3327
  • sanya200
    #1523
    Nem lehet szétszedni a nem használt dolgokat,a buvárruhát,régi oxigéntartály..stb most lejutottam 1200 méterig ott a tüzet okádó leviathán de megszívtam mert véletlenül csináltam egy javító modult és oda lett az egyetlen javítóeszközöm, csinálni meg nem tudok mert nincs barlangi kénem.Sose kellett szinte így nem hoztam de a modult meg nem tudom szétszedni.És akkor támad is a köcsög de nem tudom javítani a hajót így
  • krisztajo
    #1522
    Köszi, megtaláltam.
    Most a Cserkésző foggal vagyok bajban.
    Láttam már olyanokat amik épp fémet esznek és én is dobtam nekik, de fog nem esett egyiktől sem.
    Ilyenkor mi van, ez valami bug?
  • Desert
    #1521
    Aurora mellett van a 4-es a vízfelszínen. A hetes kb azzal egy vonalban lehet, ott van egy nagyobb roncs mellett.
  • krisztajo
    #1520
    Egy kis segítség kérnék, eddig mindet megtaláltam, de ez kifogott rajtam.
    Meg kellene találnom a 7. mentőkabint, de a négyestől írják amit már ugyancsak nem találok, gondolom már elsüllyedt.
    Hogyan lehet azokat a koordinátákat elhozni a játékban amit mindenhol látok?
  • Zozo76
    #1519
    most nezem hogy xbox-on a verzioszam: 1.0.0.23
  • waldaran
    #1518
    A textúra hibákat a halál oldaja meg. Párszor már belefutottam hogy nincs roncs, csak egy nagy fekete valami, nincs domborzat, nappali világosság 300méter mélyen. Nekem eddig csak a fulladásos halál oldotta meg. Hiába töltöttem be újra.
    Fontos:
    Üres táska.
    Biztonsági mentés a mentések mappáról ( átmásolni egy másik helyre ) Sajna volt hogy bedöglött a komplett mentésem.

    Jótanács:
    menteni kell kb 20-30 percenként.

    Amúgy ha úgy nézzük egész szépen össze lett hozva a végére. Más AAA kategóriás játékok is produkálnak ilyeneket. Sőt tudok sokkal bosszantóbbakról is. ( és azok 20k forint ez pedg 6k forint. ha még annyi. )
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.02.03. 16:09:51
  • sata75
    #1517
    save and load megoldja
  • sanya200
    #1516
    Azért még javíthattak volna rajta mielőtt kiadják.Visszamentem a szárazföldre hogy szedek még pár ilyen dinnyemagot mert egy sincs,erre eltűnt minden az épületek is a fák is egy db textúra az egész...
  • Zozo76
    #1515
    mar en is szivesen nekiugranek ujra, csak nem tudom mennyivel all "hatrebb" a jatek xbox-on a pc-hez kepest... lehet a sztori mod csak 1.0-tol van? anno megszopatott a jatek, mikor egy frissites utan mar nem lehetett folytatni a jatekot, csak elolrol. azota nem mertem ujra elkezdeni.
  • hapi
    #1514
    Az a nagy hal olyan mint egy bálna, sok úszik a piros füves biom környékén, azt hiszem táblahátnak fordították a magyarok.
  • Ironman2
    #1513
    az a táblahát ami a játék elején is van az aurora fele,nem? kettő is lebeg a vízben
  • hapi
    #1512
    Minden scriptelve van, szal ha eljutsz bizonyos helyre és megtörténik veled bizonyos valami csak akkor fertőződsz tovább.
    Néhány tipp:
    - maradj közel a falhoz, tárgyakhoz, roncsokhoz a nagy leviatanok nem tudnak hozzád férni mert túl nagyok.(de legalább is nehezen)
    -Táblahátakon mindig van érc :) (50 óra játék után jöttem rá...)
    -minden új dolgot scanelj és vegyél fel belőle 1 darabot legalább, akkor is ha nem kell épp
    - mindig legyen nálad elem, kaja és pia
    - a bázisod legalább 3 biom közös határára tedd és akkor mindened meglesz mindig
    - a küklopsz kibír 2-3 támadást minden leviatantól páncél erősítés nélkül is, addigra meg már a területén kívül kell legyél
  • waldaran
    #1511
    "a megerősített búvárruha elvileg itt 940 -198 593"

    Gyakorlatilag is. Nemrég szedtem össze, mert az még hiányzott.

    Ahogy elnézem ez a betegség nem időhöz van kötve. 58. napon volt az utolsó hangüzenetem. Most kb a 65.-70. nap között lehetek. Éd még egy deka zöld folt sincs a kezemen. Szerintem ha lemegyünk a lost riverhez akkor jön ki. Eddig csak a bejáratáig jutottam. Az a fránya ghost leviatan megállított. Van meghívó, nincs meghívó. Viszont a reapert nem láttam még. Vagyis egyszer de nagyjából 100 méterre lehetett alattam.
  • Desert
    #1510
    Persze, mert van ugyanúgy nagy darab belőle, mint az Aurorán meg csupán a karja, ha utóbbit szkennelgetik abból kell 20.
  • Hunter of Deer
    #1509
    A nagyobb roncsokban az a baj, hogy 20 darabot ír hogy szkennelni kellene, amíg az Aurórában elég 3 vagy 4 már nem emlékszem :) de a lényeg, hogy ott 1 helyen megvan az egész.
  • Desert
    #1508
    Meg a nagyobb roncsokban is találni belőle, de a leggyorsabb az Aurorán.
  • Hunter of Deer
    #1507
    az 500m mélyen lévő elhagyott bázison van a nagy akvárium ott kell szkennelni.
    A fűfal a szigeten van ahol a nagy szobát szkennelted le (középen ahol a kültéri veteményes és a dinnye van, bent a nagy szobában amit szkenneltél és volt bent egy lila tábla is)
    a megerősített búvárruha elvileg itt 940 -198 593 vagy -787 -208 -713 itt lesz.
    Lehet hétvégén végig tolom megint :D

    shaba23: Az Aurórán.
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2018.02.02. 19:07:14
  • shaba23 #1506
    Ahogy elnézem, minden megvan a lépegetőhöz, kivéve maga a lépegető áll 2/20-on :( Merre találom hozzá a darabokat?
  • sanya200
    #1505
    Valaki megtalálta a játékautót? 7-es mentőkabin? :)
  • runner78
    #1504
    Na. a mélytengeri ruha, megvan.
    De nem tudom legyártani, azt írja ismeretlen anyag.
    Ugyanez van a nagy akváriumnál is, meg a fűfalnál.

    Gondolom valamit nem vettem fel, vagy nem szkennelted be.

    Valami ötlet?
    Utoljára szerkesztette: runner78, 2018.02.02. 18:23:15
  • sanya200
    #1503
    Szép is lenne ha pl 100 nap alatt megmurdálsz :D de így azért nem túl valószerű :D
  • Desert
    #1502
    Nincs időkorlátozás.
  • Wolkov
    #1501
    Üdv! Ha már elkaptam azt a "zöldkórságot", akkor mennyi időm van hátra? (Hány nap után pusztulok meg?) Kb. a 37. napon vagyok és a gépeimet még nem pimpeltem fel.
  • sanya200
    #1500
    Ha a színegyensúlyt filmszerűre állítod akkor sötétebb lesz,meg van hozzá mod is ezzel szebb/sötétebb egy kicsit :)
    shader mod
    Vannak gondok a motorral azért először a küklpszal olyan szinten belementem a textúrába hogy nem tudtam kiszedni se.
    Csináltam egy ilyen kisebb bázist :)
    1-2 mod van hozzá.De itt meg egy mentési hiba miatt eltűnt a nővényzet mellőle pedig szép helyre raktam meg volt bőven folyadék,azok a kék labda mezők mellé raktam 300m-re az aurorától 200m mélyen :)

    Lehet bármilyen képet belerakni a játékba,a képkeretbe ezzel a moddal :)
    A képeket elég bemásolni ide
    "Subnautica\SNAppData\SavedGames\slot0000\screenshots"
    databank mod

    Később gondolom lesz szebb grafikai mod is hozzá :)
    Utoljára szerkesztette: sanya200, 2018.02.02. 15:48:49
  • Ironman2
    #1499
    Welcome to Unity!!

    Ez az Unity engine sajátossága úgylátszik! Más játékokban is szenvedünk vele! Azt nem értem miért nem Unreal4 alá csinálták meg!!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.02.02. 15:20:09
  • Kalinka
    #1498
    Felesleges ennyi mindent építeni kezdésnek. Leraksz egy csövet, rá egy zsilipet, meg a tetejére egy napelemet és kész is az ideiglenes bázis. A belsejébe meg lehet rakni falra rakható szekrényeket 6db tuti elfér de lehet 8 is az bőven elég.

    Más. HC módban az aurórán kiestem a pixelekből, majd hosszas szenvedés után vissza jutottam a normál világba de eltűnt sok textúra és a víz is. Újra lehet tölteni vhogy vagy kuka az egész játék....mivel itt csak egy mentés van amivel játszik az ember épp?
  • Desert
    #1497
    Gyorsabb lenne egy napelemet tenni a csövek tetejére.
    Ezt a légpumpát szerintem pont fordítva kell alkalmazni a kicsi forgó a vízfelszínen úszik, majd a csöveken keresztül juttatja le a levegőt.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.02.02. 12:42:27
  • Ironman2
    #1496
    Lehet valamit nem jól csinálok,egy ilyen csövekből álló raktárat csinálok a mentőkabin alá,mert mégcsak ezek az elemek vannak meg,és levegőt akarok belevinni,mert nincs bent levegő.Rátapadt az a légpumpa,és r lehet illeszteni a csövet is,ahogy a képen van,viszont a felszinre mit kell rakni,mert ott a légpumpával már nem érintkezik a cső másik vége?



    Másik meg az hogy kicsi ládákat nem enged lerakni,van másik tároló is,mert irja hogy olyat kell lerakni oda? Azt később kapom meg?
  • runner78
    #1495
    igen, van iránytűm.
    De érdekes, mert a hologram szoba a roncsokra szkennelve nem mutatta azt a részt, Ezért se mentem nagyon arra mostanában.
    Pedig két hatótávolság-növelés, és két gyorsabb szkennelés is fejlesztve van benne.
  • Desert
    #1494
    Ha megvan az iránytű, annak segítségével gyorsan megtalálod őket, a 12-es mentőkabinnal egy vonalba esnek, egyik előtte másik mögötte.
  • runner78
    #1493
    köszi, sietek haza, megnézem.
  • Desert
    #1492
    Kicsúsztam a szerkesztésből:
    Az előző az a Stillsuit bocsi.
    Ez a másik roncs is ott van a közelében.
    940 -198 593
  • Desert
    #1491
    Koosh Zone 1309 -215 570
  • sata75
    #1490
    Én egy gombot szeretnék amivel kikapcsolhatnám a leviatanokat, vagy legalább az agresszivitásukból vissza lehetne venni...
    Utoljára szerkesztette: sata75, 2018.02.02. 10:33:03
  • lonvard
    #1489
    Igen de nekem nagyon tetszik, hogy sötétség van. Picit taktikusabb, izgalmasabb a játék. Szívesen látnék egy olyan verziót, amiben sokkal több anyagot kell gyűjtögetni a különféle eszközökhöz-épületekhez, a játék sava-borsa, hogy úszkálva gyűjtögetünk, és ezt megdobja, hogy éjszaka meg sötét van és akkor nehezebb. :)
  • runner78
    #1488
    Haladtam tegnap a játékkal, de a nagy akvárium még mindig nincs meg.
    Ahogy nézem a sub.wikit, databox ban lesz a Bulb zonában.

    De teljesen megzavart ez a koordináta rendszer.
    Szerintem pont a kis magyarázó résznél a jelöléseket összekeverték:



    Írja is, hogy X, Y, Z-t használja.
    Na de mindenhol X, Z, Y-ban van megadva a hely.
    És a magyarázat is azokhoz van írva.
    Tehát a három kis magyarázat fölött elírták, mert X, Z, Y kéne legyen.
    Amúgy logikusan mindent X, Y, és mélység a Z kellett volna írni szerintem....


    Itt a szigetnél jól látni, hogy a középső a Z, a magasság.

    Amúgy ahogy olvasom a Bulb zonában kellene lennie a nagy akvárium tervrajznak.


    A mélységi ruhát meg nem találom.
    Aurora körül megnéztem már mindent, és AuroráBAN sem találtam...

    Valaki megmondja merre van???

    köszi.


    Utoljára szerkesztette: runner78, 2018.02.02. 09:49:15
  • Desert
    #1487
    Amikor kinyomja magából kézzel is összekapkodható, de a vonóágyúval gyosabb.
  • waldaran
    #1486
    Ez a szárazdokk bázis mód van nekem is.
    Azokat a gázfingokat mivel tudom befogni? ha közelmegyek kipukkannak. Az a vonó/taszító fegyó lesz a megoldás?

    Nekem be van kapcsolva minden, mert lusta volt az elején kikapcsolni. De már megszoktam így közel 2 nap játékidő egy mentés alatt. És ágyat se építettem még soha. Egy széket csak még valamikor a nyáron az üvegbúrába, csak úgy a kilátás miatt.
  • Hunter of Deer
    #1485
    ha graf beállításnál ki van kapcsolva a színegyensúly akkor nincs olyan sötét éjszaka / mély területeken, illetve én az elmosódást is kikapcsoltam mikor bejött az eyecandy update, mert idegesített :) (így az ágyat sem építettem meg)
  • lonvard
    #1484
    Igen igen. Egyedül amiatt kényelmetlen, hogy sötétség lett a játékban, és azt ágyban alvással ki lehet iktatni, gyűjtögetésnél ez hasznos. Én azt csináltam, hogy éjszaka böngésztem az információkat az állatokról, a letöltött pda-król, nappal meg kutattam. Amíg nincs meg az a modul amibe ágyat tudsz lepakolni, érdemes a mentőkapszula és a segítségkérő mentőkapszulák közti folyosók roncsait átkutatni, mert aztán azokban vannak az igazi értékek, elemtöltők, energiacella-töltők, szárazdokk, és hasonlók. A szárazdokk egy kincs, mert abba is lehet ágyat applikálni, plusz feltölti az energiacellát. 1 darab szárazdokk az egy mini bázis lényegében.