7902
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #638
    De lassítani csak lassítja ha negatív gravitációba rakom nem? Mert akkor nem vágom azokat a videókat meg block kezdeményeket amiket úgy reklámoznak hogy hajó pajzs generátor.
  • VanHohenheim
    #637
    Aszteroida foltozásra ott van kreativban a voxel hand és te döntöd el milyen anyaggal akarod kitömni, a szenzor hatótávja csak 50méter, és nem fogja a grav gen megfogni a meteort felesleges is próbálni anno is megmondták teljesen más objektumként van bejegyezve és nem hat rá.
  • Carmang
    #636
    Nem rakja át másik konténerbe. A probléma az, hogy bele tud kerülni akármilyen cucc egy olyan konténerbe, amibe nem szabadna.
  • RoboKutya78
    #635

    Na így fest a "kisméretű" Műhódom. :)
    Annyi a problémám vele hogy aktiválni aktiválja a rendszert a kavicszápor sőt az érzékelőkön belül eldobott kavicsokat is eltalálja a rendszer.Viszont nem tudom rávenni hogy a támadás után elmenjen alukálni és a következő záporig fel se ébredjen.
    Az aktívállás úgy történik hogy az 50 m ers körben eldobom a kavicsom akkor a generátorok elvileg felébrednek majd a helyzetjelző világítás is, viszont miután eltalálja a golyó a kis aszteroidát vagy sodródó tárgyat nem tudom megmondani a gépnek hogy kapcsoljon le.
    Beraktam két időzítő rendszert egyet aktíválláshoz amit a szenzorokhoz kötöttem, egyet a deaktiváláshoz amit időeltolással betettem az aktiváló időzítőbe. de az istennek nem akar kikapcsolni.
  • RoboKutya78
    #634
    Most raktam még csak össze megoldottam úgy hogy a platformról lehessen irányítani kicsit nagyobb lett a kelleténél mert ugye csak nagy hajóba lehet gravigent rakni. Kezdetnek beleraktam két generátort, giroszkópot, 2 antennát, jeladót, távirányítót, mind a négy oldalára érzékelőt, egy kamerát, két gépágyút, 4 napkollektort meg amennyi akkumulátor elfért a meghajtás mellé. Most már csak ki kellene próbálni:)
    Megyek vissza berakom egy olyan terepre ahol mükszik az aszteroida hullás.

  • franky79
    #633
    Ez működik, tesztelted? Érdekes lenne, ha seggel állok ki a nap felé fullra állított grav generátor távolsággal, akkor nem trafálják szét a meteorok a hajómat?
  • RoboKutya78
    #632
    Srácok kérdés
    Nem tudom van e olyan mód amivel asteroidát lehetne esetleg foltozgatni ha mondjuk egy kicsit több anyagot kaparok le valahonnan azt vissza tudnám e építeni bele.
    Csináltam egy eléggé hatalmas bolygó méretű asteroidát és annak a belsejében ügyködök valami labirintusos járatszerű cuccra gondoltam benne.
    és a falak burkolása közben óhatatlanul többet kapartam ki néhány helyen.
    illetve gondolkodok valami a meteor elhárító gravitációs háló megalkotásán.
    Mondjuk arra gondoltam hogy megoldás lehet e rá az ha felfordított gravitációgenerátorokat telepítek a bolygó köré úgy hogy csak kifelé hasson a gravitációjuk a bolygó felé ne. Csak azon gondolkodom hogy a szenzoroknak elég lenne e a 150 méteres alap hatótáv vagy szedjek le valami messzebbre érzékelő szenzort. Mondjuk úgy gondoltam az érzékelőt hogy gravigenerátor időzítő blokk egy lámpa esetleg hogy dizájnos legyen napkollektorok szolgáltatnák az energiát.
  • RoboKutya78
    #631
    Nem továbbítja át egy másik konténerbe a korlátozott konténeren keresztül? Mondván hogy a korlátozottba nem férek bele akkor megyek a következő szabad helyre?
  • Carmang
    #630
    Találtam egy hibát, nem tudom ismert-e.
    Át akartam rakni a szervizhajómból az összes cuccomat az állomáson levő egyik konténerek, de pont egy olyanba, ami sorter-rel le van korlátozva, hogy csak alkatrészek mehetnek be/ki.
    Az inventory panelen kiválasztottam név szerint ezt az egy konténert, és a szervizhajóból duplaklikkel dobáltam át az alkatrészeket. Viszont volt a hajóban némi érc is, azokat is átdobtam reflexből. És bevette a konténer. A sorter-ek hatása nem lett figyelembe véve.
    Ha nem szűröm ki a panelen névre a konténert, akkor nem tudom átrakni az ércet, mert akkor már -helyesen- figyelembe veszi, hogy korlátoz a sorter.
  • VanHohenheim
    #629
    900 óra játékkal mögöttem már van egy kevés fogalmam miről is szól ez a játék :)
  • Carmang
    #628
    És, ha nem tudod milyen szövegösszefüggésben/helyzetben leledzik az angol mondat, akkor még az sem biztos, hogy a te fordításod jó :)
    A többiek meg nem is értem mit akarnak...
  • VanHohenheim
    #627
    Ingyen sör és pizza?:)
  • VanHohenheim
    #626
    Íme a remek példa miért hagytam abba anno a fordítást http://puu.sh/hlxiJ/ddb1b0d83f.png
  • Exi
    #625
    Üdv, új magyar szerver üzemel, max 20 játékos survival 10-10-10, 200 km világ, sok aszteroida (egyelőre).
    Oxigén, PVP van + néhány kisebb mod. Igyekszem 24 órában online tartani.
    3-4 játékos már szokott lenni esténként, gyertek többen :)

    Szerver keresőben Makoslecso néven találjátok.
  • franky79
    #624
    nem tudom, pedig addig jól írogatta a feladatokat sorban
    közben néztem róla egy videót is, ott sem történik semmi, szal úgy fest még nem csináltak a végére valami záró eseményt
  • VanHohenheim
    #623
    még nem szórakoztam vele lehet hogy még csak ilyen demo lenne? :)
  • franky79
    #622
    ha már a scenarioról esett szó, csak nálam romlott el valami, vagy tényleg nincs happy end? :)
    az utolsó utasítás szerint odaértem a második kis napkollektoros hajóhoz, lenyomtam a 3 őrt és nem történt semmi, próbáltam elhagyni a rendszert, hogy írta, de akkor sem változott a kiírás
  • VanHohenheim
    #621
    Meglévő hajót kilehet menteni sbc formátumba amit be lehet tenni bármikor bármilyen mapra de mióta van blueprint senki se használja már, a 3d object meg sose fog úgy kinézni mint ahogy te elgondolod ez csak egy "nézegető" max más játékokba lehetne beimportálni moddolni.
  • VanHohenheim
    #620
    Én csinálom a fordítást amikor van kedvem de hogy mikor fognak bekerülni az nem rajtam múlik
  • Carmang
    #619
    A Scenario-ra gondolsz? Küldetést kell végrehajtani. Az elsőben (ami létezik egyáltalán, ugye) a hajódat kell megjavítani, mielőtt valami katasztrófa történik. Nem próbáltam, csak a kiválasztó képernyőjén elolvastam.
    A fordítást önkéntesek csinálják, nyilván lesz előbb-utóbb.
  • RoboKutya78
    #618
    Nem tudja valaki hogy ez az új játék mód micsoda?
    És le lesz e fordítva magyarra?
  • RoboKutya78
    #617
    De én most az engineres mappádból toltam befele a Trainspark modelt
    Viszont azt nem tudom hogy lehet ennél a maszlagnál beazonosítani a blokkokat elvileg kellene látnom a lekreállt kész elemet hogy hogy fest a cucc mert így nehéz kibökni melyik kocka micsoda akar lenni.
    A karakter importálásánál a calkuláció nem tudom mi akar lenni.
    Nem kell valahogy a játékba telepíteni ezt a progit hogy megtalálja az alap elemeket?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.04.17. 21:14:32
  • VanHohenheim
    #616
    pontosan mivel külső belső vázat épit fel, nincs megadva konténer meg ilyenek meg amúgysem volt a homeworldos hajókban :D én minecraftos mappot is importáltam már be a fa kicsit furán nézett ki nah de örüljünk h ez van meg innen már viszonylag könnyű is átalakítani, amúgy a se toolboxot a kezdetektől használom :)
  • RoboKutya78
    #615
    Beolvastam az egyik hajódat

    a jobb oldalon az alkotó elemek látszanak elvileg fell kellene tudnia építeni a hajót a programban található alap elemekből de csak és kizárólag kockát meg háromszögeket használ.
  • VanHohenheim
    #614
    csak alap blokkok anyagokat nem fog beletenni
  • VanHohenheim
    #613

    Ezt a Srácot találtam még https://sketchfab.com/angryfly3d
    Utoljára szerkesztette: VanHohenheim, 2015.04.17. 20:35:35
  • RoboKutya78
    #612
    Na azt még nem fejtettem meg hogy hogyan lehet ezzel a tools progival úgy dolgozni hogy ne csak az alap kockákból építse meg a hajót mondjuk tegye be a rakétákat vagy egyéb alkatrészeket is
    nem tudom alkalmas e erre Hamár asteriodákat lehet vele kreálni úgy hogy megmondod hány százaléka miből épüljön fel.
  • VanHohenheim
    #611
    Igen a régi homeworld2 ből szedtem ki a hajókat 3dbe és tettem fel ide :)
  • RoboKutya78
    #610
    Milyen kritériumok alapján keresel? mert nekem max ugye a 3d re ezek a szürke alakzatok jönnek lefele amiknek pl a méreteiről se nagyon szokott infó lenni.
    Ezek a modelleid úgy néznek ki mintha már magából a játékból kerültek volna ki:)
    Van pár érdekes közte:)
  • VanHohenheim
    #609
    https://sketchfab.com/mrhohenheim/folders

    Én pár munkát ide tettem fel, de igen nehéz olyat találni ami nem fizetős.

    Utoljára szerkesztette: VanHohenheim, 2015.04.17. 11:03:24
  • RoboKutya78
    #608
    Srácok nem tudtok valami értelmes 3d modelleket tartalmazó oldalt?
    Amiket találtam többnyire fizetős modelleket tartanak.
    Baromi egyszerű ez a tools progi csak értelmes méretű 3d-s modell kellene
    Sajna belefutottam pár olyan modellbe amit állomásnak akartam lekreálni de baromira nem bírta lefordítani a pár millió szám feletti kockából álló alkotást:) A vicces az amikor sikeresen megoldja a dolgot le is menti viszont a játék nem tudja betölteni a pályát mert nem bírja a gépem.
  • VanHohenheim
    #607
    http://forums.keenswh.com/threads/attention-bugs-that-you-do-not-need-to-report-aka-known-issues.7288650/

    Nem akarom megint részletezni de ez nem új bug már ezer éves akit érdekel h mi nem jó az nézze meg a hivatalos oldalon. Azon kívül van még jópár amiről nem tudtok azoknak egy része már kivan postolva.
  • RoboKutya78
    #606
    őő esetleg kreálj egy leszállótalpat a hangár aljába is és arra lokkolj rá úgy nem jó?
    Ez meg lehet új bogarat találtál
    Mert nekem kreatívban semmi gondom nem volt a talpakkal bár nem oxigéndús környezetben próbálkoztam.
    igaz olyan hajót kreáltam aminek nem volt talpa csak a dokkoló egységen
    Múltkor a vonattal találtam olyan hibát hogy ütközőt akartam kreálni és az ütköző és a vonatra szerelt talpak egyszerűen hol belokkoltak hol meg késszenlétbe váltottak sárga zöld villódzást kreáltak valszínű azé mert a vonat ugye fel volt fűzve és az állandóan mozgott bár a talpaknak akkor is be kellett volna akadniuk

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.04.08. 22:46:41
  • jocking
    #605
    Ami még fura (és amivel jelenleg szívok) az az, hogy csináltam egy űrállomást, hermetikusan záródó hangárral. Csináltam még egy építő/bontó hajót, meg egy bányászóst is. Az velük a fura, hogyha beállok velük a hangárba, leállok velük a földre, és lockolom a leszálló talpakat, akkor van egy olyan gond, hogy legközelebb, amikor beszállok, és unlockolom a talpakat, akkor nagyon gyakran szétdurran a leszálló talp és sérül a hangár padlója is...
  • RoboKutya78
    #604
    Valszínű az oxigén betelepítése közben kreáltak ottan valami bugot :) jól láttam elég sok pluszt kellett átépíteniük ezeken a berakott hajókon
    Ajtókat telepítettek oda ahol eddig a szét esett roncs volt meg betették az o palackokat is.

  • jocking
    #603
    Megoldottam, átléptem creative módba és vissza, és attól eltűnt.
  • jocking
    #602
    Most látom, hogy van egy kis gondom. A survival, amit csinálok, az összetört piros hajós scenario. Azt vettem észre, hogy a hajó jobb hajtóműgondolája alatt folyamatosan van egy kis robbanás (mint amikor szétmegy egy hajtómű). Nincs se hangra, se semmi fizikai hatása, csak egy kisméretű robbanás effekt ismétlődik folyamatosan. Ezzel lehet valamit kezdeni?
  • Carmang
    #601
    A cső nem elég, kell mellé a conveyor, az adja a cuccok mozgatására a parancsot.

    Jocking: kösd össze a két tárolót a normál méretű conveyor-ral.
  • bzsoli
    #600
    De, elég a cső, de nem a vékony. Szóval jól kell összekötni, és akkor simán működhet, de amúgy lehet jobb lenne, csak egy konténert használni, mondjuk a közepes méretű is még elég jó méretben van kis hajókra is.

    Ha így még sem menne, akkor ne csövet hanem egy mind a hat oldalán ajtóval rendelkező blokkot használj (angolul conveyor).
  • jocking
    #599
    Köszönöm a tippeket. Viszont lenne itt még valami.
    Lassan kezdem magam kiismerni az új cuccok között, mint pl. a cső, amivel elvileg lehet anyagot továbbítani (ahogy néztem). Csináltam egy olyan kis hajót, aminek az egyik felén egy hegesztő, a másikon meg egy vágókorong van. Mindkettő mögött van 1-1 medium cargo container, és a kettőt összekötöttem csővel azért, hogy amit lebontok, azt rögtön használhassa a hegesztő alapanyagként. Csak az a gond, hogy hiába van összekötve csővel a két tároló, a hegesztő mégsem használja azokat a cuccokat, amiket a vágó begyűjt. Mit rontottam el? Nem elég a cső, kell más is?