Hearts of Iron 4
  • vonKurz
    #1189
    tudom ajánlani mindenkinek, az expert ai modot.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=741805475

    az elején inditáskor be lehet állítani pl, hogy az ellenfél 40-s hadosztályokkal támadjon, meg DélAmerikában ne csináljon hadosztályt addig, ameddig ott nincs háború - ezekre fogom, hogy 46-47 környékén még mindig teljesen játszható a sebesség.
    fele hadosztály van ugye mint egyébként lenne.

    mondjuk kihívásnak is vicces a német 5 mot. inf+15 med tank template :)

    illetve a nehézséget is sokkal jobban lehet állítani, pl lehet -25/50/75 attritiont adni az AI-nek, van olyan beállítás, hogy az az ellenfél, aki nagyon le van robbanva, 3 hetente kap valamennyi Inf.equipmentet/hadosztályt a "semmiből"

    némettel megvolt a Vichy 40 január körül, májusban partraszáltam London mellett, és 53 fullos gyalogoshadosztállyal szembesültem :)

    orosz megtámadta a japánt 43 januárban, igy sodrodtam bele a haboruba, es 46-ra sikerult elfoglalni Sztalingradot, a ruszkinak akkor is minimális 10-20k minusz fegyvere volt csak, nem -250-300k mint más verziokban szokott, viszont 45-re 25%-s toborzas mellett elfogyott a manpowerje, tulajdonkeppen ebbe halt bele...

    jobban felismeri szerintem ha túl nagy a túlerő, és nem erőlteti az értelmetlen darálást télen folyón keresztul 30%-ra felszerelt gyalogsággal...

    jobb lett, határozottan jobb...