16775
banner
  • molnibalage83
    #14337
    Igen, rohadna meg az összes RPG készítő a hülye pókjaival. :)

    Skyrimben előre zavartam a NPC-t én meg csak távolról lövöldözgettem. Az Nehrim egyik barlangjában képembe robbant egy pok, úgy beszartam, hogy kiestem a forgószékből.
  • Daermon
    #14336
    Szerintem neked nem való az RPG :D
  • molnibalage83
    #14335
    Értelme azoknak sem volt semmi... Kozmetikai jellegge volt, hatása a játékmenetre semmi... Végig legnezebb szinten toltam kivéve a pókok ellen... Enyhe pókiszony miatt azokat gyorsan le kellett vernem és így egyszerűbb volt főleg, ha az night vision potival kevésbé voltak gusztustalanok...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.10.30. 15:49:27
  • lwb
    #14334
    A két kiegben lesz egy-egy olyan pénzszivattyú, ahová aztán öntheted a lóvét, szóval az a 30k apadni fog szépen, ne aggódj.
  • McFrost
    #14333
    Én 135 órát tettem bele az alapjátékba, és 31-es szintig jutottam, elkezdtem az első dlc-t. Van 30K aranyam, pedig minden szart megvettem :D, a ládámba pedig ott az összes (nembiztos) legendás cucc még. Én trollpárlatra esküszöm, azzal halhatatlan vagyok :D, full Medve iskola szettben.
  • molnibalage83
    #14332
    Én is ezt toltam kis zölddel kiegészítve a végén.
  • Daermon
    #14331
    Amúgy az én kedvenc buildem lényege (nem otthon vagyok, ugyhogy kép nincs):
    Közepes páncél spec (Farkas Iskola szett), Aard jel +hatótáv és 360 fok, majd mutációban a fagyasztásig kirakva.
    Többi pedig kardon gyors és erősre ment. Mutagéneknek pedig 3 piros, 1 kék maxolva. Majd keresek képet.
  • undY1ng #14330
    Az első részt csak a háromnegyedéig volt "erőm" elvinni. A történet zseniális volt, de néztem róla egy leírást. Kettőt végigtoltam és szintúgy tökéletes történet, a skillfa megoldás nagyon adta. Így a 3 engem eddig teljesen leköt. Kb. 25 óra után még csak most lesz meg teljesen csutkára Velen, de minden óra élmény volt eddig is (és még mik lesznek ezután). Ugyan a skillfa jóvan leegyszerűsítettebb mint az előző részeknél, de ez sem vészes. Néhol észreveszem már, hogy tényleg nem sok kihívás van a játékban jobb páncélzattal és fegyverrel.
  • Daermon
    #14329
    Az alkémiás build valóban nem rossz, gyors stílussal kombinálva. Ehhez ugye kell a könnyű páncél bónusz is.
  • molnibalage83
    #14328
    Szintenként kapsz egyet és minden erőhely meglátogatása ad még egyet. Ha a sidequestek felét kb. megcsinálod, akkor a végére olyan 30. szintű leszel és olyan cirka 40 skillpont belefér. Asszem. Így fejből.

    Alchemy...? Pffff... Én nem úgy láttam. Kardozásra tettem szinten mindent oszt hent...
  • lammaer
    #14327
    Juteszembe: kb hány skillpontot lehet szerezni a játékban illetve mennyi a reálisan elérhető szint?

    Egyelőre a kardozós skilleket kezdtem szintezni (light és heavy attack) mert alapvetően azokat használom ugye, de nyelik a skillpontot rendesen... lesz esélyem kimaxolni és még tenni más dolgokra is (pl a varázslatok lenne a következő kategória amit buffolnék, mert azt használom még gyakran).

    Olvastam ugyan hogy az alchemy maxolásával brutális lehet a karakter - szóval az alchemy bár ránézésre nem, gyakorlatilag erős - de egyszerűen nem tudom rávenni magam hogy oda tegyek pontokat...
  • lammaer
    #14326
    Mondom próbáltam, de nem jött be :D

    Amúgy ja tudom hogy kardot a kardkovácsnál, páncélt a páncélkovácsnál kell eladni, és láttam 1-2-3 különbséget, de valljuk be, macerásabb elgyalogolni a másik kereskedőhöz azért a +1-2-3 pénzért.

    Jobban bejönne ha nem lenne annyi loot, de azoknak rendes ára lenne. A végeredmény ugyanaz, de kevesebb macerával. És a lelkemet se bántaná hogy lehúz a sok kampósorrú kupec :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.10.30. 11:37:50
  • Prof William
    #14325
    Valamiből nekik is meg kell élniük. :) De amúgy ja. Max 300 aranyért veszik meg azt a varázskardot amit aztán 3000+ért árulnak. Élelmes fazonok az már biztos. :)
  • molnibalage83
    #14324
    10-15%-nál nagyobb javulást nem kaptam soha. A craft lényege az lenne az én szemben, hogy tényleg totál más kategóriát kapján legalább speciális immunitások vagy bármi tekintetében. Ilyet én nem tapasztalok...
  • Daermon
    #14323
    Nekem a craft mindig előre lépés volt itemben, amikor csináltam. A hiba benned van.
  • Daermon
    #14322
    Arra azért figyelj, hogy nem mindenhol ugyan annyit fizet a kereskedő egy adott cuccért :)
    Az első két részt meg játszd csak végig, mert nagyon jó ;)
  • molnibalage83
    #14321
    És így is fürdesz a pénzben... Ha én kb. 10-szer nem balanszoltam át a skilleket, akkor egyszer sem. És így is 20k feletti aranyom volt úgy, hogy csak a természetből lootoltam...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.10.30. 11:02:28
  • lammaer
    #14320
    Ezek szerint a világ legszrencsésebb embere vagyok, hogy nem játszottam az előző két résszel :)

    Amúgy próbáltam őket, de valahogy olyan emlékem volt velée az irányítás nem jött be, csúszkált a karakter, nem reagált egyből a lenyomott billentyűkre, és a harcot is túlágosan bonyolultnak tartottam.

    De ezek csak ködös emlékek (valami olyasmi rémlik hogy egy égő városból kell kijutni az elején), tudom hoy próbáltam és tudom hogy ne jött be a kezelés miatt...

    A W3 harcrendszere viszont bejön, igaz én a Dark Souls szériát nagyon szerettem, lehet ezért tetszik a W3 is. Bár itt is lenne lehetőség sokféle, TÉNYLEGESEN külöböző fegyver min a DSben....

    Amitől viszont agyvérzést kapok az a kereskedelni rendszer - nemtudom miért alap minden játékban az hogy a kereskedők hihetetlenül alulárazva veszik meg a dolgokat (illetve sejtem - timesink), de a W3 az mindenen túltesz... 10%os áron vesznek át dolgokat a merchantok... nem is értem Geralt miért nem öli meg őket azonnal ilyen pofátlanság láttán :D
  • molnibalage83
    #14319
    Mire hozzájutsz a craftoljató izékhez nincs értelme, mert olyan dolgokat kell leverni, hogy lényegtelen. A craft rendszer lényege az lenne, hogy Geralt csóróságát mutassa be főleg egy olyan vidéken, amit éppen a háború dúlt fel...
  • Daermon
    #14318
    A craft rendszer csak alternatíva minden játékban, de sose kötelező.
    A Witcherekben is van értelme (az 1-ben kevésbé, de a 2-3ban jó dolgokat lehet craftolni). A DA:I-ben is lehetett hasznos dolgokat összerakni, de még a DA:O-ban is szerezhettél így jó páncélt pl, vagy fegyvert, vagy egy Baldurs Gate 2-ben (hogy régit is emlitsünk) egy Cromfaeyr +5 vagy Flail of Ages, hogy csak a híreseket emeljem ki.
    Azért mert te nem látod értelmét, az nem jelenti azt, hogy más se :)
    Witcher 3-ban is a ceaftolt Witcher cuccok az egyik legjobbak :)
  • molnibalage83
    #14316
    A Witcher 3 harc engine és alapok jók, csak borzalmasan van paraméterezve az egész. Az egyik modder akivel beszéltem olyan, mintha két külöcs csapat csinálta volna a játékot. Megcsinálták a jó engint és sztorit azátn mintha odakúrták volna egy rakás amatőrnek és azok meg olyan szinten nem tudtak mit kezdeni az egésszel, hogy szőrnyű...

    Megjegyzem és még nem játszottam olyan RPG-vel, ahol értelme lett volna a craft rendszernek. 20+ év alatt eggyel sem...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.10.30. 09:59:51
  • Although
    #14315
    Igen az kifejezetten nehéz volt nekem speciel. De nem is erre gondoltam, jól volt kitalálva a fa. Jó volt a potion rendszer és ötletes volt a craftolás. Ezekből a 3-ba mindegyik borzasztó lett.
  • Daermon
    #14314
    Más:
    A CD Galaxisban előjegyezhető a könyv :)
  • Daermon
    #14313
    Nekem egyikkel se volt bajom. De, ha választanom kéne, akkor a 2. részé a legrosszabb harcrendszer. Pedig ezt Dark Modeban is végigvittem.
    De igazából én élveztem mindegyiket :)
    Ilyen Dark Soulsos rendszer gagyi lett volna ide.
    A Dragons Dogma harcrendszere megszokható és nem rossz, de nagyon konzolos, annál a Witcher jobb szerintem.
    De ahány ház, annyi szokás.
  • lwb
    #14312
    Hát, azért a 2 harcrendszere is eléggé gáz volt. Gurul-gurul-üt, aztán előről addig, amíg meg nem hal az ellenfél. A bossfight-ok meg borzalmasak voltak egyszerűen. Igazából igazán jó harcrendszer egyik witcherben sem volt, az 1 ritmusjátéka volt talán a legrosszabb mindegyik közül. Legalábbis szerintem.
  • El Gigante
    #14311
    Szerintem óriási hiba, hogy nincs benne kihívás! Nincs ami arra sarkallna hogy páncélt, fegyvert fejlesszek, taktikázzak, használjam a szuper képességeket! Semmi öröm nincs szintlépésnél, újabb felszerelés meglelésénél, megöli az egészet! Dragon's dogma sokkal jobban berántott, a harcok miatt!
  • Although
    #14310
    Nem hiszem, sokan lennének akik dark soult akartak. A gondom az míg a 2-nél élmény volt a karakterfejlesztés, a könyvekhez hasonlóan élmény a felkészülés a harcra a craft is érdekes volt. Addig a 3-ra egy szóban, sótlan az egész. Azt sajnálom nincsenek olyan moderrek mint a Fallout 4-nél a Horizontos gyerek akik kukázta az egészet és csinált egy sokkal jobbat, nekünk akiket ez érdekel. .
  • lwb
    #14309
    A new game+ igazából könnyebb is, mint az alapkezdés. Hiába erősebbek az ellenfelek, neked ott vannak a korábbi skilljeid, amik azért sokat segítenek.
    Én nem bánom, hogy nem lett Dark Souls v38642 a TW3-ból. Az ilyen játékokat nem a kihívásért játszom, hanem a jó történetért, az érdekes karakterekért és a klassz világért. Persze, tehettek volna bele egy szupernehéz extra szintet, de ehelyett inkább az erőforrásokat a kiegészítőkbe csatornázták, szóval nagyon nem sajnálom.
  • molnibalage83
    #14308
    Lényegében az egész craft és skill rendszernek semmi értelme nincs emiatt...
  • Although
    #14307
    Ez az amit eltanultak a Bethtől. De ezt lehetett tudni a megjelenés előtt. Mert elmondták a 2-höz képest egyedül a sztori és karakterek színvonala amiből nem engednek. Rátettek egy primitív könnyen használható harcrendszert. Érthető így a sikerélmény mindenkinek biztosítható. Nem rétegjáték lett. Az a gond ha valamit egyszerűre csinálsz,abból nehéz komoly dolgot kihozni. Sajnálom opcióként nem adtak egy lehetőséget a 2-höz hasonló harcrendszerrel. Később letölthető tartalomként. Világ legjobb játéka lenne.
  • molnibalage83
    #14306
    Én önkorlátozással toltam le a 2. végigjátszást nehezítő moddal is úgy, hogy csak a vadonból lootoltam, csatornából és más civilek által is elérhető helyekről semmit. Így is kb. 10-12 szint tájáig volt benne kihívás és kb. így is alig volt szükség craftolni és szétszedni bármit...
  • undY1ng #14305
    Még csak most realizáltam az írásod, hogy legnehezebb szinten is... Semmi kihívás? :(
  • undY1ng #14304
    Még mondjuk egy következő végigjátszásos legnehezebb szinten se? Bár ez talán olyan 300 óra múlva lesz. :D
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2017.10.29. 14:17:45
  • molnibalage83
    #14303
    1000 aranyért vehető több alkimistánál potion, amivel resetelni lehet az elköltött pontokat és szétoszhatod újra.
    Egyébként kb. teljesen lényegtelen még legnehezebb szintem is, hogy mit hova raksz. Nehézség nemigen van a játékban szerintem.
  • undY1ng #14302
    Már neten is rákerestem már de tieteket kérdezlek meg arról, hogy melyik a legegyszerűbb módja a képességek újra tanulásához? Bár még csak 12. szinten vagyok és annyira nincs sok pontom ,de úgy érzem már is elrontottam a pontozást... Vagy még teljesen felesleges?
  • Daermon
    #14301
    Ó igen :)
  • RatBaG #14300
  • xido
    #14299
    csoda,hogy nem 2 évet kell várni rá :)
  • Szerzetes89
    #14298
    És itt is van az utolsó könyv, A tó úrnője!
  • Daermon
    #14297
    Ha minden igaz, hamarosa leleplezik a 7. Witcher könyv magyar borítóját FB-n :)