3327
  • lonvard
    #2403
    Arra figyeltem. Csináltam egy két egységes csőbázist 90 méter mélyen pont a lyuk mellett, ami levisz az elhagyatott bázisig az Auróra mellett, ahol le lehet szkennelni a lakómodult is, meg a víztisztítót is. Megtörtént a robbanás, de még nem volt 135-ös palackom, azt igyekeztem összerakni, de az egyik palack töltését elnéztem, azt hittem feltöltöttem de nem, így cserénél szembesültem vele, hogy 9 egység oxigén van a másikban is, a bázis meg még 100 méter. Kampeca. Na ezzel a moddal hülyére fogom játszani magam.
  • Papa01 #2402
    A módosító állomás nálam a 2. körhöz tartozik, nem elsődleges az életben maradáshoz.. de az tény, hogy nagyon kényelmessé teszi az életet! :)) Ami nagyon jó, hogy korán meglett az a sugárzás védő ruha.

    TokraFan: Ez a robbanás és az 50 méteres határ az alapjátékban is benne van? Mert akkor nagy szívásnak leszek kis gazdája... :D
  • TokraFan
    #2401

    És arra is figyelj, ha felrobban az Aurora, akkor min. 50méter mélyen kell legyél különben annyi. Plusz a radioaktív területen ötször gyorsabban fogy az energia.
  • lonvard
    #2400
    Meg is haltam. Világ legjobb modja. Egészen új szint.
  • lonvard
    #2399
    Na ezt a sugárzás-modot. Ezt már nevezem. Majdnem megfulladtam, mert nem lehet levegőt venni a felszínen, még sugárzásvédő ruhában sem. Ez így kőkemény lesz. Jut eszembe így nem lehet megjavítani az Aurorát sem, hiszen nem lesz elég oxigén eljutni a reaktorig. :D IMÁDOM! (majd holnap még jelentkezem, mert lehet kinyírja a mod a játékot, még nem sikerült felmérnem mivel is jár ez :D)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.19. 23:11:05
  • lonvard
    #2398
    Ez nem is igazán élelem meg ital, mivel azonnal meghalunk, ha nullázódik. Inkább amolyan vakcina. Talán érdekesebb lett volna, ha a fertőzés alapján nekünk folyamatosan stabilizálni kellett volna az állapotunkat valami injekcióval, és ha nem adjuk be, akkor meghalunk ugye. Az evés-ivást is hagyhatták volna, csak kellett volna hozzá pár animáció korgó gyomorra, meg szédülésre, meg ájulásokra, miután nullázódott az érték, és lassú életerővesztés lett volna a hirtelen halál helyett a fő büntetés.
  • lonvard
    #2397
    Ez jó kérdés, nálam az elemtöltő az elsődleges. Amíg az nincs meg, addig ideges vagyok.

    Utána a legértékesebb számomra talán a módosító állomás. Aztán a szárazdokk. Szkennelő állomásnak is nagyon szoktam örülni. Sokáig a szkennelőt nem használtam, de most már mindent azzal szeretek keresni, tehát amíg nincs meg, addig kényelmetlenül érzem magam. Thermal plant az a víztisztítóval együtt kell, mert csak azzal tudom üzemeltetni a víztisztítót. Lézervágónak is örülni szoktam, ha megvan a tervrajz a korai szakaszban. Puskának is, mert onnantól biztonságban érzem magam. Bioreaktor az ami még fontos nekem, bioreaktort a szkenner roommal együtt cipelem a csikóhal rakterében, mikor keresgélek, tehát bioreaktor nélkül el se indulok.
  • Xsillione #2396
    A kaja és víz kezelést érdemben a mostani feltétlekkel ki kéne venni onnantól, hogy van egy ültetvényed és bármelyik kajanövényed (dinnye, gumó vagy lámpás sőt akár a krumplinál is, bár az alig ad vizet.) Előtte is max akkor gond, ha nagyon messzire mész, vagy ha véletlen nem veszed észre, hogy a megromlott kaja az mostmár minuszt ad.
  • lonvard
    #2395
    Igen, nekem is volt kertem, én besuvasztottam a küklopsz aljába, a csikóhal kamra mögötti hátsó traktusba, ahol szinte sose járunk. Fali kaspókra (vagy mi a tököm az) pakoltam, meg raktam oda egy szemetest is, mert bárhol máshol immersion romboló lett volna. Kicsit túlbiztosítottam a túlélésemet, mer mellette volt egy szekrény sózott hús is. :D
  • TokraFan
    #2394
    Valójában, elég hülyén van megoldva a kaja+víz kérdés, Eleinte még csak-csak, de onnantól, hogy van dinnye, kb. semmi értelme a többinek. Bár nem abban van a legtöbb kalória, de nagyon gyorsan nő és tele van vízzel is. Mivel kivágáskor 4db magot dob, egyszerű a képlet. Én letettem a Küklopszra 2db kis "virágvázát", abban ugye pont 4db hely van, tehát összesen lesz 8db nözvény. 6db pont 100%-ra löki a kaját és a vizet is -nulla közeli állapotról-, vagyis amikor kell akkor hatot megzabálok, kettőt kivágok, amiből ismét vissza tudom ültetni a 8db-ot és csókolom. Az utóbbi 150 óra játék alatt gyakorlatilag semmi másra nem volt szükségem. A kaja értéke lassan csökken, így csak fertőtlenített vizből kell néha-néha 1-2 palack, ha netán hosszabb időre eltávolodom a hajótól és/vagy a bázistól.
  • Papa01 #2393
    Szerintem ezek a legfontosabbak:
    Energia
    Víztisztító
    Növény termesztés
    Hőkés
    Töltők

    Innen lehet a kutatásokra fókuszálni. :)
  • lonvard
    #2392
    Jah, krumplit én is szoktam, csak a tisztesség kedvéért. Paprikáskrumplis vagyok, csak nem fogom kihagyni, ha már van!

    Mindkettő kell, de nagyon sokáig elég a csikóhal, jut idő felfejleszteni maxra, a végén viszont a küklopsz-lépegető kell, de addigra azokat is felfejleszted. Hogy mit kell fejleszteni azt majd a lehetőségek meg a szükség kiadja magától, nem olyan bonyolult. :)
  • Papa01 #2391
    Köszi a választ!
    :D Jaja, a hőkés jó. :) Én otthon termelek kínai krmplit.. azzal tömöm magam, meg a biorektort is. Ha pedig húsra vágyom, ott a hőkés. :D
    Mit érdemes?
    A Küklopszra gyúrni, vagy fejleszteni a Csikóhalat?
  • lonvard
    #2390
    Hát ne vedd ki a sót a gépből. A játék korai szakaszában én zsebre szoktam vágni néhány sózott halat, mikor kirándulni megyek a bázistól elfele, illetve küklopszba betárazok egy üvegszekrénnyi halat, mer akkor nyugodt vagyok, hogy van egy tonna kajám. Berakhatnám élve is, de nem fogok egy szekrényben élő halakat tárolni. :P Persze miután van hőkésünk, már minden mindegy, de én akkor is szeretek sózott halat enni egy kis dinnyével például. Vitaminok, tudod.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.19. 18:28:19
  • lonvard
    #2389
    Mondjuk annak tudnék örülni, ha azok a teleportáló robotlények bárhol megjelenhetnének, és volna egy kis küzdelem. Erre nincs mod? :D
  • Papa01 #2388
    Sziasztok!
    A sólerakódásokkal lehet valami hasznosat csinálni? A víztisztító gépem nyomja ezerrel a sok sót.. :) Ok,h kaja tartósításához jó, de az ilyen kaja elég sok sót von, ki ezért nem használom.
  • MarkBlade
    #2387
    Csodálkozom hogy Zombi mod nincs még a játékhoz :D
  • lonvard
    #2386
    Fú, nagyon tetszik, ezt ki kell próbálni.
  • TokraFan
    #2385
    Szerintem a sztori elég fontos az átélés szempontjából, ez a rész bár nem túl hosszú, de elég jól sikerült. Aurorára elmenni nem a szkennelhető cucok miatt érdemes, hanem mert számos PDA-t lehet találni mindenféle bejegyzésekkel, melyekből kirajzolódik a háttértörténet (még az Alterra cégről is van egy történeti áttekintés), ami véleményem szerint, rengeteget dob a hangulaton.

    lonvard
    Létezik ez a mod, ami kifejezetten a sugárzásra megy rá, azt a részt bővíti ki és nehezíti meg! Nézd meg, érdemes, főleg, ha nehezítésre vágysz!
  • lonvard
    #2384
    Teljesen kihagyható szerintem. Történet szempontjából a Sunbeam zuhanása után kapunk infót arról, hogy van valahol egy idegen bázis, tehát az Aurorából kinyerhető adatok csak extrák. A tárgyak is csak extrák, dizájnelemek. A lépegető az a fejlesztés ami ott egyben megvan, de azt máshonnan is össze lehet kaparni. Van egy olyan érzésem, hogy az Aurora nem megjavítása a játék hardcore fokozata, mert ugye akkor tényleg szükség van a játék végéig a sugárzásvédőre bizonyos helyeken. Baszki lehet kirpóbálom. :D A dizájnelemekért (mikroszkóp, poszterek, játékok) bemegyek sugárzásvédőben, de nem javítom meg. Nem is értek az atomreaktorokhoz, hagyjanak már! Ja és szokott lenni egy figyelmeztetés, hogy ha nem javítjuk meg, akkor 24 órán belül tömeges kihalás. Szerintem csak blöff. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.19. 15:00:11
  • Ironman2
    #2383
    Pedig az jó,mert nem kell cserélgetned a tárgyakat!! Amúgy vannak olyan cuccok amik csak az Aurórán találhatóak? Tehát mindenképpen meg kell látogatni hogy előre jussál a történetbe,vagy lehet nélkülözni azt? Gondolom pár modifikáció azért ott rejlik!
  • lonvard
    #2382
    No újrakezdtem. :)

    Most azt játszom, hogy az Aurora robbanása megsemmisítette az életmentő kapszulát és 1 kilométeres körzetben sugárzás van, emiatt ezen a körön kívül kell mozognom amíg a Sunbeam meg nem érkezik. Nem csinálok sugárzásvédő ruhát se. Várom hogy megmentsenek, és addig nem csinálok semmit, már azon kívül, hogy felfedezem a térséget, és szkennelek amit lehet. Tetszik a térkép mod, iránytűvel együtt az igazi. Van kapcsolóm, órám, meg az a nyersanyagkiértékelőm. Ja meg az a dizájnelemeket tartalmazó mod is megvan. A többit nem akarom egyelőre. A quickslots mod se tetszik, mer nem akarom bámulni a sok kis ikont.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.19. 13:33:48
  • TokraFan
    #2381
    Egyetértek sajnos, de a modok kicsit -ha nem is rengeteget-, segítenek a dolgon. Már önmagában az a mod is sokat jelnetett, amelyik engedi a hosszabb szövegeket a text boxokban és a tárolókon, ráadásul az eredeti kb. 6 féle szín helyett 64-et tud.

    Blade
    Köszi! :-)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.17. 19:03:51
  • lonvard
    #2380
    Jó a csontvázas helységed. :) Azért nem csináltam ilyeneket, mert az alapjátéknak nincs ilyen dizájnelem-készlete, és amit meg ad az nem elég. Ez a rész össze van csapva benne.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.17. 18:21:08
  • MarkBlade
    #2379
    király ötlet!
  • TokraFan
    #2378
    Játék a játékban...:-) El lehet szórakozni az építéssel, nálam még épül a bázis:

    Pic 1
    Pic 2
    Pic 3
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.17. 13:41:34
  • lonvard
    #2377
    Jah a mikroszkópok és lombikok engem is betereltek egy olyan irányba, hogy csináljak egy kutatólabort, csak aztán fölösleges helységnek ítéltem, így inkább a szabadidős helységben az asztal szélére rakott műszer illetve 1-2 lombik jelzi, hogy ott néha tudományos kutatás is folyik. A helységet viszont nem használtam csak alvásra, mert nem lehetett lekapcsolni a villanyt, és a folyamatos villanyfény idegesített. Na de majd most! :D Top fölösleges helységnek még néha csináltam 3 ágyas szálláslehetőséget az esetleges megtalált túlélőknek. Faszán berendeztem, ágy, szekrény, kis asztal, virágok, polcok. Csak azér hogy nehogy zavarba kerüljek, ha egyszer csak találok valakit! :D

  • TokraFan
    #2376
    Próbálkoztam azzal, hogy a normál akváriumokból berendezek egy komplett kiállítótermet úgy, hogy az akváriumok mögötti falra -egy mod segítségével-, ráteszem az adott állat databank képét háttérként. Működik is, jól is néz ki (főleg színes világítással), de sajnos a nagyobb lények (nem Leviatán csak ilyen Bone Shark típusok), és persze tojásból szaporított, "kicsinyített" verziók, nem tehetők bele. Próbáltam Custom Item Size moddal lekicsinyítani az item méretét (az működött is), de az akváriumba így sem engedi betenni. Pedig fizikailag simán/bőven beférne. Nem tud valaki erre megoldást egészen véletlenül?

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.17. 03:12:00
  • TokraFan
    #2375
    Én azért berendeztem egy Hydroponics Gardent, egy Biogenetics Lab-ot (az cool, alul van az akvárium, felül a laboratórium, tehát látom ahogy kikelnek az eggek), van Engineering Room stb., lehet azért variálni..ha nincs is konkrétan túl sok értelme.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.16. 20:28:26
  • lonvard
    #2374
    Igen igen, oda kell egy másik bázis, mert fel kell tölteni a küklopszot, mer még akkor nincs az a hőenergia bizgátora. Én a láva "vízesés" lábánál csináltam egy 1 helységes töltőállomást, amibe mindenből volt egy kevés, elemtöltő, energiacella-töltő, víztisztító. Ott le is rohanták a piócák a küklopszot, eléggé megszívtam volna, ha az nincs.
  • Caliph
    #2373
    én két főbázist építettem az első végigjátszásnál,az elsőt a kezdőhelyen a másodikat meg a fánál lent lost rivernél. 5 többcélú,az elsőben raktár és gyártó dolgok,a másodikban 2 víztisztító és beltéri veteményesek,krumpli dinnye és lámpásfa,harmadikban dupla magas belső akvárium,holdhalakkal ami tartósítva a legjobb kaja,a negyedikben egy bioreaktor ami holdhalakkal tömve egész jól termel. vagy egy irányító szoba meg két szárazdokk a lépegetőnek meg a csikóhalnak. és persze kültéri veteményesek a fontos cuccokkal.

    lent kb ugyanez,de bioreaktor helyett már hőerőművel.küklopsz is lent pihen,ha az a bázis megvan már nagyon nem is kell fentebb menni,lent szinte minden megvan/megtermeled magadnak. ha mégis menni kell csikóhal elég gyors felmenni.

    Második végigjátszásnál most már kicsit roleplayezek is,van berendezett hálószoba, stb stb :)
  • lonvard
    #2372
    Köszi!
  • Ironman2
    #2371
    Le kell tölteni a Nexusról a Qmodmanagert,az létrehoz egy Qmod mappát a játék könyvtárában,és oda csak be kell másolgatni a letöltött mod mappáit.

    https://www.nexusmods.com/subnautica/mods/201
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.02.16. 12:08:46
  • lonvard
    #2370
    Ezeket a modokat akkor hogyan is kell telepíteni?

    Előbb fel kell vinni a modmanager progikat és azokból? Vagy lehet külön is, manuálisan másolgatva?
  • lonvard
    #2369
    Hát már vagy 3 éve kivették szerintem. :D Elsőre engem is bosszantott, mer olyan bázist akartam, amiből alig látszik ki valami, és minden egy sziklába van építve, de aztán megszoktam, hogy ez van. Nekem azóta van egy standard bázistervem, mindig azt építem, két darab 3-4 szintes torony egymás mellett, amikből két egymás melletti szárazdokk mered kifelé. Nem lehet kihasználni ebben a játékban a sok épületet, tehát én kompakt feltöltő-depóállomásban gondolkodom, meg a mobil bázis küklopszban.
  • TokraFan
    #2368
    Ó bazz, kivették a játékból terrain manipulatort? Szívás, én meg várom, hogy előbb-utóbb dobja valami, vagy megtalálom valahol...Olyan helyen van az egyik bázisom, ahol terjeszkedéshez be kéne fúrjam a sziklákba. Ami korábban nem okozott problémát a Terrain Manipulátorral. Többek között ezért sem fogom az újat megvenni amíg készen nem lesz. Ez kb. a tizedik cucc, amit kiszedtek az EA korai változataihoz képest.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.16. 00:51:33
  • lonvard
    #2367
    :-D
  • Papa01 #2366
    Köszi, megvan és hatékony. :)
  • Desert
    #2365
    Adott egy időkapszulát a 19-es mentőkabin közelében benne egy kianit és 3 stalker fog. (Fordított arányban jobb lett volna)
  • TokraFan
    #2364
    Jól jön az hajnal 4-kor, tegnap is a bázison beül vettem észre, hogy lassan 5 óra van IRL. :-D