Hearts of Iron 4
-
Paladin #170 Az első hírek alapján én nagyon féltem, hogy ezzel lesz lebutítva, mert elég mikromenedzselős vagyok.
De azt kell mondjam, áldás a tervezés.
Egyrészt bónuszt is ad, igen, másrészt már az is help, amikor mondjuk egy barbarossa indításánál nem kell minden hadosztályt külön előreparancsolni (bár lehet!). Arról nem is beszélve, amikor valami alig védett, mellékes, nagy területet kell elfoglalni, miközben máshol zajlanak az események.
Elsőre USA-val játszottam egy kampányt (tegnap szabin voltam - 23 óra játék másfél nap alatt ;) ), mert gondoltam elsőre, tanuláshoz legyen easy mode.
Na ott például kínai területek nagy részében haditerv alapján mentek a fiúk. Néha ránéztem, hogy nem csinálnak marhaságot, és a kritikus pontokon kézzel rásegítettem. Addig én foglalkoztam a szigetvilággal, meg a többivel.