1333
Total War: Attila
  • Carmang
    #1093
    Mert lusták. Meg egyébként is, miért kellene egy korábbi játékhoz csinálni valami újat, ami nem kieg.
    Nem tudom mennyire szoktad nézni az Attlia Support fórumát, a CA részéről semmi aktivitás nincs ott már vagy egy éve. Tulajdonképpen megszűnt a support, feltételezem a WH-ra átraktak mindenkit, mert az a friss játék.
  • Angelus1991ster
    #1092
    OFF: Az Empire és Napoleon Total War-ok hajóihoz írhatnának egy First person kamera módot, pont olyasmit mint ami a Shogun 2 Fots-ban is van. Amikor 2012 tavaszán kijött a FotS akkor az elődökhoz miért nem csinálták meg?
    Erre gondolok:
  • Yag
    #1091
    Real Time csatázni lehet max 4en. Kampány az más. Egyébként OMC-vel (Online Multiplayer Camapaign) lehet akár 10en is. Nem próbáltam még Attilával de ha Medieval II-vel lehet akkor ezzel is. Most éppen behalt a Steam server de egy kört érdemes lesz majd futni ebben a témában.
  • PrasCo
    #1090
    Legfeljebb ketten.
  • MekNzi
    #1089
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne, Attila Total War-osokhoz. A kampányt hányan lehet multiban játszani? 3 haverommal lehet beruháznánk rá, ha lehet együtt
  • fantomvampire
    #1088
    Huuu akkor varok hatha karacsonykor lesz valami akcio :)
    sajnos fejlodnek es rajottek hogy lehet meg tobb penzt kicsikarni az emberekbol :D
    hu meg egy kerdes valaki probalta mar azt hogy megvan az eredeti alapjatek es tort kieget hozzarak hoyg az mukodik e vajon ? :)
  • Savaran
    #1087
    Na igen, én még emlékszem is a medieval 2 ben, cfg-jegyzettömb majd beír: "[misc] unlock_campaign = true" és már is mindenkit beadott XD még mindíg fejből megy, pedig már majd 10 éve volt!

    Ja jó lenne, vagy a hunokat fogod fel magyarnak, ami annyira azért nincs messze a valóságtól nem hivatalosan!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.12.07. 18:32:36
  • Angelus1991ster
    #1086
    Nekem is.:D Medieval II-ben egy érték átírása után minden nép játszható lett :D Azonnal a hibás térképű Magyar Királysággal játszottam :D Ejj azok a jó kis idők :D
    De tanultak ebből a hibából :D
    A Medieval II és a Shogun II Total War között történt meg az antikrisztusi eljövetel. Medieval II még egy korrektebb korszakban, a régi világban készült. CA-sok azonban felfedezték azt, hogy profitot lehet kisajtolni ebből a szegmensből.
    Kár, hogy a kisebb népeket lusták kiadni dlc-be. Ott a Magyars nép. Kis munkával, plusz Unit-okkal de jó lenne menni a népünkkel és elő-honfoglalást csinálni.
  • Yag
    #1085
    Vagy kereshetsz olyan MOD-okat amiben ki van unlockolva még pár nép.
  • Savaran
    #1084
    Szia! Hohohohó arra még én is emlékszem, első "moddolási" élményem az volt hogy átírtam a népeket a játszható sorba az egyik txt -ben :)
    De szép is volt az!

    Azóta nagyot változott a világ, kufár irányítás van, és letölthető tartalom címén nem kevés ejuróért le is töltheted steamről a népeket!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.12.06. 17:33:08
  • fantomvampire
    #1083
    Sziasztok!

    Azt akarom kérdezni hogy ismerossel jatszunk ketten campaign-t de nem valami sok nepel lehet lenni nincs valami megoldas ra hogy mást is lehessen választani? Vagy csak kiegekel lehet ? Mert a regi roma-ban volt egy olyan lehetoseg hogy egy txt vagy valami hasonlo fajlban atirtam egy aprosagot es feloldotta a tobbi nepet is.
  • Angelus1991ster
    #1082
    Sztornózva: megoldódott a problémám. Köszönöm a kollega úr segítségét:)
  • Angelus1991ster
    #1081
    Utóirat: Abból is csak a Binares mappára lenne szükségem.
  • Angelus1991ster
    #1080
    Sziasztok!
    Ha nem nagy gond, valaki feltudná tölteni egy Google Drive-ra a Total War Attila mooding tools-ját/assembly kit-jét?
    Nagyon szépen megköszönném.
  • YXOnager
    #1079
    Én ezen az átúszáson nem lepődtem meg, előtte láttam őket a tengeren cikázni Itália környékén is.
  • Carmang
    #1078
    Megnéztem végre én is az utolsó részt a sorozatból. Hát... sikerül a római történetírók szerint bemutatniuk Attilát.
  • Savaran
    #1077
    Hát az elég gyalázatos hogy átúsztak a hunok :) Akkor ezek szerint szerencsém volt, hogy akkor támadtak be, mikor már fullra felhúzott 4. szintű tartományaim voltak, volt olyan provinciám, ami önmagában 8000-arany bruttó hasznot hozott!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.11.07. 14:10:57
  • YXOnager
    #1076
    Én az első velük játszottam, a hunokkal észak-galliában csaptam össze, a Brit-szigetekre már úgy jöttek át, hogy békében voltam velük, és a pictekre mentek, és Attila már nem élt.
  • Savaran
    #1075
    A szaszanidákkal én akkor játszottam mikor még fehér hunok még nem voltak, persze jöttek Attiláék, és majdnem le is zúztak :) Alánok-Gótok meg a többi kószálóval rémálom játszani, bár legutóbbi tapasztalataim alapján a Britt-szigetek megfelelő "mentőcsónak" a hunok ellen, az olyan lassan építkező "no-rush" stílusú játékosoknak mint én. (mondjuk rontja a beleélést például longobárdokkal britanniában kolbászolni)
  • Carmang
    #1074
    Nemrég csináltam meg a Szasszanidákat, elég jól elvoltam, elején kellett összekapnom magam a Fehér Hunok miatt, de aztán pihi. Azért persze foglalgattam a területeket, hogy mégse az utolsó Chapter-ben kezdjem el megcsinálni a Victory Condition-t.
    Na a vége felé beállítottak a Hunok, a Fekete-Tenger felől minimum 6 horda, és ahogy irtottam őket, sorjáztak befelé a többiek. Addigra volt már Immortal-om, de így is biztos ami biztosra mentem, két sereggel támadtam egy hordát. Háromszor kinyírtam Attilát, de nem halt meg, a negyediket már nem tudtam bevinni, mert "menetrend szerint" meghalt. És ezután még 10 hordát (azaz az összeset!) én tettem el láb alól. Hát köszi :D


    Szlávokkal szerintem az eleje húzós, mert el kell indítanod a gazdaságodat, úgy hogy közben dúúrván zavarnak a Hunok. Feltételezem jobban, mint a Szasszanidákat a Fehér Hunok. De eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy rövid időn belül megindulnak nyugatra, onnantól könnyebb lehet.
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2016.11.05. 15:18:16
  • Savaran
    #1073
    Kaledón kampány kipipálva, a mai francia területre átkalandozva azért a hunok csak megjelentek, de ekkor már az anyaország irgalmatlan gazdasága miatt az anyagháborút megnyervén, a hunok eltűntek, valahogy sejtettem hogy rögtön betámadnak ha az öreg kontinensre átlépek, mintha lenne ilyen algoritmus, a hunok mindig a játékost támadják! Kíváncsi lennék a szlávokkal milyen a játék, a hátsókertben a hunokkal!

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.11.05. 08:43:33
  • Carmang
    #1072
    Én úgy vettem észre, hogy bizonyos események hatással vannak arra, hogy kapsz-e valamit, és mit kapsz egyáltalán. Ilyen lehet, hogy a vezető életében először kel át a sivatagon, vagy havas tájon. Csaták is befolyásolják, de nyilván van benne egy jó adag véletlen faktor. Amúgy hirtelen az íjon kívül nem ugrik be semmi extra, ami érdekes lenne számomra a hunoknál. Ami bónuszt ad a vezető 3 képességének, vagy a kutatást gyorsítja, azokat szoktam még beválogatni.
  • Shortstop
    #1071
    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék, hogy az udvartartásban szereplő lehetőségek minek a függvényében változnak? -Bosszantó mikor a hunoknak csak közelharci ill. gyalogos előnyöket tudok választani. Köszönöm a választ előre is!
  • bekescsaba
    #1070
    Köszönöm, megtaláltam, de nem segített. Dühít, mert van benne már 90 órám. Ma vettem egy másik játékot (xcom), na azzal is ugyanazt csinálja, mindamellett a COH 2 gond nélkül fut.

    2 napja csak a fórumokat olvasom, és semmi.
  • Yag
    #1069
    mindenkinek van ilyen mappája akinek telepítve van a játék. A trükk az, hogy ettől a szinttől rejtett mappaként funkcionál. \AppData\Roaming\
    Ha totalcommandert használsz akkor a "beállítások-általános beállítások-képernyő-látszik a rejtett/system fájl.
    ha csak intézőt akkor a mappabeállítások-rejtett fájlok és mappák - rejtett fájlok,mappák és meghajtók megjelenítése pöttyöld be.
    utána már törölheted az - de csak - az Attila mappát.
  • bekescsaba
    #1068
    Azt megtaláltam, hogy kinek kéne írni, de sajnos nem megy az angol. ha valaki megfogalmazna nekem egy ilyen levelet, megköszönném.
  • bekescsaba
    #1067
    van már benne több mint 90 óra játékom.
  • bekescsaba
    #1066
    nincs is ilyen mappám.
  • Yag
    #1065
    Lehet hülye kérdés, de van elég helyed ahova telepítetted ? Nekem már kavart be hogy nem volt elég terület (pedig úgy tűnt) és nem bírta befejezni a telepítést addig meg csak malmozott. Esetleg töröld az alap beállítások mappát, hátha beragadt, indításnál újragenerálja. c:\Users\Valaki\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Attila\
  • bekescsaba
    #1064
    Sziasztok!

    Nem indul el az Attila a steamkönyvtárból. Újra telepítettem, de kiírja, hogy előkészíti, aztán semmi, nem indul el. Mi lehet az oka?

    A játék eredeti, tehát a steam kliensből nem indul.
    Utoljára szerkesztette: bekescsaba, 2016.10.30. 21:48:31
  • Savaran
    #1063
    Sajnos a sejtésem beigazolódott, Attilát viszont egy skizofrén idegbeteg őrültnek állítják be!

    Más dolog: Kezdtem egy új hadjáratot a Kaledónokkal, elég érdekes ugyanis eddig többé kevésbé minden néppel nehéz volt a játék, főleg a "great migrators" "bandáival"! A hunok miatt hogy lezúztak :) De az Isten áldotta Britt szigeteken móka és kacagás az élet, rómaiakat hazaküldtem, kelta testvéreimet beolvasztottam, a Jüttök és Géták jó viking szokáshoz híven próbálkoztak, de azokat könnyedén visszavertem, végre egy nyugisabb hunmentes kampány! UI: ha a hunok átkelnek a La Manche csatornán idegbajt kapok :)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.10.29. 15:20:14
  • Carmang
    #1062
    Most néztem meg a hatodik részt a Barbárok lázadásából, hát Fritigern csatáját Valens ellen csöppet más stratégiai kezdéssel mutatták be, mint a játék, illetve a császár is máshogy halt meg.
  • Savaran
    #1061
    Last R- nekem nincs még meg, így modokat sem tudok hozzá, nem is igen veszem meg, bár fene tudja! AoC az fenomenális azzal sokat játszok, bár mostanában a natív hadjárattal időzök inkább!

    Nos AoC modok: Ezt javasolnám ha sok új egységet akarsz? 97 units
    Ez pedig itt a reklám helye: -saját AoC modjaim avarokhoz: Avars V1 a másik: Avars V2 (kicsit újragondoltam próbáltam minél jobban realisztikussá csinálni, itt ott túloztam , de annyi kell, fő a látvány)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.10.16. 19:32:13
  • kopaszeger
    #1060
    Ismételten köszönöm a gyors válaszod. Melyik az a mod vagy mod-ok szted amelyik jobbá teszik a AOC-ot vagy a Last R-át? Főleg azt szeretem amelyikbe sok egység van.
  • Savaran
    #1059
    Nincs mit! Azért látszik úgy, mert a menürendszer az maradt a régi, a modnak nincs külön! Az Ancient Empirest még nem próbáltam, elképzelhető hogy más forrásból is kell hozzá letölteni dolgokat, vagy egyidejűleg több mod is kell hozzá, általában a modder ezt részletezi a mod leírásában!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.10.16. 14:19:47
  • kopaszeger
    #1058
    Köszi a választ természetesen be van jelölve ill a mod képein miért látszik úgy hogy van benne hadjárat is? Másik kérdésem akkor a ANCIENT EMPIRES mod miért nem működik? Szintén ua a hiba képernyő bejön de csaj az eredeti játék indul, kelet-nyugati birodalom.Nincs olyan lehetőség hogy egy új romai hadjáratot indítsak csak "rómával" ami olyan mint a rome II.
  • Savaran
    #1057
    A mod managerben ami integrálva van a játékban, ott be van pipálva a mod? A medieval kingdoms csak "unit" mod nincs hozzá hadjárat! Csak sima csatás és multi csatát tudsz vele játszani!
  • kopaszeger
    #1056
    sziasztok!!!
    Problémám az lenne (eredeti a játék és a kieg is) steam-en belül feltelepítem az egyik mod-ot "Medieva Kingdoms" bejön játék indítási menüje. A háttér kép mutatja hogy a Kinghdoms telepítve van de mikor próbálok egy új hadjáratot indítani akkor csak az eredeti "sima" játék indul el nem a kingdoms, mi lehet a probléma? Próbáltam másfajta mod-al is ugyanez a probléma.
  • Carmang
    #1055
    A barbárok felemelkedése - Barbarian rising
  • Hunor1
    #1054
    ok akkor a sorozat nevét, vagy címét amin fut le tudnád írni? ( ráadásul nem ismerem a " Magot" )