11597
  • Andule
    #11317
    Egy kulon UI mod nelkul sajna bogaraszni kell. (Bethesdaeknal kb az Oblivion ota nem volt UI upgrade)
  • akyyy
    #11316
    valami tipp, hogy ha fel veszek egy asztalról egy holoszalagot, de nem jegyeztem meg a pontos nevét, és a pipboyba hiába megyek rá a tárgyaimnál az egyébre, ott van ömlesztve az összes, találjam meg, mit vehettem fel legutoljára. kár hogy nincs olyan "sorbarendezés", hogy dátum szerint.
  • akyyy
    #11315
    na ez király most picit hanyagolom az építést, teljesem elfogyott az alapanyag, semmi acél meg beton meg szövet, és a kupakjaim is elfogytak, más településről guberálhatnék, de bezsongtam a sok pöcsöléstől, inkább elhajóztam far harborba :D
  • TokraFan
    #11314
    Attól függ, hol? A 88-as vaultban van egy spéci falra helyezhető áramelosztó (Vault Power Conduct), amit rá kell tenni a falra. Ez bizonyos távolságon belül "ellátja árammal a falat", így a hatókörén belül a falra, vagy mennyezetre pakolt lámpák világítani fognak.


    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.23. 15:24:25
  • PiszkosFred
    #11313
    Ha jól emlékszem, akkor bekötnie nem kell a csillárt, de egy fali csatlakozót vagy oszlopot (pylon?) érdemes lerakni valahol és azt összekötni a generátorral, mert csak így generálódik az "áram gömb", amelynek a hatósugarába ha beleesik a csillár, akkor világítani fog (feltéve, hogy nincs túl az eszköz limiten, amit elbír a generátor).
  • Sunsetjoy
    #11312
    A csillárt úgy kell bekötni, hogy a környékére kötni kell az épületen egy kábelcsonkot, vagy mi a fene az. A vezetékek alatt van ilyen több irányba helyezhető valami. Azt felcsapod az épületre, a lámpa közelébe. Rákötöd a kábelt. Bizonyos távolságra a kábelcsonktól "átmegy" a delej. Látható, hogy ha fogod a csillárt és mozogsz vele, hol kapcsol be a lámpa, mikor érzékel.
  • Although
    #11311
    Be is kötötted?
  • akyyy
    #11310
    ha építettem egy csillárt, az miért nem világít? ott van melette kb a 10-es generátor
  • Sunsetjoy
    #11309
    Köszi a visszajelzést.
  • Anonymusxx
    #11308
    Amúgy ez nem az, mert én közelébe se érek Sinjin -nek, kb az épület felénél járok, amikor kiírja hogy megölték. Ez meg gondolom arra vonatkozik, amikor a közvetlen közelükbe kerülsz.

    Szerk: azt viszont írták egy jópáran hogy ez egy bug...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.03.23. 08:38:56
  • akyyy
    #11307
    igy hogy még mindig a vault 88ban barangolok , néha elöjön az alap anyag hiány, megyek szétnézek, és ugye akadnak itt skorpiók. náluk a testrészeknél nem fejet ír hanem HEAD-et.
  • Sunsetjoy
    #11306
    Tölthető az első átfogóan átnézett, javított Fallout 4 magyarítás a honlapunkról, illetve immáron már a Nexusra is feltöltöttem Fallout 4 in hungarian
  • coolpet
    #11305
    Stealt Boy?

    Szerintem akkor is meglátnak. Ha ilyen egyszerű lenne, írták volna :)
  • Anonymusxx
    #11304
    És ha azt a láthatatlanná tévő cuccot használnám?
  • coolpet
    #11303
    Nem olyan nehéz.
    Gauss gun, guggolva VATS, headshot 3x criticallal.
    Aztán arra kell figyelni, hogy nehogy felérjenek a lépcsőn, valami automata fegyverrel meg pár gránáttal megy a dolog könnyen.

    Én miután lecriteltem az ürgét beszórtam vagy 5 gránátot :) futottak fedezékbe nehogy elkapja őket.
  • Sunsetjoy
    #11302
    Meg, elég nehezen. A wikin le van írva, vagy kutya magas karizmával, vagy kutya gyorstüzelővel és Jettel, vagy lopakodva és úgy gyilkolva...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Take the last elevator to confront Sinjin. From here there's several options:

    Stealth - A stealth approach to this encounter is surprisingly dangerous. If Sinjin detects the Sole Survivor at any time, then stealth kicks back in, he will yell "You're not walking away from this!", kill Kent, then turn hostile. If Sinjin is killed with a stealth headshot, the unnamed raiders will turn and kill Kent, starting with the one to the left of the elevator. Avery is the only person not scripted to kill Kent, but commonly strafes behind him while shooting, inadvertently killing him in the process.
    It is still entirely possible to kill Sinjin and the two raiders before they kill Kent, although their reaction time makes it effectively impossible without using Jet and a strong and fast weapon.
    Intimidation - Speak as the Shroud and Sinjin's bodyguards will run. The same thing can be accomplished with a difficult speech check for more XP. However this method will cause Sinjin to immediately target Kent. If playing on survival difficulty it could be difficult for some characters to defeat Sinjin before he has a chance to kill Kent.
    Pacify - For those with a high Charisma and the appropriate perk, it is possible to pacify Sinjin and his bodyguards on exiting the elevator, before the dialogue options appear. After choosing option 1 or 2 above they will not target Kent, especially if turning the bodyguards against each other. This leaves Sinjin as a target.
    Persuade - A difficult persuasion check can make Sinjin target the player instead of Kent.
    Beg - Sinjin can be asked to spare Kent, but he just kills Kent immediately.
    Kill Kent - Upon exiting the elevator, one can kill Kent before talking to Sinjin. This will trigger unique dialogue where Sinjin and his gang panic. Wearing Shroud's costume will further allow another unique dialogue where the player can turn Sinjin's gang to their side.
    Silver Shroud - Speak to Sinjin three times in a row as the Silver Shroud and then kill him before he finishes his dialogue after Avery comments that the Silver Shroud is real. This will cause all the raiders (including Avery) to run away and become pacified. If one attempts to talk to Avery or the other two raiders after, they will say they did not want to work for Sinjin anyway.
  • Anonymusxx
    #11301
    kent connolly -t meg lehet valahogy menteni? Az épületben ha kiszállok a liftből,szinte egyből beadja hogy meghalt, a neten rákeresve sok embernek ez a gondja, egy csomó poszt van róla, de megoldást nem találtam. A küldetéshez kapcsolódó ruhában voltam, - valaki azt írta hogy ez is számít, de nem vált be
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.03.21. 17:48:41
  • coolpet
    #11300
    Most kezdtem a raideres küldiket.
    Van 1 telephely, ahol meg van építve az a 3 raideres cucc ami boldogságot növel. Meg van a torony, áram is van be is van kapcsolva.
    megfélemlítettem egy falut, hogy adjanak kaját. Curie majdnem agyon is vert, majd jól elhagyott...

    Mi kell ahhoz, hogy a raiderek boldogak legyenek, mert addig nem ad a fószer másik opciót, hogy másik helyet foglaljak?

    Nem veteményeztetem őket. csak vannak, meg piát főznek.
  • akyyy
    #11299
    közben rájöttem hogy mikor csinálok egy ablakos falat, ott nics üveg, és azt tudom olyankor oda rakni :D

    szépen haladok, sikerült egy 4. szintet csinálni a vaultomban, valami szörnyű az építkezés, de most nagyon belejöttem :D
    ha kész, lebontom majd az egyik oldalán az összes falat, hogy be lehessen látni és rakok képe t:D
  • akyyy
    #11298
    a szomszédságban a panel építés szünetel nyersanyagg miatt, de a menedékemben nekiálltam építkezni, akarok egy nagyobb teret növényekkel, szállásokkal, meg lesz egy kisebb réssz, ahol a felfigyázó is lesz, meg bár pár bolt.


    ez alapján csinálom, LESZ ami lesz :D

    illetve itt is lesz egy "panel" de itt a külső helyett a belsőre megyek rá, ugy akarom hogy belülről olyan legyen mint a mi társasházunk :D

    viszont itt gondba vagyok. lehet venni 3 féle ablakot is (nem az ami a képen van hanem egy rendes csak ablakból álló ablak), azt hogyan tudom valahova beépíteni? falba nem tudom mert fal, csak padlóra tudom rakni, de akkor meg csak úgy van a levegőben.
  • mulli1986
    #11297
    Köszi, majd még elgondolkozok rajta :)
  • Andule
    #11296
    Az AI segghulye szegeny igy ha odamesz a vedeshez es a tamadok a telepen kivulrol jonnek akkor egy minimalis logikaval es tervezessel felepitett telep jo esellyel megvedi magat. (pl volt h 2 sima lezeragyu cirka 20 mp alatt szedett le egy Gunner koptert es a hozza tartozo 4 delikvenst). Ha szeretsz visszafutni puffogtatni akkor viszont ajanlom h tegy fel vmi modot ami az enemy spawn pontjait ,odositja, h mindig a telepen kivul legyen. (mert sok helyutt alapbol nem igy van) Peldanak egy
    Viszont ha nem vesz vissza akkor ebbol semmi nem ervenyesul es jon egy idiota algoritmus ami alapjan lazan van olyan 15-20% a buktara tok mindegy mekkora a vedelmi erteke a bazisnak. (Ami szvsz ordas nagy marhasag.)

  • TokraFan
    #11295
    Nem tudok tervező programról, de nem kötelező beépíteni, a story nem igényli. Bőven elég, ha építesz néhány szobát (valójában még az sem feltétlen kell).
  • mulli1986
    #11294
    Hah, akkor az a baj, hogy én taktikusan olyan védelmi rendszert építek ki, hogy esélye nincs az AI-nak :D

    Sunset, köszi a sztorit! :)
  • akyyy
    #11293
    hm, nincs valami tervrajz vagy külső program amivel előre meg lehetne tervezni könnyen, hogyan is nézzen ki a 88-as menedék? nézegettem modokat, van ami elvileg teljesen be van építve, minden nem eltávolítható helyt is kihasználva, de így is akkora terület az egész, hogy kösz nem (még ha baromi jól is néz ki). nekem elég lenne valami egyszerű valami, de gondba vagyok hogy nem tudok elindulni, hogy milyen moduljaim vannak, hogyan is tudna az egész kinézni.

    talán az lenne a legjobb, ha a másik menedéket valahogy lemásolnám, max kihagyok egy két szobát (meg hát eleve lift sem kéne bele, lift helyett ott a folyosó.

    de lehet hogy hagyom az egészet a francba, és marad ilyen félkész, építkezés előtti menedék :DDD

    túl sok időt el venne az egész :(
  • akyyy
    #11292

  • Sunsetjoy
    #11291
    Az az egyik perked, amelyiken egy autón áll a karakter (a perktáblán).
    Igen, azt mutatja, hogy merre van a kijelölt küldetéscélpontod. Talán az egyik leghaszontalabb perk mind között :D A második szintje ad egy kis érzékelést talán, de máshogy is meg tudod azt növelni, mint ezzel...
  • akyyy
    #11290
    véletlen benyomtam hosszan a q-t, mikor nincs ellenfél (oké hogy bejön ilyenkor is a vats, de mi az a zöld szerű útmutató? valami hatás, vagy effekt, vagy eddig is volt hogy merre kéne menni?



    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2020.03.15. 21:48:38
  • Sunsetjoy
    #11289
    Nah, újra kellett rakni a honlapot, de a nagyja már újra elérhető.
  • chris0000
    #11288
    működik, thx. üdv.
  • Sunsetjoy
    #11287
    Tessék: letöltés
    Rohattéletbe mi van már ezzel a honlappal...
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2020.03.14. 12:04:06
  • chris0000
    #11286
    hi. SunsetJoy tudsz vmi helpet adni a magyarítás letöltési linkről, mert nekem ezt dobja ha rákattintok... nem tudom másnál volt-e ilyen gond.
    Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 4294967336 bytes) in /nfsmnt/hosting1_1/e/7/e7b3eac8-19fb-42d0-92ba-efb6371a7aa8/fallouthun.hu/web/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfScanEngine.php on line 20
    thx. üdv.
  • Jóózsf István #11285
    Az semmi! Emlékszem megjelenéskor a testvériség ellátótisztje (Ketreces) minden egyes alkalommal ugyan arra a településre küldött! Nnna, azt nevezem én ismétlődőnek!
  • TokraFan
    #11284
    Hah...Köszönöm mindkettőtöknek!
  • Sunsetjoy
    #11283
    A net televolt annak idején a Preston-mémekkel, hogy "blabla-blabla, but there is another settlement needs help." És mégis a legváltozatosabb ismétlődő küldetések a többi ismétlődő frakció-küldetéshez (ugyanis mindegyik frakciónak vannak ismétlődő küldetései, az ún. radiant quest) képest. Ezek kb. a büdös életbe nem fognak leállni, ha nem Preston mondja, akkor esetleg a polgárőrök szabadság-rádióján adja be:)
    Ha nem adod le a küldetést (amikor írja az elvégzése után, hogy beszélj Prestonnal), akkor nem ad be újabbat, két-három aktív küldetés futhat max. talán egyszerre nála. A küldetés egy bizonyos idő (pár nap) után magától lezárul (annak ellenére, hogy nem beszéltél vele). Próbáld ki, hogy nem beszélsz vele a küldi végén.


    Nem kellene lekapcsolni ott a toborzó jeladót esetleg? Plusz amúgy ha van négy tétlen (nem feladathoz rendelt) telepesed, akkor nem fog újabb jönni.
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2020.03.13. 18:29:14
  • PiszkosFred
    #11282
    Mennyire normalisak Preston fetch kuldetesei? Hat, keress ra a guglival az "another settlement needs your help" memere. Na annyira :D

    Deaktivald a radioadot es nem jonnek tobben. A felesleges melosokat meg iranyitsd at masik telepre, vagy nevezd ki karavanna es akkor ket varos kozott ingaztatva oket ossze tudod kotni a workshopok nyersanyagjait.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.13. 18:22:34
  • TokraFan
    #11281
    Az mennyire normális, hogy Preston folyamatosan küldözget tökegyforma "küldetésekre", ráadásul sok esetben olyan telepre, ahol már többször volt ilyen feladat (pl. elraboltak valakit, támadják a telepet stb.)? Gyakorlatilag folyamatosan dobálja ezeket, ami már kicsit unalmas, főleg, mivel még szövegében is szinte teljesen azonosak.

    A másik: hogy lehet leállítani az új telepesek érkezését? Van egy telep, ahol alig van fizikailag hely, extrém kicsi a terület, mégis folyamatosan jönnek új telepesek de lassan nem tudok már ágyat sem letenni. Elég vicces, ahogy ott nyomorognak
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.03.13. 18:18:28
  • Sunsetjoy
    #11280
    Minek infósnak lenni? Fordítani kellett, nem hálózatot építeni:) Van egy kb. bolondbiztos szerkesztőprogram, amiben fordítottunk, azt használta mindenki, elküldte a fájlt, amiben dolgozott, én meg összefűztem a mesterfájlba.

    A grafikai fordítás külön projekt, ahhoz a melóhoz mi ötvenen (a szöveges fordításban résztvevők) se tudtuk volna hozzászagolni. Ő ajánlotta fel a grafikai fordítás elkészítését anno, én elfogadtam. Senki más nem keresett meg ilyen ötlettel, annyira nem érdekelte a feladat az embereket.
    A grafikusok nem szóltak bele semmilyen fordításba, én mondtam hogy milyen fordítást kell felvésni a grafikába, magyarán a fordítását a feliratoknak én végeztem, ők meg megcsinálták a grafikát.
    A grafikába szólt bele (semmi másba) a grafikus vezető, nekem ahhoz nincs közöm (nem is értek hozzá), "minek dobnám ki", ha senki más nem foglalkozott vele, kinek adnám át?

    Mint írtam, külön projekt, olyan, mintha egy mod készülne a játékhoz, ami használja a magyarítást.
    Lesz elvileg hamarosan egy nagyobb modpack, ami magyar nyelvű lesz, különféle modokkal, a készítő srácoknak adtam engedélyt a fordítás anyagának felhasználására (vagyis hogy ugye ami mod nélkül van lefordítva, az a modban is úgy legyen fordítva, stb.).
  • PiszkosFred
    #11279
    Hát, legyen sok felhalmozott termés (többlet legyen mindenből: víz/termés), legyen jó pár "munkanélküli" settler a telepen és legyen alacsony a def. Aztan mindjárt jönnek, de még így is 2-5% körüli az esély, hogy az adott napon betámadjanak. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.03.13. 15:20:11
  • mulli1986
    #11278
    Ez így oké, de alig kapok értesítést. Ez normális? Vagy csak bizonyos szint és sztori szint után pörög be ez a dolog?