1333
Total War: Attila
  • Savaran
    #1053
    Igen tévedtem, én megnéztem az első 5 részt, és inkább a rómaiakat mutatják barbár senkiházinak, akik csak alattomos sunyiskodással arattak győzelmeket, nem dicsőséggel, ami igaz is többnyire! Végre egy sorozat, ami nem rómacentrikus propaganda! Így még nem örültem annak hogy tévedtem, bár hunokig még nem jutottam el na arra azért kíváncsi vagyok! A ötödik részben a rómaiak tettei elég bicskanyitogatóak, de nem spoilerezek!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.10.15. 10:59:07
  • Carmang
    #1052
    A Magról szereztem be.
  • Carmang
    #1051
    Hannibált korrekten bemutatta. Méltatta hadvezéri képességeit, pl amikor Galíciában nem vette fel a harcot Scípióval, hanem ment tovább az Alpok felé, meg aztán az Alpokon átkelést, amire senki még csak nem is gondolt, aztán a Cannae-i győzelem.
    Rómát viszont kifejezetten erőszakosnak mutatta be: vagy behódolsz, vagy meghalsz. Az epizód pont azzal végződött, hogy a háború után, a Hannibált segítő luzitán törzseket Róma békekonferenciára hívta, aztán tárgyalás helyett szemrebbenés nélkül lemészárolta őket.
  • Hunor1
    #1050
    dobnál egy linket? én is megnézném.
  • Yag
    #1049
    A Radious MOD a legismertebb és a legtöbb steam letöltéssel rendelkező MOD. (80-90ezer)az összes MOD közül. Igaz, nem ad hozzá úgy frakciót az alaphoz képest voszont szinte teljesen átkonvertálta az egységeket azok AOR vagyis terület alapon elosztását. Szerintem jól ballanszolt játék MOD. Elég agresszív az AI de ha jól taktikázol, akkor egy fenntartható fejlődést ki lehet építeni amivel elég jól sakkban lehet tartani a szomszédokat. Én Avarokkal próbáltam ki ezt a MODot. Nem túl könnyű de élvezetes játékmenetet kaptam. Effektíve nem találtam 5-6 fullos sereget (eddig) de ha még is, akkor addigra mire megjelennek, jól sáfárkodtál és egységeid erősségét és képzettségét tartottad szem elött akkor bár komoly csaták árán de le lehet aprítani őket. Átlag vagy alatti alap seregeket képez az AI. Gondolom később feljeszt, de meglátjuk mire fussa nekik :)
  • Savaran
    #1048
    Ezek általában nyugati szemszögből értelmezik a történelmet, tehát a hunok buta gyenge felszereltségű ostoba fajankóknak tolvajbandának illetve nőerőszakoló lidérceknek fogják bemutatni, pont mint a játékban!
  • Carmang
    #1047
    off

    Van a History-n (meg az interneten) egy sorozat, A barbárok felemelkedése, ami a nemrómai népek szemszögéből mutatja be Róma felemelkedését, és bukását. Pontosabban azokat a barbár vezéreket, és csatáikat, akik nem igazán akartak behódolni Rómának.
    Az első részt néztem meg, Hannibál útját mutatja be, egész jó lett. Lesz még Attila, Fritigern, Alaric, Boudicca, stb.
  • Carmang
    #1046
    Illetve ha kinevezel családtagot tisztségre, akkor onnantól figyeli, hogy mások milyen tisztségekben vannak, és lojalitásvesztés mellett tűri el, ha egy other nobles magasabb tisztségben van, mint ő, vagy alacsonyabb rangúra rakod vissza, mint legutóbb (ugyanabba visszarakhatod nyugodtan).
  • Carmang
    #1045
    A control-t úgy tudod növelni, hogy a kiválasztasz egy családtagot a fán, és a jobb alsó sarokban megjelenő ikonok közül az ökölbe szorított kézre kattintasz. Lojalitást úgy növelhetsz, hogy szintén ezek közül az ikonok közül a kézfogást kiválasztod, és a problémás emberre kattintasz vele. Ezt én már akkor megcsinálom, amikor 5-re esik valakinek a lojalitása. Mindegyik influence-be kerül, és lehet rossz kimenetele is,.
    Amúgy nekem sosem volt ilyen gondom a hunokkal, lévén elég nagy a család ahhoz, hogy az összes hadvezér közülük kerül ki, és nem kell a Candidates-ek közül válogatni. Azaz a család influence (bal felül a sorban álló emberkék) teljesen sárga (100%), és emellé olyan control-t (jobb felül a félkör alak, mint a parlamenti ülésterem) alakítok ki, hogy a kettő összessége a középen levő vastag, felosztott sávban a Balanced-re jöjjön ki.
    Az igazi móka, pl amit Savaran említett, az other nobles beházasítása az egyéb frakcióknál történik, ahol egyszerűen nincs a családban annyi férfi, hogy mindig legyen elég hadvezér, és helytartó.

    A tisztségek kiválasztásánál kell még ügyesnek lenni, mert az elején csak az influence-t viszi (emiatt pl Attilát soha nem nevezem ki tisztségre, mert míg hatalomra kerül, addig csak elmegy a csatákból szerzett influence, és a vége az lesz, hogy királyként neki lesz a legkevesebb), de a felső félben levő "dobozok" már bónusz influence-t adnak, így könnyen meglehet, hogy néhány hadvezéred, pláne helytartód az uralkodó "fejére nő".

    Az épület, ami összetartást (integrity) ad, az a hordára vonatkozik, semmi köze a fenti dolgokhoz. A kiválasztott hordánál bal alul, a vezér portréja melletti sáv jelzi, a másik sáv a horda mozgáspontja.
  • Savaran
    #1044
    Két dologból adódik össze, baloldalt fent a köznép kedvelése, és ezt a családodra kell érteni összességében, ellenben az összes más hadvezér és politikus ellenében(úgy tudod növelni, hogy akit nagyon szeret a nép, azt beházasítod a családodba vagy adoptálod, és az ő támogatottsága már a tiéd lesz), a második dolog a nemesi tanács, ha úgy tetszik "parlament" ez már a személyedhez kötődik inkább, mert a támogatásukat eredményes terület foglalással, és/vagy politikai akciókkal tudod növelni, vagy ha van elég influential pontdod, akkor a "geather support" politikai akció gombal tudod növelni a nemesek támogatását!(ha utálnak eleve akkor ezzel pont csak rontassz a helyzeten) Az influential pont akkor gyűlik gyorsan, hogyha a frakcióvezérrel ténykedsz, tehát lehetőleg csak vele aratsz diadalt, ha pihenteted egy városban akkor a néped anarchiába fullad, a demokráciának itt nincs létjogosultsága! Ha személy szerint egy hadvezér vagy politikus elkezd utálni, akkor a politikai akció gombokkal tudod a kézfogás gombal kibékíteni, ha van hozzá elegendő influential pontod!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.10.14. 15:13:13
  • Shortstop
    #1043
    Még annyi kérdésem lenne, hogy az irányítást/controlt miképpen lehet növelni? Az utóbbi időben eléggé lecsúszott (30% körül van) pedig már mindenki retteg tőlem.

    Valamint egy hadvezérnek a lojalitását is miképpen lehet növelni? Sajnos az egyiknek már nagyobb a befolyása mint Mundzuké (Bendegúz) és ennek megfelelően a lojalitása is kettes szintre esett. Nem szeretnék kiválást. Az udvartartással tudok picit trükközni, beáldozni mást de akkor is csak 3-as szintre tudom növelni. Ha építek olyan épületeket ami extra összetartást ad az gondolom nem fog egyenesen kihatni a hadvezérre igaz?

    Elolvastam a 1015-ös hozzászólást de még így sem teljesen tiszta a dolog. A saját családból választom ki a tisztségviselőket, hadvezéreket, de így szembesülök a fenti problémával. Vagy rosszul értem a dolgot? Köszönöm előre is a választ!
  • Shortstop
    #1042
    Nagyon szépen köszönöm a választ.
  • Carmang
    #1041
    Van a diplomácia részen belül egy Create Puppet State lehetőség, de nem valószínű, hogy elfogadják. Vagyis csak az utolsó város Subjugálása működik.
    Ha a területükön vagy, akkor a sereg nézet alul bővül egy ikonnal, azzal vehetsz fel az ő egységükből katonát. Ami valami basic dárdás, azaz hasztalan, mert az elején, a szlávok, és germánok kiirtásánál nagyon jól el lehet lenni a 100% lovassággal. Később pedig a saját gyalogosaid sokkal jobbak.
    Arra figyelj, hogy ha háborúba mész, akkor ne kérd a vazallusok segítségét sose, mert aki nem szeret, az azonmód elszakad tőled. Ha valamelyik mégis jóban van veled, és utálja a frissen kiválasztott ellenséget, azt a diplomáciaképernyőn kérheted némi pénzért cserébe, hogy segítsen.
    Attól függ, hogy mennyire szeretnek, hogy ki ellen harcolsz. A germánok értelemszerűen nem szeretik, ha más germánok ellen harcolsz, ellenben örülnek, ha a rómaiak ellen háborúzol. A rómaiak szeretik, ha a germánok, és perzsák ellen harcolsz. A perzsák pedig értelemszerűen a rómaiakat nem bírják.
    Szerintem egyébként a játék természetes ritmusa, ha előbb a szlávokat és a germánokat söpröd el, ezt meg is lehet csinálni, amíg Attila hatalomra nem kerül.
    Ha megnézed a hunok frakció jellemzőjét, akkor ott van egy, ami azt mondja, hogy város rombolással kapsz népességet. Na ez nem véletlenül van, rombolj bátran.
  • Shortstop
    #1040
    Sziasztok!

    Lehetséges más módon is, akár diplomáciai úton adófizetőkké tenni különböző népeket? Hunokkal játszom de nincs kedvem felégetni egész Európát -meg nem is biztos, hogy történelem hű- hanem inkább másféleképpen erősíteném a birodalmam. Csatázni természetesen csatáznék ha úgy van viszont a kárpátok környéki népekkel (pl. gepidák, markománok, stb..) inkább szövetséget ápolnék, és inkább dél felé a perzsáknak indulnék. Járható út lehet ez? Illetve hozzá lehet férni valahogy más nép egységeihez?

    Mi szükséges ahhoz hogy az adófizetői alárendeltséget fenn tudjam tartani? Ha a Balkánon mondjuk a makedónok azok lesznek, és én elindulok a seregekkel délre akkor felmondják önkényesen az adófizetői szerepet?

    Vagy jövedelmezőbb úgy, hogy csata folytán egy népet megadásra kényszerítek és az utolsó településénél mikor felajánlja, hogy hűbérállamom lehet azt választom? Így akkor bevételem is lehet az előző csatákból, és a hadsereg is fejlődni tud..

    Bocsánat ha katyvaszos, csak most kezd körvonalazódni előttem, hogyan is működik a játék, de brutális milyen részletes. Köszönöm előre is a válaszokat.
    KK
  • PrasCo
    #1039
    Hajrá! :)
  • Savaran
    #1038
    Elkészültem a hunokkal :) Kezdődhet a kampány!
  • Savaran
    #1037
    :D Annyi baj legyen! Jó mosóporuk lehet, mert a következő csatában megint tiszta :)
  • Jimbo
    #1036
    Játszik valaki a Radious moddal? Sokan írják, hogy az AI csak úgy fossa az egységeket, valaki írta, hogy 8 fullos sereg támadta le egyszerre....
    Tényleg ennyire szar a helyzet, vagy érdemes kipróbálni? Ha ennyie szar, akkor tudtok mondani valami másik modot? Nézegettem már őket, de egyik sem győzőtt meg igazán. Köszi!
  • Carmang
    #1035
    Jó nagy hülyék voltak anno ezek az avarok, hogy prém mellénykében mentek harcolni, miközben az könnyen összevéreződik, aztán meg nem lehet kitakarítani
  • Savaran
    #1034
    Az Avarok nyilaitól ments meg Uram minket :) Frank könyörgés 815 AD hehe


  • Hunor1
    #1033
    valóban durva , remek munka ! egy a bajom ezzel a móddal, hogy nincs kampány része, és én nem nagyon szoktam custom csatákat játszani .
  • Savaran
    #1032
    Nincs mit :)
  • Carmang
    #1031
    Kösz. Tulképp csak itt nem kerestem ezt nyomorék a gombot...
  • Savaran
    #1030


    Hadvezér menü bal alsó három ikon közül a harmadik.
  • Carmang
    #1029
    Hadvezért hogyan lehet a sereg éléről kirúgni? Ugye, ha megsebesíti egy ellenséges ügynök, akkor muszáj helyette valaki mást felvennem, de pár kör múlva az eredeti vezér felgyógyul, és szeretném őt visszarakni, a helyettest pedig kirúgni.
  • Carmang
    #1028
    Azt hogy számolja, hogy mennyi ellenséget sikerül foglyul ejteni? Csak olyan egységgel kell zúzni, aminek jó a capture-je? És akkor az valójában nem megöli az ellenséget, hanem elfogja?
  • Carmang
    #1027
    Szép. CA kicsit megemberelné magát, lehetne a TW e-sport is.
  • Savaran
    #1026
    Ez durva!


  • Yag
    #1025
    Eddig egyedül a vérszövetségben lévő népekkel lehetett tartósabb szövetséget majd behódolást végrehajtanom. Bár volt amikor az északiaknál Jüttökkel toltam, még is rámtámadtak a tesó népek. Késöbb amikor sikerült nagyobb befolyást szereznem és a hatalmam is megnövekedett, átálltak hozzám. Elsőre meglepődtem, kaptam pár bónusz sereget. Persze ez miatt a költségvetés is felborult rendesen.
  • Savaran
    #1024
    Speciel én a Nagy Hadjáratban szinte sohasem tudok normális szövetséget kialakítani, mindenki piros vagy citromsárga ha van egy kereskedelmi szövetségesem akkor már házibulit tartok ennek megünneplésére :) Esetleg irreálisan magas összegek felkínálása esetén fogad el a gép valamit, de ugye 5 évi GDP-met nyilván nem egy megnemtámadási szerződésre fogok el bakni :) Hanem nyilván fegyverkezésre! A játék ezen részében úgyszolván nem létezik diplomácia és kereskedelem :( Az Age of Charlemagne kampányban jóval átgondoltabb és használhatóbb szerintem, viszont az Empire TW kereskedelmi és diplomácia rendszeréhez még sehol sincs sajnos!
  • Carmang
    #1023
    Amikor a szászokkal játszottam, hamar szövetségre leltem a környező germán népekben, és szinte meg is maradt mind a játék végéig. A szükséges 30 megye kb felét a szövetséges államok adták. Most a vizigótokkal majd mindenki utál. Ennek örömére nekimentem a móroknak, ha jól mennek a dolgok, az Ibériai-félsziget teljesen enyém lesz nemsokára, és a 30 megye is saját lesz.
  • YXOnager
    #1022
    Vannak megbízható szövetségesek, de nagyon oda kell figyelni, hogy ezek meg is maradjanak. Az alánokkal például akármilyen módon játszottam, a vandálok végig kitartottak mellettem, igaz ők a legelején is szövetségesek.
  • Yag
    #1021
    Az AI-nem sose szabad hinni. Ahogy Ő se tartja be az egyességeket úgy Én se szoktam. Persze megköttetnek ezek a magállapodások de csak azért hogy fel lehessen rúgni őket. Nem haverkodásra mérik ezt a játékot, hanem totális háborúkra. MInél többen vannak ellenem annál mókásabb. Persze óvatosan lehet lavírozni, lehet szövetségeket kötni háborúkat késéltetni, de csak azért hogy a végső gyözelemben legfeljebb utoljára daráljuk le egymást. Túl idealista a békés szomszédságban élés. Senki nem hiszi el :) ...
  • Kotomicuki
    #1020
    "Mekkora packázós az AI! Kétszer is eljátszotta, hogy kér megnemtámadási szerződést, vagy kereskedelmet, úgy hogy még kér mellé 2-3k aranyat. Jó, legyen. Erre a következő körben felbontja a megállapodást."

    Sajnos, nem itt kezdte el a TW MI-script ezt csinálni!
    Ilyeneket én már el sem fogadok, majd pár kör múlva, ha annyira kell neki, megteszi ezt az ajánlatát "ingyen" is, vagy még ad is hozzá vmennyit.
  • Carmang
    #1019
    Mekkora packázós az AI! Kétszer is eljátszotta, hogy kér megnemtámadási szerződést, vagy kereskedelmet, úgy hogy még kér mellé 2-3k aranyat. Jó, legyen. Erre a következő körben felbontja a megállapodást.

    Letelepedett népekkel kezd unalmas lenni a végjáték. Minor Victory-hoz is 30 megyét kell vagy birtokolni, vagy vazallussá tenni, vagy hadi szövetségben levő néppel birtokoltatni. Ez szerintem sok. A Victory többi pontjához képest is: termeljenek az épületeid 25k-t körönként -ez megvan kb. 15 felfejlesztett megyéből, illetve legyen 80 egységed -ez pedig bőven megvan a kb. 15 megye védelméhez.
    Ráadásul a vizigótokkal vagyok, Dél-Franciaországba telepedtem be, ahogy ajánlta, egyik oldalról a germán népek, másik oldalról a mórok utálnak. És keletről bármikor zavartalanul bejöhetnek a hunok, akik már egyszer letarolták Észak-Itáliát, és a tőle keletre levő területeket.
  • bekescsaba
    #1018
    A zsidókkal vagyok.

    60 kör telt el..9 városom....van 220 000 aranyam, körönként 22 000 jön. Kereskedek a Szaszaszindákkal, és a bábállamaikkal.

    Viszont bezártak Afrikába, nem tudok kijutni a Földközi Tengerhez. Két út lehetséges. Partaszállok valahol Európában, vagy legyártok 10-12 sereget, és kiírtok mindent, ami Perzsa.

    Gondolom, a gép nem hagyja sokáig fenn állni ezt a Status Quo-t köztem, és a Perzsák között.

    Gondolom, ha én ütök először, akkor a csatateret az ő birodalmába viszem, az enyém meg termel normálisan.
  • Carmang
    #1017
    Bizony, hosszú távon influence-t nyer a család a feleség részéről, meg aztán jönnek a gyerekek, akik felnőve szintén hozzák az influence-t, stb, stb.
  • Carmang
    #1016
    Igen, lehet, hogy fel kell venni a túlélőket hozzá. Nem voltam biztos benne, azért nem írtam.
  • Carmang
    #1015
    Ha a hatalmat jelentő 3 sávra gondolsz a családfa tetején, akkor azok így működnek:

    Bal oldali "sorbanállás": A családod össz infulenc-e vs az Other Nobles-ben levő emberek össz infulenc-e. Ez aszerint változik, ahogy az egyes embereknek változik az influence-ük. Tehát a saját családodból nevezz ki kormányzókat, hadseregparancsnokokat, és harcolj velük. Az Other Nobles-ektől pedig vedd el az influence-t úgy, hogy a tisztségek (jobb oldali dobozkák) legalsó fokára állandóan kinevezed őket.

    Jobb oldali patkó (széksor a szenátusban, kb): a teljes frakciódon belüli támogatottság. Ha kiválasztasz egy embert a családodban, akkor a Gather Support (ökölbe szorított "Előre!") ikonra kattintva tudod növelni (ha jól megy a dolog).

    Középen a vastag sáv: a fenti kettő átlaga. Szerintem a Balanced, vagy Respectable részét célozd meg (55-70% ?).


    Mi a baj a házassággal? Ha elfogadod nem vesztesz olyan sok influence-t. De feltételezem azért kérded, mert nem tudod hogy működik ez az egész hatalom dolog. A fent leírtak alapján most már tudod, hajrá :)
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2016.07.08. 17:44:34
  • YXOnager
    #1014
    Nem csak veszítesz vele, csak az nincs ki írva, hogy mit nyersz, hiszen az nem számszerűsíthető.