1333
Total War: Attila
  • Savaran
    #1253
    A 1212 elég ígéretes, de kb még félkésznek sem lehet mondani, az early era játszható csak egyenlőre kampányban, később elszeparálva jön a közép és kései korszak,
  • tobias88
    #1252
    Anno refund-oltam az Attilát, mert egyáltalán nem érdekel az a korszak, inkább Rome 2-vel toltam azóta is. A 1212-es mod milyen szintet képvisel? Érdemes vele foglalkozni?

    A PG 1220-asra mondják, hogy még véletlenül se töltse le az ember:
  • Montanosz
    #1251
    ááá köszi, a roma 2 kimaradt az ázsiai részek meg nem érdekelnek, med 2 alá készült modokkal játszottam az utobbi pár években
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.05.04. 16:26:37
  • ozbom
    #1250
    Sehogy. Csak a hadvezérrel tudod mozgatni a seregedet. Már a rome 2-ben sem lehetett szétosztani a sereget. A shogun 2 volt azt hiszem az utolsó ilyen, hogy egységeket is tudtál irányítani a térképen.
  • Montanosz
    #1249
    a hadseregből hogy tudok különválasztani egységeket? vagy legalább kettéosztani?
  • ozbom
    #1248
    Stream-en leárazás van a total war játékok között. Shogun 2 ingyenes. Meg egy csomó dlc pár euró csak. Én is most szereztem be a maradék dlc-t az Attilához. Azt hiszem május 4-én ér véget.
  • Montanosz
    #1247
    talán dranyogos elődjei voltak lo nélkül :-D
    na mindegy kiprobálom amig otthoni munkán vagyok :-)
  • ozbom
    #1246
    Az 1212-ben is játszható a Magyar Királyság. Az 1220-hoz kell az összes dlc-je az Attilának. Kipróbáltam és a lovas egységeknek hiányzott a lovasa. :D Pedig minden dlc-m megvan hozzá. Az 1212-nek is a fejlesztési fája még elég foghíjas.
  • Montanosz
    #1245
    de sikerült megoldani, a mod manager feldobja a steam ablakot ahol kérik vegyem meg, aztán ha a launchert is elinditom akkor elindul a mod amit nagynehezen sikerült egy orosz yandex oldalrol letölteni, annyi nyűgje van hogy ezt minden inditáskor el kell játszanom mert amugy tört verzioval nem indithato azt irja

    de amugy egy másik modot szedek le a pg 1220-at, igaz ez 17 giga de viszont lehet játszani a magyar királysággal is
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.05.03. 16:30:45
  • Savaran
    #1244
  • Montanosz
    #1243
    jaaa akkor azért nem mert nem eredeti a verziom, én meg várom hogy letöltse, mindegy köszi akkor fizukor megveszem
  • Savaran
    #1242
    Nem kijelölni kell, rákapcsolsz a feliratkozás gombra és le fog töltődni amutomatikusan
    majd a mod managerbe beállítod hogy intítsa azzal a játékot
  • Montanosz
    #1241
    kijelöltem őket, csak azt nem tudom hogy töltsem le mert nincs download opcio
  • Savaran
    #1240
    A leírásban benne van melyeket kell letölteni, a steam műhelyben fent van az egész, 6-7 darabra van szétosztva,
  • Montanosz
    #1239
    1212 AD mod-t hol lehet letölteni mert a total war centeres link nem működik a steam-n meg kijelölöm de nem jelenik meg letöltési link?
    Tudnál adni valami linket?
  • Yag
    #1238
    Eddig az általad írtak foglalták össze számomra is a legjobban ezt a nézetet. Nem csak azért készül el egy játék rész, hogy sima ügy legyen, leigázzunk mindent 200 kör alatt, hanem a korszakot figyelembe véve kihívással is rendelkezzen. Ebben van kihívás.
  • Savaran
    #1237
    Pedig az alap koncepció briliáns, csak ahogy írtátok, ez a játék iskola példája a jól elbaszott jó ötletnek...
    Az 1212 AD moddal hétvégén lehet újra felteszem.
  • Carmang
    #1236
    Az látszik, hogy nem igazán akarták ezzel a játékkal megerőlteni magukat: van benne 3(?) település ahol eggyel kevesebb építési terület van, mert a Rome II-ben csak valami speckó épületet lehetett oda felhúzni. Namost ilyen épületek nincsenek az Attilában :) Tehát ha éppen olyan nemzettel játszol aminél érintett egy ilyen település, akkor az egyik nem teljes értékű a játék szempontjából. A javítását azzal hárította a CA, hogy korrumpálná az éppen futó játékot. Pffff.
    Meg amit olvastam, úgy adták ki a játékot, hogy az összes lovas egység sebessége azonos volt. Na azért ez nem kis baj. Aztán javították valamelyik korai peccsel.
  • Although
    #1235
    Igen gondolom
  • Although
    #1234
    Igen kb. az egészet római birodalommal való játékra hegyezték ki a többit bele se kellett volna tenni. Alapvetően a mechanizmus arra jó.
    A többieket nem ismerem mert csak azzal nyomtam :)
    Amit írsz, alapján, abba nem öltek időt.
    Végig gondolva. Lehet ott utána jön a rész mikor a Birodalom szétesik és egymás ellen fordulnak a barbárok :)
    Edit: Nehéz feladat az biztos. Átgondolod mennyi féle változatban kellene jól működjön. Emlékszem mikor megjelent akkor azt ígérték Róma nehéz kampány lesz.
    Lehet meg lehetett volna csinálni jobban is. Ha több időt és hasonló komplexitást tesznek bele mint hírek szerint a kínai cuccba.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2020.02.26. 19:08:53
  • PrasCo
    #1233
    De, vissza lehet adni. Vegyük az éhezést - a játékost az első alkalommal esetleg kibillenti az egyensúlyából a jóformán minden egyes területet letaroló termékenység-csökkenés (tehát kapásból itt egy paraméter, ami implementálva lett a játékba, de a gyakorlatban nem számít), másodjára eleve kecskefarmokra húzza fel a gazdaságot, és probléma megoldva. Horda mechanika? Papíron nagyon jó ötlet a mobil épület-építés, gyakorlatilag, ha letelepedő népet irányít a játékos, az az ön-tökönszúrás netovábbja, mert nagyjából csak az összegyűjtött pénzbeli tőkének van ahhoz értelme - hunoknál pedig megint mindegy, mert nem tudnak letelepedni. Ha már a hunok, a szó szoros értelmében nem lehetett volna rosszabbul megoldani, hogy valahol keleten random spawnolnak a seregek, ráadásul a CA ezúttal még arra sem vette a fáradságot, hogy legalább különböző seregek legyenek! Szándékosan nem szállok bele a "végtelen létszámú hun horda" toposzába, tudom, hogy nem egy embernek problémája akad a játék keretezésével - engem nem különösebben akaszt fenn, de az igen, hogy még ezen a (javára írom, viszonylag koherens) narratíván belül is a lehető legrosszabb megoldást választották. Ha a játékos meg a hunokat vezérli, akkor ezzel szemben még Portugália magasságából indulva is átmássza az AI sereg Európát, legalábbis volt egy patch, ami ezt elvileg kiküszöbölte, aztán persze még azután is szembesültem ilyesmivel. Hozzáteszem, most nem tudom, konkrétan milyen a helyzet.
    Mindenesetre vessük ezt össze pl. a Barbarian Invasion-nel, ahol egyrészt volt számszerű népesség (ami a horda-mechanikába is szervesen beépült, tehát a CA megint azt csinálta, hogy újra feltalálta a saját spanyolviaszát, csak rosszul), másrészt szintén tömött csomókban támadtak a "barbárok", túlerőben, mégsem a lehető legolcsóbb, pitiáner megoldással. Ez pedig 15 évvel ezelőtt jelent meg. Abszurd, és valahol azt kell, hogy írjam, hogy megalázó az Attila játékosára nézve. Rohadt nehéz játékot akartak, csak sikerült az "I wanna be the guy" c. játék útján kóvályogni végig.
  • Savaran
    #1232
    Feltéve aki rómával játszik....puttána népekkel játszva, egészen más...
  • Although
    #1231
    Attila alapvetően más gondolkodást igényel. Egyszerűen tudomásul kell venni, itt túlélésre kell menni feltartani az inváziót amíg lehet megerősíteni pl. Carthagot. Itáliát. A többit azt szép lassan fel kell adni.

    Nagyon jól eltalálták a korszak jellegét, éhezés, élelmiszerhiány, járványok. Haldokló Birodalom.
    Alapvetően Itáliára lehet koncentrálni. Ha átengeded a területeket szépen lassan akkor előbb-utóbb egymás ellen is fordulnak.
    Csak az emberek nem tetszik ez, mert nem azt nézik mennyire reménytelen korszak volt, hanem mennyire szopatós.
    Ezen a szinten ezt jobban nem lehet visszaadni.
    Az látszik ezt hiba nem hiba. A kereszténység terjesztése az egyik kulcs azáltal az emberek tűrőképessége nő.
    És a lázadozó területek már termelő területeké válnak. Az élelmiszer igény is kisebb.
    Ez az egyik megoldás. Kell csinálni egy túlélésre szánt területet. Védekezni ahogy lehet amíg. Miközben a Birodalom összeomlik te újjászervezd. A központot mondjuk. És életben maradjon valami. Mert ez a Birodalom összeomlik. Ahogy össze is omlott.
    Tökéletes, példa talán arra, ami most is következni fog majd hamarosan.
    Edit: Nem mondom nincs olyan verzió amikor kilépek mert úgy alakul túl gyorsan átjutnak és esélytelen megvédeni bármit is. De van, hogy jól alakul és Itália már elég erős amikor elérik a nagyobb városokat. Azokon a barbár hordák megtörnek időnként. Utána már nem marad elég erős serege elfoglalni Rómát.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2020.02.26. 15:52:37
  • Although
    #1230
    1. Ha jól emlékszem, a kisebb településeknél nincsenek falak csak a legutolsó szinten. Valóban lehetne utcai harcos módon is itt is jobban lehetne taktikázni.
    Nagyobb településeknél ha bent vagy nem rak ki. Legfeljebb akkor ha ott állsz egy másik sereggel és azt támadják meg.
    Akkor a fő sereged nagy eséllyel supportként megjelenik. Ez egy nagy dilemma. :) Általában el kell futni a megtámdott sereggel az a gond ha nem elég messzire megy akkor a két fullos támadó sereg újrázni fog a már egyedül maradt seregen. Ezt folyamatosan eljátszotta velem a gép. Vannak jó helyek amik jól védhetők Itália bejárata Pannonia felől. Azt gyorsan fel kell húzni fallal védettre és mögé tenni a support sereget. Ott elvieleg nem nem tudja megkerülni a települést.
    Ki van találva a térkép rendesen.
  • Yag
    #1229
    Eleinte kedveltem az Attilát, de amikor az akárhányadik vár is csak egy dombtetőn álló palánkkal védett halom volt kezdett az idegeimre menni. Anno a Medieval II-vel olyan remek csatákat és várostromokat lehetett játszani, torony magas hatalmas falakat ostromolni, hogy élvezet volt levezényelni. Manapság meg már a 3K-ban is szopat az AI. Még akkor is kivezényel a mezőre csatázni, ha full sereggel bent csücsülök a várban és próbálok védekezni a falak biztonságában, merészen, akár 2xes túlerővel szemben is, hátha sikerül megfuttatni ... sikerülne, ha nem csalna és vezényelne ki a mezőre ahol aztán semmi esély egy kisebb sereggel.
    Jól is mondtad Paladin. MODok nélkül az Attilát sem érdemes játszani. Pedig a hangulatra az egyik legjobb rész.
  • Paladin
    #1228
    Ezért nem játszunk SEGA óta Total wart modok nélkül... ;)
  • PrasCo
    #1227
    Igen, a Barbarian Invasion-t annak idején jobban szerettem jóformán, mint a néhai Rome 1-et, épp ezért mocskosul vártam az Attilát. Sajnálom, hogy ennyire nyilvánvalóan ostoba megoldásokkal tolták meg a - szerintem eleve elhibázott - "túlélő-stratégia" koncepciót, azt meg aztán pláne, hogy pl. redditen szoktam olykor olvasgatni, néhány embernek kimondottan ez a kedvence, mert "ez nehéz, van kihívás".
    Nem gondolnám, hogy nehéz, sajnos, csak szopatós. A kettő között van egy erős különbség. Pedig, ha nem is lehetett volna R2-es idő-, és értékállóságot várni tőle, lehetett volna belőle olyan játék, ami bőven megközelíti azt. :\
  • Savaran
    #1226
    Hát nem tudom, lehet én vagyok a béna, de alapvetően sok megoldás tetszik ebben a játékban, de amikor a gautokkal nomáddá váltam direkt, lepusztítottam angliában mindenkit, egy halott pusztaság volt, volt 4 nomád seregem, kezdtem volna pénzt gyűjteni a letelepedéshez, és közben kivárni hogy a hunok megdögöljenek végre, erre mi történik? na mi? A huszadik jelentéktelen népet vagyis engem, tengeren át kelve a hunok kiírtottak, na itt feladta az idegrendszerem a szolgálatot!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2020.02.24. 19:40:11
  • Carmang
    #1225
    Annyival egészíteném ki, hogy csatában háromszor kell megölni Attilát, hogy ténylegesen meghaljon, vagy kivárhatod míg a sztori szerint meghal (az a játék vége felé van, de hát pont ez a lényeg), és utána nem termelődnek újra a hun seregek.

    Amúgy hunokkal lenni sokkal nagyobb poén, ezért szeretem ezt a játékot.
  • Savaran
    #1224
    Egy elmeroggyant volt aki kitalálta, de sajnos ez így működik, én ezért inkább róma2-vel játszok szívesebben!, Ráadásul ehhez adalék hogy csak akkor támad be a seregeivel hogyha ő erősebb, természetesen azt is tudja fog of warban hogy merre vannak a seregeid és megkerül, csíter szarjáték
  • phileas
    #1223
    A csaló hunok és a szlávok

    Egy probléma megoldását szeretném megosztani veletek:
    Mikor a Sclavenians néppel játszottam háborúba keveredtem a hunokkal. Hiába irtottam ki egy hun sereget, mindig lett helyette másik, és sereg egységeihez 0 arany fenntartási költséget írt. Folyamatosan újjászületett egy serege a hunnak, mindig megöltem. Kb. 30-szor eljátszottam ezt. Akkor lett vége ennek, amikor megöltem Attilát a csatatéren. (Szerintem ekkor már ő volt a hunok királya.) Ezután nem született újjá hun sereg, szép lassan felmorzsoltam a maradékot.
    Angol nyelvű fórumon olvastam erről a megoldásról. Először kémekkel próbáltam megölni, akkor hiába halt meg, újjászületett Attila is, a hun seregek is.

    Ez a probléma minden népnél fennáll, vagy mikor a szlávokkal játszik az ember?
  • Hunor1
    #1222
    KÖSZI ! már vártam ezt a modot, VÉGRE kampány! :)))) Latin Birodalommal kezdtem, mert kezdésnek 2 erős ellenfél is van.
  • ozbom
    #1221
    Kint van az Attilához a Medieval Kingdoms AD 1212 mod. Már kampányt is lehet vele indítani. Van még mit csiszolni rajta. De ígéretesnek tűnik. A térképet jobban is megcsinálhatták volna. Rengeteg játszható nép van benne. Persze a Magyar Királyság is köztük van. II. Andrással kezdhetünk. Rengeteg egység található benne. Nálunk sok lovas, mint valójában. Hisz a seregünk gerincét mindig is a lovasság adta. A custom battle módban Mátyást és seregét is tudjuk irányítani vagy Karóbahúzó Vladot. :D
  • Savaran
    #1220
    Ruszkik csináltak egy új modot, 1220 AD
  • Carmang
    #1219
    Azt vágja valaki, hogy miért update-el a játék néhány naponta 5-6 megát?
  • Daermon
    #1218
    Közben megnéztem, de még csak alpha.
  • Daermon
    #1217
    A LotR Modot próbálta valaki? Milyen lett?
    Azt hiszem Rise of Mordor a rendes neve.
  • Savaran
    #1216
    Jaaa értem, igen, mármint hogy nem, nem sikerült igazából, nem is foglalkoztam eddig vele.
  • Carmang
    #1215
    A Grand Campaign fő céljain belül a legnehezebb. Ez-e, a legalsó:
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/948463478507960598/B36211DA32A3966561445B6C871EB876A1EDDDDE/
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2018.10.16. 18:44:39
  • Savaran
    #1214
    Az mi? XD