1393
Hearts of Iron 4
  • Amergin
    #293
    A tábornokok bónuszai csak akkor élnek, ha "működik" a tábornok (be van kapcsolva a kapcsolója), vagy elég ha be van sorolva alá az egység?
  • kopaszeger
    #292
    Nagyon jó lenne ha megcsinálnátok
  • Malarki
    #291
    Ha elkezditek rendesen csinálni akkor besegítek én is.
  • bazsidiver
    #290
    Ment pu, ha mások is szeretnének természetesen lehet segíteni.
  • Jude666
    #289
    én szívesen segítek, ha gondolod (annyi a hátrány, hogy virágbolti a verzióm)
  • Sippie
    #288
    izé... ha egy országra azt írja hogy kapitulált, akkor hogy a búbánatba van még háborúba, és harcol tovább?
  • hooah
    #287
    Valaki valamikor nem akarna multizni?
  • Jude666
    #286
    erre a modra lenne szükségem: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=699951941&searchtext=
  • kopaszeger
    #285
    Nagyon jó lenne ha vki megcsinálná
  • bazsidiver
    #284
    Belenyúltam kicsit a lokalizációs fájlokba, egyszerűen lehet módosítani, meg a magyar betűkkel sincs gond. Csak idő meg elszántság kéne.
  • sakkay
    #283
    Mi a kérés?
  • Jude666
    #282
    valaki pls
    vagy itt is mindenki spacewarral játszik? :D
  • Paladin
    #281
    Hát nem állítom, hogy nem jönne jól néha.
    (Viszont azt nem tudom, tudtátok-e, hogy nem csak egész sereget lehet tervekhez rendelni. A gép néha magától is csinál ilyen "széttört" terveket (olykor elég bosszantó módon). Ezzel lehet játszani ilyen esetben)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.14. 16:21:30
  • PetruZ
    #280
    Így van, ezt mondtam én is, hogy lenne értelme még egy köztes HQ-nak. Az alá vont divíziókat egységesen lehetne kezelni és elég lenne csak ezeket a hadtest jelölőket rádobni a nyilakra, gyorsabban menne a tervezés és az esetleges váratlan helyzetekre felkészülés is. Pl. ha oldalról ellentámadás jön, vagy be kell segíteni valahol, akkor nem kell bogarászni a közeli divíziók között, hanem a hadtestet megfogva egyszerűbben átirányíthatók. Ennél mélyebb felbontás nem hiányzik.
  • Kotomicuki
    #279
    Most nézem, hogy olyan zseniket, mint Ewald von Kleist (pl. '43 Kubán - Erich von Manstein mellett a németek egyik legnagyobb hadvezére/stratégája/taktikusa; és ő sem volt a nácik barátja: le is tartóztatták, ennek ellenére Szibériában végezte (usa átjátszotta a yugóknak, akik a szovjeteknek), mert a szovjetek ellen tömegeket tudott mozgósítani Ukrajnában a németek mellett) hihetetlenül alul értékelt a paradox, míg a katonailag "senki" lázadókat túlzottan fölmagasztalja.
    De, még ha ez volna a legnagyobb hibája a játéknak...
  • Paladin
    #278
    Japánnál az a fő baj még szerintem, hogy miközben ázsiával nem boldogul, vagy legalábbis oda koncentrál, azért csak magára rántja az USA-t. Direkt kihagytam az axisból németekkel :)
    Valahogy úgy érzem, hogy olyan, mint a rossz játékos: "ha már van a focus tree-n ilyen lehetőség, nyomjunk rá, nem érdekes, hogy baromság".
  • hana19
    #277
    Japán AI-nál az a nagy gond, hogy amikor egyesül ellene Kína, hajlamos átszervezni a front és támadási terveket. Ilyenkor elkezd vasúton szállítgatni, ami leviszi az org-ját és beásva sem lesznek...ha közben betámadja Kína, többé nem tudnak megkapaszkodni, de még ha nem is, akkor is rengeteg idő, amíg visszaszerzik az org-ot. Sajnos a vasúti szállítás letiltása gomb nem működik, megőrülök, amikor elkezdenek a front mentén vasutazni az egységeim. Nem beszélve arról, hogy a japán AI (lehet a többi is) hajmeresztő batle plan-nal tud előállni: pl 1sáv széles, 10sáv mély frontot szeretne a mongol határ mentén a sivatagban, a parti síkságot meg nem tervezi elfoglalni.
  • dave42
    #276
    Részemről teljesen megfelel ez a megoldás.
    Németekkel tolom és a keleti fronton egy field marshall alá betoltam 110 hadtested, zömében gyalogságot és tüzérséget. 3 darab 15-24 hadosztályt számláló hadsereget helyeztem el a fronton, közepes páncélosok + önjáró lövegekkel, motorizáltak könnyű páncélos fedezettel.
    1 északon, Leningrádi céllal, 1 középen Moszkvai céllal és 1 délen Szevasztopolt célozva(itt rásegítettem egy tengerészgyalogos hadsereggel és partraszálltam a Krím-félszigeten) és a nagy hadseregnek kb az Urál vonala megadva célnak. Bőven elég a három kissebb hadsereget managelni a nagy banda mindenhol segít az áttörésnél és simán megállítják a ruszkikat. Eddig egész jól működött a dolog, Leningrád és moszkva pillanatok alatt elesett, közben folyamatosan támadják őket a Japánok a másik oldalról így kb '42 nyarára elbukik.

    A lényeg, hogy nekem egyáltalán nem hiányoznak az unalomig túlbonyolított hadosztályszerkezetek amik a 3-ban voltak, így is elég fun a játék.
  • Szpecnyaz
    #275
    Nekem azért egy köztes, hadtest szint nagyon hiányzik. Sokszor jó lenne, ha nem egyszerre 24 hadosztálynak adnék parancsot, hanem külön kisebb egységekben is le tudnám bontani a feladatukat.
  • jocking
    #274
    Kinek a pap, kinek a papné. Én speciel hülyét kaptam attól, hogy minden fityfasz egységet hadszíntér-front-hadsereg-ezred-század-tized-kovácskettő szinten rendezgetni kellett. Nem is használtam szinte soha.
  • hana19
    #273
    Nyugi, ez még csak 1.0!
    HoI3 1.0-ra emlékszel?
  • Amergin
    #272
    Ha nincs légi utánpótlásra lehetőség, akkor mi értelme ejtőernyősöket bevetni? Azért, hogy utána éhendögöljenek, mert nem lehet nekik ledobni ellátmányt? Milyen cigány munka ez?
  • Paladin
    #271
    ... és most is van bonusz skilltől, special traittől függően. A két ranghoz külön trait set.

    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.13. 23:43:35
  • PetruZ
    #270
    Azzal, hogy a TFH-ban bevált planning-et és a mostani frontokat rendesen összedolgozták, és most már van értelme a nyilaknak, hozzávezetett csoportosításoknak, és haderő-tervezésnek, a korábbi OOB majdhogynem feleslegessé vált. Nem hibátlan ez sem (pl. csak egy határra lehet frontot tenni és a planning nem tud átnyúlni több országon) és egy köztes HQ szint és ezzel valamiféle súlypont-modellezés talán még jól jönne, de már így se rossz. Az már csak plusz lenne, ha visszajönnének mondjuk a division parancsnokok is a képességeikkel, de a HQ szintezést és a supply line-okat szerintem jó, hogy elhagyták.
  • yamato41
    #269
    Lehet, hogy neked apróság, de nekem nem az, sőt. Hogyan lenne apróság, amikor minden egyes parancsnok bonus/malus rendszerben működött tereptől, évszaktól, csapatok összetételétől és több egyéb más körülményektől függően? Mos mi van ehelyett? Azért a HoI csak a harcról szól, nem? Most ez gagyibb lett, sokkal, lényegében az 1 szintjére esett vissza. A 3-ban egy eléggé valósághű rendszert hoztak létre, amin lehetett volna tovább változtatni (pl. parancsnok leváltása presztízsbe kerül, élethűbb fejlődési rendszer), de ehelyett kivágták az egészet.
  • Paladin
    #268
    Volt hotfix, dolgoznak az első rendes patch-en, július elején jöhet:

    "Right now we are working on the first proper patch that we plan to release just before vacation in july. You will get more detailed info in coming weeks but the main focus will be:
    - AI
    - Air warfare balancing
    - Making sure invasions are harder to pull off, easier to defend against and more cleverly done by AI
    - Improving peace conference scoring
    - Quality of life interface improvements
    - Bug fixing"
  • Paladin
    #267
    Már ne haragudj, de ez annyira apróság, főleg a fejlesztések mellett... Ha emiatt képes vagy kihagyni, a te bajod.
  • yamato41
    #266
    "Egyedül a többlépcsős hadszervezet kialakítása hiányzik belőle, és ezzel jár a többféle rang elhagyása."
    Na ez az, ami miatt még ki sem próbáltam. Azt nem mondom, hogy nem is fogom, de nevetséges, hogy milyen visszalépés ez a 3-hoz képest. Inkább fejleszteni kellett volna (pl. hadsereg-, hastestsávok, automatizálás), ehelyett sok szerencsétlen bugyuta kétbites miatt kivették. Nevetséges.
  • PetruZ
    #265
    i5, 16 GB, R9, és '42-ben már hosszú másodpercekre megállt, beszaggatott (közepes sebességen).
  • hana19
    #264
    Hát én már láttam jó AI Japánt Kínában. Egyszer 38-ban lenyomta őket, a WT-t túlnyomta 100-on, ezért kicsit túlgyorsultak a dolgok...pl Mo. is elkezdett war goalokat gyártani Románia és Jugó ellen. Én szoktam küldeni oda is csapatokat...a segítségemmel nem veszíthetnek. :)
  • Paladin
    #263
    Nem, és most sincs. Mondjuk már nem emlékszem, minden részben megcsináltam-e, de korábbi részekben úgy rémlik, ha nem volt kezdő garancia történelmileg, vagy nem volt rá direkt esemény, akkor a gép nem foglalkozott ilyen diplomáciai apróságokkal.

    Japán nekem is kicsit gyengének tűnik AI kézben. Még nem láttam jól teljesíteni, ha nem human vitte.
  • Paladin
    #262
    A teljesítmény problémát nem tudom mire vélni. Nekem 45 körül sincs semmi bajom, pedig káosz az van. (Középjó konfig, i5 3570, 8gb)

    Ha annyi vadászt gyártottál, akkor biztos másból volt kevesebb ;) Csak tippelek.
    Egyébként az bevallott, hogy az általános focus tree kicsit erős.
  • Sippie
    #261
    a japán rész totál szar jelenleg. Kína kiverte őket a nagy földrészről, és értelemszerűen partra nem tudott szállni japánban, így kb úgy, hogy a japánok semmit nem tudnak csinálni, nincs vége a háborújuknak. Értelmetlen, erre nem készült fel a játék úgy látom, hogy van olyan eset hogy kína kiveri a japókat, és esetleg valami békekötést kéne alkotni.

    Paladin #259: a régi részekben ausztria függetlensége nem volt garantálva a németek által?
  • PetruZ
    #260
    Lehet, mert a world tension akkor már 100 volt, igazából csak az új hadvezetéses móka próbájának szántam. Ez a kisebbik gondom volt, végülis érthető, mi miért történt. A fő problémám a borzasztó teljesítménnyel (pedig nincs gyenge gépem), illetve a teljesen szétesett eseményekkel volt.
    A számok sem stimmelnek szerintem, '42-ben már napi kb. 2 módosított Fighter II-est gyártottam. 900 vadásza az életben nem lehetett volna Mo.-nak. :) Eddigre már az összes fókuszon is végigmentem, nem volt mit választani, a három sornyi személy/céglista is fel volt töltve. A fejlesztésekben meg már egy-két '43-masba is belekóstoltam (oké, itt a navy egy az egyben kihagyható volt és a fókusz bónuszok is sokat segítenek, de pl. medium tankom és '43-as equipment-em már volt).
  • Paladin
    #259
    Magyarokkal most is a régi taktika a nyerő, rögtön Ausztriának nekimenni, utána csehek, utána jugók vagy románok. A world tension az ellenség, minél magasabb, a demokráciáknak annál több eszköze van ellened. Általában a harmadik ilyen háborúd után jut olyan magasra, hogy elkezdik a függetlenségét garantálni annak, aki ellen wargoalt kezd az ember fabrikálni.
    Ezzel már meg lehet erősödni annyira, hogy komoly tényező legyen az ember valamelyik szövetségben. Mert egyedül nem sokat lehet elérni utána. Bár lehet saját factiont is csinálni, az egy sokkal húzósabb feladat ilyen fekvéssel.
  • PetruZ
    #258
    Első (és ezidáig egyetlen) próbámban a magyarokkal kezdtem, '36-ban, non-historical módban. Próbáltam kimaradni mindenből, az Axis-ba sem léptem be, military access-t sem adtam senkinek, de az első és második bécsi döntés így is lement, megkaptam a területeket (Felvidék, Erdély). Ismerkedtem a felülettel, a működéssel, ilyesmik. (HoI2, 3 (+ HPP/BI), TDH mind megvoltak, ismerem jól ezeket.)
    A játékban a szovjetek támadtak először a lengyelekre és csak utána a németek. A fritzek aztán a franciáknak is nekiestek és a Maginot-on próbáltak átférkőzni, ami részben sikerült is nekik, aztán az angolok Hamburgnál hátbatámadták őket. Közben a németek a szovjeteket is betámadták és eljutottak nagyjából félútig, mint a valóságban, aztán megfordult a helyzet. '41 körül visszaért a front minden irányból. Az olaszok bevették Kairót, de aztán hamar kiestek onnan.
    Én a románok ellen tervezgettem, ők is semlegesek maradtak. Mikor úgy láttam, itt az idő, '42-ben elsütöttem az öt déli megyét érintő event-et, némi szóbeli csatározás után pedig elindult a háború is, mire a románok azonnal beléptek az Allies-be... Innentől kezdve persze veszett ügy lett a dolog. A kb. 900-as vadász- és a kb. 400-as CAS-flottát kettő nap alatt leradírozták a szövetségesek és bár eljutottam majdnem Bukarestig, ott már megjelent mindenféle náció hollandtól kezdve amerikaiig. Érdekes volt látni, hogy bár mindenkivel háborúba kerültem, minden érkező egység megkerülte a határokat és csak a román front felől támadott vissza, a többi, szinte őrizetlen határ nem érdekelt senkit...
    A vereség után előállt a mai ország állapot és új kormány lett, de az összes nemzeti fókusz megmaradt (érdekes amúgy, hogy eddigre minden lehetséges fókuszom is megvolt már a naval, meg az alternatív, már nem választható ágak kivételével). Itt már csak figyeltem mi történik a világban.
    A németek, olaszok elbuktak. A japcsik sem léptek be az Axis-ba, Kínával állóháborúztak már jóideje. A szovjetek szinte mindent és mindenkit betámadtak és előállt az a helyzet, hogy az egyik háborúban az Allies tagjaiként harcoltak, a másikban meg ellenségekként. Ráadásul egyik sem tudott volna véget érni (elvileg), mert olyan, már nem létező országokat is le kellett volna győzni, mint a szlovákoké. Ők eddigre már nem léteztek, a területükön félig a szovjetek álltak, a másik felén (beleértve a fővárosukat is) meg a felszabadított lengyel állam egy foltja. Nem tudtak kiesni a játékból, mert valamiért még mindig háborúban álltak. Eddigre már egyébként úgy belassult a játék, hogy játszhatatlan volt. Európában fel-alá grasszált több száz egység minden cél nélkül, a politikai térkép egy nagy merő folthalmaz lett.
    Szóval '42 végén inkább abbahagytam. Azt hiszem, pár patch-ig nem is nagyon fogok felé nézni...
  • hana19
    #257
    DLC-ben biztosan lesz itt is minden, de ha egyből jó lenne, nem szednének be elég pénzt.
  • Renegade
    #256
    fura, mert ez a kettőben (vagy csak az AOD-ban?) még benne volt.
  • Paladin
    #255
    Szerintem nincs direktbe lemodellezve sajnos a földön lebombázás. A stratégiai bombázás során a reptereket is érheti kár, így kevesebb gépet tudnak kiszolgálni, de ennél többet szerintem nem lehet tenni.
  • phylemon
    #254
    Szerintem is sokkal érdekesebb élvezhetőbb mint a 3. Viszont a vadászok problémájával sürgősen kezdjenek valamit mert ez így borzalom. A franciák legyalulálsa után simán távol tudnám tartani a szövetséges bombázókat a több mint ezer vadászommal, ha rendesen lenne modellezve. Ellenben az én bombázóim is ugyanúgy legyakják a szövetséges vadászokat. Na de ez így akkor is gáz.
    Egyébként azt modellezi a játék hogy a földön is elpusztíthatóak a repülőgépek? Vagy csak annyira hogy ha stratégiai bombázást választunk akkor az ellenséges repterek kapacitása csökken..?