2940
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • Montanosz
    #2613
    csak egy fájlt forditanak ami a lokalizácios mappában van benne
  • ximix #2612
    Tegnap nézegettem a xml mappát, abban is csak az elsőt a "text_ui_tutorials.xml" abban pont a kutya parancsai nem voltak lefordítva.
  • Montanosz
    #2611
    még mindig tud a játék meglepetést okozni, kardmarkolattal is szét lehet csapni az ellen arcát :-D
    meg a kutyát fel lehet toborozni, összeszedi a vadat meg segít harcolni, tiszta farcry :-D
    pár új képességünk is van meg gyógynövény
  • Piko888
    #2610
    https://www.facebook.com/w4team/
  • Montanosz
    #2609
    a forditoknak gőzöm sincs de a gépi a gépi game magyaritások csoport fészen és oda rakja majd ki
  • ximix #2608
    Van oldaluk, fórumuk, blogjuk is vagy valami "titkos szekta" ?
  • Montanosz
    #2607
    bocsi félrenéztem, igen asszem arra ha irja a descriptionban
  • Montanosz
    #2606
    elején nincs képességed neves fegyverekhez meg péncélokhoz, eladni van kettő vagy három molnár meg kocsmáros aki feketepiaccal foglalkozik ott tudod eladni, ha berakod a ládába akkor egy idő után elmulik rola a piros jelzés és bárkinek el tudod adni a piacon, nyilván egy zöldségkereskedő nem fizet érte annyit mint egy kovács vagy boltos, igy van ez a ruhával is stb
    Hogy jo hirneved legyen alkudozz de ne felfelé hanem lefelé igy a kereskedők kedvelni fognak, tahát olcsobban add mint amit ráigér.
    lopott cuccot a lovadon tartsd eladásig igy hiába vizsgálnak át az őrök, ha lopott ruhát viselsz a fürdőházban kérj nagyszervizt magadra és elmulik rola a jel

    hátulrol lopakodva bárkit eltudsz intézni, leütni vagy megkéselni ha nem akarsz harcolni.
    Amugy hidd el némi gyakorlás után henry megtanulja a harcot...tehát nem te vagy béna hanem a program van igy megirva mert egyszerű kovácsinas vagy aki max ököllel harcol jol....irom amugy hogy buzogányt használj ha elején is siker kell
  • Montanosz
    #2605
    persze készül egy uj gépi forditás meg van egy csapat akik rendesen magyaritják
  • Montanosz
    #2604
    erre
    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/896?tab=description
  • b-type
    #2603
    a véletlenszerű rajtaütéseknél nincs lehetőséged, illetve futhatsz, és lovagolhatsz, győzhetsz vagy meghalhatsz, bár ez utóbbi nem lehetőség.
    Nincs is értelme miről beszélni mivel egyedül vagy, ő meg abból él hogy elveszi amid van. sok szerepjátékban van skill kidumálni magad, de hát nem tudom mi a rossebbet kellene mondani ahoz hogy egy ilyen arc a valóságban elengedjen, mert onnan te egy rizikó vagy.
    Elkísér a legközelebbi rokonodig? adsz neki valamenyit az amúgy is nálad lévő összes pénzből? azt mondod neki hogy te nagyon befolyásos arc vagy aki egyedül lovagol úgy ahogy. Esetleg hogy rokonok vagytok Abraham okán?
    Szal ott inkább a klasszikus fuss vagy meghalsz működik, ha nem tudsz kűzdeni. azaz az ezzel kapcsolatos tulajdonságokat kell fejleszteni. Amennyiben van lovad sok probléma nem lehet ha tudsz jól lovagolni, tehát ezeket a tulajdonságokat kell fejleszteni.
    ...és a helyedben ingyen gyakorolgatnám azért a harcot, mert tanulható és alkalmazható.
  • ximix #2602
    Van aki még foglalkozik a fordításával ?
  • grebber
    #2601
    Ha valaha majd belekezdek a játékba:

    - Ha YT videok alapján minden jó helyet a game elején felfedezek és megszerzem az ott lévő erős és drága fegyvereket, akkor az lopásnak számít a játékban? Ilyenkor mennyit kell várni, hogy elé tudjam majd adni a szajrét? Vagy ezeket majd egyből el lehet adni ha igen kinek?
    Íjászatnak van értelme ? Pl ha valaki "teljestestes" páncélzatba van azt távolról le lehet szedegetni vagy esélytelen?

    Olvastam ,hogy szinte gyilok nélkül is végig lehet vinni a játékot. Ez hogy lehetséges? Néztem sok YT videót és a kalandozások során mindenféle jöttment random ránktámad. Ilyenkor van valami kibeszélés vagy kivásároljuk a "harcmentes" dolgot és elengednek? Ha ilyesmit akarunk akkor mit kell fejleszteni milyen skilleket? (Ezt szeretném ,mert a harc rohadtúl nem ment anno a bétában..ezért volt az első kérdés, hogy minél több pénzt hogy lehet hamar szerezni ,hogy mindenkit le lehessen fizetni..)
  • dolorex
    #2600
    Köszi, utána is néztem.
    Én ezt találtam: erre gondoltál?
  • Montanosz
    #2599
    hát én szeretem a tájat meg a nyüzsgő várost nézni távolrol)) nekem bejön meg azért vadászathoz nagy segítség

    feltettem egy modpackot, legujabb verzioval is működik
    modpack

    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.02.18. 08:28:44
  • Malakai
    #2598
    Valamilyen szintű alap zoom akár lehetne, az nem menne semmi ellen, egy normál emberi látást inkább szimulál. Tehát nem konkrét "távcső" (mellesleg a mod-ban sem egy tárgy, hanem csak tudsz ki-be zoom-olgatni F1-F2-vel).
    Ha a modot nézzük, akkor az első zoom szintnél is kissebbet képzelnék el így.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2020.02.18. 07:46:48
  • Torzonborz
    #2597
    "növeli a játékélmény" kinek mi, szerintem ez pont rontja akkor ha az ember valóban bele akarja magát élni az adott korszakba.
  • Montanosz
    #2596
    megint jut eszembe)) ezt a modot feltétlenül rakd fel mert nagyban növeli a játékélményt: távcső-t ad a játékhoz, igy mág kulcslyukon meg ablakokon is betudsz kémlelni vagy távolrol figyelni az eseményeket (tuti látni hogy nélkülünk is zajlik az élet)
    távcső mod
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.02.18. 06:49:17
  • Montanosz
    #2595
    jut eszembe nexuson fent van egy mod amivel akár a 60fps is simán tarthato és nem akadozik
  • Montanosz
    #2594
    akkor nem olvastad, lentebb irtam hogy egy másik srác frissiti a gépi fordítást és innen letöltve a tied kiegésziti az övét ahol már jobb a forditásod :-D
  • akyyy
    #2593
    sokszor volt, hogy egy patchnál egy csomó sort törölt, eltünt egy frisebb verzióban, míg a régebbiben benne volt már. lehet, hogy egy elfeledett dlc szöveg vagy bármi. az is lehet, hogy ezt később visszatették. mivel nem rinyált a játék, benne hagytam az egészet.

    jó lenne már folytatni, talán így, hogy most már ingyenesen megvan, újra nekikezdek, azt se tudom hol hagytam már abba, illetve felfrissítve sincs egy ideje :D
    azt tudom hogy az egyik dlc szövegeit néztem át, teszteltem, és fordítottam le normálisra.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amúgy milyen érdekes, mindig mikor folytattam, és raktam ki frissítést belőle, megjelent valahol, hogy elkezdték fordítani és x %-on járnak már :D
  • Ironman2
    #2592
    Cserélj is,mert nálam most hasít rendesen a játék.Lehet sokat optimalizáltak rajta azóta,mert anno közepes beállításokon futott rendesen,most meg very high-re rakva is jó gyorsan megy.
    Egyébként már beütött a magyarítás,tényleg ez a google forditós volt,kicsit vicces,de érthető.Csehek nem bírnak minket még mindig ezek szerint hogy nem lokalizálták magyar nyelvre.Na szép! Megyek én még Prágába!

    Amúgy a forditás a francia nyelvet cseréli le,de az eredeti xml fájl sokkal nagyobb méretű,mint a fordítás.Ez nem számít akkor?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.02.15. 22:09:09
  • Montanosz
    #2591
    webroot progit futtasd le, az kiirja ha valami nem stimme a géppell, van portable verzio is

    valahol lejjeb van link a interaktiv térképhez meg a kincsesládákhoz is
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.02.15. 18:49:06
  • dolorex
    #2590
    Köszönöm a tippet, a procim nem rossz, leginkább a vga-al (HD6770m) és a winyómmal vannak a gondjaim. Speccy szerint csak a 75% jó, cserélnem kellene már egy SSD-re..de persze a 8GB ramom sem túl nagy eresztés ma már.

    #Montanos
    Neked meg nagyon köszönöm a linket és a kezdő tippeket!

    A cachemant nem ismerem, de minden teljesítmény centrikusra van tolva, ezért nem hiszem ,h tud még segíteni.
  • Ironman2
    #2589
    Az lehet,mondjuk nem én raktam bele,mert warez volt az a változat,gondolom aki feltöltötte az ágyazta bele.De egész érthetően fordították le anno.
  • PiszkosFred
    #2588
    Sose volt benne magyar nyelv hivatalosan. A gugli forditost hasznaltad anno, ami aztan szepen alakult es egesz korrekt lett vegul.
  • Ironman2
    #2587
    Kösz! Amúgy ez teljesen újra van irva,vagy tartalmazza a régi magyarítást is? Valamelyik patchig magyar nyelv is volt benne.Mert én úgy játszottam anno.

    (amúgy meg beszélnek is benne magyarul,majdnem lehidaltam,mikor az elején vágtattam a lóval,és jött utánam a lovas,és kiabálta hogy a jó kurva anyámat.DDDDD)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.02.15. 15:42:05
  • Montanosz
    #2586
    dolorex
    kezdő pályán anyukád tud gyógyitani, nyitott ládákban és olyanban amit te is kitudsz már nyitni van bikacsök meg egy fejsze, verekedésnél jol jön megha le kell ütni valakit....mivel nem telik az idő még itt, mielőtt a kard darabot visszaviszed meg a kezdő pár küldetést megcsinálod érdemes gyűjtögetni meg gyakorolni hátulrol elkapni az őröket parasztokat és elkábitani hogy a tulajdonságok nőjenek meg a csajszinak a kocsmában eltudod valamennyi pénzért adni a lopott cuccokat is mert szeret téged :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.02.15. 15:32:51
  • Montanosz
    #2585
    itt van amit én használok jelenleg, de nemsokára lesz uj verzio, beilesztve a már teljesen magyar részekkel

    gépi magyaritás

    Twitch-en épp most kezdte el egy magyar srác a játékot
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.02.15. 15:29:10
  • Montanosz
    #2584
    cacheman progi és játékokra valo optimalizálást válasszd
  • Montanosz
    #2583
    fészbuk, gépi game magyarítások csopi, majd oda rakja fel
  • PiszkosFred
    #2582
    Cpu limiter (BiS) nalam anno segitett w7 alatt a gyengebb cpum miatt. Nem szuntette meg az akadast, de elviselhetove tette.
  • Ironman2
    #2581
    12 euro azért csak megérte az összes dlc-ért.
  • dolorex
    #2580
    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok, már a játék megjelenése előtt is nagyon vártam, de mivel a laptop vga-a nem érte el a minimum követelményt, ezért nem is vásároltam meg '18-ban. Gondoltam gyűjtök egy PC-re és majd akkor. Ám most olvastam, hogy ingyen megszerezhető ezért rá is repültem, aztán mondom csak kipróbálom már elindul-e és ha igen akkor mennyire lesz élvezhetetlen.
    Egyelőre az a tapasztalat, hogy megy-megy, néhol kisebb belassulások, illetve elég sokat is tölt, de még elfogadható.

    Kérdésem: ez a gépi fordítás hol érhető el hozzá? Köszi!
  • Ironman2
    #2579
    Honnan lehet tölteni ezt a fordítást?
  • Montanosz
    #2578
    persze, most pedig ujabb frissités jön, tegnap adtam át az anyagot J.nek fészen

    amugy minden tiszteletem a forditoké, én egyszer segitettem egy film felirat forditásában de kb két nap után meguntam és a végére már hányingerem volt ha megláttam a táblázatot, ritka monoton melo, inkább kertészkedek :-()
  • Piko888
    #2577
    Mert felhasználta egy korábbi magyarítás anyagát
  • Montanosz
    #2576
    akkor nem ugyanazt használjuk mert nálam érthető, sok le is van forditva rendesen
  • grebber
    #2575
    Aki nem tud angolul legalább lesz egy kis fogalma is van..

    Kíváncsi leszek az a 3 amigó aki fordítja befejezi-e valaha..
  • Ironman2
    #2574
    Én megmondtam hogy csak az alapjáték lesz ingyenes! Epic Storen így működik!

    #2542