1393
Hearts of Iron 4
  • Paladin
    #337
    Tudtommal csak kutatás növeli a területenként építhető gyárak számat.
    A hatékonyságukat ezen kívül az ipari törvények is befolyásolják (civil economy, war economy, stb.), és konkrétan nem emlékszem, de biztos vannak olyan national focusok is, amiknek van rá hatása.
    Ez utóbbiak közül van olyan is, ami x darab kész gyárat ad adott területekre (és ugyanakkor növeli is az ottani maximumot is annyival).
  • Joker307
    #336
    Helló!
    A területi terjeszkedés behatárolt és maxon vannak a gyárak száma csak kutatással tudom bővíteni a kapacítást? Esetleg infrastruktúra fejlesztéssel, bármi mással nem lehet?
  • Paladin
    #335
    #334
    Nehézvadászok bombázók ellen jók, sokkal hatékonyabbak, mint a sima fighterek. (Történelmi alapon én is hanyagoltam őket, amíg ez ki nem derült)

    #333
    Motorized zászlóaljak előnye a sebesség, szóval olyan egységekkel érdemes egy hadosztályba tenni, amik szintén gyorsak.
    Egyébként meg a statjaikból, és a statok alatt a terepmódosítókból láthatod, mik a gyengéik.
  • Amergin
    #334
    A nehézvadászokkal ért el sikereket valaki? Vagy csak annyira használhatók, mint a történelemben (nagyon kevéssé)?
  • hooah
    #333
    Valaki azt meg tudja mondani, hogy érdemes-e lehívni motorized egységeket(teherauto) és a harcba vetni őket külün vagy a vegyesen kell a dandárokat más seregtestekbe építeni, egyáltalán mire jók?
  • PetruZ
    #332
    EU4 - 1m, Stellaris - 500k, HoI4 - 200k (eddig). (forrás)
  • sakkay
    #331
    Ja én is imádom az új rendszert...de az igen idegesítő, hogy az oroszok nem védik a határaikat. Vh játszom és nem töltök vissza, de azért jóval könnyebb mint az HOI3,egyenlőre legalábbis.
  • Cefre
    #330
    köszi a hozzászólást
  • Paladin
    #329
    Ok, akkor nincs tippem.
    Én még nem modoltam ezt, de elvileg úgy kell működnie gondolom, hogy a steam workshopban subscribe-olsz, azoknak meg kell jelennie a mods fülön ott a launcherben.
    Hacsak nem másik steam accounttal voltál workshopban, mint amivel a játékot indítod, akkor nincs ötletem.
  • Cefre
    #328
    Csak rámegyek az ikonra ... ott ott van hogy mods de abba nincs benne semmi.
  • Paladin
    #327
    Felszereltségi ratio? Gondolom azt jelzi, az előírt felszerelésből mennyi van meg nekik.
    Biztos nem volt elég teherautó :)

    Most ebbe belegondolva más esetben akár még az is belejátszhat, ha pl. az ember közepes tankjainak egy része régebbi, lassabb típus.

    Nagyon bírom ezt a felszerelésgyártásos témát, nem kis komplexitást hoztott :)
  • sakkay
    #326
    Van egy olyan , hogy felszereltségi ratio-na az lehet a gond. Ugyanazon helyszínen álló egység is különböző alapsebességre képes-ugyanazon típusból-ha ez a százaléka más.
  • Paladin
    #325
    Akkor hogy indítod a játékot? :)
  • sakkay
    #324
    Az megvan, hogy mi befolyásolja, de nem az a gond. A gépesített egység mellette 11 ment
  • Cefre
    #323
    Workshopban subscribe bevan pipálva .a launchert nem találom
  • Paladin
    #322
    Workshopban subscribe-oltál rájuk, és a launcherben is beállítottad őket?
  • Paladin
    #321
    Ja, a support századokban az a szép, hogy azok nem befolyásolják a sebességet.

    Időjárás és terep, én is azt mondom. Ezen túl még azt hiszem a supply status is hat rá. (Ha nincs benzin, lassan húzzák a tankokat ;) )
  • Cefre
    #320
    én megvettem a játékot és nem tudom feltenni a modokat , tudtok nekem ebbe segíteni ? előre is köszönöm
  • hana19
    #319
    Időjárás és terep erősen befolyásolja a sebességet. III.-ban asszem a max sebességet írta ki, most az aktuálisat.
  • phylemon
    #318
    Én kipróbáltam, és az első játékomban megkötöttem az orosz szövetséget, de szinte mindenki utált miatta. Most a másodikban viszont eltaláltam az egyensúlyt, de úgy hogy nem kötöttem meg a szövetséget velük csak végig nagyon jóban voltunk. Igaz a románokat elveszítettem, helyette viszont a jugókat húztam be axisba. 45-re elfoglaltunk szinte mindent. Enyém lett Anglia, a magyarokkal, jugokkal, bolgárokkal együtt levertük a románokat mert beléptek az alliedbe. Behúztam szövetségbe a spanyolokat is. Aztán a ruszkikkal együtt szedtük szét skandináviát, illetve nyomultak ők Afrikában is az olaszokkal együtt (ők is axis). Aztán beleuntam hogy nincs semmi izgalom és így létrehoztam fókusszal az antikomintern paktumot majd a war with russa-t is. De ekkor valami hiba történt mert nem tudtam nekik hadat üzenni. Azaz hiába kattintottam a declare war gombra, kiválasztottam hogy annex, semmit nem csinált, maradtunk békében. Itt untam bele.
  • Renegade
    #317
    hát a kettőben még úgy volt, hogy a max sebesség csak egy változó, ott volt még, hogy harcol, vonul, milyen az infra, ilyesmi.
  • sakkay
    #316
    Ok, de elvileg minden 8-al megy
  • szabii98
    #315
    Van benne valami, ami lelassítja. Az összes egység a leglassabb tag sebességével halad
  • sakkay
    #314
    Mi okozhatja, hogy a gépesített egységeim, 4 kmh-val mennek? Először azt hittem, hogy a spec zászlóaljak-de nem. Az van a motorizált gyalogságnak is, és az mégis megtartotta a maxát..
  • Scharnhorst
    #313
    Én kipróbálnám, hogy kelettel nem kellene foglalkozni, de félek, hogy valamiért megköttetik a szövetség, de aztán egy idő után kilép, bedobja az AI az unalmast.
  • sakkay
    #312
    Hát én éppen azért hagytam abba az előző kampányom, mert véletlenül annyira közel kerültem az oroszokhoz politikailag, hogy 41-ben esélytelen volt háborút indítani ellene, akárhogyan próbáltam rombolni a viszonyt. Megtámadta Angliát vidáman bombázta az angolokat a földközin.
    Én elfoglaltam Észak-Afrikát.
    Ja történelem hűség be volt kapcsolva.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2016.06.20. 12:44:43
  • Paladin
    #310
    Ezt nem próbáltam. Szerintem attól is függ, hogy historical-t választasz-e az elején. Mert ha igen, akkor a focus tree-n az ai a történelmi választásokat preferálja, szóval esélyesebb, hogy harc lesz a vége.
    De csak találgatok.
  • Scharnhorst
    #308
    Üdv!

    Érdeklődnék, hogy aki a németekkel és játszik megpróbálta a Berlin-Moszkva szövetség létrehozását, a szövetség mennyire tartós. Nem lép ki belőle a szovjet fél?
  • Paladin
    #307
    Van.
    A gépeknek van egy hatótávja, ettől függ, mennyire tudják lefedni az adott légi zónát. Látni lehet a zöld-sárga-piros jelen, mennyire hatékonyak.
    Főleg nagyobb területeknél jöhet jól.

    Ami meg a bécsi döntést illeti: nézd meg jobban. Mindkettő elérhető. (Szaggatott vonal)
  • hooah
    #306
    Szerda csütörtök valaki multi esetleg?
  • Amergin
    #305
    Ezt nem értem: a történelemben volt első és második bécsi döntés. A játékban viszont nem lehet csak vagy az egyik, vagy a másik.
    Ezt miért kellett így csinálni?
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.06.19. 22:47:33
  • Amergin
    #303
    A vadászok elhelyezésének van szerepe? Úgy értem a kérdést, hogy például Northern Germany területén van 3 db reptér. Ha mind a három reptérre lerakok 50-50 vadászt, akkor ugyanazzal a hatékonysággal harcolnak, mintha csak az egyik reptérre tennék le 150 db vadászt?
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.06.19. 20:22:23
  • bazsidiver
    #302
    Aki szeretne segíteni tesztelni, de nincs eredeti játék verziója az itt letöltheti a magyarítást jelenlegi állapotában és ha bemásolja a Hearts of Iron 4/localisation mappába elvileg működni fog.

    Létrehoztam egy fórumot ahol a fordítással kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni.
    Utoljára szerkesztette: bazsidiver, 2016.06.19. 15:02:27
  • kopaszeger
    #301
    Szívesen megnézném én is de sajna csak virág boltim van
  • jocika
    #300
    A figyelmetlen mindenit. Ott a pont, rendesen megjelennek és egész jól értelmezhető.
  • bazsidiver
    #299
    *pipáltad
  • bazsidiver
    #298
    Mikor elindítod a mod fülnél kipáltad a Magyarítást?
  • jocika
    #297
    Hol kéne pontosan látnom? Már a menüben? Ott még angol.
  • bazsidiver
    #295
    Akinek steamen van meg a játék meg tudná nézni hogy működik-e neki a mod amit feltöltöttem a workshopra? Még csak nagyon alap de jó lenne tudni hogy másnak is működik-e a magyarítás.
  • Paladin
    #294
    Milyen kapcsolója? Nem egészen értem, miről beszélsz.
    Ha van választva egy seregnek parancsnok, akkor kapják a bónuszait.