3320
  • Caliph
    #2516
    nekem a lénycsapdára szinte mindig elment,kicsit elléptem padlógázzal aztán silent mód és már azt sem tudta hol vagyok :D
  • lonvard
    #2515
    Közben véletlenül rájöttem hogyan érdemes használni a küklopsz pajzsot. Elég sok reaper támadáson vagyok túl, és hirtelen megvilágosodtam. Idáig úgy használtam, hogy ha feltűnt a radaron a piros pont, akkor bekapcsoltam a pajzsot, kidobtam a csalit, majd hármas fokozaton leléptem. Ez egyébként mindenre elég, csak nem takarékos. Most azt csinálom, hogy figyelem a radaron a lény mozgását (értelmet nyert a radar is), és csak akkor kapcsolom be a pajzsot, mikor éppen támad. Amikor lefordul, kikapcsolom. Tesz egy kört, megint támad, megint bekapcsolom egy pillanatra. Olyan jó! :D
  • TokraFan
    #2514
    Vagy csak egy textboxot amire az van írva: "Te is rá fogsz b*szni hamarosan!"
  • TokraFan
    #2513
    na ezzel én is pont így voltam. Marhára idegesített, hogy nem látom a térképen a széleket..:-D
  • lonvard
    #2512
    Sea Emperor feromonokat rakok bele. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.17. 20:53:17
  • Caliph
    #2511
    sztem semmi endgame cuccot ne rakjál be,hadd küzdjön az ember :)
  • lonvard
    #2510
    Mondjuk lehet egyszerűbb, ha magát a küklopsz fejlesztést rakom bele. :D Egy meztelen kép magamról, a küklopsz fejlesztés, meg egy virágmag, amit ha elültet, rám gondolhat játék közben. Majd még kitalálom. :D
  • lonvard
    #2509
    Ja, találtam egy megható időkapszulát. Lefényképezte a srác a bázisát, leírta hogy mennyi szép órát töltött a játékkal, majd belerakta a saját builderét, hogy azzal épített fel mindent, és most átadja, hogy nekem is segítsen. :)

    Én kianitokat tervezek belerakni, hogy meg tudják csinálni a hőenergiás cuccot a küklopszhoz már az elején.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.17. 15:21:46
  • lonvard
    #2508
    Tehát ötvözöm a kettőt. Tengeralattjáróval bázisként a határszél közelébe merészkedem, aztán csikóhallal derítek. Találtam is egy tisztességes roncsot. De most igazából a feeling a lényeg, mer ugye nem a játék része, hogy derítsük fel a határokat, csak ez a map mod kihozta belőlem, hogy minijátékként felderítsem a komplett játékteret.
  • lonvard
    #2507
    De sokkal hangulatosabb tengeralattjáróval. Fel van szerelve mindennel, viszek egy szkenner roomot is, ismeretlen terepen rákeresek roncsokra, csikóhal beparkolva, és akkor tök jól elvagyok. Esténként megállok, kávézgatok, személyi felszerelés nincs rajtam, mer nehogy már búvárpalackkal meg ilyesmikkel rohangáljak a kényelmes tengeralattjárómban. Ha valamit fel akarok fedezni, akkor felöltözöm szépen, kiveszem a szükséges felszereléseket a megfelelő rekeszekből, vagy éppen egyáltalán nem szerelkezem fel, csak bepattanok a csikóhalba. Olyankor még vizes se leszek! :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.16. 22:00:25
  • TokraFan
    #2506
    Pont akartan javasolni, hogy a határfelderítéshez nem jó a nagy csónak! Oda Seamoth kell, azzal hamar fel lehet deríteni, ráadásul egyértelmű, hol a vége, mert hirtelen szögegyenesen elkezd lejteni a "talaj széle". Én úgy derítettem fel, hogy megkerestem egy ponton a végét, onnan pedig csak követtem a szakadék szélét. Egyetlen levi sem jött, kb. 15-20perc alatt körbe lehet járni a kicsivel.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.16. 20:45:46
  • lonvard
    #2505
    Pontosabban végig lehet osonni a peremen, csak nem szabad kimenni a semmibe. Meg is csinálom, hehe.
  • lonvard
    #2504
    Na! Megtámadtak a szellem leviatánok az északi határnál. Nekem ez új volt. Régebben néhány reaper kószált a határvidéken, most meg azon kapom magam, hogy 3 leviatán veri szét a küklopszot. Ha nem lett volna pajzs, darabokra szedik. Izgi volt. Szaladtam hátra kicserélni a cellákat, a pajzs zabálta az energiát, szórtam nekik a csalit, 3-as fokozaton végül kikerültem a látóterükből, de közben a motor is melegedett, lángolt a fél hajó, 30%-ra vertek le. Cellacsere és javítás után próbálkoztam a határvidék egy másik pontján (az volt a terv, hogy a körbemegyek a határon, hogy meglegyen a mapon a játéktér kerülete), azonnal támadtak. Csikóhallal fogom megcsinálni, mer ezek nem viccelnek. Visszakotródom a bázisra tölteni.

    Tetszik hogy nem egyedül jött a szörny, feltételezem hogy ne legyen olyan gondolata az embernek, hogy kiúszik és egyszerűen kinyírja.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.16. 18:58:56
  • lonvard
    #2503
    Jah. Kiegyeztem volna egy olyasmiben, hogy javítás után nem 30 méter hanem 10 méter mélységig sugárzás, plusz a küklopsz teljesen védett, illetve a növények magjaiból tudunk azért nem szennyezett növényeket termelni. De végül is így is teljesen jó. Ha az ember játékbeli időt számolva heteken keresztül tolja a víz alatt, akkor utána megjön az igénye, hogy ne szopjon tovább ilyen tekintetben. Jó azért úgy kidugni a fejemet a vízből, hogy nem recseg-ropog a sugárzásmérő és nincs nagy vörös felirat az orrom előtt, hogy SUGÁRZÁS. :)

    Nagyon jól jött ez a mod nekem, pont azon kezdtem agyalni, hogy valahogy nehezíteni kellene és nem javítom meg az Aurorát, erre kiderült, hogy mások ezt sokkal tovább gondolták. :)
  • TokraFan
    #2502
    Na ez jó, azért ha maradt volna még sokáig a sugárzás, az talán reális, de a játékélmény szempontjából nem lett volna előnyös.
  • lonvard
    #2501
    Növények is működnek egyébként. Szuper, hogy lényegében én szabályozom egy idő után, hogy tovább akarok-e tovább lépni vagy sem. Valami hihetetlen értéke lett a friss levegőnek. Kicsit átéltem egy atomcsapás utáni helyzetből történő kilábalást.
  • lonvard
    #2500
    Fokozatosan, pár nap alatt lecsökkent nullára a sugárszennyezettség. Azt az érzést, mikor több játékbeli hét után először tudtam rámosolyogni az égboltra...
  • lonvard
    #2499
    Miután összeklopfoltam a küklopszot, rájöttem hogy csak meg kell javítani azt az űrhajót. Az lenne a megoldás, ha a küklopsz védene sugárzás ellen (ahogy a mentőkapszula is véd), de nem véd, így nem tudok periszkópozni, meg a 30 méter mélységig elérő sugárzás miatt kényelmetlen vele a zátony környéki vizeken. Mindegy, mer lényegében mindent megépítettem ami fontos volt, most már a finomhangolás meg a mélységi régió felfedezése jön.

    Na most akkor lesz ciki, ha kiderül, hogy hiába javítom meg, továbbra is marad a sugárszennyezettség. Mer ha a realitásokra törekednek, akkor marad. :)
  • lonvard
    #2498
    Még nincs berendezve, de úgy vannak elosztva a helységek, hogy mindent gyorsan elérek. Minél kisebb bázist akartam, amibe minél több mindent rakhatok. Mert végül is ez egy depóállomás lesz a küklopsznak. Még egy kicsit fészkelődöm, aztán ha nagyjából be van rendezve, akkor megmutatom. :)
  • Ironman2
    #2497
    Képeket!!
  • lonvard
    #2496
    No kezdem megint összeszedni magam. Olyan fasza bázist építettem, hogy nem hiszitek el. Lassan eljutok a küklopszig. Imádom!
  • Caliph
    #2495
    nyilván,várható volt hogy a jégpáncél bezavar
  • Ironman2
    #2494
    Akkor most felkötheted a gatyádat,mert csak kevés terület van ahol a felszínre tudsz menni levegőért.Többet nem árulok el.



  • Ironman2
    #2493
    Early acces!
  • lonvard
    #2492
    Nah, mondhatnám, hogy itt jön az én játékom. Remélem nem csak coop módja lesz. Tengeralattjárót irányítunk egy óceánbolygón.

    Barotrauma
  • lonvard
    #2491
    Jah, de most könnyebb várni, van egy alapjátékunk (radiation moddal! :D), és nagyjából tudni lehet mire számíthatunk a DLC-nél. Subnautica early access állapotában is korszakalkotó volt, hányszor vágott bele az ember szívesen úgy is, hogy nem működtek bizonyos dolgok, nem volt stabil a rendszer, nem volt sztori, és nem tudtuk hova fog kifutni ez az egész. De még úgy is lehetett búvárkodni a zátonyon és környékén, lehetett építkezni, küklopszot építeni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.10. 13:30:03
  • TokraFan
    #2490
    Bár az is igaz, hogy ehhez nem feltétlen kell Early Accessnek lennie egy játéknak. Ott van a No man's Sky, ami sok szempontból hasonlít a Subnautica-hoz (bár a sztori és az egész hangulat azért elmarad bőven ez utóbbitól), de a fejlődési rendszer, a bázisépítés és felfedezés része nagyon-nagyon hasonló. Az NMS nem EA játék, mégis, állandóan változtanak benne mindent, mrá az alapanyagok egy része is teljesen eltűnt vagy átalakult. Szerencsére az NMS jó irányba fejlődött, de a probléma ettől még az EA játékokra jellemzően megvan annak ellenére, hogy nem EA címről van szó.
    De azért általában elmondható, hogy egy EA-ból kilépett, kvázi befejezett játék már nem alakul át annyira, hogy kinyírja a játékélményt.
  • MarkBlade
    #2489
    Igen pont beelőztél.. ugyan ez az érzés.
  • MarkBlade
    #2488
    Reklámozzák mert megy a hype. Mondjuk ők meg is érdemlik. Folyamatosan bővítik foglalkoznak vele.
    Az első részt most játszottam végig. Egyszerűen szivattam magam. Megvettem az elején és folyamatosan játszottam mindig minden frissítésnél új játék.. csak ebbe bele is fáradtam így. Most volt erőm végígjátszani. Nagyon jó volt. Egyedül az űrhajó 3 lépcsős építése nem tetszett.. az már csak időhúzás volt. Most viszont kivárom hogy épkézlább relase legyen belőle akkor veszem meg. Mert ha megveszem játszok is..;)
  • TokraFan
    #2487
    Jaja, nekem is megvolt első perctől. És nem is volt jó, hogy folyamatosan jött az update, az is megöli az egészet, nem is veszek többet EA játékot mert nincs így értelme. Abba is hagytam, aztán meg is szivatott most 2,5 évvel később, amikor már a full végleges verzióban hiába vártam a terrain manipulatort, mert közben kivették. Én meg azért építettem a bázist egy szikla melllé, hogy terjeszkedésnél majd jól befúrom magam a falba, aztán lett nagy szívás, hogy ezt már nem lehet megtenni.
    Nincs értelme az Early Access-nek, össze-vissza kevernek-kavarnak. Sokszor egy update megöli a save-t is, szóval csak az idegbaj van az egésszel.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.10. 12:53:02
  • Ironman2
    #2486
    Akkor meg minek reklámozzák agyon hogy elérhető a Seatruck.Szerintem a járműkészítő is benne van,csak szkennelni kell valahonnan.Nem nézek róla már videókat,mert az spoileres lenne.De nem is tolom most,kivárok még én is.Messze van még ősz! Addig tolom az alapot.Azt még ki se vittem.
  • lonvard
    #2485
    Nem mertem. :D
  • MarkBlade
    #2484
    Mert béta még. Az első updatetől nyomtam a Subnautica első részét. Meg se ismernéd amilyen volt. Ott sem volt rádió üzenet. Sőt még nagyon más sem. Volt a víz és lehetett úszkálni meg craftolni. A lezuhant úrhajó meg a darabjai ott voltak mondjuk de benne sem volt semmi.
  • Ironman2
    #2483
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elég érdekes,más itt a játékmenet.Nincsenek rádióüzenetek elveszett kabinokról,meg roncsokról.Teljesen a felfedezésre fókuszál az egész.Én még azt se tudom hogy nyilik majd meg a járműkészítő,mert alapból semmi.Nincs is ilyen funkció.
  • Ironman2
    #2482
    Elárulok neked egy titkot a kiegészítővel kapcsolatban:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugyanaz a zene megy mint az alapban.Remélem nem merted megnyitni a spoilert! D
  • Ironman2
    #2481
    Utána kell menni,aztán kinyirni a rohadékot.DD Egyből visszakerül a cuccos.
  • lonvard
    #2480
    Jaj má', elég a nyafiból! :D
  • TokraFan
    #2479
    Egyetértek, személy szerint utálom az ilyen megoldásokat, frusztráló tud lenni, megöli a játékélményt.
    Mondjuk nem érint, mert az 1.0-ig nem fogok vele játszani. Addig még változhat. Vagy moddal kiirtom belőle :-)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.09. 21:27:16
  • lonvard
    #2478
    Jó lesz ez, de nem merek még játszani vele. :)
  • Caliph
    #2477
    na az nagyon hiánypótló dög,arkban is utáltam a lopós dínót,ismét egy példa az indokolatlan nehezítésre . remélem indul a peticíó hogy vegyék ki a lopás funkcióját,igy most aranyosnak tűnik leírva,de játék közben ha kilopja a kezedből pl a seeglidot ami nélkül nem érsz a felszínre levegőért akkor fel fog menni az ember vérnyomása