11597
  • PiszkosFred
    #11277
    Amikor tavol vagy, akkor nincs konkret harc, csak egy script fut le, hogy megallapitsa a rendszer, ki nyert, a tamadok vagy a telepeseid. Ez a script figyelembe veszi a tamadokat (mennyien, milyen erosek, stb.), a felhalmozott def cuccokat (azok osszesitett ertekeit), a bazis "termeleset", stbstb., majd ezek alapjan jon egy randomgeneralt vegeredmeny, mint "szimulacio".

    Ha nyertel, nincs semmi. Ha vesztettel, egy-ket cucc megserul, esetleg eltunik (lerombolodik).

    Ha idoben ugrasz/ersz vissza, akkor esetleg talalsz meg par elo tamadot, meg a tobbi hullajat, stb, ekkor mar nem a script/formula ervenyesul, hanem a tenylegesen lerakott cucc es te, a jatekos, a szimulacio ilyenkor leall es csak akcio van.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.13. 15:04:36
  • mulli1986
    #11276
    Azért jó komoly összegeket beletoltak már az adományokba. Nem gondoltam volna...
    BTW egy ilyen csapatba infósok vannak főleg?
    A nőci aki beszált valaki megbízotja volt vagy mi? Miért nem löktétek ki? Ti dolgoztok rajta nem? Akkor meg minek ugat bele?
    Csak kíváncsiságból kérdezem ezeket.
  • mulli1986
    #11275
    Ha már meg lett említve a spawn pont. Nekem egyszer jelezték vagy kétszer, hogy megtámadtak egy telpet. Ez bug vagy olyan jó védelem van mindenhol, hogy az ai, meg se próbálja megtámadni őket?
    Nem mintha hiányzna, hogy fél óránként menni kelljen valahova pazarolni a lőszert, de azért mégis érdekelne.
  • Andule
    #11274
    Anyam ne sirass, ez is elkepeszto munkanak tunik; max respect!
  • Sunsetjoy
    #11273
    Poszterek és táblák kicsiben és nagyban, felvehető kacatok és egyebek (mondjuk cram, abraxo, stb.), feliratok, a magazinok borítói, a pip-boy, a powerarmor felülete, stb. Minden olyan grafika, amin van angol felirat.
  • Andule
    #11272
    Nem ertek hozza azert kerdem, h az a grafikai forditas az tkp micsoda? A posztereken levo szovegek forditasa vagy vmi tok mas?
  • TokraFan
    #11271
    Elsősorban Sunsetjoy érdeme, gyakorlatilag ő vitte a vállán az egészet az utóbbi években, szinte egyedül. Én a garfikai részébe elkezdtem besegíteni, de sajnos a grafikus munkát elkezdő hülye p*csának olyan stílusa volt, hogy mindenkit sikerült elüldöznie maga mellől. Pedig nagyon jól haladtunk, 1 hónap alatt több mint 100 grafikát csináltam meg. Ennek 1,5éve, azóta sem haladt vele egy pixelnyit sem a csaj (mikor beszálltam, akkor pedig 2éve állt a project, gyakorlatilag csak azért jelent meg az a liba, hogy baszogasson mindenkit, akik felkarolták volna ismét a dolgot). Nekem meg elment tőle a kedvem, a balhét követően.
    Szegény Sunsetjoy-t sajnáltam, mert két tűz közé keveredett. Maga a szöveges fordítás viszont eszméletlen nagy munka volt és ha Sunsetjoy nincs, akkor magyarítás sem lenne. Szóval igen, maximal respect neki!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.11. 22:11:22
  • Jóózsf István #11270
    Milyen igaz!
    Én is azért játszom most, mert észrevettem, hogy elkészült teljes egészében. Utómunkák bőven lesznek a magyarítással, de kétségtelen, hogy elismeréssel és hálával tartozunk nekik. Vagy akár adományokkal is!
  • chris0000
    #11269
    hi. vki próbálta már ezeket a reshade modokat, könnyű ezeket felpakolni vagy körülményes? thx. üdv.
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2020.03.11. 00:17:38
  • TokraFan
    #11268
    Angolul játszom, de megnéztem nálad, valóban! A "More scavenging stations" nevezetű az! Nagyon jó mod, én már csak ezt használom guberációra.
  • akyyy
    #11267
    aláírásában is benne van

    egyébként küldtem egy kis támogatást, mert nagyszerű munkát végeztetek
  • Jóózsf István #11266
    Erre gondolsz?
  • Sunsetjoy
    #11265
    Az a mod, meg a magyarítása elérhető a magyarítás honlapján is (most fejből nem tudom a nevét), szóval ott érdemes keresgetni.
  • coolpet
    #11264
    Meg ha jól emlékszem, ha elér egy bizonyos szintet a workshopban a scrap, akkor nem gyűjtik tovább.
    Ezért érdemes kivenni a workshopból egy ládába a junkot.
  • TokraFan
    #11263
    Létezik egyébként egy nagyon jó mod, amivel nyersanyagonként lehet guberáló állomást letenni. Így ha valahol mondjuk acél kell, akkor olyat tesz le az ember, és akkor csak azt gyűjtik a népek. Ez nagyon előnyös, mert a random gyűjtögetés nem mindig azt dobja, ami kell, főleg, mivel a játék ebből a szempontól nincs túl jól balanszolva, mert bizonyos anyagokból aránytakanul rengeteg kell, másokból meg alig (pl, annyi trágyám van, hogy belefulladok, miközben alig kell valamihez gyártáskor).
  • akyyy
    #11262
    ezért nem is nagyon googleztam ki, de erre jó a fórum. eddig elég jól elkerültem a spoilert :D

    Automatront véletlenül elkedtem hamarabb, meg már be is fejeztem, de pont jól jött ki az egész. most a vault88-at kezdtem el, de csak bele néztem hogy mizu, meg kicsit építkeztem amig ki tartott a türelmem :D

    akkor elvileg nem vészes még a végigjátszásom, de azért közelebb a vége :(

    de jó amúgy mert nem nagyon akadok már el sehol, érdekes Fallout 1-3-ig csak végigjátszásokkal tudtam megcsinálni, annyira kizökkentettek anno a nyílt világú játékok (stalkernél is igy jártam bár tavaly Cernobil sorozat miatt újra végigvittem a Clear Sky-t, de már végigjátszás nélkül. egyedül egykét artifaknál néztem meg youtubon hogy mégis hogy a fenébe kell meg szerezni őket :D )
  • Sunsetjoy
    #11261
    Nincs ilyen százalékozás, ha utánanéznél, hol jársz, akkor belefutnál a spoilerekbe. Ha majd lesz olyan kérdés (a játék felteszi), hogy ha itt belépsz, akkor x/y frakció az ellenségeddé válik... ez vagy az egyik, vagy a másik. Na, ott kb. a 90%-nál jársz majd. De ezt csak akkor teszi fel, ha a négy frakcióból azt a két frakciót nyomod, ahol felteszi ezt a kérdést.
    De kb. úgy van valahogy, ha valamelyik frakcióval be fogtok törni az intézetbe (nem csak te mész), az már a végeküldetés.

    De olyan 40. szint környékén már végignyomhatod a dlc-ket, ha ez a vágyad.
    Vault88, Automatron, Far Harbor, Nuka-World szerintem a nehézségi sorrend.
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2020.03.09. 08:38:16
  • Sunsetjoy
    #11260
    A településeden a tétlen lakosok (akiknek nincs munkája) minden nap gyűjtenek egy darab kacatot (amiből ugye építkezel, fegyvert, páncélt fejlesztesz, stb.), nincs meghatározva, milyet, de gyűjtenek. A guberáló állomáshoz rendelve egy-egy telepest, minden nap kettő kacatot fognak gyűjteni. Érdemes használni ezeket, mert ha négy tétlen telepesed van egy településen, oda már nem fog jönni új ember, amíg ilyen nagy a munkanélküliség:) Aztán minél több ember, annál jobb:) Szóval sok településen sok guberáló állomás, sok kacat, mindig lesz alapanyag a kraftoláshoz.
    Lehet, hogy azért nem látsz ott embert, mert azok a figurák járják a vidéket, és gyűjtik a kacatot. Látni néha, hogy elővett fegyverrel elindulnak az állomástól, kifelé a településtől. Ha van hozzá rendelve ember, működik az állomás.
  • akyyy
    #11259
    hol tudnám megnézni hogy csak storyban, hány %-nál járhatok?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most járok ott, hogy megszereztem a végrehajtótól a csippet, elemeztük, és most a barátaim segítsévégel építenem kell majd egy teleportot, illetve felmentem a nagy léghajóra, ahol volt egy beszéd, és ennyi./spoiler]
    azért az utolsó küldetés előtt megcsinálnám a főbb dlc küldetéseket is, tudom, utánna is játszható, de azért úgy már más, hogy végigvittem a játékot, úgy meg olyan mintha még hozzá tartozna :D
    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2020.03.09. 07:19:12
  • akyyy
    #11258
    a guberáló állomás mire jó? van hozzá rakva ember, de sose látok ott senkit, max a főnököt(Preston Garvey
    ) láttam ott legutobb, kalapálni (
  • Jóózsf István #11257
    Nemrég végeztem Oswald-al. Nálam ment flottul. Annak ellenére, hogy meg kellett ölnöm. Úgy emlékeztem, hogy meg lehet dumálni.
    Mondjuk én a színházat hagytam a végére. Ott előadta magát, felment a "lakosztályába" és kezdődött a szájkarate. Majd az igazi is!
    Nem írta ki, hogy menj utána?
  • TokraFan
    #11256
    Hmmm, ez nem túl bíztató (ott én még nem tartok).
    Viszont én is így jártam a 88-as bunkerben, az utolsó 4 questet dobnom kellett, mert beakadt a rendszer az interjúztatás végén. Kiírta, hogy beszéljek a banyával, jelölte is mint quest célt, de nem ment tovább a dialog, csak mindig ugyanazt az egy mondatot mondogatta. Ha konzolból kényszerítettem a befejezést, akkor a végére ért, de a maradék questeket nem tudtam semmivel triggerelni. Ezért aztán kinyírtam, így megkaptam a tervrajzokat, de ennyi. Mondjuk nálam sok a mod, arra fogtam a dolgot, de aztán olvastam neten, hogy sokaknál volt ez a jelenség.

    Remélem Nuka World-nél nem járok úgy, mint Te. Pont a DLC-k miatt kezdtem újra, mert anno azok nélkül játszottam végig. Nem lenne jó, ha át kéne ugrálni a nagyrészét, ilyen bugok miatt.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.08. 22:36:48
  • coolpet
    #11255
    Hát pl Sanctuaryban a workshop melletti épülete ha lebontom és oda építek szigorúan a betonra, akkor is fen vannak a tetőn. Nem csak a kereskedők, de a lakosok is, akik ott vannak, nem kel spawnolniuk.

    Az autósmoziban szintúgy. Kihagytam a közepét, a szélére építettek, erre tessék. A Brahim nem tud lépcsőzni.

    Nekem most Nuka World buggolt be, a Kiddie playgroundon a színházban és a csatornában végeztem, de a a FGunhouseban nem reagált Oswald ghoul. Rálőttem eltűnt, de nem léptette továbba questet. Továbbvittem konzollal, felmentem a színházba lifttel, nem jelent meg.
    A terminál kódot is megadtam magamnak, kikapcsoltam a Mist Prayerseket, de rögtön jön a duma, hogy akárhányat kikapcsolok visszakapcsolja. Nem is tűnik el a radioaktivitás.

    A peremre sem tudok kimenni a tetőn, kulcs konzollal, kimegyek. Nem tudom felhúzni a zászlót.

    Így nem lesz power play, ha nem tudom odaadni egy gangnk a területet.

    Már kezdem unni. Csak az unoff patch van fenn.
  • TokraFan
    #11254
    Jó hogy ezt mondod, rá fogok keresni, mert valóban marha idegesítő a jelenség. A Bethesda nem az alaposságáról híres, számos apró marhasággal nehezítik a játékos életét, de alapvetően rengeteg a lehetőség a gémben, főleg modokkal, így nem bántom őket. :-)
  • TokraFan
    #11253
    Nexus Mod Managerrel teszem fel a modokat, eddig csak kettő nem működött, minden más megy szépen, persze figyelni kell, hogy adott verzióval mennek-e. Nekem a Snappy is megy teljesen jól, használom sokat.

    Igen, nyílt terepen előfordul, hogy az NPC-k tetőt fognak. :-D
    A bunkerben még nem tapasztaltam ilyet.
    Mióta kilőttem a Build Limitet, vígan elvagyok. Most készül még klinika, fegyverraktár, étterem, hidropóniás termesztő, biogenetika labor, reaktor terem, meg mai még eszembe jut menet közben. Leragadtam itt, a sztorival nem is haladok. Mondjuk már egyszer végigjátszottam, de akkor még DLC-k nélkül.
  • PiszkosFred
    #11252
    Van (volt) egy mod, amely berajzolta egy-egy workshop korul a spawn pontokat (npc/settler spawn pontot es az esetleges tamado/hostile spawn pontot), igy ha azok figyelembevetelevel epitettel - vagyis nem epitettel a pontra -, akkor nem volt gond. A settlerek (a brahiim is annak szamit) ugyanis spawn eseten fentrol lefele erkeznek, vagyis ha a spawn pontra epitettel, akkor a legfelso szintre fog megerkezni mindegyik, es onnan indul lefele. Ha tud. De mivel a utvonalkeres es az objektumokra rakott navmesh kritikan aluli (elvileg erre is van/volt javito mod), igy a vege az lett, hogy az osszes settlers a spawn pont korul lokdoste egymast percekig, mire elindultak lefele.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.08. 19:19:17
  • coolpet
    #11251
    Atyaég, ez egy kicsit sok nem? :)
    A Snappy-t egyszer kipróbáltam de nem működött jól.
    Meg a build limit extended módot is.

    Nekem az a bajom, hogy az NPC-k és a Brahimok mindig felkerülnek az emeletre, tetőkre :)
  • TokraFan
    #11250
    Valójában mint égen a csillag, annyi építéssel kapcsolatos mod van.
    Én -többek között- ezeket használom, de a lista nem teljes:

    Settlement Objects Expansion Pack
    HomeMaker
    OCDecorator
    Snappy HouseKit és Snappy DLC Kits
    CatDeco Floors and More
    Easy Homebuilder and Working Double Beds
    Functional Objects Overhaul
    Warehouse Extension Set
    Ground
    Gruffydd's Signs and Posters
    Not Your Average Neon
  • coolpet
    #11249
    És melyek ezeek a modok, amik a nem beépített elemeket engedélyezik?
  • TokraFan
    #11248
    Ezek tulajdonképpen mind a játék részei, a modok ahhoz kellenek, hogy az alapból nem használható, de a játék részét képező modelleket is lehessen pakolgatni.

    Egyébként a snap problémákat ki lehet küszöbölni apró trükkökkel, csak ki kell ismerni, hogy mi, hova passzol és akkor "át lehet verni" a játékot.
  • coolpet
    #11247
    Ilyen elemek is léteznek benne?

    Üdv, P
  • Andule
    #11246
    Jopofa kis kommunista "beton"tomb (fabol) :) Amire szukseged lehet az a magassagi korlatokat is feloldo epito mod, de amugy csak sok fa es fem kell ahogy elnezem. Sok sikert! :)

    #11242
    Gratt, faszasan nez ki :)

    #11245
    En is csak azt kivanom h bar ne csinaltak volna ilyen felkeszre, a "majd a modderek befejezik helyettunk" mentalistassal. En is beleraktam siman 2-300 ora kozott a telepek csinositasaba de ilyen szintu terelmem mint alant nem volt soha. (Plane nem h konzolparancsokkal igazgassam egymashoz az elemeket, h eltuntessem a reseket ahol valojaban nem passzoltak ossze automatan, vagy szimplan h a talajt "elegyengessem")
  • Sunsetjoy
    #11245
    Tudták azért a készítők, hogy mely fo3/nv modokat kell feature-ként berakni az FO4-be:)
  • Jóózsf István #11244
    Jó ránézni az ilyen alkotásokra. Kár, hogy nem fejlesztették tovább, hogy egyszerűbb - kevésbé macerásabb legyen építkezni. Mennyi remek, szép, jópofa építmény születhetne!
    Talán majd a FO5-ben!
  • coolpet
    #11243
    Na ne szórakozzatok már :D
  • TokraFan
    #11242
    Jól néz ki, sok sikert hozzá! Lesz vele melód!
    Az építésre rá lehet kattanni, én 2 hete szórakozok a bunkerben és még csak itt tartok.


    Miután kinyírtam a banyát, innen hajtok végre diktatúrát a Vaultban




    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.08. 05:44:11
  • akyyy
    #11241
    ilyet akarok építeni :D nem érdekel hogy, de megcsinálom
  • Sunsetjoy
    #11240
    Ott nem kötelező senkit se lelőnöd, ők nem támadnak rád, ha eljutsz a célszobáig, ami ott történik, kb. ott is marad, nem tud róla senki. Vagyis azt hazudsz később annak, aki kérdezi, amit akarsz. Vagy valami ilyesmi szintű a dolog. A küldetés ugye az pont az intézetes küldi.
    Később van az, hogy megtörténik a nagy választás. Hótmindegy, mostani végigjátszásodnál választod az egyiket, és kész.
  • Anonymusxx
    #11239
    A Bunker hilli küldetésnél tartok, de nem tudok dönteni, hogy kiket támogassak, az előbb lehetett választani hogy a vasút / polgárőrség, / intézet közül melyiket támogassam.
    Valahogy egyiket se akarom megtámadni, szerintem egyik se rosszabb a másiknál
  • TokraFan
    #11238
    ÁÁ, tenksz!

    Nagyon lassan haladok a sztorival, mert leragadok az építésnél állandóan. Most ott tartok, ahol emberekkel akar kísérletezni, azt meg én morális okokból nem akartam...egyelőre. :-D
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.04. 20:41:36