3327
  • Ironman2
    #1603
    Köszi! Hogy miért nem vettem én észre? Amúgy hogy kell javítani a csiklóhalat? D
  • lacas65
    #1602
    A csikóhal külső részén van egy tároló. Látszik, de ki is írja hogy fejlesztések, ha matatsz rajta az egérrel. Ráklikkelsz, és a baloldalon látod az invertoridat, jobbra a csikóhal fogadórészét /mint egy sima tároló esetén/. Ráklikkelsz a modulra és beteszi a helyére.
  • Ironman2
    #1601
    VAn ilyen 1-es tipusu mélység modulom a csikóhalhoz,azt hogy rakom bele? Alul van 5 slot ami üres.(a jármüben)
  • krisztajo
    #1600
    Értem, köszi. Akkor nem keresgélek tovább.
  • Caliph
    #1599
    oda emlékeim szerint egy rádió üzenetben fogod megkapni a kódot,a sunbeam után 5 nappal
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.02.07. 09:42:08
  • krisztajo
    #1598
    Bejártam az Aurorát, legalább is azt hittem, hogy jártam mindenhol.
    De kapitány kabinjához sehol sem találok kódot.
    Oda belehet valahogy jutni, vagy nincs rá megoldás, esetleg később kell visszajönni?
  • pett3rson
    #1597
    Ohh, shit. Ilyen is van?
  • waldaran
    #1596
    Van olyan kabin vagy hely aminek csak a megközelítőleges helye ismert.
    Ha nem tűnik el akkor a PDA-ban ki lehet kapcsolni a jelzést.
  • Desert
    #1595
    Aurora mellett a felszínen.
    #1521
  • pett3rson
    #1594
    Olyan van, hogy túl sok rádióüzenetem van? Kaptam egy olyat, hogy a 4-es kabinnal ezmegez történt, de nem találom a megkereshető célok között, csak régiek vannak (ráadásul ezeket is már felkerestem, nem is értem miért nem tűnnek el, pl)
  • dimre
    #1593
    Korábbi próbálkozásaim
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy függőleges bázis csővel összekötve, a víz felszín felett kezdődik, és kb. 350 m mélységig van kiépítve, ennyi fért a képre


    A bőség zavara, mikor már mindened megvan, csak bővíted, és dekorálod a bázist.




    "Apró hibák" a fejlesztés során, mily kedves, barátságos itt minden élőlény, hazáig kísértek.
    Zátonyhát örökre fennakadt a sekély vízben


    A Reaper se akart eltakarodni melegebb éghajlatra, az sem segített ha kinyírtam, két perc sem telt el újra spawnolta a játék.
  • sanya200
    #1592
    Na végigtoltam én is, nagyon tetszett lekötött vagy 3-4 napra minimum de úgy hogy folyamat toltam egy 80 órám biztos van benne.Ha kiküszöbölik a pár apró bugot meg bővítik tartalommal még akkor bőven az egyik legjobb játék lehet.Persze így is az de lehet hova fokozni még :)
  • Desert
    #1591
    Homokkő kinövés.

    Kelp forest, Grassy Plateaus biome.
    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.02.06. 18:48:14
  • Anonymusxx
    #1590
    Ezüstöt hol lehet találni? Már vagy egy órája keresgélek...
  • lammaer
    #1589
    Hát.. a terveik közt még mindig ott van a mod support, sőt egyes kártyákon dolgoztak/dolgoznak is (pl egy fejlesztési ág - branch - a mod supporton melózik).

    tehát még bármi megtörténhet.
  • sanya200
    #1588
    Mondjuk ez az a játék amiben sok lehetőség van,van benne bővítési lehetőség.Új területek/felfedeznivalók,történetet is ki lehetne egészíteni,bázisépítést is.Pl kutatásokat végezni ,ha már van benne microskop..stb pl vegyületeket kikutatni..stb és ez mind idő meg nyersanyag kérdése.Lenne mivel megtölteni a bázist is mert most csak díszelem.Eltudnék képzelni egy olyat hogy kutatócsapattal jövünk vissza ,és lehetne bázist építeni embereket toborozni idővel amik nyersanyagba vagy pénzbe...stb kerülnek.Mint pl a fallout 4-ben idővel több lakos lesz csak itt mondjuk tudós,nekik kiépíteni a kutatólabort,szállást..stb még a S.T.A.L.K.E.R.T. tudnám felhozni példaként tetszett hogy visszamész a bázisra esetleg eladhatod a cuccot..stb lehet lazítani az egész szólhatna a felfedezésről,nagyobb térképpel,változatos helyszínekkel..nem kell bele fegyver anélkül is jó.De a bázist lehetne védeni vmivel ,pajzs vagy akármi hogy azért a ragadózok ne olálkodjanak.Most azért ha bemész a bázisra teljesen biztonságba vagy bármi elől.
  • Ironman2
    #1587
    De találtam küklopsz alkatrészt az aurórán,a másik a csikóhal abban igazad van.
  • waldaran
    #1586
    Az aurorán nincs cyclops. Ott csak a lépegető van. Lehet hogy csikóhal is. A nagy leginkább a gombaerdőben van.
    Talán egy hajtőmű rész a nagyhoz. De abban nem vagyok biztos. Rémlik valami mintha egy targonca közelében lett volna.
    Azokat a kicsiket amik a kezedre tapadnak késsel könnyű leszedni. Magadról levágod. Ha úszik feléd akkor is ki lehet nyírni.
  • pett3rson
    #1585
    Te szent Atya Úristen...Ezek nagyon durván jól néznek ki :)
  • dimre
    #1584
    Kedvcsinálónak, egy régebbi videó a kreativitásról.
  • pett3rson
    #1583
    Ott is van alkatrész hozzá?? Én a tengerben találtam 2-őt, meg az irányítópultot vagy mi a szart. Tényleg vissza kell mennem oda, nem minden helységbe néztem be ezek szerint...
  • dimre
    #1582
    Ha jól emlékszem a jobb egérgombot addig nyomogatod (a másik kezével üti, vagy épp ami kézben van eszköz), amíg le nem esik a kezedről.
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2018.02.06. 12:18:49
  • hapi
    #1581
    A legvégén egy poén van, amire szó szerint már nem emlékszem de a lényege, hogy a cég akié az űrhajó volt az kéri tőled a 3 trilió kreditet, ami a kár okozásból és a felszerelés használatából adódott össze gondolom. :)
  • Ironman2
    #1580
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Aurorán milyen geci az a kézremászó szar.Hogyan lehet azt lerázni? Amúgy jó kis kaland ez az Aurora,már így külön is.Gondolom a Küklopsznak itt lesznek meg az alkatrészei,mert kettőt találtam idáig.

    Meghaltam amiatt a kis dög miatt,és visszadobott a bázisomra cuccok nélkül,de hála istennek a mentés megvan az Aurorán.

    A pókokra meg rádobtam azokat a ragacsos izéket,elég jól elterelte a figyelmüket.Pár darabot vinni kell belőle,hatásos!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.02.06. 12:13:10
  • pett3rson
    #1579
    Nemrég kezdtem el játszani Én is. Valami fantasztikus világot teremtettek. Eddig próbálok magam boldogulni, de ahogy látom alábbi kommenteket, érdemes lesz segítséget kérni, ha egyszer nem minden olyan egyszerű, mint gondolnám :)
  • pett3rson
    #1578
    Tudtam, hogy nem mindent találtam meg abban a francos űrhajóban :)
  • lammaer
    #1577

    Persze különbözőek vagyunk, de ha belegondolsz, valószinü te is azzal kezdenéd a survivalkodást vhol hogy keresnél egy fasza kis husángot hogy fejbecsűrhesd a ragadozót ha meg akar enni. Szóval nekem elférne a fegyver ebben a játékban.
    Más kérdés hogy elfogadom a fejlesztő koncepcióját, hogy igy izgalmasabb/nehezebb a játék, mert ugye bújkálni kell a nagyvadak elől - logikusnak nem logikus, de elfogadom :)
    Közben néztem az ajánlott játékokat, kösz a tippet. sajnos úgy tűnik az ozirisz nagyon messze van még a játszható állapottól, a forest viszont áprilisban jön :)
  • waldaran
    #1576
    runner78:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://subnautica.wikia.com/wiki/Cyclops_Shield_Generator

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://subnautica.wikia.com/wiki/Cyclops_Sonar_Upgrade

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://subnautica.wikia.com/wiki/Cyclops_Depth_Module_MK1


    2 nap 8 óra alatt végigvittem. ( tiszta játékidő )
    Egyetle egy dolgot nem sikerült megértenem. A legvégén amikor már a rakétával átmentünk a fáziskapun. Kiírja hogy köszönjük a játékot. Ott még mond valamit, de nem feliratozza. A leviatan szövege után. És sajna hallás alapján nem tudtam értelmezni mit mond. Ha valaki már lefordította megkérném rá írja le nekem. Köszöntem.
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.02.06. 09:52:05
  • runner78
    #1575
    A tengeralattjáróval kellene mennem, de képtelenség pajzs és szonár nélkül.
    Nem tudom a játék véletlenszerűen helyezi e el a cuccokat, de a Küklopsz pajzs és szonár hol lehet?

    Rengeteg mindent megszereztem már, de ezeket nem találtam.
    Lost riverbe meg ezek nélkül öngyilkosság lemerülni.

    Illetve nem tudom, de a Küklopsz I-es módosító is databoxban van?

    köszi
  • Ironman2
    #1574
    Amúgy ha vége a játéknak,akkor nem is lehet visszatérni sandboxozni? Bár sok értelme nincs neki szerintem.
  • Desert
    #1573
    19-es mentőkabin körül van rengeteg.
  • sanya200
    #1572
    A szemes szár magot merre találom,láttam már le is scenneltem vmikor,csak nem tudom hol.Az az egy hiányzik csak.
  • waldaran
    #1571
    A lost river texúrája igencsak hiányos. Én is akadtam már bele. A legidegesítőbb viszont az hogy a lépegető tapadókorongja nem tud mindenhol tapadni. Kilövöd ésátmegy a falon, sziklán, majd visszajön. Persze ezt legtöbbször úgy hogy már majdnem fent vagy ahova akarsz menni, de elfogyás előtti másodpercben vagy a ugró energiával. Sajnos.
    Ennek fényében nemi kaja/víz tartalékot visszapakolok a cyclopsba beparkolok a lépegetővel és ameddig csak lehet azzal megyek tovább. Ahol kell ott kirakom a lépegetőt körbenézek majd vissza.

    Szerintem ennek a fajta játéknak nem áll jól sem a multi sem a fegyver. Pont az alényeg hogy egyedül mire vagy képes. Fegyver tekintetében max egy afféle riasztó püttyögtetőt tudnék elképzelni. Vagy valami altató félét.

    Ha mégis hiányoljátok akkor Osiris, Forest. Ott van elég komoly építkezés, fegyver.
  • Desert
    #1570
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A két sziget közt is tudsz teleporton utazgatni.
  • Caliph
    #1569
    reménykedjünk egy második részben,kicsit komolyabbra véve a figurát,komolyabb bázisépítés,védelmi rendszerek,fegyverek,még az sem kell hogy víz alatti téma legyen...és mindebből egy faja multit is akár :D
  • lammaer
    #1568
    Én se vagyok még kész, de valahol nekem is a 40 órás régióba fog kerülni a játék. De tagadhatatlanul minőségi szórakozás, és nekem nem is nagyon kell több... igazából már egy kicsit unom, az elején nagyon megfogadtam hogy nem nézek meg wikit, olvasok spoilert, de volt 1-2 olyan rész amit az ember nem biztos hogy egyedül megfejt/megtalál.

    Azt egy picit sajnálom hogy újrajátszási értéke tényleg nem nagyon van, bár sztem ez jön a viszonylag erős sztorivonalból.
  • lammaer
    #1567
    Na azon a részen én frankón beestem a textúrák alá, nem is tudtam kikecmeregni csak konzol parancsokkal.
  • runner78
    #1566
    Lenne még egy kérdésem, ami hibával kapcsolatos.
    A Lost Rivernél a Szellem Levitián (vagy mi) miután elusztam, és ott hagytam a Csikóhalam, azt kezdte bántani.
    Egyszer szét is törte (visszatöltés), de volt amikor mutatta a jel, hogy ott van, de a szörny "kilökte a texturából" , át a falon.
    Nem mertem így menteni, de mintha valahol írták volna, hogy mentés-visszatöltésre ott lesz...

    A másik mikor nekimentem a Küklopszomnak, erre kirepült a vízből, el vagy 300 méterre, és a víz felett pár méterre állt meg.
    Na akkor sem mertem menteni...
  • runner78
    #1565
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    na várjunk csak.
    Akkor fertőzötten már aktiválhatom valahol a teleportot?
    Ahogy láttam a zöld kockákkal működik.
    De hol kell aktiválni?
  • Desert
    #1564
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen elfér ott. Én mindig a lépegetővel "szaladok végig ott"
    Ha a Lost riverben található kapu az, akkor az aktiváló kapuja a Sea Emperor épületében lesz (Primary Containment Facility), másik hárommal. A hőerőműben lévő kapu az Ágyúhoz teleportál.

    A négy kapu négy külön helyre visz, Koosh zone, Mushroom forest, Crag Field és Lost River. A keltető enzim hozzávalóinak begyűjtéséhez egy gyorsabb körbejárás.