Hearts of Iron 4
  • Kotomicuki
    #1188
    Na, végre sikerült kipróbálnom az 1.5-ös verziót..., bár ne tettem volna!
    Ebben hoztak némi megszorításokat (és fejlesztéseket?) a szárazföldi hadseregszervezés terén, ami ránézésre jónak tűnik, DE...

    Kelet-Poroszországot, ahogy szoktam, egy 24 gyalogos ho.-ból álló HDS-re bíztam és kiadtam neki a szintén szokásos támadás Danzig felé parancsot.
    Mivel a teljes Fr. flotta bevágtatott, már az első napokban a Balti-Tengerre - hihetetlenül agresszívek lettek a valóságban eléggé visszahúzódó bagették: most már a konvojaimat is mind elsüllyesztik - , ezért az ott kialakult csatát követtem nyomon, nem az "unalmas" lengyel harcokat (a 4 "csatahajóm" épp, hogy megmaradt, meg mellé pár kísérő, de ez így már nem lesz elég Anglia ellen, hiába is győzött és fejlődött majd 2-t a tengernagyom). Mire visszanézek Lengyelországra, addigra Kelet-Poroszország elveszett és Danzig alatt, egy tartományban körülfogott lengyeleket veszi körbe az a hadsereg (és vonatozzák körbe a páncélos HDS részeivel, ahelyett, hogy támadnának), ami az 1.4-ben simán megtartotta azt az országrészt és néha még önállóan is megindult dél felé...

    Sz'al, most már, hogy bevezették, lehet kattintgatni, HDS-et szétbontani támadó-védő szárnyra, hogy nehogy elveszítsen mindent a változásokra kellően fel nem készített és így hihetetlenül inkompetensé vált M(un)I!

    Szerencsére a német fejlesztési fát nem szúrták el teljesen azzal, hogy a valóságban erősen fikció-szagú császárság visszaállítását (és a "demokráciát", ami miatt nyomorban voltak és nem tudtak kilábalni belőle...) is belevették - maga Bismarck kancellár lett volna az első, aki ellenáll ennek (egyszer már tönkretette az izgága uralkodó a II. Miklós "fogságából" nagy nehezen kiszabadított és fölépített országát...), nemhogy a német nép, akinek a körében a vereség és az azt követő nyomor miatt erősen lecsökkent a népszerűsége a császárnak ahhoz, hogy az a trónról ábrándozhasson...