1393
Hearts of Iron 4
  • Paladin
    #170
    Az első hírek alapján én nagyon féltem, hogy ezzel lesz lebutítva, mert elég mikromenedzselős vagyok.
    De azt kell mondjam, áldás a tervezés.
    Egyrészt bónuszt is ad, igen, másrészt már az is help, amikor mondjuk egy barbarossa indításánál nem kell minden hadosztályt külön előreparancsolni (bár lehet!). Arról nem is beszélve, amikor valami alig védett, mellékes, nagy területet kell elfoglalni, miközben máshol zajlanak az események.

    Elsőre USA-val játszottam egy kampányt (tegnap szabin voltam - 23 óra játék másfél nap alatt ;) ), mert gondoltam elsőre, tanuláshoz legyen easy mode.
    Na ott például kínai területek nagy részében haditerv alapján mentek a fiúk. Néha ránéztem, hogy nem csinálnak marhaságot, és a kritikus pontokon kézzel rásegítettem. Addig én foglalkoztam a szigetvilággal, meg a többivel.
  • sakkay
    #169
    Tegnap Magyarországgal csináltam egy gyakorlót. Megtámadtam romániát. Előtte volt garison vonal, megindulási, minden...csak kíváncsiságból. Amikor elindult a hadjárat, egy két sérült (egy idő után) egység random elindult az eredeti felállítási helyére..teljes káosz lett a vége.
  • sakkay
    #168
    Azt tudom. DE tényleg ennyi csak?
  • Amergin
    #167
    Ha akarod irányíthatod egyesével is őket, nem muszáj tervezgetni, csak lehet.
  • sakkay
    #166
    Egy kérdés. Miért is csinálták meg ezt az egész tervezéses iránymegadós dolgot? Mármint ok csinálgatja a gép, de az egyik lényeg pont az a játékban, hogy én irányítok..vagy azoknak szól akiket inkább a játék többi része érdekli? Vagy bónusszal jár a megadott cél elérése? Tud erre valaki korrekt infót? Elég sok így elsőre az egyszerűsítés a csatákban...nem tetszik-bár lehet én értem egyenlőre félre.
  • szabii98
    #165
    A hadianyag gyártás és a másféle gyártás külön működik. Az elsőket a Millitary Factory végzi, a másodikat a Civilian Factory. Szerintem, ha 15nél több civ. factory-d van, akkor egyre több építésen dolgoznak.

    Ragnaer:
    Attól függ milyen az ideológiád. Ha non-alligned vagy democratic, akkor nem tudsz, csak ha nagyon magas a world tension. Akkor is fabricate claim kell. Fasisztával és kommunistával azthiszem mindenhogyan lehet, de fabricate claim az első mindig.
  • Nirz
    #164
    Igen de ezért is játssza a többség 36-oson egyszerűen a legjobb kezdés és miért toljon ki magával az ember mást választva, ha jól tudom erre alapozták hogy nincs 44-es kampány se mert a statiszkák szerint a játékosok olyan 80% 36 on játszik csak olyan 10% körül volt a 39-eséké az összes többi pedig csak pár% kal.

    Az 5 ben a legjobb lenne ha39-es lenne a legkorábbi időpont, a gazdaság nincs elég jól szimulálva hogy 3-év felkészülési időt kapjunk
  • Ragnaer
    #163
    Sziasztok!
    Valaki segítsen nekem.
    Miért nem tudok háborút indítani? Mi kell hozzá? Declare War-hoz nem férek hozzá.
    Elnézést még tudatlan vagyok.:D

  • Armisael
    #162
    Sziasztok!

    Tegnap este egy 2 órát beletoltam a játékba, de mivel H2 és H3-hoz voltam szokva ezért elég érdekes dolgokkal szembesültem. Sok mindenre rájöttem játék közben (Tutorialnak futottam neki elsőként) de azért volna pár kérdés.

    - Élőszőr is a legfájóbb pont nekem eddig, ha jól látom nincsenek hadtestek már mint szervezeti egység? A legyártott hadosztályokat jobb kattal berakom egy hadseregbe ami egy Theatre alá van berendelve.
    - Volt már valakinél akinél Nacionalista spanyolok megnyerték azt a nyamvadt Spanyol polgárháborút :D Pedig átdobtam olaszokkal a max átadható 3 önkéntes sereget és vagy 400 light tankot Land Leaseltem nekik.
    - A Construction fülön ahova belehet pakolni, hogy mit akarok építeni gyár, civil factory, Port, railway stb hogyan tudok termelő egységet rájuk csoportosítani, hogy épüljenek, mert csak ott állnak egy hosszú queue-ban. A hadianyag gyártásnál kéne felszabadítanom és ami ott felszabadul az automatán átmegy ezekre?
  • szabii98
    #161
    Igazság szerint inkább az a helyzet, hogy a 36os kezdés túlságosan OP, az AI sosem fog olyan jól dönteni a fejlesztések és national focusok terén, mint a játékos. 39 veteránon senki nem csinálná ezt meg.
  • phylemon
    #160
    Sokat játszottam az előző részekkel és szvsz az a jó ha nem történelemhű teljesen a játék. Kifejezetten örülök a szovjet szövetségnek mert egyetlen egyszer sikerült a briteket lenyomni a németekkel. Mindig megtámadtak a ruszkik hiába nyaltam a seggüket...
    Eddig nagyon tetszik bár a divison templatek módosítása baromi nehéz békeidőben. Nagyon lassan gyűlnek a pontok hozzá hiába gyakorlatoznak folyamatosan.
  • Nirz
    #159
    vmi eu4-es veterán játékos posztolta aki először nyomja hoival, békekonferemcia bug állítólag minimális war scoréval anaxálta egész szu-t

    De tucatjával vannak topikok ahol kis minorokkal foglalják el a fél világot, nagyon rossz a balance meg az AI
  • ozimak
    #158
    Emmi? :D
  • Nirz
    #157
  • Nirz
    #156
    Amúgy a legtöbb panasz az AI-ra van meg a nagyon gyenge történelmi hitelességre van,remélem fixálják a közeljövőben.
  • bazsidiver
    #155
    Nekem a billentyűzet kombinációkat kell még megszoknom: amikor meghúzom az offensive line-t ugye a nyíl mutatja a támadás fő irányát, láttam streamen hogy lehet módosítani de nem tudom hogy melyik gombokat kell lenyomva tartani hogy megtudjam változtatni.

    Azt a modot hogy a hadosztályok módosításához nem kell xp már próbálta valaki? Mert szerintem jól hangzik. Németekkel vagyok 1938ban, Anschluss már megvolt, de szeretnék 2-féle gyaloghadosztályt egyiknél sima üteg a másiknál meg anti-tankos, meg szeretnék a lovashadosztályokhoz military police-t. Lehet hogy miután elrendeztem a Lengyelekt meg lesz hozzá a kellő xp, de lehet hogy fölrakom a modot.
  • sakkay
    #154
    A nemtom ...könnyen lehet, mondjuk csak az össz termelésről láttam eddig. Fura dolog. Találtam egy két erős leegyszerűsítést-bár lehet csak még nem látom át. Ha ez így van akkor nagyon nem tetszik, kivéve ha valaki elmagyarázza miért is reális ez.
  • Sippie
    #152
    De hogyan tudom a saját többletnyersanyagaimat civil gyárrá trédelni?
  • sakkay
    #149
    Jaa vagy inkább a traded goodsal átvitt értelemben-amit a civil gyárak gyártanak..hm...
  • sakkay
    #148
    Ahogyan nézem itt nincsen pénz(vagy???)
    Ha kereskedek mondjuk acélt akarok, a civil gyáraim kapacitásával fizetek? Igazolja valaki légyszi
  • sakkay
    #147
    Ja ott lehet nem
  • Nirz
    #146
    Attól függ, majdnem mindig Nacionalista Kinával vagy Szovjetekkel játszottam, szerintem ott ezek nem igen számítottak.
  • sakkay
    #144
    Pedig iszonyat sokat számítottak..
  • sakkay
    #143
    Ezekre a fura dolgokra azt tudom mondani, hogy aki visszatöltöget, az még egy jól optimalizált HOI-ban is eszméletlen alternatív történelmet tud megszülni..de ha nincsen töltögetés és vh játszik...benyalok neki ha Tibettel megveri a Briteket!!!
  • Nirz
    #142
    Jó kérdés hogy a légierő hogy müködik az igazság az hogy általában mind2t(air + navy) teljesen hanyagoltam a korábbi játékokban mert nem igazán volt rájuk szükség :D
  • szabii98
    #139
    Najó ez azért már elég nagy baromság, Tibet eléggé fos helyzetből indul és az életben nem szerez annyi manpower-t, hogy sikeresen megverje a British Raj-ot vagy Japánt, a szovjetekről nem is beszélve. Szerintem legalábbis.

    Ehhez képest itt a casual játékos, én, akinek egy csomó időbe tellett Etiópiát megverni az olaszokkal. :D
  • Sippie
    #138
    Lesz ez még peccselve. Mondjuk a nehezségi szintet nem látjuk.
  • Nirz
    #137
    Jah van aki már Etiópiával bevette Olaszországot....
    Fantasy




  • Rammsch31n
    #136
    El akarom foglalni Lengyelo. egy részét... erre menet közben betámadja Németo... Na igen ám...közben a lengyelek kikapnak... erre... kiírja a game... hogy Németo területi követelései mik... Így nem tudom elvenni azt, amit szeretnék... erre rányomom, hogy Done... és Németország, amit elvett tőlem... nem vette el, és a krva SZU-é lett... lol...ez most mi miatt? A Molotov Ribbentrop miatt? Pedig, bepipáltam, hogy ne a történelmi hűségre menjen az AI... erre...
  • PanzerWolf
    #135
    Engem is érdekelne ez a magyarítás dolog.
  • Sippie
    #134
    Ez komoly? :/

    Amugy van stacking penalty figyelte már valaki?
    Illetve hogy a parancsnokok hány divisiont tudnak irányítani? Nem láttam ilyen infót mikor kiválasztottam a flotta parancsnokot pl, csak h skill 3.
  • Nirz
    #133
    Good Game, but not a grand strategy.

    "Take Tibet for instance, nearly all of their focus tree's give you immediate infastructure, factories, and a monster load of -50 to even -100% time reduction in research at specific tree's multiple times over. by 1941 when the war usually kicks off, I'm sporting Nuclear factories, half way into nuclear weapons, and bumping around with infantry and just steps away from rockin Jet planes.... As Tibet I can go head to head with Germany without issue by 1941. "
  • Rammsch31n
    #132
    Na azért kikupálódok én is... Ausztriát sikerült az alternatív töriben bevennem... xD
  • sakkay
    #131
    Hát jóval mélyebbnek tűnik mint ahogy a hadosztályok és a benne lévő egységek felépítése is.
  • Ainz
    #130
    Második paradox játék lesz Stellaris után amivel játszani fogok :D
    Steamen legjobb review!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    11/10
    you can play as hitler and win ww2, what more do you want?
  • jocika
    #129
    Biztos amatőr kérdés, de a galaxis-os D.day kiadás is steam-es? Valami nobox oldalon kell kódot adni és kapni(remélem)...
  • kopaszeger
    #128
    én főleg a gazdasági részre lennék kíváncsi nagyon meglett a kezelési felület változtatva
  • sakkay
    #127
    Eritreiát elfoglaltam közben oktat.
  • sakkay
    #126
    Mondjuk a tutoriál-az olaszos-ha pontosan követed egész jó és érthetővé tesz sok dolgot.
  • kopaszeger
    #125
    szerintetek vki lefordítja?