7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #719
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget ha tudtok erre a problémára javasolni, azt megköszönném :)

    A robotpilóta sem hajlandó aktiválni a timer blokkot miután a helyére manőverezett, hiába rendeltem hozzá a műveletet a GPS koordinátához. Ez gondolom valami bug lenne még, remélem javítják jövő hétre. Nálatok is fennáll ez? Amikor a Keen videót nézem az 1.085-ös frissítésről, akkor nekik működik. (Mert így nincs visszajelzés lehetősége. Amire gondolok: Egy szenzor érzékeli, ha 50m-en belül aszteroida van. Bekapcsolja az irányító szenzorokat, egy 20 perces időzítőt, meg kikapcsolja a robotpilótát. Odamegy a hajó, bányászik 20 percen át, minden OK. Aztán a 20 perces timer blokk elindítja a bázisra visszatérő robotpilótát + még egy időzítőt, ami 5 percre van állítva. Amikor eléri az első GPS koordinátát a hajó, akkor ezt az 5 percre állított időzítőt leállítaná. Ha nem sikerül leállítani az 5 perces időzítőt, akkor bekapcsolódna egy antenna, aminek az lenne a neve, hogy "beavatkozás szükséges". Ergo történt valami amiért nem sikerült elérni az első GPS pontot. Mondjuk túlságosan beásta magát és nincs meg a visszaút, vagy akármi. De ha a robotpilóták nem hajlandók aktiválni a timer blokkokat, akkor erre egyszerűen nincs lehetőség.)

    Szomorúan tapasztaltam, hogy a szenzorok nem érzékelik a tárgyat akkor, ha bekapcsoláskor az a tárgy már az érzékelőterületen belül van.
    Vagyis érzékelni érzékelik, mert zölden világítanak, csak épp jelet nem hajlandók küldeni a timer blokknak. No mindegy, ez még megoldható, ha elkezdem pörgetni a hajót. De akkor is feleslegesen nehezíti meg a dolgomat, és szerintem marhaság hogy így van...

    Nem is beszélve arról, hogy van egy mod, amivel meg lehet növelni az érzékelők hatótávját akkorára amekkorára csak akarod. (link hozzá) Ha beállíthatnám 500m-re, akkor minden aszteroidához elég lenne 1 db GPS koordinátát beállítani, és meg sem állna addig a kicsike amíg azt az aszteroidát le nem radírozná a térképről. De ez a mod a DX11 alatt nem működik. Amint beindítottam a script-et (a szenzor nevébe kell beírni a hatótávot, ha megfelel a formai követelménynek elindul a script) onnantól kezdve meghalt a játék.És így mivel csak 50m a szenzorok max. hatótávja, 100 m-ként rakni kéne egy GPS koordinátát az aszteroidán belülre is? Ahh.... Megoldható, csak időigényes.

    Globuska: bocsi erre nem tudok válaszolni, én nem igazán járok multizni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.06.09. 00:19:18
  • Globuska
    #718
    Sziasztok! Van valami gyűjtő szerver magyar asztronautáknak? :)
  • LookUsArts
    #717
    Egyszer olvastam valahol (nem tom hol) hogy az is egy opcio lehetne, hogy a lezer antenna, ne csak antennanak lehessen hasznalni, hanem celmegjelolesre is! ebben az esetben mar keszi is van a tokeletes mozgo GPS koordinata.


    es a cirkalo raketa
  • TasManXT
    #716
    Aha, világos. Jó ötlet.
  • laci4321
    #715
    És mondjuk a szenzoros bányászhajónak lehetne adni GPS koordinátákat autópilótába. Ami X percenként aktiválva lehetne egy timer blokkal. Automatikusan bedokkolna, és az érceket is automatikusan átküldhetné egy állomásnak. Aztán visszamenne az aszterodiákhoz, ahol az autopilóta kikapcsolna és szenzorok be. Egy nagy hatótávú szenzorrendszer az aszteroidákhoz irányítaná, majd egy kis hatótávolságú szenzorhálóval lehetne óvatosabban is irányítani a bányászathoz a hajót, nehogy ütközzön. De persze kellene még egy szenzorháló, ami az aszteroidával való ütközést lenne hivatott kivédeni az automata pilóta bekapcsolásakor. (Hajtóműveket aktiválna az ellenkező irányba)
    De így mindent összevetve egy 100%-ban automatikus bányászhajót lehetne csinálni. Emberi beavatkozás csak akkor kellene, amikor már egy aszteroidát leradíroztál teljesen a térképről. (Vagy meddő lesz) És azt is csak addig, amíg megadsz 1 új GPS-koordinátát egy másik aszteroida közelében.)
    Na egy kicsit fellelkesültem, asszem meg is csinálom :D
  • laci4321
    #714
    Elvileg működnie kell a kőkiszarásnak :D
    Az új patch-nek köszönhetően mostmár automata dokkolás is lehetséges. Nem rossz :D Már csak az kéne, hogy nem csak fix GPS koordinátákhoz lehessen ezt beállítani, hanem viszonyítani. Tehát hogy ne csak fix állomásokra lehessen bedokkolni, hanem mozgó hajóra is automatikusan. Vagy már van ilyen? (Hozzá lehet rendelni mondjuk nem egy GPS koordinátáhozbaz autopilótát, hanem egy antennához?)

    A DX11 tényleg király. Csak kéne egy normális fényforrás!! Nem igaz hogy még a reflektor (spotlight) is csak 10 méterre világít el. Egy aszteroida járatot konkrétan lehetetlen normálisan kivilágítani. Ha nem a mérnököt irányítva építek egy hajót (akinek van a fején lámpa) hanem szabad kamerával akarnék építeni (csak mert úgy sokkal könyebb, meg berepülhetek a dolgok belselyébe, stb...) akkor kapásból nem látok semmit a hajó sötét részein. Egy 50-100m világítási hatósugár mondjuk nem ártana. Hogy esetleg kivilágíthassak egy hangárt....
    Nem is szólva arról, hogy mióta DX11-en van a cucc, nem megy 30 fps fölé a játék. A szimulációs sebességet tartja legalább 1.0-n ami nagyon jó. De könyörgöm! Van a térképen 10 db nagyméretű páncélblokk egymás mellett, rajta 1 db leszállótalppal meg kb. 50 db kicsi páncél blokk. És ennyi! És már ennyitől 30 fps?? DX9-en ez 80-100 fps. (Csak ott meg az egyszálas számítás miatt a szimulációs sebesség romlik. Egy idő után ezért is untam meg a játékot. 70 fps-el futott és szaggatott a játék (amikor sok objektum volt a térképen), mert a szimulációs sebesség 0.33. És minden lassított és szaggatott felvétel. Egy i7-es Ivy-Bridge procival :D)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.06.05. 20:35:21
  • LookUsArts
    #713
    igen, de ne a cargo ele, hanem moge rakd :D es utana ejector es mukszik, bar, akkor fellephet az hogy beszaggat a jatek (mert sok sok ko uszkal az urben :D.

    Am a leg leg leg BASIC-eb Dron banyasz hajo> elore nezo sensor (beallitas: asteroid, ha van akkor egy elore nezo hajomuvet kapcsoljon be/ki {force power } meg a drilleket. Es kesz.. oda rakod az asteroida melle, es 5 perc mulva vissza nezel ra.
    erdemes meg kikapcsolni a indempenders is.
    Remelem eleg egyszeruen es erthetoen irtam :D
  • TasManXT
    #712
    Drone-okat most tesztelgetem. Próbálok egy olyan starter hajtót csinálni ami egy kis kompakt mining drone-t üzemeltet, remote.. nekem nem kell az automatice. :D Bár ha leraksz egy pontot az aszteroida másik oldalára, akkor mehet az auto dara. :D

    Btw, ha berakok egy sortert a cargo container elé, hogy a sima követeket mondjuk szarja ki egy ejectoron akkor működik? :D
  • TasManXT
    #711
    Nagyon kellett a dx11 és tényleg jobban néz ki a játék. :)
  • LookUsArts
    #710
    Es a sajat magam altal keszitett koszonet video a keen software housenak, amiert VEGRE elhoztak a direkt x 11-et. (sorry nincsenek ekezeteim, angol a billentyuzetem)

    https://www.youtube.com/watch?v=WusqF_YFNQ8
  • LookUsArts
    #709
    ( Sziasztok, itt meg kezdo vagyok, de gondoltam megnezem a magyar forumokat is. )
    Ez a kis flexelo dron jopofa, de nem sokat mutatnak rola a videoban (marmint arrol hogy hogyan mukodik) szerintem ha lecsereled furokra a flexeket, es at allitod a sensorokat asteroid-ra akkor mukodni fog.
    De ha olyat akarsz ami tuti mukodik: en szerintem eddig ez a legpraktikusabb auto miner.

    https://www.youtube.com/watch?v=EoyRkEevdc4

    (biztonsagi okokbol nem kuldhetem el a linket, de masold ki, nagyon fasza kis dron.)
  • RoboKutya78
    #708
    Srácok ezt a masinát mennyibe kerülne átprogramozni mondjuk asteroida fúrásra?
    Szerintem minden adott rajta csak a szenzorokat kell átállítani aszteroida érzékelésre illetve megadni neki pár koordinátát hogy mi között keresgéljen. Viszont ha meg lehetne oldani egy auto dokkolást mellé az már tényleg dron lenne
    Van valakinek kedve kikísérletezni?
  • RoboKutya78
    #707
    azé nálam extrémebb dolgok történtek újratelepítés után jobb lett a helyzet.
    kár hogy nem fotóztam le a történteket
  • Carmang
    #706
    Az árnyékban levő részek valóban sötétebbek lettek, és ez valóban így helyes.
  • TasManXT
    #705
    sokkal sötétebb igen, de pont így van jól szerintem. Eddig túl világos volt minden.
  • RoboKutya78
    #704
    Hm nekem valahogy totál setét lett a játék meg egyes modok nem úgy dolgoznak ahogy eddig lehet újra kéne telepíteni a dx miatt?
    Egyáltalán lehet olyan buli hogy a dx miatt nem megfelelő valamelyik mód? tippelek itt a nasa modra. a jupiter hátteret meg be se tölti.
    A másik
    Loptam egy kezdőhajót valakitől minden funkiót lefrissítettem én hozzáférésre. addig semmi gondom sincs amíg bent mókolok a kabinban majd amikor kiszállok a karaktert mintha kilőtte volna valami az űrbe legalább 100 kmre elszállok és remeg a karakterem mit a nyárfalevél miután kiszállok és félórás újratöltés után újra jó a dolog de amint ismét beszállok és ki újra kilő.
  • Carmang
    #703
    Tényleg jó a DX11, végre nem úgy néz ki a hajó, mintha egy rajzfilmből jött volna. Az aszteroidák, ércek pedig brutáljól néznek ki (egy bizonyos távolság felett). A csillagokkal teli skybox szintén.

    Viszont kiderült egy komoly gond a mentések, beállítások helyével kapcsolatban. Minden a C:\Users\"felhasználó név"\AppData\Roaming\SpaceEngineers -ben tárolódik, ami most hétfőn, mikor legyalultam a Windows-t a C:-ről szépen elveszett. És nem is lehet máshova átirányítani.
    Nem értem miért nem csinálták meg alapból a ...\Dokumentumok\My Games-be, mint minden más játék. Pont az ilyen esetek elkerülése miatt van nálam a Dokumentumok átirányítva a D: partícióra.
  • RoboKutya78
    #702
    Előfordulhat az hogy némelyik mód vagy háttér nem muzsikál úgy dx11 alatt mint dx9 alatt
    nálam pl az S light modell illetne a Nasa mode furcsán más színű dolgokat művel
    A jupiter hátteret totál kivette és a csillagos hátteret meg olyan olajfoltos összemosott képpontokat kreált.Majd csinálok képeket róla.
    Az S light modell meg olyan mintha hideg fényt adna ki magából
    Lehetne egy kicsit több grafikai beállítási mód ha már bebiggyesztették ezt a próbálkozást.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.05.30. 09:16:16
  • RoboKutya78
    #701
    mi hol merre?
  • TasManXT
    #700
    Éljen a dx 11 update. :)
  • RoboKutya78
    #699
    Srácok
    Sürgőbe kéne javaslat ne csak én firkáljak mindig:)
    Szeretnék csinálni egy olyan rendszert ami a dokkoló rendszert dokkolás előtt kitolja a hajóból nem akarom hogy a hajón ott látszódjon a dokkoló karom
    Arra rájöttem hogy szelepek és összekötőkre lesz szükségem
    Arra is rájöttem hogy az összekötőkön levő kis fehér vonalaknak azonos állásba kell lenniük.
    Arra viszont nem jövök rá hogy a szelepek tetejére tett összekötők,
    1 miért csak darabonként kapcsolódnak fel.
    2 miután a 4. összekötő rácsekkol a dologra miért törik szanaszét a szelep teteje?


    Nem hinném hogy a szelepek ajtajának is azonos helyzetben kéne állnia? Az lesz most a következő
    Vagy baromi gyenge a 4 szelep és azé repednek el?
  • RoboKutya78
    #698
    Egész vicces ez az új frissítés
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=447223881



    Most már csak az lenne a tuti ha meg lehetne oldani azt hogy egy szerelő robot járőrözne a bázis körül és a sérüléseket érzékelve megjavítaná azokat.Ha túlélőben tolod akkor meg feltankolna a megfelelő alkatrészekkel és tovább javítana.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.05.22. 23:03:27
  • RoboKutya78
    #697

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.05.19. 19:14:10
  • RoboKutya78
    #696
    ez a Nasa modból van megkreálva
    a lenti videjóból talán több látszik a problémából
    a félkörök közötti rés izgat hogy azé megy el a levegő

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.05.18. 20:11:49
  • Carmang
    #695
    Ööö.. miféle alkatrészt látunk a képen egyáltalán?
  • Carmang
    #694
    Beteg :D
  • RoboKutya78
    #693

    Srácok ezek most itt csak desing lukak vagy itt is szökik a levegő ha nem akarok megfulladni a bázisomon?
  • Caliph
    #692
    we are the huns :D resistence is futile
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2015.05.18. 15:53:53
  • RoboKutya78
    #691
    Bakter és ezt nem mi magyarok találtuk ki hanem másnak jutott eszébe a kivitelezése :) Rubik kocka enginer módra:)

    Eszement a belső terület kidolgozása.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.05.18. 11:45:13
  • RoboKutya78
    #690
    Ezt találtam ki a dokkoló gyűrűre.
  • RoboKutya78
    #689
    Én meg beletapostam egy dokkoló gyűrű projektbe 3 ajtó van benne világítás hangjelzés és vagy 7 időzítő egységgel mükszik a cucc.
  • RoboKutya78
    #688
    most volt valami a frissítésben ami a Survival volt kapcsolatos a bejelentkező oldalon mintha ezt olvastam volna.
  • Carmang
    #687
    Indítottam tegnap este egy új Survival-t, oxigénnel. Elkezdtem a kezdő hajó hátuljára egy drill-t építeni, és a hozzávaló alapanyagokat összegyűjteni. A szilikon elég sokára lett meg, közben ugye elég jól feltérképeztem az űrt, és találtam egy elhagyott, komplett hajót (modok nincsenek berakva). Nagyméretű, úgy néz ki, mint egy óriási vadászrepülő. Egy csomó alkatrésze cirill betűs. Ez mi? :)
  • Carmang
    #686
    Tudtommal nem lehet.
  • RoboKutya78
    #685
    Kérdés
    Nem lehet megoldani a gravitáció beállítását a magasság megadásánál hogy csak azon a szinten hasson ameddig a generátor van elhelyezve Ne tükörben működjön a magasság beállítás. jó lenne egy felező kapcsolót betenni vagy mínuszos csúszkát kreálni mindegyik adathoz.
  • RoboKutya78
    #684
    A skyrim esetében Gabbent leszavazták az ilyen bulival kapcsolatban remélem itt nem győzik meg hogy helyes az ötlete.
    De szerintem még a dlc bevezetése se nagyon jó ötlet ebben a műfajban.
    Max játszhatatlan lesz a játék egy idő múlva ha ellenőrizetlenül dobálják bele a módokat.
  • franky79
    #683
    :) ez egyre jobb lesz!
    Nem elég, hogy már akkor eladják a játékot és keresnek rajta, amikor még nekik kéne fizetni béta tesztereknek, hogy legyenek tesztelők, és emiatt követelni sem lehet rajtuk semmit, de már programozókat sem foglalkoztatnak, mert a lelkes fizető béta teszterek közül biztos lesznek olyanok, akik majd farigcsálják a kódot és nekik csak annyit kell csinálni, hogy beolvasztják azokat. Zseniális! Így kell 0 kiadással maximalizálni a profitot! :D Tuti be fogják vezetni a fizetős tartalmakat is, miért ne, mégtöbb ZS :D
  • RoboKutya78
    #682
    Jól vettem észre hogy van volt olyan mód amit modder talált ki és később bevették a játék alkotó elemei közé gondolok itt pl a voxelre ez úgy rémlik mintha külön mód lett volna. Aszteroida építgető cucc.
  • RoboKutya78
    #681
    hm reméljük így lesz
  • Carmang
    #680
    Írják, hogy nem adják fel a játékot, mert egyébként is jól megy a bolt. Hanem a moddereknek kedveznek ezzel (Gondolom egy csomó tartalmat csinálnak majd hozzá. Ingyen.), így a fejlesztők a koncentrálhatnak az eredeti terveikre. Illetve -remélem- a bugjavításra.