1333
Total War: Attila
  • YXOnager
    #1013
    Szerintem az is kell hozzá, hogy a vesztes túlélőket a saját seregünkbe fogadjuk.
  • bekescsaba
    #1012
    s még egy...

    Mit tud az Attila Radius mode?
  • bekescsaba
    #1011
    Még egy kérdés....(lehet lesz több is)

    Az irányítás, és a dominanacia értékét hogyan tudom növelni?

    Az a házasság dolog kikészít. He áldásomat adom rá, vagy ellenzem, mindenképpen vesztek.

  • PrasCo
    #1010
    Nagyon kevés esélyed van rá akkor, ha
    - az ellenfélnek van siege cucca
    - neked van szabad helyed a seregben, tehát max. 19/20-as vagy. Talán az is megfelel, ha 20-szal kezdesz, de nem éli túl minden egység.
  • Carmang
    #1009
    Nekem saját lebonyolítású csatákban is megtörtént, én inkább bugnak tudom be.
  • bekescsaba
    #1008
    Sziasztok!

    Katapultot hogyan lehet foglalni az ellentől?

    Az előbb nyomtam egy automatikus csatát, és ott figyelt egy katapult az ellenféltől.
  • Yag
    #1007
    a poén kedvéért azért a nyelvi fájlokba is belefrissítettek ... csak hogy legyen mit keresgélnem :(
  • PrasCo
    #1006
    Gyakorlatilag semmi érdekeset.
  • Carmang
    #1005
    Hm.. oké.
    Ellenben most a vazallus népek valahogy nem mernek elszakadni tőlem, pedig szép piros, agresszív arckifejezésük van irányomban már nem is tudom mióta. És seregük is van, elkezdték az ő ellenségeiket elfoglalni.
  • Musicking
    #1004
    Annak a cirka 20MB-nak a nagyrésze a másolásvédelemért felelős fájlok, a többi adatot meg a steam 'beépítette' az összes pack fájlba, tehát nem kell nagy változást várni ettől a javítástól. updatefiles
  • Carmang
    #1003
    Hahaha! Steam Community-ben 7 oldalon keresztül megy a találgatás, hogy mi volt a peccs. Van aki 1.3GB-ről ír, a többségnek (nekem is) valami 20MB körüli volt. Reakció a CA részéről még nincs.

    Más:
    Tegnap kezdtem egy új játékot a hunokkal, viszonylag agresszívan nyomom, Attila kb 7 éves, de Európa barbárlakta részén átmentem már.

    Érdekes szituba keveredtem, majdnem baj lett belőle: nyomulok a germánok földjén, fel a dán félszigetre, pusztítom a városokat, mikor a félsziget aljában megjelenik egy fullos, egy 75%-os, és egy 60%-os gót sereg a királlyal. A mellette levő szigeten pedig a dánoknak van a városban egy fullos serege. Mondom nem várom meg míg mind a négyen körbevesznek, és betámadnak, mert az tuti bukta. Elkezdtem visszafelé, a kontinensre iszkolni, hogy legalább a dánok ne érjenek utol, ha úgy dönt a gép, hogy összehangoltan vezeti rám a két népet (mivel szövetségesek). Természetesen nem tudtam jelentősen visszahatolni a kontinensre, a gótok ott voltak tulkép mellettem, a következő körben be is támadtak a 3 sereggel. Az "erőmérő" skálán alig volt sárga pixel, de felvettem a harcot, hogy ha vesztek is legalább, igyekszem minél több kárt okozni az ellenségnek.
    Ez lett a vége:
    Közvetlen csata után, a gót seregből 2-3 egység maradt seregenként.
    A végén felvettem csatlakozni akaró harcosokat (13% replenishment), illetve a megtizedelődött egységek összevonása után így nézett ki a sereg.

    Bár állítólag ennek teljesen normálisnak kell lenni a hunoknál :)
    Láttam olyan képernyőmentést, ahol a hun sereg egyes egységei még sárgába sem mentek létszámügyileg, az ellenfél oldalán viszont 4 halálfej szerepelt a 4 sereg helyén.

    Szerk: leginkább Tier 2 lándzsás/pajzsos egységekkel nyomultak a gótok, én meg a Tier 1 Mounted Bow-wal.
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2016.06.19. 18:29:47
  • Carmang
    #1002
    A napokban mit frissített a játék? A hírek szekcióban nincs semmi.
  • YXOnager
    #1001
    Nincsenek ebben komplexebb stratégiai döntések benne, mint más stratégiai játékban, már csak azért sem, mert a "csalással" egy rakás feladatot levesznek ezen a téren. És azt szokták a szemére vetni a TW-knek, hogy nem igazán fejlődik az ellenfelek tudása, korábbi verziók meg azért gyorsabban átlépkedtek az ellenfelek lépésein.
  • Paladin
    #1000
    Azon kívül egy szokásos rts-ben sokkal kevesebb gondolkodni valója van az ai-nek?

    A több magra optimalizálással van baja, ezt nem vitatom. De próbáld meg, amit írtam, hátha nálad is segít.
  • Savaran
    #999
    Ez hülyeség! Nálam az eredeti verzióval semmi probléma, nincs az általad említett körváltás agyrém, pedig gyengébb a gépem mint a tiéd! Vedd meg eredetibe és akkor nézd meg! Én is jártam úgy hogy levarezoltam egy játékot és állandó kékhalállal kidobott, hozzáteszem csak annál a játéknál, megvettem utána akciósan eredetiben, és láss csodát azóta is jó!
  • kiki2222255555
    #998
    Más valós idejű stratégiai játékokban ez másodpercek alatt megy... nem is beszélve arról, hogy ha olyan nagy számításokat kell végeznie, akkor miért nem használja ki a gépemet?
    Sajnos húzhatjuk az időt, de a tény az tény... itt a játékot írták meg rosszul.
  • Paladin
    #997
    Már hogyne lenne? Szerinted komplex stratégiai döntéseket számolni az ai-val micsoda, ha nem időigényes számítás? :)
    Ráadásul kismillióan vannak.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.06.14. 08:06:07
  • YXOnager
    #996
    Én sosem mértem, de nekem is nagyon sokat kel várni. Ez ennek a játéknak a rákfenéje, és igazából nem is értem miért tart ilyen sokáig, szerintem nincs szükség ilyen időigényes számításokra.
    Persze van rá orvosság, nyírj ki minél több népet. ;) Ekkor csökken a körváltási idő. :)
  • kiki2222255555
    #995
    Természetesen ki van kapcsolva.
    Olvastam fórumokon, hogy a várakozási időn nem csak én vagyok felháborodva..
  • Carmang
    #994
    Feltételezem nem az "AI lépésének mutatása" miatt problémázik a kolléga, az elég egyértelmű kellene legyen, hogy ha látom az AI mozgását a saját látótávolságomban, akkor az időt igényel.
  • Yag
    #993
    A géped több mint elég a játékhoz. Nem vele lesz gond. Nem olvastam és nem is beszéltünk róla szerintem, de a játék beállításai közt kikapcsoltad az "AI lépéseinek mutatását" ? Az még meg tudja dobni a körváltás idejét. Teljesen mindegy mit lép a gép. Az erőforrásokat és a körváltás idejét viszont csökkenti. Ha ki van kapcsolva akkor passz, de ha mégsem akkor hátha ez segít valamit rajtad.
  • kiki2222255555
    #992
    Rendben. Köszönöm szépen a válaszod.
  • Yag
    #991
    Az 1.6 os pach csak három új frakciót ad hozzá a játékhoz. Három szláv népet. Amik nem sokban különböznek más nomád népektől. Ha végképp úgy látod, hogy a játékban lévő minden frakcióval már eleget játszottál és minden csatát lejátszottál amit érdemes, csak akkor érdemes bajlódni az 1.6os kieg telepítésével. Elég macerás és szétcseszi az eddigi telepítéseket akár játszhatatlan szintre. Persze lehet abban reménykedni, hogy ez a verzió már megoldja a problémádat, de erre semmi garancia. Szerintem élvezd az eddig megkapott népeket és töltsd el az időt velük.
  • Savaran
    #990
    Megér ez a játék annyit hogy megvegyed!
  • kiki2222255555
    #989
    Mivel említettem, hogy nem eredetivel játszom, reméltem, hogy erre kapok alternatívát...
  • Savaran
    #988
    Steamről!
  • kiki2222255555
    #987
    Próbáltam mindent, így marad!
    Az 1.5-ös patch alatt kicsivel jobb. Melyik a legújabb patch? Letölteni honnan lehet?
  • Yag
    #986
    Az angol szótárnál akkor már egyszerűbb ha az eddig elkészült magyarosítást használja. Van még mit fordítani rajta tudom, de ezen a szinten már ez is könnyebbség tud lenni.

    Total War - Attila - Magyarosítás

    1.6 pach-re is konvertáltam, hogy a szlávokkal is játszható legyen.
  • Savaran
    #985
    Valami driver vagy op rendszer probléma lehet.
  • kiki2222255555
    #984
    A feladatkezelő azt írja, hogy 30%-on se fut a winyóm... jah és teljesen levettem a grafikát minimumra...
  • Savaran
    #983
    Mondjuk én SSD-t használok, az elavult lassú vinyó az újabb konfigok rákfenéje, ez miatt gyorsabb egy picit a betöltés talán a körváltásra is kihat.
  • Savaran
    #982
    Op rendszer reinstall, nekem hasonló géppel mint a tiéd sőtt még rosszabb is, és kevesebb mint a fele a körváltás, mondjuk nincs csak közepes grafikára állítva, sok effekt meg kikapcsolva.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.06.10. 14:48:24
  • kiki2222255555
    #981
    Másnak (sokkal rosszabb géppel) csak 10-15 mp a körváltás... egyszerűen nem értem...
    Talán gyorsabb lenne a dlc-kel? (Age of Charlemagne, the last roman, stb.) Vagy azok javítást nem is tartalmaznak gondolom...

    Valaki esetleg más tipp?
    Köszönöm
  • kiki2222255555
    #980
    Nem fogom megvenni, mert egy k.va jó gépen is iszonyat lassú a körváltás...
    Kikapcsoltam a core parking-ot, semmi változás, így is lassú mint állat.. a játék többi része lagg nélkül fut.
    Szeretném nagyon ezt a játékot, de körönként 1 perc 40 másodpercnyi várakozási idő tönkreteszi...
  • Although
    #979
    Vedd meg legálisan ha tudod, megéri.
  • Paladin
    #978
    Én csak egy gadgeten nézem a másik monitoron, és Rome 2-nél azt látom, hogy általában egy magot terhel erősen. Ha task managerbe a processnél bemegyek az affinity-be, és leokézom változatlanul minden magot jelölve, akkor utána megoszlik a terhelés.
    De futási teljesítményen nem érzem a különbséget, igaz, nem szoktam stopperelni az ai turn hosszát.
  • Carmang
    #977
    Openharwaremonitort használok, játék közben nem szoktam nézegetni, de utána igen. Kiírja a max cpu terheltséget, és Attila után mind a 4 magnál 100%-ot jelez. Ezt konkrétan tavaly hallható hang formájában is tapasztaltam, mert a biosban engedélyeztem valami turbó módot, hogy megemelheti a gigahertzeket, ha úgy gondolja. Attilánál úgy gondolta. Mind a 4 mag 2,92 GHz-n futott, a gyári 2,8 helyett (i5-760), és amint elkezdődött a csata, elkezdett szirénázni az alaplap, hogy melegje van a processzornak. Aztán kikapcsoltam ezt a turbó módot.

    Amúgy meg 2014-es játékot egymagosra írni... az igazi epic fail lenne.
  • Savaran
    #976
    Én meg úgy hogy ez már több mint négyet, a róma 2 4 magot használt, meg is látszik mert hasonló beállítások mellett az fx6300 as procimmal (6x3500mhz) jobban fut az Attila mint az egyel régebbi rome2
  • kiki2222255555
    #975
    A skidrowos CPY verziót használom. Alapból moddolva van, legalább is a főmenü sarkában azt látom.
    Az erre vonatkozó ajánlott gépigény bőven megvan.
    https://www.skidrowreloaded.com/total-war-attila-cpy/
  • kiki2222255555
    #974
    Köszi szépen, megpróbálom ezt a "Core Parking"-ot ma délután, hátha segít.