7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #759
    Elkészítettem ezt a pár módot Beírtam a problémám a móddal kapcsolatban kb egy hét alatt a két lcd monitorra érkezett vagy 200 letöltő akik valszínű rá is lestek a módra és senki se tudott egy értelmes megoldást ajánlani ..... hejej.
  • RoboKutya78
    #758
    kicsit zavaros a videó de jó:)
    Kb hasonló érzésed lehet mint nekem amikor szemmel követed az első módodnak a híressé válása útját. :)
  • LookUsArts
    #757
    Az uj hajom (nagyon buszke vagyok ra, mert egy mod sincs benne es meg igy is nagyon allatul nez ki
  • RoboKutya78
    #756
    Kollégával karöltve alkottunk:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=468815869
    kollégáé a grafika enyém a moddolás:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.06.25. 13:55:56
  • RoboKutya78
    #755
    Na azzal a bázist átalakítok nagy hajóvá bulival már többször megjártam
    Egy alkalommal pl aszteroidában csináltam egy bázist
    a reaktor rendszert egy katapult rendszerben akartam megoldani
    összekötőkkel csatlakoztattam fel a reaktort hordozó hajót a bázisra ezáltal átvette a reaktor platform a bázis minősítést amikor meg átalakítottam hajóvá az egész bázist átalakította két nagy meghajtóval úgy megrántottam a teljes bázisomat hogy öröm volt a javítgatás toldozgatás utána majdnem egy bloknyit belepréseltem az aszteroidába:)
    Most már persze tudom ez is hogy mükszik.
  • LookUsArts
    #754
    Alakisd at a bazisokat nagy hajokka akkor Sajnos a tobbi problemadhoz nem tudok erdemben hozza szolni
  • RoboKutya78
    #753
    Azért annyiban okés vagyok hogy nem használok ékezetet
    Ja a képnévre gondolsz:) az csak a leírás miatt írtam ha valaki nem tudná mit csinál mint én:)
    A scriptemben természetesen nincs ékezet
    Ennek ellenére széthúz a kép a monitoron és nem tudom mit kéne csinálni vele
  • VanHohenheim
    #752
    1. setoolbox hibátlanul működik sose volt vele problémáim a mai napig használom
    2. a projector meg ilyen
    3. ha valami nem müködik érdemes a bug reportot megnézni
    4. programozásban sose használunk ékezetes neveket legyen az mappa vagy fájlnév robokutya mert bekavarhat.
  • RoboKutya78
    #751
    Elkészítettem első valamit is érő modocskámat
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=468107970&searchtext=
    Egy mozgó Ekg monitor az éppen eltávoztam funcióval tarkítva
    Van pár probléma vele elsőre a kinézete gázos mert van benne egy vízjel amit nem nagyon tudtam eltávolítani a saját módszeremmel
    Illetve ha előtte állok tökéletesen mutatja mozgó képet viszont ha távolabb megyek szétcsúszik egyre nagyobb lesz.
    Most csináltam egy újabbat azon is ez a szétesés látszik pedig 512 illetve 128 as felbontásban is csináltam Ha esetleg valakit többet tud az lcd programozásról segíthetne
    Illetve ha van vállalkozó emberke a kép kitisztítására akkor tudok még jobb kijelző cuccokat felhasználni
    Találtam egy oldalt amin további hasznosítható képcsodák vannak sajna vízjelesek
    Én úgy csináltam hogy megnyitottam a videjót ráállítottam a bandikemet rögzítettem a filmet giffet csináltam belőle és abból szedtem le a képeket.

    Visszatérve a kivetítőre akkor a bázison mért nem lehet minden típust kivetíteni? az rendben hogy a kicsi a kicsit vetítse, de a bázist szarták el ezzel hisz mindenki bázis alapú nyomtatókat kreált.
  • LookUsArts
    #750
    1) meg alpha, "minden ami a jatekban valtozhat"
    2) amugy ez eddig is igy volt, nagy hajo projectorral > nagy blokkos dolgok
    kis hajo projectorral > kis hajos dolgok

    engem is zavar egy picit, de megvan hogy miert van ez igy > mert a projectornak (kivetitonek) csatlakoznia kell egy mar letezo hajohoz/bazishoz es a space egnineersben ugye nem lehet a kis es nagy hajo blokkokat osszepattintani. DE van megoldas.

    Egyszeruen a bazosodra/nagyhajodra elkezdesz egy uj kis hajot a magneses talp (nem tudom hogy vannak a magyar verzioban) rarakod a hajodra/bazisodra ra heggesztes 2 fem blokkot, 1 reaktort, 1 kivetitot, 1 iranyito panelt. KESZ, es onnantol kezdve az lesz a kishajo kivetitod.

    Remelem segitett

    ui: koszonom a moderatoroknak hogy vissza allitottak az accountom ^.^
  • RoboKutya78
    #749
    Csak azt nem tudom ami tökéletesen működik úgy ahogy van azt mé kel lekorlátozni tönkre tenni
    Valaki aki tud rendesen angolul fogalmazza már meg a fejlesztőknek hogy mi a pecsért kellet a kivetítő mozgásterületét lekorlátozni
    Nyódszadszori nekifutásnak se értettem a dolgot hogy ha leteszem a kivetítőt a bázisra akkor miért nem tudok mondjuk kishajót vagy nagy hajót kivetíteni vele és miért csak nagy blokkokból álló bázis minősítésű tereptárgyat tudok kivetíteni?
    Most szerintem ezzel a hibával egy rakat kivetítős projektet szúrtak el tettek használhatatlanná.
  • Carmang
    #748
    Én nem használom. :)
  • RoboKutya78
    #747
    Srácok valaki használja rajtam kívül néha a SEToolbox progit mostanában nem tudom elindítani
    a VRageEditor progira panaszkodik állandóan
    A tools legújabb verziója van fent és most installáltam újra a játékot is.De így se jó.
  • RoboKutya78
    #746
    Kíváncsi leszek mikor lesznek pl effekt készítő blokkok gondolok pl arra hogy füstöt eregethetne vagy gőzt egy hajóból simán származhatna ilyesféle effekt. Az már csak ráadás lenne ha színezhető füst gőz lenne az az effekt:)Mondjuk egy meghajtóra eltudnám képzelni másodlagos modként.

  • RoboKutya78
    #745
    közben ezt is kisütöttem
    az apdata space engineer mappájában a mod mappába az általad kreált mod mappájába a data és video mappa mellé kell a thumbs.jpg-t berakni
  • LookUsArts3
    #744
    Tudtommal (legalabbis, regebben mikor neztem igy volt)
    Mozgo kepet nem lehet csinalni DE az illuziojat igen, fogod a 14 darab kepet (vagy amennyit akarsz) es berakod oket hogy egymas utan mutassa oket, majd a kep valtasnak a sebesseget 1mp-re allitod.

    ui: igen, en az eredeti lookusarts vagyok, csak valamiert az sg, letiltotta, es az utana kovetkezot lookusarts2-ot is... kerdesemre hogy miert, valaszt nem kaptam.
  • RoboKutya78
    #743
    ez a mapokhoz jó ha jól látom
    én a modokhoz keresgélem a dolgot.


    Illetve még mindig izgatja a fantáziámat hogy hogyan lehet gif képet kreálni a monitorra hogy mozogjon
    Lefordítottam egy mozgó gifet dds formátumra kaptam egy kb14 darab dds-t gondolom ennyi képből áll a giff
    Na gondoltam akkor lessük meg úgy a dolgot hogy
    <TypeId>LCDTextureDefinition</TypeId>
    <SubtypeId>képnév</SubtypeId>
    </Id>
    <TexturePath>Textures\Video\képnév.dds</TexturePath>
    <TexturePath>Textures\Video\képnév1.dds</TexturePath>
    </LCDTextureDefinition>
    <LCDTextureDefinition>
    De nem vált be az ötletem.
    Valaki?
  • TasManXT
    #742
    Azt hiszem ez kell neked.
  • RoboKutya78
    #741
    Na sikerült ezt is kiviteleznem
    Rákattanok a mappás modra majd a megosztás gombra
    Most már csak egy lépés marad ki
    Hogy a kórságba tudom a steamen a jobb oldalon levő képet lecserélni
    blueprint megosztásánál rendbe a dolog
    Nem tudom játék alatt mért nem kommunikál rendessen a steam ablakokkal a játék
    Gondolok itt a modok visszakeresésénél a megnyitás a ws shopban gomb vagy a böngésző gomb nem kóser valami miatt.
    Néha jó néha nem.
  • RoboKutya78
    #740
    Köszi közben megfejtettem a dolgot Csak az nem világos hogy tudok belőle letölthető modot kreálni
    Mert a listában egy mappa szerepel a steam logó helyett ha erre tudtok megoldás akkor elmondhetom hogy tudok képet kreálni a monitorra.
  • VanHohenheim
    #739
    1) Find pic you want to add. - keresd meg a képet amit szeretnél használni

    2) Resize it to 512x512 (may Google help you) --- méretezd át 512x512re

    3) Convert it to .dds (Google again :D) - konvertáld át .dds -re

    4) Move it to C/ProgramFiles(x86)/Steam/SteamApps/common/SpaceEngineers/Content/Textures/Models/ - másold át ide

    5) Better rename it to something simple. - jobb ha valami egyszerüre átnevezed

    6) Now open C/ProgramFiles(x86)/Steam/SteamApps/common/SpaceEngineers/Content/Data/ - nyisd meg itt

    7) Here open "LCDTextures.sbc" with Notepad (dont forget to backup it). - nyisd meg ezt a fájlt jegyzetteömbel (vagy tökmind1 szövegszerkesztő) de előtte nem árt a biztonsági mentés

    8) Now you need to finish text below (no brackets) : <LCDTextureDefinition> <Id> <TypeId>LCDTextureDefinition</TypeId> <SubtypeId>"Any name for your texture"</SubtypeId> </Id> <TexturePath>Textures\Models\"Texture real name".dds</TexturePath> </LCDTextureDefinition> -írd át ezekre

    9) Put your cursor (in file) between </LCDTextureDefinition> and <LCDTextureDefinition>, then click and press "Enter" few times to get some space. vidd oda az egeret a sor végére és nyomj párszor entert

    10) Paste your text into file. -- másold be a szövegedet a fájlba

    11) Save and launch game. You should see now new texture in list of LCD panel. - mensd el és indisd a játékot

    PS Make sure texture is 512x512, otherwise it will be shown on panel either smaller than panel, or oversized. - légy biztos h ekkora a mérete különben vagy ksiebb vagy túl nagy lesz (magyarul nem megfelelő méretü)
  • VanHohenheim
    #738
    Ha egy orosz csávó épit egy hajót orosz nyelvü a SE neki és ha bekerül az Exploration tagnak köszönhetően akkor azért, magyarul bárki aki épit hajot a saját nyelvü játékában nem forditja le angolrol magyarra vagy oroszrol franciára mindig az adott nyelven jelenik meg amelyen készült.
  • RoboKutya78
    #737
    Srácok használtatok már valamelyik projektetekhez dokkoló gyűrűt?
    Valahogy nem kóser ez a projekt
    azt már kiderítettem ha a szélére leteszek egy blokkot akkor nem tudok rácsatlakozni
    De miután rácsatlakozok beváltanak a lámák zöldre rácuppan a hajó az állomásra ez szép és jó
    csak a leválasztással van problémám
    az on off funkciók édes kevésnek minősülnek. Valami leszállótalp funkciónak kéne lennie valahol de semmi
    az a hajó örökre ott marad az állomásomon:(

  • RoboKutya78
    #736
    Na heuréka sikerült elkészítettem az első módomat a játékhoz:)
    Ez a videó sokat segített hozzá


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Leírom lépésről lépésre mit kell tenni ha valaki nem érti a dolgot
    1. kiválasztod a fényképet amit akarsz
    2. jpg formátum 512*512 es méretűre kreállod és ebből csinálsz egy dds filet amit dtx5 formátumba készítesz el.
    3. megnyitod a AppData\Roaming\SpaceEngineers\Mods mappát
    4. ide készítesz egy könyvtárat a mod nevével ebbe készítesz egy Data és Texture mapot a Texture mapba egy video könytárat
    5. a texture video mappába bedobod a dds filet
    6. készítesz egy sbc filet notepaddal megnyitod
    7. az sbc fileba bemásolod ezeket:
    <?xml version="1.0"?>
    <Definitions xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:xsd="http://www.w3.org/2001/XMLSchema">
    <LCDTextures>
    <LCDTextureDefinition>
    <Id>
    <TypeId>LCDTextureDefinition</TypeId>
    <SubtypeId>képnév</SubtypeId>
    </Id>
    <TexturePath>Textures\Video\képnév.dds</TexturePath>
    </LCDTextureDefinition>
    <LCDTextureDefinition>
    <Id>
    <TypeId>LCDTextureDefinition</TypeId>
    <SubtypeId>képnév2</SubtypeId>
    </Id>
    <TexturePath>Textures\Video\képnév1.dds</TexturePath>
    </LCDTextureDefinition>
    </LCDTextures>
    </Definitions>
    8. Elindítod a játékot készítesz egy új világot megnyitod a módkezelőt, kikeresed a mododat és őrülsz

    Ezek után már csak arra lennék kíváncsi hogyan tudom közkincsé tenni az elkészült módomat.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.06.12. 18:46:48
  • RoboKutya78
    #735
    Srácok kísérletezze már ki valaki hogy mükszik ez a leírás
    mert én nekem valahogy nem kóser
    átméretezem a képet 512*512 re majd kreálok róla egy dds filet dtx5 felbontásra hagyom a fileméretet 512-n,
    berakom a mappába, átírom az elérést.
    belépek a játékba kirakom az lcd-t
    Az lcd képlistájában megtalálom az általam berakott képnevet, de ahogy beállítom totál üres fekete képet kapok akármelyik monitoron is próbálom ki.Ja és a filenevet is átírtam.
  • RoboKutya78
    #734
    Kezdek kételkedni a játékban na most tényleg ez a legfontosabb a Space verseny bevezetése vagy mi a hóhér
    mielőtt elaszom meglestem az updatet.
    http://forum.keenswh.com/threads/update-01-086-space-race-scenario-scenario-editor.7361910/
  • laca412
    #733
    Nem én építettem a hajókat, kezdésnél benne vannak a játékban.
  • RoboKutya78
    #732
    én meg megfejtettem az alant leírt szöveget csak a dds fileval van gondom mert nem jelenik meg a képernyőn A neve a képnek megvan a listában csak totál fekete a kép:( és az eredeti fileok 342 megássak az enyémek meg 769 megára convertálta valszínű ez a gond de nem tudok kisebb dds filet csinálni.
    nem tudom milyen tulajdonságuak az eredeti dds fileok.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.06.10. 13:50:52
  • RoboKutya78
    #731
    az úgy okés a collektort kell begyűjtésre állítani és akkor kiszedi a cucokat és továbbítja az állomásnak
    ha a collektor és a konténer között csövet raktál az szerintem nem lesz kóser rakj inkább továbbítót vagy hogy hívjákot és akkor elvileg bele tudsz nyúlni a konténerbe a collektoron keresztül.
  • laca412
    #730
    A konténerhez nem enged hozzáférni, csak a collectorhoz. Ugyan ilyen a bányász hajó is, de ha azzal bedokkolok a finomítóhoz, azt kirakodja.
  • RoboKutya78
    #729
    várj közvetlen akarsz kivenni belőle, vagy össze van kötve már valamivel és azon keresztül mert akkor az összekötő nem engedi a hozzáférést.
  • laca412
    #728
    Szia!

    Úgy nem enged kivenni csak a collectorból.
  • RoboKutya78
    #727
    Na kezdem kapizsgálni viszont ebből hogy kreálok módot hogy fel tudjam tölteni. Mert jelen leírás alapján ez csak nálam jelenne meg viszont kolléga tutti nem látná a képen ha együtt tolnák a dolgot.

  • RoboKutya78
    #726
    Ha jól sejtem gyenge angol tudásomnak köszönhetően itt van a leírás hogyan kell képernyőt készíteni lcdre Valaki volna szíves lefordítani rendesen nekem.Nagyából sejtem a dolgot de jó lenne tutira tudni.
    Steps: 1) Find pic you want to add.

    2) Resize it to 512x512 (may Google help you)

    3) Convert it to .dds (Google again :D)

    4) Move it to C/ProgramFiles(x86)/Steam/SteamApps/common/SpaceEngineers/Content/Textures/Models/

    5) Better rename it to something simple.

    6) Now open C/ProgramFiles(x86)/Steam/SteamApps/common/SpaceEngineers/Content/Data/

    7) Here open "LCDTextures.sbc" with Notepad (dont forget to backup it).

    8) Now you need to finish text below (no brackets) : <LCDTextureDefinition> <Id> <TypeId>LCDTextureDefinition</TypeId> <SubtypeId>"Any name for your texture"</SubtypeId> </Id> <TexturePath>Textures\Models\"Texture real name".dds</TexturePath> </LCDTextureDefinition>

    9) Put your cursor (in file) between </LCDTextureDefinition> and <LCDTextureDefinition>, then click and press "Enter" few times to get some space.

    10) Paste your text into file.

    11) Save and launch game. You should see now new texture in list of LCD panel.

    PS Make sure texture is 512x512, otherwise it will be shown on panel either smaller than panel, or oversized.
  • RoboKutya78
    #725
    Srácok nem tudtok valami könnyű lcd képernyő készítő progit a játékhoz?
    amivel animált cuccot is lehet kreállni?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.06.10. 11:52:48
  • RoboKutya78
    #724
    Megközelíted a konténer ajtaját rákattansz h val vagy k val vagy t vel most nem ugrik be melyikkel megnyílik a panel kikeresed a teli konténert amiből ki akarsz szedni valamit és egyszerűen áthúzod a saját invertorydba de vigyázz mert véges a karaktered súlybírása lehet sokat akarsz áthúzni és azt nem engedi.
  • laca412
    #723
    Sziasztok!

    Csak tegnap óta játszom a játékkal úgy, hogy lenne egy hülye kérdésem!
    Survival mód, könnyű kezdés 1. A Javító/bontó hajó tároló konténerében összegyűlt anyagokat, hogy viharba tudom kiszedni?
  • LookUsArts
    #722
    #THIS IS ALPHA XD

    Am a sensorokkal en is szoktam bajlodni, de sajat megfigyeles, hogy nem akkor erzekelnek amikor az adott objektum a hatosugarukban van, hanem akkor aktivalodnak amikor az adott objektum a hatokoron belul lesz, vagy kivul

    Am az elso hely a sensor activation-nel akkor aktivalodik ha BE lep valami/ a masodik pedig akkor ha KI lep az a valami
  • RoboKutya78
    #721
    Valószínű a parancs végrehajtási prioritást akarják valahogy szabályozni. én is szoptam azzal pl hogy szenzorba berakok hangot és csak akkor hajlandó lejátszani amikor kilépek a hatósugarából és nem akkor amikor belépek. valami infó felhőt kreálhatnának a szenzor pontok felé hogy hogyan is mükszenek. Azt hiszem az időzítő is meggárgyul ha rosz aktíválló sorban teszi be az ember a blokkokat.

  • laci4321
    #720
    Megvan!
    A robotpilóta csak az első koordinátához hozzárendelt parancsokat nem hajtja végre. A többit igen. Szóval be tudok rakni 2 GPS koordinátát közel egymáshoz és a másodikhoz rendelve a parancsokat már végrehajtja. (De könyörgöm, mik ezek a bugok?? :D )

    A szenzorok meg már valószínűleg azóta így vannak, mióta megjelentek a játékban, szóval nem is reménykedem benne, hogy javítva lesznek. (előző hozzászólásomból: "a szenzorok nem érzékelik a tárgyat akkor, ha bekapcsoláskor az a tárgy már az érzékelőterületen belül van. Vagyis érzékelni érzékelik, mert zölden világítanak, csak épp jelet nem hajlandók küldeni a timer blokknak")

    Már csak nagy hatótávú szenzorok kellenének, egy kis életmegkönnyítésre :)