2930
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • Montanosz
    #2810
    a Kingdom Come: Deliverance nyerte el "Az évtized legjobb játéka 2010-2020" díjat az éves Cseh Game Awards 11. kiadásán.
  • Montanosz
    #2809
    a deepl forditás van egyenlőre, de legutobb még irták hogyn készülget a kézi
  • robicarlos6
    #2808
    A magyarításról tudni valamit hogy áll?
  • Montanosz
    #2807
  • Montanosz
    #2806
    kicsit felturbozták a grafikát

  • AnuluWork #2805
    Ez más.
  • Montanosz
    #2804
    a lengyelek is elkezdtek valami jóságot fejleszteni :-D

  • Montanosz
    #2803
    már lehet tolni a társasjáték verziot

  • Montanosz
    #2802
    Nincs is ennél jobb a középkorban ?
    Egy jó kis füstös kocsma, kocka játék a részeg helyi plébánossal meg az ágyasával, inni a cimborákkal és táncolni a helyi parasztlányokkal ?


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.10.02. 10:38:26
  • Montanosz
    #2801
    Talán a hobbirol még nem volt szó, mindenkinek van érdeklődési köre vagy hobbija. Vadászat,horgászat,viadalok,kocka, vagy egyszerűen az ivászat :-D
    Lehet, hogy valaki minden este elmegy a kocsmába. Ha azonban a kocsma megtelt, vagy megöljüki a fogadósnőt, a karakter máshová megy, vagy szitkozódva hazamegy :-D

    Talán néha feltűnik hogy ahol előbb teli volt vadálattal, később szinte alig van a területen.
    Nos azért mert ők is alszanak, benne van a napi rutinjukban..

    Ja és készül a filmadaptáció a netflix berkein belül :-D

  • Oltred
    #2800
    Igen, közben olvastam már. Köszönöm az információt!

    Oltred
  • AnuluWork #2799
    :D

    Ez mókás.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.09.28. 10:59:18
  • Montanosz
    #2798
    nem tudom azt már tapasztaltátok-e, vagy csak valami patch óta él de ha küldetéses fontos tárgyat elfelejtetek egy halottol elvenni akkor amikor a sírásó eltemeti őket leadja a rattay plébánosnál akitől átvehető utána (ez minden alkalommal másodlagos küldtetésnek jelzi a játék)
  • Montanosz
    #2797
    itt kicsit lejjebb megtalálod őket war mod meg a follower mod videot is tettem be

    NPC-k leütésére,kirablására van szintén mod, na ha ez fent van egy kosza nyilvessző megölheti őket és hozzájuk kapcsolodo küldetések lezárulnak, én is csak azért raktam fel hogy különleges és egyedi ruhákat és fegyvereket zsákmányoljak, amint ez megvan kiveszem a modot mert lehet addig egy másik városban egy fontos fickora ráesik egy tetőcserép és kampec

    amit szeretnél jelenleg a skyrim organikus mod-ja tudja erről is irtam itt lejjebb
  • Oltred
    #2796
    Általad ajánlot moddal? Ezt hogy érted? Ha konkrét modról beszélsz akkor be tudnád nekem linkelni? Köszönöm.
    Az NPC-k gondolom újra "termelődnek" ha elintézi őket az ember.

    Amúgy értem. S tudsz/tudtok olyan játékról ami a felsoroltakat lefedi?

    Oltred
  • Montanosz
    #2795
    itt csak hűbéres leszel aki fejleszti a hűbérbirtokát, ellenség a banditák meg a zsigmond serege (kunok meg magyarok) jobbára, feltéve ha nem azt választod hogy bűnöző leszel, általam ajánlot moddal sereget hozhatsz létre és akár persze a békés falvakat vagy városokat,várakat is megtámadhatod és még az NPC-ket is kiirthatod de ennek nem sok értelme van
  • Montanosz
    #2794
    ja nem dehogy, ez egy fan csapat akik cseh szinkront elkészitették, aztán a srác beprobálta a magyart :-D
    azért gratuláltam nekik :-)
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.09.27. 19:46:31
  • Oltred
    #2793
    Sziasztok!

    A kezdetekkor elkezdtem eme remekművel játszani, de nem teljesen fedte le azt ami keresek... Viszont, most láttam, hogy már saját falut is lehet benne alapítani? Néztem videókat, de ott nem jött át teljesen mit is takar ez. Adószedés, toborzás, más falvak megtámadása-hűbérítése? Nősülés, dinasztia építés, esetleg alapíthatok királyságot?

    Sokan azt mondják és tanácsolják, hogy ott a Bannerlord ( Mount & Blade 2 ) ám ott nincs dinasztia, nem lehet konkrétan települést kialakítani. Nagyjából úgy tudnám elmagyarázni mit is keresek, hogy a MB 2 és a most újdonság a Medieval Dynasty keveréke. Az lenne számomra a kánaán, már csak a térképnek kéne elég tágasnak lennie. :D

    Szóval, mik a tapasztalatok itt a felsoroltak alapján?

    Nagyon köszönöm a segítségeteket!

    Oltred

  • PiszkosFred
    #2792
    Hát, szegény Petr-n az sem segítene (bár lehet érteni, hogy mit próbál mondani) :D

    szerk: mondjuk pár hét gyakorlás után simán jobb is lehet, mint a borzalmas Witcher 1 szinkron :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.09.27. 19:31:43
  • Piko888
    #2791
    Ezek szerint nekik már le van fordítva?
  • Montanosz
    #2790
    magyar szinkron is lesz, 0:37 másodperctől halható a próba, nem valami fényesen :-D

    https://www.facebook.com/watch?v=230123579092672

  • Montanosz
    #2789
    én,és hűséges zsoldosaim athos,porthos meg aramis épp elindulunk leszámolni a banditákkal :-D
    - amugy most lettek készen a cseh szinkronnal, remélem aztán teljes erővel ráfekszenek a második résznek.
    Ahol majd remélem a kunok kun nyelven káromkodnak mert akkoriban még saját nyelvüket használták nem a magyart -

  • AnuluWork #2788
    Jön a KCD társasjáték!
  • Montanosz
    #2787
    már egész csatákat lehet vívni ezzel a két mod-al

  • Montanosz
    #2786
    az a párbeszéd is hallatszik távolságtol függően amit nem látsz, mondjuk a templom egyik oldalán álsz a többiek meg a sarok mögött, de ha valami nem ok nálad ezzel kapcsolatban a forumokon nézz szét, én ilyesmit nem tapasztaltam csak ha időváltpztató módot tettem fel,de le is vettem gyorsan mert az nagyon bekavar, ugyanigy ez a helyzet a nem a te verzioszámodhoz készült modokkal is
  • uwu2020
    #2785
    A hang bugokkal lehet kezdeni valamit?
    Néha (inkább sűrűn) teljesen elmegy a hang, meg van hogy loadgame után más párbeszédek hallatszanak játék közbe ami amúgy nem zajlik.
  • AnuluWork #2784
    Kihagytad a zombikat! :D
  • MerlinW
    #2783
    Lehetne benne csillagközi utazás is, úgy felfedeznék más csillagrendszereket. Oh wait...
  • Montanosz
    #2782
    bárcsak a KCD részében lenne survivor feladat is, ugy bányászkodnék meg erdészkednék.
  • Montanosz
    #2781
    invertoryra persze van a nexus oldalán, a fizikára nem tudom mert nekem nem tünt fel de ott szemezgess
  • uwu2020
    #2780
    Én olyan modnak örülnék ami javítja a fizikát, itt 2000-es éveket idéző a mozgás. Bannerlordban szinte érezni a tárgyak súlyát, meg ha megütünk valakit, mert a gyorsulás finomra van hangolva, ez még az oeration flashpoint szintjén van. Gondolom lehetetlen, az alapokkal lehet a abaj.
    A másik fájó pont az inventory kezelés, nagyon körülményes, a játékidő jelentős részét elrabolja. Erre esetleg tudtok jó módot?
    A többi hiba megbocsátható, de ezekkel együtt is kiváló darab.
  • Montanosz
    #2779
    "... van egy mod ami a statikus világból dinamikus világot csinál.
    Talán az első ilyen. mikor a frakciók embereket gyűjtenek, élnek terjeszkednek háborúznak..."

    https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/25471
  • AnuluWork #2778
    Organikus mod? Van ilyen?
  • Montanosz
    #2777
    át lehet alakitani a játékot kicsit M&B stilusra, van egy kun war mod amiben kun csapatok támadnak és ha nem harcolsz ellenük akkor szép lassan elözönlik a terepet a városoknál. És van egy követő mod ahol katonákat lehet felvenni, igy egész kis csapatot összelehet rakni, oélda ha lesz saját várunk oda is lehet őket rakni :-D
    Persze a szívem egy organikus modra fáj amit nagynehezen megcsináltak a skyrimhez is, így egy valóban élő és létező, folyamatosan változo világot hoztak létre, erről olvasni ott lehet többet de leesett az állam annyira fájintos lett.



  • Montanosz
    #2776
    alabárd nagyon jól bevált, kunokra kettő-három csapás elég ha páncélozott is, íjászra elég egy teli találat.
    amugy ezeket a modokat használom, a TT a npc-s killer

  • Montanosz
    #2775
    ezt érdemes felrakni
    Joew's Kingdom Come Deliverance Mods Manager v1.1-460-1-1.exe
    mutatja ha a mod.manifestet szerkeszteni kell, vagy néhol nem tarlamazza a letöltött fájl akkor hozzá kell adni
    lényeg hogy fenti sor 1.0 legyen a verzio meg 1.9
  • Montanosz
    #2774
    elkezdtem tolni megint
    feltettem szokás szerint pár modot ami uj játékélményt add

    1.most már a kovácsoknál szálfegyvereket is lehet vásárolni mod felrakása után 1 nappal
    2.szálfegyvereket jol kezeli az invertoryban,és harcolni is értelemszerűen lehet vele,vágni és szurni is pajzs melett is
    3. npc-k kirabolhatok,megölhetők,lefojthatok mostmár (általában visszatérnek,de volt egy csata ahol egymást nyirták ki és szevasz az a küldetés sorozat ami hozzájuk csatlakozott,erre figyelni kell)
    4,grafikai és élmény módok,
    az első 3 mod neve sorrendben mert napokig tartott mig ugy válogattam össze hogy működjön egymással meg a 1.9.6 verzioval

    1
    Knox's_Blacksmiths_Sell_Polearms_MAIN-349-1-0.zip
    Knox's_Blacksmiths_Sell_Polearms_1_Day_Restock_OPTIONAL-349-1-0.zip
    utána a
    2
    PolearmsUnleashed-1088-2-4-3-1603958640.7z
    3
    Total Annihilation - No more immortal NPCs v1.3-711-1-3-1593512901.zip

    Aztán ez meg a lady gyűrűje konzol parancsa mert 15s zárfeltörés kell hozzá pedig a játék elején adja az egyik molnár küldetésnek
    a játék inditása KingdomCome.exe -devmode opcioval (no steam verzio)
    azán a konzolban ~jel,nálam a 0 hozza ki megadni ezt: wh_cheat_addItem eb7f9381-d85b-4140-af8b-b8150c3b6f39 1
    így a készletünkbe kerül

    az uj gépi forditással ami nemrég készült jobb minőségü mint a régi, jol játszható




    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.08.23. 17:27:56
  • MerlinW
    #2773
    50 óra a főszál, ~100 óra az összes skill, DLC, quest és városépítés.
  • Montanosz
    #2772
    van de sztem az torzulást okozhat tekintve hogy egyes találkák és cselekmények csak adott napszakban vannak, de kiprobálhatod

    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1222?tab=description
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.08.21. 12:37:35
  • Kályha
    #2771
    Van hozzá 1:1 timescale mod? :)

    @PiszkosFred:
    Tiszteletben van tartva, csak meglepett.