1393
Hearts of Iron 4
  • PetruZ
    #1261
    La Resistance DLC

    Úgy hiányzott ez ennek a játéknak, mint egy falat kenyér...
  • dalmar
    #1260
    Nem tudnátok megoldást arra a hibára,hogy frontvonal kijelölésénél a jobb egérgombbal hiába mozgatom az egeret nem hajlandó frontvonalat húzni.ez a hiba csak az új kiegészítők megjelnlése után jött be (amik nekem nincsenek meg armor pack stb.)A bal egér gombbal működik a teljes határ kijelölése ,de így nem az igazi.
  • PetruZ
    #1259
    Axis Armor Pack + Radio Pack DLC
  • Kotomicuki
    #1258
    Kipróbáltam a legújabb verziót..., hát, ami nagy baja volt a játéknak, az maradt is (még mindig a mások határaira húzza föl a frontot, még véletlenül sem a sajátra, vagy lenne végre ezektől független -> uú összeomlik 1-1 ország háborúból való kiválásával, "felszabadításával", mint eddig), és már megint egy olyan része kapott némi félresikerült cicomát, ami eddig sem szorult rá erre és lett ezzel nehezebb a fejlesztés azon országoknak, akiknek nem növelték a kutatási lehetőségeit - igaz, hogy XP-ért már lehet bizonyos dolgok fejlesztési idejét csökkenteni, de az nem egy magától termelődő vmi és még a gyakorlással szerezhető mennyiségét is visszavágták.
  • MuldR
    #1257
    pp (ez political powert ad, mert majd kell)
    add_autonomy HUN 1000
    Ekkor az autonomy leveled följebb tudod nyomni.
    A fenti lépéseket addig ismételed amíg free nem leszel.

    Ha meg úgy vagy elfoglalva hogy teljesen, szal nem is csatlós akkor meg
    tag SOV
    utána a manage occupied territoriesben (vagy ilyesmi) nyomsz egy release nationt, de a puppet checkboxból vedd ki a pipát a play as be meg tedd be.

    Még az lehet gond, ha az ország tagját megváltoztatja, tehát nem HUN leszel, hanem mondjuk DF08.
    Beírod tdebug
    utána magyarországra viszed a kurzort és ott kiírja a country tag-et.
    Utána megint tdebug
    majd a fenti módszer, csak hun helyett az újat használod.
    Utoljára szerkesztette: MuldR, 2019.03.26. 15:13:14
  • Kotomicuki
    #1256
    A szovjetekhez átlépve sincs rá mód?
  • Boomer1992
    #1255
    Sziasztok! Nem tudnátok valami tippet arra, hogy lehet újra független az ország, ha már egyszer leigáztak? :'(
    Konkrétan Magyarországgal játszok, de sok éve elfoglalt a Szovjet, már kiléptem a comintern frakcióból meg minden, még háborúba is léptem velük (úgy, hogy hadat üzentem egy cominternes országnak, mert nekik közvetlen nem tudtam) de még így se lettem független! Nézetem rá cheateket, de nekem valamiért nem mentek (add_intepentent HUN 500, meg ilyesmik). Amint elfoglalok a szovjetuniótól egy területet a katonák máris visszavonulnak és automatice visszaadja a játék a területet.
  • Pluskast
    #1254
    Engem érdekel! :D
  • Snipa
    #1253
    Sziasztok, multihoz keresünk játékosokat. Jelezzen akit érdekel ;)
  • Kotomicuki
    #1252
    Ez nem egy havi érték, amit a következő hónaptól(/naptól) kapnál és nem azonnal?
    Kína tengerparti, iparosodottabb részét érdemes csak elvenni tőlük, a belsőket meghagyni nekik, mert ők még több emberanyagot ki tudnak sajtolni belőle és akár olyan áron is, hogy a japánok gyártják nekik a fegyvereket (és a gyáraikat), de hihetetlen gyalogoshordákat ki lehet hozni belőlük - az egység-összerakónál meg lehet határozni a bábok szerveződését is (legjobb fönt, pici ikon).
  • Xsillione #1251
    Kellene kapnod, 2%-t a normál esetnek, ami kinánál még mindig tetemes érték, bár lehet, hogy tengeren át nem kapod meg. Egybefüggő szárazföldnél biztosan jár (már amikor utoljára játszottam, vagy két kieggel ezelőtt.)
  • kombány
    #1250
    Egy noob kérdés: ha elfoglalok egy országot vagy bábbá teszem akkor nem kellene valamennyi manpower kapnom? Mert elfoglalom japánnal kínát de nem változik. Vissza is töltöttem de ha egy részét bábbá teszem akkor sem. Vagy ez most még is, hogy működik? Néztem videókat ott ha elfoglalták akkor kaptak valamennyit, persze lehet csak valami mod miatt. Kösz előre is!
  • Kotomicuki
    #1249
    Miért?
    Elérte már a játék ez a katyvasz azt a szintet, amikor azt mondhatod róla, hogy élvezetes időtöltést nyújt?
  • Montanosz
    #1248
    Sziasztok!
    Van valami magyar oldal ahol részletesebb ismertető van magyarul a játáékrol, vagy magyar nyelvű tutorial?
  • jocking
    #1247
    Csináltam egy magyar modot, a régi Hungarian Flavor mintájára. Kicsit belepiszkáltam a térképbe és adtam hozzá pár national focus-t, hogy az új területeket is meg lehessen szerezni békésen is. Akit esetleg érdekel, innen tölthető:
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1402959176
    Utoljára szerkesztette: jocking, 2018.11.20. 22:01:09
  • Kotomicuki
    #1246
    Dánia a szoros miatt kell: ne kelljen 2x akkora hosszúságú "frontot" fenntartani a partraszállások ellen.
    Norvégia akkor "fontos", ha nyersanyaggondokkal küzdesz: némi króm és volfrám van az északi részén. Jugó déli részének elfoglalásával (vagy a svédek lerohanásával - ez is könnyebb, ha a norvégok, akik viszonylag hamar megadják magukat, már a miénk) már megvan a szükséges króm (nehéz tankok és MBT, nagyobb és '44-es hajók) (és volfrám), de, ha ez az olaszok kezére kerül (akár norvégia-svédország, akár mecedónia), akkor ők egy idő után megszüntetik a kereskedelmet és ezzel taccsravágják az egész tengelyt.

    Anglia mindig vagy-vagy.
    Ha megvannak a technológiák a gyors vetődéshez, akkor már csak a szigetre visszaözönlő csapatokat kell feltartani, szétverni és a győzelem megvan.
    De, ha csak arra telik, hogy átússzanak az egységeid, akkor akár a teljes német haderő is kevés lehet a sziget bevételéhez.
  • Xsillione #1245
    A valóságban is ez volt a nagy kérdés. Alapvetően a feszültség határozza meg, ki mit tehet, ha ügyesen sakkozol vele, akkor egész sokáig alacsonyan tarthatod, bár ez erősen függ a Japánoktól (és persze mindenki mástól még, ám főleg a Japánok lépése az, ami felrobbantja a világot többnyire.) Persze a tényleges világháború kitörése után vélhetően gyorsan kimaxolod egyébként is, így érdemben az a kérdés, hogy akkor készen állsz-e a rendrakásra vagy sem? Gyors Lengyel majd gyors Francia (+Benelux), Dánia általában nem éri meg, Norvégia meg teljesen haszontalan és kockázatos. Innen vagy UK kiütése egy gyors és sikeres invázióval vagy megeszel mindenkit a kontinensen. Aztán 40 tavaszán vagy legkésőbb 41 tavaszán szovjet lerohanása, onnan meg érdemben már nyertél, max a játéknak sokáig tart ezt elfogadni, bár ninc sok értelme a maradékot lejátszani.
  • Kotomicuki
    #1244
    Sehogy!
    Ez is olyan játék, hogy mindenki a játékos ellen és ezen alig-alig lehet változtatni.
    A politikai pontokkal lehetne változtatni egy-egy ország nézetein, de ezt már az első naptól kellene és ráadásul még pluszban 1-2, veled szövetséges államtól is, hogy a háborúra hozzád hasonló nézeteket valljanak. Azaz: csalás nélkül ez nem megy - már csak az elköltendő politikai pontok mennyisége miatt sem. (netán átlépsz hozzájuk és egyenként kilépteted őket a szövetségi kötelékből, ha erre van mód egyáltalán, vagy másképp fordítod egymással szembe őket...)
    Ráadásul, ahogy növekszik a feszültség a világban, úgy nő a szövetkezési kedv és ennek a lehetősége is a még el nem kötelezett államoknál. Tehát: mikor belekötsz és elkezdesz jogot fabrikálni a háborúhoz, akkor még nincs szövetségese, de amikorra meglenne a jogod, akkorra már legalább egy szövetségese és annak a hálózata már meglesz és máris uo vagy: egy országot támadsz meg, de egy egész szövetségi rendszer ugrik rád.
    A játék legelején van mód egy államot letámadni (pl. Dánia, vagy Svájc), de ez akár azt is eredményezheti, hogy már a csehek is ellen fognak állni neked, mivel ez annyival megnövelheti a nyugtalanságot, hogy már szövetségeket is tudnak kötni addigra és így lehet, hogy 2 évvel korábban tör ki a világháború, ami nem biztos, hogy - összességében - előnyös számodra.
  • jbalu22
    #1243
    Köszönöm a válaszokat.
    Olyan kérdésem lenne még, hogy mikor megtámadom a lengyeleket '39-ben a németekkel azt hogy tudom elkerülni, hogy a fél ha nem az egész világ rám támadjon?
  • MuldR
    #1242
    Ha nagyon hosszú a frontod (pl Szovjetunió, Kína) akkor a 40-es gyalogság nem vicces. Kell mellé 7/2-es 20 szélességű gyalogság is frontot fogni, különben bekerítenek és szétkapnak. A 10 szélességű nem jó, mert szétcsapják és nagyon égeti az utánpótlást, a 40-eshez meg sok ember és sok utánpótlás kell.
  • Kotomicuki
    #1241
    Javítás: csak 7 gyalogos, nem 14, mert alapból a gyalog 2 széles - a tömeghadsereg doktrínában van lehetőség a szélességének a kurtítására: akkor a 40 széles, 20 gyalogos egységből álló 36 lesz és befér mellé egy tüzér és egy légvédelem is (előbbi 3, utóbbi 1 széles), hogy újra 40 legyen...
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2018.11.06. 23:58:30
  • Kotomicuki
    #1240
    Üdv!

    Ez nagyban függ az ipari kapacitásodtól és egyéb lehetőségeidtől is - kutatás, nyersanyagok, stb.!

    Ha van emberanyag és hozzá gyártókapacitás, akkor a 40 széles hadosztályokat érdemes előnyben részesíteni - egy 40 széles hadosztály hatékonyabb a játék ... harcrendszere miatt, mint 4 db 10 széles.
    Ha van légvédelmük, akármilyen csekély mértékű is, akkor veszteségeik ugyan lesznek az ellenséges légierőtől, de nem kapnak >50-100%-os büntetéseket, amik bármekkora túlerőt meg tudnak fogni. A légvédelem segít a páncélelhárításban is, de a legnagyobb előnye, hogy csak vas kell a gyártásához.
    Érdemes rádiós egységeket is beléjük pakolni, különösen, ha a kisebb egységméretek vannak többségben, mert ezek nélkül megszakadhat az összecsapás a be nem érkező erősítések miatt.
    Az utászok is kötelezőek, mert komoly bónuszokat tudnak adni, mind védelemben, mind támadásban.
    Ha van még kutató és gyártáskapacitás, akkor a motorizált-gépesített-páncélos egységekhez a karbantartók is jól jönnek, mert csökkentik a veszteségit az amúgy drágán és sokáig gyártandó gépezeteknek.
    Ezen meggondolásból a hadikórházak sem alábecsülendőek az emberanyag "megvédése" szempontjából.

    A hadosztályok összetételét a választott doktrína is befolyásolja és érdemes ahhoz is igazodni! Ill. az egységek sebességét is érdemes szem előtt tartani és hasonlóan gyorsakból összeállítani a hadosztályokat.

    Általában a 14 gyalogos és 2 tüzér összeállítású, 20 széles hadosztály az alap - kiegészítők az ipar függvényében. Ez már komoly ellenállást tud kifejteni védelemben. De, ha 2x annyi van benne, akkor még többet és ekkor már támadásban sem elhanyagolható tényező.
    Harckocsik mennyiségével nem érdemes 50-33% fölé menni az egységeknél, hogy legyen némi organizációjuk és védelmi értékük is - természetesen, erre is van ellenpélda. Az egy nehéz, vagy szupernehéz harckocsi + pár gyalogos egység kombinációja is elfogadott, mint áttörő egység.
  • jbalu22
    #1239
    Sziasztok.
    A seregek összevonásával és a hadosztály tervezővel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
    Mire kell ezeknél figyelni? Hogy érdemes összerakni az egységeket a tervezőben?
  • Paladin
    #1238
    Jól hangzik
  • PetruZ
    #1237
    Ha valaki még játszik ezzel a játékkal, megjelent egy online division kalkulátor, ami széleskörűen paraméterezhető és valós időben mutatja a beállításokhoz tartozó várható értékeket.
  • disma
    #1236
    Szia MuldR.

    Köszönöm válaszod.
    Magyar.
  • MuldR
    #1235
    Általában valamelyik National Focus változtatja meg őket.
    Ha kokrétan leírtad volna melyik nemzet még azt is megmondanám melyik fókusz.
  • disma
    #1234
    Sziasztok.

    Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy hogyan tudnám megváltoztatni a "Politikai" lapon, a " National Spirit" magyarul:"Nemzeti jellemzők" részben megjelent ikonok bármelyikét. Konkrétan a "Demokratikus hangadók a tüntetéseken" ikont szeretném megváltoztatni vagy törülni a - 50%-os Politikai befolyás csökkentése miatt.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

  • hooah
    #1233
    én mennék
    írtam privátot
  • hzoli06
    #1232
    sziasztok
    játékosokat keresek multizáshoz :)
  • Pluskast
    #1231
    Nem volt. A harmadik részt én orrvérzésig toltam a black ice moddal. Ott is kidobott, de a különbség az volt, hogy lehetett folytani ha visszatöltötted. A negyedik résznél az a baj, hogy ha egy ponton összeomlik, onnantól hiába töltöd vissza annál a pontnál végleg "meghal" a játék. Amúgy PeturZ igazad van, szerintem is túlságosan mélyen nyúltak bele és valóban a túl sok fajta egység (pláne ha az AI német) kinyírja a géped memóriáját.
  • jocking
    #1230
    Tárgytalan, megtaláltam a megoldást. A moddal is mókoltam kicsit, már elérhető az újabb verzió. :)
  • jocking
    #1229
    Elkezdtem kicsit mókolni a játék modolásával. Eddig erre jutottam. Eventeket csináltam városok átnevezésére, meg van még benne ez-az, pl. Vajdaság határainak fixálása, amit az utolsó patch-el elkúrtak.

    Viszont a távolabbi cél az lenne, ha meg lehetne oldani, hogy a városok event nélkül, automatikusan neveződjenek át, ahogy tulajdonost váltanak. Láttam már ilyet, meg lehet oldani, pl. a Darkest Hour mod is tudja. Az vele a gondom, hogy a fenti mod vizsgálatával sem jutok semmire, és semmilyen videós tutorial sincs ebben a témában.
    Valaki tud esetleg linket, amiben foglalkoznak a fenti problémával? :)
  • soulless42
    #1228
    OK, köszi! Az az érdekes, hogy amíg 'máshonnan' volt meg a játék, nem voltak ilyen gondjaim vele...
    A HoI3-nál nem rémlenek ilyen méretű hibák (max néha random kilépkedett, de visszalépve általában tudtam folytatni), pedig rengeteg időt töltöttem el azzal is!
  • PetruZ
    #1227
    A BICE már a HoI3-mal is folyton összeomlott. :) A BICE4 szerintem túl sokat markol azzal, hogy az utolsó bakancsszögig mindent le akar szimulálni. Ez az idő és az egységek számának előrehaladtával egyszerűen megrogy akármilyen gépen.
  • Pluskast
    #1226
    Nyugi akkor is összeomlik. Nekem megvan mindegyik kieg, de egy idő után összeomlik a black ice. Sajnos a hiba okára meg nem jönnek rá a modderek. Úgyhogy jelen pillanatban (vagy talán véglegesen) a black ice felejtős.
  • yamato41
    #1225
    "az alapjáték sajnos túl egyszerű"
    Akkor játsz a HoI 3-mal! Annak van értelme, nem egy ratyi bughalmaz.
  • soulless42
    #1224
    Az valóban igen vicces kategória, hogy az angol, amerikai és szovjet tábornokok magasabb skill értékkel bírnak, mint pl egy von Manstein, Guderian, Rommel vagy von Kleist, Kluge....

    BlackIce mod másnál is tönkrevágja a játékot pár év lepörgése után (az alapjáték sajnos túl egyszerű)? Bármelyik nemzettel próbáltam, pár év után mindig összeomlik a játék, igaz a Walking the Tiger-t még nem vettem meg, de ez elvileg nem kéne hogy gond legyen!
  • Kotomicuki
    #1223
    Annyit még ,hogy nem kell megijedni, ha az M(u)I 3-4, a te legjobb tábornokodnál-tábornagyodnál is jobb parancsnokot alkalmaz, mert, mint tudjuk, az afrikai harcok és pár partraszállás überelhetetlen géniuszokat termel ki magából az angolszász világban, ahol amúgy is hagyománya volt a szárazföldi harcászati doktrínák fejlődésének és az ezzel elkerülhetetlenül együtt járó újítások azonnali bevezetésének - értsd: gyakorlatilag az első világháborús anyagcsatákat vívták újra a másodikban is, ahol csak arra törekedtek, ha volt rá módjuk (ez inkább csak '42 végétől datálható - ugye, milyen érdekes, hogy eddig sikereket sem nagyon tudtak felmutatni... - , amikor a németek légi inváziója már alább hagyott és beérkeztek az USA "kimeríthetetlen" hadi készletei), hogy mindenből legyen több, mint az ellenfelüknek és majd a túlerő elvégzi a feladatát (ennyit Bernard Montgomery-ről és az ő csodálatos géniuszáról)!
  • Kotomicuki
    #1222
    A taktikai bombázókkal lefeded a 2 tengeri tartományt (a partodnál lévőt kaphatják a ZB-k is) és kiküldöd a flottád, erre a két részre - sokat nem kell rajta fejleszteni, nálam 2-4 db, II-es BB és 12 II-es CL hozzáépítésével, meg 1-2 organizációt növelő tech-hel már elvoltak.
    '41-re célszerű a II-es partravetődést is kikutatni: a felkészülési idők visszavételével jelentősen tudja növelni az offenzíva hatékonyságát -> még nem érnek vissza, teljes létszámban a birodalom csapatai, így lehet, hogy lesz akár 1-2 hét is az előretörésre.

    Fontos tudnivaló, hogy ostrom alatt álló kikötőt NEM lehet fejleszteni, tehát életbevágóan fontos a körülötte lévő megyék birtokba vétele, már az első csapatok beérkezésekor!

    Newcastle-nál kidobod az elővédet, majd küldöd a maradékot: a kisebb sereg északra, a nagyobbik/jobb egységekből álló délre tör előre, amíg a britek fel nem húzzák a "falat" - eddigre az északi hódítás befejeződik (ide dobod át a "felesleges" repülőid, hogy fedezzék a közép-angliai harcokat (még véletlenül se legyenek egy artományban a harcoló csapatokkal, hogy ne az ő, amúgy is elégtelen ellátási szintjüket csökkentsék) - a lemorzsolódás már önmagában megállítja a csapataidat, csak az M(u)I-ét nem) és azokat a csapatokat is vissza lehet rendelni, ekkor már védekezni (és lemorzsolódni).
    Most jön a lényeg: egy hasonló erővel, London mellett végrehajtott partraszállás, ahol Dél-Kelet Angliát veszed be és megpróbálsz minél előbbre törni.
    Amelyik frontról elvonja a csapatait, onnan kezdesz el nyomni.
    Sokkal könnyebb, ha vannak 40 széles, ágyús-gyalogos egységeid (tovább kitartanak) és nehéz tankos-gyalogos/hegyivadász/tengerészgyalogos (a terep-/harci-pluszok miatt) egységeid, amik talán át is tudnak törni a vonalaikon -> eddigre a britek mindegyik egységénél alap a páncéltörő ágyú II-es verziója, ami a túlerőben lévő Pz. IV-eseket is fel tudja tartani a játék elbaszott harcrendszere miatt...

    Ha elakadna ez a 2 partraszállás (amikor az egész birodalom oda küldi a csapatait és minden gyártó kapacitását is és az egész bolygón csak azon az egy szigeten vívnak csatát), akkor kell egy harmadik is: Wales környékén kevesebben vannak, mint az eddigre dugig tömött, dél-angliai kikötőkben - vagy ejtőernyősök...

    Ezek közben célszerű a kezdeti kikötőt felhúzni és a hozzá tartozó tartomyány(ok) infrastruktúráját javítani és növelni - ez talán visszavesz a lemorzsolódásból, ami miatt az 5x-ös túlerőt is megállítja a gép...

    "Érdekesség", hogy nekem még II-es rádiósokkal is meg-meg szakad az offenzívám, mert nem ugrik be megfelelően gyorsan a friss csapat az elhasználódottak helyére (teljesen kikutatott szárazföldi doktrína esetén (is)), míg az M(u)I ilyen egységek nélkül is vígan támad 30 hadosztállyal/megye, akár hónapokon keresztül, megállás nélkül...

    Igen, a hoi 4-ben angliához több ember és felszerelés kell, mit a szovjetekhez - ha bekeményít a M(u)I!