11597
  • coolpet
    #11117
    Nem 10 karizma kell a supply chain lvl2höz?
  • Sunsetjoy
    #11116
    Megválaszoltad magadnak a kérdésed:) 4-5 környékére belövöd gyárilag, bólogatós figura +1 talán, ruhák +1, drog +1...
    Nagyon fontos dolgokhoz úgyis 10 feletti kell, ha úgy akarnád megoldani, nem lövöldözéssel.
    Amúgy meg ezekkel a sima alkudozást nagyjából elintézheted.
  • Anonymusxx
    #11115
    A karizma mennyire lényeges? én 10-re raktam, de most olvasom, hogy ebben a részben nem annyira fontos, lehet egy moddal resetelném. na meg drogokkal, ruhákkal is fel lehet húzni ha párbeszédhez kellene
  • Sunsetjoy
    #11114
    "Sturges, mondd el neki?" (bakker, ha angolul rákeresel arra, hogy sturges? tell him, akkor is találni évekkel ezelőtti bejegyzést:) Meg Preston szövege, amikor visszatértél az elején a minigunos bohóckodás után a múzeumba, és nem feliratozza? Meg amikor a kövekező küldetés után a párbeszéd megáll, és csak néztek egymásra, mint borjú az új kapura, amíg nem kattintasz bele?

    Nem kell a modmanagert mindig elindítani, a modmanager létrehozza a betöltési sorrend-fájlt, amit a játék használ majd, modmanager betöltögetése nélkül.

    Igen, a modok lekapcsolják az achikat, de ezt már írták. Használd azt, amit ajánlott Andule, azzal minden faxa. De le kell hozzá külön tölteni az f4se plugint (amit utána felismer a modmanager is, ha arról van szó). Az majd csinál egy f4se_loader fájlt, azt indítva futtatni fogja a plugint és a játékot is. Csak annyi, hogy ha jön mikropatch a játékhoz (pár havonta volt már, 1.10 alpatch), akkor az f4se plugint is frissíteni kell, mert hibát dob a loader.
  • Andule
    #11113
    Nem jar utana, de moddal korrigalhato. (igenyli az F4SE-t)
  • Anonymusxx
    #11112
    Feltettem még a FallComplete-t is, és az unofficial patcht, inditásnál ezt írja:
    modok vannak betöltve
    a teljesitmények ki vannak kapcsolvba
    biztosan folytatni akarod a betöltést?

    Ez mi? nem járnak az archievementek ha modokat használok?
  • Anonymusxx
    #11111
    Másnál nincs olyan probléma hogy nem jelenik meg a felirat egy párbeszéd alatt a magyarított játéknál?
    CSak unofficial patcht használom modként.. Most jut eszembe a modmanagert - Vortex- mindig el kell inditítanom ha játszani akarok?

    Szerk: rákeresve látom hogy mások is írtak róla egy pár éve, azóta se lett kijavítva hivatalosan, nem a magyarítás miatt van...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.01.21. 09:28:38
  • Anonymusxx
    #11110
    Érdekes perkek vannak benne, mintha a korábbi részekben jobbak lettek volna...
  • Anonymusxx
    #11109
    Utánanéztem, és valóban nem sokat ér, itt egy videó róla:

    https://www.youtube.com/watch?v=YjVU91QEifk
  • mulli1986
    #11108
    Köszi a Tippeket, majd ránézek ha sorra jön ez is :)
    BTW sose voltam híve a magyarításnak. Illetve 15 évesen még, amikor németet tanultam és volt évente 2 rpg játék, amihez szükségem volt rá :)
  • Sunsetjoy
    #11107
    VR modokhoz szerintem VR modok dukálnak, de nekem nincs olyan, kipróbálni az ellenkezőjét se tudtam.
    VR-modok letöltése

    De a sima magyarítás szövege már bizonyítottan működik a VR változattal (vagy 1,5 éve simán jó volt). Csak annyi, hogy ott a kezelőfelület totál más (evidens), így nincs is olyan, Interface fájl, amit felül lehetne írni. Tehát szöveg, párbeszéd, minden magyar lehet, de minden kezelőfelület, stb. marad angolul.
    Nem én próbáltam ki, más játékosok, de youtube-on rákereshetsz az fo4 VR magyar keresőszavakkal, csinált 1-2 ember videót vele.
  • mulli1986
    #11106
    Egy hülye kérdés, de hátha. VR verzióhoz nem csinálnak modokat, ugye? Illetve nem tudom használni a sima verzióshoz készített modokat a VR verzióhoz, ugye?
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.01.20. 10:29:00
  • Fenrir
    #11105
    Gratula, itt az idő hogy végre végigjátsszam én is :D
  • chris0000
    #11104
    áhh thx az infokat...én voltam bamba, mert ott hozza az első helyen "tartalom a játákhoz"
    a fordításhoz meg, neked és a többi fordítónak is külön köszönet!
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2020.01.19. 19:12:55
  • Sunsetjoy
    #11103
    A high texture teljesen hivatalosan kiadott DLC, ami ingyenes. steam

    A Steamen kell letölteni, vagyis hozzáadni az accountodhoz. Az alap verzióban, meg a GOTY verzióban sincs benne. Direkt azért, hogy ne igényeljen erősebb gépeket a játék, csak az szedje le, akit érdekel. Illetve ugye jó pár gigabyte hellyel többet foglal pluszban.

    Mint látható, nagyon gáz értékelései vannak, annak ellenére, hogy ingyenes. Közösségi modok ennél sokkal összeszedettebb és szebb létezik, amit le lehet tölteni. Én nem használom, csak több helyen olvastam.
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2020.01.19. 14:50:19
  • chris0000
    #11102
    hi.a játékhoz megjelenő high texture pakk, egy közösségi mod vagy hivatalosan kiadott mod?
    benne van ez a steames verzióba vagy külön kell letölteni?thx.üdv.
  • Death Rattle
    #11101
    Basszus én a New Vegasban szívtam ezzel, de nem mindig csinálta. Aztán egy idő után fel is hagyott vele. Én akkor nem is nagyon foglalkoztam vele, betudtam annak hogy egy kicsit gyöszös volt az akkori pc-m...

    Unofficial Fallout Patch vagy az FO4SE telepítve van ? Steam vagy sima verzió ?
  • berczy #11100
    Szia!
    Köszi! Igen, ezt is néztem, de ha ezt beállítom 4K-ban 10-12 FPS-re esik, ami átlag 50-60 között megy, és ugyanazt csinálja. Kb vagy 40 féle "megoldást" kipróbáltam és nem jó semmi. ÉS csak a saját szerelésem. Mindegy, együtt tudok élni vele, csak bosszantó picit. Azétr köszönöm szépen!
  • PiszkosFred
    #11099
    Texture streaming hulyeseg, sajnos ilyen szar a motor. Probald meg ezt a megoldast!
  • berczy #11098
    Sziasztok! Tudnátok segíteni ez mitől lehet? Semmilyen más textura nem esik szét soha, csak az, ami rajtam van, akár ruha, akár hátizsák, az alábbi módon. Nem csinálok semmit, egyik pillanatban szép, utána szétesik, majd újra vissza. Már mindent végigtúrtam, semmi nem segített, konkrétan erre nem is találtam senkinél, csak az általános textura blurry-t, de az nincsen, semmi más text nem esik szét, csak ami rajtam van. Már szanaszét hergeltem az ini-ket, ENB, hasonlók, minden, és fennáll. De csak ami rajtam van... Érthetetlen. HA jól figyeltem meg, a vanilla sem. De pl. a backpakok is ugyanezt csinálják. Bármi ötlet? i7 8700K, 1080Ti 11GB dolgozik alatta. Előre is köszi!



  • jofer
    #11097
    Azta mindenit! Gratulálok, ez egy hatalmas feladat volt. Asszem a RDR2 után megyek én is vissza Mirelunkra vadászni, hamár a Cyberpunkot halasztják...

    Óriási köszönet jár neked a kitartásodért.
  • Death Rattle
    #11096
    Köszönjük szépen !!! Örök hála !
  • Kroki105
    #11095
    Irány vissza Nukázni!
    Köszi szépen!
    Grat!
  • Andule
    #11094
    Gratt es koszonet erte mindenki neveben :)
  • Sunsetjoy
    #11093
    Emberek, akiket érdekel:
    Kész van a Fallout 4 teljes szövegmagyarítása, tölthető a magyarítás oldaláról, egyéb információt ott lehet megtalálni.

    http://fallouthun.hu/
  • Death Rattle
    #11092
    Nem volt unoff patch, most sincs.
    Én is kerestem a megoldást a Steamen, Nexuson, Redditen meg ugye itt is, de senki nem tudott rá megoldást, páran csak annyit nyögtek be hogy ez nincs rajta a Bethesda hivatalos bug listáján. Viszont az ettől szenvedők 90%-a a 0-ról kezdte újra.
    Utoljára szerkesztette: Death Rattle, 2020.01.15. 19:05:42
  • Andule
    #11091
    csak kivancsisagbol, unoff patch is fent van/volt? (tegnap keresgeltem kb egy orat amugy de en sem talaltam semmi ertelmes valaszt a temara)
  • Death Rattle
    #11090
    Szevasztok. A modok kikapcsolása nem oldotta meg a "permanent god mode bug" (merthogy így hívják és sokan szívnak vele) problémát, ezért kikapcsoltam mindet, újat indítottam és elölről kezdtem az egészet - Survival módban. Na ez keményebb mint vártam de nagyon-nagyon élvezetes ! 4-5 modot telepítettem csak vissza de ezek is mind fegyverek meg az AWKCR.
  • Death Rattle
    #11089
    Nem, újat nem, az összes mod amit használok eléggé bevált. Nem régóta csinálja, az utolsó 2-3 modot kikapcsolgatom aztán majd kiforrja magát hogy melyik miatt kínlódok. Köszi a tippeket !
  • Andule
    #11088
    nem installaltal menet kozben vmi uj modot?
    pl az remlik h az armorsmith extended kezdett jateknal ha nem csupaszra vetkoztetett karakternel lesz telepitve akkor okoz erdekes bugokat.
  • coolpet
    #11087
    Egy próbát megér a be-ki kapcsolás. Nekem nem volt örökélet bug
  • Death Rattle
    #11086
    Üdv, köszi, de a God mode nem volt bekapcsolva. Ezért nem értem...
  • coolpet
    #11085
    konzol, tgm - Toggle God Mod ki ke
  • Death Rattle
    #11084
    Szevasztok !

    Találkozott már valaki olyan dologgal hogy a karaktere egy God Mode szerű állapotba került ? Nem tudom hogy perk, bug-e vagy valamelyik mod okozza. A lényeg hogy a health bar kb. 90%-ot mutat, illetve minimális RAD fertőzést. Senki nem tud kinyírni, nem fulladok meg a víz alatt, a robbanások sem hatnak rám. Toronyház tetejéről leugorva csak egy nyögést hallok aztán mehetek tovább. Ez azóta van hogy befejeztem a Nuka World questeket...
  • Andule
    #11083
    En ezt hasznaltam anno. mod konfigban allithato h milyen eros fenyt akarsz (az eros + nagy hatotav szvsz illuziorombolo mert nem skalazza a lopakodas buntit ahhoz merten) es milyen mintazatut, etc. PA-val is mukodik ofc.
    az ajanlas resznel szereplo Darker Nights + Interiors Enhanced szinte kotelezo hozza kulonben semmi ertelme egy normalis lampanak. (mert nem kell olyan vilagos minden)
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2019.12.08. 14:52:29
  • Sir Cryalot
    #11082
    "Floodlight (medium)" mod javallott a komplexumokban kóborláshoz armorban (alapból nem vet árnyékot a sisakfény pedig 5* hangulatosabb).
  • berczy #11081
    Annyira bejött ez a Vortex téma, hogy azóta jópár mod-ot felraktam. Így azért más, mint file-okkal meg config-okkal küzdeni. :)
  • Sir Cryalot
    #11080
    Hja ez vmi elképesztő:D
    Rage2 is készült, DE MINEK :D
    Talán inkább a motort kellett volna a svédeknek adni, nem egy ütődött IP-t.
  • Although
    #11079
    Én is többet vártam. Meglátjuk a lengyelek felzavarják az állóvizet aztán talán.
  • Ryder62
    #11078
    Bethesda újabb nagyszerű húzása:

    Eljött az első, komolyabb tartalom a Creation Clubra. A Capital Wasteland Mercenaries, ami amolyan mini DLC-ként funkcionáló tartalom. Hogy miért negatív ez? Egyrészt agyonreklámozták, hogy ez az első nagy projekt a CC-ra.
    A második, hogy több mint 7 euróért megvehetjük, elmehetünk GNR plázához, rendet tehetünk a GNR radio épülete előtt, meg bent aztán húzás vissza Commonwealthbe.

    Egyértelműen a nosztalgia faktorra utaznak most, abból is akarnak egy kis szeletet.

    Ok, működik ez, mert jó viszontlátni Washington egy darabkáját, meg a F3-as zenék is bekerültek, illetve pár ruhadarab. De kb ennyi.

    Ha egy nagyobb, több órás, tartalmas Creation lenne 750-1000 pontért akkor azt mondom oké. De ez így édes kevés.

    Még Oxhornnak sem tartott tovább mint 40 perc. Pedig ő aztán mindent elolvas, megnéz a játékban.