11567
  • Fpocok
    #390
    Pár éve azt mondtam volna, hogy "ez tuti nem igaz... ilyen nem létezik". Ma már nem vagyok benne biztos. Emlékezzünk, ők azok, akik pénzt kértek volna a modokért (és még simán megtehetik novemberig).
  • Nikknev
    #389
    W3 mit bizonyított? Abszolút gagyi hatást kelt a 30 fps abban is a 60-hoz képest.
    60 fps-en sokkal de sokkal folyékonyabbak az animációk a mozgások,lemászik az egész a képről.
  • Nikknev
    #388
    Tökéletes a tökömet, FPS-re alkalmatlan,egyszeráen gagyi hatást kelt a 60-hoz képest.
    Ha ez igaz én is modnom vissza az előrendelést, anyjuk picsáját már hogy direktbe butítják a pc verziót....
  • Micsu
    #387
    Attol nem is kell tobb
  • Although
    #386
    Elképesztő milyen problémáitok vannak. Ha a 30 fps stabilan 30 akkor az szuper a w3 most bebizonyította. Ez a 60 fps biztos szuper nekem 30 is jó ha nem ugrál úgy mint a DA3-ba.
  • Fpocok
    #385
    PC-n 60 ra volt lockolva Skyrim.
  • Micsu
    #384
    mi? :D

    semmilyen skyrim frame lockra nem emlékszem, de ahogy nézem dfen is van analyze videó
  • Fpocok
    #383
    Legutóbbi játékukat a Skyrim-et úgy lockolták, hogy ha unlockolta valaki móddal, JÁTSZHATATLAN LETT. Erre ne vegyél mérget.
  • Micsu
    #382
    ez se igaz de sebaj

    kétlem hogy lockolnák a pcs verzát ha igen a modderek pár nap alatt javítják úgyis
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2015.06.20. 21:11:19
  • Kandurex
    #381
    Az buta hiba lenne, az atom 30 tökéletes minden játékra.
  • Fpocok
    #380
    Fallout 4 will run at 1080p and 30 frames-per-second on everything

    Ha ez igaz, kihagyom.
  • yesname #379
    "Akinek meg mind a ketto tetszik, neadj'sten meg a Witcher is, az meg jokat rohog, mert kurva jo eve volt eddig es meg nincs vege"

    Pontosan. :D
  • PiszkosFred
    #378
    Senki sem beszelt 400 ora tartalomrol. Az egyik fejleszto nyilatkozta, hogy 400 orat toltott el a jatekban, es meg mindig talal benne valami ujat, amit eddig nem latott. Egy openworld jatekban a tartalom es a jatekido nem egyenlo, foleg akkor nem, ha sok orat baszol el a varoskaid epitesevel, ami szep es jo, de kozel merheto realisan (lasd mondjuk egy csojatek egymas utan kovetkezo, szunet nelkuli jatekmenetet). Utazasok, crafting, stb. nehez ezt lemerni. Pl ket varos kozotti gyaloglast mennyi tartalomnak mered? 20 perc? Fel perc, meg van waypoint? Egy ora, mert kikapcsoltad a run-t, vagy tul vagy terhelve, stb.

    Ami az eladasokat illeti, erre van igeny, ezt fogja gyartani a Bethesda. Ezt csinalta eddig is, ugy fest, ez fogja csinalni ezutan is. Mar most nagyon nagy szamban fogyott a preorder forras, es a java meg ezutan lesz.

    Szerencsere van Wasteland 2, akinek nem jon be a Fallout 3 vagy a 4, az sem marad posztap elmeny nelkul. Akinek meg mind a ketto tetszik, neadj'sten meg a Witcher is, az meg jokat rohog, mert kurva jo eve volt eddig es meg nincs vege :) (na jo, ha androidos, akkor anyazik, mert johetne mar arra is a Shelter...)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.06.18. 21:44:19
  • DantesHUN
    #377
    Teljesen kizárt a 400 óra igazi tartalom. A Witcher-ben is -és nem azért mondom hogy összehasonlítsuk- 150-200 órát ígértek, de ez is úgy jön ki ha az ember minden piszlicsáré dolgot megcsinál, mindet összegyűjt. A sztori+normális mellékküldetések kevesebbet tesznek ki, 100 óra körülit. 400 óra...ez a 400 óra önnen jött, hogy kétszer annyit kellet mondaniuk, mint a Witcher3-ban mert azt túl kell szárnyalni, de ez csak üres reklám szöveg.

    Na persze random generált quest-ekkel akár végtelen is lehet egy játék..elvégre a végtelenségig lehet random generálni, hogy hozz tíz patkányfület.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2015.06.18. 21:33:53
  • Although
    #376
    400 óra minőségi sztori, quest biztos nem lesz benne. Nem függvénye a jó sztori és questek nagyban az eladásnak. De még a CD projekt akik alapvetően rámennek erre azok sem csinálnának 400 óra tömény tartalmat sose térülne meg. Reálisan nézve lehet jobb ha megvárod a játékot és utána veszed meg. Miután pontosan tisztába vagy vele érdekel vagy sem. A Beth vérprofi a játék reklámozásába és a körítésben. Vagy várd meg míg a tartalomról is adnak ki valamit. Bár valószínűnek tartom nem lesz róla sok. Arról hallgatni szoktak ami nem prioritás.
    De meglátjuk.
  • PiszkosFred
    #375
    SPIEGEL ONLINE: In the Microsoft press conference was announced that created by PC Fan extensions to run on the Xbox One. If you have to pay for some mods? In “Skyrim” Bethesda has experimented with a Mod-payment option , which was withdrawn after fan protests.

    Howard: How long was the online payment system? 24 Hours? I can only speak for the present time, but currently there are no plans for a payment system.

    forrás

    guglitransz ftw! :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.06.18. 20:27:29
  • Federation
    #374
    Fallout Shelter rövid gyorstalpaló
  • Dzsini
    #373
    Nem a Falloutban, a lent említett procedurálisan generált világhoz írtam, hogy létezik már ilyesmi.
    Bethesdáék a Skyrimben amúgy már csináltak random "lopj el innen ezt" generátort a tolvajcéhbe, tehát az ő játékaikban is volt már rá példa.
  • Fpocok
    #372
    Ez honnan jött? Ilyet sehol sem olvastam. Harmadik rész sem volt random generált, szerintem ez sem lesz.
  • Nikknev
    #371
    Random generált questek....

    Marhára remélem hogy a Fallout 4 nem ilyen lesz vagy mondom is le az előrendelést.....
    A 400 óra nagyon jól hangzik,csak nem mindegy hogy változatosan telik, hangulatosak a küldetések, és élmény az egész, vagy ugyan olyan dögvésszé válik mint a Fallout 3 vagy a Skyrim 10-20 óra után....
  • Dzsini
    #370
    Random generált questekkel? Már eljátszották párszor :)

    A lenti reklámszöveget meg szokás szerint egy csipet sóval érdemes fogyasztani, egy másik ilyesmi játéknál is nyilatkozták, hogy "a készítőknek 24 óra volt végigrohanni a játékon, úgy, hogy tudta mikor mit kell csinálni", és a mostani speedrunok 3-4 óránál tartanak. :)
    Legyen egy bőséges Skyrim méretű térképe (ahogy számolgatják annál nagyobb is lesz), ha az jól van berendezve, akkor hosszú időre le lehet kötni a játékosokat - legalább a kiegészítők megjelenéséig.
  • Maala
    #369
    Procedural open world rpg valaki? :P
  • PiszkosFred
    #368
    Speaking at a Bethesda-staffed presentation during E3 today, members of Fallout 4's development team described the experience of getting lost in a world of their own creation, hinting that the studio's vision of a post-apocalyptic Boston may be more expansive than players might expect.

    "I've played the game probably 400 hours, and I'm still finding stuff that I haven't seen yet," lead producer Jeff Gardiner noted.

    Game director Todd Howard further described the experience of wandering an expanding world during development: "I'll be playing the game and run into something and be like, 'Who built this? What is this? It's so big!'"


    Forrás
  • oneal1
    #367
    ezt a játékot amúgy a gépemen is tolnám! mekkora jó lenne egy ilyen asztalra kitehető verzió, amolyan vidgetes megoldás :)
  • oneal1
    #366
    köszi! :)
  • Federation
    #365
    Tegnap nem sok mindent tudtam csinálni. A portyázásra kiküldött emberem meghalt. Igaz őt 190 kuponért cserébe fel tudtam éleszteni. Szóval amit korábban írtam, miszerint permanens a halál, az nem igaz. Begyűjtöttem a forrásokat, építettem egy orvosi szobát, ahol injekciókat tudok gyártatni az emberekkel és időközben lett egy baba is. Őt addig nem tudom munkára fogni míg felnőtt nem lesz, ezt ki kell várni. A kuponjaim elfogytak, gyűlnek, de lassan. Nincs mit tenni, mint várni.

    Megnéztem a vásárolható csomagokat. 4 fajta van pár euróstól a 20 euróig bezárólag és bármelyik megvásárlása esetén még jár hozzá kártya is, ami biztosan tartalmaz ritkán elérhető eszközöket is. (Common helyett Rare, mint általában a kártyajátékok esetében lenni szokott.)

    Fagyás gondom nem volt, bár nekem Ipad Air 2 van. Még annyi történt, hogy jött két új ember (egy férfi és egy nő), egyiket beosztottam az orvosi szobába, képessége szerint pont oda illett, a másikat meg az áramellátáshoz. Bár először mindkettőt szobára küldtem, hátha lesz gyerek, de nem volt időm/kedvem kivárni, míg szimpatizálnak. Majd később. A boldogságszintet sikerült feltornászni 85%-ra. Itt igazából elég az, ha a áram/kaja/víz sáv közelít a maximum értékhez és akkor már boldogabbak lesznek a lakók.

    Amiről még nem beszéltem korábban, lehet fejleszteni a szobákat. Ha jól rémlik három fokozatban. Több kinyerhető forrást ad és grafikailag is máshogy fog kinézni. Illetve még egy fontos dolog van, hogy ugyanolyan típusú szobákat, ha egymás mellé raktam, akkor azt egybeépíti és több ember tud dolgozni benne. Alapban 1 szobahely 2 embert foglalkoztat, a növeléssel +2 helyet kaptam, további növeléssel ismét +2 hely és így tovább. Hatékonyabbá teszi a termelést, kevesebb idő kell és több a begyűjthető forrás.

    Már csak egy dolog maradt hátra. Van a játékban egy idővonal, ami azt figyeli naponta játszol e. Ha igen, akkor minden 24. órában kapsz jutalmul kupont.
  • Fenrir
    #364
    Rádiószobát kell építeni, szerintem addig meg babázzál, mert nem igen fog jönni más. Másnál is sűrűn crash-el a játék vagy csak nálam? Ipad 2-m van, tudom, hogy az öreg, de a játék rendesen fut, csak random crashel.
  • oneal1
    #363
    ebben a shelterben hogy tudok több embert becsalogatni? bőven lenne nekik hely, mégis csak 18an vannak, úgy hogy már 2 baba született :D
  • LookUsArts3
    #362
    Elmeletileg... (az E3-on ezt mondtak) hogy lesz benne mikro-tranzakcio, de nem lesz semmi fele tulzas benne nem kell sose varni 12 orakat hogy elkeszuljenek az epuletek, es minden elerheto lesz ingyen es internet nelkul is. (persze azt nem mondhattak, hogy "hej itt egy jatek ami ku*va szar es meg sokba is fog kerulni, de en bizakodo vagyok ^^ )
  • Federation
    #361
    Teljesen egyetértek. De erre csak akkor tudok érdemben válaszolni, ha már legalább egy hetet játszottam vele. Ritkán adok ki pénzt ilyen formában, jobban szeretem megvenni egyben a játékot, de az bizonyos, hogy pénzfizetés nélkül tényleg munkának hatnak a mikrótranzakciós játékok. Aminek nagy hátránya, hogy legyen bármilyen jó az adott játék, teljesen elvesztem az érdeklődésem és a játékélmény helyett csak egy monoton semmivé válik, miután már hetek vagy pár hónap alatt sem tudok haladni vele úgy , hogy igazán élvezetes legyen.

    Csak remélni tudom, hogy a Fallout Shelter talán nem ilyen lesz. Már csak azért is, mert tényleg tetszik. Nem egy szokványos mobilos/tabletes játék, inkább hajaz egy PC-n megszokott taktikai indie szinthez, ami miatt kicsit a szívembe is zártam. Meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: Federation, 2015.06.17. 11:09:35
  • Dzsini
    #360
    Persze, az természetes hogy ingyenesen is lehet haladni - az a kérdés, hogy jól alakították-e ki, és hogy mennyire feltűnő a paywall a játékban. Ez persze jó esetben több nap, hét játék után tűnik fel. Ezt nagyon nehéz jól behangolni, hogy játéknak és ne munkának tűnjön :)

    Pl. a Dungeon Keeper iOS/Androidot anno rettenetesen elrontották (a 3. szoba felépítése kb. fél óra játék után már 24 óra volt kristály (vagy aranyrúd vagy akármi) nélkül).
  • Federation
    #359
    Lehet benne különböző csomagokat vásárolni. Pár euróstól indul és ha jól emlékszem, akkor ezekben kuponok vannak, talán felszerelések is. Persze nem kötelező. Türelmesebbek teljesen ingyen tudnak benne haladni. A szokásos mobilos/tabletes szisztéma szerint van itt is megoldva.

    Esetleg a pontosabb részleteket leírom este, ha benne vagyok a programban és lesz időm rá.
  • Federation
    #358
    Még annyit tennék hozzá, hogy az emberek boldogságszintjének növekedését könnyebben lehet befolyásolni, ha figyeled őket. Mivel mindegyik feje felett megjelenik egy kis szövegrész, amiben tudatják veled mi a bánatuk. Ha ezt figyelembe veszed és megadod nekik amit szeretnének, akkor boldogabbak lesznek. Az egész játék amúgy picit hajaz az X-Com bázismenedzselős részére, akinek az bejött szerintem ebben sem fog csalódni.
  • Dzsini
    #357
    Mikrotranzakciók hol vannak benne?
  • Federation
    #356
    iOS exkluzív egyelőre, így várható volt, hogy Android rendszerre később fog csak debütálni. Tegnap kipróbáltam egyébként. Nem rossz. Hangulatos, egész szép kinézete van. Embereket kell befogadni a földalatti bázisra, ahol különböző épületrészeket lehet megépíteni. Figyelni kell az áramellátásra, víz és ennivalóra. A befogadottak fejlődnek folyamatosan. Képességeik vannak, amiben jobbak oda kell beosztani őket, mert így hatékonyabban látják el az adott feladatot. Vannak nők is. Ha egy nőt és egy férfit pihenő épületrészbe rakunk, akkor esélyes a teherbeesés, majd idővel gyerek születik. Ezzel lehet növelni a bentlakók számát.

    Idővel egyre többféle szobatípus elérhető. Teljesíthető feladatokért jutalom táska jár, amiben kártyák vannak. 1 táska 4 kártyát ad, ami lehet pénz (kupak) felszerelési tárgy (fegyver, páncél) vagy egyéb. A felszerelést bármelyik bentlakó tudja használni. Úgy érdemes elosztani köztük, hogy a képességeiknek megfelelően kapják. Az embereket ki lehet küldeni a pusztába felfedezni. Érdemes ezeket alaposan felszerelni, hogy nagyobb eséllyel éljenek túl. A pusztában való kutatás során találhatnak bármit, persze sokszor harcolnak is. Mindezt egy logon keresztül lehet elolvasni, ami tartalmazza épp milyen cselekedetet hajtanak végre.

    Ha lesérülnek vagy egyéb veszély fenyegeti őket, visszahívást lehet kezdeményezni. Attól függően milyen messze jártak, idővel arányosan nemsokára visszatérnek a bázisra. Minden felépített szoba bír tulajdonsággal. Példa: víztermelés, áramtermelés. Ha a szobában, vagy teremben dolgoznak emberek, akkor idővel az adott energiaforrás megújul és ez hozzáadódik a már meglévőhöz. Ezt kell valahogy egyensúlyban tartani. Fel is lehet gyorsítani ennek a begyűjtését, de ez járhat kudarccal is, ilyenkor valamilyen baleset történik és sérülnek az emberek. Ha valaki nagyon lesérül meghalhat. Ez végérvényes.

    Az embereknek van boldogságszintjük, ha alacsony, akkor kevésbé hatékonyan végzi a feladatát. Ha magas, akkor pedig százalékos mértékben bónuszokat kapunk a begyűjtött forrásokra, ami fontos tud lenni.

    Elég összetett program, ellenben nagyon igényesen van megcsinálva. A hanghatások, zenék mind a Fallout világából lettek átemelve és az egész hangulat is ezt tükrözi. Rengeteg szobatípus építhető (sok persze nem érhető el azonnal) és rengeteg páncél és fegyver is. A kupak (nuka cola kupak) pedig a pénz, amiből lehet építkezni. Ezt feladatok teljesítéséért kapjuk, de kapunk akkor is, ha egy emberünk szintet lép.

    Nekem kifejezetten tetszik. Jó kis játék.
  • karajjj
    #355
    Mondtam én, hogy az először közölt "later" sok mindent jelenthet.
  • Dzsini
    #354
    Ugyanaz a játék sokkal több munkát igényel Androidra (millió képernyőfelbontás, teljesítmény, sokféle rendszer, beállítás, stb.), cserébe viszont jóval kevesebb bevételt hoz ingyenes játékokban található mikrotranzakciók útján (kb. 75-25% a megoszlás).

    Nem csoda, hogy nem tolják olyan lendülettel, mint iOS-re.
  • Fpocok
    #353
    "BethesdaGameStudios @BethesdaStudios
    Yes, we're also working on Fallout Shelter for Android. Hopefully out in a few months."

    Az anyjuk picsáját!
  • Dzsini
    #352
    Komolyabb programoknál, ha jön minden platformra "szokás", hogy ~1 hónappal hamarabb jön iOS-re, valószínűleg itt is hasonló várható.
  • Shiwo
    #351
    bejelentették Androidra is , csak még nem jött ki rá (hogy marketinges vagy technikai oka van, az jó kérdés..)