2940
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • uwu2020
    #2780
    Én olyan modnak örülnék ami javítja a fizikát, itt 2000-es éveket idéző a mozgás. Bannerlordban szinte érezni a tárgyak súlyát, meg ha megütünk valakit, mert a gyorsulás finomra van hangolva, ez még az oeration flashpoint szintjén van. Gondolom lehetetlen, az alapokkal lehet a abaj.
    A másik fájó pont az inventory kezelés, nagyon körülményes, a játékidő jelentős részét elrabolja. Erre esetleg tudtok jó módot?
    A többi hiba megbocsátható, de ezekkel együtt is kiváló darab.
  • Montanosz
    #2779
    "... van egy mod ami a statikus világból dinamikus világot csinál.
    Talán az első ilyen. mikor a frakciók embereket gyűjtenek, élnek terjeszkednek háborúznak..."

    https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/25471
  • AnuluWork #2778
    Organikus mod? Van ilyen?
  • Montanosz
    #2777
    át lehet alakitani a játékot kicsit M&B stilusra, van egy kun war mod amiben kun csapatok támadnak és ha nem harcolsz ellenük akkor szép lassan elözönlik a terepet a városoknál. És van egy követő mod ahol katonákat lehet felvenni, igy egész kis csapatot összelehet rakni, oélda ha lesz saját várunk oda is lehet őket rakni :-D
    Persze a szívem egy organikus modra fáj amit nagynehezen megcsináltak a skyrimhez is, így egy valóban élő és létező, folyamatosan változo világot hoztak létre, erről olvasni ott lehet többet de leesett az állam annyira fájintos lett.



  • Montanosz
    #2776
    alabárd nagyon jól bevált, kunokra kettő-három csapás elég ha páncélozott is, íjászra elég egy teli találat.
    amugy ezeket a modokat használom, a TT a npc-s killer

  • Montanosz
    #2775
    ezt érdemes felrakni
    Joew's Kingdom Come Deliverance Mods Manager v1.1-460-1-1.exe
    mutatja ha a mod.manifestet szerkeszteni kell, vagy néhol nem tarlamazza a letöltött fájl akkor hozzá kell adni
    lényeg hogy fenti sor 1.0 legyen a verzio meg 1.9
  • Montanosz
    #2774
    elkezdtem tolni megint
    feltettem szokás szerint pár modot ami uj játékélményt add

    1.most már a kovácsoknál szálfegyvereket is lehet vásárolni mod felrakása után 1 nappal
    2.szálfegyvereket jol kezeli az invertoryban,és harcolni is értelemszerűen lehet vele,vágni és szurni is pajzs melett is
    3. npc-k kirabolhatok,megölhetők,lefojthatok mostmár (általában visszatérnek,de volt egy csata ahol egymást nyirták ki és szevasz az a küldetés sorozat ami hozzájuk csatlakozott,erre figyelni kell)
    4,grafikai és élmény módok,
    az első 3 mod neve sorrendben mert napokig tartott mig ugy válogattam össze hogy működjön egymással meg a 1.9.6 verzioval

    1
    Knox's_Blacksmiths_Sell_Polearms_MAIN-349-1-0.zip
    Knox's_Blacksmiths_Sell_Polearms_1_Day_Restock_OPTIONAL-349-1-0.zip
    utána a
    2
    PolearmsUnleashed-1088-2-4-3-1603958640.7z
    3
    Total Annihilation - No more immortal NPCs v1.3-711-1-3-1593512901.zip

    Aztán ez meg a lady gyűrűje konzol parancsa mert 15s zárfeltörés kell hozzá pedig a játék elején adja az egyik molnár küldetésnek
    a játék inditása KingdomCome.exe -devmode opcioval (no steam verzio)
    azán a konzolban ~jel,nálam a 0 hozza ki megadni ezt: wh_cheat_addItem eb7f9381-d85b-4140-af8b-b8150c3b6f39 1
    így a készletünkbe kerül

    az uj gépi forditással ami nemrég készült jobb minőségü mint a régi, jol játszható




    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.08.23. 17:27:56
  • MerlinW
    #2773
    50 óra a főszál, ~100 óra az összes skill, DLC, quest és városépítés.
  • Montanosz
    #2772
    van de sztem az torzulást okozhat tekintve hogy egyes találkák és cselekmények csak adott napszakban vannak, de kiprobálhatod

    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1222?tab=description
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.08.21. 12:37:35
  • Kályha
    #2771
    Van hozzá 1:1 timescale mod? :)

    @PiszkosFred:
    Tiszteletben van tartva, csak meglepett.
  • Montanosz
    #2770
    én kétéve játszom és még nem végeztem,sztem több 50 óránál :-D
  • PiszkosFred
    #2769
    Mindig is voltak, vannak es lesznek is fillerbaszok, ez az o dontesuk, tiszteletben kell tartani, meg akkor is, ha egy pizza ara tenyleg nevetsegesen olcso ar egy kivalo jatekert. De, ez az o dontesuk.
  • Kályha
    #2768
    Egy 2 éves, 50+ órás játékért, az összes DLC-vel együtt sok a 4.500Ft? Hát... jó.
  • robicarlos6
    #2767
    Akinek megvan az alapgame jobban jár ha külön veszi mg a dlc-ket mert akkor spórol 1.44 eurot mintha a Royalt venné meg.
    De még ez a 12.15 euro is sok. Majd ha beesik 7-8 körülre
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.08.21. 09:21:00
  • Kályha
    #2766
    Steam-en most hétvégén 10euro. A Royal kiadás, asszem minden DLC-vel 13.
  • AnuluWork #2765
  • Montanosz
    #2764
    jól néz ki :-D

  • Montanosz
    #2763
  • hunbalee
    #2762
  • lonvard
    #2761
    Úúú, én is ezt a Zorro-stílust nyomtam. Hogy nappal én vagyok a naiv lovag, éjszaka meg felöltöm a nindzsaruhát, és betörök mindenhova. Mondjuk abszolút karakteridegen, szóval úgy fogtam fel, hogy Henry legfőbb negatív perkje, hogy skizofrén tömeggyilkos pszichopata. :D

    Amúgy remélem van mod arra, hogy hardcore fokozaton ne kelljen egy többszörösen fogyatékost csinálni belőle, tehát hogy a negatív perkeket ignorálni lehet.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.06.14. 11:05:37
  • MerlinW
    #2760
    A népszaporulattal kapcsolatban, abban a korban a teljes bolygó népessége csupán ~390 millió fő volt. Szellős volt a világ akkoriban :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.14. 10:48:59
  • Montanosz
    #2759
    az egyszerű gémerek azt se értették, összes létező általam olvasott forumon állandoan szóvá tették hogy a kard élét fogva a marokkal csapdossa hősünk az ellenfelet, holott a valoságban pont ez történt sokszor :-D
  • Montanosz
    #2758
    én a tolvaj-betörő-kém-orgyilkos vonalon játszottam, sajna pont ezen a vonalon lehet a legtöbb pénzt keresni és egy idő után a egyensúlyt fenntartó mod ellenére is pénzbőségben szenvedtem, persze ha a birtok dlc-t elkezdtem akkor meg annak nem volt értelme hogy almák eladásábol meg lopott zsebkendők értékesítéséből próbáljam meg fenntartani, igazándibol egy kocsma-orgazda dlc-t örömmel vettem volna illetve bővebb népességnek jobban örülnék mert oké hogy háborús a helyzet de nem nagyon van népszaporulat a 10 fős vásárokkal :-D
  • lonvard
    #2757
    Az oktatóharc megtévesztő, nem is értem hogy gondolták, hogy megijesztik az elején az egyszeri gamert. Azt talán jól szimulálja, hogy teljesen képzetlenül kb. csak a csapkodás mehet, mert úgymond a víváshoz szarok vagyunk. Később kap a karakter egy olyan oktatást, hogy pl. védekezésnél kicsit belassul az idő, tehát látjuk merről jön a vágás, és időnk is lesz kivédeni, és akkor egyszer csak működni fog a történet. Persze még úgy is kihívás, de azt már egy betanított majom is képes elsajátítani.

    Én is a magyarítást várom. 3-4-szer elkezdtem, mindig csak odáig jutottam el, hogy én lettem a környék Witcher 3-ja, aki a nyomokból olvas és bűnügyeket fejt meg, és amikor idáig jutottam, hirtelen annyi lett a szöveg hogy elkezdtem nehezen feldolgozni a látottakat. És akkor leraktam. Nem azért mert nem lett volna kedvem így is játszani, mert a lényeget lehet azért érteni, hanem csak mert nem akarok lemaradni egy csomó dologról, amiken csak átszaladnék, de nem érteném meg. Ennél többet érdemel ez a játék. Illetve én is. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.06.14. 09:45:23
  • AnuluWork #2756
    No igen ...

  • JonasSandor
    #2755
    Hát az ember nem egy mosott masszát akar játszani, hanem normálisan mindent látni akar, kár szépíteni a karit ha nem alkalmas semmire akkor nem irodai munkára való meg retró gamekra.
  • MerlinW
    #2754
    Én anno GTX970-es játszottam KCD-t 1080p-n és simán futott 50-60fps körül. Csak be kell lőni normálisan a beállításokat. A 1030 meg egyébként is "irodai" VGA, nem játékos kártya. x60-x70-x80 a gaming család.
  • Montanosz
    #2753
    nálam megy 30-40fpssel, egyedül a 2giga szab határt de megbütyköltem hogy a beépitett videokártya memoriáját is használja, valo igaz néha túlfolyás van de az hogy 4 óránként ujra kell inditani az belefér
    amugy nem vagyok nagy kocka, a githubon meg youtube videok alapján alakitottam át a gépet hogy 50ezres gépen szépen fusson (persze eredeti ára több száz ezer volt anno ), a redemption topikba tettem is fel videot...a plusz ventilátort is egy baseball sapkárol szedtem le :-D

    a 23-as monitorom is ugy lett hogy egy 19est cseréltem 20asra, azt 22esre azt meg 23asra, ráadásul hátso világitásu nem oldalso, és 17 ezerbe került
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.06.11. 16:49:27
  • JonasSandor
    #2752
    Hát vannak videók róla, de a red dead 2 is elindul igen csak nevetséges fps-sel. Egy angol pasi ezekkel szerencsétlenkedik XDXDXD
  • Montanosz
    #2751
    dasy gone-t high grafikával viszi a redemptiont is szépen közepes grafikán
  • hunbalee
    #2750
    Mindenképpen végigjátszom majd a történet miatt. De még évek sok sok év mire helyreáll a vga piac

    Ha máshogy nem így
  • MerlinW
    #2749
    Ismerve az igényeidet, nem fogsz vele 20 percnél tovább játszani, mert amíg meg nem tanulod, a harcrendszer bonyolultabb/nehezebb, mint a Dark Souls-é.

    Egyébként az előző évtized egyik legjobb játéka volt, ha nem a legjobb.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.10. 17:59:14
  • PiszkosFred
    #2748
    > hidd el megéri vele játszani mert ritka egy játék ami ennyire betud szippantani és max beleélhetőséget biztosit

    ...es most az E3-on fogjak bejelenteni a masodik reszt is Vavraek, ha minden igaz.
  • JonasSandor
    #2747
    Hát igen a 1030 és főleg a 710 nem nevezhető videókártyának olyan gyengék mint a harmat. Mai címeket nem is visz csak a 1030 de ott is csak valami agyonbutított felbontással és mindent lowra állítva csikarható belőlük 30 fps-t. XDXDXDXD
  • hunbalee
    #2746
    Ha tolom majd max grafikán akarom.
    Az hogy neten fent van minden nem igen izgat én érteni is akarom mi történik , ehhez pedig megvárom a magyarítást. Az úgyis előbb lesz mint VGA-m.
  • Montanosz
    #2745
    hát én 1030-assal tolom, de a 710es az már csak a vaterán pár ezer forint és remekül elviszi a 2gigás is
    mint irtam a javitott gépi magyaritás remekül szuperál a menü, löttyök,párbeszédek terén...a lexikon meg kevésbé fontos, tekintve hogy küldetések leirása meg lejátszás a neten is fent van, videok is, full térképek összes kincsel és hogy eleht hozzájuk jutni...ezekkel együtt mayx élvezettel játszhatod mert csak ott nézel segitség után ahol teljesen elakadtál és nem akarsz egész nap egy gerenda átugrását gyakotolni

    a harcrol már sokszor irtuk hogy mivel maximálisan élethű egy középkori kardvivás tankönyve is linkeltünk, de nem véletlenül csak öngyilkosok és mazohisták probálnak kardal hadakozni amikor mindenkin van egy bőrmellény abban a korszakban minimum.

    tehát ütőfegyvereket favorizáld, azokhoz nem kell szaktudás, minthogy a huszita seregek is jol elboldogultak velük ahol a 80%k paraszt meg szatócsinas volt :-D

    tehát buzogány vagy csatakalapács bárd stb

    hidd el megéri vele játszani mert ritka egy játék ami ennyire betud szippantani és max beleélhetőséget biztosit
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.06.10. 09:28:32
  • hunbalee
    #2744
    Mindig kedvet kapok hozzá mikor a videókat nézem...de van pár dolog ami hátráltat engem nem sorrendben de erősen közrejátszanak

    Nincs VGA-m
    Még nincs kész a magyarítás
    Már az okatatóharcot se tudtam végiszenvedni.

    De amint az első 2 adott lesz megpróbálom majd megint
  • Montanosz
    #2743
  • Montanosz
    #2742
    meglovagolva a sikert, fejlesztés alatt egy hasonló oroszok fejlesztette rpg. Reális középkori szimulátor, nincs varázslat meg sárkányok, kereskedelem,kézművesség,stb.

    Donensbourgh (korai változat tölthető,UE4)
  • AnuluWork #2741