2944
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • lonvard
    #2660
    Megnyugtattál. :D
  • Montanosz
    #2659
    hát nem is, mert csak fake oldalon, de letöltöttem a 110 gigát mire rájöttem :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.05.03. 10:33:50
  • lonvard
    #2658
    Én semmilyen virágboltban nem találtam, de köszi az infót. :)
  • akyyy
    #2657
  • Montanosz
    #2656
    lesz mivel jáccogatni a Red Dead Redemption 2 is kijött végre a virágboltba...és időm is van mert otthoni munkavégzésre vagyok utasitva :-D
  • AnuluWork #2655
    Érdekes:
  • Aborg
    #2654
    Ez nem a Witcher3 engine?
  • AnuluWork #2653
    Hogy lesz-e ebből vmi, mi ez pontosan, nem tudom, de szerintem látatlanban elfogadnánk, ha lenne belőle 1x játék:

    (A cég csinálta a videót is, meg sok mást is.)
  • Kurfürst
    #2652
    Nem volna rossz, ez nekem is eszembe jutott, mármint a Zsigmondos szál. Lehetne belőle érdekes sztorit csinálni, vannak jó történelmi figurák is, akiket bele lehetne keverni (Hunyandiakat, akik ekkor még Zsigmond egyszerű oláh zsoldosai). De kötve hiszem hogy a cseh srácok megcsinálnák, szerintem nem kedvelik túlságosan a magyarokat.

    Ha lenne egy magyar modder csapat, akkor talán meg lehetne csinálni, ha jól láttam a KDC-hez is kiadtak valamilyen editort, de irgalmatlan munka lenne, már csak a források hiánya miatt is - Zsigmond palotáját a mai napig is inkább a találgatják, hogyan nézett ki pontosan, pár, jóval később készült, metszet alapján, a többi településről nem is szólva...
  • Arsenal95
    #2651
    Tovabbra sem talaltam megoldast a sörös kukdetesre, ha valaki tapasztalt hasonlot irjon mar pls.
  • Montanosz
    #2650
    hát mondjuk egy kémkedési küldetés amiben kovácsinasnak álcázza magát és persze eljut a kiránylné ágyáig :-D
  • AnuluWork #2649
    Picit off:
    A második részben lehetne - ha már Zsigmond - egy magyarországi szál is ...
  • Montanosz
    #2648
    egy kis kitartással ilyen szintű harcképességre is szert lehet tenni, szoval kár a harcrendszert csepűlni ha mi vagyunk a bénák :-D



    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2020.03.08. 12:15:17
  • b-type
    #2647
  • Montanosz
    #2646
    egy klafa kis applikáció, idővonal mentén mutatja a földet

    [URL=https://chronas.org/][/URL]

  • Gepiforditas2
    #2644
    Sziasztok. Hamár beszéltek rólam. Az én linkem nem láttam kint. Szóval nekem van egy saját fordításom Gépi fordítás. Teljesen új. Teljesen más. Ezt Gép fordította 100% ban Google translate. És alegfrissebb (v1.9.5.404.303) 2020-02-14.
    És ez mért számít, a régi verziókból nem kevés sor hiányzik, ezért kifagyott annak aki megkeresett ,hogy fordítsam már le neki.
    Az én verzióm a facebook csoportomból elérhető.Képek is vannak róla.
    A csoport linkje a profilomban , és leirásomban is fellelhető.
    Nem 1 fájl lett fordítva hanem az összes. 11 db xml. Csak 1 db fájlban van az összes, aki ezt írta nemvolt képben a dologgal.
    Utoljára szerkesztette: Gepiforditas2, 2020.02.28. 13:31:40
  • Montanosz
    #2643
    sajna ezt nem csináltam még de itt egy másik küldetés segitő nézd át

    https://guides4gamers.com/kingdom-come-deliverance/
  • Arsenal95
    #2642
    Ha esetleg megvennem a sort az is megoldas lenne?
  • Arsenal95
    #2641
    Hat csomo kocsmat vegig kellett jarni de sehol sem segitettek...most feldobta h beszeljek vele de nem lehet .
  • Montanosz
    #2640
    beszéltél a hogyishívjákkal a sörröl? mert csak utána kell odamenni, amugy itt a küldetés leirása....

    https://www.powerpyx.com/kingdom-come-deliverance-siege-main-quest-walkthrough/
  • Arsenal95
    #2639
    Talk the quartermaster the beer? Odamegyek a csavohoz es Nincs!! ilyen opcio? Mit lehet tenni?
  • Arsenal95
    #2638
    Csak gepre?
  • Arsenal95
    #2635
    Ez bug? Beszelnem kellene az "quartermasterrel a sorrol de nem ad olyan opciot, csak pickpocketet...
  • Arsenal95
    #2634
    Be lehet mindkettot :D volt mar olyan kuldim hogy egy bandita asszonya segitett megtalalni a ferjet..
  • dolorex
    #2633
    Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Ámulatba ejtő a játék környezete, nem tudom, hogy 100% mértékben történelem hű a házak arculata, a parasztság öltözéke, a katonai páncélzat, települések képe stb. de engem nagyon meggyőzött. Mindig ehhez hasonló játékkal szerettem volna játszani, ami tényleg ilyen részletesen képes bemutatni az akkori életet, nem is értem miért kellett 2018-ig várni. Órákat eltudok veszni az apró részletekben, egy párházas falucska kidolgozottságát csillogó szemekkel fedezem fel. A harcrendszer egyelőre nem az erősségem, illetve vannak kisebb bugok, de ezeket leszámítva piszok minőségi cucc.
    Lehet benne udvarolgatni is? Nem rég volt az a küldi amikor Rattayban egy katonával kellett járőröznöm és javasolta, hogy "foglalkozzak" Theresaval. Be lehet játszani a Talmbergi nemes úr asszonyát is? csak mert úgy tűnt Henryre van kattanva. Van előnye is egy asszonykának?
  • Zeller01
    #2632
    Erre én is gondoltam. Szeretném megbeszélni a többiekkel is, hogy legyen így. Számomra nagyon el lett találva a játék hangulata és jó lenne, ha mások is megtapasztalhatnák ezt. Nem én döntök, de remélem kiadunk egy 0.4es verziót ;)
  • grebber
    #2631
    Nem tervezitek így kiadni a dolgokat? Mert az első 2 óra az azért elég sok valaki aki csak gyakorolni szeretne annak tökéletes lenne. És egyből lenne sok tesztelő is aki az esetleges hibákat jelezni tudná.
  • Zeller01
    #2630
    Most a hétvégén volt időm, így lefordítottam (hogy ne csak össze vissza fordítsunk) a játék első 2 óráját. Na, megértettem miért van ennyi hozzászólás itt a játékhoz. Ez valami baszó egy játék. :) Az első 2 óra története, teljesen magával ragadott. Egyébként (további más egyéb mellet) a dialógusok 37%a van eddig lefordítva. Akinek van kedve/ ideje jöhet nyugodtan.
    Utoljára szerkesztette: Zeller01, 2020.02.23. 18:29:27
  • Aborg
    #2629
    Azt hiszem a Woman's Lot hozta a kutyat.
  • ximix #2628
    Kösz.
  • grebber
    #2627
    Kutya csak dlcbe lesz...ha nincs dlc nincs kutya
  • ximix #2626
    Kutyám az hogyan, mikor lesz ?
    A vadásznál megtanultam a blöki képzés alapjait, de ennyi...egy kutya sem akar szóba állni velem :)
  • Montanosz
    #2625
    máig rémálmom az a küldetés sorozat amikor nyulat szarvast meg vaddisznot kell időre leszállitani mert megromlik közben, vagy nem találtam a kijelölt helyeken se éppen, vagy nem találtam el meg elszaladt vagy nem volt annyi ahány példány kellett volna :-D
  • Aborg
    #2624
    Az alapverzioban nem tudom mar benne e van, ez talan egy DLC volt: a Rattay varban a parbajtorna. Minden heten megrendezik (fura hogy a jatekban nincs naptar, de elozo este figyelmeztet ra). Oda erdemes benevezni akkor is ha teljesen gyenge vagy, mert:
    -nem a sajat pancelzatod koptatod hanem a kincstarit
    -nem baj ha nem is gyozol, de mar az is nyeremeny hogy novekszenek a harci kepessegeid
    -a vegen akkor is visszakapod az egeszseged ha felholtra vertek.

    Ha majd sikerul gyozni, akkor egy egyedi pancel kulonbozo alkatreszeit kapod erte (egy gyozelem = egy alkatresz), csak ne felets el elmenni erte Hanus urhoz. Kulonben Hanus ur kinezetet a fejlesztocsapat fonokerol, Dan Vavrarol mintaztak :)

    A harc a jatek elejen (es meg egy jo darabig) tenyleg bosszantoan nehez, en is inkabb kerultem. Kozben elegge megnoveled az alap kepessegeid (ero, stb.) es talalsz par jo eros pancelt meg fegyvert, no akkor mar van ertelme probalkozni, addig nem nagyon.

    De bevallom, a harcot en se kedveltem meg, pedig nagyon igeretesnek tunt. De valahogy tul merev keretek koze van szoritva, ugy ereztem mindig mintha megkotott kezekkel kellene kuzdenem. Latvanyos ( parharcoknal), de nem tul elvezetes. Tomekes csataknal a jatek vegen meg mar inkabb tragikomikus a latvany, azzal nem igazan birkoztak meg. A kombokat en soha nem is tudtam hasznalni, nagyon preciz egermozdulatokat igenyel, es halalpontos idozitest.

    Ami a reklamozott realizmust illeti: annyiban realis hogy nincsenek benne se sarkanyok se langolo kardok se magia. De ami a vilag es a benne elo karakterek eletet illeti, nem mutat ujat a jatek. Az NPC-k neha eleg robotszeruek, ismetlodnek a gesztikulaciok, stb. Ami meg engem zavart, az a fizika hianya. A vilaggal nem nagyon tudunk interakcioba lepni: a targyak statikusak, a bokrokon meg vagy athatolunk mint a semmin vagy megallitanak mint a betonfal. Ez foleg lovaglasnal idegesito, amikor a lovacska egyszercsak helyben vagtazik mert elotte egy bokrocska zizeg a szelloben. Meg a lovaglashoz: ugetes kozben a lo maga koveti az utat ha nem terelgetjuk, de ugy megy mintha sinen huznak, a kanyarokban vonatszeruen valt iranyt (aki jatszotta az elso Half-Lifet az kepben van, de ott ez rendben is volt mivel tenyleg vonattal mentunk :) Es ugyanazon a vonalon megy mint az osszes NPC, igy szapora karomkodasok erik majd a hatunkat mert nem keruli oket ki :)

    Es a nyilazas? Eleinte szinte a varkaput se talaljuk el ket meterrol, celtablara lovoldozessel meg nem nonek a kepessegeink. Nyulakat erdemes cserkeszni, eleinte az segit. De nagyon meg kell am saccolni hogy kb hova repul majd a vesszo. Es tobbnyire ugyse oda :)

    De mindent osszevetve, jo kis jatek lett ez igy is, erdemes neki elnezni a bogarait mert van benne felfedeznivalo, a tortenetek erdekesek, es a latvany se utolso.

    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2020.02.20. 13:30:24
  • Montanosz
    #2623
    akkor lehet mégis megmentettem valahogy, valojában egyszer történt meg mert ezt a lovaglos-nyilazos dolgot az elején én is utálom és mindig annál a mentésnél kezdek uj játékot amikor épp beértem a várba amikor lenyilaztak
  • PiszkosFred
    #2622
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha otthagyod, akkor eleg kinos szituacioba keveri magat Henry, amikor rakerdez a hulyeje :)
  • Malakai
    #2621
    Theresa:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha nem csinálsz semmit, csak ellovagolsz, akkor marad ott valamennyi, mert sztori szerint, akkor megerőszakolják, de túléli (elvágja az erőszakoló torkát).
    Ha bármit csinálsz, megtámadod őket, vagy csak odafütyülsz, akkor mind utánad megy és lehet is látni, hogy Theresa meglóg közben.
  • Montanosz
    #2620
    - mint lejjebb írtam érdemes erőnlétre,satöbbi tulajdonságra gyurni az epilogus alatt mielőtt a kardot megcsináljátok, amugy ezen a szinten jobb ha csak egy baltát forgatsz amit az egyik ház ládájában találsz
    - felpattansz a lora és spuri, terezával nem muszák törödni mert utánad mennek ugyis
    - galopp, pár másodperc sima ügetés, galopp,ügetés...és éppen nem érnek utol...de az erdőben szaladva vagy lovagolva is probát tehetsz nem muszáj az uton de ott meg könnyű eltévedni
  • PiszkosFred
    #2619
    Spoiler nelkul:
    - Neha jobb futni, mint harcolni :)
    - Terka neni tud vigyazni magara, azt mondjak. No meg neha eleg csak elvonni a figyelmet valamirol/megzavarni valakit es figyelni, hogy mi tortenik.
    - Nyilazaskor pedig cikkcakkban erdemes futni, azt irja a tulelo kezikonyv legalabbis, de ezt lattuk mar a GoT egyik tragikus jeleneteben is.
  • Malakai
    #2618
    Láttad Henry milyen magabiztosan és erővel vágta el a földbe leszúrt botot, ugye?
    Ne próbálj ott legyőzni senkit, 1v1-ben sem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Theresának azért tudsz segíteni, elég annyi, hogy rád figyeljenek, fütyülj oda (alapból "x" gomb billentyűzeten), amikor a lóhoz mész, utánad fognak menni.