3327
  • runner78
    #1563
    ja hogy az a bejárata.
    Ott még csak kicsit nézelődtem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Láttam van teleport a "vízesés" mögött.
    (a teleportot is csak ha meggyógyultam lehet aktiválni az idegenek bázisán?)
    Illetve beljebb, volt egy nagy "vízesés". Az a bejárata?
    Azt írták steam fórumon, hogy küklopsszal lehet menni oda... az elfér ott???

    Utoljára szerkesztette: runner78, 2018.02.05. 15:16:59
  • lacas65
    #1562
    Az Auróra űrhajón abban a teremben, ahol a víz alatt van rengeteg cső, egy kis úszkálás után be lehet jutni egy teljesen elzárt részbe. Már a részletekre nem igazán emlékszem, de pl. mintha a fekete doboz is ott lett volna. Valamelyik sarokba kellett eljutni. A csövek közötti átjutás pedig egy helyen elég necces volt, 45 fokban tudtam közöttük átmenni. Tehát csak sima próba esetén ez nem fog menni, és otthagyja az ember.
  • Desert
    #1561
    Lost River.
  • runner78
    #1560
    öööö

    ez
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "A nagy öbölfánál van az inaktív lava zone"
    akkor hol is van?
  • Desert
    #1559
    Ott a lépcsőn fel lehet ugrálni gond nélkül

    Az előbb már megírtam a választ, csak ellapoztam erre eltűnt minden.

    #1437 Itt a kép a Kianitról

    Gyorsan..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az ion elem és cella a Lava Castleben lévő hőerőműben található meg.

    A nagy öbölfánál van az inaktív lava zone, azon túl kell menni 1200 méter körül lesz kianit, kell belőle vagy 10-12 db.

    Utoljára szerkesztette: Desert, 2018.02.05. 14:25:25
  • runner78
    #1558
    Szerintem a nagyteremből csak a dobozokat eldobálva lehet továbbmenni fel a lépcsőn a lakórészekhez.
    Bár nem próbáltam, lehet ott talán ugrálva is menne...
  • Desert
    #1557
    A nagy bejáraton ahol kell a poroltó majd balra a raktér kód, az ott oda vissza átugrálható a dobozokon keresztül. A másik ahol csak a vonóágyúval lehet kitakarítani az utat a laborhoz vezető gyorsabb út. :)
  • runner78
    #1556
    Kérdés:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bent voltam az idegenek bázisán.
    Zöld kockákat felszedtem.
    Ugye a számítógépet nem tudom használni mivel fertőzött vagyok.
    De a Fabrikátorban nem tudok Ion elemet gyártani.

    Azt majd csak a számítógépes hozzáférés után fogok tudni?
    Tehát mennem kell az enzimért?
    Laborom sincsen még...

    Illetve láva részek hol vannak?
    Kianitet kellene sokat gyűjtenem.

    Csikóhal ugye csak 900 m-es, onnan le tudnék úszni?
    Vagy a Lépegetővel (jelenleg 1300 m) kellene mennem?
    De a Lépegető kicsiket tud emelkedni, nem fogok tudni visszajönni vele (vagy akkor kellene a rakéta-hajtás gondolom).


  • runner78
    #1555
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eloltva a tűzet be lehet menni elölről is aztán.
    De igen, vonóágyú muszáj hozzá, mert el kell dobni az útból a ládákat több helyen is.

    Nekem is vissza kellett mennem aztán, hogy mennyi részt kihagytam ott.
    Ami fura volt, hogy egy teljes Lépegetőt beszkenneltem, azt hittem megvan.
    Aztán még három másikat is be kellett, hogy a 4 részből meglegyen.

  • Caliph
    #1554
    nem akadtam el,vonoágyúval csináltam meg,akkor úgy néz ki van más út is :)
  • Desert
    #1553
    Hol akadsz el? Vonó ágyú nélkül is bejárható :)
  • Carlos
    #1552
    nem lesz multi.
    sarkvidéki biom meg majd jön (talán)
    Én a DNS kivételét sajnálom nagyon. Az még vicces lehetett volna.
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2018.02.05. 13:24:02
  • Caliph
    #1551
    és visszafelé ? :D
  • waldaran
    #1550
    Ha ezt tudom akkor nem kellett volna visszamennem csak amiatt az egy (3) szoba miatt. Bakker.
  • sata75
    #1549
    Mellesleg befejeztem a játékot. 24 óra taratolm volt nekem benne, de sokat tököltem az elején. Összeségében patent game, megéri a pénzét, bár újrajátszhatóság nem sok van benne. Ami kifejezetten nem tetszett az a végjáték. Mire odaérsz, hogy felépíthetsz mondjuk egy atomreaktort és van is hozzá fűtőanyagod, már nem lesz szükséged rá.
    Várok hozzá valami jó DLC-t, esetleg multit. Lehetőség rengeteg van benne.
  • sata75
    #1548
    Nem volt (most sincs) vonófegyverem, de kitakarítottam teljesen az Aurórát. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mondjuk az alsó bejáraton nem lehet beugrálni, de az a másik irányból is megközelíthető a lépegető csarnokból, alul a csövek között úszkálva.
  • waldaran
    #1547
    sata75:

    Szerintem a másik ajtóra gondolt. Ami kívülrül található. Oda viszont kell a fegyó.
  • waldaran
    #1546
    Arról nem volt szó hogy felesleges annyit gyűjtögetni.
    Elindultam a nagy fához bázist építeni 20 fehírítővel + 20 fehérítőhöz cuccokkal. Persze kaja, és pár üveg víz is volt. Leraktam a víztisztítót, és teljes mértékben felesleges amit hoztam. Mire megépítem a bázist teljesen, addigra annyi vizet termel, hogy el se fog fogyni. :)
    Aztán lehet haladni tovább a lávához.
  • sata75
    #1545
    Ha elég kitartóan ugrálsz a dobozokon akkor nem kell vonóágyú:)
  • Caliph
    #1544
    lépegető bent van a nagy hajó roncsában(Aurora). Amire szükséged lesz: kaja,pia,poroltó(lehet találni de jobb ha van nálad),vonóágyú,lézervágó,javító.Az ajtókhoz a kódok az ott talált pdakban vannak,ha már arra jársz,javítsd meg a reaktort is ha még nem tetted.
    Az egyik ajtón csak úgy tudsz átmenni ha az útban lévő dobozokat vonoágyúval elraktad az útból. Aztán hajrá,fedezd fel,sok érdekességet lehet találni bent,kis díszektől kezdve a hasznos cuccokig,sőt a reaktorteremben modul is van valamihez :)
  • waldaran
    #1543
    Köföntem széfen.
  • Carlos
    #1542
    az akváriumban kell keltetni és aztán felveszed amint kikel, kiviszed a bázishoz és tudsz neki utasitásokat adni (follow, stop, play)
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2018.02.05. 11:35:33
  • krisztajo
    #1541
    Ja bocs, azt hittem ez egy topic a játékhoz.
    Ahol esetleg kérdezni is lehet... vagy nem?!
    Te biztos mindent tudsz a játékkal kapcsolatban, én kérek elnézést hogy én meg nem.
    Ha gondot okoz akkor nem kell válaszolni, hála égnek azért vannak akik segítenek.
  • waldaran
    #1540
    Megtaláltam ezt a cukihalat vagy mi a fenét. Lent megvan a bázis a nagy fánál. Ott akarnám kikeltetni.
    Ha akváriumba teszem és kikel akkor ki lehet vinni a szabadba? Vagy inkább dobjam le a bázis alá a talajra?
  • Carlos
    #1539
    végigjátszuk helyetted?
    Mi lesz a következő?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hol van a kutatóbázis? hogy kell deaktiválni a fegyót? mi az a enzyme 42?
  • krisztajo
    #1538
    Köszi, már elég sok hsz van, erre nem találtam rá.
  • Desert
    #1537
    Volt már róla szó az Aurorán szkenneld be. Utána látod mi kell hozzá.
  • krisztajo
    #1536
    Köszi, ez nagy segítség volt!
  • Carlos
    #1535
    Játsz tovább...
  • krisztajo
    #1534
    Köszönöm újra a sok tanácsot.
    Sikerült összeszednem mindent a Küklopszhoz és már meg is építettem (nagyon durva).
    Bár a mozgékonysága miatt a Csikó nekem jobban bejön.
    De gondolom a végére úgy is a Küklopsz kell, a Csikót nagyon gyorsan szétkapják még fullra fejlesztve is.
    A Lépegetőt hogyan lehet megszerezni?
    Eljutottam a találkozási pontra elolvastam a PDA-t, de új küldetést nem kaptam és a rádió is hallgat.
    Ilyenkor mi van?
  • Desert
    #1533
    Keltető Enzimhez, a Gombafából kell vágni, ami a Mushroom forest biomeban van. Az Aurora közelében pl.
  • sanya200
    #1532
    Sima gombamagot hol találok? Szárazföldön?A tengerben csak savas/mélytengeri gombát találtam.Vadászhatom össze az összetevőket, a fele megvan már.
  • waldaran
    #1531
    A csikó-nak a mobilitása azért elég sokat nyom a latba. Gyors, és könnyen irányatható. De nincs fúrókar és csáklya. Ellenben van szonár. Valamit valamiért.
  • Desert
    #1530
    Azért a Lépegetőt ne mond már tetű lassúnak, ugrálva kell vele haladni, egy csáklyázó karral.
  • Hunter of Deer
    #1529
    ha a csikóhal is le tudna menni 900 méter alá, felesleges lenne a Küklopsz... amikor már megvan minden modul tervrajza, akkor becuccolni a küklopszba a lépegetőt, meg pár matit ami már lent nincs és csak akkor kell feljönni mikor már majdnem vége a játéknak, így nincs értelme nagyon a csikóhal 900+ mélyre merülésre. a Lépegető is jól halad, ha megvan a jetpack fejlesztés rajta. És mivel egyszerre csak 1 jármű dokkolható a Küklopszba így csak a lépegetőt érdemes levinni mert az kelleni fog odalent...

    A Ghost Leviatán miatt nem tudom mit aggódnak ennyien :D bekapcsolni a pajzsot és akkor nem tud sebezni, lent meg ha úgyis ott a bázis 900m-en akkor feltöltöd az akksit és már kitart addig mire vége a játéknak (legalábbis én csak 1szer töltöttem). a láva kastélyhoz meg nem kell teljesen levinni a Küklopszot és akkor nem szedik szét, oda már elég a lépegető is bőven.
    A kaját meg nem vágom mi a probléma elkapni 1-2 halat, ennyi erővel akkor el kell kezdeni normálon és akkor nem kell kaja meg víz, szerintem meg nyugodtan fogyhatna jobban is...
  • waldaran
    #1528
    Ha valami épület vagy tárgy nem jó helyen van akkor szét kell bomtani. Ha szétbontod akkor visszakapod amibe került. számítógépchip, kenőanyag stb. Ráviszed az élőhelyépítőt és nyomod a "Q"-t. majd ha eltünt egyszerűen magasabbra építed. Ugyanígy lehet a fabrikátort, ládákat, mindent amit az építővel raktá valahova.
    Csak legyen annyi szabad hely a táskában, hogy elférjenek az alkatrészek.

    A legjobb kaja a sigenten a dinnye. a gumófa sok vizet ad. A lámpás gyümölcs is elég jl adja a vizet. Ez mind ültethető kaspóba. a fákból 1 darab a dinnyéből 4.
    Nekem 3 dinnye és 1-1 fa van a cyclopson. 1 dinnye 4 magot ad. 3-at megeszek egyet szétvágok, és újra ültetem. Soha nem fogyok ki kajából.

    Halakra a legjobb a gravicsapda. De jó ha gyűjtögetsz akkor is. Magához rántja a mészkő, pala stb kinövéseket.
    A sea treader-ek után igencsak jó segítség.

    Lementem 900 méter környékére nikkelért. ( lett is rengeteg, meg a kén is. ) Kaptam egy rádióadást. az alienek csipogtak valamit és furcsa karakterek volt a szövegben. Ez most bug, vagy így lett megcsinálva? Fogom valamikor érteni mint mondanak ha sándékosan ilyen?

    Most hogy megvan a 1300-as fejlesztés kell sok ólom és titán, hogy a nagy fához egy fullos bázist csináljak. :)

    A lénycsapda az hasznos a ghost leviatan ellen? mert ott átmenni a cyclops-al szenvedés lesz.
    Utoljára szerkesztette: waldaran, 2018.02.04. 15:40:04
  • sanya200
    #1527
    A szigeten szerezhetsz dinnyemagot meg van gumófa én azt ültettem.A küklopszon is van vagy 7-8 gumófa.Ételt és vizet is ad nem túl sokat de 6-7 kajálás elég belőle.Azért is ültettem többet hogy ne foggyon el,mindig csak egyet-egyet vágok kb mindegyikből,így nem kell újraültetni.Halakra több módon lehet vadászni,van a gravitációs csapda vagy mi kidobod és egy csomó halat összevonz csak össze kell szedni,vagy a húzófegyverrel is magadhoz ránthatod őket.Én mondjuk nem szívesen ölöm meg őket de muszáj,főleg az elején.Engem az zavar hogy a csikóhal max 900 méterig jó,pedig nagyon jó kis felderítő meg gyors,el lehet illanni a leviathan elől,jók a fényszórói meg a 3D szonár,kár hogy lejjebb már nem lehet menni vele.A küklopsz bazi nagy,feltűnő,tetű lassú és 3D szonár nélkül semmit nem látni kb ha sötétebb helyen vagy.A lépegető meg a tengerfenéken jó csak az is tetű lassú meg macera vele a közlekedés, az tényleg csak kb arra jó hogy tudj bányászni.Én csináltam egy bázist annál a szép nagy fánál 900 méteren,kicsit feljebb raktam a szárazdokkot így a csikóhal is ottvan ,közeli felderítésre jó.
  • krisztajo
    #1526
    Köszönöm szépen a válaszokat.
    A sokadik alkalomra véletlenül esett annyi amennyi kellett.
    Azóta nagy előrelépést tettem, voltam az elhagyott Degasi bázison, meglett az energia cella töltő, módosító állomás és a víztisztító tervrajza is.
    Úgyhogy felépítettem a szárazdokkot és maxra fejlesztettem a Csikóhalat.
    Bár elkövettem egy hibát, alacsonyra építettem, a Csikóval beférek de nem tudom mi lesz később.
    Ha nem elég magas az alján a hely azon lehet valahogy változtatni?
    Viszont a Küklopszból még hiányoznak részeim és a Lépegetőhöz egyáltalán nincs semmim.
    Most hogy a vízgond megoldódott már csak a kajára kéne valami.
    Eléggé uncsi mindig halra vadászni, az ételautomatában lévő chipsek meg szinte semmi sem érnek?
    Erre nincs valami más megoldás?
    Most próbálok tovább keresgélni a tervrajzok után, a 19-es mentőkabint felfedeztem, de egy ideje más rádióadást nem kaptam.
  • yossarianHUN
    #1525
    Elég sokszor látni 3-4 cserkészőt, akik roncsdarabokkal a szájukban hülyéskednek, ilyenkor csak nézd át körülöttük a medret, és tuti fogsz találni elszórva legalább 2-3 fogat. Persze nem fogják jó néven venni, de ha jól csinálod, már árkon-bokron túl leszel, mire megpróbálják leharapni a fejed :)
  • Elgrecco
    #1524
    Cserkészők nekem sem úgy dobják mint youtubon :-) Van aki soha nem akar dobni. Menj és keress ilyenkor másikat, vagy mégjobb ha rögtön 3-4en vannak egy helyen. Másik megoldás: irányító szoba --> cserkészőfog scennelés.

    Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy a csikóhalon megjelent egy "mentőkabin ikon" az mit jelent?
    Üdv