1333
Total War: Attila
  • Carmang
    #1213
    Nektek sikerült már Divine Triumph-ot elérni az utolsó chapter-ben?
  • Carmang
    #1212
    Sikerült további fejleményeket elérni. A VCRedistributable 2013-as csomagban vannak a kérdéses dll-ek. A játék ellenben a 2015-ös verzióval jön... hurrá.
  • Yag
    #1211
    Naja, arra viszont hajlamos.
  • Savaran
    #1210
    Igazából rosszul fogalmaztam meg, néha bedroppol az fps, és az idegesít.
  • Yag
    #1209
    Nálam stabilan fut. Eddig nem vettem észre hogy fagyna vagy nem indúlna ...
  • Savaran
    #1208
    Nálam stabilitási problémák vannak, a játékkal, ezért inkább a rome 2 van feltelepitve.
  • Carmang
    #1207
    Sikerült működésre bírni. Elkezdtem szórakozni a telepített exe-kel, és a launcher.exe hiányolt két dll fájlt. Nem tudom miért hiányoznak innen, név alapján a C++ Redistributable elemei, amiket ugye telepítettem. Mindenesetre megvoltak egy másik alkalmazásnál*, onnan átmásoltam őket, és most működik.

    * Egy képkonvertáló programnál... pfffffff.
  • Carmang
    #1206
    Nektek még fut a játék? Kb 3 év után újból vissza akartam térni a játékhoz, de nem indul el. Felvillan egy képernyő, hogy indítja a Steam, és ennyi, egyből le is áll. Utánagugliztam, és valamelyik tavalyi patch tehetett be, megoldás nem érkezett rá, de még válasz sem a CA részéről.
    Komplett újratelepítettem a Steam-et, a játékot, és a Visual C++ redistributables-t is. De semmi.
  • Savaran
    #1205
    Nagyon nehéz az biztos, a vándornépekkel könnyebb egyébként, mert ha nincsenek városaid egy helyen vannak a törzseid, akkor nehezen intéznek el, utána ha letelepszel jóval később, van egy átmeneti 20-40 kör amíg felhúzod a sok félretett aranyból az országod, addig sebezhető vagy, utána meg már könnyebb, mivel addigra a perkfa már lényegében teljes lesz, és hatalmas bevételekkel jó sereggel bárkit lenullázol.
  • ozbom
    #1204
    Köszi a tanácsot! Most sajnos megpróbáltam kisegíteni a wre-t. Így belekeveredtem egy végeláthatatlan háborúba a környező népek ellen. Nem lesz egyszerű és közben fel kell készülnöm a hunokra is. Hiába a szövetség. :D
  • Savaran
    #1203
    Nem :) Sokkal jobb ha inkább bedarálod őket, Nagy tömegben mozgasd seregeid(akár hármat is szorosan egymás mellett), jó ha minél több van mert tuti megkerül :)
  • ozbom
    #1202
    Kezdtem egy új játékot az alap nagy kampánnyal. ERE-vel vagyok, 404-ben járok és a hunokkal szövetségben vagyok. Ők ajánlották fel. Gondolom nem fog hosszú életű lenni.
  • ozbom
    #1201
    Jogos, elfelejtettem, hogy az age of charlemagne. Köszi, akkor vigyáznom kell a pénzzel.
  • Savaran
    #1200
    Nem, dezertálnak.
  • Savaran
    #1199
    Az a kiegészítője amiről beszélsz, nem az Attila, az teljesen máshogy épül fel.
  • ozbom
    #1198
    Ha elfogy a pénzem, akkor lázadni fognak a katonáim?
  • ozbom
    #1197
    A héten sikerült beszereznem az Attilát. Nekem nagyon bejön, igaz még csak próbálgatom, meg az egységeket nézegetem, hogy ki mit használ. Azt hiszem Nagy Károllyal kezdek egy kampányt. Megpróbálom megcsinálni, amit a való életben sikerült neki. Egy hatalmas Frank Birodalmat. Sőt még tovább is gondolva, teljesen kiűzni a mórokat Hispániából. Majd az olasz csizmát is teljesen elfoglalni. Utána a Kárpát medencét és a legvégén Északra is betörni. Bár nem valószínű, hogy sikerülni fog, de egy próbát megér.
  • Savaran
    #1196
    Nem a kor számít, a kategória!
  • Carmang
    #1195
    Igazad lehet. Én másik összehasonlító oldalon néztem, és ott a sávos teljesítményábrázolás alig hozott különbséget a kettő között. Aztán most, hogy lejjebb görgettem, és elolvastam a részletes teljesítményt, akkor láttam, hogy néhol dúrván jobb az 5770. Pedig 3 évvel idősebb...
  • Savaran
    #1194
    GT 630 vs. HD5770

    a HD 5770 brutálisan erősebb mint a gt630 nem egy kategória a kettő!!! sajnos most nincs igazad!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.07.03. 16:52:14
  • Carmang
    #1193
    Dehogy alkalmatlan! Egy Radeon HD5770 is alkalmas rá :)
    Sőt, az ajánlott is csak GTX560 Ti, vagy Radeon HD5870 (mondjuk ezek szerintem kamuk, az 5770-es gyenge-közepes minőségéhez viszonyítva).

    A töltési idő csökkentése miatt a 8GB memória, illetve SSD az ajánlott.
  • Savaran
    #1192
    Működik természetesen, win10 alatt magam is játszottam vele!
  • borosz
    #1191
    Köszönöm a választ. Egyenlőre nem veszek új videokártyát mert jó ára van.
    Medieval 2 TW win 10 is működnie kellene? Megvan még az első 2 lemezes kiadás + a Kingdoms is.

  • Savaran
    #1190
    A gt 630-as kártya teljességgel alkalmatlan az Attila futtatásához!
  • borosz
    #1189

    Intel® Core™ i3-7100 Processor
    NVIDIA GeForce GT 630
    memória : 4 GB
    ( legalább 8 GB kellene szerintem )
  • Savaran
    #1188
    Gép paraméterei?
  • borosz
    #1187
    Mikor indítanám az összecsapást egyszerűen kilép.
    A grafika amúgy is borzalmas madártávlatból nézve.

    A régebbi gyengébb gépemmel win 7 32 bit. azon sem akart menni.
    Most valamivel erősebb a gépem és win 10 próbálkoztam.
    A Tulajdonságok/Kompatibilitás beállításnál nem lehet a win 10 beállítani.
  • Daermon
    #1186
    Nem értem mire gondolsz. Feltelepíted és megy. Nekem semmi gondom vele Win10en.
  • Savaran
    #1185
    Ezt hogy érted?
  • borosz
    #1184
    Sziasztok
    Milyen beállítások szükségesek hogy Windows 10 is lehessen játszani az Attila Total War játékkal? Mert nagyon érdekelne...
    Segítségeteket előre is köszönöm
  • Paladin
    #1183
    Hm, ez most kíváncsivá tett, úgyis régen TW-ztem, ideje elővenni megint :)
  • Hunor1
    #1182
    igen komplett mod ! kampánnyal :) már elég sok nép választható , igaz bétának mondják, tehát még fejlesztik.
  • Yag
    #1181
    @Hunor1 > Ez komplett MOD kampánnyal vagy csak egymás elleni csata lehetőséggel? Nem tudtam belemerülni a videóba így még nem tudom mire számítsak. Köszi. G.
  • Carmang
    #1180
    (mer' ősrégi blogmotor, és meg kell mondani neki, hogy hé... ez egy link lesz, linkként rakjad be, mert tudom, hogy nem ismered még fel a link tartalmú szöveget)
  • Hunor1
    #1179
    én meg ezt ! a steamen elérhető !
    (most mi a faszé nem rakja be a videót ????)
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=73&v=U8D_NmTIfg0

    Ancient Empires MOD

    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2018.05.19. 08:36:04
  • Carmang
    #1178
    Én egyedül ezt használom: Natural Water Mod
  • GaBika6
    #1177
    Megvan, rájöttem a problémára! A kártya túlmelegedhetett és ezért újraindult a rendszerem. Máshol nem hibázott csak itt. Az SSAO-t és a textúraszűrést levettem 2x-re, minden más ultra és most a kártya nem melegszik 70 fok fölé és nincs hiba. Korábbi driverek-el nem volt ilyen gondom. Gondolom jobban megizzasztja a kártyát a játék vagy a paszta már nem a régi és itt jelentkezhetett a probléma. Amikor a proci nem volt húzva akkor is gond volt. Most már a proci kizárva megy a gyári tuning. Az se gyenge... THX a lehetséges ötleteket.
    Még annyi kérdésem lenne, hogy milyen modokat érdemes feltennem a játék élvezhetőbbé tételére? Ilyen TOP 5-re gondoltam max. Grafikai és egyéb játék mod-ra gondolok. Hunok érdekelnek, meg a romaiak.
  • Paladin
    #1176
    Nem biztos, de húzott procival eléggé közel lehet a táp terhelése az 550-hez. Attila talán jobban hajtja, mint a Rome2, és a terhelés tesztnél ugye csak proci pörög...
    Attól függően persze, mennyire húztad, és milyen egyéb cuccok vannak még a gépben.
  • GaBika6
    #1175
    Rome II nem fagy ki! Kipróbáltam. Max beállítás, 25 perc csata. Nem tudom mi lehet a baj... Valami ötlet???
  • GaBika6
    #1174
    Valóban, mert minden alap és most is dobta csata közben. Lehet a videokártya miatt, mert az még a régi, viszont más játéknál nem csinál ilyet. GTX970. Stabilitásteszt jó volt. 2 óra max terhelésnél minden szépen ment, viszont itt 20 perc csata közben crash.

    Configom: i7 8700k, gigabyte gaming 5 z370, 2x8gb 3000mhz ram, gtx970, 550 chieftec táp. Nem ssd-n fut a játék, de itt sztem ilyen gond nem lehet Bár már minden okozhat meglepetést.
    Utoljára szerkesztette: GaBika6, 2018.05.14. 19:38:00