3327
  • lonvard
    #2363
    Jaj az az óra-mod!! :D

    Viszont az éjszakákat szerintem felgyorsították, vagy lerövidítették. Hány órától hány óráig van sötétség?
  • Ironman2
    #2362
    Na jól van,akkor már megvan a megoldás,ugyanis az Epic Games Launcher végre támogatja az összes modot ami kijött a játékhoz,Már nem fogja újra installálni ha észlel valami változást a játékban.Nekem most modokkal együtt elindult a launcherben
  • Ironman2
    #2361
    v61951 2018 dec az enyém
  • Desert
    #2360
    Nálam ment a kliens nélkül is. v61919
  • Ironman2
    #2359
    Érdekes! Nekem az Epic Games féle Subnautica nem akarodzik elindulni.Lehet megsértődött amióta steamen megvettem a folytatást? D

    Újrateleitettem,de semmi.Nem indul el.

    Közben meglett a megoldás,nem szabad kivenni az allow update beállításnál a pipát,igy viszont modok nélkül kell játszanom,mert igy oldották meg! Valószinü az Epic Games kliens update vágott haza neki,hogy a kliens nélkül elinduljon.SZéép! Modokat nemtudok használni,hacsak nem veszem meg steamen! Lehet jobb lett volna,bár igy ingyen megvolt tavaly.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.02.11. 00:48:10
  • Ironman2
    #2358
    Persze a seaglide! Az a vízalatti gyorsító! Ahogy meghallod a hangját,máris bekapcsolod,és menekülsz előle.
  • Desert
    #2357
    gyors helyváltoztatás
  • Papa01 #2356
    Sziasztok!

    Ez egy fantasztikus játék! :) Most elkezdem építeni az első bázisomat, a helyét keresem... A robbanó halak ellen van valami módszer? Akármennyire próbálok menekülni előle a robbanása megsebez. :)
  • TokraFan
    #2355
    Én ezeket használom:

    Map
    MoreQuickSlots
    AutosortLockers
    Resource Monitor
    CustomBeacons
    Base Clocks
    Decorations Mod

    Ez a két lib. általában mindegyikhez kell:
    QMod system
    Modding Helper v2

    Ez még izgatja a fantáziám, de majd csak akkor teszem fel, ha kivégeztem a sztorit.
    More Cyclops Upgrades
  • Ironman2
    #2354
    A térkép mod nagyon jó,nekem az bejön,mert megjegyzi hol vannak a roncsok helyei.Az expanded slot is nagyon jó,mert kevés alapból az az 5 slot hely,főleg ha van nálunk egy csomó holmi,állandóan cserélgetni kellett őket a leltárból.A legtöbb túlélőjátékban 8-10 slothely van alul,nem is értem ide miért ilyen keveset raktak.Elsősegélynek mindig kell egy hely általában.KAja,piáról nem is beszélve,akkor még az eszközöknek alig marad hely.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.02.10. 20:01:52
  • Caliph
    #2353
    Ajánlhatnál párat,én is kedvet kaptam újrakezdeni modokkal,a felfogásom is hasonló,semmi csalás mod :D
  • TokraFan
    #2352
    Én is modokkal játszom, és sokkal jobb így. de csak olyanokat tettem fel, melyek nem könnyítik a játékmenetet (mert van pl. olyan, amivel pl. a seamoth 1700m-ig is le tud menni egy kifejleszthető modullal. Ilyeneket nem tettem fel).

    Amit keresel, olyanról direkt nem tudok, de olyan viszont van, amivel te magad határozhatod meg, hogy mihez mennyi anyagot kérjen a játék, plusz még egy halom más dolgot is tud. Ezt nézegesd meg
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.10. 18:28:13
  • lonvard
    #2351
    Most néztem, tényleg van, köszi. :)

    Idáig abszolút hanyagoltam a modokat, de csinálok egy végigjátszást, amiben már használom. A térképre is kíváncsi vagyok.

    Ja meg kellene egy olyan mod, amiben sokkal több alapanyag kell a felszerelésekhez. Van ilyen? Csak mer tökre lebutították ezt a részt, és tök szuper lenne megküzdeni az alapvető felszerelések összerakásáért is.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.10. 17:00:52
  • TokraFan
    #2350
    "Amit én hiányoltam, hogy a bázison nem lehetett lekapcsolni a villanyt"

    Van rá mod! Ráadásul szobánként kapcsolható vele a pilács.

    Más: Olyan hibával találkozott valaki, hogy a Küklopsz beépített raktereiből egyszercsak egyiket sem lehet elérni? Tele volt ritka anyaggal, és ma amikor egyik távoli útról visszajöttem a bázishoz, kraftolni akartam valamit, de nem csinál semmit ha rákattintok. Nem is érzékeli a raktárajtókat, csak sima textúraként viselkednek, nem lehet rájuk klikkelni.
    Eléggé agyzsibbasztó, nem is tudom, mit lehet ezzel kezdeni. Eddig tökéletes volt. Restart sem segített.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.10. 02:19:37
  • Caliph
    #2349
    tök egyszerű lett volna,akár a szárazdokkal is... melléálsz és egy vezeték átmegy a küklopsz bármelyik oldalpaneljába ,és már meg is van oldva a töltés,még ha beállni nem is lehet vele sehova,az annyira nem is fontos hogy be legyen dokkolva mint a csikóhal.(vagy lehetett volna rakni az oldalára egy panelt aminek az a funkciója mint az power transmitternek,ha hálózat közelében vagy rá is csatlakozik. nekem bőven elég ha a töltés meg lett volna oldva :D
  • lonvard
    #2348
    Jah, küklopsz csak úgy lóg a levegőben. Szerintem mer túl nagy lett, nem tudtak normálisan hozzányúlni. Aránytalanul nagy dokkoló kellett volna hozzá, plusz az alján lehet kiszállni, szóval nem tudom hogy lehetett volna megoldani. Tuti agyaltak rajta, aztán elvetették. De az elegáns energiafeltöltést minimum meg kellett volna csinálni.

    Amit én hiányoltam, hogy a bázison nem lehetett lekapcsolni a villanyt, illetve hogy az ágyban nem tudtam úgy nézelődni, mint a székben ülve. Így eleve a küklopszot választottam bázisnak, mert volt egy hangulata, ahogy 100 méter mélységben lekapcsoltam a belső világítást, és akkor ágy helyett egy székben ülve relaxáltam. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.08. 22:42:53
  • TokraFan
    #2347
    Igen, az nagyon jól jött volna...Kicsivel több bázismodult is el tudnék még képzelni.
    Modokat használ valaki? Én feltettem párat, egyk-másik nagyon jó. Pl. az Autosorter, a Map, vagy a More Slots. Illetve apróság, de nagyon hasznos a Resource Monitor, ezen összesítve látszik, hogy milyen anyagból mennyi van a tárolókban.
  • Desert
    #2346
    Megvettem Steam-en is az alapot.
    Lenne esetleg kártya csere valakinek? A Sea Dragon meg a Gasopod kellene.
  • Caliph
    #2345
    na azt én is támogatnám,hasonlóan mint a szárazdokk,hogy töltse is az bázis áramtartalékából
  • MarkBlade
    #2344
    Egy nagy dokkoló kellene ami a Küklopszot a bázishoz köti. Nekem az hiányzott.
  • Ironman2
    #2343
    Végén meg a lépegető,meg a docking module,mással is rá lehet majd dokkolni.Bár szerintem ez a jármű inkább a felszinhez közel való szállításra minthogynem mélyvizi célokat szolgálna a leviathanok közt.Na meg az a jégtörő szörny ami előjön,egy ütésből kicsinálja a jármüvet (szerintem).Meg minden egyes kocsinak van sérülékenység kijelzője,ott elől az ablakon látszott is.Mi van akkor ha pont a középső szakasz semmisül meg? Kettéválik gondolom a jármű?
  • lonvard
    #2342
    Én zabálom, mert figyeltek arra, hogy legyen hálókocsi, meg ilyenek. Mondjuk jobban örültem volna egy ügyesebben összerakott küklopsznak. Tehát például küklopszban hova rakod az ágyat? Én a vezetőfülke és a középső rész közti kis izét jelöltem ki kapitányi kabinnak, de abban az ágy széle rálógott a bejáratra. Máshova meg nem voltam hajlandó pakolni azt az ágyat. :P
  • MarkBlade
    #2341
    Olyan mint a MAG c filmben a hernyó kocsi amivel lementek a földbe :D
  • TokraFan
    #2340
    Köszönöm, hát nem tudom, meglátjuk. Megvárom míg elkészül, és majd akkor végigjátszom.
  • Ironman2
    #2339
  • lonvard
    #2338
    Igen tehát attól, hogy van kapcsolat, még egyedül vagy. Olyan mint a Marsi című filmben az űrhajós helyzete. Csak sokkal jobb, mer folyamatos a kapcsolat, meg nem csak krumpli van. :D
  • Xsillione #2337
    Nem vagy magányos, mivel nem random egyetlen túlélő vagy, hanem egy kutatóbázis egyik tagja. Persze hamar kitkarítja a történet a többieket (nem is látod őket), ám folyamatos kapcsolatban vagy a bázissal, így ha azt nem szedik ki később a történet során, akkor sohasem leszel egyedül. Ám ettől még csak annyi, hogy a rádiójelek helyett élő kapcsolat adja az extra infókat (és persze van még egy erős spoiler, arra nem térek ki.) A bázist hamar elveszted (gyak azonnal, így elig több, mint egy kellemes visszaemlékezés az előző történetre, ráadásul nincs szkennered ekkor még, így semmit nem tudsz megismerni előre. A mostani történet végén találsz egy kisebb telepet, ami épp és akár használhatzó is bázisnak, ám az inkább hasonlít a szigeten lévő roncsokra, csak nem roncs értelemszerűen, ha friss telepítés a történetszerint.

    Persze érvényes, nem egy új játék, csak egy kieg, viszont igen kellemes szvsz, és speciel jobban élveztem azt a két-három órát, amit bele lehet most tolni, mint az alapjáték második felét.
  • lonvard
    #2336
    Picit erőltetett a sztori.

    Amennyit láttam belőle, az alapján másolja az első játékot, csak ugye jégtáblák közt. Szerintem képtelenség megközelíteni az első játék szintjét, de ez nem fog visszatartani attól, hogy feltétlenül végigjátsszam, amikor a fejlesztők azt mondják, hogy kész van.

    Ami az álmom lenne, az egy utazásos game a Subnautica bolygóján, az alapszitu valami hasonló lenne, mint az 1. játékban, csak nem űrállomást kellene építeni, hanem egy fasza tengeralattjárót, amiben van robotpilot üzemmód, és akkor egy random generált víz alatti világban kellene utazni mittudomén 1000 kilométert, mondjuk az északi bázisig. Az már egy minőségi ugrás lenne. Kb. olyasmi lenne amit a Metroban csináltak meg. :) De hát nem ez lesz, úgyhogy nem ábrándozom.
  • Caliph
    #2335
    Én sem játszom az új résszel,de az a csaj a bázisról küldözget ide oda az kb az alap game rádiójának felelhet meg,nem?én kb 10 percet láttam az elejéből,egy kész bázisról indultunk,de miután megtörténik az első gebasz a csaj az úrbázisról ejtőernyőz nekünk egy kvázi mentőkabint,ami hasonló az alap game kabinjával: fabrikátor van benne és kb ennyi :D
  • TokraFan
    #2334
    Nem játszom az új résszel, de olvasgatom a véleményeket és néhányan azt írják negatívumként, hogy itt egyáltalán nincs meg a magányosság érzése, szemben a régi játékkal. Azt is írják, hogy az űrbázison lévő csaj folyamatosan küldözget ide-oda, tehát nem nagyon hagyja a játékost azt csinálni amit akar, ráadásul egy beredezett bázissal kezdődik a game, tehát az építés öröme/izgalma is elveszett. Állítólag. Ez mennyire igaz?
    Mert számomra a Subnautica pont a fentiek miatt volt a No.1. survival játék, mert képes volt visszaadni a magány érzését egy idegen világban, ahol teljesen magamra voltam utalva. Az építés is kiválóan meg lett oldva, kifejezetten jól adagolta a játék a különböző új technológiákat melyekkel mindig kicsit megnőtt a túlélés esélye. Ha ezeket nem hozza az új rész, akkor annak nem örülnék.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.06. 17:01:01
  • Inquisitor
    #2333
    Azért ha a kihűlés bekerűl a játékba, már nem lesz sétagalop jégtáblákon vagy a szigeteken mászkálni, meg persze ott lesz az Iceworm és más hasonló kedvességek is.
    A Seatruck meg az amit a neve sugall, azért gáz lenne ha olyan törékeny lenne, miközben ráépítettél egy komplett bázist.
  • Ironman2
    #2332
    Amúgy nekem tetszik ez a seatruck jármű,gondolom sérülékenyebb is mint a csikóhal.Egy kis kabin az egész.
  • Ironman2
    #2331
    Azt nem értem hogy a fenébe játszanak már a seatruck-al,mikor még nincs játékban? Akkor ezek szerint kész van,csak debugban hivható elő?? Szintén a pingvin,meg az a nagy jeges kukac,mind szerepelt a lenti videóban.
  • MarkBlade
    #2330
    jó sok mindent tesznek bele..
  • Jóózsf István #2329
    Év végére lesz kész? Én meg már azt hittem jövő hónapban nem unatkozom!
  • Desert
    #2328
    A snow Stalker tök aranyos. ROADMAP
  • lonvard
    #2327
    Emiatt lefojtottam magamban a történetet, majd ha kezd már összeállni a játék, akkor előveszem.
  • Ironman2
    #2326
    Fele pálya hiányos kb,igaz az egész map benne van,de pl a mélyebb alien bázis helyén is egy kocka van,vagy mesh,vagy minek mondják azt! Egy kicsit spoileres is most a map,mert be lehet látni a különböző rétegek alá.Szerintem hamarabb kész lesz mint az alap változat.
  • Boron Power
    #2325
    Csodalkoztam, hogy egy ennyire jo jatekhoz milyen keves hozzaszolas van, de aztan lattam, hogy a youtube vigegjatszas reszeknel meg ezrek. Valtozik a vilag.
  • Boron Power
    #2324
    Nekem annyira bejott, hogy akar az elso helyszinen is jatszanek egy uj sztorival. Igy, hogy mashol is jatszodik, tuti vetel. Poen lenne, ha at lehetne menni a regi helyre is.