1393
Hearts of Iron 4
  • Amergin
    #1310
  • Paladin
    #1308
    Kéne egy mod, kitakarítani az ovis részt... :)
  • geo91
    #1307
    kár volt bezáratni az opnit
  • Amergin
    #1306
    Inkább felkeresnélek....
    Beszéljük ezt meg!
  • Amergin
    #1304
    Pszichiáter?
    Voltam nála, de muszáj volt kinyírnom, mert azt állította, hogy a HOI4 szar játék!!!
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.05.11. 18:28:15
  • Kotomicuki
    #1302
    "Hiba történt és az alkalmazás váratlanul bezárt. A rendszer összeomlási jelentést készített, amely segíthet nekünk a probléma egy későbbi kiadásban történő kijavításában. Kérlek mesélj nekünk arról, mi történt közvetlenül a baleset előtt."

    Hát, ezzel sem tudtunk meg sokkal többet...
    Val'sz'eg vmi akad vmivel a meghajtók tengerében, de, hogy mi is az, azt innen nehéz lesz megmondani.
    Ha tudsz küldeni report-ot a steam felé, akkor feltétlenül tedd meg, hátha kapsz használható választ.
    ...és/vagy esetleg feltűnik itt vki, akinek volt hasonló esete és méltóztatik leírni, hogy hogyan lábalt ki belőle.

    Javaslat?
    A tálcán és a feladatkezelőben minden olyan leállítása, ami nem létszükséglet éppen és úgy is megpróbálni elindítani, hátha...
    Ha esetleg vmi bejön, akkor mindenféle mod-ot, kiegészítőt leszedni róla, hátha ezek egyike a ludas.
    A VGA és egyéb hardverelem meghajtóinak frissítése, vagy egy korábbi, stabil verziójának a használata.
    Megfigyelni, hogy a játékhoz szükséges, 2-4 db (mintha 4 lenne a könyvtárban, de abból lehet, hogy csak kettőt használ - 32 v. 64 bit ?!) ms-kiegészítőt - hogy dögöljön meg aki ezt csupán üzleti okokból így kitalálta - hiba nélkül rakja-e fel a HoI a telepítésekor.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2020.05.07. 23:10:46
  • Cefre
    #1301
    An error has occured and the application quit unexpectedly.A crash report been generated which could help us fix the issue in a future release. Plase tell us more about what happened just before the crash... ezt írja indulás után
  • Kotomicuki
    #1300
    Esetleg vmi konkrétabbat meg lehetne tudni arról a bizonyos hibaüzenetről?

    Nálam néha csinál olyat, hogy ha indítás után kattintásokkal szeretném "gyorsítani" a képernyők betöltését, akkor kidob az asztalra, de, ha hagyom, hogy magától behozza őket, akkor semmi gondja nincs és megy rendesen.
  • Cefre
    #1299
    Sziasztok . nem tudom elindítani a játékot . orginál játékom van steamon keresztül instaláltam fel és amikor indítanám kidob 1 hibaüzenetet és leáll .már átraktam a win t is meg a játékot is többször ,de nem segít .tudna valaki segíteni rajtam ? köszi
  • Amergin
    #1298
    Minden tekintetben sokkal jobb, mint bármelyik gagyi elődje, a sorozat KIRÁLYA!
    Akik "elfordulnak", azok igazából impotensek: ők nem "képesek", ezért persze haragszanak azokra, akik igen.
    Te pedig éld csak ki a frusztrációdat abban, hogy ezen a fórumon masztizol ezen...ha már játszani nem tudsz vele.
    Ennyike.

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.05.04. 18:57:15
  • Amergin
    #1296
    A HOI4 a legjobb stratégiai játék.
    Pont.
    A hármas meg Vérpistikéknek való...


    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.05.02. 17:44:14
  • Kotomicuki
    #1294
    Bizony, mer' ráadásul nem is az alacsonyabb árszinten mozog a gém, tehát nagyot lehet vele bukni a kasszánál, ha aztán mégiscsak igaza volt a fanyalgóknak...
    Szerintem, a készítők nem is igen akarták magukat megerőltetni, hanem már eleve a modderekre vártak, akik majd csinálnak kismillió vmit és EZ adja majd el a terméküket -> nemhiába vetetik is le a modderekkel a jobban sikerült alkotásokat a szabadon letölthető oldalakról, hátha így tudnak még 1-2 extra vásárlót maguknak halászni.
  • Paladin
    #1293
    Engem spec érdekel. Akkor is, ha nem egyezik az enyémmel.
    Aki újonnan jön, és véleményeket vár, azt meg pláne.
  • Amergin
    #1292
    Nem itt kell sírnod, ha a játék nem a te kedvedre lett megírva.
    Játsszál vele. Azt hogy neked nem tetszik már 50x elolvastuk és a kutyát nem érdekel.
    Nehogy már egy olyan valakinek legyen uralkodó a véleménye itt, aki nem is játszik a játékkal.
    A játék saját fórumán beszélsz le embereket arról, hogy játsszanak a játékkal?
    Mi a f**szt képzelsz te?
    Húzzál el innen!
  • Amergin
    #1290
    A HOI4-et Chuck Norris írta, így vitán felül áll, hogy az Univerzuim legjobb játéka volt - van - lesz, álljon fenn az Univerzum bármeddig!
    Ennyike.
    Akinek ez nem tetszik az mehet a 3-as fórumára sírni.
    Ja, hogy ott évek óta nincs senki?
    Hát valószínűleg azért, mert azzal már a kutya sem játszik...

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.04.22. 16:49:43
  • Kotomicuki
    #1289
    Dehogy kellett volna az addig elért színvonalat feláldozni!
    Kap egy plusz pontot az előválasztó képernyőn, hogy 'eccerű', vagy 'bonyolútt' legye é-e a játék.
    Aztán a kettő annyiban tér el - zanzásítva - , hogy az egyikben 2x annyi van mindenből (pl. nyersanyag).
    A térkép lehetett volna ua, csak a ráhúzott HUD más. (Nagy vonalakban, leegyszerűsítve, mint ahogy azt a TW: Shogun II-nél megcsinálták.)
    Nagyon bonyolult lett volna ezt megcsinálni a dupla profitért?!
    Szerintem annyiból bőven kijött volna, mint amennyit most arra áldoznak, hogy egymással működőképesek legyenek a különböző DLC-k...

    Aztán a vége úgy is az lett volna, hogy csak a "nagyobbat" kellett volna megcsinálniuk - de azt jól!
  • Paladin
    #1287
    Ezen egyszer már elvitáztunk. Nem látom be, hogy a hadszervezet kétszintessé redukálásával (amiért valóban kár), miért lenne mindjárt arcade fos az egész. A harcászat ugyanaz. Sőt, a tervekkel egy extra szint is került bele, az előre tervezés doktrina-függően bónuszokat ad, szóval el kell gondolkodni, mikor éri meg rögtönözni, illetve milyen doktrinát fejlesztesz a tervezett stratégiádhoz.

    Az pedig, hogy az erőforrás menedzsment, főleg az ipar butítás a háromhoz képest, az ordas marhaság.
    Nem egy elvont IC van, ami darabonként fogyaszt x nyersanyagot, és kész, hanem konkrét gyáraid vannak, civil és katonai, konkrét felszerelést gyártasz. Na és attól függően, hogy mit gyártasz, van szükséged nyersanyagra. Ha nincs nyersanyag, nem készül el. (Tudom, megjelenéskor csak lassabban gyártott, de ezer éve nem így van.)
    Meg kell gondolni, mikor váltasz új felszerelés gyártására, mert az új típusnál idő kell, amíg a gyártás újra felpörög. Ami szintén a választott ipari stratégiádtól függ, milyen gyorsan, és milyen hatékonyra. A régi felszerelést is lehet használni, van lehetőség arra, hogy az azonosos típusalú repülőket modernizáld, a tankoknál önjáró löveget vagy tankdestroyert csinálj belőle, stb.
    Ez ami a 4 alapja, és fényévekkel van a három rendszere előtt.

    Ami szar, az a supply gyártás és felhalmozás elmaradása (csak üzemanyagra van), illetve a légi hadviselés hiányosságai (jó alapkoncepció, de mivel a célterületig tartó utat nem veszi figyelembe, totál irreális).

    Valamint a legnagyobb hiba az az AI, és ez mind a magas szintű tervekre, mint az egységmozgatásra igaz.

    Mindezt az érdeklődő új playerek miatt írom le még egyszer. Yamatoval már egyszer lefutottuk ezt a kört, és az egyszerűsítő degradáló stílusa ellenére igényes stratégia játékos, csak mások a prioritásai, mint pl. nekem, és a HoI4 nem abban fejlődött, amiben várta, csalódott benne. Van amiben én is, de összességében jobban szeretem a háromnál.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2020.04.18. 11:57:51
  • Malarki
    #1286
    Csöppet se zavarjon ám hogy azért írtuk ezeket le mert valakit érdekelt a véleményünk mindkét játékkal kapcsolatban... Bár most már az is világos legalább miért tetszik neked jobban a HoI4...
  • Amergin
    #1285
    OK. De játszol a 4-essel, ugye?
    Ha a 4-essel nem játszol, akkor menjél innen el!
    A lábadon!
    Mert ez Hearts of Iron "4" fórum, nem "3"!

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.04.18. 08:14:48
  • Paladin
    #1283
    Nekem nem volt kedvem sokadszorra lefolytatni ugyanazt a vitát, de látom te még nem unod. Hajrá, adj nekik ;)
  • Amergin
    #1282
    Rengeteget játszottam a 3-al (előtte meg a 2-vel is).
    Igen, sokkal barátibb a 4-ben, hogy egy csomó mikromenedzselést levesz a vállunkról, "egyszerűbb" ebből a szempontból.
    A harc a 3-asban is "szar" volt, kézzel kellett csinálni ott is, ha eredményt akartál.
    A páncélos ékekkel kellett bekerítgetni ott is az AI-t, aki ugyanolyan "hülye" volt, mint itt. (ott se tökéletes -itt se az, de persze, hiszen csak egy gép...)
    Viszont minden kiegészítővel (igen, megvettem hozzá mindet -nem tetszik valami faszikáim?) és sok (de gondosan megválogatott) moddal már nagyon jó.
    Japánnal pl. eléggé nehéz lenyomni Kínát még kézzel is. Harmadjára sikerült csak...
    Ha túl sokáig vár az ember a támadással (még nem állok készen, kell még egység, utánpótlást kell még felhalmoznom, stb...) akkor szerintem egy idő után már lehetetlené is válik lenyomni Kínát! Pláne ha az AI-ra bízom a frontok irányítását.
    Nincs tér kibontakozni, rengeteg a hegy meg az erdő, szar az úthálózat, nem vethetünk be elég egységet, mert nincs hozzá elég utánpótlás (nem tudnak az utak annyi átereszteni, amennyit kellene), minél jobban telik az idő, annál valószínűbb, hogy az anyagháborút elveszítjük.
    Szóval nem volt könnyű, na. Kihívás volt!

    A 3-asban nincs kihívás. Csukott szemmel, oda-vissza.
    Ja persze, hogy "majd lesz kihívás a 3-assal ezzel az XY moddal"!
    Erre mondom én, hogy ez ugyanúgy igaz a 4-esre is...
    Aki fikázik, attól megkérdezném, hogy megvett-e minden kiegészítőt a játékhoz és milyen modokat használ?
    Ja hogy "drága és nem éri meg"?
    Elfogadom! Csak akkor a véleményed itt nem releváns ebben a fórumban, mert olyat véleményezel, amiről fogalmad sincs!
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.04.15. 11:22:44
  • Amergin
    #1281
    Én csak azt nem értem, hogy aki utálja a 4-et (és akkor gondolom, hogy nem is játszik vele -ez mondjuk teljesen nyilvánvaló), akkor az mi a fenét keres itt és miért kell minduntalan idejárva azt beírni, hogy a 4. így meg úgy szar?
    Menjen a 3.-as fórumára és ott kell ezt leírni!
    "A 3-assal játszom és egyébként pedig mondom a kedves fórumtársaknak, hogy véleményem szerint a 4-es szar" -ez így lenne korrekt.

    Egyébként pedig szerintem a 3-as szar, a 4-es meg k*rva jó!
    Akartok még beszélgetni erről??

    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.04.15. 10:57:02
  • Paladin
    #1280
    Én szeretem a négyet.
    A hármat is imádtam, a négyben a gyártási rendszer megváltoztatása ami nagyon jó. Nem egy elvont IC-d van, hanem konkrét felszerelést gyártasz.
    A harc egyáltalán nincs lebutítva. A hierarchia rendszer kétszintesre redukálásáért kár, de a stratégiai lehetőségeket nem befolyásolja. A tervezéstől nem lesz könnyű a harc. Ugyanezt csinálod a háromban kézzel. Itt max nem kell mikromenedzselni mindent. A kiadott nagybani terv arra jó, hogy útmutatást adjon az ai-nak arra, mivel próbálkozzon. Ha eredményt akarsz, fontos frontokon továbbra is jobban jársz, ha te irányítasz. Csak nem vagy kénytelen egyszerre három hadszintéren minden egyes egységet kézzel irányítani.

    A légi része az valóban szar.
    A tengeri viszont nagyon jó a Man the guns óta.
    "Korlátlan" ipari kapacitás pár nagy országnál előfordulhat gyakorlatilag, egyébként nem igaz.
    A legnagyobb hibája a stratégiai AI furcsaságai. Sokat javítottak rajta, de még a mai napig elég elbaszott dolgokat tud produkálni.
    Szerintem próbáld ki virágboltiban.
    Én a hiányosságai ellenére a néggyel játszom szívesebben.

    Nem fogok nekiállni vitatkozni a többiekkel, már megtettük a topicban ezerszer, ha kíváncsi vagy, tekerj vissza 4-5 oldalt. Ízlések és pofonok dolog.
  • jocika
    #1279
    Köszönöm, akkor a HoI3-t nézem meg jobban. Vannak esetleg alaptanácsok kezdőnek?
  • PetruZ
    #1278
    Szerintem a HoI3 másik hibája a túlkomplikált fejlesztési rendszer. Nem kívánok olyat, mint ami a HoI4-ben van, mert az túl egyszerű, de a HoI2/DH vonalat továbbvihették volna, az egy ideális középszint volt a túlzott és a túl alacsony részletesség között.
  • Malarki
    #1277
    Hát nagyjából igen, csak úgy képzeld el hogy te csak legyártod az egységeket, a harcot az MI vívja meg velük.

    A HoI3 meg pont az ellentettje, az egy kőkemény birodalommenedzser játék. Ott nincs végtelen ipari kapacitásod még a végjátékban sem, meg kell gondolni hogy mire mennyit költesz hogy jusson gyártása, utánpótlásra, ellátmányra, civil felhasználásra, stb. A nyersanyagellátással is foglalkozni kell, a politikai cuccokkal, kémkedéssel, diplomáciával, fejlesztéssel. A hadszervezés sokkal mélyebb, nagyon tagolva van, hadosztály, hadtest, hadsereg, hadseregcsoport, front szinteken. A hadműveleteket is meg kell tervezni, mert az egységek lassabban mozognak, nem lehet őket ide-oda dobálni. Az MI is tűrhető, néha meglepően okos döntéseket tud hozni. Az egyetlen hibája az eléggé elkúrt ellátmányrendszer. Szóval a HoI3 egy nagyon jó kis játék még mindig, de nem mindenkinek jön be ez a hardcore vonal.
  • Kotomicuki
    #1276
    Ha stratégiaszámba vesszük az itt egyedül üdvözítő menekülés a győzelembét, akkor igen: "RTS" a IV.

    Az ellátás rendszere és az ehhez kapcsolódó anomáliák és büntetések - amik, persze csak a humán játékost sújtják - nem éppen valósághűek, ami miatt egy szint/dátum előtt/után már játszhatatlan tud lenni -> ezért nem szabad időt adni a M(u)I ellenfeleknek.
    A frontvonalak semmivel sem indokolható szétszakadozása a barommódú területelosztása miatt (is) egy rémálommá teszi benne a frontharcászatot! Pl. ahhoz, hogy bizonyos előnyökre tegyél szert, amik nélkül egy szint/dátum előtt/után már nem tudsz előretörni, kötelező a frontvonal létre- és a haditerv ki-dolgozása, amit meg olyan hülyén kezel neked a M(u)I, hogy inkább lemondasz róla és ehelyett "kézzel", darabonként vezeted az egységeidet, de ekkor meg nem kapod meg azt a "bónuszt", ami az áttöréshez kell...

    "Rendesen" nem lehet "játszani" a IV-el, legfeljebb multi- és mod-ökörködésre alkalmas. Csak a Malarki által is említett, néhány elitegységgel való folyamatos bekerítés és felmorzsolás utáni legázolás marad egyedüli "stratégiának".

    A III.-ban tudtál pl. ellátókonvojt kiküldeni egy helyre, itt "végtelen" készletet felhalmozni, majd innen ellátni az egész frontvonaladat. Na, ilyen mélységű stratégai lehetőségeknek a IV-ben már nyoma sincs!
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2020.04.14. 18:54:29
  • jocika
    #1275
    Tehát akkor inkább RTS szerű? A HH3 ennek meg az ellentettje?
  • Malarki
    #1274
    Az egész játék le lett butítva óvodás szintre. Havonta megnyomsz 2-3 gombot és kész. Maga a tényleges harci rész abból áll hogy gyártod a hadosztályokat ész nélkül, hadseregekbe szervezed őket, húzol egy frontvonalat a saját és ellenséges ország határán, egy nyíllal kijelölöd hogy merre és meddig támadjanak, megnyomod a terv végrehajtása gombot és hátradőlsz. Bármelyik országot le lehet győzni 3 kattintással. És ez nem vicc. Az iparral se sokat kell foglalkozni, nyersanyag menedzsment nincs, amennyit termelsz annyit használhatsz fel, ha több kell tudsz importálni kb ingyen, '41-re bármelyik országgal kvázi korlátlan mennyiségű ipari kapacitásod lehet ergo felszereléshiány mint olyan nincs. Az MI teljesen életképtelen, az egész játékban nincs egy olyan aspektus amiben ne lenne használhatatlan, azért csukott szemmel lenyomsz bárkit bárkivel. A haditengerészet teljesen felesleges és senkit se érdekel(de van hozzá külön dlc, jej). A légi hadviselés is annyi hogy legyártasz 2000 vadászgépet és kiküldöd egy fél Európa méretű air region-be és akkor ott neked légi fölényed van, de jó(kit érdekel).
    Szóval a játék kb úgy néz ki hogy '41-re a végtelen ipari kapacitásoddal legyártasz 200 gyalogos és 6 páncélos hadosztályt, megtámadsz bárkit, 1 hét alatt bekeríted és megsemmisíted a hadereje felét a 6 páncélos hadosztályoddal, a többit ledarálja a gyalogság és win.
  • jocika
    #1273
    Köszönöm, de lehetne egy pár mondattal többet? Fejlesztés, felvonulás, vagy úgy en block?
  • Kotomicuki
    #1272
    Az a probléma, hogy magát a hadakozást nem lehet normálisan megvalósítani a IV-ben - ennyi évvel a kiadása után sem - , ami ettől az "apróságtól" eltekintve egy grafikai orgazmus az elődökhöz képest - ha kifizeted az ezért elkért, eléggé tekintélyes sápot...
  • jocika
    #1271
    Belekezdenék a HH3-ba. Visszaolvasva sokan nincsenek megelégedve a HH4-gyel. Mi a probléma azzal? Az is megvan, de ne kezdjek majd bele a hármas után?
  • Kotomicuki
    #1269
    Az egyéb kiegészítései révén...
  • Paladin
    #1268
    Az utolsó oké, de a rule the waves nagyon jó volt.
  • Kotomicuki
    #1267
    Olyan érzésem van az utolsó 2 DLC kapcsán, mintha a II utolsó kiadása lenne -> egy már kiegyensúlyozott erőforrásra rákötnek plusz fogyasztókat és így felborul - ha volt egyáltalán addig is - a játék belső egyensúlya.
    A kettőnél a terepen épített dolgok javítása gyártókapacitás-igényessé vált a legvégső kiadásban, miközben ezen mennyiséget nem növelték meg, így onnantól az győzött, aki először tudta lerombolni a másik iparát.
    A tengeri DLC-nél nem kaptak új kutatási lehetőségeket a nemzetek, így az egy a haditengerészetére IS építkezni kívánó nemzetnél elég kemény nehezítés tud lenni.
    Az utolsó meg lassan kalandregényt varázsol az egykor háborús stratégiai játékból, szintén a meg nem növelt kapacitásokra építkezve.
  • Malarki
    #1266
    Az összes HoI4 dlc pénzkidobás, szóval ez nem nagy meglepetés.
  • MuldR
    #1265
    Sok értelme nincs. A kis országok akiknek kevés a civ factoryja még nagyobb hátrányba kerülnek, mert az agency fejlesztésre nincs erőforrás így a nagyok még könnyebben játszhadozhatnak velük, a spanyol polgárháború meg ugyanúgy megnyerhető egy hónap alatt, ha rákészül az ember.

    Egyre inkább úgy érzem, hogy pénzkidobás volt.
  • Amergin
    #1264
    Na milyen La Resistance? Játszik vele valaki?
  • Kotomicuki
    #1263
    Még a végén elérik és alulról súrolják a III a szintjét?! Mindezt ennyi év után!
    Azért a frontokkal végre igazán kezdhetnének vmit...
  • PetruZ
    #1262
    Aha! Ha igazi ez a kép, akkor a DLC végre behozza a kémkedést.