1393
Hearts of Iron 4
  • PetruZ
    #418
    Egyébként invázió előtti szektorbiztosításra repülők is jók, ha van elég NAV és CAS, hogy elkergessék a hajókat és lefedjék a területet (ne legyen piros az ikon). Külön flotta ilyenkor nem kell.
  • phylemon
    #417
    Nekem semmi problémám nem volt a partraszállással. Nevetve kitakaritottam a briteket a szigetről 15 hadosztállyal partraszállva. Semmit nem gyúrtam a flottára. Csak és kizárólag tengeralattjárókat építettem, volt belőle vagy 80 darab mikor elindult a franciál elleni hadjárat. Miután azok megadták magukat, az összes bombázóm meg cas gépem a csatornát illetve dél anglia kikötőit támadta, plusz ide vezényeltem a tengeralattjárókat convoy raidra először (bázisuk calais lett). fél év alatt az összes brit konvoy elfogyott, illetve a nagy hajóiból is alig maradt. Utána szálltam partra a szigeteken, simán ment minden. Ekkorra a tengeralattjárókat patrolra állítottam át.
  • Paladin
    #416
    Légideszant kicsit túl könnyen is használható szvsz. Valamelyik korábbi résznek (3?) a megjelenéskori változatában volt így, hogy pikk-pakk lehetett támadni velük, akkor gyorsan patch-elték is.
    Na meg röhejesen kevés szállítógép kell hozzájuk.
    Ezzel csinálniuk kellene valamit, legalább annyit, hogy mondjuk csak max org mellett lehessen elindítani a műveletet (ahogy a 3-ban pl.). Bár mivel itt jóval gyorsabban regenerálódik az org, nem biztos, hogy ez elég lenne.
  • Paladin
    #415
    Rosszul csinálod. Ha odaállítod, azzal nem érsz el semmit, az a partraszállás tűztámogatására jó módszer.
    Neked a szektort kell biztosítanod. Vagyis a flottát küldd patrolra, s&d-re, akár convoy raidingre is, és máris megvan az infód arról, hogy kellően biztonságos, és a tengeri fölény is meglesz, ha nincs komoly ellenséges jelenlét.

    Gondolj bele reálisan. Ha a flottád a sziget mellett állomásozik, akkor nincs infója a szektorról. Egy 10-20 km-es körről tud csak, ami nulla. Ha ellenséges flotta kószál a szektorban csúnyán közbeszólhat.

    A gép semmilyen döntést nem hoz. Egyszerűen a tábornokaid nem fogják se akkor elindítani az inváziót ha semmit nem tudnak arról, mi van a szektorban, ahol hajókázniuk kell, sem akkor, ha túl nagy az ellenséges jelenlét. (Ahogy pl. az sem gépi döntés kérdése, hogy visszavonul egy hadosztály, ha nulla lesz az org. Itt is egyszerűen egy reális feltétel van szabva a játékosnak).
    Hidd el, még így is nagyon durva kockázati szinttel vállalják, mert nem csak nulla ellenséges jelenlét mellett indítható, szóval megtörtént már többször, hogy így is támadták a partraszálló hajóimat.

    Legjobb módszer egyébként (ha nincs két flottád erre a célra), hogy először patrolba vagy s&d-be teszed őket, aztán amikor megindul a konkrét partraszállás, akkor állítod abba a kis zónába a hadiflottát is.
  • Kotomicuki
    #414
    Ezen akadtam fenn én is és tértem át a légideszantra...

    U-Boot hadviselésről sokat nem tudok mondani: kiküldöm őket a Portugál-Spanyol part elé és nézem, ahogy tizedelik a szállítóhajókat. Nagy ritkán keresztül vonul ott 1-2 flotta, akkor vannak veszteségeik, de javítás után visszatérnek ide és folytatják a csipegetést.
    Ártani nem árthat, ha van melléjük pár, őket segítő doktrína is kikutatva, de leginkább az új típusok bevezetésével nő meg a hatékonyságuk.
    Ja, és a röhej: minden mást egységet tudtam "pozitívan" fejleszteni, a tengeralattjárókat kivéve -> minimum a sebességük bánja, ha kicsit jobban rejtőznek, VAGY kicsit jobban lőnek, ha a kettőt egyszerre szeretném, akkor még rosszabb vmi lesz a dolog vége, mint az alapgép! A paradox itt is "nagyot" alkotott...

    ...

    PetruZ és Paladin:
    Sz'al, magára a nyílra, közvetlen, megpróbálom...

    ...

    '39-ben (Belgium, Hollandia, Lengyelország már mellettem és velem) a Balkánon tevékenykedtem - Magyarország hadba lépett a Románok ellen és úgy éreztem, hogy be kell segíteni nekik, mert különben elvéreznek - , miközben elkészült az >50 szállítógép és a 2x12 ejtőernyős hadosztály (Student irányítása alatt - egybe nem tudtam röptetni őket, így "félbevágtam" a 24-et). Letáboroztattam őket Calais-ba és kiadtam 12 hadosztálynak egy Newcastle elleni ugrást.
    Ellenállást nem találtak ott - a vadászai is a Csatornát és Dél-Angliát védték, tehát veszély nem jelentettek a rajtuk átrepülő transzportra... - , így Rommel 24 hadosztálya azonnal be is hajózott oda az Észak-Német partokról, ők sem ütköztek ellenségbe a tengeren, így csak 1-2, sebtében visszahajózott egységét kellett levadászni és egész anglia az enyém lett, miután megkezdődött a béketárgyalás (USA még nem lépett be a háborúba, ahogy a CCCP is "csöndben" volt még).
    Angol hajók a csatornán és a DNY-i részen voltak "csak", amik a Brit Birodaloméi lettek, Szingapúr központtal...
  • Amergin
    #413
    Tengeri invázió: jelen formájában használhatatlan. Tudom, tudom: használható és meg van a rendje, hogy hogy kell használni, csak az szar. Nem használható rendesen.
    Dániát már lerohantam, kapituláltak. Volt viszont egy kis sziget Svédország alatt (Sjaelland), ami valami miatt nem került a fennhatóságom alá, hanem maradt dán kézen. Na mondom most majd kipróbálom az inváziót. Eltelik a 7 nap felkészülés és azt írja, hogy nincs elég felderítési adat ahhoz hogy elinduljanak. Ott állt egy (igaz csak 4 hajóból álló) flottám a sziget mellett. Semmilyen ellenséges egység se közel, se távol. A legközelebbi kikötőből akartam indítani az inváziót (1 db tengerészgyalogos egység) és nem hajlandó megcsinálni!
    NEM a gépnek kell ezt eldönteni!! A gép hülye és nem kéne rábízni, hogy ebben ő döntsön. Had lehessen már felülbírálni a döntését azt illetően, hogy mikor kell elindítani egy inváziót és mikor nem!!
    De itt a gond: ezt nem lehet megtenni. Kötelesek vagyunk elfogadni a gép hülye döntését. Ezt kéne nagyon sürgősen megváltoztatni.

    Egyébként ejtőernyősökkel fél nap alatt elfoglatam a szigetet...érdekes, azt miért engedi? Ilyen "logika" alapján azt se kéne megengednie. Ja. hogy ott nem a gép dönt? Na ez a különbség...
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.07.05. 09:22:40
  • Amergin
    #412
    Az U-boot hadviseléshez van valakinek használható tippje? Mi az eredményes létszám (melyik tengerre hány darabot)?
    Azt értem ez alatt, hogy minél kevesebb saját veszteség mellett minél több konvoj levadászása.
    Érdemesebb a kevésbé frekventált hajózási utakat támadni inkább? Mikor kéne belekezdeni? Stb, stb...
    Azt vettem észre (mint ami a 3. részben is volt), hogy a játékban nem az van, mint a valóságban volt: 40-ben "boldog idők" voltak, amikor az U-bootok nagy veszteségeket okoztak, de alig szenvedtek veszteségeket. Ok: konvoj-taktika még nem működött olyan jó, szonár még kezdeti szakaszban volt, az Enigmát még nem törték fel, szövetséges légi fölény az óceán fölött még nem volt akkora, stb...
    Viszont a játékba meg nem ezt tapasztalom: sokkal könnyebb akkor beindulni, mikor már a francia flotta nem tényező (már lenyomtuk Franciaországot), mert addig állandóan megtalálnak és levadásznak. Nem tudom, hogy elsűlyesztettem-e annyi hajót, hogy megérte-e az U-bootokat egyáltalán megépíteni hozzá...
  • kopaszeger
    #411
    Előző részek sokkal jobbak voltak sztem mert ha vmi történt az egységemmel pl: oda ért valahová megfutamodott,elfoglalt vmit, megtámadták stb megállt az egész játék ha úgy volt beállítva és megmutatta hol is történt mindez.
  • Paladin
    #410
    Paradox stílus. Még jó, hogy nem jártunk úgy, mint a Sword of the stars II-vel ;)

    Egyébként ezzel tuti csinálni kell valamit, hogy állandóan megy ez a sok eredménytelen csata a tengeralattjárókkal.
    Már oda se nézek a csatajelzésekre miattuk, aztán meg amikor valami fontos történik, totál lemaradok róla.
  • Paladin
    #409
    Pedig pontosan írja. Vidd a terv végrehajtós startnyílra az egeret, és a tooltipben szépen látszik, hogy hány napos az előkészület összesen, és hány telt el belőle. (Meg a többi)
  • Amergin
    #408
    Közben rájöttem, hogy ez a hónapokig tartó tengeri csata csak bug: próbaképpen kiléptem a játékból, újraindítottam és láss csodát egy nap alatt vége lett annak a csatának, ami előtte több mint egy hónapig nem ért véget.
    Szóval van még itt mit kijavítani...
    De azt nem értem, hogy ha több, mit egy évet csúszott ez a játék, akkor mi a franckarikáért ilyen bugos és félig kész még mindig?????????
    A fenébe!
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.07.04. 20:11:22
  • Kotomicuki
    #407
    Hát, én még nem tudtam ezekből semmit sem kihámozni...
  • PetruZ
    #406
    Mármint az invázió előkészület visszajelzése? Pedig ott van: az army feletti nyíl fölé viszed a kurzort és kiírja a felbukkanó infópanelen. Ott szokta kiírni azt is, mi a baja még (sok az egység, nincs elég transport, nincs légi/vízi fölény, stb.).
  • Kotomicuki
    #405
    Akkor "csak" a visszajelzések, pl. a kivitelezésig hátra lévő idő kijelzésének elmulasztását rovom föl - én még ezt sem találtam meg, tehát nem szembetűnő, mint ahogy az a 2-ben, 3-ban volt -> és igen, ez is egy visszalépés (amit, remélem, nem DLC-vel fognak orvosolni)!
  • Cnut
    #404
    Köszi!
  • PetruZ
    #403
    Bal felső ikonsor utolsó ikonja, a Deploy után.
  • Amergin
    #402
    Tengeri csata: nagyon elszomorító, hogy semmilyen ráhatásunk nincs, még annyi sem, hogy kiadunk egy visszavonulás parancsot
    Gibraltárnál hetek óta megy egy csata van benne 9 U-bootom, az ellenségnek meg kb. 50+ hajója. Hetek óta b@sszák egymást bármiféle eredmény nélül és nem lehet azt mondani nekik, hogy na jó elég volt, takarodjatok most már a francba onnan...
    Ez megint olyasmi, amiben az előző rész többet tudott. Ezt aki kitalálta, hogy így működjön, annak kellemes bélsárhányást kívánok
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.07.04. 16:46:19
  • Cnut
    #401
    Valaki meg tudna mondani, hogy a stockpile-t hogy tudom megnezni? Gyartom a tartalek equipmenteket csak nem latom, hogy hogy allok vele...
  • Paladin
    #400
    Na ja, az átrepülés hiánya tényleg nagyon gáz.

    Kotomicuki:
    (Egyébként nem "kidobva" lett, hanem totál máshogy működik az egész légi háború, és ezzel úgy látszik nem foglalkoztak :S )

    A paradoxos dlc özöntől én is tartok... eddig se rajongtam ettől a ck2-vel beköszöntött módszerüktől, pedig eddig legtöbbször a virágbolti változat is megfelelt.

    Partraszállásban mi a túlbonyolított? Elegendő hajót, stb szervezni nem két nap, minél több egységgel csinálod, annál több. Az meg, hogy minimális tengeri fölénnyel kell bírni hozzá az elég logikus.
    Azt tudod, hogy vannak kutatások, amik ezt csökkentik? Meg skillek? Meg ha kevesebb hadosztály megy egy helyről, akkor gyorsabban felkészülnek?
    Meg hogy ezek a kutatások az egyszerre tervezett inváziók felső limitjét is kitolják?

    Amergin:
    Miért fáj neked ennyire, hogy magától megjavul az a néhány nyavalyás erőd? :) Nem kell költened rá semmit. Jó, macerás lehet mindig letolni a javító lista aljára, ha nem lehet törölni (még nem néztem azóta), de ha már egyszer megvan? Főleg, ha az ember esetleg nem is tette benne sok kárt.
  • Kotomicuki
    #399
    ...és akkor örüljünk, hogy nem DLC-kbe (ezt is nagyon szereti a paradox) kapjuk meg a már "játszható" HoI 4-et (lásd: EU IV) - már, ha egyszer tényleg elkészül ezekre a peccs...

    A 3-ban azért csalt is ehhez a MI: Lipcséhez Dániát megkerülve az Északi tenger felől csapott le - kevesebb légelhárítás - , amire talán csak a B-29-esek hatótávolsága lett volna elegendő, vagy még az sem...

    Csak azt nem értem, hogy ami jól működött egy régebbi verzióban, azt miért kell kidobni, hátrányára megváltoztatni az újban?!
  • Amergin
    #398
    Ez csak azért necces, mert olyan dolgokat butítottak le benne, amiket a 3. rész már tudott: Lipcsét (ami ugye bentebb van), ha bombázták a 3. részben, akkor az oda-vissza úton többször megtámadták a bombázókat, azok nagyobb veszteséget szenvedtek, mint ha a határ melletti várost támadták, logikus.
    A 3. részben a lerombolt-elfoglalt Maginot-vonalat nem kellett újáépíteni, hanem automatikusan közölte, hogy leamortizálódott 1-es erőddé oszt jóvan. Itt nem, itt épíccsed újra. Vicc.
    Ettől függetlenül nem rossz a játék, csak némely tekintetben nem éri el az előd lehetőségeit. Nem tudom hányadik peccs kell neki majd, hogy jó legyen...
  • Kotomicuki
    #397
    Elméletileg csak az adott célzónában, amit támad a bombázóival, lehet megtámadni azokat: csak ott és akkor lehet lelőni őket, az odáig vezető úton nem lehet veszteséget okozni nekik, sehogy és semmivel sem..., paradox-logika!

    A másik: nekem vhogy túlbonyolított a partraszállások kivitelezése - ezért nem is értem, hogy anglia hogy képes minden héten "ellőni" egyet (pl. előre lefoglalja hozzá a szükséges transzporthajókat, arra a majd 3 hónapra, amíg a tervezés tart) - , így most már inkább úgy csinálom, hogy ejtőernyősök a kikötőkbe, majd sima, tengeri transzporttal behajózni a tulajdonképpeni "inváziós" erőket - csak ez megint kutatás és gyártás többlet...
  • Amergin
    #396
    Két újabb "érdekes adat": németekkel elnéztem a lengyel támadás dátumát, így csak 39 szept. 27-re lett meg a háborús ürügy. Viszont szeptember 8-án Vologyáék betámadták a lengyeleket. Ezúttal nem lépett be Lengyelország alliednek, hanem felajánlotta, hogy lenne axis. Nem vettem fel persze. Viszont mikor megtámadtam Danzignál a várost kik védik? Hát persze, hogy olasz és japán önkétesek!
    Ellenük kellett bevenni a várost. Mikor a ruszkik először hadat üzentek, akkor küldte az önkénteseket, de azok nem a ruszkik ellen harcoltak, hanem Danzigban állomásoztak. Ez mennyire "reális"? Az olaszok már axis és őket kell lőnöm Danzigban?? Ezt hülyeség.

    A másik: Lengyelország elfoglálása után jött a nagy légi harcok kora a szövetségesekkel. Nyugatra koncentráltam a légi erőt.
    Egyszer csak látom nyugat-LENGYELORSZÁG felett ellenséges légi fölény van. Mi a fene? Csalással átléptem a franciákhoz és megnéztem: ők küldték oda a bombázókat Elzászból. Ez eddig ok, mert a hatósugárba belefér, viszont nem kéne már attól is combos veszteségeket szenvedniük, hogy át kell repülniük nyugat-Németország felett (már, hogy odajussanak Lengyelországba)? Csak mert 3000 vadásszal védtem éppen nyugat-Németországot...
    Ez is hülyeség: csak az adott tartomány légi erőviszonyait nézi, oda eljutni nem kerül semmilyen veszteségbe. Erről azért megkérdezhették volna a Memphis Belle legénységét, hogy szerintük ez jól van-e így
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.07.04. 12:17:30
  • hana19
    #395
    kezdésnél ironman mód ne legyen be X-elve, akkor tudsz rendesen menteni
  • spyli
    #394
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni, miért nem tudok menteni a játékban, mindig egy fájlra ment, nem is engedi manuálisan menteni a játékot???
  • Renegade
    #393
    pl feltöltöd a kepkezelo.com-ra

    miután feltöltötted, felajánl vagy 4 opciót, a kep url-jével, a legfelsőt kikopizod, visszajössz, ide, kép beszúrás, ctrl+v, és már meg is van.
  • Paladin
    #392
    A javítások bekerülnek a Construction sorba. Maguktól is javulnak, erőforrás ráfordítás nélkül, csak lassan. Viszont ha előre kerül a sorba, akkor a gyárak gyorsabban megcsinálják.
    Normál esetben van törlés gomb a sor tételein, de a javításokon most így nem tudom, van-e, hogy azokat lehet-e törölni.
    Ha nem, akkor annyit tudsz csinálni, hogy mindig lenyomod egy shift klikkel a lista aljára, amikor sorra kerülne.
  • Amergin
    #391
    Meg lehet adni, hogy az elfoglalt és megsérült erődöket NE építse újjá? Pl. a németekkel elfoglalom Krakkót, akkor ott nem szeretném újra felépíteni a leamortizált 3-as szintű erődöt mert kell a francnak, viszont szipkázza elfelé az erőforrásamimat az újjáépítés.
    A 3. rész legalább felajánlotta, hogy a Maginot-vonalat had nem építsem már újjá...
  • phylemon
    #390
    OFF: Valaki mondja már el hogy a francba kell ide képet berakni mert képfeltöltéssel, kép beszúrásával nem ment soha.
  • Paladin
    #389
    Ha jól látom, azok a szövetséges egységek zöldek, vagyis hacsak nem állítottál át valamit, akkor az azt jelenti, hogy elfogadtad valakitől expedíciós csapatként őket, vagyis a te irányításod alatt vannak. Úgy ne csodáld, ha csak állnak, ha nem adsz nekik melót :)
  • dimre
    #388
    Az ellenség még oké, mert visszalő, ellenáll, de a szövetségeseim hadseregei totálisan hasznavehetetlenek háborúban, a katonák stabilan állnak egy mezőben, nézelődnek stb. Sikerült jobban lebutítaniuk az AI.-t.
  • PetruZ
    #387
    Úgy veszem észre, jelentősen változtak a dolgok. A németek nem rontanak neki mindenkinek, mint a vaddisznó. Nem eszkalálódnak a háborúk villámgyorsan a szövetséges erők behívásával, bár a world tension még mindig rohadt gyorsan megnő.
    Magyarokkal kezdtem, Ausztriát gyorsan el tudtam foglalni (csak ez magában +11%-ot adott a tension-höz), azóta szemlélődök, készülődök, de még nem állok hadban senkivel. '39 elején vagyok, bécsi döntések nem voltak, a németek sem kapták meg a cseheket, fegyverrel foglalták el az egészet. A háború kitört a szövetségesekkel, de elég nyugi van. Nincsenek végtelen partraszállási kísérletek sem. Érdekes viszont, hogy Hitlert egy belső puccsal megölték, Göring vette át a hatalmat, aki az angolokat és a franciákat vádolja, és megesküdött, hogy megsemmisíti őket. :) A japánok csendben haladnak előre és morzsolják fel a kínaiakat. Gyanúsan nagy a csend, de a world tension már 80% felett van.
  • Kotomicuki
    #386
    Akkor megbukott ez a terv is!
  • sakkay
    #384
    Na milyen az új patch? Javult valamit az AI?
  • Paladin
    #383
    Tengerészgyalogság kap bónuszt a partraszállásoknál, átkeléseknél. Viszont ezt a bónusz a zászlóaljra vonatkozik. A hadosztály értéke pedig az egyes zászlóaljak értékeiből származik (átlag?), vagyis ha hozzáadsz egy olyat, aminek komoly negatív módosítója van ilyen esetekre (mint pl. nehéz tank), akkor az lerontja ezt.

    Bár ezt a monstre mondatot nem biztos, hogy jól értelmezem - te úgy gondoltad, hogy a tengerészgyalogsággal véded a partot, mert azok a "parton" kapnak bónuszt? Ez nem így van, ahogy fent is írtam, ők a partraszállásra, és folyókon átkelésre kapnak. Partvédelemre rendes egységeket érdemes használni. (Mármint fontos partszakaszokon, mint pl. németekkel a francia partok. Távoli, másodrendű helyeken elég lehet valamilyen garrison egység, csak a kikötőkben)

    Garrisonnak egyébként valóban jó a lovasság+mp kombó, pár zászlóaljjal.
  • Kotomicuki
    #382
    Hhmm, nem néztem utána, de a többi HoI-ban kapott bónuszt a tengerészgyalogság a tengerparton vívott csatákban; esetleg a hozzájuk csapott nehéz tankokkal - ha azok valóban "bunkerként" működnek - lehetne spórolni azon a létszámon - és a felszerelésen? - amit a partraszállások ellen mindenképp fenn kell tartania a játékosnak a MI ellen - a lovasság + MP meg mehet a belsőbb területekre, rendfenntartó, anti-partizán egységként - szintén a manpower-gazdaságosság jegyében.
  • Paladin
    #381
    Jaja, motorizáltat érdemes megtuningolni a feleslegessé vált könnyű tankokkal.
    Modernekhez egyébként nem kell a heavy, az ÉS kapcsolat, hanem VAGY :)

    Ja, és ha minden igaz, kint van a patch! (Csodát ne várjatok ilyen rövid idő alatt, ami az AI-t illeti, de sok jó dolog van benne.)
  • PetruZ
    #380
    A light tank + motorized/mechanized a legütőképesebb, leggyorsabb erő, nagyon jó bekerítő manővereket lehet velük csinálni (az AI nem használja ki, de ha folyosót nyitsz valahol, oda azonnal benyomul az egységeivel). Heavy nem éri meg, bár a modern tankokhoz kell néhány fejlesztés onnan is.
  • Kotomicuki
    #379
    Túlerőt megfogni, nagy tömegen áttörni, ezt talán tudják - azaz, inkább statikus elemként jöhetnek szóba: a védekező szárnyon, vagy a támadás megindításánál az ellenséges erők első vonalának bedarálásánál - , de erre a kisebbek is megfelelőek: tényleg pazarlásnak tűnik rájuk áldozni és miattuk szétforgácsolni a erőket.
    Legfeljebb manpower-hiány esetén látnám értelmét a használatuknak - de akkor is csak a nagyobb ipari kapacitású országgal - , amikor az a kevés, ami van, a lehető legjobban legyen kihasználva.
  • hooah
    #378
    Gondoltam rá én is, bár inkább ha ki van fejlesztve inkább beteszek egy zászlóajnyit a gyalogos hadosztályokba.
    A közepeseket meg tolom a páncélosokhoz a felesleg könnyűeket meg elpasszolom.