The Witcher 3

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

molnibalage83
#13796
???

Jelentéktelen...?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13795
Igen, az biztos, hogy "aljas" egy kicsit ilyen szempontból a W3, látszólag jelentéktelen dolgokon múlik sokminden. Lehet ezzel ösztönöznek a többszöri végigjátszásra 😉 A ME esetében valóban jobban hangsúlyos, hogy itt azért most nem csak next-next-next beszélgetés jön, hanem komoly.

Lehet elütöttem pár szót, nem érdekel így is érthető.

molnibalage83
#13794
Hát, egyszer az ME-t is végig kéne tolni, de még a két W kieg sem volt meg és egy rakás klasszikus RPG. BG I-II pl... Meg van egy rakás jó NWN mod...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Palinko
#13793
Persze, sarkítottam, ezt a végén el is ismertem 😄 Én is szeretem mindkét sorozatot, de az elfogultságomból is látszik, hogy melyiket kedvelem egy kicsit jobban. Meg tényleg csak a ME 2 uccsó küldetésére értettem, azért az egész játékban tényleg voltak durva dolgok amik visszaütöttek, bár inkább az 1. meg főleg a 3. részben jött át.

Ezt is nehéz megfogalmazni, de megpróbálom, a ME dialógusai olyanok voltak, hogy mindig megadták azt az érzést, hogy hű most aztán az univerzum sorsa dől el minden válaszodon... Szóval ott mindig úgy érezted, hogy na ez most elágazási pont lehet jobb ha odafigyelek. A Witchert meg abban érzem másnak, hogy bár majd később megmutogatja hol voltak az elágazási pontok, de mikor ott vagy olyan lazán és természetesen kezeled, hogy eszedbe sem jut hogy fontos lehet.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Gondolok itt, hogy soha nem mondtam volna meg, hogy egy hógolyózásnak ekkora szerepe lesz, csak szerettem volna a kedvében járni, meg, hogy megengedtem, hogy szétverje a kócerájt. Abszolút nem tűntek fontos dolgoknak, csak aztán láttam a visszaemlékezéskor hogy ezeken is múlott a pozitív befejezésem 😊
#13792
Az egész játék azért barokkos túlzás, Itt is megvannak a sarkallatos pontok, azon felül tökmindegy mit csinál az ember. ME-ben is azért egy-egy korábbi félrelépés később csúnyán belekever a sztoriba.
Egyébként érdekes, mennyiszer hasonlítjuk a két játékot, hiába, mindkettő nálam az etalon kategóriát képviseli 😊

Lehet elütöttem pár szót, nem érdekel így is érthető.

Palinko
#13790
Egyetértek, bár pl volt hogy én is utánanéztem már, pl hogy a Mass Effect 2-ben szerettem volna mindenkit élve a játék végére 😄 Witchernél viszont érdekesebb látni a játék hogy reagál a döntéseidre, mert nem olyan mint a Mass Effectnél, ott kb az volt hogy megvoltak a tánclépés sorrendjei és ha jó sorrendben küldted az embereket túlélték. Itt meg az egész játék alatt figyeli a játék a cselekedeteket és az alapján kalkulál. Persze itt is megvannak a fix elágazások meg ilyenek de organikusabbnak érzem a rendszert.
#13789
Nem azért, de mi értelme így játszani, hogy megkérdezed másoktól, hogy mi a jó, mi lesz a legjobb. Játsz ugy, ahogy te gondolod, ne mások véleményétől függj, főleg egy ilyen játékban.
RatBaG
#13787

Per Aspera Ad Inferi.

#13786
Ha jó endinget akarsz akkor az a első lépés
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Hogy Cirit nem viszed el a Császárhoz , hanem mentek bosszúra. Valamint a jövőben is mindig Ciri mellé állj minden ügyben. Hagyd meg az önállóságát, ugyanakkor támogasd ahol tudod. Így kaphatod meg a legjobb eninget. Ha gondolod leírom konkrétabban is.
#13785
Mit javasolsz mert én egyből mentem a bosszura ! Kinyuvasztottam két boszorkát meg egy vadfalka tábornokot ! Ez jó választás volt ? Vagy vigyem le Ciri-t a császárhoz és ne fogadjam el a császár jutalmát mit csináljak ( lehet utána menni boszorkákat irtani ) ? Még vissza tudok kimentést tölteni !
#13784
Van és nem is kevés.
#13783
Van.
#13782
Van-e jelentősége a főtörténet szempontjából hogy a nem emlékszem pontosan hogy a Ködsziget vagy Kaer-Morhen után viszem-e a császárhoz Ciri-t ? Vagy válasszam Ciri bosszuját egyből ( boszorkányok , vad falka tábornok stb ) vagy lehet utána is menni Ciri bosszujára ?
#13781
Csak egy laza Keszegelés 😊
#13780
Ötletes...

#13779
Kötelező vétel lesz!
molnibalage83
#13778

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13777
Ha lehetne már elő is rendeltem volna 😄
#13776
Instant vétel lesz, a borítója nagyon tetszik, bár a tűzkeresztségé a legjobb 😄
Utoljára szerkesztette: --deathstroke--, 2017.03.06. 19:06:15
#13775
Zegi Norbi HUN
#13774
Azért durva. Ilyen iszonyat sok munka, ilyen szoros határidő és mégis milyen fantasztikus lett mindkét kiegészítő. Elképesztő ez a CDPR<#szeret><#worship>

&#10084;The Witcher 3&#10084; &#10084;Batman&#10084 &#10084;Bioshock Infinite&#10084; &#10084;Linkin Park&#10084; &#10084;Ford Mustang&#10084; &#10084;Assassin's Creed Rogue&#10084;

#13773
#13772
Kiváló elátkozott olaj recept-et honan lehet beszerezni ? Kitöl lehet megvásárolni vagy hol van elrejtve ? Már csak ez hiányzik az olajak közül !
TBTPumpa
#13771

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

Palinko
#13770
Na de előtte úgy lehet, hogy ő ad egy olyan karaktert aminek már megvan a megfelelő szintje. Azt beleképzeltem magam a helyébe, hogy most kezdem a játékot és belekezdtem majd elmegyek a kieggel szórakozni, hát nem lenne élvezet tudni, hogy máshol is vár a sok küldi és kihagytam őket mert nem kronológiai sorrendben haladok 😄 Ettől félt ő is, meg azt gondolta előbb történik a két kieg, de most már látja, hogy nem így van. Sok játékgyártó össze vissza dobálja ki a dlc-ket az időben ugrálva itt szerencsére ilyenről nincs szó és szépen illeszkedik és csak annyi a dolgunk hogy megjelenési sorrendben játszunk.
lwb
#13769
Elvileg lehet előtte is, de én azt ajánlom, hogy megjelenési sorrendben érdemes végigmenni az egészen. A narratíva is ezt támogatja. Tehát: alapjáték, HoS, B&W.

#13768
Akkor játszod végig őket, amikor akarod. Annyi, h a Blood and Wine esetén el kell jutni egy bizonyos pontig az alapjátékban, h feloldódjon. Azért az ajánlott szintet is vedd figyelembe. Igazából a Ködsziget után, valamint a főszál egy másik pontja után bizonyos mellékküldetések elérhetetlenné válnak az alapjátékból, de azok közül se mind. A kiegészítők teljesen függetlenek ettől.
Palinko
#13767
Előtte ha akarnád sem tudnád mert túl gyenge lenne a karakter hozzá.
#13766
A Heath of Stones-t és Blood and Wine-t lehet-e végig lehet-e játszani az alapjáték végigjátszása után ? Vagy elötte kell végignyomni ( Ködsziget ) ??
molnibalage83
#13765

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

molnibalage83
#13764
A GoG-on 50%-os akció van a GoTY-re és 1-2 EUR-ért vihető az 1 és 2. rész.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13763
Új Dark Horses szobrok jönnek decemberben. Új Geralt valamint Dandelion és Shani.
Az új Geralt nem tudom miért, de helyette lehetett volna mondjuk Zoltan. Meg egy Rochet és Irovethet, Ves szombrot is elviselnék 😊
#13762
Éppen most néztem meg. Youtube-on fent van, de nem ingyenes. 8 font volt. Ennyit nem sajnáltam kiadni érte. Gondolom, h torrentékára is felkerül majd hamarosan, ha vki nem akar fizetni érte.


Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2017.02.16. 01:13:55
#13761
lehet még fokozni az élményt?

"We're excited to announce the digital release of the Video Game Show — The Witcher 3: Wild Hunt concert from the 9th Film Music Festival in Kraków."
#13760
Annyi a különbség, hogy a végére kiadtak egy dark modot, arra lehetett, az kb Dark soul volt. Volt egy emberke a topikba aki DS-es volt az bevállalta annyit mondott megvan, végigment rajta. Arra a rendszerre rátettél egy hard modot, akkor azt nekem ki se kellett próbálnom. Mert ha menet közben nem tudsz inni és menteni se és még az ellenfeleid is durvábbak na az tényleg dark mod.

#13759
Ne kezdjük előröl jó. Tudom apróságok a különbségek. Annyi a különbség az egy az egyben a könyvek voltak. Nem tudtál harc közben inni, volt egy feelingje mint a könyvekbe előre fel kellett készülnöd tudom persze el lehetett szaladni, a fákat is el lehetett szarni, nekem sikerült, tudom béna vagyok és akkor hardon már esélyem se volt a sárkány ellen. Le kellett vennem a szintet. Ebből semmi nem maradt a W3-ra. Nem véletlenül. végignéztem a folyamatot ahogy már a W2-n elkezdték a "lágyítást" itt meg már tudtam mi lesz mert Mateusz elmondta bármi történjék sztori és a karakterek színvonala marad. Ebből levontam a harcrendszer nem. Feeling volt. Pedig az is kőkemény akció volt már a W1-hez képest. Mégis az, hogy lemásolták a könyvet az tetszett, olyan volt mintha a regényt olvasnám. A W3 már nem.
Utoljára szerkesztette: Although, 2017.02.15. 19:19:16

molnibalage83
#13758
Továbbra sem értelek. A W2 és W3 harcrendszere között semmi difit nem találtam. A W2-ben sem volt semmi kihívás egy helyet leszámítva.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13757
Figyelj 😊 nem kötöttem össze a nyelvtudást a harcrendszerrel. Nekem a PoE harcrendszere élvezhetőbb mint a W3-é.
De ne kezdjük újra. Számomra a W3 harcrendszere a W2-höz képest sima kaszabolás nem több. Tudom leírták már apróságok a különbségek. Nekem az pont elég volt a jó és a rossz közé 😊 A W3 pontosan azért jó amiért az ME is jó nekem csak sokkal jobb minőségben a karakterek és a sztori. A harcrendszer az felejtős.
Edit: A W3 a W2 harcrendszerével benne lenne a valaha volt legjobb rpg első 10-be, de ez az én meglátásom. 😊
Utoljára szerkesztette: Although, 2017.02.15. 19:09:09

molnibalage83
#13756
Mi köze a nyelvtudásnak az IQ-hoz. Nem a játék harcrendszere miatt HC a PoE...
A Witcher 3 rendszere azért primitív, mert a benne rejlő lehetőségek nincsenek kihasználva. Ebből is lehetne survivor szerű túlő részt faragni, de legalább olyat, hogy legyen értelme gyűjtögetni, craftolni és legyen benne lopás és nem az, hogy bármit bárhonnan lootolsz.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13755
Általánosan volt szó rpgről. Nem is hasonlítom össze. Pont azért amit írsz. 2011 óta jött ki egy-két hangulatos rpg ami mérhető azért a W3-hoz. Legfeljebb egyéni ízlése kérdése. A+ szinten az igaz, nem igazán.

wedge31
#13754
Egy hc rpg-t hasonlitasz egy akció rpg-hez, nem sok értelme van, két külön kategória, szvsz.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#13753
Nem leírni akarom a W3 mert nagyon jó. Ami nem tetszik már leírtam. Ők is megtanulták amit a Beth. Hülyékre kell szabni a rendszert. Ez viszont nekem nem tetszik. Így nálam a PoE nyer.

molnibalage83
#13752
Elhiszem, hogy W3 szintű karakter és arcanimáció helyett fillérekben kerül felsőfokú angollal leírni az érzelmeket, arcrándulást és egybeket, csak ezze a nem native speakereket helyből elveszti az Obsidian. És a világon nem az angol anyanyelvű többség az úr, a többségnek tanult idegen nyelv...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13751
Ez lehet, mondjuk ehhez volt nagyon jó, hogy régen még volt mmo rpg amiben meg lehetett tanulni rendesen angolul. Mert használták amit a PoE-ben látsz.
Edit: Nem szépítem sokszor fárasztó mindenre visszaemlékezni, miközben olvasod ezt az ódon angolt.
Utoljára szerkesztette: Although, 2017.02.15. 17:45:56

molnibalage83
#13750
Még úgy sem megy, mert csomószor van az, hogy minden szó szótári jelentése ismert mégsem értem, hogy mi van...
A PoE félsznob RPG játék. Ez van...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

#13749
Kell hozzá szótárazni az biztos.

molnibalage83
#13748
New game + helyett inkább ajánlanék valami MOD-ot. Az EE mod asszem már nem megy, de a School of Roach még talán.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

molnibalage83
#13747
A PoE Eternity lehet akármilyen jó, ha a világ egy részének az angolja miatt élvezhetetlen játék. Én is beleadtam, felraktam és 2 óra után inkább leszedtem. Egyszerűen nem native ENG speakernek kurva nehéz.

A Witcher 3-ban is vannak olyan részek, ahol bizony le kellett néznem a magyar feliratra, de a PoE elejéből sokszor semit nem értettem...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/

Sheltem
#13746
Én meg sose játszottam Witcherrel a 3 előtt...talán egyszer "felraktam" a 2. részt de nem igazán jött be az eleje valamiért...volt ott valami várostromos rész aztán inkább ment a kukába mert valami más játék jobban cseszegette a fantáziámat akkoriban.
Viszont az RPG ket mindig is imádtam és ezekben az -igazán jó rpgben szegény -időkben(mert a Dragon Age1 óta nem játszottam jó "új" rpgvel a Pillars of Eternityt leszámítva de az mégis más...) egyik munkatársam hozzámvágott egy ilyen kupont...
Na hát mondanom se kell, hogy az állam leesett nem hittem el amit látok...(nem csak a grafikára gondolok hanem az egészre, hangulatra , zenékre, karakterekre, szörnyekre, küldetésekre...(mai napig nem értem, hogy volt ennyi fejlesztési idő/munka arra, hogy minden mellékküldetés olyan igényes(sőt!) legyen mint más játékban a főküldetés(se)).
2 szer toltam végig(másodszor a kiegészítőkkel miután megvettem azokat is) de lassan érik egy New Game+ végigjátszás is 😊

Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2017.02.15. 15:34:35

"Boldogok a lelki szegények,mert övék a mennyek országa." "Sose tedd le a puskád azért, hogy megölelj egy Grizzlyt"

#13745
Ne túlozunk azért ez egy szuper akció rpg. Ott van a PoE lehet csak egy szűk réteg akit megkérdezel azt mondja mint rpg nekik jobb hangulatban mint a W3.