3323
  • LeonSilver
    #2439
    Srácok, van valaki aki oculusal játsza? Képtelen vagyok kurzort varázsolni, anélkül meg még elindítani sem tudom. Van erre valami megoldás, ami működik is, mert amiket javasoltak, na azok pont nem jók..
  • Ironman2
    #2438
    Felrakom én is ezt a modot.Én hülye meg egy élettel jöttem ide a sunbeamhoz,aztán teli van pókokkal.Na mindegy megvárom már az eseményt.
  • lonvard
    #2437
    Amikor megvan a szkenner és először vizsgálod magadat, még zölden jelez.
  • lonvard
    #2436
    Profi. :D

    Azt tudtátok, hogy a resource monitor az nem csak monitor, hanem rákattintva ki lehet belőle szedni az összes gyűjtögetett cuccot? Csak mert akkor nem kell az a mod, ami a tárolókra kiírja mi van benne. Lehet ömlesztve pakolni egy raktárszobába, és egy szerelőszobában pedig csak a monitort berakni. Véletlenül jöttem rá. Alapjaiban formálja meg az építkezésemet. Modernizálja. :)
  • dodon
    #2435
    Kicsit elgurult a gyógyszerem :D
    http://dodon.teamlupus.hu/subnautica.jpg
  • Papa01 #2434
    Köszönöm, megnézem! :)
  • Caliph
    #2433
    aming beugrassz a vízbe,elkapod a cuccot. mesél is a AI hogy a helyi vizekben magas a baktériumszám :) csalás nélkül nem lehet kipróbálni de sztem úgyse kapcsolna ki :D
  • Caliph
    #2432
    a lebegő sziget ,ahonnan a növényeket újítja az ember,na a sziget alatt van a lejárat az egyik,én arra szoktam menni :D,nyugis felszíni út a szigetik,aztán vészmerülés :D
  • lonvard
    #2431
    Működött sokáig, hogy a küklopsz fel tudta tölteni saját magát, emiatt volt egy olyan játékom, hogy felpakoltam növényeket meg töltőket, meg mindent, és nekivágtam megkerülni a bolygót. Ráraktam a W billentyűre egy nehezéket, és autopilot mentem. Kb. 20 kilométerig jutottam, amikor a játék kezdte éreztetni, hogy picit játékon kívül kerültem, és elkezdett vibrálni a képernyő. Még pár kilométer és játszhatatlan szinten beszart.

    Majd lesz egy olyan fejlesztése, ami meleg vízben feltölti az energiáit, de ahhoz csak a mélyben lesz meg az alapanyag.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.24. 08:12:20
  • lonvard
    #2430
    Van egy barlangrendszer a déli sziget környékén, pontosan nem is tudom hol van a lejárat már (meg nem is írnám le, hehe), de ha azt bejárod, abból nyílik minden ami fontos. Több lejárata is van, máshonnan is megközelíthető, de azt mindig elfelejtem, és nekem mindig az a támpont, hogy a déli sziget és az Aurora közötti részt vizsgálgassam, a szigethez közelebbi részen.
  • Ironman2
    #2429
    Na azért igen el van borulva az agyuk a fejlesztőknek,nem semmi a barlangrendszer is a Sunbeam alatti szigeten is,meg ami felette van az sem.Én most megint ott járok,mert elkezdtem ujra pár hete,csak nem mindig tudom tolni.
  • Ironman2
    #2428
    Köszi!!
  • Xsillione #2427
    Az Epices alapjátékban is találtam kapszulát, így ott is van lehetőséged rá.
  • Ironman2
    #2426
    Ez az időkapszulás dolog csak a steam rendszeren belül működik,ugye? Nekem az Epic Gamesen belül van meg,ott nem küldenek időkapszulákat? Vagy teljesen független a dolog? Gondolom egy házi szerverre megy a feltöltés,és azokból válogat ki a játék online.Időkapszulát hol lehet találni amugy? Az véletlen helyeken van?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.02.23. 21:33:20
  • Papa01 #2425
    Ezt benéztem, pedig de megörültem ennek az ötletnek! :D
  • MarkBlade
    #2424
    2: A töltés is energiába kerül.. ugyanott leszel :)
  • Papa01 #2423
    Köszi a választ!
    1. Dudorok még nincsenek.. :D
    2. Arra gondoltam, hogy a hajóra is építek töltő állomást. :) Hely van bőven.
    3. Már jó pár idegen objektumot találtam, de gyakorlati haszon még nincs...
  • lonvard
    #2422
    Majd én most válaszolok, mer úgy benne vagyok! :D

    1. Azt, hogy megkaptad a halálos vírust és idővel nagy zöld dudoraid lesznek, aztán kinyiffansz! De ne izgulj, a vírus egy-egy mérföldkő elérése után fejlődik tovább, tehát nem kell stresszelni miatta. Csak mikor már nagy zöld dudoraid lesznek! :)

    2. Természetesen, de egy fix bázist meg kell tartani, mert hát hogyan is töltöd fel a küklopsz energiacelláit?

    3. Tényleg nem illik egyedül vezetni, főleg hogy korábban nem csináltál ilyet. Vagy csináltál? Szerintem nem. Szóval nem illik. De ettől még egyedül kell vezetnünk.

    4. Azok a játékosok hagyják ott, akik már elhagyták a bolygót. Bele lehet rakni tárgyakat, meg üzenetet is lehet hagyni.

    5. Igen, a játék gyenge pontja, hogy a Napsugár zuhanása után elengedi a kezét a túlélőnek. Rádióüzenetet elsősorban a mentőkapszulák miatt kaphattál, de azoknak a száma véges, így mikor már nincs több, nem is érkezik több üzenet. A történet folytatását úgy tudod előidézni, ha elkezdesz kutatni a mélyben, megtalálsz barlangrendszereket, és idegen létesítményeket. És egy rohadt mocskos kis koordináta sincs hozzá, mer neked kell megtalálnod, hehe! :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.23. 19:14:06
  • Papa01 #2421
    Sziasztok!
    Lenne néhány kérdésem, tudnátok segíteni? :)

    1. Az önvizsgálatkor, kiírta, hogy fertőzött vagyok. Ez mit jelent?
    2. Kész lett a Küklopsz. Jó nagy dög... érdemes rá átköltözni és felszámolni a fix bázisomat?
    3. A Küklopsz bemondta, hogy egyedül "nem illik" vezetni, legalább 3 fő szükséges hozzá.. ez csak ugye duma? :)
    4. Az időkapszuláknak van valami szerepe a játékban?
    5. Kicsit leült most a történet, nem kapok semmilyen rádióüzit? Merre tovább?

    Köszi a válaszokat! :)
  • lonvard
    #2420
    Jó mondjuk lehet egy olyan barbár funkciója, hogy se ki se be ne jöjjön senki. Mer csak annyi a kitétel, hogy az ágyút csak az állíthatja le, aki már nem fertőzött. Megjegyzem a játék kezdeti szakaszában nem vagyunk fertőzöttek. Valakinek ki kellene próbálnia, hogy leállítja az ágyút. :D
  • MarkBlade
    #2419
    Szerintem mindent lelő.. a mi hajónkat is az szedte le nem? A kis mentőkapszulát nem látta csak. De azzal meg nem tudsz elmenni..
  • lonvard
    #2418
    Épp az idegen komplexumban vagyok, végül is betértem, ha már a szigeten van. Az lenne a kérdésem, hogy az ágyú szerintetek milyen logika alapján lövi le a leszálló űrhajókat? Az a része oké, hogy felszállni nem enged, mer rajta van a fertőzés. De leszállásnál milyen alapon lövöldözi le a gépeket? Szétlövi, hogy nehogy leszállhasson? Ez hülyeség. Különösen, hogy robotvezérlés van, szóval ha a gépen nincs fertőzött, akkor azok neki nem célpontok. Bedöntöttem a Subnautica sztoriját. :D
  • lonvard
    #2417
    Az mióta van benne a játékban, hogy az inventoryban a palackon jelzi, hogy hány másodpercre elég oxigén van még? Csak mert én ezt most vettem észre. :D Édes istenem. Hardcore módban mikor 2-3 palackkal úszkál az ember, ugye a komplett játék múlik azon, hogy a palackok tele legyenek. Ezt én folyamatos ideges cserélgetéssel ellenőrizgettem, és mindig bennem volt a para, hogy mi lesz ha váltok, és csak 45 egység van a palackban? Ez volt a fő parám a komplett játékban.

    Megjártam az Aurorát 3 óriáspalackkal. Mivel futás közben nem vettem észre, hogy lassítana, így akárhány palackkal lehet futkosni. Jó nagy rohanás volt, ráadásul a szkennert nem vittem, szóval vissza kell menni. Nem vittem vonóágyút sem, szóval abba a csőlabirintusba nem merészkedtem le, hogy átkeljek az űrhajó másik részébe. De az ki lett tesztelve, hogy van idő mindenre. Na megyek vissza a keskeny ágyért meg a lépegetőért. Zabálom ezt a játékot. Hát hogy ennyi év után tudott egy váratlant húzni számomra, nem hiszem el! :D
  • TokraFan
    #2416
    Én tegnap lőttem ki magam az űrbe, szóval túléltem! :-D
    Még jó, hogy mentettem egyet előtte, mert nem dob vissza utána tovább építkezni, én meg akarok...
    Most egy víz alatti állat/növénykertet tervezek, ahol a játék összes állata és növénye ki lesz állítva...Értelme nulla, de jópofa az építkezés, el lehet vele szórakozni...
  • lonvard
    #2415
    Map modnak köszönhetően végre látom a terület topográfiai térképét és rájöttem, hogy mindig is rossz helyre építettem a bázisaimat a tengeralattjáró szempontjából. Mindig egy szép nagyot kellett kerülnie, ha északnak kellett mennie, vagy visszafelé ugyanúgy, kikerülve ugye a sekély zátonyos részt. Most megtaláltam azt a területet, ahol észak-dél irányban relatíve mély vízben lehet utazni, ugyanakkor viszonylag közel van mindenhez. Fasza bázist kezdtem építeni. Bemegyek az Aurorába a keskeny ágy meg a lépegető miatt, de nem javítom meg. Csak a legvégén, kilövés előtt. Azt is csak a miheztartás végett. De hát az még nagyon nagyon messze van, hehe.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.22. 09:45:29
  • lonvard
    #2414
    Igen most már látom, hogy meg lehet javítani az Aurorát. Egyszerűen kell a hátra 3 palack a legnagyobb fajtából, és lesz idő. Megjártam a déli szigetet két nagy palackkal, tisztára mintha egy űrhajós lennék. :D A növényeket el lehet felejteni. Azt gondoltam hogy enni nem lehet belőle, de nem is engedi kivágni, szóval nincs mag. Hacsak nem találok valami tenger alatti bázison dinnyét, meg termőfákat, akkor ez van. Azzal hogy sugárzást kaptak a szigetek, teljesen magyarázható, hogy miért nem költözik a gamer oda, illetve hogy miért költözik a víz alá. Annyira logikus, hogy van egy olyan érzésem, hogy az elején ezt így tervezték történetileg, csak annyira hardcore lett volna, hogy kivették. Pedig ezzel a sugárzással minden a helyére kerül egyszerűen.
  • lonvard
    #2413
    Tehát amikor a Subnautica radiation-moddal jobban érdekel 3 év játék után is, mint a frissen kijött Metro, ami meg kábé az év játéka nálam. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.21. 11:35:04
  • lonvard
    #2412
    Jaakkormárértem. :) Csak mert bemásoltam én ezt, csak nem tudtam vele mit kezdeni. Nem találtam leírást arról, hogy hogyan is működik.
  • TokraFan
    #2411
    Van még egy mod, de azt nem próbáltam. A Custom Craft 2. Egy csomó plugin van hozzá, amit külön kell összesedni. A dolog lényege, hogy egyedi recepteket -és még ezer mást- lehet készíteni a segítségével, amit aztán meg lehet osztani másokkal.
    Ebből következően, van már néhány olyan plugin, ami a tervrajzok és anyagok legyártásához reálisabb recepteket tartalmaz, vagyis sokkal többféle anyag kell mindenhez, mint az alapjátékban. Ez meg egy kaja plugin.
  • TokraFan
    #2410
    Igen, az mégjobb! Csak én már leragadtam ennél, rutinból ment és már hagytam a fenébe. De igazad van, az még hatékonyabb!
  • lonvard
    #2409
    Víz fölött nem lehet. A sugárzás az lehatol x méterig mindenhol, ezért a megfelelő hacukában kell gubbasztani, és terjed ennek a hatósugara, nem tudom meddig. Pl. ami bázist építettem viszonylag közel az Aurórához, az hiába van 90 méter mélyen, már elérte a sugárzás, szóval épp költözés alatt állok, de közben az összes elemem kimerülőben, elemtöltőm nincs, vizem is alig, és arról szólt idáig a játék, hogy próbálok egy alapfelszerelést összeszedni, amivel növelhetem az akciórádiuszomat. :) A csőrendszert elvileg írta, hogy működik, lehet rajta lélegezni, kipróbáltam, nem lehet. Kipróbálom kissé távolabb is majd, mert valszeg az Aurora közelsége miatt nem lehet. Most annyi a tervem, hogy elmegyek a 17-es roncsig, ott építek egy minimál bázist oxigéntöltésre, és reménykedem benne, hogy találok ott elemtöltőt. A Sunbeam zuhanását is szeretném élőben nézni, ehhez kell közvetlen a sziget mellé egy másik minimál bázis. De közben folyamatos az életveszély, mivel elégtelen a felszerelésem, és folyton a határértékeken mozgok, 5 HP-val úszkálok a vízben, többször majdnem megfulladok, meg ilyenek. Ja és hardcore játszom, természetesen. Innen nézve az alapjáték kislányoknak való. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.20. 15:15:25
  • Ironman2
    #2408
    CSak a lifepodban lehet lélegezni? LOL
  • lonvard
    #2407
    Felejtsétek el az alapjátékot. Radiation mod! Egyszer belekezdtek, és meg fogtok őrülni érte, garantálom! :)
  • Ironman2
    #2406
    Ha megvan a seaglide,akkor irány a déli sziget,ott vannak lámpásfák,meg a másik is,nem jut eszembe a neve,meg dinnyék,meg ültetőládák,meg 3 bázis rengeteg szkennelhető elemmel,aztán máris megvan oldva a kaja.Csak éppen bázist kell hozzá épiteni.DD
    De amúgy meg simán is ki lehet úszni oda,csak az hosszadalmasabb
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.02.20. 13:30:23
  • Caliph
    #2405
    én csak lámpásfát ültettem,egy nagy ültetőbe négy fér,bőven letermi azt a mennyiséget amivel fullra tolod a kaját/piát és még az újraültetéssel sem kell bajlódni,a fa megmarad a gyümi meg újraterem
  • lonvard
    #2404
    Módosító nem létszükséglet, de annak szoktam leginkább örülni, mikor megtalálom a darabjait. Puskának is, miután volt egy olyan esetem, hogy a legeslegutolsó átvizsgált nagy roncsban találtam meg a darabokat, nem tudom hány játékóra után.
  • lonvard
    #2403
    Arra figyeltem. Csináltam egy két egységes csőbázist 90 méter mélyen pont a lyuk mellett, ami levisz az elhagyatott bázisig az Auróra mellett, ahol le lehet szkennelni a lakómodult is, meg a víztisztítót is. Megtörtént a robbanás, de még nem volt 135-ös palackom, azt igyekeztem összerakni, de az egyik palack töltését elnéztem, azt hittem feltöltöttem de nem, így cserénél szembesültem vele, hogy 9 egység oxigén van a másikban is, a bázis meg még 100 méter. Kampeca. Na ezzel a moddal hülyére fogom játszani magam.
  • Papa01 #2402
    A módosító állomás nálam a 2. körhöz tartozik, nem elsődleges az életben maradáshoz.. de az tény, hogy nagyon kényelmessé teszi az életet! :)) Ami nagyon jó, hogy korán meglett az a sugárzás védő ruha.

    TokraFan: Ez a robbanás és az 50 méteres határ az alapjátékban is benne van? Mert akkor nagy szívásnak leszek kis gazdája... :D
  • TokraFan
    #2401

    És arra is figyelj, ha felrobban az Aurora, akkor min. 50méter mélyen kell legyél különben annyi. Plusz a radioaktív területen ötször gyorsabban fogy az energia.
  • lonvard
    #2400
    Meg is haltam. Világ legjobb modja. Egészen új szint.