1393
Hearts of Iron 4
  • PetruZ
    #1019
    A termelés a civil factory-kkal van kapcsolatban, meg az elfoglalt területek nyersanyag bázisával (meg a megfelelő tech-ekkel). Ez korábban sem volt ám valami bonyolult. :)
    Ha hiányzik valami nyersanyag, nem azt jelenti, hogy nincs, csak azt, hogy kevés van belőle, és spórolnak vele, máshogy szerzik be, beolvasztják a harangokat, vagy mit tudom én. Emiatt lassabb az előállítás. Ez egy wargame, nem tycoon. :)
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2017.12.01. 17:17:07
  • Renegade
    #1018
    őőő, kíváncsiságból kipróbáltam, hogy elkezdek repülőket gyártani olaj és gumi nélkül, semmi gond, egy repülő egy icipicit lassabban készül el.
    okééé, akkor kíváncsiságból harcoljunk, a repülők gond nélkül röpködnek....mágia.

    Mi a fene történt ezzel a franchise-al?

    vagy lemaradtam valamiről és kivették a komplett nyersanyag gazdálkodást?
  • Renegade
    #1017
    na, a nagy leárazásban megvettem, de rájöttem hogy nem tudok vele játszani :D
    Szóval irány majd a wiki meg a tutorial, mert ezek a frontok egyelőre értelmezhetetlenek számomra.

    Viszont ami abszolút elvette a kedvem, az a kereskedelem.
    Lehet én vagyok a béna, és csak rosszul látom, de az létezik, hogy:
    A: nincsen termelés, egy szám jelképezi a rendelkezésre álló? kitermelt? oda teleportált? ásványkincseket
    B: akkor is lehet gyártani, ha az országnak nincsen egy darab sem az adott ásványkincsből, max egy kicsit lassabb a folyamat, mert idő amíg a varázslók a semmiből valamit csinálnak.
  • PetruZ
    #1016
    Új Dev Diary: hogy fognak kinézni a megváltozott leader képességek és hogy fog működni az új Command Power erőforrás. Ezek sajna DLC-only dolgok lesznek...
  • HAnti20
    #1015
    Köszönöm!
  • PetruZ
    #1014
    Ha nincs beállítva a termelésnél, hová menjenek (az "Auto" feliratva kattintva; lehet rögtön flottába is akár), akkor az első default nagy kikötőben lesznek. Ha az egeret az Auto-ra viszed, kiírja a tooltip. Vagy jobb fent a horgony ikon.
  • HAnti20
    #1013
    Sziasztok
    Elkezdtem termelni hajókat de aztán nem tudom őket lerakni hogy kell?
  • PetruZ
    #1012
    Igen.
  • Paladin
    #1011
    Ez lesz a következő dlc, amiről irogatnak a dev blogokban?
  • PetruZ
    #1010
    Jönnek a vörösök, azaz Waking the Tiger DLC a kínaiakhoz/-nak.
  • Amergin
    #1009
    Egyáltalán nem bombáztam kikötőket. Csak a tengereken bombáztam flottákat, meg ami arra járt (a mentett állásban látható, hová vannak vezényelve). 15 gyár építeti a navalal bombereket ez igaz...de valamit valamiért!
    A La-Manche csatornában ér véget szinte minden angol kereskedelmi út: ha ott légi fölény van (radarok nem ártanak!) akkor a brit flottát fel lehet őrölni szépen lassan.

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2017.11.13. 15:18:29
  • Kotomicuki
    #1008
    Gondolom, a tree-ből vett kutatási segédlettel (50%), cél-kutatóval (Dornier - +10% naval dmg (és range is)) és némi XP-vel megvadított példányok, esetlegesen korai radarokkal Wilhelmshaven előtt, ahol szeretnek partra szállni és ezt a flottájukkal fedezni.

    Ha van légifedezete a német flottának - Boehm vezetésével - , pár kutatással a csatahajóik org-jára, akkor azzal karöltve - akár radarok nélkül is - nem ördöngösség legyalulni az ángliusokat a tengerről - kis szerencsével..., '41 végére (+ Raider-t (és Göring-et Meyer-t) a "kormányban" tudni a %-ai(k) miatt).
    Annyi a lényeg, hogy inkább a balti- "bel-" tengeren, a repülőink (Tac. Bomb. és ZB-k és legalább 100-100 vadásszal/terület az angol CV-ket counter-relni) fedezete alatt kerüljenek sorra az első és legnagyobb ütközetek... és - lehetőleg - nem az egyben lévő grand/home fleet-tel, hanem annak kisebb csoportjaival. Itt edződik az admirális és a hajói is, amiket célszerű tech-ekkel és majdan XP-vel a gyártásnál is megtámogatni (a DD-k szinte azonnal elhullanak - ennek ellenére hasznosak: bent maradhatnak a kezdeti gyártósorban, akár megduplázva a számukat is - , így inkább CL-ben érdemes gondolkodni és azokat erősíteni, mint "fedezet" - pl. a B&W kutatócéggel a 40'-est a tree-ből vett "segédlettel" korábban kikutatni, hogy legyen "keményebb" egység a veszteségpótlásra (+ BC-k, mer' "könnyebb" gyártani őket, mint a BB-ket és rájuk is érvényes azok bónusza)).
    Ha az angolok elvesztették a hajóparkjuk kb. felét-harmadát, akkor ki lehet tolni Wilhelmshaven elé az ütközeteket, hogy a maradékot is bezúzzák a legényeink.
    Érdemes a kikötőket (jó előre) 10-re húzni, mert mindig a legnagyobba térnek be a hajóink javításra és ilyenkor jó, ha nem kell sérülten egy másik flottacsatába is betévedniük, hanem "egyenesen" mehetnek javításra.

    ...

    Utólag gondolva nem helyes megakadályozni az angolokat, hogy partra szálljanak ÉNY-No-ban, mert ha a kikötők hiányában visszavonhatatlanul ott ragadnak és megsemmisülnek, akkor ezeket az erőket már nem tudja felhasználni a szigete védelmére.
    Assszem, itt rontottam el a támadási stratégiámat: (már) a védekezésnél... - túl lusta voltam mikrózni és plusz csapatokat ott állomásoztatni!
  • Cnut
    #1007
    Hogy tudtad naval bomberekkel leirtani? Én próbálkoztam ezzel, port strike-okkal 2k géppel, de alig csináltam valamit. (még 1.1-ben asszem)
  • Amergin
    #1006
    Akit érdekel egy történelmileg viszonylag pontos Barbarossa hadművelet német oldalról, annak feltöltök egy mentett állást.
    A németekkel igyekeztem a történelmi forrásokhoz legközelebbi módon felszerelni sereget mind hadosztály számban, mind harceszközökben (egy két kissebb pontatlanságot azért bennehagytam...).

    A többi front nem annyira valóságos: az angol flottát a naval bomberekkel leírtottam, a spanyolokat beléptettem axisba és mivel angol flotta gyakorlatilag már nincs így partra szálltak Angliában...ez nem egészen valósághű
    link
  • PetruZ
    #1005
    Mai Dev Diary: Visszatérnek a más PDX játékokból ismerős decision-ök, velük együtt pedig jönnek a mission-ök és a crisis helyzetek. Egy részük a focus tree-kből fog kiválni, nagyobb részük új lesz, érdemes végigolvasni, mert eléggé megbolondíthatják majd a játékmenetet. Az alapok az ingyenes patch-ben is benne lesznek, de az országokra jellemző egyedi extrák szintén a DLC-be kerülnek.
  • Pluskast
    #1004
    Végre egy értelmes fejlesztés! Mondjuk az viszont elég mocsok dolog, hogy a másik történet csak DLC-vel jön ki.
  • Paladin
    #1003
    Mármint air supply. :)
  • PetruZ
    #1002
    Dev Diary: jönnek az army-khoz csatolható air wing-ek (automatikusan szétoszlanak a közeli bázisokon és a sereggel együtt haladnak), lesz air support, és állíthatók lesznek a stratégiai bombázók céljai. Utóbbi két funkció a következő, még be nem jelentett DLC része lesz...
  • Kotomicuki
    #1001
    Megvan a válasz a miért olyan gyenge Németországra: egyszerűen nem épít semmit, csak a javítások mennek nála, így nincs termelése és 5,6 millió még behívható hadköteles mellett is 10k-40k-s elmaradásai vannak a már felállított egységeinél is.
    Ezért nem is csodálom, hogy a 2x24 olasz hegyi hadosztályom megmentette a keleti frontot, amikor már szinte hetente küldte a segélykéréseket...
    Megoldás: átléptem hozzá és volt olyan tartománya ahol majd egy tucat katonai gyárat is rendelhettem, majd ezeket föl a lista elejére és egy évig csak ezekkel fog dolgozni... Az egy év után meg beszüntette az exportot, így a Tengelyerők mind vas nélkül maradtak!

    A másik, hogy a gép még pofátlanabbul csal, mint a MoO a legnehezebb fokozaton - pedig, az már vmi, ha van még aki emlékszik ilyesmikre!
    Olaszként ugrottam partra nála az oroszok levergődése után, de Newcastle alá sehogy sem tudok eljutni, mert a 10-esre fejlesztett infrastruktúra és kikötők mellett is ellátáshiány jelentkezik a csapataimnál, amik így még mozogni is alig tudnak.
    Szemben is fel-felüti a fejét a lemorzsolódás jele, de hatása az semmi: se a veszteségeknél, se a harckészségnél...
    A másik, átlépek hozzá is, hogy mégis mi van: harmad annyi gyárral visszahozta a -46k gyalogsági fegyverhiányt -13k-ra, míg én örülök, ha szinten tudom tartani őket, miközben nem is képzek már, mert arra végképp nem jutna, pedig már örültem, hogy fél év véres állóháború után kimerülnek végre a készletei...
    De nem, sőt, 3,5 milla tartalékosa van még, miközben 2x annyi hadosztályt már fegyverben tart, amiket mind visszahozott angliába és amik nagyon nem akarnak lankadni. Próbaképp tovább folytattam: a németek is partraszálltak és sokáig vitézül is tartották magukat - 2/3-adát a velem szemben álló erőinek átdobta oda, de még így sem tudtam áttörni a maradékon!
    A portugálok 4 hadosztállyal egész wales-et elfoglalták és csak immel-ámmal kaptak pár hadosztályt a nyakukba, sz'al negyedévig is eltartott a kiverésük. Miközben az én 2x24 hegyi-menőm a 6-7-es tábornokaikkal azonnal körül lettek véve és szétverve...
    Nálam, némi csíttel 6 milla felé kanyarodik a veszteség és az egész iparom, ami legalább 3x akkora, mint a briteké, csak a veszteségpótlásra megy el, miközben a pudingfejűeknél alig 1 millával nőtt az elveszett legénység, amibe az egész flottájuk is beleértendő: 2 (azaz: kettő) db rombolóból áll a royal navy...

    Bele-bele nézve a csatákba: az ángliusoknak is legalább olyan jók a vezetőik - tucatszám - , mint nekem az a 4-5, miközben semmit sem csináltak afrikában -> Messe 4,7-es volt, amikor visszarendeltem etiópiából szudán alá, mert egyszerűen nem volt elég egységem a front tartásához ('42-re lett meg a 24 db-ja - "természetesen", alig pár páncélossal közte).
    Nekem 1,5-2 év folyamatos harcok árán (Bulgária, románia, CCCP) lettek 6-7-es tábornokaim, de ilyen szintű harcokat afrikában nem vívtak az ángliusok, sz'al nagyon nem értem, hogy az evezések és a sivatagi lemorzsolódások közepette - a céltalan, föl-alá vonaglásaik révén - hogyan lesz nekik egy tucat 5-6-7-es nagymenőjük...

    Vmi nagyon nem gömbölyű a játékmechanikában, ha ennyire legyalult iparral is nemhogy visszajön, de még fejlődik is közben: a megszállásokon kívül a bombázások is gyalulják a gyárait, de még így is tudja pótolni a veszteségeit, miközben a játékos nem tehet semmit sem - még a nehéztank+hegyigyalogos combo is elakadt az utánpótláshiányban, ami a gépnél uú jelen van, de mégsem érezteti a hatását!
  • Kotomicuki
    #1000
    Hhmm, mintha a történelem hű módban sokkal kevésbé válnának militánssá az antanthatalmak a korai 40-es évekre - kevesebb és gyengébb egységek - és bizonyos eseményekre sem vetik rá magukat oly elszántsággal - pl. Svájc németek általi lerohanására '36-ban - , mint nem történelem hű módban...
  • dolorex
    #999
    Sziasztok!

    Teljes békekötéség csak területek elfoglalásával lehet eljutni?
    Great war moddal játszok, 23-ban járok németekkel. Egyelőre szeretném lezárni a háborút, mert védekezésen kívül nem történik semmi egyéb. Anglia, USA, Ausztrália, Japán, British Raj, Kanada csak ,hogy a nagyobbakat megemlítsem- állnak még talpon. De őket nem tudom megközelíteni. Még Angliával próbálkoztam, de csak 10 div. tudok átvinni amit kivernek mire a következő 10 megérkezne.
    Ráadásul szinte mindenhol erősödik a kommunista párt, még nálam is. A fasisztákat állítanám hatalomra, ugyanakkor hitler hatalomra kerülését jelentő focus egyik követelménye a béke.
  • Sippie
    #998
    jaa értem. Hát passzolok :D
  • Kotomicuki
    #997
    Jó, de amíg Németország "függetlenként" és frakcióvezetőként létezik, addig - lehet, hogy csak néha, passz, de - nem nagyon hajlandó a fogadalmainak állni az antant a szovjetekkel szemben.
  • Sippie
    #996
    Hát miután németország kapitulált, nálam az antant betámadta a svédeket, majd az oroszok hadat üzentek a görögöknek, ahol viszont mindenki bevédte, és most az allied támadja a ruszkikat (pontosabban én, mert én vagyok velük határon, magyarokkal)
  • Kotomicuki
    #995
    Nem történelem hű módban sem hajlandó az antant megtámadni a CCCP-t, amikor az az általuk levédett lengyel-román szövetségre támad (+ balti államok) és Európa kellős közepén csinál belőlük bábállamokat, úgy, hogy Németországgal és/vagy a Tengellyel nem állnak hadban.
    Kissé aggasztó ez a kettős mérce, már itt is!
  • phylemon
    #994
    közvetlen a kikötő horgony ikonjára kell kattintani és akkor tengeren viszi oda
  • PetruZ
    #993
    Kikötőben állva pontosan a cél kikötőre kell jobbklikkelni. Simán területre kattintással még mindig hülye tud lenni az AI... (Triesztból indulva a németekkel Alexandriába az AI szerint optimálisabb lemenni a makedónokig és onnan átúszni, mint kényelmesen áthajózni a szuperzöld tengereken, mivel szövetséges haderő már nincs a Földközi tengeren.)
  • Kotomicuki
    #992
    Bolgárok elfoglalva és 2 hadseregemet fölállítom a török frontra, hátha...
    Persze, hogy az antanthoz csatlakoznak kebabék és egyből elárasztják őket a szövetségeseik, szépen morzsolódnának is, ha ez hatna az MI-re - a veszteségeiknél, vagy az ellenálló-képességüknél ez nagyon nem vehető észre, ha összehasonlítom azzal, amit én kapok hasonló helyzetekben...
    Ezért döcögősen megy a szorosig, meg utána is eléggé keserves, de erre már előre felkészültem és egy hegyi hadsereg vár ugrásra készen, hogy partra szálljon a "hátukba" a görög szigetek felől.
    A partraszállás sikeres 12 hadosztállyal, így a kikötőben maradt maradék 12-nek kiadom a parancsot, hogy ők is kövessék a tengeren át a társaikat, mert addig kéne ott nyomni, amíg el nem özönlik azt a szakaszt is.

    Erre mit csinál az MI?
    Persze, hogy gyalog indítja a maradékot a kikötőbe, körbe, Isztambulon és vagy 40 ellenséges hadosztályon és pár, nem baráti területen át a célkikötőbe, ahova max. egy hét alatt áteveztek volna a makedónoktól és nagyon is jól jöttek volna a(z "ingyenes") területszerzésnél..., erre, majd verekedhetnek mindenhol és még a bekerítés is elúszott!

    Hogy tényleg mindent "kézzel" kell csinálni ebben a ...-ban...!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2017.10.01. 06:34:52
  • HAnti20
    #991
    Sziasztok!
    A great war módban nagyon meg gyűlt a bajom az erőforrásokkal.Valaki tud olyan módot mondani amivel végtelen fám(fa) lesz meg többi nyersanyagból is végtelen lesz?
  • Kotomicuki
    #990
    Az utóbbi verziókban, legalábbis nekem, egyre nehezebb dolog az angol szigetet bevonni a német birodalmi fennhatóság alá, főként '43 környékén már, így elkezdtem kutatni, hogy hogyan is lehetne ezen segíteni...

    Az első verziók 2 könnyű harckocsi + 3 motorizált gyalogos egységből álló dandárja '43-ban már szinte semmit sem ér az áttöréseknél, legfeljebb, ha már fel van szakítva a front, akkor, mint gyors csapatok a területfoglalásban hasznosíthatóak.

    A 4 közepes harckocsi + 6 motorizált gyalogosból álló hadosztály már sokkal jobb, de még ezek is fennakadnak az akár 2-3x-os túlerővel szemben a nem túlságosan kiépített úthálózatú és kikötők terén sem túlságosan ellátott Közép-Angliában. Ha meg még ellátmányhiány is sújtja őket, akkor gyakorlatilag a birodalmi gyártókapacitás nem elégséges az emiatt lemorzsolódó eszközök pótlására az élőerőről már nem is beszélve... (3,5 millás veszteség a 0,5-0,75-tel szemben )
    Megjegyzés: az ellátmányhiányt a terület- és a kikötő fejlesztésével lehet leginkább orvosolni. De olyan dolgot nem lehet fejleszteni, amin harcok dúlnak. Ez területnél azt jelenti, hogy kell, hogy legyen egy olyan szelete, ahol nem folyik harci tevékenység, de a megszállásunk alatt van - és gyanítom, hogy legalább a felét nekünk kell birtokolni, hogy egyáltalán hozzányúlhassunk. Kikötőnél pedig azt, hogy közvetlen támadás alatt nem áll, mert a harcok idejére szünetel az építkezés -> tehát, "az elfoglalok egy kikötőt és megszűnik az ellátási problémám" nem is olyan egyszerű mutatvány a "valóságban", mert az előtte lévő teret is uralni kell ahhoz, hogy érdemben lehessen javítani az ellátáson az adott tartományban.

    Mivel az addig alkalmazott eljárásaim nem vezettek eredményre, ezért újat kellett kitalálnom:
    A gyártókapacitás véges és a keményebb dolgokhoz már amúgy is importálni kell az alapanyagokat a birodalomnak, ezzel is tovább csökkentve a fejlődés/javítás ütemét, így elgondolkodtam, hogy a közepes harckocsikat kihagyom a képből (volfrám-igény, ami az ágyúkhoz is kell) és helyettük csak nehéz harckocsikat gyártok (króm-igény, mint a nagyobb hajókhoz - BB, BC, CV - kell, de ezekből sem kell annyi, mint ágyúkból), amit a szovjetekkel kötött fejlesztési paktum tett lehetővé kissé korábban, mint azt az idővonal megengedné (100% a Pz. III-ra + 2x 50% bármi másra, azon a lapon belül).
    Krómot Montenegró birtoklása és a bányász-dolgok szinten tartása bőven ad - néhány lovas-rendőr egység kivezénylése árán - , így legalább az a kevés civil gyár sem kereskedésre megy el, ill. a konvojaimat sem süllyesztik el miatta... (a volfrám Portugáliából-ról ez nem mondható el és az a konvojpótlással is csökkenti az amúgy sem túl acélos tengeri erőforrásokat)

    Tehát a nehéz harckocsik - a könnyű harckocsis dandárok egyenlőre maradnak az áttörés továbbfejlesztésére - alkalmazása meghozta végre a várva várt áttörést: 4 heavy és 6 hegyi egy hadosztályba (240 nehéz harckocsi-igény) - utóbbiakból néhányat tengerészgyalogossal szeretnék majd lecserélni, hogy minden terepen kevesebb legyen a bünti - , ebből 4 darab rendel és láss csodát: Guderian vezetésével átsétálnak ott, ahol eddig két tucat sem tudott, ezzel megoldva az újabb verziókban jelentkező problémám!

    Ez az áthatolhatatlan antant gyalogság már Belgiumban is kezd túlzottá válni az első verziókhoz képest, ami a gyártókapacitás visszanyesésével együtt - nem lehet hadigazdaságra (egyből) áttérni, csak 15% wt után - már komoly problémákat tud okozni a blitzkrieg "történelemhű" alkalmazásában!
  • Malarki
    #989
    Ultimate bullshit, Tanu Tuva a 12 gyárával és 2 teljes hadosztályával a játék szerint nagyhatalom:

  • lackoka25
    #988
    Igen a 41 ben kezdődött barbarossa hadművelet kor az oroszoknak 20 ezer repülő meg vagy 20 ezer tankjuk mellett volt vagy 6-8 millió katona besorozva az arányok jók .A németek a villámháborús taktikával bekerítésekkel plusz a meglepetés erejével tudtak haladni .ha nekiállnak 10 vs 10 hadosztály ellen támadni nincs esély a gép ezt csinálja :)
    Ha ha sík terepre ,megnézve hol gyengébb a védelem páncélos támadással áttörni gyorsan és bekeríteni csak igy van esély ahogy a valóságban is volt !
  • lackoka25
    #987
    40 nyaráig jutottam többszöri újrakezdés után ,történelem hűen próbálok játszani amennyire lehet. Lengyelek 2hét után kapituláltak .a északi tenger német és norvég vízi területei zöldek plusz a balti tenger is légi fölény is az enyém ,de a franciák meg az angolok folyamatosan próbálnak partra szállni ez fölöttébb vicces meg idegesítő De legyen úgyis a késbe szaladnak.Viszont azt kérdezném hogy van az hogy 40 közepe felé az angolok hadat üzennek a jugoknak a jugoszláv állam 2 részre szakad kitör a polgárháború borzasztó :( igy borul minden történelem húség.ez ellen van valami technika hogy ki lehessen védeni!,?
  • hupe04
    #986
    Bocsánat SIPPIE, lehet nem fogalmaztam egyértelműen. Az két külön játék volt. Amikor a Szovjetekkel játszottam történelemhűre volt állítva a játék és a németek mindent megettek, amit a valóságban 41ig megettek. Ennek ellenére mégis megtudtam állítani őket. A szovjetek amúgy tényleg aránytalanul sok embererővel bírnak, de ez a valóságban is így volt. 300 millió szovjet harcolt jó indulattal 100 millió német ellen (ausztria, szudéta németek és minent belevéve). Nekem 7 millió katonám volt 40-ben míg a németek 5 millióval támadtak, szóval minden fronton túlerőben voltam és a légierőnél is 3:1-hez arányban vadászgépeket csináltam, így megvolt a légifölényem is. Tankokban sokkal előttem voltak, de az nem volt nekik elég a győzelemhez, sőt a védekezéshez sem nagyon :D SZóval hokin van a játék megcsinálva. Németeknek erősebbnek kéne lennie. Meg az neharagudjon senki, de vicc kategória, hogy a szövettségesek 2havonta partraszállnak valahol... Aztán ezzel szivatják a németeket.
  • Sippie
    #985
    hát ha a Monarchia létrejött, akkor a németek elestek ausztriától, csehország nagy részétől, így érthető hogy gyengébbek, főleg ha core területek is vannak ott. Most próbáltam egyet, és még lehet hogy magyarokkal is lenyomnám a németeket, alig van 180 hadosztályuk míg az oroszoknak 300 feletti. Manpower orosz 9 milla német másfél kb. Megvárom míg leverik egymást, aztán betámadom a németeket :D

    #983 én a 3-t részt nem bírom. Egyszerűen ez a theatre rész annyi komplex, hogy érthetetlen kb, nem is merültem bele sose. Tegnap néztem egy tutorial videót youtube-on ami segített kicsit megérteni hogy miaf*sz van egyáltalán, de nekem nagyon gáz, hogy nem látom egy tartományban hány és milyen egység van, végig kell kattintani az összesen hogy felmérjem egyáltalán mivan. Majd lehet egyszer belemélyülök ha lesz rá energiám. A 4 nekem tetszene, ha nem lenne atomszar bugos az egész, jó a gyártás része, reálisabb, hogy külön civil, katonai, meg dokk gyártás van.
  • hupe04
    #984
    Sziasztok!
    Hátha másnak is hasznos lesz az infó. A monarchiát úgy tudtam egyesíteni, hogy javítottam a kapcsolatokat Ausztriával és Csehszlovákiával meg kihúztam a velük szintén viszonyt javító Reintegrate the railroads Focust.

    A másik meg, ami nagyon idegesítő, hogy a szovjetekkel simán megfogtam a németeket. 1941ben csak a román-ukrán határon tudtak áttörtni, de odesszánál ott is megfogtam őket. Aztán 42-ben meg az angolok nyugatról bevonultak berlinig és így lett vége a háborúnak... Mi ez a vicc? Miért gyengítették így le a németeket? Pedig én noob vagyok...
  • yamato41
    #983
    Nálam nincs.
    Bár lehet ennek az az oka, hogy sikítva kerülöm el a 4-et az ilyen szarságai miatt?
  • Sippie
    #982
    Steamen paradox akció, 16 euro a játék.

    Amúgy volt egy dolog ami felbaszott még korábban a játékkal... nem tudom nálatok hogy működik a repülőknél az air superiority, de nálam totál szarul volt számolva. Ugye csak azt kellene bele számítania, amely gépek a levegőben vannak mindkét oldalon. Na most nálam az AI gépei nincsenek küldetésen, csak oda vannak vezényelve, mégis övé a levegő fölény, hiába vannak az én vadászaim a levegőben, nem tudják írtani az ellent mert az övék a földön maradnak, de a fölény mégis ott van. Nálatok nincs ilyen?
  • Kotomicuki
    #981
    A CV-kre "különleges" gépek kellenek, ezeket a normál gépek jobb fölső sarkában lévő, kicsi ikonnal lehet kifejleszteni - ezt célszerű a rájuk specializálódott kutatócéggel megtenni -, majd a gyártósorba külön betenni - célszerű fejleszteni őket, ha van rá elégséges pötty.
    Már a CV-k gyártásánál be lehet állítani a "keverési arányt", hogy miből, mennyi legyen a fedélzetükön, de a gép tört számokkal is számol, így a végső beállítást gyakran a hajóikonon a megfelelő helyen való kattintással - van többféle elérhetősége (pl. légi/tengeri(?) nézetből), de ez most fejből nem megy, bocsi - lehet megoldani.
    A gépek innentől automatikusan tevékenykednek, amíg szárazföldi bázisra nincsenek áttelepítve (pl. az elsüllyesztett CV-kről a gépek a hatótávolságukon belül eső saját, vagy szövetséges(? - ebben nem vok 100%-ig biztos) reptérre mennek, ha azon még van elég hely számukra), onnantól, mint a "normális" gépeknek: "kézzel" kell kiadni nekik a parancsokat - innen áttelepíthetők más CV-kre is.

    Ha csak/inkább tengeri csatákra használjuk a CV-inket, akkor elégséges lehet a csak torpedóvetők, mint "támadó" repülőgépek alkalmazása, ha a szárazföldre is kacsintgatunk (pl. kikötők támadása), akkor zuhanóbombázókat is érdemes csomagolni az útra.
    Vadászgépek mindig kellenek, ezek aránya a körülményektől függ (pl. mennyi szárazföldi gépre számíthatunk még az ellenséges flotta CV-in kívül; vagy a technológiai szintünk az ellenfélhez képest), de az 1/3 - 1/2 arányon túl nem nagyon érdemes többet vinnünk magunkkal.

    Megjegyzés: a CV-k fejlesztésénél nem biztos, hogy hátrány a -10% hangárhely a +10% sebességért (ami + kitérést is ad számukra) és a +10% "camo"-ért -> a III. szintű CV-ből - meg az addigiakból is - gyors, "kísérő" jellegű hajókat csinálok, amik a portyázásra, járőrözésre hasznosabbak (nagyobb eséllyel mentik meg az irhájukat egy-egy ütközetben) és csak a IV. szintet kutatom a + hangárhelyekkel: ezeket alkalmazom "csapásmérő"-ként, amikor már biztos, hogy a körítésük is a legmagasabb szintű és darabszámú lehet.
  • lackoka25
    #980
    Rendbe köszi a tanácsokat ,csináltam rep hordozót is na arra hogy tudom a repülőket ráirányítani mert most csak azt mutatja h 0/55 a gépek száma de sehogy nem tudok tenni bele gépeket !