Fallout 4
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ha nagyon úgy érzed... Megnézheted a viki-jén hátha egy ismert hiba.
Bár csak pár napja tartottam ott én is, de nem emlékszem pontosan hogyan kellene folytatódnia és nem akarom nagyon elrontani a felfedezés örömét sem!
Ránéztem most, de nincs rá hiba bejegyezve. Nézd meg a térképet, és legyen aktív a küldetés. ha így sem...
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Rámegyek a rádióra, kikeresem az állomást, de nem szól semmi, és így a küldetés sem folytatódik, erre tud valaki valami megoldást?
Más: Olyan modot nem tud valaki, ami azt csinálja, hogy a lebontott építési elemekért ugyanannyi nyersanyagot ad vissza, mint amennyibe került eredetileg? Ez egy elég nagy fail a játéktól szvsz, hogy lebontáskor csak fele annyi cuccot ad vissza, ugyanis sokszor alakul úgy, hogy kreatívkodás közben kiderül, hogy valami mégsem jó úgy ahogy kitaláltam, de ezzel a béna rendszerrel ezt sokszor nem lehet eljátszani, mert állandóan kifogyok az anyagokból csak emiatt. Főleg nagyobb komplexek esetén zavaró, (pl. 88-as vault).
Vagy építs lövegtornyokat, hogy biztonságba nérezzzék magukat. valamint csináld meg a questjeiket.
Battletag: coolpet#2467
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.01. 21:22:48
Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.02.27. 17:16:25
SWTOR nick: HUN_Miller, Origin: Miller86HUN, Uplay: mulli86hun, Steam: mulli86, Rockstar Games: mulli86 Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Egyszerűen agyvérzést kaptam tőle, hogy hiába csak egy skulót lőttem ki, mégis ötöt táraz vissza!
És ha már ott voltam szereztem hozzá egy APEX mechanizmust is. (Még nem biztos, hogy megtartom!)
Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
Nem tudok neked segíteni ebben.
Battletag: coolpet#2467
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
De hogy az egér miért nem látszik a desktopon ha kiléptél azt nem tudom.
Battletag: coolpet#2467
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
A Riva... úgy került a képbe, hogy én annak az OSD és a sebességhatároló részét használom. Az OSD egyértelmű...
A határolóval... Egyszerűen nem járatja feleslegesen a VGA-t (Nem fűt, nem ordít!) . Mivel csak 60 fps-re van szükségem, nem hajt feleslegesen, mint egy barom. Azt a munkát elvégzi, ami ehhez kell, utána leül beszélgetni, kávézni, kimegy dohányozni, etc. (Én most ezt a határolót kapcsoltam ki. Aminek következtében csoda történt, de csak mert az a mod fent van!)
Annak a mod-nak az a lényege (gondolom), hogy a játék valami(ket) a VGA-val számoltat ki, amikor helyszínt váltunk.
A mod feloldja a korlátozást és plusz p.csán is rúgja a vga-t. Az elkezd ezerrel dolgozni (Egészen pontosan 350-el) és ripsz-ropsz már kint, vagy épp bent is vagyunk valahol. Józan paraszti ésszel, anélkül, hogy értenék hozzá, ennyire futja.
De majd jön valami okos és elmondja a tutit!
Tehát.:
A gép nem lesz gyorsabb! (Talán hatékonyabb)
Ellenben sokkal csendesebb lesz! (A Riva miatt)
És nem utolsósorban a töltési idő lecsökken 5-10 extrém esetben 20 másodpercre! (A mod miatt) Természetesen SSD szükséges a csodához és a mod-hoz is! "Under HDD environment does not seem to have much effect."
Ha ezek után nem kerek, akkor adj egy telefonszámot inkább élőszóban elmondom... <#awink>#awink>
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.02.20. 16:27:59
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
Ez még a nVidia Riva TNT videókártyához készült anno. A név maradt, de tovább fejlesztették, a youtube video alapján már mindenbe bele lehet vele nyúlni. És ha jól értelmezem, sebességet tudsz vele korlátozni, ezért nő a hatékonysága a gépnek és ettől lesz gyorsabb? Vagy hogy is van ez?
SWTOR nick: HUN_Miller, Origin: Miller86HUN, Uplay: mulli86hun, Steam: mulli86, Rockstar Games: mulli86 Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!
Mióta az eszemet tudom, használom. "Leginkább az OSD-je miatt" Meg a sebességhatárolója miatt, amit a VGA gyártók még csak most kezdenek "FELTALÁLNI"!!! <#awink>#awink>
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.02.20. 05:41:16
Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...
Bár ha játék közben jó, akkor elvileg jó lehet.
Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...
És látom, hogy hihetetlen számok repkednek. Ilyenek mint 5 - 10 másodperc. "Ez hülyeség!" gondoltam magamban. De tovább olvasgatva valaki leírta a varázsszót: "RivaTuner" Mondok "Mi baj lehet? Kikapcsolom benne a 60-as korlátozót, legfeljebb egy kicsit megtornáztatjuk a VGA-t!" És úgy is lett. És akkor jöttek a csodák: Tényleg néhány másodperc BEjutni valahova KIfelé a város közepén, ahol a legzsúfoltabb a légkör tizen-egynéhány. A leghosszabb töltés húsz másodperc volt. Ó. És átvette a sebességhatárolást is a rivától. Tehát ugyanúgy maradt a hatvan játék közben. Csak a töltések idejére megy fel 350 környékére.
Azt persze, még mindig nem értem, hogy a képkockaszámnak mi köze az egészhez... De már nem is érdekel.
Az építkezéssel nem az a bajom, hogy kicsi a beépíthető terület, hanem az, ahogy a játék az objektumokat kezeli. Pl. van egy kockád amit leteszel, oldalirányba képes snap-elni, így pontosan mellé tudod tenni a másik blockot, de felülre és alulra már nem képes erre, szarakodni kell mindenféle trükkel, hogy egy sima kockát pontosan egymásra tudjak tenni. Érthetetlen.
Aztán ott van a kábelezés, ami szintén nem valami elegáns, főleg ha rejtve szeretné az ember megoldani. Meg lehet csinálni, de rettentő körülményes és időrabló folyamat, nem nevezném élvezetesnek. Aztán nincs terrain manipulator, tehát nem lehet egy árkot ásni, vagy egy dombot eltüntetni, a lehelyezett objektumon pedig "átlóg" a fű. Fent van a Scrap Everything is, de csomó mindent az se tud eltüntetni sajnos, pl. a füvet és néhány bokorszerű, magas növénymaradékot sem, ami baromi zavaró ha szépet akarsz építeni.
Akkor maradhatunk annyiban, hogy két eredményes módszer is van, ha az egyik valakinél nem működik, akkor ott a másik!
Építkezés.: A régi gépemen a játék állandóan kifagyott az építkezés közben. Persze nem az elején, hanem amikor már jól kiéltem a kreatív hajlamomat... Az egész ment a kukába. Na így lehet megutálni az építkezést a játékban! Pedig engem is érdekelne!
Ha a limitáció alatt a beépítettségre (is) gondolsz, akkor arra is van mod. (Még régről rémlik) Meg olyan, amivel a grafikába lehet belenyúlni és el lehet tüntetni, amúgy mozdíthatatlan tárgyakat.
Nekem még nagyon nagy fájdalmam, hogy a mostani .50-es kaliberű puskák, kicsit alul vannak "kalibrálva" A FO3-at és a New Vegas-t végig tudtam vinni egy rombolópuskával és egy dobtáras sörétessel. Itt még a legendás ötvenesek is ímmel-ámmal használhatók! És akkor el is érkeztünk a képesség-képzettség táblához - fához: Attól, hogy hangtompítós, mitt'omén kétszer akkorát sebez???!?!??! Nanemá'!
Láttad az újkori Jumanji filmeket? Amikor meghalnak és respawnolnak a főszereplők? Na az NPC-ket is így jeleníti meg a játék amikor a közelbe érsz, "fentről lefelé", ezért jelennek meg mindig a tetőn 😊 Még az állatok is.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Az egésznek a hangulata viszont így is behúzza az embert.
István
Nálam a Load Accelerator mod nem volt hatásos, de a két metódus egyébként másként működik. A mod a v-syncet kapcsolgatja töltéskor, vagy valami ilyesmi, a lényeg az, hogy a VGA-val kapcsolatos problémát kezel. A .ini-s negoldás viszont a CPU magokat használja ki, viszont lehet ez csak akkor hatásos, ha 4 magnál több van a gépben. Lehet, hogy nekem azért dobott annyit.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.02.16. 00:04:00
Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...
Szabad a gazda?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A gammafegyverek szinte teljesen hatástalanok robotok ellen!
Battletag: coolpet#2467
#11187 Horizon nezopont kerdese h nehezebb-e valojaban. Elkepeszto hosszan kitolja a "szenvedsz mert sosincs eleg toltenyed" erzest es valoban vegre megfelelo helyre kerulnek az automata fegyverek de ha az ember vegigolvassa a leirast akkor szemet szur, h nagyobb HP pool-lal dolgozik, ergo mar elso szinten tobb az eletunk de cserebe nem is no szintenkent (ahogy az ellenfeleke sem) illetve macerasabb gyogyulni is (egy darabig legalabbis). Es ami miatt vegkepp nezopont kerdese a nehezseg az az a teny miszerint ha lelonek a francba nem az alap Survivorhoz hasonloan jon a "that's all folks!" hanem kvazi respawn-olunk a legkozelebbi telepunkon minimal HPval es jo esellyel egy sulyos serulessel. (ami szinten csak a kezdeti szakaszokban igazan gebasz)
Utoljára szerkesztette: Andule, 2020.02.13. 12:00:50
Battletag: coolpet#2467
Amugy meg "nem ajanlott, nem ajanlott ..." de ettol meg oda lehet menni <#nyes>#nyes>
Nem ajánlott odamenni lvl20-on 😊
Battletag: coolpet#2467
Present: http://sunsethungary.atw.hu/ Past: http://fallouthun.hu | http://retemu.blog.hu | ...
Akkor csak a nuka world-ös rádióadás hiányzik valamiért.
Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.02.12. 14:51:26
SWTOR nick: HUN_Miller, Origin: Miller86HUN, Uplay: mulli86hun, Steam: mulli86, Rockstar Games: mulli86 Jobb félni, mint áldozatául esni egy hirtelen Ninja támadásnak!
#11177 ha ejszaka mesz arra akkor a lezershowt marha messzirol ki lehet szurni es ebbol kifolyolag elkerulheto is relative egyszeruen. a kuldi veget esetlegesen leszamitva nem anyira izmos, de az onnantol felbukkano random extra orjaratokat nem szabad lebecsulni.
Nukahoz a tranzit a Sunshine Tiding-tol kicsit delkeletre van. ha nem tudod mire szamits akkor viszont nem ajanlott alacsony szinten.
Utoljára szerkesztette: Andule, 2020.02.12. 14:15:14