23018
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Experimental 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Kijött az 1.0 experimental! Experimental letöltés útmutató a F.A.Q-ban!
  • undY1ng #21082
    Baszki ezektől a videóktól mindig megjön a kedvem... De már kibírom A18-ig. :( Köszi!
  • vajdaati
    #21081
    Köszi! :) Az 4db 1/8-os blokk, összeforgatva. A játék fizikája teljes blokknak érzi, ezért nem omlik le, de a zombi 99%-ban átesik köztük.
  • Ironman2
    #21080
    Ez tetszik! Az a kettő blokk hogy maradt meg a levegőben?
  • vajdaati
    #21079
    Csináltam egy videót. :) Naszóval: alap a romos torony, minimális, pár blokkos építéssel 100-as, erősebb szerveren 70-80-as szintig megállja a helyét hordaváróként is. Addigra össze kell ( és lehet is) szedni kb 300 rebart 30 ferde rebart 1000 cobblestonet kb 5000 betont és fát, vasrácsokat, ajtókat, ami még kell. Generátor és pár elektromos csapda sem árt, de ezeket később majd le kell cserélni napelemre és akkukra. Ha megvan a cucc, akkor gyorsan felhúzom a torony felső szintjét, beszórom az ajtókat, kijavítom a sérüléseket, átütöm a torony vázát betonnal ( ami alapból is beton, szóval erősített lesz), kijavítom az alsó részén a leomlott falat, az omladékot egyelőre benne hagyva, bebetonozom az ablakokat és claimelem. Kialakítom a közlekedőfolyósókat a 7x7 blokkhoz kívülről hozzáépítve, megcsinálom a belső kertet ( ez totál elhagyható, de én szeretem ha van ). Átütök minden falat betonra és felhúzom a feljárót majd összekötöm a toronnyal a lebegő blokkos megoldással és megépítem a tető szintjét is, körbe berácsozva. Innentől teljesértékű hordaváróként is üzemel. Ami utána jön, az a folyamatos erősítés, tömör alap leépítése kőig vagy kőbe, ha szükséges alapkőzetig, ágyútelepítés, akku bankok beépítése, a torony belemezelése ( opció, 64x-es claimnél simán elhagyható ), ajtók megerősítése, a torony körberakása tüskékkel, a feljáró megerősítése vaslemezzel a 2. blokk magasságában ( mindig ezt ütik ). Építhető kamu ajtó alulra, keményen be tudja zavarni a támadót. :) De a fő bejárat mindig fent van és erősen védett. Bentre nem tettem ágyúkat, ez békés szerver, nincs rá okom, de máshol szoktam. Ha elég energiánk van, akkor azt érdemes kivezetni egy-két külső, de a claimen belüli és részben a tornyunkra is célzó ágyúállásba. Gyrós támadás ellen 1-2 shoti ágyú van a tetőn is a napelem mellett de autoturretek telepítése is megfontolható, az ég felé irányítva. A nem használt kohók, tűzhelyek, pálinkafőzők el vannak zárva, ezért kicsit kopárnak tűnik a bázisom az átlaghoz képest. Az ágyúkból pedig nem szabad sajnálni a lőszert! Nem kell mindet fullra tölteni, de párat nem árt. Hogy ne tudják kifogyasztani még egy horda odahúzásával sem. Amúgy érdemes trükközni az ágyú célpontjaival is, nekem van olyan ami csak játékost lő, így megelőzhető az, hogy hordával együtt befusson a torony tövébe. Árkot nem építek, ahhoz nincs türelmem és akkor hordaváróként se lehetne használni, mert beleesnének.
  • undY1ng #21078
    Arról semmi infó, hogy a fegyverek újra lesznek modellezve? :( Nagyon gyér már pl. a pisztoly...
  • Ironman2
    #21077
    Madmole szorgalmasan játszik közben,a 70.napnál tart már,és meg tudta vásárolni a gyrocopter alkatrészeit,csinált nekünk screenshotot is 4-et,az új rwg-ről
    (igaz abból kettőt nem lehet látni,de sebaj,lényeg hogy kaptunk valamit)
    (katt a kis képekre)



    itt még az a kép mikor beszerezte az alkatrészeket:


    azért jó hogy a tradernél majd mindent meg lehet vásárolgatni,csak gondolom kell is hozzá olyan perk,meg szint hogy megnyíljanak ezek az alkatrészek,alapból szerintem nem lesz elérhető


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.08.25. 12:03:39
  • DevEagle
    #21076
    Ez is lehet. Igaz. Azért nem írtam hasonlót, mert nem akarom elhinni hogy ne lenne egy okos akinek megvan a fejében a történet. De sajnos lehet tényleg nincs.
  • franky79
    #21075
    Szerintem meg pont fordítva van és ez a gond. Nincs pontos útirány fentről, így a programozótól egyik héten azt várják el, hogy a "gomb" piros legyen, aztán meg zöld, utána meg kék. Egy ilyen környezetben a szerencsétlen programozó gondolja, hogy inkább nem csinál semmit, csak "túlél", mert úgy is feleslegesen dolgozik, mert másnap már nem jó, amit előző nap megírt.
    Volt egy kollégám, az találta ki erre a "big buttont"! :) Az ügyfél állandóan változtatott az igényén, és az állandó átírás helyett erre az lett volna a megoldás, hogy tesz a képernyő közepére egy nagy gombot, az ügyfél kitalálja, mit szeretne, aztán rányom a gomba és megtörténik! ;-) :D
  • Ironman2
    #21074
    Rust is zombis játéknak indult,de jó is volt anno!
  • DevEagle
    #21073
    Csak jelzem köcsög rolandka meg a smilek a17 előtt is trollkodta. Mi lett? Elfogyott a smile azt több hónap múlva lett csak kiadva. Ezek trollkodnak folyamat, az emberekeg tűrik nekik ennyi a lényege a smileknak.
  • DevEagle
    #21072
    Kár hogy kb a valóság is ez lehet. Amit én gondolok: kb 1 ember akarná igazán ezt a gamet megcsinálni. Madmole pl. A többi meg programozónak hívja magát de kb. Makó jeruzsálem. Ezek már rég nem tudják mit akarnak valójában mert akkor lenne következetesség. Említett rust. Tankot réges régen kitalálták, a kocsit, a lovat, a helikoptert amit vezetni lehet. Megígérték benne lesz. Benne van. Ez az hogy tudják mit akarnak csinálni is meg is csinálják. Ez fejlesztés.
  • undY1ng #21071
    :( Én azért reménykedek benne, hogy egyszer tényleg hivatalosan is megjelenik a játék.. Emlékszem amikor először teszteltem és azt se tudtam, hogy mi mire jó és folyamatosan néztem a howto videókat.. Aztán be is szimpantott a nyomorúúút játék. Ezért mindig megkapom a hypetrain-t az új alfa verzióknál... De látom már tényleg kezd összeállni a játék, csak legyen meg a vége és simán tudná tartani magát.

    Megint a Rust-ot tudom felhozni példaként. Szinte alapjáraton benne van a top 10-ben steamen, pedig még olyan alapvető bugokat nem javítottak ki, mint a levegőben a (jézus) kő textúrák... vagy a prefab/models/entity hibák kiírása, mikor nem tudsz újra ültetni egy növényt (programozói fail). Szóval a játék még simán maradhatott volna EA, mert ugyanúgy 2-3 hetente forced-wipe van, bár már elég hamar összelehet szedni magadnak szinte mindent, akár soloban is.

    Szóval remélem azért sikerül a srácoknak a végére érnie 7D2D terén.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2019.08.23. 12:06:53
  • Ironman2
    #21070
    Madmole szorgalmasan mutogatja az újabbnál újabb könyveket.A legújabbnak a neve:Batter Up!:

  • Ironman2
    #21069
    Éppen ma olvastam hivataloson hogy már kérdőre vonta Madmole az alfa19-et is,irta hogyha egyáltalán lesz! Szóval most ott tartunk hogy van néhány elem amiket bevittek az alfa18-ba,meg a flatmapping,amitől állítólag kurva gyors lett a random gen,és sok fér bele a memóriába,de szerintem már a jövőt ők se tudják,csak lesz ami lesz alapon dolgoznak.Carpe diem! Bár azért elérték hogy legyen sokszázezer rajongójuk,akik figyelik az eseményeket.Ha dobnak mindig valami nagyot,akkor megtelhetnek újra a szerverek.Új vevőkre már nem nagyon számíthatnak,mert aki idáig meg akarta venni,az megvette a 6 év alatt ígyis-úgyis.Esetleg a konzolosok csalódott részére még lehet számítani.
    Jó példa erre most a GTA5,kezdtek lassan fogyatkozni a játékosok online,erre a készítők megnyitották a kaszinót,ami az eleje óta zárva volt,és megcsinálták DLC-be,és minden eddigi rekordot megdöntött a GTA Online az elmúlt 2 hétben,még többen vannak,mint amikor elstartolt a játék.Amúgy én is tapasztaltam,nagyon jó lett a kaszinó benne.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.08.23. 00:32:16
  • havenday
    #21068
    inkább itt, hadd tanuljunk
  • Norbertboy
    #21067
    Szia!

    Videó esetleg?
  • undY1ng #21066
    Egy képett priviben (vagy itt) elfogadnék. :P
  • vajdaati
    #21065
    Nem, egyáltalán nem tabu vagy titok. Kockapartyn van egy gyengébb verzió, Gilgearen most nem tudom megmutatni, csak 18-ra indul újra a szerver.Kockán bitang erős a claim, ezért nem építettem le alapkőzetig és nem kapta meg az upgradelt metal sheet borítást és a többrétegű falat sem. Ha az ember megfeszül, se sebez 1-nél nagyobbat a fúróval, szóval értelmetlen lenne teljesen kiépítenem. Általában a prefab romos toronyra építem. 7x7 blokk maga a torony rész, itt-ott kibővítve a közlekedőfolyósó és a kert miatt. A földszint tömör acél, csak egy szervízalagút van benne, acél ajtókkal. Utána következik egy zárt szoba, ahol a pálinkafőzők vannak és a falak beültetve gombával. Nem nagy loot, még ha be is jut valaki. Utána következik a bázis szíve, a raktár és gépészet rész. Akksik, páncélszekrények, készletek, bedroll. Efölött van egy rácsos, zárt terem, ahonnan alaposan és biztonságból be lehet látni a terepet - és itt van a bejárat is. Levédve mindennel ami elképzelhető. Aki nem barát az nem tud feljutni a bejáratig, de néha még ők is meghalnak. :) Amúgy szívesen megmutatom, ma este fél 9 után valószínűleg fent leszek.
  • Infrath
    #21064
    ez puszta stratégia
    amikor elér egy adott pontot a rajongó tábor, ahol úgy érzik most már ki kell adni /ki lesz
    minél később adják ki annál később kell a kövit
    ennyi év alatt biztos tudjátok már hogy nincs (náluk biztos nem) tökéletesen kiadott verzió
    megfog jelenni egyből 1-2 experiental utána

    követik a médiát és az emberek reakcióját, pontosan tudják meddig mehetnek el
    ez az egész játék meg ahogy manage -lik , pont olyan mintha vmi sorozatott néznél és várod a kövi részt
    egy két rosz rész becsúszik?

    funpimps ötletelések:..
    hmm akkor mi lenne Béla vmi királyságot kéne csinálni kövi részre! mondjuk legyen elköthető helikopter nagy korházak és irodaházak tetején meg mondjuk tankok nagy katonai bázisokon, persze ezek ritkák lesznek a térképen és nem javíthatok/kraftolhatók mekkora királyság nem? ah nem Tomi! ez alpha 20 ra majd, mert kifogunk találni vmi hülyeséget 19 re
    mert most 18 al a 16 és 17 hülyeségeit kompenzáljuk! meg ha új épületek vagy meglévőket alakítjuk át ezekhez az haza vágja megint a random gen térképet sztem Tomi azt majd jövő zenéje mondjuk alpha 22. találj vmi egyszerűbbet 20 ra. ok béla akkor mondjuk kaphatnának a játékosok glyph eket a profilukra ahol random beállíthatnak egyet 20 választható kép közül és mondjuk aki 7 dayst streamel mint partner annak saját glyph et adunk, de persze lehet a két kezes harc rendszer is és mondjuk tudsz kraftolni autó ajtót pajzsnak
    jah és vasból készíthető kasza sem ártana és akkor lehetne fűből készíteni mindenféle haználhatatlan decor itemeket
    fűből szalma szalmából perdig mondjuk állítható céltábla egy kis fával vagy fa nélkül falra tehetőt
    2 blockos szalma ágy, szőnyeg vagy egy kis bőrből és szalmából mondjuk párnákat. te tomi ez jó ötlet! adunk nekik párnákat ez jó!
    19 re kapnak párnákat amivel elbaszunk 1 évet és majd jövőre jön a tank :D
    de én helikopter akarok béla, mindkettő terv együtt persze
    béla ezt komolyan gondolod? 2 év alatt tank és helikopter?
    igazad van tank jön 20 ra kellene vmi baromság 21 re és majd később helikopter

    xD komolyan nem kell komolyan gondolni, de jól esett leírni :DDD
    na jónapot munkát hideg sört mindenkinek!
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2019.08.22. 13:37:58
  • Ironman2
    #21063
    5.50 dolcsi a Far Cry Primal akit érdekel,Ubiéknál! Nagyon jó kis játék! El lehet ütni vele az időt,amíg ki nem jön az alfa18.
  • undY1ng #21062
    Nagyon tabu a te PVP bázis 5leted?
  • vajdaati
    #21061
    A bázisomlasztás - szerencsére - nem elterjedt dolog. :) És még 32x-es claimmel sem egyszerű kiütni olyan 100 hó blokkot alóla. Konkrétan még nem is találkoztam ilyennel, persze olvastam és hallottam róla.
  • Ironman2
    #21060
    10 óra alatt csináltak vagy 12 oldalt a hivataloson,nagyon fel vannak pörögve a rajongók.
  • Ironman2
    #21059
    Csak jelzem hogy lassan elfogynak a szmájlik a hivatalos fórum alfa18 topikjában.Nekem is feltűnt,mivel pár hete még volt ott vagy 6 szmájli,most már csak kettő van,így biztos van valami jelzés értéke hogy mikor kapjuk meg az experimentalt.Szerintem 1 hónapon belül már biztos.Jöhet a 6 éves szülinapra!!

    szerk:vagy Roland megint szórakozik velünk :)
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.08.22. 00:04:13
  • Bal0924
    #21058
    Az aki hóra építkezett.. nem lett volna egyszerűbb (kifosztás után) leásni alá és volt bázis, nincs bázis..
  • Ironman2
    #21057
    Az attól függ hogyan fog produkálni szerveren,vagy singlében.Még nincs vége,alakíthatnak rajta bőven.
  • ntex
    #21056
    Azt majd megint belenyúlnak a kövi alfában azt kezdődik elölről (Am tényleg jól néz ki most az egész, remélem a lehetetlen hullámvasút utak is megszűnnek végre)
  • Ironman2
    #21055
    Azért jópár alfa után kezd beállni végre a random gen.Bár voltak előtte is jó térképek azért,pl a végtelenített táj,nem volt az olyan rossz,főleg singlében.Akinek volt sok memóriája,az tudta nyomni rendesen.
  • Ironman2
    #21054
    Azért így már jobban fest a random gen tájkép (katt a kis képekre,utána megint katt a nagyításra!!):


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.08.21. 00:44:13
  • undY1ng #21053
    Nálunk mindig bevállt a kb 13x13 teljes terület leásása bedrockig és egy rohadt nagy torony építése, alul airlockokkal meg "üres" résszel, felül pedig csak 1 híd. Még mindig ez a legjobb védelem, de kb. jó pár órát (meg legalább 1-2 havert) vesz igénybe míg csak le ásol.. Biztos nem lenne kedvem már többször megcsinálni ezt. Kutatgatok is egy új fajta felszíni bázis után, amihez nem kell ennyit leásni...
  • havenday
    #21052
    Ez egy szép összefoglaló volt, sok újat olvastam, köszi
  • vajdaati
    #21051
    Igazán nincs mit. Az általad említett textúrába nézést használta két orosz játékos is, nyílegyenesen fúrtak be az egyik prefab, katonai bunkerből átalakított bázisba. Szerencsére nem az alsó, hanem a felső részt lakták ( ami a garázs alapból) és nagyon meg volt erősítve, így kipakolásra nem került sor, mert a lakó belogolt és hívott. ketten meg el tudtuk őket kergetni. Később a leső pontokat is megtaláltuk majd bebetonoztuk az egész járatot amit kifúrtak. Sajnos az ilyen "profik" ellen a földalatti bázis majdnem védhetetlen, sokan meg azzal is megkönnyítik a dolgukat, hogy a bázisuk alatt bányásznak... oda meg tényleg könnyű bejutni ezután, mert jó esetben is egyetlen ajtó választja el a lakórésztől. Vagy a padlót nem erősítik meg és nem alapoznak le legalább a kőig. Láttam már acél bázist hóra ráépítve - aztán a tulaj csodálkozott, hogy hol mentek be... :(
  • lammaer
    #21050
    Köszi a tippcsokrot.

    A rejtegetéssel/rejtőzködéssel kapcsolatban: sajnos amig bugos a játék, és egy sima biciklivel be lehet nézni a etxtura alá, addig a rejtőzködés sokat nem ér. PÁr hónapja nem értettem hogy a pékbe fúrtak bele föld alatti rejtekhelyembe nyílegyenesen, a hosszú járatokba elásott ládákat kifosztották szinte anélkül hogybárhol komolyan áskálódtak volna stb, amig véletlenül meg nem találtam a kukkolófuratot (jellegzetes alakja van), amibe beleesve mororral/biciklivel a fejed bekerül a textúra alá és máris látsz mindent a föld alatt, nagyon nagyon nagy távolságokra....

    Persze nyilván a játékosok 90%a ellen remekül működik, de mindig akad 1-2 nyomorult aki igy csal :(

    Sajnos ez majd minden open world játék rákfenéje - Ark, Conan Exiles és a 7days is, mind a textúra alatti behatolásoktól (meshelés) vérzik....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.08.19. 12:33:51
  • vajdaati
    #21049
    Sziasztok! Csak most regeltem a fórumra, de a játékból sokan ismerhettek. :) Szóval, láttam, hogy többeknek elment a kedve a játéktól egy-egy betörést követően. Mivel hozzám - még - senki se jutott be, pedig Gilgearen ottvagyok 990 napja ( 1500 óra), Kockapartyn pedig bő 200 napja (kb 600 óra) így megpróbálok összedobni egy kis útmutatót raid ellen. Csak úgy dióhéjban.
    1, A claimet nem szabad elfelejteni. Az első és legfontosabb dolog, ha látható bázist építesz. ( hardcore pvp-s úgyse claimel de a bázisa is kicsi és láthatatlan)
    2, A lánc olyan erős, mint a leggyengébb pontja. Hiába van a bázisod full acélból ha az ajtót nem zárod be csak upgradeled...
    3, Nagy bázis, ami kiér a claim széléig? Felhívás keringőre. Nerdpole taktikával - fakocka alád és felugrálsz - bárki bemegy. De néha az is elég ha maxos a parkourja és motorral, kocsival a fal mellé áll, majd arra felmászva átugrik.
    4, Be "KELL" lépned naponta, ha csak 10 másodpercre is. A claim általában nagyon gyorsan gyengülni kezd és 1-2 nap után már engedélyezi, hogy más is építsen rá. Aki tisztában van a játék heat rendszerével, az tudja, hogy ez már magában jackpot. mert ha a bázis tetejére feljutsz, akkor már leteheted a tábortüzeket és hívhatod a sikítós hordákat. Zozó ellen nem véd a claim, kis gyakorlással oda irányítod őket ahova akarod és csak idő kérdése, hogy szétkaparják a bázist, hogy te is bejuthass.
    5, A napelem a barátod. Nagyon szuper dolog, de csak 100 hp-s. Védeni kell, de nagyon. Hogy ne tudják kilőni rakétákkal és ne álljon le mindened az akkuk lemerülése után - ha egyáltalán beiktatod az akkut, mert ez sokszor elmarad.... Van vele egy másik hiba is: ha nem lépsz be szerver restart után, akkor nem tölti az akksikat. Ilyen esetben is lemerülnek az akksik a 4.-5. éjszakára és már nem is működnek az ágyúk és a többi huncutság.
    6, A bázis környékén semmi sem lehet, ami fedezéket ad a támadónak. Nagyon sokan beültetnek mindent fával, hogy ne kelljen messze menniük. Az ágyú képes lőni a fát, ami mögött biztonságban állsz... egy kicsit is tapasztaltabb támadó simán kifogyasztja így a lőszert és már megy is be. A fa farm amúgy is mutatja a bázis helyét kb. egy kilométerről is... biztos ezt akarod?
    7, Ha minden kötél szakad és valaki bejut a bázis ajtajáig ( jó páncél, jó skillek, gyógyszerek és az energiaital csodákra képes ) akkor sincs minden veszve. Ajtók és erős falak - a betörő inkább kifúr 2db 5000 hp-s beton blokkot az ajtó mellett mint egy 21000 hp-s acél ajtót - még elvehetik a kedvét. Ezen is átküzdötte magát? Lehet egy -két ágyú a raktáradban is... ;)
    8, Bejut a bázisra. Ha bejut... de egy jó bázisra nem fog... na de tegyük fel: mégis. Akkor ne találja meg a claimet! rejtsd a padló alá, a plafonba, a falba, bárhova! Csak ne látható helyre! Mert egy claim kifúrása bár fáradtságos meló, de ha látható, akkor a betörő megfontolja hogy kiüsse-e... ugyanis utána övé a bázis, leteszi a saját claimet, kifoszt mindent, ellopja az ágyúkat, akksikat, napelemeket, mindent. Vagy magát a bázist is...
    9, Ha a claim nem látható, akkor még elég nagy szívás a dolog, hiába áll a betörő a bázis közepén... Persze csak akkor, ha nem sajnálod az anyagot normális széfekre esetleg drawerre. Mert leclaimelt 2500 ill. 1500 hp-t leütni még mindig lassabb és nehezebb, mint egy ócska faládát szétverni. Ha van anyagod, akkor érdemes üres széfekkel kibélelni a bázist, hátha azokra szúrja el az idejét. De a plafonba, falba, másik blokk mögé rejtett széfbe, ládába is érdemes pakolni készleteket, hogy valami mindig maradjon, amivel különösebb probléma nélkül folytathatod a játékot rablás után is.
    10, A kohókat, tábortüzeket, pálinkafőzőket zárd el, ne hagyd kint, hozzáférhető helyen. 5-6 db-ot begyújtva már lehet sikítókat csalni és velük szétszedetni mindent a fenébe...
    +1 Én soha nem építek föld alá bázist, mert nem látni az esetleges támadókat, akár napokig is dolgozhatnak úgy, hogy ne veszem észre az alagutat. ( Persze vannak nem claimelt, föld alatti készleteim, de az más.) Ha valaki támadja a bázisaimat, még mindig megvan rá az esély, hogy egy másik játékos, aki esetleg pont a szomszédom, szövetségesem vagy csak úgy arra jár lelője. Nem szabad lebecsülni a kisebb, claimen belüli esetleg kívüli csapdák jelentőségét sem. Földbe épített - véletlenül nyitva hagyott ajtajú- vasbeton házikó, színre festett álpadló alatti aknákkal, penge csapdákkal, esetleg ágyúkkal, hogy halál után a hátizsákjáért se tudjon visszamenni mind eredményes... A rálépős kapcsolóval kombinált dart trap is bevált a bázis ajtajában, ami igen csúnya meglepetéseket tud okozni annak, aki már azt hitte győzött. De az ágyúkkal és mozgásérzékelővel is lehet úgy trükközni, hogy úgy tűnjön: nem működik az ágyú. Majd 5 másodperc után beindul, amikor a támadó már pont elötte áll.
    Hosszabb lett mint szerettem vona... de mindegy. Remélem segít egy kicsit a védelmek kiépítésében. :)
  • Ironman2
    #21048
    Újabb könyvecske"The Night Stalker":

  • hapi
    #21047
    Valódi nehézséget megoldották végre a Darkness Fallsban, fényévekre van az alapjátéktól. Ráadásul van benne end game tartalom is, az hajt hogy túléld :)
  • havenday
    #21046
    Ezen már annyit gondolkoztam.....hogy lehetne valódi nehézséget és igazi tétet beletenni egy játékba. Mondjuk, itt meglehet csinálni, hogy kiveszem a loot újratermelődést, sok és nehéz zombit, ilyesmit....igen, de akkor meg az a kérdés merül fel, hogy ki akarná magát szívatni? Mondjuk én kihívásnak veszem és komolyan állok hozzá. De ugye úgy élvezetes játszani, ha megtudjuk osztani másokkal az élményt, vagy éppen segíteni a barátoknak és ha kell, megölni az ellenfelet
    Ha nehéz, szívatós a játék, mi tartja ott az embert?
  • undY1ng #21045
    Amikor már megvan az alap kecskéd (bicó, faluhelyen lakók úgyis tudják), amit elég hamar megtudsz csinálni és nagyon olcsón, onnantól már elég hamar eltudsz jutni a hulládhoz, ergó nem jelent gondot. Persze a PVP szervereken már más kérdés... de sajnos ott is csak azokat láttam, hogy az öveden megmarad minden.
  • Ironman2
    #21044
    Új könyv (fene vigye el őket,múltkor meg azt irták hogy az utolsó):

  • Ironman2
    #21043
    Ezen lehet vitatkozni,van akinek nem tetszik,van akinek bejön.Az igaz hogy sok bosszúságtól megkíméli a játékost,mert nem kell visszamenned semmiért se,amit nagy nehezen összegyűjtöttél,összekapartál,nem mindenki tud órákat fent lenni egy szerveren,vagy singlében tolni,ezeknek az emberkéknek egy kiváltság a leltár megmaradása,attól még élvezhető marad a játék.Ennyi erővel szerintem minek felkelni többet ha meghalunk,mert úgy reális (igaz van ilyen beállítás is ha jól tudom).Amikor bekapcsoltam Conan-ban ezt az opciót,2 játékost elvesztettem,de kb 15 jött,és azoknak tetszett ez a fajta beállítás.Szóval két táborra oszlik ennek a megitélése is.
    Ha már újra lehet spawnolni halál után,akkor miért ne jöhetnének velünk a cuccok is? Ez egy dilemma.