abban a világban, építgetek , vadászgatok stbstb.
    Maradjunk annyiban, hogy remélhetőleg mindkét játék odaveri a szintet az idén a Witcher3 is meg a Fallout 4 is. Előbbinek sikerült...akinek nem ez jön le én azt sajnálom azért, hogy nem élte át azt amit én abban a játékban...egyszerűen isteni.
    Fallout 4nél alig várom pl a "játékkazettákat" amit a csuklókütyüdbe lehet gyűjteni, imádom ezeket a 8 bites játékokat...az tuti, hogy abból az összeset begyűjtöm. Van infó róla, hogy mennyi ilyen minijáték lesz?
  • PiszkosFred
    #589
    Hagyjuk mar ezt a faszsagot. Amig a Witcher lenyege a kivaloan megirt sztori(k) es annak interaktiv megvalositasa egy szabadon bejarhato gyonyoru vilagban, addig a TES/FO sorozatban a lenyeg az, hogy TE magad alakitod a sajat tortenetedet, teljesen onalloan, mikozben felfedezed a vilagot es felepited a karakteredet, aki egy szal f*szban/csocsben kerul ki a bortonbol/bunkerbol. Direkt hangsulyozza a Bethesda, hogy szamukra a felfedezes es a teljes szabadsag a lenyeg, erre epul a TES es a FO sorozat is. Ellentetben egy Witcher vagy Bioware jatekkal, ahol viszont a sztori az, ami mindennel fontosabb.
  • Dzsini
    #588
    Azért írtam, hogy "ilyen szempontból", hogy ne keverjük oda a többit :) csak sikerült.
  • Micsu
    #587
    igen, csak ott meg a gameplayt sikerült 1 gombosra redukálni :)
  • Dzsini
    #586
    Ilyen szempontból érdekes és jó megoldás volt a Mass Effect, ahol lehettél sok mindenki, mégis te voltál "a Shepard".
  • Micsu
    #585
    a küldetések változatossága hozott egy új szintet igen és más? falloutban az vagyok ami akarok lenni, egy ócska tolvaj nő, egy vadbarom tank etc, witcherben csak riviai geralt lehetek, legnagyobb hátránya is ez, persze egy karakter köré lehet jó történetet építeni
  • Micsu
    #584
    játszottam már pár sandbox játékkal, nem volt ennyi bug, konzolos verzák meg kb játszhatatlanok, igazsághoz ez is hozzátartozik
  • wedge31
    #583
    A közelében se lesz a Witchernek. Az a játék egy új szintet hozott a rpg kategoriába amit egy Bethesda játék egész biztosan nem fog megugrani.
    Itt megint a szokásos recept lesz, hogy kidobnak a puszta közepépe azt abból áll a játék 75%-ban hogy fedezz fel minden bakterházat a térképen.
    Igazából én egy Bethesda játék storyjára se emlékszem csak arra, hogy egy hatalmas világban mennyi mindent felfedeztem és ezzel nem azt mondom, hogy ez rossz lesz de a W3 minöségi tartalmával összehasonlitani elég merész dolog, szvsz.
    A graf nálam másodlagos persze az sose árt ha valami jól néz ki.
  • Maala
    #582
    Mint mindenhol, ahol ekkora játékterek vannak.
  • Micsu
    #581
    bug is van benne bőven
  • broman191
    #580
    'Jó tartalmú' amíg van tartalom, aztán elfogy és nincs semmi érdemi feladat, csak lehet mászkálni erre-arra, random küldetések nélkül. Valami Skyrim Radiant-féle megoldás elkelt volna a Witcher 3-nál is. Mondjuk sok kihívás nem lett volna benne, mivel az ellenfelek szintje nem emelkedik egy bizonyos szint után... Remek játék, csak túlzottan történet orientált, a gameplay inkább csak kiegészítés mellé, aztán amint vége a sztorinak, nagyrészt vége van a játszhatóságának is...persze vannak akik rengeteg időt eltöltöttek vele, olvasok olyan számokat hogy csak pislogok mint hal a szatyorban. Számomra a sztori befejeztével kimerült a játék...persze addigra minden mellékküldetést is teljesítettem. Kivétel a kártyázósakat - bár szvsz annak külön játék jobb lett volna - beleélve magam a játék világába számomra nem fért bele az ilyesmi időpazarlás és fílingtörés.
    A Fallout 4-ben előreláthatólag érezhetően több tartalom lesz és eleve nem a Witcher 3-féle irányba mennek el, itt inkább lesz a gameplay az első és minden másodlagos. Ahogy egy Fallout/TES játékban számomra szokott is lenni. Telnek-múlnak a tizenakárhány órák egymás után és a fősztoriba még bele sem kezdtem szinte. A Witcher esetében ilyesmit sem igazán lehet megtenni, a fősztori folytatásához erőltetett szintezés miatt bizonyos időközönként amolyan egyetemi utánérzéssel 'kötelezően választott' a mellékküldetések jellege.
    Szeretem a színvonalas grafikát, de én nem értem az ezirányú aggodalmakat...a Skyrim modolva máig tip-top, a Fallout New Vegas szintén, a Fallout 4 pedig out-of-the-box jobb tuning alap mint eddig bármelyik Fallout/TES játék...és hangsúlyozottan ott a mod támogatás. Mondjuk egy-egy ízlésesebb SweetFX profil már csodákat fog tenni vele semmi perc alatt, a megjelenés utáni pár hétben, aztán a 'kilóg a lóláb' részleteket a modderek megoldják az elkövetkezendő hónapok és évek során... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.31. 19:35:26
  • Maala
    #579
    A Witcher arra lenne jó példa, hogy lehet jó grafikával jó tartalmú játékot is létrehozni, nem pedig csak egyiket, vagy másikat.
  • Sir Cryalot
    #578
    Mi haszna volt eddig a játékmenetnek eye candy-ből ? A witcher miért pozitív példa?

    Na igen, lehet flamet fogok elindítani ezzel a kommentemmel, de jó lenne érzelgés helyett valódi érveket is olvasni.
  • Sheltem
    #577
    Na igen, lehet flamet fogok elindítani ezzel a kommentemmel, de egy witcher 3 után könnyen lehet, hogy furcsa lesz játszani ezzel a látvánnyal, pedig ott is van hatalmas terület, van benne tartalom stb.
    Aztán fene tudja, lehet első perctől lenyűgöz a játék, bár úgy lenne...
  • Kandurex
    #576
    Teljesen jogos elvárás 2015. -ben, hogy igényes, szép megoldásokat felmutató grafikát kapjunk.

    Az, hogy a grafika nem számít az egy abszurdum és hülyeséget állít aki azt mondja. Ez egy elvárás.
  • Sheltem
    #575
    Kicsit fosok a fallout 3 "szintű" grafikától megmondom őszintén.
    Félre ne értsetek nem vagyok grafikamániás, mai napig eljátszok dosos játékokkal is , de ha 3dben valami "régi" az nagyon tud csúnyácska lenni.
    Persze tudom, hogy egy ekkora világnál ekkora bejárható területnél 400 óra játékidőnél kell kompromisszumokat kötni a fejlesztéseknél én mindenesetre tartok tőle.
    Ettől függetlenül 1. napos vétel, meglátjuk.
  • PiszkosFred
    #574
    "Amúgy amit a boltokban lehet majd kapni(pl cdgalaxis) az vajon steamen aktiválható lesz? Ha nem akkor hol, lehet már tudni ?"

    Szinte 100%. Bár elkészült a bethesda.net, de annak egyelőre nincs disztribúciós funkciója (bár van még 2 hónap, épp lehet, hogy lesz, én speciel kizártnak tartom, hogy megkockáztatják a premierre, maximum később), a GOG-on pedig csak a "régi" klasszikusokat lehet elérni az új megállapodás következtében, így szinte borítékolható, hogy Steames kulcsot kap majd mindenki, mint a legutóbbi Bethesda által kiadott játékok esetében.
  • Sheltem
    #573
    Kíváncsi vagyok ennek a játéknak mennyire lesz elég a 6gb ramom. Ugye minimumnak 4gb ot írnak ajánlottnak 8gbot, de azért reménykedem mert egyik másik játéknál sem volt még ebből gondom. Remélem nem a fallout 4 lesz az első.

    Amúgy amit a boltokban lehet majd kapni(pl cdgalaxis) az vajon steamen aktiválható lesz? Ha nem akkor hol, lehet már tudni ?
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.08.31. 07:47:07
  • Carlos
    #572
    Csatlakozom!

    Nalam 5 percenkent deathclaw tamadas van akik folyamatosan irtjak az embereimet. Nem gyozom stimpakel.
    Aki meghal azt fel lehet tamasztani de kurva draga.
    Tovabba egy nagyobb vaultnal kezd atlathatatlan lenni a dolog. Mindig van valaki, folyamatosan jonnek a parasztok akik olyan fos skilluek hogy ihajj...
    Hat nemtom. Kezd kicsit elegem lenni, pedig csak 4 napot toltam bele...
  • joe38
    #571
    Hehe,na ja de ismerem már a F2P világát...:)
  • grebber
    #570
    Üdvözöllek a free to play világban
  • joe38
    #569
    Üdv mimdenki:) gyerekek ezt a Fallout Sheltert szerintem csak az töltse le akinek jo sok türelme van hozzá,nem lehet igaz hogy épp belejövök a játékba és már el is vették tőle a kedvemet,nehogy már véletlen legyen hogy 5 percenként!!! ( nem vicc) fosztogató támadásokat kapok,szándékosan akarnak kicseszni a játékossal,csak azt nem értem hogy mi értelme van a támadásoknak mert a lehúzáson kivül semmi,igy nem lehet egyenesbe jönni ,így megy is a levesbe...
  • Maala
    #568
    És Bluestacks-el megy is faszán PCn. :P
  • Carlos
    #567
    Koszi!
  • Avenger
    #566
    Kint van a Shelter! :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bethsoft.falloutshelter
  • Carlos
    #565
    Tudja valaki, hogy holnap mikortol lehet tolteni google playrol a fallout sheltert?
    Elore is koszi!
  • Evoluti0N
    #564
    Állítólag MMO-nak készült, aztán végül meggondolták magukat. Érződött is rajta nagyon. Sokszor olyan volt, mintha offline MMO-t játszanék. Mondjuk lehet, hogy az is gondot okozott, hogy nem volt gyakorlatuk open world játék készítésében. (nem mintha a CD Projektnek lett volna és mégis összejött nekik :D)
  • PiszkosFred
    #563
    DAI-ban kiprobaltak - fogalmam sinsc miert -, hogy milyen lenne egy standard mmo offline modban :) Sztorival nem lett volna ott sem gond, de ketsegtelen, hogy picit tul sokat akartak belerakni (ismerost es sztorikat), aminek egy keveset ado kaosz lett a vege. Bar, egyszer mindenkeppen ajanlatos "vegignezni", ha mashogy nem is.
  • Evoluti0N
    #562
    Azért a sztorimesélésben sincs annyira csúcson a Bio egy ideje. DAI-nek konkrétan nagy 0 volt a sztorija. Meg miről is szóltak mindig is a Bioware játékok? Van egy hős, akit alakítasz és aki megmenti a világot. Ez mellé van jó körítés: jól megírt csapattársak, jól megírt világ, érdekes történetű mellékküldik és pár izgalmas csavar, ami kicsit megízesíti a világmegmentős sztorit. DAI-ben ezek közül nem nagyon volt semmi. Witcher 3 jól feladta a leckét most nekik is és mindenki másnak. Bebizonyították, hogy lehet open world (szerű) játékot csinálni, amiben a sztori is jó, a karakterek is jók és konkrétan 0 MMO-szerű melléküldi van és mégis sok benne a tartalom. Számomra ezentúl az AAA RPG-k világában a Witcher 3 a mérce.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.08.11. 23:16:21