1393
Hearts of Iron 4
  • PetruZ
    #1221
    A júniusi Humble-be bekerült a HoI4 alapjáték.
  • Xsillione #1220
    Vesztettél volna több katonát, a "meleg testek" értéke erősen ott van a békénél, főleg, ha közben sumnák módon pár fontos várost még a gép lenyul elfoglalláskor.

    Partraszállás: hacsak nem javították jelentősen, akkor érdemes mihamarább megoldani, kergesd ki a haditengerészetett elég időre, hogy az első csapat partra érjen, ha esetleg van ernyősöd, akkor lehet átdobni őket, és foglalj el vellük egy kikötőt (bármelyik jó) aztán csak áttolod az erőidet oda.

    Hmm, a franciákat visszavették? ráfért mondjuk, még az alapváltozatban toltam kisantant+francia kampányt, végül 40-re kapitulált német+olasz és szerencsére kkorra még nem csatlakozott a japán, hogy őket is ki kelljen verni a békéhez, így gyorsan véget ért az ügy, a német az elején nagyon harmatos, nem tud mennyiségben feljönni a francia csapatokhoz 38-ra (csehszlovákoknál mondasz nemet az elején), nem is fejelsztesz doktrinát, cserébe neked mindened meglesz ami kell.
  • OGMontana
    #1219
    7-8 BB és 3-4 CV meg az alap 1936-os Kriegsmarine flotta az Dánia és Skócia melletti vizeket kell ellenőrizni. Amint elindult a partraszállás, válts át az egyik flottát hogy konvojt kísérje (nehogy az egész hadsereget a brit flotta elsüllyessze). Rosyth és Glasgow környéke egyik legjobb hely partraszállni, aztán jöhet a rendes gyalogság, mert hegyen nehéz átkellni. Bár ha ki tudod kémlelni, akkor Newcastle is jó célpont lehet, de ott szeretnek a brittek csapatokat állomásoztatni.


    Apropó: béke konferenciánál nem aránytalan, hogy az olaszok elveszítenek másfél millió katonát, és elfoglalják a jugókat, én meg németekkel full benelux-francia-brit foglalás, meg 300K veszteség után, alig kapok több pontot?
  • Shed77
    #1218
    A tapasztalataitok alapján Angliát hogy lehet megszállni könnyen a németekkel? '41 nyara van, most indultam neki a szovjeteknek, az menni fog, mert összejött már az elején egy 42 ruszki hadosztályt magába foglaló katlanozás, de az angolokkal gondban vagyok. Ja, és már az USA beszállt a háborúba. Atombombáig felejtős, vagy valahogy meg lehet oldani? Azon gondolkodtam hogy a ruszkik után légierővel szétbombázom a szigetet, meg haditengerészeti bombázókkal a körülötte lévő tengereket. Aztán mikor kifogy mindenből, akkor valahogy partra vergődök.
  • Sippie
    #1217
    A csaló MI nem újkeletű dolog. Talán még a második rész valamelyik változatában vettem észre, hogy az oroszokhoz átlépve az 0.1 IC-ért csinálta a tankokat 5-ösével... hát anyját azt...
  • Kotomicuki
    #1216
    Hát, nálam némettel a keleti frontot is ki kellett ürítenem - lengyel-román nagy szövetség, csak előbbinek meg nem támadása volt velem a Felvidékért cserébe (román legázolta a magyarokat), így nem "tudtak" megtámadni - , hogy legyen annyi erőm, hogy az erődvonalukon átvágjam magam '40 közepén: majd 70 franciska ho. tülekedett ott.
    Mindkettőnknek padlón volt a felszerelés-utánpótlása az anyagcsatában - nem volt üres hely, ahol ne olajfinomító, vagy hadiüzem ne lett volna a Birodalom területén - , de mivel 20 ho.-át bekerítettem és felmorzsoltam, nem maradt elegendő ho.-ja, hogy feltarthasson engem - ill. 41'-ben már Párducot gyártottam és volt belőle 6-9-12 ho. (4 pc + 6 mot.), aminek nehezebben tudtak ellenállni, mint a többinek...

    A másik: az ángliusok 30-40 ho.-jal szállnak partra olasz honban, de mire bekerítenéd az őket, addigra dobja partra a következő, hasonló erejű csoportját (a francia-yugó duón kívül szinte mindenki a szövetségesük) - akár a megszállt franciskákhoz is, mindössze 2-3 hét elteltével - , miközben az ő csapatai voltak a keleti határaimon is a lengyel-román területen és fél olaszország az övüké, de nem szűkölködik az a fele sem a csapatokban... (hiába morzsolódnak ők, én akkor sem tudom visszanyomni őket)
    Miközben az angolokkal játszva örültem, hogy a gyarmataimat megtudom védeni a sziget teljes kiürítése árán!

    Konklúzió:
    A M(u)I keze nagyon maga felé hajlik és nem restell csalni sem, csakhogy "kihívást" tudjon jelenteni a játékos számára!
  • MuldR
    #1215
    Kiegészítők előtt elég durvák voltak a franciák. Ha ügyes volt az ember, nem volt esélyük a németeknek. Most harmatgyengék lettek.
  • PetruZ
    #1214
    A PDXCON alatti nagy leárazásokban megvettem a TfV és a DoD DLC-ket, utána tegnap nyomtam egyet a franciákkal (még sosem játszottam velük). Hát, most már tudom, miért kaptak ki olyan csúnyán...
    (Kicsit hosszú, nem fontos annyira, spoilerbe rakom.)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van két olyan trait-jük, ami baromi hátrányos a játék elején. Az egyik a stabilitást nyomja le és redukálja a manforce-ot, a másik +75%-ot rak minden land doctrine fejlesztésére. Előbbit viszonylag könnyű leszedni néhány fókusz után, de ez egy 90 napos sztrájkkal is jár (hacsak nem akarsz a komcsiknak kedvezni), ami elég hátrányos, ennyivel lemaradsz (bár lehet, hogy csak random event volt, mindenesetre egyszerre jött). Pláne, hogy kezdetben piszok kevés katonai gyáruk van (talán csak 8), ami röhejes. A doctrine lassúság viszont végzetes és elég mélyre kell bemászni a fán ahhoz, hogy fel lehessen oldani. Van több megoldása is, de egyik sem jó igazán. A leggyorsabb talán, ha fasiszta leszel és eldöntöd, hogy te vagy az árja és mindenki más bekaphatja. Ha békésen próbálnád, a status quo-ra és a védekezésre alapozva, akkor az utolsó előtti lépésben egy teljes évet kell várnod. Ez teljes halál, a németek már '38-ra kihúznak majdnem mindent, a csatákban pedig a taktikai hátrány (és a roppant gyenge gyártókapacitás) gyakorlatilag végzetes. Maximum az orosz módszer működik, ha bedobsz minden élőerőt, és ezzel lassíthatod kicsit őket, hogy +1-2 hét kelljen még a kapituláció előtt...
    Van még egy lehetőség a kisantant felé, kihagyva az Allies-t és a cseheket bevonva, de mire idáig jutsz, jön München, ahol bármit választasz, rosszul jársz. Nálam itt borult ki a bili: már lejárt volna a 365 nap, amikor jött München, az egyik fókusz skipelődött, kénytelen voltam az angolokkal összeállni, a csehek beintettek a németeknek, azok hadat üzentek, a csehek is beléptek a szövibe, onnantól meg jött a dominó: az angolok mindenkit behívtak (még a lengyelek is jöttek), a németek meg az olaszokat és a magyar királyságot (nálam Ottó király lett, pedig még Trianonnal is kedveztem nekik). Érdekes, hogy Hitlert ezután nem sokkal megölték, de a háború folytatódott, az event-ek meg úgy jöttek, mintha mi se történt volna. A németek pl. elkezdtek ellenem casus bellit gyártani (pedig már bőven háborúban álltunk), meg a balti államokat fenyegették, megtámadták a jugókat (ami kettéesett és a déli oldal a románokkal beállt hozzánk), stb.. A Benelux átkarolás szóba sem jött, kis kezdeti állóháború után átgyalogoltak a Maginot 10-es erődjein, mint kés a vajon...

    A kapituláció előtt feladtam, mindenesetre érdekes tanulság volt. Volt két francia autóm is és sokáig nem hittem a szólásban, de a második kocsi és a HoI4 után már elhiszem: franciát többé soha. :)

    Figyeltem viszont a csatákat és észrevettem pár dolgot. A németek egyszerre tudtak háromfrontos háborút vívni (a lengyeleket és a cseheket simán bedarálták, és közben segítettek a magyaroknak), miközben én három majdnem full 24-es hadsereggel (nagyrészt gyalogság, motorizált, némi könnyűpáncélos és hegyi) nem bírtam megállítani őket.
    Az egyik furcsaság a légi csatákkal kapcsolatos. A légierőm tűrhető volt és hozzárendeltem azokat a fronton harcoló seregekhez. Ekkor viszont a területi légifölény szinte mindig elveszett. Ha kivontam a sereg alól és területi feladatra raktam, újra zöld lett. Látott már valaki ilyet? Elvileg annyi lenne a dolga, hogy a sereggel vonulva a legközelebbi repterekről ugyanazt csinálja, mintha kézzel állítgatnám. Megnézem majd más nemzetekkel is, talán valami doktrína nem volt meg hozzá, hogy teljes értékű lehessen (bár a légi doktrínákban a TAC ágon már eléggé elől jártam).
    A másik a skillek és a taktikák. Saját 5 vs német 3 ellen folyamatosan vesztésre álltam. Azt vettem észre, hogy a rengeteg hiányzó taktika miatt a különbség a visszájára fordult, szinte esélytelen nyerni. A 10-es erőd se ért sokat, max. védekezésben, de olyan taktikákkal jöttek, amik majdnem teljesen ignorálták ezt. Szóval a megfelelő doktrínák nagyon fontosak.
    És még valami: ha hiányos a felszereltséged, az döntő hátrány lehet (sárga kis felkiáltójelek az ikonok mellett). Bizonyos szint alatt a max. org/str úgy bezuhan, hogy pár nap után feladják a csatát és legfeljebb csak visszavonulnak, előre már nem. Innentől kezdve a jobb felszereltségű, kisebb, tapasztalatlan erők megeszik a manpower-ed, nem tudsz annyit utántölteni, hogy elég legyen, és nem számít a skill, vagy a supply, veszíteni fogsz.
  • PetruZ
    #1213
    A HoI3-ban volt ilyen segítség. A legtöbb fül lekapcsolható volt (pl. diplomácia, kémkedés), a production is nagyrészt automatán maradhatott. Még az egységeket is lehetett AI-ra állítani (theater-ben beállított cél, "kifesteni" a térképet, megfelelő hierarchia HQ szinten bekapcsolt automatizmus, és ment magától, csak kérte az egységek legyártását). Igaz, hogy nem nagyon volt értelme, de a kevésbé fontos régiókat meg tudta szerezni, pl. a lengyel hadjáratot rá lehetett bízni, csak néha kellett visszanézni rá.
    Az igaz, hogy elsőre ijesztően bonyolult volt és az egységek nagy része nem is volt rendesen beszervezve, hiányoztak HQ-k, stb., de ettől még volt segítség - jól eldugva. :)
  • hooah
    #1212
    Azért csak megvettem preorderbe.
  • MuldR
    #1211
    Én is pont ezért nem játszottam az előző HOIval.
    Talán azt kellett volna megcsinálniuk, hogy ha könnyebb fokozatra kapcsolok, akkor pár dolgot átvegyen tőlem az ai és csak egyszerűsített játékmenettel kelljen foglalkoznom.
    Így szép lassan beletanul az ember és amikor már rutin, akkor magasabb fokozatob bejön valami újabb dolog amire figyelni kell.

    De hát sokkal könnyebb volt úgy fokozatokat berakni, hogy csak a gyárak termelékenységét lehet állítani.
  • Pluskast
    #1210
    Sajnos a gond ezzel az, hogy ezek jó része nem új szegmens. A hajók építhetősége és az üzemanyag is már az előző epizódokban is benne volt. Én inkább azt mondanám, hogy a készítők 2 év után rájöttek, hogy ezeket a dolgokat nem kellett volna kihagyni a negyedik részből. Ami viszont pofátlanság, hogy ezt úgy próbálják eladni mintha újdonság lenne, és még pénzt is kérnek érte. Na ez már azért durva.
  • realcsabi
    #1209
    Nekem ez pont jó, hogy lépésről lépésre hoznak be új szegmenst. A megjelenés óta játszogatok vele. Ellentétben a hoi 3-mal, amire egy büdös forintot nem fizettem volna be,mert a tököm se fog heteket szánni csak arra hogy megtanuljam a kezdő játékos számára rémálom kuszaságú játékmechanikát.
    Én megtettem az eu 3-mal, majd aztan a 4gyel, de a hoi 3 eselytelen volt.
  • Malarki
    #1208
    Aha, szóval 2 év után eljutunk oda hogy lesz ÜZEMANYAG a játékban. Whaoooo....
  • PetruZ
    #1207
    Összeszedett HoI4 részletek a PDXCON-ról
    Lényeg: 1 millió eladott játék, ezek fele havonta játszik is, lesz fuel resource, nagy balance-olások jönnek, felfejleszthető hajók (vszleg a HoI3 mintájára korlátozott átépíthetőség), focus tree átalakítások UK/US oldalon, multiplayer újítások.
  • Paladin
    #1206
    A részletek elolvasása előtti reakcióm: az biztos, hogy rá is fér némi szeretet a tengeri csatákra, mert röhejes, hogy a capital ship only flotta a nyerő.
  • PetruZ
    #1205
    Man the Guns DLC
  • Kotomicuki
    #1204
    Németekkel Új-Kaledónia és Szingapúr az elsődleges célpont a Csendes-Óceán környékén: abból, ha tudod kísérni a konvojaidat, még profitálni is tudsz (meg az egész szövetségi rendszered), miközben jól odavágsz az ellenfelek iparának!
  • inkvisitor
    #1203
    Nálam elég jól védekeztek az Ausztrálok, de a fő probléma az utánpótlás kiépítése volt. Az elején egy rohammal elfoglaltam kb a negyedét, utána csak szenvedtek az egységeim, míg megépítettem 3-4 nagyobb kikötőt, meg kiépítettem az infrát.
    De milyet ez megvolt, 1 motorizált sereg (24 egység) elfoglalta az egészet.
    Utoljára szerkesztette: inkvisitor, 2018.05.17. 07:21:56
  • Dunadan9110
    #1202
    Köszönöm szépen mindenkinek, tegnap már elkezdtem a leirtak alapján gondolkodni ma pedig átolvasom ezt is.
    Viszont csak érdekesség képpen tegnap valószínűleg beleütköztem egy bugba, csak a poén kedvéért gondoltam megnezem ausztráliát és az fogadott hogy egyetlen egységük sincs az anya kontinensen. Így elfoglaltam megtartani nem biztos hogy akarom főleg a németekkel de mókának jó volt.
    Tényleg teljesen másabb a játék a németekkel mint az angolokkal volt
  • PetruZ
    #1201
    A wiki ezen oldala még 1.3-hoz van, de kb. ugyanúgy aktuálisak az értékek és a combat resolution.
  • Kotomicuki
    #1200
    De mire használnád?
    Ha def-re gyúrsz, akkor azzal nem célszerű támadni, ha telerakod ágyúval, akkor meg kell mellé a def-es osztag, hogy a front megmaradjon...

    Kell áttörő egység, minél nagyobb "breaktrhough" értékkel és az ellenoldalon lévő egységek milyenségének megfelelő támadási móddal (soft-, hard attack).
    Jó ha van mozgékony gyalogság (motorizált, mechanizált - szegényéknél: lovasság), ami a tankok által tört réseket lezárja és "továbbengedi" a tankokat a frontvonal felbomlásának veszélye nélkül - "olcsóbb", mint a tankokat le-le választani az ékről, igaz, "szélesebb" gyártókapacitással is kell rendelkezni ehhez.
    ...és kell a "tömeg", ami felfogja a támadásokat és tartja a frontot (defence (+org)).
    Csicsázni akkor érdemes és szabad, ha bővében vagy a gyártókapacitásnak, a nyersanyagnak és az embereknek - ez nagyjából akkorra teljesül, mire mindenkit legyőztél és már nincs ellenfél a bolygón...
    A TD egy mozgékony tankelhárító, ami mást nem tud ütni: ha gyalogos tömeggel kerül szembe, akkor nagyjából föl is adhatja. Annyi, hogy eggyel nagyobb tankot is tud bántalmazni (elvileg), de így sem biztos, hogy rentábilis a hadrendbe állítása. Legfeljebb akkor használnám, ha a PAK helyére (azaz: (potens) harckocsi nincs az egységben) mást kellene raknom - ennyire még sosem voltam gazdag - , de mindenképp szükséges volna a páncélelhárítás az egységnél...
    Inkább sima tankot gyártok helyette: az minden ellen jó!
  • Dunadan9110
    #1199
    Persze köszi ez világos.
    Viszont a két érték közül melyik a fontosabb? Melyiket számolja előbb?
    Ugyebár az egységkreálás olyan mint egy csuszka ha modositod valamelyik irányba elmozdul a másik kárára.
    Másik téma sosem használtam tank destroyert anti airt stb van sok hasznuk?
  • inkvisitor
    #1198
    Defence: milyen erősen védekezik
    Org: milyen sokáig bírja a harcot.
    Nálam a fő a logisztikai ellátottság szokott lenni.
    Vannak egységek jól ellátott területre, de kell készíteni "kommandósokat" is, akik gyeng utánpótlás mellett is tudják állni a sarat. Persze őket sík terepen könnyen kivégzik a tankok.
    Pl semmi tankot nem szabad közép-afrikába vinni, de nyugat és kelet európában, vagy Közép-USA területén nagyon jól muzsikálnak.
  • Dunadan9110
    #1197
    Sziasztok

    Már többször nekifeszültem a játéknak. UK vel sikerült is "nyerni" most a németekkel kezdtem.
    Arra gondoltam most variálok valami komolyat a hadosztályok összetételénél. De szembesültem alapvető hiányosságokkal.
    Tehát tegyük fel két hadosztály összecsap melyikek azok az értékek amik előbb számítanak és milyen sorrendben? Gondolok itt arra, hogy védekezőknél nyilván elengedhetetlen a HP , organisation és defence. De melyik a legfontosabb? Össze lehet állítani nagyon erős 600-700 as defence értéket is de akkor az organisation lecsökken 50 körülire. Vagy pont fordítva. Szóval melyik a nyerő inkább?
  • hooah
    #1196
    Mióta?
  • Malarki
    #1195
    Igen.
  • hooah
    #1194
    Ugye az normális, hogy nem tudok partraszállni, mert enemy partokhoz nem tudok hajókat vinni, mert ott az a piros szegély ami nem engedi?
  • Renegade
    #1193
    :D
  • PetruZ
    #1192
    Valaki csinált egy teljesen működőképes póker mod-ot a játékhoz, ami szervesen beleépül a tevékenységekbe: különféle erőforrásokra beváltható nyeremény chip-ek, loot box-ok, AI játékosok, stb..
  • vonKurz
    #1191
    itt lehet állítani, hogy historical AI németnél ez ugye a nehéz tank, vagy normal, vagy challenge, ez utóbbinál jonnek a 40-s hadosztályok, ami szerintem komoly fejlesztés a játéksebességre nézve.

    sokkal értelmesebben támad szerintem a moddal, tobbszor megáll, de nekem mod nélkül az volt a fő gondom mondjuk az orosz fronton, hogy agyatlanul folyamatosan támadt, akkor is, amikor 25-30% fegyvere volt már csak folyón keresztül, és közben sétáltatta Murmansktól a Kaukázusig fel le a sereget, a felesleges sétába fogyott el a fegyver, ezen javít talán a minusz attrition.
    ellenfélnek nehezebb lesz az biztos :)
  • Kotomicuki
    #1190
    "némettel megvolt a Vichy 40 január körül, májusban partraszáltam London mellett, és 53 fullos gyalogoshadosztállyal szembesültem"

    Ehhez nem kell expert ai mod, ezt rendszeresen eljátssza velem az alapverzió is: lépésről-lépésre építi fel a 7 gyalogos + 2 tüzér hadosztályt, amit utána tömegesen alkalmaz - ezt a közepes tankok sem biztos, hogy áttörik, amilyen negatív módosítókat rájuk tud dobálni az elbaxott harcrendszer, így marad a nehéz tank + gyalogság, ami még mindig vagy-vagy... - ; felszerelést meg a Domínium küld neki rogyásig a Lend-Lease-vel; ill. az ő seregeit is mind igyekszik berendelni a szigetére, amint tervet dolgoznék ki a partraszállásra...
    A lemorzsolódás eddig sem hatotta meg az ai-t, így értelmetlen azt nála módosítgatni - uú átgázol a frontomon vele, mint nélküle...

    Én inkább örülnék egy "valósághűbb" ai-nak - mán, ha van iljen opció is a játékban - , ahol a bagett csöndben molyol az erődvonala túlvégén, míg az angolok max. 3 bevethető hadosztállyal kezdik meg a VH-t - a lengyelek pedig a megígért angol haderőre építették az ellenállásukat...; ilyen átvágás miatt VH-t kezdeni! - és csak arra a hírre, hogy partra szállnék náluk, felrobbantják a hídjaikat, ahogy az történt a valóságban is, ill. a játékbéli >5k vadászgépétől is eltekinthetnénk, ebben a játékmódban!
  • vonKurz
    #1189
    tudom ajánlani mindenkinek, az expert ai modot.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=741805475

    az elején inditáskor be lehet állítani pl, hogy az ellenfél 40-s hadosztályokkal támadjon, meg DélAmerikában ne csináljon hadosztályt addig, ameddig ott nincs háború - ezekre fogom, hogy 46-47 környékén még mindig teljesen játszható a sebesség.
    fele hadosztály van ugye mint egyébként lenne.

    mondjuk kihívásnak is vicces a német 5 mot. inf+15 med tank template :)

    illetve a nehézséget is sokkal jobban lehet állítani, pl lehet -25/50/75 attritiont adni az AI-nek, van olyan beállítás, hogy az az ellenfél, aki nagyon le van robbanva, 3 hetente kap valamennyi Inf.equipmentet/hadosztályt a "semmiből"

    némettel megvolt a Vichy 40 január körül, májusban partraszáltam London mellett, és 53 fullos gyalogoshadosztállyal szembesültem :)

    orosz megtámadta a japánt 43 januárban, igy sodrodtam bele a haboruba, es 46-ra sikerult elfoglalni Sztalingradot, a ruszkinak akkor is minimális 10-20k minusz fegyvere volt csak, nem -250-300k mint más verziokban szokott, viszont 45-re 25%-s toborzas mellett elfogyott a manpowerje, tulajdonkeppen ebbe halt bele...

    jobban felismeri szerintem ha túl nagy a túlerő, és nem erőlteti az értelmetlen darálást télen folyón keresztul 30%-ra felszerelt gyalogsággal...

    jobb lett, határozottan jobb...
  • Kotomicuki
    #1188
    Na, végre sikerült kipróbálnom az 1.5-ös verziót..., bár ne tettem volna!
    Ebben hoztak némi megszorításokat (és fejlesztéseket?) a szárazföldi hadseregszervezés terén, ami ránézésre jónak tűnik, DE...

    Kelet-Poroszországot, ahogy szoktam, egy 24 gyalogos ho.-ból álló HDS-re bíztam és kiadtam neki a szintén szokásos támadás Danzig felé parancsot.
    Mivel a teljes Fr. flotta bevágtatott, már az első napokban a Balti-Tengerre - hihetetlenül agresszívek lettek a valóságban eléggé visszahúzódó bagették: most már a konvojaimat is mind elsüllyesztik - , ezért az ott kialakult csatát követtem nyomon, nem az "unalmas" lengyel harcokat (a 4 "csatahajóm" épp, hogy megmaradt, meg mellé pár kísérő, de ez így már nem lesz elég Anglia ellen, hiába is győzött és fejlődött majd 2-t a tengernagyom). Mire visszanézek Lengyelországra, addigra Kelet-Poroszország elveszett és Danzig alatt, egy tartományban körülfogott lengyeleket veszi körbe az a hadsereg (és vonatozzák körbe a páncélos HDS részeivel, ahelyett, hogy támadnának), ami az 1.4-ben simán megtartotta azt az országrészt és néha még önállóan is megindult dél felé...

    Sz'al, most már, hogy bevezették, lehet kattintgatni, HDS-et szétbontani támadó-védő szárnyra, hogy nehogy elveszítsen mindent a változásokra kellően fel nem készített és így hihetetlenül inkompetensé vált M(un)I!

    Szerencsére a német fejlesztési fát nem szúrták el teljesen azzal, hogy a valóságban erősen fikció-szagú császárság visszaállítását (és a "demokráciát", ami miatt nyomorban voltak és nem tudtak kilábalni belőle...) is belevették - maga Bismarck kancellár lett volna az első, aki ellenáll ennek (egyszer már tönkretette az izgága uralkodó a II. Miklós "fogságából" nagy nehezen kiszabadított és fölépített országát...), nemhogy a német nép, akinek a körében a vereség és az azt követő nyomor miatt erősen lecsökkent a népszerűsége a császárnak ahhoz, hogy az a trónról ábrándozhasson...
  • Torisaru
    #1187
    Sziasztok!Szeretnék gyártásba rakni Német Marder II-eseket, egy szintre hoztam a Magyar páncélvadászokat vele Turán páncélvadászt is kifejlesztettem, de így is hiányzik néhány pont a licensz megvételéhez és nincs több diplomáciai lehetőségem, hiába fasiszta királyság az ország nincs hatása.
    Közben a németeknek meg már a Stug.III meg a Grille is megvan.
    Nem tudom hogy működik 1 plusz pont kell minden licenszhez de hiába van magasabb szinten a technológiám nem számít.
    Tud valaki megoldást?
  • MuldR
    #1186
    A biciklis gyalogság lenne a legjobb. Kevesebb hadtáp, de ugyanolyan mozgékony. De csak a japánoknál láttam még eddig. Nem tudom más nemzet ki tudja-e fejleszteni.
  • Kotomicuki
    #1185
    Kis pontosítás: az az egység, amiben te meghatározod az adott egység összetételét, az a dandár(jellemzően 2 ezred - a 10 széles egységek) és hadosztály(jellemzően 3-4 ezred - a 20 széles egységek), nagyjából 6-1xk ember felhasználásával.
    A 24 egységet befogadni tudó magasabbegység felelne meg a hadseregnek - 1-400k fővel - , míg a Field Marshal alá a hadseregcsoportok, vagy frontok tartoznak.

    Az 1.5-ben annyi a változás, hogy jóval kevesebb lehet a különleges egységekből és külön fejlesztést kell "rápazarolni", hogy ez a keret bővülhessen - nem mintha eddig is ezekből gyártott volna HDS-eket az MI, sz'al, itt is humán játékost próbálják meg visszafogni...
  • inkvisitor
    #1184
    1.5-öt még nem próbáltam, de érdekesnek tűnik. A tengerészeket sajnálom, 4-6 hadosztályt is fel szoktam húzni belőlük az USA meghódiítására.
  • Kotomicuki
    #1183
    "a lovaknak sok hadtáp kell" - ha a mozgékonyságot is hozzátesszük és összehasonlítjuk egy motorizált, vagy pláne egy gépesített egységével, akkor azért jóval előnyösebbek, még mindig.
  • PetruZ
    #1182
    Az ejtőernyősök, tengerészek, hegyivadászok az 1.5 óta mind specialisták, korlátozott számú egységet tudsz csak építeni belőlük (alapjáték szerint), így "eldugni" őket a világ végén elég pazarlásnak tűnik. A később fejlesztésekkel persze ez emelhető.