1393
Hearts of Iron 4
  • phylemon
    #212
    A légierő tényleg nagyon érdekes. A németekkel vagyok és a vadászok úgy elfogytak a nyugati hadjáratban mint a szar. Pedig már volt vagy 300 Fókám is, de azok is teljesen elolvadtak.
  • jocking
    #211
    Nincs mit visszaállítani, Magyarország államformája királyság volt '46-ig.
    Utoljára szerkesztette: jocking, 2016.06.10. 21:23:03
  • hana19
    #210
    Huh...a légierőről:
    Németekkel kezdtem, 39 aug 24 Danzig v. harc. Volt kb 1400 Bf109-esem. Gondoltam elég lesz.
    Na ja...elég volt majdnem 1 hónapra. Igaz fanatikusra voltak állítva és légifölény valamint elfogás is be volt kapcsolva, de kicsit brutálisan hullottak. Igaz max 2 gyár sérült minimálisan és az angoloknak nem maradt bombázójuk, de elhullott több mint 1k 109-es.
    Van valakinek jó taktikája?
    Most azzal próbálkoztam, hogy a spanyol polgárháborúba elküldtem 360 bombázót és 280 vadászt (az összes elavult cuccot), így már 36 végére összejött 55 légi-tapasztalat, ami ugye 2 fejlesztés egy gépen, most azon gondolkodom, mi legyen ez a kettő. Mit javasoltok? Légifölény kivívására kell gép, gondolom Bf109, de esetleg 110-esre is lehetne költeni.
    A kikötők bombázása elég hatékony, pár nap alatt leszedtem 100 nav-al a lengyel flottát, és nekem is leszedték így 1 sub-ot. Az angol/francia flottát is rendesen sebzik az Északi-tengeren...kicsit agresszív a flotta AI is, hogy oda letáborozik. Mondjuk hajókkal esélytelen ártani nekik, így viszont csemege a repcsiknek, igaz jóval több időbe kerül egy hajó elsüllyesztése, mint elveszíteni Németország felett 1k vadászt, de elég jókat sebeznek rajtuk.
    Az azért durva, amikor az osztrák terület felett jelez ellenséges légifölényt 39ben.



  • Paladin
    #209
    Szerintem korán van még, hogy valaki összedobjon egy national focus tree-t.
    Az utóbbi hetekben voltak twitchen a world war wednesday-k után modolás tanítós részek, kiindulásnak jó lehet.

    Egyébként biztos lesznek majd dlc-k is, amik a kisebb nemzeteknek is sajátot csinál, mint pl. az alapjátékkal ingyen jött lengyel dlc.
  • Taliga07
    #208
    550k kell division-ben, flotta és légierő sztem nem számít, nálam 600-700k körül dobta be asszem.
  • Party Hard
    #207
    Üdv
    Valaki nem tud magyar mod ról a játékhoz? Tehát olyan módot keresnék ami a magyar történelmi realitást vissz a játékba.
    Pl revizió national focus meg ilyesmi.Esetleg Királyság visszaállítása stb. Hogyha esetleg valaki ért a módoláshoz össze is dobhatjuk... gyorsan tanulok
    Utoljára szerkesztette: Party Hard, 2016.06.10. 18:18:41
  • kopaszeger
    #206
    friccekkel vok "anschlus"-t ha jól írom hogy tudom elérni látom hogy vmit ki kell fejleszteni és ha jól értelmezem 550.000 katonának kell lenni de nem tom a fejlesztést elindítani hiába van nagy seregem már
  • Kotomicuki
    #205
    Hhmm, a német blitzkrieg-et azért sem akartam választani, mert ahhoz normális HK-k és légierő is kéne, így marad a GBP.
    A könnyű tankokat nem kidobni szerettem volna, hanem, kezdetben melléjük adni a közepes tankokat, azok számát fokozatosan növelve, majd a könnyű tankok számát, szintén fokozatosan csökkentve - gyártás helyett kivonás/leépítés.
    A páncélvadászokat nem is a Balkánra, hanem utána a sivatagba és a franciákhoz gondoltam: pen-ben nem túl acélosak a light-ok, hátha ez is oka a sikertelen áttöréseknek az ellenfelek nehezebb egységeivel szemben... (Yugóknak is volt pár "tank" hadosztálya, néztem is nagyokat...)

    A sebességet lesz....m, ha "működne" végre az előrenyomulás és nem csak eleve vesztes ütközeti lehetőségeket adna be - ezért sem zárkóznék el, akár a nehéz tankoktól sem, csak ne kizárólag védekező csatákra korlátozódjon a hadvezetésem.

    Hajókat lehet egybe vonni (~70 BB, CA, CL az induláskor az olasz mérleg), vagy a kiscsoportos szétosztás a nyerőbb náluk? A 3-ban hiába kaptak vastag mínuszt, King a WW I-es BB-csordával ledarálta a japcsi flottákat (1-2 elhullott közülük, de olyan hatalmas vesztesége nem volt, nem úgy, mint az ellenfélnek...).
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.06.10. 17:14:09
  • Paladin
    #204
    Jaja, nagyon hülye döntéseket hoz a nagy léptékű dolgokban. Helyi szinten egész ügyes tud lenni. (Pl. néztem párszor, hogy miért csak áll ott egy hadosztály, miért nem támogatja a mellette folyó harcot. Aztán láttam csak, hogy a combat width betelt, és már így is volt reserve-ben is csapat, felesleges lett volna még egyet sorba állítani, nem is tette.

    Hajóknál a könnyűcirkálók az elsősorban légvédelmi egységek. Azoknál pl. a módosítások közt is lehet direkt a légvédelmet javítani, ahogy pl. a rombolóknál a torpedókat, tengeralattjáróknál a lopakodást... a hajóosztályoknál nem egyforma a módosítási lehetőség, érdemes megnézni.

    Azt a doktrína csoportot fejleszd, ami a stílusodnak megfelel. Igaz, egyet elpazarolsz így, de ennyi belefér szerintem, ha mások az elképzeléseid.
    Ha pedig választottál valamit, akkor a csapataid felépítését és használatát érdemes ahhoz igazítani. Pl. grand battleplan-nél sokkal nagyobb bónuszt kapsz, ha elég ideig vársz a tervek megrajzolása után. Mivel emiatt valószínűbb, hogy az ellenségnek lesz ideje beásni magát, ezért jó ötlet a tüzérség, meg az engineer század. A support századok amúgy is fontosak. Engineer mindig jó, recon is fontos, főleg ha a doktrínákat nem hanyagoltad el, és vannak újabb manővereid, nagyobb eséllyel választ a parancsnok olyat, ami üti az ellenfélét. Sorolhatnám.
    Az, hogy mit érdemes kiszórni, és mit megtartani a template-eken az attól függ megint, hogy mit akarsz velük. Balkánra nem kell a hard attack és a nagy páncéltörés, nem hiszem, hogy túl sok pácélossal találkoznál ott. Lehet hanyagolni így a hard attack értéket kicsit, viszont az arty nagy soft attack bónusza sokat nyomhat a latban.
    Érdemes alaposan megnézni az adatlapot, milyen módosítás milyen statokat változtat meg. Meg persze, hogy mi az ára, van-e raktáron hozzá felszerelés, vagy milyen gyorsan tudsz gyártani.

    Ha pl. lecseréled az alakulatokban a light tankokat mediumra, de még nem gyártottál eleget, akkor meggyengíted az alakulatot. Hiszen könnyű tankot nem használhatnak a közepes tankos zászlóaljakban, úgyhogy azok üresen állnak, a legénység malmozik harc helyett, miközben a raktárakban porosodnak a light tankok. Hiába rosszabbak, mint a közepesek, jobbak mint a semmilyenek ;)

    Még egy tipp: a line artillery (amikor a zászlóaljakhoz, középen teszel be arty-t) hatásosabb, de több ágyú kell, és lelassítja az a csapatot, ha az nagyobb sebességet is tudna. Viszont a support századok (balodalt) nem lassítanak. Szóval ha mondjuk a motorizált hadosztályodhoz kellene egy kis soft attack tuning, és van néhány arty raktáron, ezzel is tudod kicsit erősíteni. Amíg meg nem lesznek az önjáró változatok.
  • Kotomicuki
    #203
    Főként az olasz flotta vezetése és a hajóik többsége nem érte el az akkori átlagot, de ennek ellenére mégis többet hoztak ki a helyzetből, mit arra bárki is számított: ha nem annyira töketlenek az ángliusok, akkor valóban szétkaphatták volna az olasz flottát, de így csak veszteségeket okoztak nekik - csatahajót nem is vesztettek az olaszok, mindig "csak" javítaniuk kellett azokat.
    1-2x ütöttek csak rajta a szárazföldi kikötőiken - CV-ről - , de akkor sem tettek olyan nagy károkat a létesítményekben. A Tarantó elleni angol támadás egyedi és különösen sikeres volt, bizonyítva, hogy az olaszok is jó a helyezésekért tülekednek a töketlenségi "versenyben" - a japánok innen merítették az ötletet Pearl Habor-hoz!
    A Máltáról felszálló gépeik pedig nem érték el a szárazföldi kikötők többségét!

    A szárazföldi hadseregnél megint a felső vezetés (kivéve Messe-t) és az elavult, mindent a mennyiség oltárán feláldozó hadseregszervezés volt a sikertelenségek legfőbb oka - a sivatagi, éjszakai harcokban az angolok jobban tartottak az olasz hegyivadászoktól, mint bármely német egységtől...

    Paladin #202:
    Hát, valóban oda kell figyelni: simán erőlteti a MI az eleve bukásszagú támadásokat, ahol hihetetlen veszteségeket lehet elszenvedni - nekem meg Japánt ment el megsegíteni a német haderő fele (CCCP megadta az átkelési jogot nekik), így a Franciák nyomultak be a Rajnánál '41-re és közben még Svájcba is belekötött a Fritz, hogy még nehezebb legyen: konkrétan bármely támadásom, akár két tucat hadosztállyal is egy tartományra, azonnal vereség volt...

    Az AA-t pl. nem lehet fejleszteni, pedig az USA BB-k átépítésekor szinte ez volt az egyedüli prioritás... Vagy, ha már lehet hajót módosítani, miért nem lehet légvédelmi cirkálókat építeni a BB-k köré...

    De akkor is kéne vmi megbízható áttörő egység, még ha "óriáskígyót" is kell játszanom: áttörés, gyalogság felzárkózása (ők bevédenek), majd újra áttörés. Mert a könnyű tankok kifogynak ebből az erőből - miután megjelenik a PAK a feleknél.
    Netán, a lovasokat kéne kiszórnom tőlük és a HK-k létszámát megtöbbszöröznöm a hadosztályoknál?
    Érdemes lenne az önjáró lövegeket, páncélvadászokat kifejlesztenem a könnyű tankokhoz, azok segítenének ebben?
    Érdemes volna szárazföldi doktrínát változtatnom a "nagy csatatervek"-ről?
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.06.10. 16:12:22
  • Paladin
    #202
    Nos, lehet, hogy nem hajóztak fel oda, de ha azt várod, hogy szolgaian utánozzák a törikönyvet, akkor várd meg ha lesz black ice mod, az majd ad jó kis bebetonozott kampányt, mekkora fun az... ;) (igen, rühellem :) )
    Egyébként az olaszok elég impotensek voltak a Földközi tengeren, volt időszak, amikor erőfölényben voltak, mégsem tettek semmit.

    De annyiban igazat adok neked, hogy az ai nagyon szeret koncentrálni, kissé talán túlzásba is viszi. Valamint elég agresszív... (meg következetlen, meg hülyeségeket csinál, stb) van még rajta mit fejleszteni ezt simán elismerem, jelenleg leggyengébb pontja a játéknak szerintem.
    Egyébként megvan a veszélye is annak, amit a hordozókkal csinál. Az usa kampányomban a Földközi tengeren egy random repülőtámadás simán elsüllyesztette az anyahajómat, pedig volt screen mellette szépen.

    Ami a többit illeti, a kulcs egyébként mindig a minőség és mennyiség közti egyensúly eltalálása. Ha korlátozott az ipari kapacitás, inkább egyszerű gyalogos hadosztályokat tolj. Infantry weaponst, support equipmentet, és esetleg artillery-t elég jól lehet tolni, és azzal már ütőképesnek lehet lenni.
    Páncélosokat nem kell erőltetni, amíg nincs rá erőd.
    Márpedig olaszokkal eleinte nagyon nincs. Nulla olaj, szóval vagy elcseréled az amúgy se túl sok civil gyárad olajért, vagy alig mászik a gyártás. Gumi dettó.
    Light tankokkal és motorizált gyalogsággal is lehet operálni simán, még csak sok sem kell hozzá, csak azokra figyelni kell. A sebességük az erejük, bekerítésekben, áttöréseknél remekelnek. Város, folyó, hegy kerülendő.
    Doktrínák nagyon fontosak, ráadásul azoknál nincs évlimit sem.
    Ne felejts el persze ránézni az ipari törvényekre sem, meg az exportra, sok múlik rajtuk.

    Bocs, hogy csak így dobálom vaktában az ötleteket, de annyi helyen csúszhat félre az ember... :)
  • Sippie
    #201
    Nekem pedig az rémlik hogy a valóságban is igen hamar szétverték az olasz flottát. Máltát se tudták a digók bevenni német segìtség nélkül, görögöket nem is említve, az a része reális :D
  • Kotomicuki
    #200
    Áhá, köszönöm: a sorozás az nem lett módosítva - bár, amilyen mértékben fogytak, 2 éven belül az újak is a temetőben kötnének ki!
    Az 500-ra is későn figyeltem fel, de egy 4x2 pöttyös módosítóhoz (a negatív hatásokat is kiütöm így: hatótáv, tűzerő és sebesség nő csak) majdnem kell is ez a mennyiség.

    Akkor is túlzásnak tartom a brit agresszió mértékét - azért az Adriára nem hajóztak fel a valóságban meg az olasz "szárazföldet" sem sokszor látták a hajóikról - és annak a következményeit: 3 hónap alatt kiütötték a kikötőimet - ennyi idő alatt meg sem tudják javítani azokat és ha BÁRMELYIK, hajókibocsátó kikötőmbe beállt egy hajóm, az szinte azonnal kapta az áldást a túlerőtől!

    Hhmm, viszont még így is fennáll a szárazföldi haderő impotenciája! Vagy ezt a mennyiség megoldaná, nem kéne a "minőséggel" vacakolnom?! Az ipari és egyéb erőforrásaim korlátozottak, így inkább a minőség felé hajlanék, mert a nagyobb veszteségeket amúgy sem tudnám pótolni.
    Érdemes lenne a közepes tankokra váltanom - a könnyűeket fokozatosan leváltva - , vagy pl. tengerészgyalogságra, ejtőernyősökre és hegyivadászokra koncentráljak az áttörő erő létrehozásakor?
    Közepes tankot lehetne szerezni korábban, jobbat, ha olyan "ideákat" fejlesztek ki (olasz és németbarát is ad ilyeneket), amikkel fél év alatt juthatnék 1 évvel későbbi tankhoz.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.06.10. 14:30:22
  • Paladin
    #199
    Sorozási törvényeken módosítottál? Manpower gondnál első dolog.
    Jugóknál figyelni kell, mert trükkös tud lenni a terep, nem árt kézzel rásegíteni, bár ezt gondolom fölösleges mondanom.

    A légi háborúval vannak problémák egyébként úgy tűnik. Kicsit mintha túlzóak lennének a veszteségek, én különösen azt nehezményezem, hogy a support repülők (cas, nav) irreálisan sok vadász elvesztését okozzák.
    A távolság mint tényező egyébként kalkulálva van. Ha megnézed, hogy zöld, sárga, vagy piros az ikon, az mutatja, mekkora hatékonysággal dolgoznak. De valamelyik tooltipben látszik is, hogy mekkora területet tudnak lefedni a célzónából, ezt pedig az anya reptér, és a célzóna távolsága és nagysága alapján jön ki. Szóval ez a része ok.

    Én nem használnék nehéz tankot, főleg nem páncélos hadosztályokban. Nehezebb gyártani, ráadásul a mozgékonyság is elveszik, hiszen a hadosztály mindig a leglassabb összetevőjének sebességével mozog. Ha használni akarod a korai modelleket, esetleg a gyalogos hadosztályokba jobb őket besorolni támogatásnak.

    Tipp a légiharchoz: sokan mondják, hogy a száz gépes wingek a leghatékonyabbak, hogy pl. 4x100>400. Mások szerint ez csak az ászok esetén igaz, mert azok a száz gépes nagyságig adják a max bónuszt, utána kevesebbet.
    Koncentráld a gépeidet egy területre és reptess mindent. A bombázók és supportok is okoznak vadász veszteséget, arról nem beszélve, hogy a britek hordozókat is szeretnek koncentrálni a földközi tengeren, úgyhogy a bombázóidnak is tudsz melót adni.
    Ha pedig van pár száz xp, hogy módosíts a gépeden, akkor ne várj vele, miért akarod elérni az 500-at?
    Az agility állítólag a legfontosabb túlélő tulajdonság (engine növeli), és a reliability is sokat számít.
    Gépváltozat gyártása minimális productivity romlással jár csak, és miért ne gyártson az ember pár ponttal jobb gépet?

    A tanácsadók és hasonlók közül is vegyél valakit, ha van rá political powered.
  • Kotomicuki
    #198
    Kissé balféknek érzem magam, mert az olaszokkal nagyon nem megy úgy, mint azt pár videóban látom.
    Már a yugók megfognak, és elvész a manpower, utána meg már lehetetlen továbbnyomulni - ha bevívom a Fritzeket, akkor ők viszik a 3/4-ét és én alig kapok vmit.
    Az angol tengeri bombázók Velencét is szétszedik, így nincs hazai dokkom, ahol hajót bocsáthatnék vízre - az egész nagy flottát bedarálják a kikötőkben, vagy a tengeren, csak a tengók tudnak eredményeket elérni a nyugati medencében! Máltáról, Krétáról mióta tudnak odáig elérni - gondolom, ha egy tengeri "tartomány" egyik pontja elérhető, akkor annak a túlvége is...?!
    Utána az ipart, közlekedést szedik szét, sz'al csak javításból állna a "fejlesztés"...

    Érdemes a korai nehéz tankokat bevetni (mint anno a németek: a könnyűekkel vegyítve), hogy a veszteségeimet csökkentsem és a rohamaim sikeresebbek lehessenek - akkor még nyitva a kereskedelmi kapu (Gibraltár, Szuez), amikor ki tudom fejleszteni...?!
    ...és majd próbálok a vadászokra nagyobb hangsúlyt fektetni, hogy több és többfelé legyen belőlük (600 ánglius torpedóvető + a szövetségeseik az ellenfél...) - a '40-est már +2-vel is tudnám gyártani, mert addigra összejön az 500 tapasztalati pöttye a légierőnek.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.06.10. 12:49:09
  • Kotomicuki
    #197
    Akkor meg különösen...
    De, hogy még hadianyagot sem lehet kitermelni belőlük...

    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2016.06.09. 20:46:11
  • Paladin
    #196
    Nem is tudod a régieket "felhúzni". Amit legyártottál, az olyan marad.
    Az új felszerelés, repülő, tank, stb lecseréli a régit ahogy gyártod, darabonknt.
    De a régi cucc változatlan marad. Használja akinek nem jutott újabb, vagy áll a raktárban.
  • Kotomicuki
    #195
    Köszönöm, akkor majd kiszórom őket, hátha megutálnak értük - anno, pl. a magyarok se nagyon tudtak már mit kezdeni a németektől kapott He-51-esekkel...

    Gyorsabban fejlesztek, vagy olcsóbb az újakat legyártani, mint a régieket felhúzni, abba a 2-3 lépcsős folyamatba erőforrást ölni, szvsz.
  • Paladin
    #194
    Öööö.... szerintem te arra gondolsz, hogy air xp-ből a gyártósornál variánsokat lehet csinálni a meglevő gépekből, ahogy páncélosokból, hajókból is a megfelelő xp-ért.
    Az egész más. Módosított gyártható változatot hozol létre így, de a meglevőket ez már nem befolyásolja. (Plusz elavult típusra nem érdemes xp-t pazarolni, az újból az alaptípus is jobb).
  • szabii98
    #193
    Egyébként Mexikóval kicsit félrestratégiáztam, és most sajnos nincs annyi időm, de azért megpróbálok egy kört a fasiszta Iránnal. Gyakorlatilag az országom egy olajmező, ami egy részről jó, de a gyárak eléggé elmaradottak. Érdekes lesz az első pár év, fontos hogy milyen döntéseket hoz az ember..
  • kopaszeger
    #192
    sztem lehet őket fejleszteni
    nézd meg a fejlesztéseknél és az ikon jobb felső sarkában van egy kisebb sárga szinű ikon akkor arra rákattintva újra lehet fejleszteni minden félét, majd utána sztem de még nem próbáltam átlehet alakítani de nem biztos még nem tartok ott
  • Paladin
    #191
    Manpower csak akkor kell hozzájuk, ha winget csinálsz belőlük vmelyik reptéren. (Akkor mutatja is alul, mennyi.) Ha csak állnak a gépek a raktárban, akkor nem kell hozzájuk semmi. (A raktár éjjeliőrét nem számolja ;) ).

    Ha szabadulni akarsz a régiektől egyébként, mert bántja a szépérzéket, akkor land lease-ben add oda valami elmaradottabb szövetségesnek.
  • szabii98
    #190
    Nem lehet szerintem.
  • Kotomicuki
    #189
    Repülőket hogyan tudok "törölni", hogy azokból manpower lehessen? (Hajóknál az ikonjukra, majd a felugrón a jobb sarokban lévő kuka ikonra kattal, de ezeknél ez csak visszateszi őket a "közösbe"...)
    Van ~1k, WW I-es szintű gép és nagyon zavar, hogy nem akarnak fogyni és csak áll bennük a fontos erőforrás - bevetni meg már nincs értelme őket '43-44-ben.
  • Paladin
    #188
    A piros felkiáltójel azoknál az egységeknél van, akik éppen nincsenek semmilyen haditervhez rendelve.
    Több fejlesztési slot általában a national focus-ok közt érhető el, max 5 általában.
  • kopaszeger
    #187
    ok köszi megoldódott és azzal mit kell csinálni hogy az új hozzáadott egység mellett egy piros felkiáltó jel van és vmi olyasmi van mellé írva hogy a parancs nincs aláírva és még azt is megszeretném kérdezni hogy a fejlesztéseknél hogy lehet többet fejleszteni több helyen?
    Utoljára szerkesztette: kopaszeger, 2016.06.09. 17:46:49
  • Paladin
    #186
    Azt írta, hogy 24-es egységlimit van (vagyis tábornok, nem field marshal), és csak egyetlen egysége van - ha jól értem.
    Egyébként limit felett is lehet hozzáadni, csak akkor piros lesz a szám, és mínuszt kap.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.09. 17:18:12
  • sakkay
    #185
    Csak hasra ütés szerűen... Nem lehet, hogy bizonyos tábornokoknál egység limit van, és azt csak úgy tudod átlépni ha előlépteted?
  • Paladin
    #184
    El nem tudom képzelni, hogy mit tudsz elrontani, úgyhogy most elnézést, ha nagyon nyilvánvaló dolgokat magyarázok.
    Szóval van egy egységed, akit kiválasztottál, alul klikkeltél a + jelre, lett egy új csoportod, akihez Rommelt választottad parancsnoknak.
    Ekkor lett jobb oldalt a German Theater alatti sávon egy valamilyen színű pajzs ikon, rajta egy egyessel.
    További egységet akarsz hozzáadni, akkor kiválasztod azt (azokat) az egyége(ke)t, és klikkelsz jobb gombbal azon a pajzson. A pajzson látható szám rögtön növekedni fog annyival, amennyit hozzáadtál, és lent is látható lesz.
  • kopaszeger
    #183

    Sajna nem akar működni nem tom mit ronthatok el
  • kopaszeger
    #182
    nagyon kösz próbálozom
  • Paladin
    #181
    Kijelölöd, és jobb klikk az ikonján jobboldalt. Lehet hogy a portén is működik.
    Vagy úgy is lehet, hogy ha rajzoltál tervet, akkor a kijelölt egységgel ctrl+balklikk a terven, akkor automatikusan ahhoz a tervhez rendeli, és ahhoz csoporthoz, akinek a terve az.
    (Ez sokszor célravezetőbb, mert attól hogy besorolsz valakit egy seregbe, az az egység nem fog még el is indulni oda. Viszont ha rögtön a tervhez rendeled, akkor oda is megy.)
  • kopaszeger
    #180
    hali
    lehet hogy nagyon lami a kérdésem de hogy lehet egy tábornok alá pl. Rommel (ő a pk) több egységet beszervezni. mutatja hogy 24 bír vezetni de nem tok többet hozzáadni csak egyet.
  • Paladin
    #179
    Mit értesz azon, hogy leállítottad őket? Töröld ki őket a légizónából, akkor állnak le. Ilyenkor a légi támaszponton ha nézed őket, akkor Standby állapotban lesznek.
  • Nirz
    #178
    Hogyan érte el Ethiopiával a győzelmet megosztotta a csávó:
    I managed to hold out and eventually drive the Italians out of East Africa, and later assist the Allies in driving them out of Africa altogether.
    I felt like a complete badass, but also feelbad after slaughtering 500k Italians.

    I accomplished this by doing the following:
    1,Deploy all forces to capital, leaving the entire state undefended.
    2,Disband all forces except mountain division and elite infantry.
    3,Build 4 more mountain division and deploy to capital.
    4,Research artillery, infantry equipment and engineer company, adding these to my divisions in small increments while balancing imports and production to maximize efficiency.
    5,After nearly three years of relentless assaults and 500k casualties, Italy still hadn't breached the capital.
    6,Due to suffering hardly any losses I could now push out and retake all territory.
    7,Once I took Eritrea and Somaliand I was immediately invited to the Allies.


    Why do I get the full manpower and industrial base of my state when the enemy occupies everything apart from my capital?
    Why can I import raw materials when I am completely surrounded and they have air superiority? There is literally no way in.
    Why am I allowed to claim all of Italy in the peace deal? I had 2% war participation. Historical vindication, perhaps?
  • sakkay
    #177
    Ja az is volt..Minden volt tesztelés céljából. Most marha sok a dolgom, max 1 óra egy nap-játékra- így inkább kérdezek, hogy addig is haladjak a "tanulásban"
  • szabii98
    #176
    Csak a vesztes fél kérhet békét
  • szabii98
    #173
    btw Mexikóval vagyok és hát...a gyártás dologra még mindig nem kaptam rá igazán. Annyi mindent lehetne és kellene gyártani , bár még csak 39 van, dehát akkoris :D és ezért nem is tudok annyi divisiont csinálni, mert csak 17 millitary factorym van:( de azért érdekesen haladgatok. A célom az USA kivégzése, de kérdéses , hogy menni fog e... nagyon kevés a nyersanyag, rengeteget kell vásárolni, és ugye kevés a factorym
  • szabii98
    #172
    Egyébként, bár még nem jutottam el a világháborúig mert csak keveset játszottam, de redditen úgy látom, hogy a béke konferenciák eléggé értelmetlenek :D A finnek ne vehessenek már el Japán területeket
  • Paladin
    #171
    Ez úgy hangzik, mintha rosszul használnád a tervezést.
    Vagy csak frontvonalat rajzoltál, és támadási tervet nem, vagy ha mégis, akkor nem indítottad el. Különben nem mennek vissza a kezdővonalra. Vagy talán csináltál Fallback line-t? Azt még nem nagyon használtam, de az elvileg a neve alapján arra lenne való, hogy oda vonuljanak vissza.